-\ r STADSBERICHTEN jaar gemeenteschool Grembergen jaar oudervereniging logtepunt viering nieuwe school HT-PIETERSKERMISI 1982 KONINKLIJKE ACADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN Medische zondags- en feestdagendienst Zitdagen maatschappelijke assistente Kinderopvang tijdens de vakantieperiode PEUTERLAND»! oen der w° DENDERMONDE De Voorpost - 2.7.1982 - 19 1* jaargang - nr. 26. Dienst Secretariaat - A. De Decker neentelijke jon- van Grember- feest en dit van 2 li. Daar zijn redenen ooreerst bestaat de irgse gemeen- dg )l 140 jaar. Ze werd in 1842 opgericht. (je oudervereniging i vijf jaar aktief. Ze dens het schooljaar s I onder impuls van i van onderwijs opgericht om de sa il king tussen de en het gezin te ver- Bertrand Quintelier was de eerste voorzitter en werd naderhand opge volgd door Geert De Leen heer. Tenslotte wordt ook nog feest gevierd omdat de nieuwe school in aanbouw onder dak staat. En omdat er ook nog twee nieuwe woonwijken worden opengesteld, kon het ouderkomité, de direk- tie en leerkrachten van de Grembergse gemeen teschool rekenen op de steun van de interkommu- nale DDS en de Zeelse bouwmaatschappij evenals van de bouwfirma ABEB die de school realiseert om een uitgebreid feestpro gramma op te stellen. Hoogtepunt wordt alvast een tentoonstelling rond «140 jaar gemeentelijk on derwijs te Grembergen» waarbij men ook nog de medewerking kreeg van het Rijksarchief te Gent, de provinciale uitleendienst, de stedelijke technische diensten, het stadsarchief en het stedelijk museum. Programma Vrijdag 2 juli om 20 uur wordt aan alle ouders en genodigden een ontvangst aangeboden in de school, Dr. Haeckstraat 11 te Grembergen. Tevens vindt dan de vooropening plaats van de tentoonstelling «140 jaar gemeentelijk on derwijs». Zaterdag 3 juli om 14 uur vindt op het gemeentehuis een akademische zitting plaats met als eregast ge meenschapsminister Jan Lenssens. Om 15 uur volgt een optocht begeleid door de harmonie Sint-Cecilia en rond 15u30 vindt dan de hoogtepuntviering plaats aan de nieuwe school in opbouw. Om 17 uur opent gemeenschapsminister Lenssens dan officieel de tentoonstelling «140 jaar gemeentelijk onderwijs». De tentoonstelling kan dan door iedereen vrij worden bezocht. Zondag 4 juli is de ten toonstelling open van 10 tot 12 uur en van 16 uur af. Maandag 5 juli kan men vanaf 17u30 een bezoek brengen aan de tentoon stelling en om 18 uur is er een poppenkastvoorstel ling door 't Kapoentje met Jommeke en zijn vrienden. Gedurende de feestelijk heden kan men elke dag terecht in een gezellige bar in de lokalen van de Ge meenteschool. Dr. Haek- straat 11, waar tevens de tentoonstelling met merk waardige dokumenten uit 140 jaar gemeentelijk on derwijs te bezichtigen zijn. STAD DENDERMONDE GREMBERGEN MINISTERIE VAN NATIONALE OPVOEDING EN CULTUUR DIJKSTRAAT 91-93 - 9330 DENDERMONDE 2 juli 1982: u.: grote prijskaarting bij «Freddy en Rose- Marie» café «sportvriend» ingericht door supportersklub S.K. Grembergen - mooie prijzen, ig 3 juli: u.: in de raadzaal van het gemeentehuis 50 jaar «werk van de akker», ontvangst van- en prijsuitreiking aan de laureaten van de hof- kensprijskamp - leden van «volkstuin» en «werk van de akker» Grembergen. 