Aalsterse Akademie met talrijke laureaten III III III III III III Vrije Radio «Aalst Katteschool Talentenjacht Lokerse Feesten: sukses bleef niet uit ürembodegemse Fanfare «Niets zonder Arbeid» steeds crescendo! Zeelse Blaaskapel «De Bookhamer» oogstte sukses te Mariekerke StÏS H.n'Tmd^ Talen,miach' h" 22 - 2.7.1982 - De Voorpost In de feestzaal van het stadhuis ging verleden zondagvoormiddag bij grote opkomst de plechtige prijsuitreiking door aan de vele leerlingen van de Akademie voor Schone Kunsten, zo in dag- als in avond- en weekendonder- wijs. Onder de aanwezigen bemerkten we schepenen Jan De Neve en Herman Roels, volksvertegenwoordiger Jan Caudron, raadslid Willy De Turck en leden van de bestuurskommissie. Direkteur Robert Van Gy- seghem wees erop dat een diploma of getuigschrift enkel een stap naar volledi ge beroepsbekwaamheid be tekent die aan te vullen is met eventuele verdere stu diën, met zelfstudie, doen van stages en opdoen van ervaring. De Akademie past zich aan bij de huidige onderwijs vernieuwing en heeft reeds na de volledige oriëntatie- graad verschillende opties in determinatie. Voor de sa cio-kulturele promotie wordt het ateliersysteem ingevoerd en wordt het mo gelijk, naast de basisoplei ding, een vak naar keuze te volgen. De direkteur ver heugde zich verder in het sukses dat de nieuwe afde ling publi-foto reeds be haalde en wil met een oplei ding voor vernieuwbouw zich aanpassen aan de hui dige situatie in het bouwbe drijf. Simone Couck, voorzitster van de Kommissie heeft fe licitaties en aanmoedigin gen en toont zich gelukkig met het opfrissen van loka len aan de Oude Vismarkt en het inrichten van de zol derafdeling wat nieuwe mo gelijkheden schept. En dan volgt de lange was lijst van leerlingen die een getuigschrift, een al dan niet gehomologeerd diplo ma of zelfs een bijzondere prijs bekwamen. De hoofdvogel werd afge schoten onder de acht kan didaten van de finaliteit door Erpe-Merenaar Willy Baeyens van de afdeling te kenen. schilderen en vrije grafiek. Dat bezorgt hem dan de Valerius De Saede- leerprijs. De prijzen van de stad Aalst gaan naar Geert je De Spiegeleer uit Aalst en naar Danny Hendrickx, eveneens uit Aalst. Verdere biezondere prijzen gaan naar Roel Lengeler uit Asse, Hilde Van Leuven uit Lede, Carine Van Lan ge nhove uit Aalst, Peter Colpaert uit Aalst, Kim Mens, Jan Andries en Cari ne Duquet allen uit Aalst. Rik De Spiegeleer uit Haal- tert, Michel De Cock uit Aalst, Suzy Nyckees uit Denderleeuw, Katrien Tca- ciuc, Roger Burssens, Yves De Wijngaert en Herwig Boeykens allen uit Aalst, Griet Van Buggenhout uit Opwijk, Wendy Van Belle uit Aaigem, Marleen Meert, William Van den Steen en Hélène De Ridder uit Aalst, Emiel De Roover uit Zotte- gem, Maria-Josepha Van Landuyt en Koenraad Van Van Callenberghe uit Aalst, Linh Luong uit Lede, Katja Borgers uit Ninove, Luc Peerlinck en Roxanne De» Ryck uit Aalst, Wouter Ba langer uit Erpe-Mere, Tin ne De Mol en Luc Backaert uit Aalst, Bert Jacobs uit Affligem en Francois Van Uytvanghe uit Asse. Getuigschriften en diploma's Afdeling sierkunsten kunstambachten - avond Getuigschrift - 4' jaar HS Hélène De Ridder, Aalst Lucienne Raes, Aalst Afdeling sierkunsten-kun stambachten - zaterdag Getuigschrift 5' jaar HS Hélène De Ridder, Aalst Lucienne Raes. Aalst Afdeling tekenen-schilde ren-vrije grafiek - avond Getuigschrift - 4' jaar HS Juüe De Clippel, Outer Guido Gijsens, Aalst Willy Goossens, Aalst Marcel Vervoenen, Erpe- Mere Diploma - 2' jaar finaliteit Willy Baeyens, Erpe-Mere Frida De Rijck-Coppens, St-Laeven8-Esse Emiel De Roover, Zottegem SsjfiHwMgllM .1*- Aalst. De laureaten van de Aalsterse akademie werden door het stadsbestuur gehuldigd, (per) Aalst. De eretafel die alle leerlingen naast een diploma ook nog met een nuttig geschenk Afdeling tekenen en schil- sdacht, (per) deren - zaterdag Getuigschrift - 3' jaar finaliteit Maria-Josepha Van Lan duyt. Afdeling beeldhouwen avond Getuigschrift - 4' jaar HS Luc Backaert. Aalst Franpois Van Uytvanghe, Asse Afdeling beeldhouwen zaterdag Getuigschrift - 5' jaar HS Sigrid Lask, Aalst Afdeling keramiek - avond Getuigschrift - 4' jaar HS Godelieve Duym, Aalst Roger Hendrickx, Dender leeuw Patricia Van den Bossche, Aalst Raymond Vernaeve, Aalst Afdeling keramiek zaterdag Getuigschrift - 5* jaar HS Roger Bursaens. Aalst Getuigschrift - 3* jaar fina- Danny Vidts, Aalst liteit Herman U y tterhaegen Zottegem Afdeling bouwkundig tekenen Getuigschrift - 4' jaar HS Danny Moens. Aalst Diploma - 2' jaar finaliteit Conny De Storcke. Erpe- Mere Danny Hendrickx. Aalst