Jelly Maes«Sint-Niklaas bestuurd vanuit rijdende auto» Mare Huys en de verkeersveiligheid. - Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoo folksunie Sint-Niklaas over Ruimtelijke Ordening en Verkeer Dendermonde Norbert De Batselier lijsttrekker P.V.V.-Driedaagse te Meldert meevaller van belang Schoolverlaters, dit is voor u Nieuw bij VU Sint-Niklaas De Voorpost - 25.6.1982 - 9 vul ikiajpais waarschijnlijk alle politieke partijen bereidt ook de Volksunie zich intensief voor op de gemeenteraadsverkiezin- out in van 10 oktober a.s. De jongste landsverkiezingen hebben perspektieven geopend en het is werken nu opdat de (p.* zonderlijk demokratische manier aan een strukturele itionale tendens zich ook op lokaal vlak, sterker misschien nog, zou doorzetten. De partijlijst is nog onaf. Wél staat jst dat gemeenteraadslid, gewezen senator en Europalementariër Maurits Coppieters zal fungeren als lijsttrekker. Op 4 tweede plaats komt senator Nelly Maes te staan, op de derde en vierde plaats mandatarissen van Belsele en Sinaai. en verdeling naar de deelgemeenten toe dus. Deze keer ook zullen nieuwelingen, of mooier: verruimingskandidaten, N plaatselijke kordon Vlaamsgezinden aanvullen. Mare Huys, leraar aan het Sint-Niklase Berkenboominstituut en mrzitter van de door hemzelf opgerichte Raad voor Jeugd- en Wegverkeer, is zo iemand. Hij was welkom bij de VU: kn*i ervaringen en ideeën kwamen van pas bij het stofferen van het verkeersprogramma. itelijke Ordening en een hele tijd geleden be- onvoltooid, zomaar. Krij- gelijkheid om op een dyna- •rkeer: dat zijn trouwens gaan, meent Nelly Maes, gen van Nelly Maes ook mische, verfrissende en uit- items die de VU nog Oud-burgemeester Van nog het adjektief onver ir tien oktober aan een Dorpe. de CVP-PW en staènbaar mee: de inplan- indig onderzoek wou on- CVP-BSP-koalities: zij wa- ting van nieuwe woonwij- herdenking te werken, rwerpen. Wat heeft men ren echt aangedaan door ken in landbouwzones en Maar als het beleid zich van tijdens de vorige regisla- een vizionaire grootheids- de daarna noodzakelijke dan inenfen van terecht gebracht? waan. verbreding van landelijke :rjn I de scherpe kritiek die Een Noord-Zuidas zou het straten, het enkel als par- :ozeirrs en actiegroepen de hart van de stad doorbo- keerruimte gewaardeerde iguurf,ste sPul"en terecht? ren, men bouwde hoge Castroplein, het onnutte -At is er precies misgelo- buildings, besloot herhaal- kijkhuis. de verkrotting 1 en kunnen wij er iets delijk tot straatverbredin- van de binnenstad. I.v.m. pnover stellen? Het po- gen,... Eén generatie poli- dit laatste meent Jan Ver- ik college stak de kop- tici volstond om een be- niers dat de zaken duidelijk bijeen en beraadde langrijk deel van het stads- genoeg zijn: het beleid wou over deze eigenlijk bij- beeld weg te bulldozeren, bewust dié woningen laten oratorische vragen. 15 vindt de senator. En óf er verkrotten die later zouden jl. hadden wij een ge- oppositie was! Zonder veel passen in de uitwerking van j-fo^lek met senatoren Nelly gevolg echter. Als het een aantal Bijzondere en Jan Verniers, ge- moest, ging het wel tegen Plannen van Aanleg [enteraadslid Willy Toté, beter weten in: de Hof- (b.p.a.'s). Onteigeningen lal partijsekretaris Jan- straat krijgt een overdre- zouden dan minder in de Maes en verrui- ven breedte toegemeten, papieren lopen, jngskandidaat Mare de vernietiging van het On- De keuze van de nieuwe Ays.... ze-Lieve-Vrouwplein is een planningsmethode, veelal 1 feit en in weerwil van ont- aangeduid als 'struktuur- tfaste ruimtelijke zaglijke uitgaven, van een planning', heeft de Vu van F""8* onbegrijpelijke inkonse- de andere kant zeer ver- i grote vergissing werd kwentie ligt de Ring er, heugd. Eindelijk een mo- imeni senatoren Jan Verniers en