Speelplein «Bartje» opnieuw klaar voor Beverse jeugd De Meuricy's wagen: kronkel meer in het labyrint? IS Gesubsidieerde vrije gemengde school Erembodegem-Terjoden viert feest Familiefeest voor jong en oud i de lokalen u 'Jsdam. ,n "onderling overleg eu; tgeleidingsploeg z, ge- 'eedaags programr Bteld worden. Van 5 juli tot en met 25 augustus is te Beveren het Speelplein «Bartje» paraat om aan langstelling zal ook het pa- Ijonderde jeugdigen uit de gemeente een onvergetelijke vakantie te bezorgen. Met een ket zomerkursussen be- trvaring van 8 jaar kan rustig gesteld worden dat het «VP» ingeburgerd is te Beveren en houden en zelfs uitgebreid «n niet meer weg te denken fenomeen is tgdens de vakantiemaanden. Zowel de jongsten worden. (vanaf 4 jaar) als de ouderen (16 jaar) kunnen er aan hun trekken komen in speciaal op Fietslustigen komen in de kn afgestemde ontspanningsaktiviteiten. Een honderdtal monitoren en monitrices staan laatste week van juli bij- De gesubsidieerde vrije gemengde school van Erembodegem-Terjoden bestaat in oktober 75 jaar. En dit is dan toch wel een reden tot juichen op Terjoden! Daarom ook beslisten de direktie en 't ouderkomitee, de leerkrachten en leerlingen van deze school, in onderlinge samenwerking, op 26 en 27 juni a.s., een jubelfeest te organiseren dat iets heel speciaals belooft te worden. om al dat jeugdig entoesiasme te beantwoorden. Bartje wil weldra weer honderden jongeren aanspreken (wvdl) uitpakken met fietstochten, namiddagen, toneel, sport busuitstappen. bezoeken, poppcnkastnamiddagen filmvoorstellingen, kinder shows. dorpsspelen. speur tochten. spel-, en knutsel- van 8.30 u. tot u. kunnen de jonge- terecht op Speelplein 1 aan de Centrum- in de Bosdamlaan. Speelplein Bartje 2 het Chiroheem aan de is weer geopend dezelfde uren. Het Speelplein aan de fungeert als namiddagplein. Het is van 13.00 tot 17.00 Zoals vorige jaren is een mobiele speel- aktief. Deze ei indtrekkende ploeg moni- zal op ludieke wijze kinderrijke wijken van aan spelinitiatie animatie doen. avon- t va 'urlijk spelen en gezonde Jt i icelse ontspanning blijven de voorgaande jaren, in 1982 troef. Men in 5 leeftijdsgroepen, halve de donderdag, m wordt in keuze-groe- gewerkt. Op deze wij- hoopt «Bartje» kansen kreëren die het samen tien met verschillende ongeacht hun Het embleem van het speelplein «Bartje» rftijd, kunnen bewerk- digen. vlaamse kermis, voetbal- tomooi en andere aktivitei- ten. Gezien de enorme be- ér zonder aan hun trekken met een vijfdaagse tocht doorheen Belgie. Wie er bij wil zijn houdt alvast volgende data vrij: 26, 27. 28, 29, 30 en 31 juli. KAMP Naast de fietstocht is ook het jaarlijkse kamp een topgebeuren bij Bartje. Van 10 tot 20 augustus zal dit doorgaan in het Alde- gondeheem te As. De lei ding van ervaren monito ren en monitrices staat borg voor een onvergete lijk verblijf. Intekenen voor eind juni betekent een korting van 10 procent. De prijs beloopt dan 2.250 F, alles inbegrepen. Schrijf dus vandaag nog in bij Frank Claes. Oude Zand straat 12 te Beveren. Tel. 031/75.33.87. Alle jongens en meisjes van 8 tot en met 15 jaar kunnen mee genie ten van een overheerlijke sfeer in een pittoresk Lim burgs dorpje. Dat speelplein Bartje blijft inspelen op een prangende nodd naar kindgerichte en begeleide ontspanningsak tiviteiten. bewijzen volgen de cijfers: in 1978 lieten zich 300 kinderen inschrij ven. In 1979 verdubbelde dit aantal en in 1980 liep het op tot 700. Vorig jaar bereikte de