Handbal S.K. Grembergen als kampioen naar twintigjarig bestaan t H.C. Lokeren niet uitgeblust t nu André Wouters wint trofee kleiduifschieten te Zele FC Cafétariaboys minivoetbalkampioen van Stekene Basketball-transfers t\ Na D J2 - 25.6.1982 - De Voorpost HANDBAL S.K. Grembergen, dat het komende seizoen zijn 20-jarig bestaan viert, heeft duidelyk opnieuw wind in de zeilen. De G.S.K.-ers werden het voorbije seizoen kampioen in 3' landelijke na een vergetelijke testwedstrijd tegen Groot-Bijgaarden en meteen kunnen zij na 15 jaar nog eens een titel vieren. S.K. Grembergen speelt dus in 2* landelijke en men kan zich afvragen of zij hiermee aanknopen met een ver verleden dat hen ooit toeliet in 2' nationale te spelen. In hun erg verzorgd klubblad lezen wij «De klub is sterker dan ooit» en het ziet er inderdaad naar uit dat deze goed gestruktureerde klub de toekomst rooskleurig mag tegemoet zien. irembergse Sportkring i 1963 i 1963 startte de Grem- :rgse handbalklub als on- rafdeling van Gremberg- Sportkring. Onder im- Jozef Van Hout puls van Fr. Verberckmoes de huidige volksverte genwoordiger en onder voorzitter van de P. V.V. werd een poging gedaan om alle Grembergse sportklubs te verenigen on der een overkoepelend be stuur. Met stamnummer 73 is G.S.K. duidelijk een van de oudste Oost-Vlaamse klubs en uiteraard kende het de vette en de magere jaren van het klubleven. Het trio Dergent, Hen- drickx en L. Callebaut wa ren de bestuursleden van het eerste uur. Na enkele jaren aanloop slaagde Grembergse erin, eveneens na een testwedstrijd, in 1967, de promotie naar 2' nationale af te dwingen. Met spelers als W. De Vries, Duerinck, De Jae- gher, Segers, Caudron en keeper E. Van Damme werd het Sasja ooit moei lijk- gemaakt in de Beker van België maar het sei zoen 1968-69 betekende niettemin het verdwijnen van G.S.K. uit de nationale reeksen. De zeventiger ja ren, voorzitter was toen de heer De Meyer in opvol ging van C. Van Kerck- hoven, startten hoopge vend maar in 1974 bleek de klub op sterven na dood. Jan Van Damme nam toen de draad opnieuw op en met Nimmegeers, Beeck- man en H. Van Haute werd de klub totaal geherstructu reerd. De resultaten lieten niet op zich wachten. Drie opeenvolgende seizoenen werd G.S.K. tweede en in 1979 belandde het in 2' lan delijke na de herstructure ring van de reeksen door de Vlaamse Handbalvereni ging. Alle Dendermondse handbalklubs werden toen verzameld onder het vaan del «Dendermondse hand balkring» maar ook deze goed bedoelde poging viel vlug te vlug uiteen. Nadat er een 5C plaats werd behaald in het seizoen 1979-80 volgde een bijzon der zwarte bladzijde uit de geschiedenis van de klub. Hoewel G.S.K. met twee ploegen in kompetitie aan trad was de aderlating aan spelersmateriaal te zwaar geweest en G.S.K. degra deerde naar 3e landelijke. Een nieuwe start De degradatie had echter de veerkracht van G.S.K. niet gebroken. Onder de stimulerende werking van Hans van Haute werd het puin opgeruimd, een nieuw bestuur werd op 11 juni 1981 geïnstalleerd onder het voorzitterschap van C. Van Der Kelen en het spe- lerspotentieel werd aange vuld. Naast de definitieve transfer van Jef Van Hout en G. Doorns kwamen ook F. Segers, St. De Swaef en P. Heirman opnieuw in de spelerskern. R. De Brae- ckeleer bleef in funktie als speler-trainer en toen de Deen Leif Krogstrup de Grembergse rangen kwam aanvullen was G.S.K. klaar om de korste tijd zijn plaats in 2' landelijke opnieuw op te eisen. Het seizoen 1981- 82 werd een totale meeval ler. S.K. Grembergen ver loor slechts één wedstrijd tegen rechtstreekse kon- kurrent Groot-Bijgaarden en eindigde de kompetitie samen met de pseudo- Brusselaars op de eerste plaats. In de beslissende testwedstrijd waarin de promotic op het spel stond toonde G.S.K. zich dan duidelijk de betere ploeg en versloeg Groot-Bijgaar den met 36-22 cijfers. Uit eraard brengt deze promo tie ook nieuwe verplichtin gen mee voor S.K. Grem bergen. Maar zoals het bij G.S.K. de gewoonte is mag iedereen meedenken over de verdere uitbouw van de ploeg. Op 26 mei werd de jaarlijkse statutaire alge mene vergadering gehou den waarop zowat de ganse G.S.K.