Nelly Maes, nieuweling Mare Huys en het gemeente- lijstp//d Willy Tote carine door de gemeente raad en de publieke opinie gedwongen voelde om voor struktuurplanning te opte ren, hun werkelijke gezind heid zou niet bepaald met de ware déontologie van het planningsmedium over eenstemmen. De motive ring van deze stelling is oudbakken: de al bijna ex pliciete vertragingsma- noeuvers. het wantrouwen waarmee op de inspraak- groepen wordt gereageerd, een algemene geheimdoe- nerij waarop zelfs de offici ële stuurgroep getrakteerd wordt, en ga zo maar door. Ondertussen cirkuleert al in een bescheiden kring van politici, persmensen en di- rekt betrokkenen het veel besproken 'Ontwerp van Richtplan', het studiewerk van de vaktechnische plan- groep, een verwerking van de vele suggesties, een be leidsvisie eigenlijk. Nelly Maes is van mening dat dit richtplan aan een zo ruim mogelijke volksraadpleging moet worden onderwor pen. Maar. ad rem. toch al enkele VU-bevindingen... Het rapport pleit voor een beperking van het aantal grote bedrijven in de bin nenstad, leest Nelly Maes. Ze grimlacht bij deze stel ling: net in deze krisistijd zou men zich beter de vraag stellen welke vesti gingen in de binnenstad zullen blijven, hoe de hin der voor omwonenden kan worden beperkt en in hoe- Del lopen!Sp van. Dendermonde in volgorde dat ze zullen Eddy Gerlo (Baasrode): zijn lijst voor de ko- worden ingediend op de Leon Ledegen (Oudegem); gemeenteraadsver- lijst er als volgt uit: Norbert Freddy De Man (Grember- De Batselier (Sint-Gillis); gen); Eddy Van den Yvan Verleyen (Dender- Broeck (Dendermonde); monde), Frans Vermeir Theofiel De Cock (Sint- (Grembergen); Paul Ver- Gillis); Augusta Van de beke (Oudegem), Willy Velde (Grembergen); Al- Coussement (Oudegem), fons Spitaels (Oudegem); Jef Hermans (Dendermon- Theo Janssens (Dender de); Willy Vera (Sint-Gil- monde); Eddy De Meester lis). Marleen Cleemput (Grembergen): Wilfried (Dendermonde): Clement Van der Linden (Grember- De Man (Grembergen); gen); Jan Dauwe (Dender- Ferdy De Wolf (Dender- monde); Emilienne Dierick monde); Marianne Cool (Appels); Louis Bogaert (Oudegem): Christianne (Baasrode), Lisette Claus ook rond (Dendermonde); (Appels); Herman Van igen van 10 oktober illd. De lijst zal onder :naming SP worden in- iend, maar er zullen it de 29 kandidaten van :ialistische partij, ook ididaten van de Kom- listische Partij en 1 ver- inwoordiger van een ire linkse vooruitstre- partij op voorko- Deze laatste kandi- zou geleverd worden het «Vrouwenhuis» dat alleen al laat ons Tassent loeden dat het om Ma- larthe Burssens zou die tijdens de jongste ientsverkiezingen de vertegenwoordigde SP-woordvoerder on- treepte dat de zes vrije 37 20lltsen die voorbehouden Zande (Sint-Gillis), Henny De Baedts (Sint-Gillis) en Maria De Smedt (Schoon- aarde). Omgerekend per deelge meente wil dit zeggen: 8 kandidaten uit Dender- monde-centrum; uit Sint- Gillis 5 en evenveel uit Ou degem; 6 uit Grembergen en 2 uit Appels en Baasro de. Eén kandidaat komt uit Schoonaarde. Daarmee zijn de 29 plaatsen die de SP op deze lijst inneemt. >6 i4oi4kandidaten wanneer zij :r de naam SP opko- p. Mocht bijvoorbeeld landgenoten (PvdA daartoe niet be- jl zijn, dan zou deze par pit liet een eigen lijst de zelfsprekend militanten en W'aegeneer. Uit Nieuwer- gasten die naast hun even- peenteraadsverkiezin- moeten I zal niemand verwonde- r voor, iletten| kan op dej is eeni an en' eens t toch. 9adSatlouwde êezichten uit Ir "lendermondse gemeen- Opvallend is even dat Mevrouw Kips niet n »ik»£op de Hist fungeer "rtnljte SP lijst komen bo- «lLen ^ee' W3t vrouwen qoe0P De eerste vrouwelij- mdidate staat op de 8e Maar die zal wel een •je naar achter moe- Opschuiven, want onze inlichtingen juist zou de achtste plaats de