Buggenhout 16 - 2.7.1982 - De Voorpost «steller Palmyre R Ere-gemeentes«R He 1° klasse. 0|de 1* klasse. Ere-ve^de lille 2* klasse, j al m Berlare. De waterellende in de worden gestopt (jj) Turf putstraat nadert stilaan zijn einde. mr De rioolbuizen liggen klaar om in de grond te Lokeren. Meer dan volk genoeg bij de opening van de parochiefeesten te Lokeren. (md) Beveren Ziekenzorg Haasdonk Zaïerdag 3 juli gaat Ziekenzorg een boottocht maken met de afdelingen van Nieuwkerken en Kieldrecht. Bijeenkomst zoals gewoonlijk in het lokaal. Jazz in De Spiegel Zaterdag 10 juli organiseert het socio-kultureel ontmoetings centrum De Spiegel te Beveren een jazzavond met het combo Vidi Andrews. Aanvang te 20u30 op de binnenkoer van De Spiegel. Stationsstraat 28 te Beveren. De toegang is gratis. In juli en augustus is het café elke dag geopend vanaf 14 uur met uitzondering van de maandagse sluiting. Er is kleurentele visie. ^Kampioenschap op de wip /Op vrijdag 2 juli wordt er geschoten voor het kampioenschap van Berlare in de feesttent ter gelegenheid van de Kapellefees- ten aan de Bareldonk. Er is 3.000 fr gratis. De schieting wordt gehouden door het Vijfverbond Donk en maatschappij Donkhoeve. Wipschietingen Vrijdag 2 juli te 19u30 bij de Blauwe Duivels, café Fina te Overmere. Vrijdag 2 juli te 19u30 bij de Blauwe Duivels, Sint-Hubertus, Donk. Zondag 4 juli te 15u bij Rodeo, Overmere café Luc De Maesschalck. Maandag 5 juli te 15 u bij Donk-Eendracht, café Moerman, Donk. Zaterdag 3 juli te 15 u bij Donkhoeve, café Frans De Saedeleer, Donk. Berlare Vissersklub Eendenkooivrienden De vissersklub van café Eendenkooi aan het Brugsken houdt zijn maandelijkse wedstrijd op zaterdag 3 juli. De wedstnjd begint om 15 u maar de leden worden tegen 14 uur venvacht in het lokaal. Tuinfeest De aankondiging van het Tuinfeest in de gewijzigde formule is niet in ons blad verschenen, waan/oor onze verontschuldigin gen. Laten wij hen alvast vertellen dat de proef gelukt is, ondanks het slechte weer. Een vierhonderdtal eetlustigen kwamen smullen van het varken aan het spit, en liefst 161 inschrijvingen voor de autozoektocht werden genoteerd. Laten wij ons beperken tot de 10 laureaten: Ronald Everaert, Christia- ne Bonnaerens, Eddy De Veirman, Arthur Hertecant, Mare De Bock, Marie-Anne Lion, Karine De Waele, Monique Van Malde- ren, Monique Van Gysegem en Rita Lion. De zaterdagavond werd het TV-toestel gewonnen door het nr 398 met als reservenummer 440, de zondag ging de TV naar het nr. 7932 met als reservenummer 7938. De reservenummers zijn geldig vanaf 1.9.1982. AB Kapellefeesten Op 2, 3 en 4 juli 1982 hebben voor de vierde keer de Kapellefeesten plaats met op 4 juli de -Grote Gezinswandeling» onder het motto «Ontdek de Donk met zijn rustige en stemmige plekjes.. Doorheen het drukke toerisme en de zenuwslopende tijd kunnen we ons een paar uur vergenoegen in de stilte van de natuur. Kom, doe mee, wandel mee en zoek mee Hoe groter het aantal deelnemers, hoe groter de kans dat we veel ontdekken. Uw inspanningen worden beloond met een prijs. We vertrekken om 14 uur en komen terug tegen 18 uur. Inschrijvin gen gebeuren in de tent in de tuin van de pastorij. Men betaalt 100 fr per gezin. Feest voor gepensioneerden Op zaterdag 