-familie aanwezig Naast het aktiviteitsver- slag. het financieel verslag en de begroting voor het seizoen 1982-83 werden en kele belangrijke opties ge nomen voor het komende seizoen. R. De Braeckeleer en L. Krogstrup stelden hun kandidatuur als trainer en hierover mochten de aanwezigen hun mening te kennen geven. Daarnaast werd de wens uitgesproken volgend seizoen enkele spelers aan te trekken, waaronder een doelman, om de kern te versterken. Namen als Mannaert, Van Cauwenberghe en de ge broeders Wuest werden vernoemd. Ook werd be slist volgend seizoen met een 2' ploeg in 3' landelijke uit te komen. Tevens wordt De Deen Leif Krogstrup S.K. Grembergen de sti mulerende kracht achter de oprichting van een dames- ploeg te Hamme. Met H.C. Lokeren wordt Hamme dus de tweede klub die door de werking van Grembergse boven de doopvont wordt gehouden. Uiteraard werd er overge gaan tot de verkiezing van het bestuur. Volgende per sonen werden verkozen: L. Ysewijn, Lieve De Keers- maecker, Veerle Troch, T. Dauwe, C. Van Der Kelen, G. De Jonghe en Hans Van Haute. Op de bestuursver gadering van 2 juni werden dan de bestuursfunkties verdeeld en werd tevens beslist dat L. Krogstrup aangesteld werd als trainer voor het technische gedeel te. Voor het fysische ge deelte hoopt men R. De Braeckeleer te kunnen in schakelen. Zoals U leest wordt bij G.S.K. niets aan het toeval overgelaten zodat het dui delijk is dat de ploeg met «mascotte» Jef Van Hout in de spelerskern niet al leen op dame Fortuna re kent om verder door te sto ten in de hiërarchie van de Vlaamse Handbalwereld. EVA BASKET Moeten de grote transfers nog gebeuren op het einde van de maand dan zijn er toch al enkele verrassingen uit de bus gekomen. WASOCUB WAASMUNSTER verzekerde zich de diensten van Chris Vercruysse (Osiris Dender leeuw), een typische linkervleugel van 1.94 m. groot. Deze opgeschoten speler was nog lid van Hellas Gent, tijdens zijn studieperiode en was tot verleden jaar een vaste waarde in derde nationaal. WERE Dl SINT-NIKLAAS kon de jonge Philip Van Hassel definitief van Cabrita Zele overnemen. Het gaat hier om een typische pivotspeler van 1,96 m. die door zijn kapaciteiten de grote belofte van Zele was. Ook werd ouwe taaie Benny D'Hooghe als verster king ingehaald. Zijn ondervinding kan ook nu nog de Waaslanders diensten bewijzen. De grote schok van Oost-Vlaanderen moet echter nog plaats hebben. HERMES SINT-NIKLAAS moet de overgang van Willy Oelbrandt nog realizeren. Gegadigden zijn er genoeg maar de transferprijs en de eigen keuze van Oelbrandt houden alles geblokkeerd. Een prognose in die zaak is misschien voorbarig maar toch houden wij het bij Merksem dat reeds vorig jaar met Oelbrandt zich wist te handhaven in eerste natio naal. SCHELDEJEUGD TEMSE liet Gosselin naar Cab rita vertrekken en hoopt dat Joost De Burghgraeve (Beveren) hun nieuwe speler-trainer wordt. Bij datzelfde BEVEREN komen Pol De Peuter en zoon Van Bambeke het team gevoelig versterken. Hilair Stoop wordt trainer-coach en wij durven nu reeds zeggen dat de Freethiel-ploeg een knap sei zoen tegemoet gaat. (wega) Hoewel H.C. Lokeren degradeert naar 3de landelijke na een opvallend zwak seizoen 1981-1982 lijkt het handbalvuur in het Waasland niet geblust. Nadat enkele spelers Lokeren verlieten hetzij naar S.K. Grembergen, hun vroegere ploeg, hetzij naar Waasmunster waar een nieuwe ploeg werd gesticht, raakte H.C. Lokeren duidelijk in de problemen. De eerste zege van het seizoen 1981-1982 