Van Geeteruyen-Poppe en Rubbens zeker in halve finale Kraalfde DZO zwemdoortocht Dendermonde nis moet zeer jong geleerd worden tegen Telelec C0MAR SPORT voor Kastel. één spel de duimen RS8SSS i mu Uit nmu \wmsrn ■^Süsiisse»"" kww<*y% \ttmm MtSQW TENNIS KAATSEN ZWEMMEN ue voorpost - Zb.b.i9ö2 - 33 team van Telelec won tegen de supporters van Ronny Van Avermaet met 5-1 (bvw) :htiin> om 13.30 uur Voor deze grootse orgam- clubs uit de omgeving als j dt in de Brusselse For- satie, het koninginnestuk Hamme. St.-Niklaas, te Dendermonde de van de Dendermondse Aalst, Lokeren en Buggen- gegeven van de Zwemvereniging, worden hout hun deelneming heb- alfde Doortocht van de een drietal waardevolle ben toegezegd, waarborgt dermondse Zwemvere- wisselbekers ter beschik- een boeiend spektakel. La- (j 'g Olympos. Niet min- king gesteld door sportieve ten we vooral hopen, dat dan 50 clubs uit heel neringdoeners. Het feit dat de zon van de partij is. Pc hebben een 500-tal clubs als Scaldis Berchem, zodat ook de toeschouwers immers en zwemsters Ostend Swimming, Brugse ten volle van deze sportieve Schreven om de 1000 m zwemvereniging. Gent namiddag kunnen genie slag. de 1.000 nieter Swimming, Kortrijkse ten. - Milou Jlslag en de 2.000 m Zwemvereniging, Gentse slag te betwisten. Zwemvereniging en de Geeteruyen Poppe (Theo Wauters); De Meester A - Durmen (Henri De Pae- pe); De Meester B vrij. (ajz) lichte bal. Het systeem is helemaal hetzelfde, alleen gaat de beweging iets tra ger, zodat de jongelui de kans hebben om ze goed uit te voeren. Op die manier worden goede tennisge- woonten spelenderwijze aangekweekt. Na zo'n 15-tal uren kan de trainer makkelijk zeg gen wie er werkelijk talent heeft en wie er dus in aan merking kan komen voor verdere kursussen. De VTV zet haar mensen ertoe aan om zo snel mogelijk met deze lessen te begin nen zodat de kinderen ook zo snel mogelijk kunnen opgevangen worden. Ernie Veldeman vertelt vele tennisterreinen van de klubs uit onze streek worden geregeld door betere lessen gegeven aan de opkomende jeugd. Dikwijls wordt er al zeer vroeg mee en voor de jeugd, die deze lessen meer als een spel opvat, is het een eerste a'naking met tennis, een sport die op het eerste gezicht eenvoudig en makkelijk 'oniaar waarvoor dan toch weer heel wat training en oefening nodig zyn om een niveau te bereiken. Ruysscher staat Ernie Veldeman bij als hij kinderen van 4 tot is> Ij de eerste tennisbegrippen bijbrengt, (v) Zeelse kaatskompetitie Schiftingen Beker van Zele Reeks I Pimpernel 2 De Meester A 7 Met de regen als grote spel breker heeft deze wedstrijd duidelijk onderstreept dat de bezoekers de best spe lende ploeg waren. Chris Poppe en Danny Van Puy- velde keerden bij het moe dige Pimpernel verscheide ne ballen over maar op het meesterschap van De Meester stond geen maat. Hoewel nog een derde driehoekstornooi op het programma staat, de uitge stelde lutte van 3 april naar 10 juli is de kwalifikatie en de reekszege van De Meester A bijna een feit. Pimpernel 7 De Meester B 2 In dit treffen liet Pimpernel een steengoede indruk. Van Puyvelde keerde met sukses een drie op vier zo dat zijn team naar een ver diende zege stevende, on danks de goede prestatie van Albert Ydens bij De Meester B. De Meester A De Meester B Weldeman tracht zoveel mogelijk jonge mensen aktief op de ver- Inde tennisvelden is IVeldeman, aangeslo- jj TC Scheldedreef te rprmonde en houder hulptrainersbrevet, hoedanigheid werd de h. Morjaen uit ilaas, Vlaanderens jkste tennispromo- ïgezocht om in het mondse lessen te kinderen van acht jaar. Lessen 5 een groot woord, worden de jongens jes gewoon met de rouwd gemaakt en ;le uurtjes zijn er te noteren, wordt dus gespeeld plankje en een in te wijden in het tennis, (v) dat hij werkelijk verwon derd was over hetgeen die kinderen na enkele lessen al presteren zonder dat zij het zelf goed beseffen. Sa men met Ilse De Ruysscher heeft Ernie nu met achttien kinderen zo'n 15-urenkur- sus achter de rug en de meeste van zijn