lijst zijn voorbchou- aan de eerste kandi- 'van de KP. SP kandidaten zien er Op vrijdag 25 juni organizeert de Katolieke Arbei ders Jeugd Kallo een informatieavond voor school verlaters Die avond zal plaatsvinden om 20.00 uur in zaal Café Sportkring, G.emeenteplein 6 te Kallo. Op de agenda voor deze avond staan: na het welkomwoord een diamontage «van school naar werk», nadien een korte bespreking. Vervolgens wordt er nuttige informatie verstrekt zoals inschrij ving RVA, solliciteren, enz. Het einde is voorzien omstreeks 21.00 uur. Deze avond richt zich duide lijk tot alle jongeren en schoolverlaters. verre de infrastruktuur moet worden aangepast. Een oplossing voor de moeilijke verkeersstruk- tuur rond Scheerders-Van Kerckhove zou al een grote stap voorwaarts zijn b.v. Het ontwerp wenst verder nog dat het stadshart het enige winkel- en diensten centrum van regionaal be lang zou blijven. Ook het koopcentrum zou zijn aan: trekkingskracht moeten be houden en nieuwe aan koopcentra zijn volgens het ontwerp enkel wenselijk op wijkniveau. Nelly Maes be sluit hieruit dat er dan nog héél wat zal moeten veran deren. Kijk naar die wild groei van vestigingen aan de rand van de stad: daar wordt meer gehandeld dan gefabriceerd, vindt zij. Al les is er bovendien vaak beterkoop, men parkeert er vlotter en kosteloos. Niet te vergelijken met de situatie in de stad dus. Men zou de bevolking misschien enkele gedurfde opties voor winkel- en wandel straten kunnen voorleg gen? Het behoud van land bouwgronden is nog zo'n nobel streven. In de prak tijk echter gaat men ge- ^>on verder met het plan nen van sportterreinen, zelfs woongebieden op landbouwgronden. Illegale bebossing, weekendverblij ven: het wordt in de prak tijk allemaal zomaar toege laten. vindt de VU-voor- vrouwe. Een uitgesproken cynisme dus bij de VU. maar ook enkele diepe zuchten. Een zucht o.m. omdat het ja renlange pleidooi van de partij voor vernieuwbouw en vernieuwing van oude buurten eindelijk wordt bijgetreden. Een zucht ook voor de bijzondere aan dacht die men aan de voet paden wil schenken. Woonerven, toegangswe gen voor voetgangers, straathoeken; het klinkt buitengewoon boeiend en er is werk voor jaren, zegt Nelly Maes. Eindelijk mis schien een andere richting uit. want de laatste jaren zou Sint-Niklaas zijn be stuurd als van achter het stuur van een auto. De Noord-Zuidas zal zijn funktie als geleider van het doorgaande verkeer moe ten verliezen, de Grote Markt moet eerder een ontmoetings- dan een par keerruimte worden. Voor auto's is er later misschien plaats in parkeergebouwen of in een ondergrondse. Over het recht op spel heeft men het ook nog in het richtplan. Inspirerend, vindt Nelly Maes, een droombeeld bijna. Ten minste toch vergeleken bij het beeld dat de VU nu aan de stad heeft: Sint-Niklaas is verpauperd, de verkeers drukte neem dag na dag nog toe. de binnenstad loopt leeg. de bevolking veroudert, het groen ziel toogt.... Verkeerd verkeer.... VU-gemeenteraadslid Wil ly Toté onderkent in de Sint-Niklase verkeerspoli- tiek een overduidelijk ama teurisme. Het gaat gewoon om een frappante onkun de, vindt hij. Er is geen echt koherent beleid, geen konsekwente professionele aanpak. Niets van dat alles. Niemand b.v. heeft een idee over herkomst en bes temming van het Sint-Nik lase verkeer, noch van de kwantitatieve verhoudin gen tussen voetgangers, fietsers, automobilisten, het openbaar vervoer. Cij fers van sporadische tellin gen zouden niet eens aan de gemeenteraadsleden worden meegedeeld. Het beleid blijft een weten schappelijke studie van de verkeersproblematiek van de hand wijzen. Het zou te veel kosten, maar Willy Toté weet dat zo'n studie ten hoogste twee percent vijf miljoen) kan kosten van wat jaarlijks in de be groting voor wegenwerken