Zeelse sociale woonwijk wil trager verkeer Technische school Sint-Laurentius Lokeren gooit de deuren open SP ku Open schooldagen bij de STBL te Lokeren Lassen en automechaniek, nieuwe richtingen aan Technische Avondschool Beveren Suksesrijk zomerfeest in RBS-Stekene Schoolgemeenschap Moorsel-Tinnenhoek viert feest Zomerfeest in RBS-RMS Dendermonde-station 6 - 25.6.1982 - De Voorpost Laatste weekend van juni De sociale woonwgk Veldeken, tussen de Dendermon- opgesteld. De fietsers zou- debaan en de Veldekenstraat met zyn ruim 300 nieuw gebouwde woningen, kan zeker niet als voorbeeld gesteld worden van een rustige, veilige woonzone. De Omme- rijden, hetgeen een heel gangstraat, die de wyk dwarst, is één lange rechte baan en stuk veiliger zou zijn. In de tisch een beveiligd fietspad De Durmebaan en Dur- den langs de binnenkant komt. Op de bloembakken men krijgen riolering en van deze bakken kunnen worden reflektoren aange- een nieuw wegdek. De rij- bracht. In de verschillende baan zal 6 meter breed zijn straten van de wijk zullen met langs beide zijden een wordt gebruikt als een snelle doorgangsweg voor de rechte straatgedeelten zul- eveneens waarschuwings- voetpad van 90 cm. Langs i._ i en aanduidingsborden wor- één zijde komt er een dub den geplaatst. bel fietspad van 2,15 meter De gemeenteraad hecht- breed en een parkeerstrook te zijn goedkeuring om dit van dezelfde breedte. Er voorstel in de realiteit om zal ook in de zijstraten te zetten en komt hiermee School-, Donkerput- en de bewoners tegemoet, die Vandermoerenstraat riole- alles pogen te doen om een ring aangelegd worden. De veilige woonzone te totale kosten belopen krijgen. 73.528.794 fr. Beno gemeente en de maximum snelheid van 60 km per uur in len op regelmatige afstan- een bebouwde kom wordt er nog al eens met de voeten den, langs beide zijden van getreden. de straat hindernissen wor den aangebracht, zonder In december 1981 richt- het 449.982 fr. kosten. de opritten van de wonin- ten de bewoners een vraag De afgeronde hoeken gen te belemmeren. Deze naar het gemeentebestuur van de straten zullen haaks bloembakken zullen op on- om de mogelijkheid te on- worden uitgewerkt met geveer één meter van de derzoeken in hun wijk ver- spoorwegdwarsliggers, die boordsteen worden ge- keersdrempels te plaatsen, als bloembakken worden plaatst, zodat er automa- Een realisatie die vrij duur uitvalt, ongeveer 100.000 fr. per drempel en daarenboven wordt er veel schade aan het wegdek aangebracht. Een wijkkomité nam zijn verantwoordelijkheid en hield een enquête bij de 322 gezinnen om de mening van de wijk te kennen no pens het ontwerp om via alternatieve verkeersrem mers een veiliger en zeker een trager verkeer te krij gen. 120 gezinnen namen deel aan het onderzoek en 112 waren voorstander, 7 stemden tegen en 1 had geen mening. Het voorstel bestaat erin om de wijk en inzonder heid langs de Ommegang straat verkeersbelemmerin- gen te voorzien, bij middel van uit spoorwegdwarslig gers gemaakte bloembak ken. De onkosten voor dit projekt zouden heel wat la ger liggen dan de verkeers drempels. Uitgevoerd met tweedehandse spoorweg- dwarsliggers is het een uit gave van 224.219 fr. Indien nieuwe spoorwegdwarslig- In alle lagere scholen en ook in de middelbare scholen van Zele werd een verkeerswedstrijd voor meer veiligheid gers worden gebruikt zou georganiseerd. De laureaten hier op de pui van het gemeentehuis nadat ze door de overheid waren ontvangen (gb) Op zaterdag en zondag 26 en 27 juni, telkens van 14 tot 18 uur, houdt de VTBS Sint-Laurentius haar tradi tionele tentoonstelling en open-deurdagen. Talrijke bezoekers zullen alweer de gelegenheid hebben om te zien hoe het onderwijs in speelt op de technologische vernieuwing die in steeds sneller tempo ons maat schappelijk beeld be ïnvloedt. Eén der middelen om de toekomst van tech nisch geschoolden veilig te stellen is het aanbieden van een ruime waaier van stu diemogelijkheden. Daar toe werd. zowel op tech nisch als beroepsniveau, gestart met nieuwe hogere secundaire afdelingen. Het vroeg heel wat inspannin gen om de nodige accomo dates hiervoor ter beschik king te stellen. Zo wordt één der blikvangers het nieuw labo «Automatise ring». ingericht