3 juli om 14u30 wordt in de grote tent die opgesteld zal staan in de tuin van de pastorij van de Donk een groot feest gehouden voor alle gepensioneerden van de streek, met de medewerking van de sektor derde leeftijd van het ministerie van nationale opvoeding en Nederlandse kuituur We krijgen er optredens van het Gildakabaret en van het orkestje «De Vriendenbond Berlare- Tijdens het feest is er koffietafel en tombola. De toegangsprijs, koffietafel inbegrepen bedraagt 75 fr. Wie graag over vervoer beschikt moet wel even een seintje geven. De Katrol levrienden Op zondag 4 juli om 15 u start in het lokaal van krulboldersklub Katrollevnenden het klubkampioenschap 82-83. Nieuwe leden kunnen dan mee van start. Groot huisvuil Op vrijdag 2 juli zal in Uitbergen het groot huisvuil worden opgehaald. IN OPDORP WAPPERT HET KERMISVAANTJE Wie de Dries te Buggenhout-Opdorp opkomt moet dadelijk een kermisgevoel in het hart knjgen. Als in de loop van het jaar een cirkus de tenten opslaat dan is niet alleen de kermis op komst, maar ook de vakantie en niet te vergeten: Opdorp-Jaarmarkt. Tijdens het eerste weekend van juli heeft te Opdorp weer de jaarlijkse kermis plaats, een kermis die een weerklank heeft niet alleen in de eigen gemeente, maar ook in Klein-Brabant en zelfs in een deel van Vlaams-Brabant. Vooral de jaarmarkt heeft veel aantrok. Dit jaar heeft dit jaarlijks weerkerend gebeuren plaats op maandag 5 juli. Op zaterdag 3 juli wordt een kaatslutte georganizeerd aan cafe Madelon. De duivenliefhebbers sturen op die dag hun beste duifje naar Dourdan om deel te nemen aan de monstervlucht. Op zondag 4 juli wordt er gekaatst aan de zaal Eldorado en heeft er een duivenvlucht plaats vanuit Noyon en Quiévrain. De jaarmarkt gaat op maandag van start te 10 u. Op dinsdag wordt de 22e grote prijs Van der Jeugd verreden. Deze wielerwedstrijd gaat van start te 14.30 u in de Vidtstraat. Op donderdag 8 juli heeft een kaatslutte plaats aan de zaal Madelon (18.30 u.) en vliegen de duiven op Quiévrain. 's Zaterdags vliegen de duiven op Dourdan. Op zondag 11 juli biedt de fanfare «Met Moed Vooruit» een wandelkoncert aan. Op de Dries heeft een schieting plaats. Maar ook op die dag ontbreken een duivenvlucht en een kaatslutte niet. (Ivd) Paling van anderhalve kilo Zaterdag waren Berlarenaar Clement De Naer en zijn vriend Alfons Baert er met de boot op uit getrokken om een visje te verschalken op de «grote Donk». Verrassend was wel de vangst van een paling die liefst 96 cm lang was en 1,510 kg woog. Er kwam heel wat stuntwerk bij te pas om het beestje in de boot te krijgen. Wandelkoncert De Uitbergse fanfare «Sint-Pietersvrienden» houdt op zondag 4 juli in de namiddag een muzikaal wandelkoncert aan het Donkmeer op aanvraag van de VW-Donkmeer (Jj) Lebbeke BELOTTERSKLUB MADELLON In zaal Madelon te Lebbeke heeft de volgende belotwedstrijd plaats op zaterdag 10 juli om 20.00 uur In de maand juni was Jeanne De Ridder de beste met 4.435 punten. Tweede werd Pierre Willems met 4.307 punten. Op de derde plaats eindigde Marcel Eloot en dan volgden Alex Pannekoek en Leon Matthijs. BELOTTERSKLUB «BIERBOOM» Op 11 juli om 16.00 uur, een week vroeger dus dan gewoonlijk, heeft in het gasthof Bierboomte Lebbeke opnieuw een