wordt voorzien. En men improvizeert dan maar, oordeelt Toté: de dienst Ruimtelijke Ordening te kent onteigenings- en rooi lij nplannen. Openbare Werken maakt plannen voor de infrastruktuur en de burgemeester zelf kan tenslotte nog enkel aanwij zingen geven i.v.m. de ver keerstechnische inrichting van de uitgevoerde wer ken. Moet je niet vragen dat hier elke samenhang ontbreekt, dat deze frag- mentaire aanpak in strijd is met de meest elementaire logica die precies de ver- keersbehoeften als uit gangspunt neemt! Neem de ring, vraagt Willy Toté, welke funktie heeft die nog? En toch blijft men op die zelfde grootschalige toer verdergaan? Voor Sinaai zou men op een bepaald ogenblik zelfs gedacht heb ben aan een ringweg via de Hooimanstraat. Alternatie ve oplossingen neemt men op het stadhuis niet eens in overweging. Voor alle op merkingen rond Hofstraat en Plezantstraat verwees men de bewoners destijds naar de suggesties voor het struktuurplan. Nu worden bepalingen hieromtrent in allerijl gestemd en zo geraf fineerd aan het inspraak proces onttrokken. Maar de VU heeft zich in de gemeenteraad bij de stem ming over de Hofstraat toch bijna unaniem ont houden? Waarom? Senator Jan Verniers hierover: «We hebben ons altijd hevig ver zet tegen de plannen voor de Hofstraat (men wil de centrale as Farklaan-Ple- zantstraat. met de Hof straat als uitloper, verbre den. n.v.d.r.). maar uitein delijk moesten wij beseffen dat we de beslissing nooit nog zouden kunnen tegen houden. Wij hebben ons onthouden, omdat het plan een aantal positieve facet ten inhoudt. Hadden wij tegengestemd, dan zou men ons later kunnen ver wijten dat wij ook die posi tieve dingen wilden weg stemmen. De materie was niet verder opsplitsbaar en wij hebben ons dus maar onthouden. Enkel Willy Toté. en dat was goed afge sproken, heeft tegenge stemd. Een beetje symbo lisch als je wil». Willy Toté vindt verder dat er tijdens de voorbije legis latuur amper aandacht was voor de langzame wegge bruiker. De voetpaden zijn smal, slecht onderhouden, zegt hij, en als je niet uit kijkt bots je tegen een par- keermeter aan. Hij heeft ook uitgerekend dat je. om het kruispunt van de Grote Markt met het Kardinaal Mercierplein 'groen' over te steken, een snelheid van zeven kilometer per uur moet ontwikkelen. Bijna rennen dus. Wat met oude re mensen met minder-vali- den, wat met ons allemaal? Het leven is zó al stresse- rend genoeg. Toté heeft het smalend over koning auto. Maar zelfs dié, vindt hij, blijft in een oerkonser- vatief straatje steken: over op elkaar en de verkeers- densiteit afgestemde ver keerslichten heeft men in Sint-Niklaas blijkbaar nog nooit gehoord. Wordt er wel over gepraat? De be staande verkeerskommis- sies zouden niet samenko men en als ze al vergade ren, staan futiele items als ter gelegenheid van enkele braderijen opgestelde bij zondere politieverordenin gen op de agenda. De houding van de politie, met name hun repressieve optreden, is nog zoiets, meent Toté: «Wie gaan op het boekje? De overtreders die makkelijk te verbalize- ren zijn, de parkeerschijf- vergeters. enkele haastige of nonchalante scholieren die dat laatste stukje van de Nieuwstraat wel eens per fiets durven doen. O.k.. maar er zijn nog andere overtredingen en die wor den niet eens bestraft. Wegpiraten, snelheidsgek- ken die in de tunnel na de Parklaan al een 150 kilome ter per uur halen, moet men maar laten rijden om de eenvoudige reden dat de apparatuur die nodig is om ze te betrappen niet voor handen is». Zien wij onze politieagen ten ooit nog op snelle mo torfietsen achter een zwerm heli's angels aan snorren? Leo DE BOCK De door de P.V.V.-bestu- D'haeseleer, André Nieuwenborgh en uiteraard aan^de kandidaten van ren van Baardegem. Mel- Dooms, Michel De Gols, Annie De Maght, de spil i.