voor het 7' specialisatiejaar HST, waar de leerlingen demonstraties zullen geven met up-to-da- te didactisch materiaal. Ook de werkplaats «Cen trale Verwarming», volle dig ingericht door de leer lingen ten behoeve van de nieuwe afdeling HSB «Las- sen-Constructie», kreeg haar definitieve vorm. Kunsttentoonstelling Wie de open-deurdagen van de VTBS regelmatig bezoekt, verwacht zich ook aan de ingebruikname van nieuwe gebouwen... Nu is de afdeling Schilderen ge komen met een nieuw en ruimer kleedje. Van dit grote project 500m2) kwam reeds het grootste gedeelte klaar. Bij die gele genheid werd besloten om de bezoekers iets extra aan te bieden. In de feestzaal van de school stelt niemand minder dan oud-leraar Ro- main Goeters tentoon! Vooral zijn hyperrealisti sche werken bezorgden als kuns hem faam schilder. Nieuwigheden Ook volgend schoolji start de VTBS Sint-Laurt tius met nieuwe afdeling! Deze richten zich tot prj tisch begaafde leerlinj welke volledig secuni onderwijs willen volgen in hun vakspecialiteit kwalificatie van het hoj secundair beroepsnivt nastreven. De aangel specialiteiten zijn: Wei tuigmachines. Nijverheii electriciteit en Hout. Zi in de reeds bestaande gere Secundaire afdelinj worden zowel jongens meisjes toegelaten. Tijdei deze open-deurdagen len in alle afdelingen leerlingen voor activiteit! zorgen en wordt uitsluit) eigen werk getoond zenden bezoekers wet jaarlijks deze aanpak waarderen! J.V Van 5 bondei en arii ten nit (vanaf ben af; klaar Vorige week werden aan de Gemeentelijke Sekun- daire Vak- en Nijverheids leergangen te Beveren, be ter gekend als de Techni sche Avondvakschool, de uitslagen van het voorbije schooljaar geproklameerd en werden aan de gediplo meerden de einddiploma's overhandigd. Burgemees ter Van Der Aa. voorzitter van de bestuurskommissie. was belet wegens ambtsbe zigheden. Daarom zat on- derwijsschepen G. Bosman de vergadering voor. Ook de gemeenteraadsleden Onghena. Wenselaers en De Meulenaere woonden de plechtigheid bij. Sche pen Bosman beklemtoonde in zijn welkomstwoord dat het avondonderwijs, het onderwijs voor sociale pro motie, meer dan ooit zin krijgt. Het komt er echter op aan zich in het onder wijs te richten naar de be hoeften van de industrie. Niet dat de industrie zou gaan bepalen hoe het on derwijs voor sociale pro motie er zou moeten uit zien maar zo dat het onder wijs, in overleg met de in dustrie, bepaalde opties voor leerplannen zou op stellen. De toekomst van dit onderwijs ligt volgens de schepen in het uitbrei den van het technisch as- pekt en het beperken van het louter teoretisch ge deelte. Hij beklemtoonde dat met het oog op de ver dere industrializatie van de Linkeroever het onderwijs hier een grote rol kan spe len. Immers, wanneer dit immense industriegebied op volle toeren zal draaien, zullen werknemers uit het Beverse voor deze indus trieën moeten opgeleid worden of dienen omge schoold te worden. Het is aan het onderwijs om deze noden op te vangen. De schepen verwees verder naar het sociaal aspekt van deze vorm van onderwijs. Zij die vroeger niet in staat waren om langs de dag school een waardevol di ploma te behalen, krijgen nu in het avonddonderwijs de gelegenheid toch een di ploma te behalen. Net zoals dit in het verleden het geval was, zal de avondvak school van Beveren trach ten haar leergangen uit te bouwen. Zo werd van de minister de toelating beko men om op 1 september a.s. te starten met de spe cialiteiten lassen en auto mechaniek. Deze kursus zal voor beide specialitei ten drie jaren omvatten, na dewelke het diploma van hogere secundaire studies zal afgeleverd worden. De kursus automechaniek zal een hoger secundaire tech nische leergang zijn en die voor lassen een hoger se- kundaire beroepsleergang. Beide kursussen zullen ge geven worden in de moder ne gebouwen van het Ge meentelijk Technisch Insti tuut langs de Europalaan. Een modern uitgeruste werkplaats en moderne la boratoria staan er borg voor een hedendaagse vorm van onderwijs. Na de toespraak van schepen Naar jaarlijkse gewoonte hield de STBL (Stedelijke Technische en Beroeps leergangen), beter gekend als de «Avondschool» uit de Durmelaan, haar open deurdagen op 19 en 20 juni. Eveneens naar jaarlijkse