zomerwerking niet minder dan 800 jonge ren. waarvan er 165 gemid deld zich dagelijks lieten inschrijven. Tevens werd vorig jaar een stijging ge noteerd van de kinderen van buiten de kerngemeen te. Daar lijkt dus ook nog een nood te bestaan. Speel plein Bartje gaat op zoek naar nieuwe ontspannings- vanëteiten. Zij wil het kind mogelijkheden bieden zich kreatief te vermaken en te ontplooien. Ook dit jaar kan het Beverse kind met een blij gemoed de vakan tie in! In een volgende edi tie komen wij terug op de geplande aktiviteiten. Op 29 december 1905 be noemde Monseigneur Stil lemans. bisschop van Gent. de Z.E.H. Petrus Jan De Paep. tot eerste pastoor van Terjoden. De vierde juni 1906 werd hij er plech tig aangesteld. Van bij de oprichting van de parochie ging de zorg van de pastoor naar de Terjodense jeugd, haar opvoeding en onder richt. Met die zorg trok hij naar het moederhuis van de Eerwaarde Zusters Peni tenten te Opbrakel en daar werd hem een last van de schouders genomen want in besloot de gemeente er een gemengde lagere gemeen teschool op te richten en deze werd in oktober 1900 geopend. Vanaf 1907 kre gen de meisjes onderricht bij de Eerwaarde Zusters en de jongens bleven op de gemeenteschool. Enkele jaren geleden werd de kloosterschool aangeno men als gesubsidieerde vrije gemengde school Erembodegem-Terjoden. De Zusters van «het Kloos ter» en zeer begaafde on derwijskrachten verwier ven de algehele sympatie alleen alle leerlingen van de school, maar vooral hun ouders en alle sympatisan- ten. verwacht in «'t Kloos ter» om er samen mee te zingen of te luisteren naar een knal-optreden van «Het Vreugdekabaret». Het Vreugdekabaret is echt geen onbekende meer in Erembodegem en omge ving. Deze groep deed voor 't eerst van zich spreken tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van Ter jo den, verleden jaar in sep tember. Intussen trad deze groep ook reeds verschei- Ook zaterdag te 19.30 uur brengen de jonge entoeisia- ste mensen van «Het Vreugdecabaret», opnieuw een frisse show voor het voetlicht, met liedjes en sketchen uit «Die Goede Oude Tijd». Zondag 27 juni, om 15 uur, zet de direktie, in samen werking met het ouderko mitee. de leerkrachten en de leerlingen, de school deuren opnieuw wagenwijd open voor een «Kindermu sical», I I nog altijd 2» getiteld, met zelfgeschre ven teksten en gekompo- neerde muziek. Daarna kunnen alle sympa- tisanten er nog urenlang verpozen en zelfs meedoen aan volksspelen en vrij Een klasfoto tijdens het schooljaar 1977-78 te Erembodegem-Terjoden. Achteraan zuster Greta. 1907 vestigden de Eerwaar de Zusters zich in Terjo den. eerst in de Ninove- straat en sinds 1911. toen de huidige pastorij ge bouwd was. in het huis dat ze nu nog bewonen. Rond de jaren 1879 be stond er reeds een wijk- school te Terjoden. In 1899 van alle Terjodenaren om hun onverpoosde en moei zame inspanningen, hun engelengeduld, hun liefde volle opvang van kleine peuters en oudere school jeugd in hun «klooster school». Op zaterdag 26 juni om 19.30 uur worden nu niet dene keren op buiten de parochie- grenzen, telkens voor bomvolle zalen. Hun stevige en volks-gebouwde liedjes en verrassende sketchen, alles samenge bracht in een passende mu zikale omlijsting, vielen steeds in de smaak van jon ge en oudere toehoorders. :uw is dit jaar speelplein irtje 3, aan de Linden- hooi. Dat zal, zoals ;er vermeld, slechts in namiddag open zijn. ae omschakeling kadert r een beleidsoptie om het inbod aan opvangsmoge- |kheden