*.« <jert en Moorsel georgani- Juliette Verhulst en Alois van de hele organisatie. seerd P.V.V.-Driedaagse Adriaensens. Uit Erembo- Gaston Van den Eede en mo^en worden door werd andermaal een schot degem zagen we Gilbert Joan Van Laethem lieten niettegenstaande Bourlon, Luc Vertonghen zich verontschuldigen, de Mundialitis die onze en Baeyens. Uit Moorsel De festiviteiten kenden pakken Oscar Redant, Olga De heel wat sukses. kreeg. Windt, Frans Vereecken. Aan de dis voor gepensio- Onder opkomst naast van- Antoon Paridaens en De neerden zaten ruim 200 partijgenoten heel wat kerken Vermassen en tue,e tombolaprijs allen tegemoet vrienden en simpatisanten Goossens en afdelingsse- een groene plant mochten uit allerlei kringen en mid- kretaris Willy Van Impe. meenemen. Ambiance was dens buiten de politiek om. er alleszins met akkordeo- dat SP volksvertegen- Qua politieke belangstel- Uit Baardegem Marcel n'st Pol Van Gucht en 'ger Norbert De Bat- nng was het een pleiade Delgouffe. uit Herdersem drummer Jef Lelie waarna (tijdens de parle- Van mogelijke kandidaten Frans De Meersman, uit Willy Van Impe voor wie erkiezingen goed hij de komende gemeente- Hofstade Remi Van Hau- hem nog niet zou kennen meer dan 7.000 voor- raadsverkiezingen die er denhove en uit Gijzegem zich ontpopte tot een zeer itemmen) de lijst aan- zjch aandiende. Onder hen Luc Latoir. Uiteindelijk uit gewaardeerde zangvedette. Dan volgen enkele 0 a ujt Aalst burgemeester Meldert zelf Raymond Van Op de Drive-In-Show die zoals de koffietafel door ging in de feesttent op THOR Kokerij toonde Ra dio Vrij Aalst met Harry De Smedt zich langs hun beste zijde en zorgden voor ambiance en gezelligheid tot in de vroege uurtjes. Blikvanger en pièce de con- sistance werd het groot eet festijn in de nieuwe kantien van Eendracht Meldert waar het vooral op zondag wachten was tot men een van de 170 zitplaatsen kon bemachtigen. Voor de volgende gemeenteraadsverkiezingen mocht de Volksunie Marc Huys in huis halen. Hij zou een klare kijk op de zaak en heel wat nuttige ervaring hebben. Mare Huys is 38. studeerde Germaanse filologie aan de K.U. Leuven en ontwikkelingssamenwerking aan de Gentse Rijksuniversiteit. Met het eerste diploma is hij leraar in het Berkenboominstituut en bij de C.M.O. Hij gaf al meerdere handboeken uit en verleende nu en dan zijn medewerking aan programma's van de schooltelevisie. Donkere dagen hebben hem zijn doktoraatstesis laten vergeten en gaven zijn werklust een wending: op weg naar school wordt zijn dochtertje door een auto gevat. Hij schreef: «De dag van de lichtblauwe auto» een jeugdboek en begon zich met een enorme verbetenheid in te zetten voor de verkeersveiligheid. Vorig jaar stichtte hij de Raad voor Jeugd- en Wegverkeer, die hij nog altijd voorzit. Partijsekretaris Jan-Pieter Maes zegt over hem dat hij een geknipte verruimingskandidaat is. Huys zou altijd al aangeleund hebben bij het streven van de Volksunie, even overtuigd gevochten hebben voor datzelfde andere Sint- Niklaas. Op tien oktober wil hij het erop wagen, zonder Mark Huys, een nieuwe naamHij wil andere prioriteiten leggen. carine expliciete verwachtingen evenwel; een schepenambl am bieert hij naar eigen zeggen helemaal niet Via de VU iets doen voor de verkeersveiligheid, dat wil hij. Het zou meer dan nodig zijn het wagenpark groeit, zelfs in deze krisistijden. nog steeds aan, het verwaande gedrag van de automobilisten toont geen tekenen van beterschap, integendeel en aangepaste verkeersmilieus zijn onbestaan de De meeste beslissingen moeten uiteraard nationaal genomen worden, dat weet ook Mare Huys wel. maar ook op gemeentelijk vlak kan een juiste filosofie wonderen doen. De partij en hij willen de zaken professioneel wetenschappelijk aanpakken. Er