gewoonte was er alweer een overgrote toeloop van bezoekers. Op zondag om 10 uur had ter dezer gele genheid een akademische zitting plaats, in bijzijn van schepenen Magherman, Dr. Dierick en De Laus- Bosman werden de diplo ma's en getuigschriften aan de geslaagde overhandigd. Inschrijvingen voor het nieuwe schooljaar kunnen vanaf nu gebeuren op het adres van de school: Euro palaan nr. 1 te Beveren. Alle verder informatie is eveneens telefonisch te be komen op het nummer 031/ 71.17.57. P.V. GRIJPER-weefmachine (P-W), en de Perslucht- weefmachine (PAT). Beide machines worden vervaar digd bij een Ieperse Firma. Alle werk. vanaf het staal- gieten, tot de laatste elek tronische afwerking ge beurt aldaar ter plaatse. Dat het een zeer technische uiteenzetting werd. hoeft wel geen betoog, maar ach teraf waren de aanwezige kenners, wevers en direk- teurs van weverijen vol lof over de voordracht. Een n he lallob alkohol, en er werden ooi jd®ns metalen voorwerpen ver 5r^e koperd. De afdeling bouw er kundig tekenen bracht alken na soorten plannen van wo ningen. met meesterlijk) f11, 2 hand uitgevoerd. Er wa Mf s een afdeling fotografie, ei 'e'n^' een afdeling schilder- e >nétr' beeldhouwkunst, die ve» ,ren bekijks hadden. Benede:1 k'n waren dan de wevers aa ever< het werk en aan de andenn anii kant de afdeling lassen a'ian Ook de praktische kant va lur'>jl het bouwbedrijf wordt i .als c De direktie, het personeel, de oudervereniging en de vriendenkring van de Ste- kense Rijksbasisschool uit de Kerkstraat lukte met z'n voorbije Zomerfeest al weer een schot in de figuur lijke roos. Vrijdag schoten vele tientallen schutters naar de pluimpjes op de liggende wip en zaterdag was het pas hélemaal feest! De Jiu-Jitsu'ers van «Kim» demonstreerden dat het een lust was terwijl ijverige gar^ons en opdiensters de sympatisanten en ouders ven eten en drinken voor zagen. In de mooie omge ving van de schoolgebou wen werd in een stralende zon een nostalgische Vlaamse Kermis gehou den, waar voornamelijk de kinderen maar ook héél wat ouders hun pleziert jes vonden met het ratte- kensspel, de vogelpik, het prikbalonnenkraam. het rad-der-fortuin, het potten werpen, het visjeskraam en noem maar op... Natuur lijk ontbrak het «frietkot» niet. Evenmin trouwens als de lekkere wafels en... na tuurlijk bier in overvloed, 's Avonds zorgde een dis- ko-bar dan voor de nodige decibels, zodat jonge én niet meer zo jonge mensen hun beentjes nog eens voel den jeuken.... De BeEr Eral Onder de grote boom je kans wagen in een sneltombola. De Stedelijke Kleuter- en Basisschool Moorsel Tinnenhoek, Herbergstraat 28 houdt morgen zaterdag 26 juni haar reeds traditioneel geworden jaarlijks schoolfeest. In een «Vlaamse Kermis» kan groot en klein deelnemen aan allerlei werpspelen en ontvangt hierbij telkens een prijs. In het «Spel zonder grenzen» nemen de leerlingen het tegen elkaar op waarna de winnende ploeg uitkomt tegen een ploeg vaders, een ploeg moeders en ook een ploeg leerkrachten. Een belevenis. Ook de kleuters komen aan hun trekken met klim-, spring-, tuime- en evenwichtsoefeningen allerhande. Bovendien Ls er in elke klas een tentoonstelling van zelfgemaakte werkjes en uitgewerkte themata en projekten alsmede vermelding van behaalde resultaten in sportwed strijden. Tijdens de hele duur van de festiviteit zijn allerlei frisdran ken en hot-dogs te bekomen. De Moorselse schoolgemeenschap nodigt ook IJ uit naar deze veelbelovende feestnamiddag. Op zaterdag 28 juni or ganiseren de RBS-Dender- monde-station en de RMS 1 voor de zevende maal hun zomerfeest in de gebouwen van het Konink lijk Ateneum in Dender- monde. De zes voorgaande edities hebben aangetoond dat dit gebeuren mag reke nen op een steeds groeien de belangstelling in het Dendermondse Door het rijk gevarieerd programma dat aan de bezoekers wordt aangeboden komt eenieder aan zijn trekken. De aktivi- teiten starten om 14 uur. Voor de sportliefhebbers worden er wedstrijden in verschillende disciplines georganiseerd (pétanque, minivoetbal, volleyval en wipschieting). Door de Sumo Kwai- klub wordt een judode monstratie gegeven vanaf 14u30, gevolgd door jazz- ballct en volksdansen ver zorgd door de leerlingen. Jong en oud kan