1 u.: volleybaltornooi K.W.B. op het parochiaal speelplein. u.: fietsrally ingericht door CSC Grembergen inschrijving lokaal «Ros Beiaard» - mini- j mum leeftijd 10 jaar - omloop in de ge- meente - prachtige prijzen. D u.: loopwedstrijden voor alle categorieën (pupil J tot veteraan) dames en heren aangesloten bij V.A.W.A.F. ingericht door de Gremberg- I se atletiekklub A.V. Dendermonde inschrij- ving en prijsuitreiking in lokaal «Hof van Grembergen», Grootzand 200. «Schilderijen- en pentekeningententoon stelling» in zaal «Ros Beiaard Grootzand 89, ingericht door CC Grembergen - ope ning op vrijdag 2 juli te 20 uur door N De Batselier - openingsuren: zaterdag 3 juli van 14 u. tot 20 u Zondag 4 juli van 14 u. tot 19 u. 16* kermisbal Jong C.V.P met discobar Sound Express in parochiaal centrum, Grembergen. Inkom 60 fr. ing Ganzegavers - en Hagewijkpark - 140 leenteschool Grembergen - 5 jaar oudervere- hoogstepuntviering juli om 20 uur: officiële opening tentoonstelling ir gemeentelijk onderwijs te Grembergen» in de Haekstraat 11. 3 juli om 14 uur academische zitting op het tehuis om 15.30 uur optocht doorheen de ge- fed lel li Iling van de woonwijken «Ganzegavers» - «Ha- terk» en hoogstepuntviering van de nieuwe ge- fschool in aanbouw - de stoet wordt begeleid door te kist. Cecilia Grembergen. 3,,i)d# uur openstelling van de tentoonstelling - ont- e,hetvan de genodigden - gezellig samenzijn in de ■*14 juli: tentoonstelling open van 10 tot 12.30 uur menfcf 16 uur - gezellig samenzijn in school. P'Mfeg 5 juli: tentoonstelling open vanaf 17.30 uur "uur: poppenkastvoorstelling door «t Kapoentje» ppol imeke, Filiberke en hun vriendjes gratis aange- m alle Grembergse kinderen, ia aangeboden door de Oudervereniging der Melijke jongensschool. ij 4 Juli: honstervlucht uit Quiévrain bij A. De Grauwe, café hlokaal» Grootzand 108, inkorving zaterdag van pt 22 uur. tarde Rultersommegang - Sint-Elooiprocessie (Ikomst op het Dorpsplein te 9.30 uur. Juur: Plechtige Openluchtmis aan.de St. Elooi- lnafcessie wordt begeleid en de H. Mis opgeluisterd b Koninklijke Harmonie St. Cecilia. processie zegening der ruiters. Prijsuitreiking in de ,r^0 u.: Pony- en ruiterringsteking op het parochiaal speelplein in de Lomeerstraat. 00 u.: Groot kunstkoncert door de Koninklijke t ai Harmonie St. Cecilia - dirigent Hr. B en» Callebaut. '|g 6 juli: 00 u.: op het parochiaal speelplein kinderfeest t.g.v. de opening van speelpleinwerking - voor kinderen van 4 tot 15 jaar - toegang 1 j gratis, hg 10 juli: kaarting - tritsing Civiele Bescherming bij A. De (nieuw lokaal CB) gratis 1.500 fr. - inleg 20 fr - len vanaf 16 u. tot 20 u. naar hoog: konijnen, kippen en talrijke andere KUNSTONDERWIJS MET BEPERKT LEERPLAN VAN HET HOGER SEKUNDAIR NIVEAU UITSLAGEN VAN HET ACADEMIEJAAR 1981«1982 Schepen van Cultuur - Voorzitter van de Commissie van toezicht: Luc Wiemeersch. Direkteur: Monika Lenssens Assistente: Martine De Backer Sekretaris: Honoré Ingelaere Commissie van toezicht: Remi Cammerman, Mare Ver- eecken, Cyriel Michem, Hugo Denis. André Mertens. Octaaf Van Severen, Elisabeth Bae- ten, Basiel Poppe, Yvan Verleyen SAMENSTELLING VAN DE JURY: Voorzitter: Luc Wiemeersch. Schepen van Cultuur. Staatsafgevaardigde: René Smits, Rijksinspekteur. Direkteur: Monika Lenssens Leden: Robert Coolens, Docent - Gent; Theo Humblet, Eredirek- teur - Leuven; Willy Juwet, Adviseur Hoofd van Dienst Mi nisterie van Cultuur Direkteur I.C.C.; Frank-Yvo Van Dam me, Direkteur - Merksem; Hip- poliet De Clerck, Directeur - Mol; Maurice Van Saene, Pro fessor - Ninove. LERAARS EN LERARESSEN: Voorbereidende afdeling Eerste groep: Marie-Anne Huylebroek Tweede groep: Ann De Decker Derde groep: Marcel Van Driessche Wijkafdeling Baasrode: Jean Steeman Lager sekundair niveau Eerste jaar: André Van Schuylenbergh Tweede jaar: Roger Van Bulck Derde jaar: Paul Vermeir Hoger sekundair niveau Oriëntatiejaar Cornelia Van Dijk, Jan Hauwelaert, Chris Demangel Beeldhouwen Chris Demangel Keramiek: Lieve De Pelsmaeker Grafiek: Miki Van der Eecken Tekenen: Walter Brems. Koen Muller Schilderen: Hugo Clocheret, Jan Hauwelaert Sierkunst: Michel Dambruyne Kunstgeschiedenis. Jean- Pierre De Bruyn. Hoger Onderwijs - Finali- teiten Beeldhouwen: Chris Demangel Keramiek: Lieve De Pelsmaeker Grafiek Miki Van der Eecken Tekenen Walter Brems, Koen Muller Schilderen Rik Bettens Sierkunst: Michel Dambruyne. VOORBEREIDENDE AFDELING: Groep I Lerares Marie-Anne Huylebroek Bosmans Arn. Buyst David. Caers Geert, Coppieters Jef, Criel Geert, De Cuyper Leen, De Jonghe Jennifer. De Korte Karolien, De Nef Joeri, De Paep Sofie, De Troch Joyce, De Troch Tom, De Visscher Lieve, D'Haene Ann, D'Hoey Yves, Goossens Koen, Heir- man Isabelle, Kerremans Kir- sten, Liévois Michael, Londers Klaartje, Macharis Reinhout, Ophalvens Steven. Panne- koek Ann, Pauwels Gert, Pop pe Elke. Ravijts Rosa, Roberts Kim, Schollaert Bart, Smolders Tom, Van Boterdael Nancy, Van Cauteren Barbara, Van Damme Els, Van Damme Peg gy. Van den Abbeele Isabelle. Van den Berghe Ellen. Van- dermeulen Ermlie. Van Gus- sem Jurgen, Van Hecke Ka- trien, Verhavert Guy, Vermeir Timothy, Vertriest Tine, Wau- ters Joeri VOORBEREIDENDE AFDELING: Groep II Lerares: Ann De Decker Aelbrecht Martine. Baetens Joost. Baetens Katnen, Bog- man Liesbeth, Coppens Ar.n, Coppens Karen, Cuepers Hans. De Cuyper Stefaan. De Geyter Anneleen, De Geyter Raf. De Jaegher Eva. De Jaegher Julie, De Jonghe Vanessa, De Leeuw Jenny. De Loose Annick. De Munter Dirk, De Naeyer Frederik. De Neve Marnix. De Potter An. De Visscher Jan, De Wulf Natalie, Dierick Ilse, D'Haese Caroline, D'Haeseleer Kristof, Field Dai sy, Foster Griet, Herreweg Guy, Impens Dieter, Liévois Johanna, Maes Kathy, Mes- kens Herman, Moens Mireille, Ocquet Raf, Pauwels Tom, Roedolf Ann, Saelens Claire, Saerens Ivan, Scrivens Evy, Smet Peter, Smolders Kris, Steels Carine, Triest Frederik, Triest Line, Van Daele Luk, Van Damme Katrien, Van Damme Sigried, Vandam Phi lippe. Van den Berghe Raf, Van Impe Irjen. Van Ryssel- berghe Natalie. Van Ryssel- berghe Virginie, Van Sande Sara. Verhavert Peter. Ver meir Karl, Vlaeminck Öert, Warrot Anja, Warrot Els, Wit- thoeck Sven. VOORBEREIDENDE AFDELING: Groep III Leraar Marcel Van Driessche Aesaert Gwendoline, Anné Nancy, Annerel Stefan, Bau- ters Miquel, Bernaerts Sigried, Bertin Hildegarde, Bierbooms Jessy, Boel Sarah, Bogaert Lieve, Brandt Helga, Claes- sens Katleen, Cuepers Sarah, De Backer Sabine, Declerck Helene, Declerck Vera, De Cuyper Ellen, De Man Petra, De Paep Brigitte, De Pieker Els, De Smet Ellie, De Vis scher Tine, De Vriendt Sabine. De Wolf Hans. Hertveldt Isa belle. Heuvinck Brigitte, Im pens Bruno. Laureys Steven. Konale Sofie. Mestdagh Chns- tiaan, Moens Dominieke. Neels Yannick, Peelman Nico. Ringoet Rik, Roedolf Veerle, Sabbe Patricia, Segers Lee. Segers Sabine, Segers Suchi- la. Van Brempt Mario, Van Caenegem Philip. Van den Eynde Veerle. Van der Biest Kristel, Van Haver Natalie, Van Hoyweghen Diana, Van Hoyweghen