moet een technisch des kundige \erkeerskommissie komen, een échte samenwer king met een verkeerskommissie van gemeenteraadsle den. en waarom niet een schepen van ruimtelijke ordening en verkeer? Samen goed voor een ernstig verkeersbeleid toch'' Voor dat beleid onderkent Mare Huys twee gekorreleerde begindoelstellingcn Eén: de verkeersmihcus moeten veili ger worden en twee: de weggebruikers zijn dringend aan een heropvoeding toe. Zijn verkeersfilosofie geeft volgend a een ereplaats: «elke weggebruiker heeft in .gelijke mate recht op veiligheid». En dit in de praktijk omzetten is gewoon een kwestie van prioriteiten, meent de VU- verruimingskandidaat. In Sint-Niklaas heeft men de voor bije twintig jaar prioriteit gegeven aan het autoverkeer. Of nog: aan het verkeer dat het meest ruimte per verplaatst individu vergt. Konkreet: méér en bredere autowegen, minder en minder plaats voor fietsers en voetgangers. De VU nu. wil precies voorrang geven aan voornoemde weggebruikers: zij nemen het minst plaats in. Dus: meer en bredere voetpaden, en bijgevolg meer veiligheid. Niet zomaar natuurlijk. We moeten het eerder zien in de richting van aangepaste verkeersmilieus. zegt Mare Huys. in straten met een uitgesproken winkelfunktie moet er voor de voetgangers, desnoods ten koste van het autover keer, voldoende ruimte worden voorzien. Urbanizatiespe- cialisten moeten deze algemene filosofie in kaart brengen. Wijkkomitees en belangengroepen kunnen zich dan over hun bevindingen buigen. Over een cirkulatieplan ook, een verkeersvisie die de langzame weggebruiker een voorkeur behandeling geeft: vluchtheuvels bij lange oversteekplaat sen, veikeeisdrempels. fietsroutes, fietssluizen aan ver keerslichten, parkeerruimten voor fietsen, enz. Speciale aandacht wil de VU ook besteden aan de veiligheid rond scholen, hospitalen, bejaardentehuizen en openbare gebouwen. Voor de uitbouwTvan een veilige schoolomgeving zouden Huys en enkele partijgenoten al een heel plan hebben klaarliggen. Hij zegt nog dat wij geen verkeerd beeld mogen krijgen van het Sint-Niklaas zoals de VU dat ziet. Men wil de auto niet totaal uit het centrum bannen. Wegen die de auto zeer dicht bij het centrum brengen, moeten er blijven bestaan. Een bevredi gend aantal parkeereenheden is ook een noodzaak voor de stadskern. Een parking onder het Hendrik Heymanplein b v en misschien kan men er eindelijk aan gaan denken om de parkeerkelders onder de stadsbibliotheken in gebruik te nemen. Huys is samen met zijn C.M.O.-vriend Toté voorstander van een vlotter autoverkeer. Een feed- backsysteem dat rekening houdt met de verkeersdensitcit en met het busverkeer zou een hele-verbetering bete kenen. Maar een verbetering van de verkeersmilieus haalt volgens Mare Huys niets uit als het tegelijk intens gewerkt wordt aan een verkcersopvoeding Hij denkt aan veiligheidscam pagnes. geregelde rijkontroles, een soort opvoedende verbalizatie, een bijzondere aandacht voor de verkeersop- voeding van de jeugd De nationale projekten voor het lagere en sekundaire onderwijs kunnen volgens hem best ook plaatselijk worden aangemoedigd en gesteund. Nog een afsluitcrtjc. Het gerucht dat verkeersdeskundige en B R T.-medewerker Roel De Jong VOOR DE komen de gemeenteraadsverkiezingen de CVP-rangen zou ver voegen. is ook de VU-fraktie ter ore gekomen Men vindt het merkwaardig Roel heeft altijd al veel sympathie gehad voor de gemeentelijke VU-ideeén. maar Nelly Maes is van oordeel dat zijn redenen voor deze stap wel eens van taktischc aard zouden kunnen zijn «Ik zou het niet eens negatief vinden.» vertelt zij: Wij hebben veel van Roel geleerd. Als er na tien oktober veel gelijkgezinden in de gemeenteraad zitten, kan dat enkel de samenwerking versoepelen». Leo De Bock

De Voorpost | 1982 | | pagina 9