liet zeer lang op zich wachten en men voelde met de ellebogen aan dat Lokeren moeite had om als klub te overleven. De gebroeders Fl. en Ar. D'Hanis spanden zich echter voor de kar en hoewel de resultaten zwak bleven slaagden z(j erin H.C. Lokeren te blijven motiveren om dit ondankbare seizoen door te b(jten. De degradatie bleek weliswaar onvermijdelijk maar H.C. Lokeren had zijn moeilijkste levensjaar sinds de oprichting doorworsteld. Gesticht in 1977 Met de hulp van het P.K. Oost-Vlaanderen werd in 1977 een handbalklub ge sticht te Lokeren. Leraar Arbijn zorgde via zijn on derwijsinstelling voor de aanvoer van spelers en on der zijn leiding werd voor het eerst in kompetitie ge speeld tijdens het seizoen 1977-1978. Het bestuur be stond uit voorzitter Jacobs, secretaresse Copejans en penningmeester Van Kerk- hove. Het eerste jaar werd uiteraard leergeld betaald maar toch bleek vlug dat enkele spelers duidelijk over mogelijkheden be schikten. Keeper Van Vae- renbergh, nu overgestapt naar het minivoetbal, bleek een echte steunpilaar voor de jonge ploeg. Na dit oriënteringsjaar werd Trienpont. een speler van S.K. Grembergen, aangeworven als trainer en toen het seizoen daarna Caudron, een ex-G.S.K.- er, zich aansloot bij Loke ren was de ploeg klaar om een rol te spelen in het titeldebat. Buggenhout werd weliswaar kampioen maar via een tweede plaats pormoveerde H.C. Loke ren toch naar 2e landelijke. Uiteraard zocht Lokeren toen versterking en naast het feit dat H. Trienpont speler-trainer werd kwa men Heirman, Mannaert, St. en P. De Swaef en J. Rosseel. allen S.K. Grem bergen, de Lokerse rangen versterken. W. De Mol werd aangezocht als coach en meteen leek Lokeren klaar om ook in 2e landelij ke een toonaangevende rol te spelen. Het seizoen 1980-1981 verliep echter niet helemaal zoals ver wacht. H.C. Lokeren ein digde weliswaar in de bo-: venste helft van de rang schikking maar aangezien de hoog gespannen ver wachtingen niet helemaal werden ingelost, ontstond er enige onrust in de spe lerskern wellicht in de hand gewerkt door de aanwezig heid van een te groot aantal «vreemde» spelers. Tijdens de maand juni 1981 de transferperiode onder ging H.C. Lokeren dan een serieuze aderlating die on vermijdelijk vraagtekens opriep voor het komende seizoen. Trienpont. verhuisde naar Dendermonde samen met Mannaert, P. De Swaef, J. Rosseel en D. Lenaerts. St. De Swaef en P. Heirman vertrokken naar S.K. Grembergen. Meteen werd de Lokerse spelerskern ge halveerd en coach De Mol die eveneens de taak van trainer op zich nam stond voor een bijna hopeloze opdracht. De vrees werd bewaarheid, H.C. Lokeren degradeerde naar 2e lande lijke. Het seizoen 1982-1983 H.C. Lokeren laat echter niets aan toeval over om tijdens het komende sei zoen minstens een gedeelte van het verloren gegane prestige te herwinnen. On der impuls van voorzitter Fl. D'Hanis wordt ge bouwd aan de klub en een eerste steen werd reeds ge legd in november 1981. Een kampagne om de jeugd van Lokeren te sensi biliseren voor de handbal sport kende succes zodat H.C. Lokeren dit seizoen met een kadettenploeg aan de Oost-Vlaamse kompeti tie deelneemt. Fl. D'Hanis en zijn medewerkers besef- rele t lesse en i fen inderdaad maar al goed dat een klub zon war jeugdwerking zonder 11 komst is. Om de period overbruggen die nodig om deze jeugdspelers in kern te kunnen opnei wordt er nu naar vers king uitgekeken op transfermarkt. Naast feit dat D. Lenaerts n Lokeren terugkeert het ook vast dat ex-D dermondenaar T. Van I Stappen speler-traii wordt wellicht geassistel door W. De Mol als coal Met enkele andere spel wordt onderhandeld o.a. een doelman noeJ Fl. Ö'Hanis onontbeerl J. Caudron zal welisw zijn aktiviteiten als spe stopzetten wordt fi time scheidsrechter maar met de bestaan kern P. Rombout, Son e R Fl. en