Kristin, Van Ighem Annick, Van Impe Yoe- rick, Van Laer Olivier, Van Malder Joeri, Van Schoor Kar- la, Veldeman Sandra, Verbeke Geert, Vermeir Kurt, Ver- schueren Jurgen, Warrot Jan, Wauters Anja, Wielandts Annouk. VOORBEREIDENDE AFDELING: WIJKAFDELING BAASRODE Leraar: Jean Steeman. Baudery Ann, Baudery Sofie, De Koning Jimmy, Hermans Katrien, Kindermans Annick, Van Damme Bart. Van Dam me Bruno, Van Steenweghen Noélla, Van Steenweghen Saskia, Verkoelen Jurgen, Verkoelen Peter. BEKOMEN HET OVERGANGSATTEST: Annerel Stefan, Baetens Ka trien, Bertin Hildegarde, Brandt Helga, Cuepers Sarah, Declerck Vera, De Cuyper El len, De Man Petra, De Pieker Els, De Visscher Tine, Hert veldt Isabelle, Konate Sofie, Ringoet Rik, Peelman Nico, Sabbe Patricia. Segers Suchil- da. Van Caeneghem Philip, Van der Biest Kristel, Van den Eynde Veerle, Van Haver Na talie, Van Hoyweghen Diana. Van Hoyweghen Kristin, Van Impe Yoerick, Van Schoor Karla, Van Steenweg hen Noélla. LAGER SEKUNDAIR NIVEAU: Eerste jaar Leraar André Van Schuylenbergh. Zijn geslaagd Van Rossem Pascal, Keppens Rony, Wy- nants Cathérine, Aelbrecht Véronique, Van den Hauwe Elsie, Osselaer An, De Cuyper Inge, Saerens Gracy, Vermeir An, Jacobs Els, Willems Peter, Goubert Karen, Van de Voor de Pascal. Namen niet deel aan alle proeven: Debbaut Johan, Sanders Anja, Sanders Tom, Vereist Beatrijs. Wagenere Gratienne. Volgden de kursus: Abbeloos Kristin, De Kerpel Rita, De Maere Katrien, De Ridder Geert, Huttener Danny, Makoldin Gena, Marievoet Katja. Meys Tony, Peeters Nancy, Praet Alain. Ringoet Pascal, Ringoet Patrick, Van Daele Machteld. Vermeulen Gunter, Wauters Véronique, Willems Brigitte. Vervolg volgende week. ZATERDAG 3 JULI 13.00 u.: Eerste volleybaltornooi: voor alle ploe gen die verbonden zijn met K.W.B. of de plaatselij ke competitie spelen, ingericht door K.W.B.-Grem bergen op het speelplein te Grembergen. 13.30 u. Fietszoektocht doorheen Grembergen, ingericht door de Centrale voor Socialistisch Cul tuurbeleid Grembergen. Vertrek: zaal Ros Beiaard. Deelname vanaf 10 jaar. 14.00 u Hoogstepuntviering in de gemeen teschool Grembergen: 140 jaar gemeentelijk on derwijs, 5 jaar oudervereniging, met om 14 u. academische zitting in gemeentehuis: 15 u. op tocht; 17 u. bezoek aan tentoonstelling en ont vangst op de school, ingericht door de Oudervere niging gemeenteschool Grembergen. 15.00 u.: Inhuldiging woonwijken «Hagewijkpark - Ganzegavers»: muzikale begeleiding van de offi ciële stoet door de Kon. Harmonie St.-Cecilia Grembergen. 19.30 u.: Prijsuitreiking van de hofkenskeuring voor de leden van de Volkstuin en het Werk van den Akker Grembergen, in het oud-gemeentehuis te Grembergen. 20.00 u.: 7' kaarting: kampioenschap 1982, inge richt door K.W.B.-Dendermonde-centrum in de Ma- riakring. ZONDAG 4 JULI 9.30 u.: Deelname aan de St.-Elooiprocessie te Grembergen, door K.W.B.-Grembergen, Landelijke Gilde Grembergen, St.-Margaretakoor Grember gen en Koperensemble Religioso, en de Kon. Harmonie St.-Cecilia Grembergen. 10.00 u. Plechtige openluchtmis aan de St.- Elooikapel te Grembergen, opgeluisterd door het St.-Margaretakoor Grembergen en het koperen semble Religioso, en K. Harm. St.-Cecilia Gremb. Om 11.30 u. sluiten van de St.-Elooiprocessie met Te Deum, opgeluisterd door het St.-Margaretakoor Grembergen en het koperensemble Religioso, in de St.-Margaretakerk. 10.00 u.: Volleybal: Baasrode C - Boonwijk B Terrein: Baasrode. 