te verruimen, zo al kinderen die slechts een alve dag naar het VP wil- :n komen, ook hun kans rijgen. Tegen deze achter- rond dient ook de ver werking voor de 16 jarigen gezien, deze zomer kunnen rekenen op een totaal werking en wel van het Speel- Bartje aan de In het Sint Maartcninstituut. afdeling Raffelgemstraat ging zondag II. voor de elfde maal het schoolfeest door. Gelukkig voor de organisatoren was er geen regen, daar alles buiten doorging. Reeds van bij de ingang kom men genieten van de heerlijke geur van brochetten, worsten... Op de speelplaats stonden kraampjes waar men voor weinig geld een mooie prijsje in de wacht kon slepen, als men maar wat behendig was. met de zal een programma op- worden. merprogramma van zal dit jaar opnieuw In de tea-room kon men onze enig echte Aalsterse vlaaien proeven. Hoofd- brok van de namiddag was het optreden van de leerlin gen. We werden welkom geheten door de kinderen van het vijfde leerjaar. Het toneelstuk «De fluit van Teun» gebracht door de kinderen van 4de klas ge tuigde van de grote inzet die akteurs in spe hadden om samen met regisseur Tuur Claessens van deze namiddag iets boeiend te maken. Opvallend mooi dekor, kleurrijke kostumes onderstreept dit nog eens. De samenzang van Vlaanse liederen met als dirigent meester Van Laethem en als gelegenheidsakkordio- nist Direkteur Van Lierde. deden menig ouder denken aan de tijd, dat zij nog op de schoolbanken zaten. Het kabaretnummer «De muzikale rechtbank» door de jongens van het 6* ge bracht deed menig toe hoorder lachen. Het lied 'Daar kwam een boer uit Zwitserland' werd mooi gevisualiseerd in te keningen door de rakkers van het tweede. De kleintjes van het eerste brachten onder mekaar een estafette met Bal. Ring. hoepel... Spanning te over. De leerlingen van het twee de vergastten ons op een voordrachtstukje van «Jantje en Fik». Heel boeiend vond ik de eigen bewerking van de leerlingen van het derde gebracht op het lied «Zeg kwezelke wil jij dansen». De landsknechttrommels waren een goede vondst. Het vijfde leerjaar deed nog een Vlaamse volksdans alvorens allen die aan deze namiddag hadden meege werkt. aan de apoteose met vlaggezwaaien en samen zang deelnamen. Dit rijkgevulde programma mag getuige zijn van de inzet van de leerlingen, de leerkrachten en het ouder komitee. Tot volgend jaar mensen met jullie Tiende feest! Echt leuke toneeltjes werden opgevoerd in het Sint-Maar te ninstituut. (ad) podium. Dit jubileumfeest wordt een echt «verbroederings feest» tussen ouders, leerkrachten en leerlingen. En... ook grootouders, oud- leerkrachten, oud leerlingen en vriendinnen zullen er zeker zijn! 't Wordt voor velen wellicht een blij weerzien binnen de muren van 't Klooster», met prettige uurtjes vol fijn amusement en verhaaltjes uit lang vervlogen tijden... Iedere Terjodenaar, met goede herinneringen aan haar schooltijd of aan de vroegere «lagere Meisjes school en Bewaarschool» van Terjoden mag op dit jubileumfeest niet ont breken! Misschien denk je ook eens graag terug aan je vroegere onderwijzeressen, zuster Firmina (1953), Eugena (1950), Berchmans (1948), Gustavine (1945), Jeanette (1942), Juffrouw Godelieve De Meyst (1955). Thérèse Van der Taelen (1950), Ju lienne Dierickx (1948), Ju lia De Schrijver (1942) en anderen. Gewezen klasge noten zal je zeker en vast ontmoeten! Het jubileumfeest wordt pas fijn als iedereen er bij wil zijn! D B. Groot was de verwondering van een veerman die af en toe nog eens de Durme