wedstrijd beloften plaats De jongste kaarting kende 32 deelne mers. Winnaar werd Fr Vinck met 4.453 punten. Tweede werd P. Van Schoor met 4.273 punten en derde H. Muylaert met 4.175 punten. De eerste tien plaatsen werden nog rondgemaakt met L. Huyck, W. Bosman, Fr. Peleman. L. Matthijs. V Cornelis. H. Haems en G. Baert HOFKENSKEURING Op zaterdag 3 juli van 9 u af zal een bevoegd schatter de tuintjes van de leden van het Werk van den Akker komen keuren Zoals de meeste Volkstuinders van Wieze wel weten zullen zoals in het verleden punten toegekend worden voor het aantal en de stand van de vruchten, de onderhoudszorgen, het algemene uitzicht en de estetische omlijsting (bloomen) van de hof kens. BOEKERIJ De openbare biblioteek Sint-Salvator, gevestigd in een lokaal van de jongensschool (ingang langs Schoolstraat), zal niet open zijn zondag Feest: kapelleken O.L.V. ter Nood Men viert 100 jaar kermis bij het kapelleken. Vrijdag 2 juli is er om 18 u. een openluchtmis Zaterdag 3 juli. om 20 u judode- s rnonstratie en om 22 u. een film in de hal van de Sadeleir HMHHpp 4KWm Zondag 4 juli T^l 10 u met eigen wagen naar 55* Ijzerbedevaart met VTB-VAB. daarna duinenabdij te Kokzijde. 11 u. naar de Ijzerbedevaart onder het motto «Welvaart in eigen handen». Wie wil meerijden naar Diksmuide of wie liever deze Berlare. Clement De Naer uit Berlare ving op het tocht met de fiets rijdt kan contact opnemen met Karei Uytter- Donkmeer deze reuzepaling. Hij meet 95 centimeter en sprot, Opwijkstraat 43, door VUJO. ■veegt 1,510 kilogram, (jj) Maandag 5 juli: Debatavond: «De vrouw en de RVA» door SW in zaal Volkshuis, Dendermondsesteenwea. 4 BURGERLIJKE STAND VAN 13./6 TOT 20/61982 Zijn de gemeente komen bewonen: Van Cauter Viviane, Potaardestraat 62, kom. van Buggenhout Van Sande Dirk, Rossevaalstraat 18, kom. van St.-Amands Het gezin Vandemeerssche-Vanhaeren Eric, Anjerstraat 26, kom van Opwijk Het gezin Duplat-Maeseman Serge, Bellestraat 92, kom van Evere Het gezin De Cuyper-De Koker Jean-Pierre, Leo Duboisstraat 23, kom. van Aalst Het gezin Moens-Hofman Mare, Bovenhoekstraat 2. kom van Aalst Het gezin Coppens-De Boeck Eddy, Bovenhoekstraat 6. kom van Aalst Het gezin Van Cauter-Sergeant Rudy, Bovenhoekstraat 8. kom van Aalst CHIRO-BARBECUE Onder het motto «Wij eten om te bouwen» nodigt het ouderko- mitee van Chiro-Wieze iedereen uit op de jaarlijkse barbecue in de gemeentelijke jongensschool, en dit op zaterdag 3 juli. vanaf 19 u., en op zondag 4 juli vanaf 12 u. «Eten om te bouwen» betekent in dit geval een steentje bijdragen voor de inrichting van het nieuwe «home» voor de meisjeschiro «Sablid» in de lokalen van het klooster Daar is men momenteel met man (vrouw) en macht aan het verven, behangen, naast het aanleggen van de speeltuin met gazon, enz. De tweedaagse barbecue wordt muzikaal omlijst door Radio Saturnus en DJ Mark Van den Steen. Op het menu staan brochetten (125 fr.), 1/2 kip (150 fr.), een kotelet (125 fr.), telkens met sla. tomaten en frieten Verder als konsumaties: koffie, ijs, gebak en drank (alles aan 25 fr.). Dus een goede ontspanningsgelegenheid in familiaal verband! 