10.00 u.: Volleybal: Nijverseel - Boonwijk A Terrein: Gemeentelijke sporthal, Opwijk. 11.00 u.: Dienstbetoon door senator Walter Pee ters V.U., ingericht door vzw 't Vestje, Oude Vest 129, te Dendermonde. Tot 12.30 u. 14.00 u.: Wandelzoektocht ingericht door K.W.B.- Dendermonde-centrum, langsheen de mooiste plekjes van de Denderstede. Vertrek: vanaf 14.00 u. aan de Mariakring. 14.30 u. Clubkampioenschap hengelen voor de dames en juffrouwen van de leden, aan de Maai- straat, nieuwe linker-denderoever. Daarna prijsuitreiking om 19.00 u. voor heren en dames, gevolgd door barbecue. 20.00 u. Kunstconcert door de Kon. Harmonie St.-Cecilia Grembergen, in het dorp te Grember gen, t.g.v. St.-Pieterskermis. Dirigent: Dhr. B. Callebaut. MAANDAG 5 JULI Reis naar de waterbronnen te Brohl (Duitsland) aan de Rijn, door de Volkstuin en het Werk van den Akker, Grembergen. 18.00 u Poppenkastvoorstelling door t Ka poentje» met Jommeke en zijn vrienden, in de gemeenteschool te Grembergen, n.a.v. 140 jaar gemeenteschool en 5 jaar oudervereniging. DINSDAG 6 JULI 14.00 u.: Handwerk en voorlezing - door hobby club 50-plussers en B.G.J.G., in het oud-gemeen tehuis te St.-Gillis. Tot 17.30 u. 19.00 u. Wandelconcert door de K.K. Fanfare en Majorettenkorps De Kinderen van de Schelde, te Zele t.g.v. Kouter-kermis. 20.30 u. Algemene ledenvergadering voor vzw Vrouwenhuis, in Den Heksenketel, St.-Jorisgilde 20, te Dendermonde VRIJDAG 9 JULI Het Zwijvekekoor zal een ontspannings- en cultureel weekend doorbrengen in het kasteel «Verloren Bos» te Lokeren, op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 juli. 20.00 u Bestuursvergadering door fietstoeris- mevereniging club 71 in lokaal, Grootzand 108 te Grembergen. Dokters Dendermonde-St. Gillis-Appels-Dender- belle-Oudegem 4 juli: Dr. A. Duerinck. Fr. V. Schoorstr. 3, Dendermonde St.-Gillis, tel. 21.16.12. Maand Appels Schoonaarde St.-Gillis Grembergen Baasrode Oudegem woensdag dinsdag woensdag donderd. vrijdag juli 7 1 2 13 14 15 16 27 28 29 30 aug. 4 10 11 12 13 18 24 25 26 27 sept. 1 7 8 9 10 15 21 22 23 24 29 Deelgemeenten: Schoonaarde, Sint-Gillis, Grembergen, Baasrode, Oude gem, telkens tussen 9 en 10 uur Deelgemeente Appels telkens tussen 10u30 en 11u30. Een oplossing voor Uw problemen: breng Uw kind naar het stedelijk kinderdagverblijf - Goede verzorging en begeleiding. - Aangepaste animatie voor de oudere kinderen - Open van 7 uur 's morgens tot 19 uur 's avonds. - Financiële bijdrage in verhouding tot de nettoge- zinsinkomsten. - Ook mogelijke opvang voor halve dagen of beperkt aantal volledige dagen in de week. - Geen sluitingsdagen buiten de wettelijke feest dagen. Voor kinderen tot 3 jaar. Inlichtingen: Luypaert Mare Peuterland Blauwe Steenstraat 1 9330 Dendermonde 052/21.32.78 Huisbezoek op aanvraag. Dr. R. Van Hecke, Me- chelsestwg 120. Den dermonde, tel. 21.35.75. Berlare-Schoonaarde- Oudegem 4 juli. Dr. Vèra Savels, Dorp 69, Berlare, tel. 42.36.19. Buggenhout-Baasro- de-Malderen 4 juli: Dr. Van Praet G., Hoefsmidstr. 17, Malde- ren. Tel. 33.45.68 Hamme-Moerzeke- Grembergen 3 juli: Dr. K. Dupont, Aubeoeckstr. 13, Moer- zeke, tel. 47.16.62 4 juli: Dr. H. Deraeck, Dr. Haekstr 34, Grem bergen, tel. 21.92.50 Apotekers Dendermonde centrum 2 juli: ap. De Sutter, St. Christianastr. 1tel. 21.16.30 Dendermonde om liggende 2 juli: ap. Bauwens, Schoonaarde.

De Voorpost | 1982 | | pagina 19