oversteekt tussen Tielrode en Hamme, toen hij veertien dagen geleden tegen een auto botste. Zijn schuit bleef even haperen en hij herkende in het slijkachtige water van de Durme de kontoeren van een wagen. Later zou blijken dat deze wagen toebehoorde aan Mare De Meuricy, wonende in Weert (Bornem) en sinds vele maanden vermist. De veerman alarmeerde blijft echter spoorloos, natuurlijk onmiddellijk de Eindelijk is er nu een politie en samen met het sp0or. De Tielroodse veer man vond een eerste en waarschijnlijk enige aan parket kwamen ook de ta keldiensten ter plaatse. Dan pas werd vastgesteld wijzing in deze troebele dat deze wagen eigendom zaak. was van de sinds lang ver- De wagen, die werd gevon- miste Mare De Meuricy, den net naast het Tielrood- behorende tot een zeer no toire familie en door aller lei. zowel private als offi ciële. diensten gezocht. Het verhaal De Meuricy is moeilijk te schetsen om ve le redenen. Niemand kan vermoeden wat er eigenlijk met Marc is gebeurd. Is hij se veer en aan die kant van de Durme, bleek vrijwel volledig intakt. dus niet aangetast door roest, wat logisch zou zijn indien hij reeds geruime tijd in het water had gelegen. De deur aan de bestuurderskant was open. vermoord, verongelukt of terwijl de drie andere vast gewoon weggelopen, ver- waren en enkek, rmten dwenen^ om redenen die stonden op een kier. zodat J"~° alles erop wijst dat deze wagen gewoon in het water niemand kan vermoeden.' Marc was een zeer joviaal en loyaal man. bekend om geduwd werd. zonder dat zijn gelijkmoedigheid en goed karakter Alle politiediensten van zo wat elke Belgische instantie hebben hem op hun opspo ringslijst staan. De Meuricy er iemand in zat. Wel was de vooruit stuk. Naderhand bleek dat er een gedeelte van de bestuurderszetel ontbrak, gewobn wegges neden of stilaan door het water meegevoerd? Deze laatste aanwijzing in de zaak De Meuricy maakt het geval zeker niet een voudiger. Integendeel. De middag dat Mare ver dwenen is, was hij van plan zijn schapen te gaan voede ren. Die kudde graasde in de omgeving van Temse. Nooit heeft men hem te ruggezien. Wat kan nu de betekenis zijn van deze vondst? Of wel is De Meuricy ver moord en heeft men maan den nadien de laatste be wijzen willen laten verdwij nen. ofwel wil men nu sug gereren dat Mare vermoord werd om verdere nasporin gen te doen stopzetten. Wie is men? De Meuricy zelf. eventuele vrienden waarmee hij kontakt heeft of misdadigers die zich van de laatste bewijzen willen ontdoen? Het blijft in elk geval een duistere zaak. waarmee niet alleen de gerechtelijke diensten van Mechelen. maar nu ook de rechtbank van Dendermonde opge scheept zit. De familie De Meuricy be schikt immers over zeer veel invloed, ze heeft reeds alles gedaan om deze zaak in het reine te trekken, steeds zonder resultaat. Nu komt plots de wagen te voorschijn in de sektor van de Dendermondse juris- diktie. Naar alle waarschijnlijk heid is de wagen onlangs in het water geduwd, niet ver van. het Tielroodse veer, waar nog een oude pont ligt. De gerechtelijke diensten zijn zeer zwijgzaam in dit geval, wat begrijpelijk is ook. Het onderzoek is im mers nog steeds aan gang. Ook de kranten geven niet veel kommentaai zodat el ke ontdekking in deze zaak voor het publiek een ver rassing is Hopelijk leidt de vondst van- de wagen tot positieve resultaten m het onderzoek naar de verdwij ning van Mare De Meuricy. Op pendelaars alleen kan men zich moeilijk ba- zeren...

De Voorpost | 1982 | | pagina 7