30 Wi^j Mannaert Patrick, Hof ter Ventstraat 19, naar Dendermonde, H 27. Pieters Tony, Bovenhoekstraat 1, naar Aalst, Bredestraat 180. j Ghijs Germain, Dendermondsesteenweg 228, naar Opwijk, V straat 47. Van Houdt Maria, Aalstersestraat 125, naar-Dendermonde, teenweg 84 Blommaert Margareta, Brusselsesteenweg 43, naar Opwijk, straat 43. I Wj De Vilder Mare, Rooien 89, naar Aalst, Fatimawijk 24 Itrali De Saedeleir Myriam, Lange Breestraat 42, naar Aalst, Fatima*f Be De Backer Sonia, KI. Antwerpenstraat 27, naar Aalst, Kloostergenot Ost Monique en dochter, Stationsstraat 149, naar Aalst, Avouésjgi Li Overlljd«ns: Aeyels Charles Louis, 68 jaar, echtg. Teek Alice, Grote Snijders- Menten Joannes. 66 jaar, echtg. Elskens Leo, KI. Antwerpenstr? Huwelijksafkondigingen: Guns Marc, chauffeur, Fabriekstraat 39. en Heyvaert Henriette,| ter. Eeksken, 170, Opwijk U0 Veireman Steven, bediende, Kruisabeel 2 en Van Hanvenhove fcfjja zonder beroep, Asserenbosweg 4. Aalst. Van Herreweghe Serge, ind. ingenieur. Hoogstraat 61. Wic-. _o, Borms Carmen, Blijstraat 1 Vandermeeren Dany, hotelier. Laurierstraat 6 en Hubert Manafers de. Ommegancklaan 13, Dendermonde ivas De Naeyer Patrick, ing ingenieur, De Naeyerstraat 10 en Pft. C Isabelle, lerares. Eeklostraat 170, Gent Ji Van Eeckhoorn Herman, boekhouder, Bredestraat 17, Aalst en jj j- Marina, bediende, Hof ter Ventstraat 13. Verbraeken Pierre, systeem-analyst, Passtraat 59, St-NiklaasE Goethem Marleen, stikster, Stationsstraat 127. De Pauw Alfons, technieker, Gasthuisstraat 5, Dendermonde, )d39 man Carine, bediende, Molenveldstraat 37. 113.: De Man Dany, meubelmaker, Rooien, 19 en Hamers Daniella, èen Begonialaan 15. Lgcf De Ridder Diederik, magazijnier, Lombardenveld 25, Opwijk e^ge Martine, inpakster, Korte Minnestraat 16. Tr De Mars Dirk. technicus. Heirbaan 78, Merchtem en De Brar? Ingrid, textielarb Rooien 9. |ralj' toon Geboorten: Verberckmoes Sylvie, dochter van Marc en van Bosman Hilde. Albert I- straat 80 Hauwelaert Wendy, dochter van Pierre en van Mannaert Christiana, Beukenstraat. Goffin Wim, zoon van Eddy en van Peirlinck Hilde, Schroverstraat 16 De Rauw Steven, zoon van Albien en van De Wolf Vera, Kruisabeel 28 De Moyter Stefan, zoon van Frangois en van Linda Schelck, Fresiastraat 82. Hebben de gemeente verlaten: Buggenhout Wim, Lange Minnestraat 139, naar Schoolstraat 85, Opwijk. Het gezin Du Bois-De Backer Petrus, Dendermo. stw. 115, naar Dendermonde. Gentsesteenweg 84 Van Hove Louis, Kapellestraat 33, naar Hamme, Gasmetersstraat 9 Vanderstappen Hortensia, Trieststraat 1, naar Aalst, Groenstraat 253. Ghijs Germain, Dendermondsesteenweg 228, naar Brakel, Wielendaal- straat 61 Minnaert Luc. Fochelstraat 52, naar Brussel, Ferdancilaan 33 Brabants Luc Brusselsesteenweg 231 naar Gent Akselstraat 11 Westerlinck Martine. Halfveldstraat 20. naar Gent, Madehefjesstraat 4 Het gezin Claes-Nevejans Francis, Opwijksestraat 109. naar Dilbeek. Ninoofsesteenweg 326 Overlijdens: Goedgezelschap Jan. 68 jaar. echtg De Man Alida. Kapellekensbaan 88 Collier Joseph. 