leerlingen mogen nu naar Sint-Ni- klaas waar door de federa tietrainers een selektie zal gemaakt worden die door de federatie op de voet zal gevolgd worden. Deze lessencyclus is vol komen gratis en wordt ver schillende keren per jaar gegeven. Deze keer namen heel wat kinderen uit het Dendermondse en Leb- beekse .deel. •orthal V.H.V.D. nog niet het tempo van hun de supporters van poulain en moesten de dui- I Van Avermaet een men leggen tegen de gerou- oetbalwedstrijd tegen tineerde Telelecploeg die van Telelec. Ro- het haalde met 5-1. supporters hadden Doelpunten kwamen er van Van Peteghem (2), Goosscns (1), Dc Bculc (1) en De Wilde (1). De jon gens van Eddy Neyrinck konden toch de eer redden en dat was reeds voldoen de. (bvw) De B-ploeg kon tot aan de rust weerstand bieden wan neer de score 3-2 aanwees. Toen oordeelden de A-spe lers dat het welletjes was en gingen in één ruk naar 7-2. Verdiende zege waardoor de praatjes van een even tuele vervalsing van de be kerkompetitie de kop wer den ingedrukt. Reeks 2 Gemeentepersoneel 0 Neyt 7 Te zware cijfers voor het moedige Gemeenteperso neel. Met een tikkeltje ge luk tekenden zij toch een drietal spelen aan, daar voor kwam het uitstekend keren van Clemens Schud- dinck te sterk aan bod. Ook Vercauteren was pri ma als koordspeler maar aan de overzijde waren Re- mi Ydens en André Stee man onvermurmbaar. Ver diende overwinning voor Neyt dank zij de goede prestaties van Braeckman en Van Malderen, waar door zij een ernstige kandi daat worden om zich tot de halve finales te plaatsen als beste verliezer. Rubbens 7 Neyt 6 In deze belangrijke wed strijd was Rubbens de bete re ploeg en liep vlot uit naar een 5-0. Neyt kwam toen in de wedstrijd en via 6-2 werd het uiteindelijk nog 7-6. Rubbens 7 Gemeentepersoneel 4 Na zijn reekszege nam Rubbens de wedstrijd te licht op en kon het Ge meentepersoneel verras send sterk uit de hoek ko men. Schuddinck stimu leerde zijn maats naar een 3-2 stand. Toen Rubbens na de rust uithaalde werd het vlug 6-2. Een reaktie van de bezoekers leverde 6- 4 op maar Rubbens gaf geen duimbreed meer toe en stelde de zege veilig. Reeks 3 't Hoeksken 4 Van Geeteruyen Poppe 7 't Hoeksken heeft zijn kans gegaan tegen het team van Cyriel Roels. Bij de bezoe kers waren Van de Cauter en Heirman de uitblinkers en niettegenstaande het knap keren van Maes haal de VG-Poppe een vlotte zege. Durmen 6 Van Geeteruyen Poppe 7 VG-Poppe begon uiterma te gemotiveerd aan dit tref fen. De kwalifikatie lag voor handen en met dit voor ogen liep de stand via 1-4 over 3-4 naar 4-6. Durmen spartelde nog even tegen maar kon niet verhinderen dat de bezoe kers de reekszege bewerk stelligden. Uitblinkers bij VG Poppe waren Van de Cauter en Vrijdaghs terwijl bij Durmen de prestatie van Michel Van Damme even in het daglicht mag. Durmen 7 't Hoeksken 2 Durmen nam vlug de wed strijd in hancen en tekende 4-1 aan. Een knappe Schiettecat dreef de stand op naar 5-2 en keerde drie maal over. Bij 't Hoeksken was «Rits» De Loose in een off-day maar misschien was dit te wijten aan het gerin ge belang van dit slottref- fen waardoor de inzet ach terwege bleef. De wedstrijden voor zaterdag 26 juni Neyt - Pimpernel (Eddy De Beule); 't Hoeksken - Rub bens (Lucien Christiaens); Gemeentepersoneel - Van Hamme Sint-Anna, steeds een-moeilijke tegenstander voor Rap en Vlug uit Moerzeke-Kastel won tegen Zele-Durmen met 15-14 en staat nu vierde in de mannen aan de Stevenkapel te Moorsel. (per) de rangschikking, (vh) Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARINGI Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 De kaatsers van «Vrij en Blijuit Opdorp speelden tegen Nieuwer kerken, (c) Steven Moorsel speelde zondagnamiddag tegen Hamme- De juniores van Rap en Vlug uit Kastel wonnen tegen Sint-Amands met 13-2. Zij staan Sint-Anna. (per) aan de leiding van het algemeen klassement, (vh) k De kaatsers van Nieuwerkerken die vorige week in Opdorp speelden, (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 33