A. D'Hanis, 1 de naerts, K. en I. Weyers, Brouwer. Coppens, Jacf en De Coen, aangevj met Lenaerts, Van Stappen, een doelman I wellicht J.P. Verhejl meent Lokeren sterk noeg te staan om in 1 landelijke een hoofdrol kunnen spelen. Voorzitter Fl. D'HaJ secretaresse G. Alluyn m penningmeester J. Cop| jans hopen dat H.C; Lol ren vlug zijn verlor plaats in 2e landelijke k innemen. Zedïliji(bm)Zaam "rgani""or R"y"">nd Van Kerckhove here,den de kleiduifscliutters zich voor JUDO x Het voorbije weekend waren te Zele-Hoek de beste specialisten van de kleiduifschieten paraat om niet alleen voor de prijzen- pot maar ook voor de mooie trofees te kampen. Deze sportdiscipline kent momenteel in de streek een grote interesse Organisa tor Raymond Van Kerck hove mocht voor zijn jaar lijkse schieting 62 schutters inschrijven, die gedurende twee dagen een felle strijd leverden. In de streek zijn er momenteel klubs te Zei- zate, Geraardsbergen en Beveren. Ook Zele over weegt de mogelijkheid om een klub op te richten. Bij de ingeschrevenen waren er verschillende schutters uit de streek, zodat Zele wel sukses zou kunnen heb ben met dit projekt. De kleiduifschieters werden gekwoteerd op de drie bes te reeksen die ze schoten over de twee kompetitie- dagen. De hoofdtrofee werd ge wonnen door Norbert Burgemeester De Bruyne schenkt aan André Wouters een mooie schaal omdat I eerste Zeienaar was in de uitslag van de kleiduifschieting. bvw Coorevits. André Wouters Jozef Baele, 8. Raoul Thir- 20. Wuytack, 21 Paul f die op de zesde plaats ein- ry, 9. Baziel De Vos, 10. lis, 22. André "ongena, j digde kreeg ^an burge- André Verschelden. 11. Ives Bracke. 24. Geori Yves Courouille, 12. Ur- Van Damme. 25. Fra| bain Eeckhoudt, 13. Eddy Verberckmoes. Uytenhove, 14. Walter Tijdens het kornet Eeckhout, 15. Gustaaf De weekend zijn de kleÜH Hulstere, 16. Danny Van schutters paraat in Vlassl Kerckhove, 17. Robert broek, meersch, 5. Roger De Reg- Verschraege, 18. Victor De ge, 6 André Wouters, 7 Paepe, 19. Johan Larret. meester De Bruyne een mooie schaal als eerste Ze ienaar. Uitslag: 1Norbert Coorevits, 2. Jos Swerts, 3. Hugo De Swert, 4. Holle- Heel wat jonge kijkers hebben zich achter de jury genesteld om de klubkampioenschappen van Sumo Kwai te Sint-Gillis van nabij te volgen (c) Eind vorige week werd of- naam FC Cafétariaboys ficieel een punt gezet ach- deel en reeds na het 2' ter het «Minivoetbaltor- seizoen kon worden ge- nooi van Groot-Stekene» vierd om 't behalen van de door de prijsuitreiking in kampioenstitel. Het eerste aanwezigheid van zowaar 2 jaar diende de ploeg van schepenen én 2 vertegen- voorzitter (tevens barkee woordigers van de gemeen telijke sportraad. Dit mini voetbalkampioenschap in men met een de plaatselijke sporthal plaats. Dit jaar dus een wordt gespeeld tussen 12 schot in de roos De kam- ploegen van Groot-Steke- pioenen van vorig jaar, na- ne. Sinds vorig jaar neemt melijk de «Speelvogels». «nergens», want dienden puntjes verloren dot zich tevreden te stellen met evenveel gelijke spelen een «verre» ereplaats. Na de «officiële plecho jj* De nieuwe kampioenen heid» met enkele toespl speelden zich eind vorig ken (voorzitter Tornot jaar reeds herfstkampioen, schepen van sport zodat deze ploeg het kam- sportraadvoorzitter) en n per van de cafetaria) Fons pioenschap bijna vanaf het tuurlijk met de uitreikit l De Saegher, vrede te ne- begin domineerde. Bijna... van de trofeeën, bood* zevende want in de eerste wedstrijd cafétariahouder de aanw j. werd verloren van «eeuwi- zigen een nederige recepj ge tweede» KWB Stekene! aan. Pas nadien kon de vi Nadien werd echter geen ring natuurlijk écht 1* nkele match meer verlo- ginnen... ook een ploeg onder de waren dit seizoen dan weer ren en gingen enkel nog 2 (de dag alfd derr mmt schr

De Voorpost | 1982 | | pagina 32