76 jaar, echtg Stassyns Paulina, Baasrodestraat 47 Huwelijksafkondigingen: Bontinckx Patrick, elektro-technicus. Noordlaan 105/A. Dendermonde en De Wolf Carine, kinderverzorgster. Kruisabeel 19 Van den Abbeele Dannie, fabriekwerker, Schippersdijk 30. Dendermon de en Uyttersprot Daisy, arbeidster. Fortstraat 23 Vandeputte Leon, wever, Processieweg 50/5. Buggenhout en Van Haut Emilienne. arbeidster, Potaardestraat 99 Veyt Robert, bediende. Bareelstraat 22, Dendermonde en Buydts Brigitte, studente. Hof ter Ventstraat 4 Van Herreweghe Serge, ind ingenieur, Hoogstraat 61, Wetteren en Borms Carmen, lerares, Blijstraat 1 De Bruyne Roger, geneesheer. Kakemanstraat 16 en Masset Catharina, verpleegster. Aug Hainautstraat 5, Jette De Smedt Eduard, garagehouder, Baasrodestraat 113. Dendermonde en Vereeken Angeline, bediende, Torrestraat 12 Mertens Rony, metser. Binnenstraat en Tirez An, studente, Opwijkse straat 166. De Decker Pascal, student. Meetkerkestraat 4, Zuienkerke en Beeckman Anne-Marie. studente, Stationsstraat 89 Parewyck Rony. scheepslosser. B Portmanslaan 29, Dendermonde en Mertens Nancy, stikster, Leo Duboisstraat 55 BURGERLIJKE STAND VAN 20 6 TOT 27/6/1982 Geboorten: Vijfenzestiger in feeststemming te Wichelen. Alle van de deelgemeente Wichelen die geboren werden vierden samen feest. Zij werden ook door het stuur ontvangen. vw) ONDERSCHEIDINGEN TE SCHELLEBELLE Op vrijdag 9 juli om 19.30 u. worden op het Schellebelle eervolle onderscheidingen uitgereikt aan leden van het gemeentepersoneel: Politiekommissaris Van Hoecke, Gouden Palmen der Kroonorde, Adolf De Donder, zilveren medaille der Orde van Veldwachter Charles-Louis De Pauw, zilveren Orde van Leopold II, Ere-gemeentesekretaris Jozef leer, Burgerlijk Kruis 1" klasse, Ere-opsteller pheleer, Burgerlijk Kruis 2* klasse, Alfons Rasschaert, Burgerlijke Medaille Alfons De Winter, burgerlijke medaille 1* klasse, ter Alfons Van Boven, Burgerlijke Medaille 2* klasse. Annaparochie werd ook een hobbytentoonstelling georganizeerd. (md) Zijn de gemeente komen bewonen: Dhaese Roland, Alstersestraat 92, kom van Aalst Het gezin Van Gysegem-De Gols Roger Fresiastraat 50, kom van Dendermonde Het gezin Famaey-Van Mol Raphael. Dorp 10. kom van Dendermonde Het gezin Van den Abbeele-Huylebroeck Vincent, Schroverstraat 15. kom van Aalst Van Keer Maria, Poelstraat 50. kom van Buggenhout. Philips Maria, Opwijksestraat 12. kom van Dendermonde Nissens Christiane. Kouterbaan 49, kom van Dendermonde Annemans Patnck, Konkelgoedstraat 16. kom van Dendermonde Van Ingelgem Josse, Potaardestraat 62. kom van Buggenhout Fertinel Ene, Poststraat 1kom van Opwijk Kerremans Tim. zoon van Walter en van Van Petegem Miriam. Opwijkse straat 106. Van den Broeck Kathy, dochter van Luc en van De Smedt Leontina. KI Antw 4 Cooreman Jovanny, zoon van Jeröme en van Callaert Heiwig. Kerkstraat 16. Hebben de gemeente verlaten: Roels Marleen. KruisvekJbaan 10. naar Dendermonde. De Dammenlaan 172 De Cock Maria, Kapellestraat 49, naar Dendermonde, P Claeysstraat 22 Dierick Marise Fortstraat 11, naar Dendermonde, P Claeysstraat 22 Van Belle Daniel, Dendermondsesteenweg 24, naar Aalst, Biekorfstraat 4 Lokeren Lokeren. Tijdens de parochie feesten op de Sint- Lebbeke. Het kapelletje aan de Dendermondsesteenweg bestaat honderd jaar. Dat werd ook gevierd met de passende luister, (v) Dinsdag 6 juli: KAV-Denderbelle reist naar de Ahrvallei. 20 u. algemene vergadering met nabespreking «De groep Cobra» door Als Ich Can in de gemeentelijke muziekschool.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16