deelne men aan allerlei spelen zoals viskraam, rad der for tuin. ringwerpen, grabbel ton, schaken, go-carts, bal- lenwerpen en biljart. Ge durende de hele namiddag zijn meerdere tentoonstel lingen vrij toegankelijk o.m. over zee-, bos- en Nieuw tuinfeest te Berlare Ruim 20 jaar heeft de for mule van het Tuinfeest der Rijksscholen te Berlare met wisselend sukses stand gehouden. Een nieuwe ge neratie heeft zich intussen doorgezet, die inspelend op de gewijzigde levensom standigheden voor een to tale gedaanteverwisseling heeft gezorgd. Het tijdperk van de reuzetent waarin destijds echte volksfeesten plaats vonden, blijkt defini tief voorbij. Gedaan met de orkesten die in vroegere jaren zovele danslustigen op de dansvloer hebben ge lokt. Centraal punt in de feestviering wordt op 26 en 27 juni «varken aan 't spit». Hiervoor wordt vooraf in geschreven aan 200 fr. voor volwassenen, 150 fr. voor jongeren tot 16 jaar. Hon gerlijders kunnen er ter echt van 19 tot 23 uur op zaterdag, van 18 tot 22 uur op zondag. Bij gunstig weer wordt het dit jaar wel licht een tuinfeest in de letterlijke betekenis met rondom het eetfestijn aller lei standen met snoep, wa fels. frisdranken, visserij, schiettent een paar caféta- ria's en een wijnstube. In een grote tombola wordt de winnaar beloond met een zwart-wit draagbaar TV-toestel. Vermelden wij nog dat er geen inkomgeld meer wordt gevraagd en dat op zondag het fcestge- beuren, en dit is dan be houden, eens te meer in het teken staat van de grote autozoektocht die naar ver luid weer op een grote be langstelling zou mogen rekenen. AB Ook in de afdeling sierkunst waren prachtige zaken te bewonderen (dm) nay, en van de voorzitter spijtig incident had echter die school beoefend. Dan is van de school, Albert Van plaats: toen halverwege de er ook nog de belangrijke Hecke. Direkteur Franqois uiteenzetting de stroom uit- afdeling automechanica, ei kon een 50-tal aanwezigen viel, zodat het gesprek ge- de lessen tot het behalci en belangstellenden ver- durenden een half uur van de rijbewijzen. Onder welkomen. Vervolgens moest geschorst worden, tussen was het onheil m« kwam Willy Stoop aan de Maar ondertussen konden de elektrische stroom her toehoorders de textielafde- we dan ook een kijkje ne- steld. Maar zo was het toe1 ling van de school voorstel- men in de andere tentoon- kwart na 12 eer de voor len, met al haar voor velen stellingszalen. Het Lokers dracht ten einde was, en dl nog onbekende mogelijk- Tekenatelier stond er met receptie kon beginnen. Al heden. De hoofdbrok van een grote stand individuele leszins een welgemee» de voormiddag werd gege- en groepstekeningen. De proficiat voor dirckteif ven door de heer P. Ney- afdelingen elektriciteit en Franqois en zijn vele toegf rinck. Aan de hand van verkeer lokten zoals altijd wijde medewerkers. talrijke dia's beschreef hij zeer ruime belangstelling, de bouw en de werking van In de klas natuurkunde za- twee weefgetouwen: de gen wij wijn distilleren tot J.V.L \t 'anaf rel 'gele ►eed tsieli let 2 lartje De afdeling weefkunde Lokeren (md) olie aktiviteit tijdens de opendeurdagen in de STBC sneeuwklassen. thuispro- jekten voor leerlingen, mo delbouw en diaprojektie door het internaat, hout en metaalbewerking, etsen van Mare Baudery en hob bywerkjes van ouders en grootouders. Voor de mu zikale omlijsting van het geheel zorgen de muziek groep Streven en de heer De Wever op zijn ham mondorgel. De toegang tot dit zomerfeest is volkomen gratis. Dranken, gebak en snacks zijn ter beschikking aan zeer demokratischc prijzen. E.D.M. Het Afrika Museum in Berg en Dal. vlakbij Nijmegen, brengt op kleurrijke wijze het leven van de Pygmeecn in beeld. Een groot aantal foto's en veel voorwerpen geven een goede indruk van hun bestaan in de tropische oerwouden rond de evenaar. Deze ten toonstelling in het Afrika Mu seum duurt nog tot 31 de cember. Zware regenval heeft N*J ragua geteisterd. De grooH schade werd aangericht in westen van het land. langs kant van de Stille Zuidzee de departementen Manag» Granada, Carazo, Matagdf en Esteli kregen het zwaar' verduren. Er waren een 10(M (t doden te betreuren, meerd> 70.000 daklozen en miljoeiK schade. o Ik

De Voorpost | 1982 | | pagina 6