Paul Van Geert. Aalst Bart Van Hauwe, Aalst Afdeling Binnenhuisin richting Getuigschrift - 4r jaar HS Rik De Spegeleer, Zand bergen Johny Van den Brempt, Aalst Diploma 2' jaar finaliteit Yves De Wijngaert, Aalst Afdeling letterschilderen en schildertechnieken Getuigschrift 5' jaar HS Luc Moock, Erpe-Mere Dirk Roelandt, Aalst Marleen Steyaert, Zwijn aarde Finaliteiten Afdeling architektuurte- kenen (Klas Roland Dua) Gehomologeerd getuig schrift HSK 6' jaar Marleen De Troch, Aalst Carine Duquet. Aalst Mario Meert, Dender- houtem Eddy Van Den Meerssche, Aalst Herman Van Kerckhoven, Zellik Chrstine Vethaeghe, Den derleeuw Afdeling binnenhuisarchi- tektuur (klas Franpois Van den Eynde) Gehomologeerd getuig schrift HSK Karine Boel, Aalst Geertje De Spiegeleer, Aalst Mary se Temmerman. Leb- beke Wendy Van Belle, Aaigem Sabine Van Hover, Aalst Karin Vermoesen. Opwijk Afdeling beeldende ki sten (klas Louis Van d Meirsch) Publicitaire grafiek Geh. getuigschrift HSK Nele Bomon. Aalst Ingnd Mertens, Laken Suzy Nickees, Denderleet Gunther Schepens, Aalst Johan Van Leuven, Wet ren Getuigschrift HSK Antoine De Koninck, Wc brechtegem Marleen Meert, Aalst Tekenen-8childeren Geh. Getuigschrift HSK Roel Lengeler, Asse Maggy Mortiers, Dend monde Sierkunsten-Kunstam bachten Geh. getuigschrift HSK Griet Van Buggenhout, C wijk Kris Van der Cammi Aalst Muziek Erembodegem telt drie fanfares. Enkele weken geleden richtten we in «De Voorpost» de schijnwer pers op «De Terjodenaren» van Erembodegem-Ter- joden en op «Sinte Cecilia» van de Brusselbaan 155. De derde fanfare die erg aktief is in Erembodegem is de Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» van het dorpscentrum. Het is deze fanfare vooral die tijdens de voorbije kermisdagen gezorgd heeft voor de muzikale omlijsting van het hele kermisge- beuren. Je hebt dit muziekgezel schap zaterdagavond 19 ju ni wellicht ook ontmoet tij dens zijn wandelkoncert de traditionele opening van de kermis langs de voor naamste straten van het centrum. Misschien maakte je op ker- mis-zondag kennis met ver scheidene muzikanten en bestuursleden, de meester koks» van de fanfare, tij dens het heerlijk groots eet festijn in de feesttent Of was je blij er bij te zijn, toen «Niets zonder Arbeid» verbroederde met andere muziekkorpsen uit Hekel- fem, Hofstade, Meldert en Moorsel: een geslaagd, stijl- 'ol muziekfestival op het concertpodium in de feest ent, een fijn muzikaal iessert. %i wat denk je van het ker- mi8koncert dat «Niets zon der Arbeid» donderdaga vond presenteerde, na het optreden van de Koninklij ke Fanfare «Ste Cecilia Erembodegem»? Het fanfaremuziek-min- nend Erembodegem is het intussen roerend eens: die «mannen» van «Niets zon der Arbeid» verdienen echt een pluim voor hun onbaat zuchtige inzet en hun hoog staande muzikale presta ties! Toen we donderdagavond, na het laatste kermiskon- cert en even voor het vuur werk aan de Denderbrug, het schitterend slottoneel van de Erembodegemse zo merkermis, samen met en kele bestuursleden even na kaarten noteerden we vol gende historiek, nuttige in formatie die je zeker en vast zult appreciëren De Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid Trouw en Eendracht» werd gesticht in 1834 Ze ontstond, hoogst waar schijnlijk door opsplitsing, uit een plaatselijke vereni ging voor toonkunst. Die had haar lokaal bij de fami lie Camu, aan de Hogeweg Misschien vanaf haar stich- ting, of althans kort daarna vond «Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht» on derdak in de herberg, die in de volksmond «In de Poort» heette en uitgebaat werd door de familie Meert - Mol- laert in de Denderstraat Later, in de tachtiger jaren, verhuisde de muziekmaat schappij naar «de Katholie ke Volkskring» eveneens in de Denderstraat Reeds in 1838 behaalde de fanfare haar eerste trofee een vergulde medaille, dra gende de inscriptie. «Con cours de musique a Alost - 1" prix, remporte par la commune de Erembodegem - 1838» In 1882 kreeg «Niets zon der Arbeid - Trouw en Een dracht» nieuwe statuten - Artikel 1 ervan luidt als volgt «De maatschappij heeft voor oogwit, door het aanleren en uitoefenen der muziekkunst, haar leden een aangename tijdverdrij- ving te verschaffen». Twee jaar later, in 1884, vierde de fanfare haar 50- jarig bestaan. Aan het ju bel-festival dat ter dier gele genheid werd ingericht werd deelgenomen door achttien muziekmaatschap pijen. Het 100-jarig bestaan werd (1 jaar te laat) luisterrijk gevierd in 1935. De fanfare werd toen bevorderd tot Ko ninklijke Fanfare. Ook kreeg het muziekkorps dan een nieuw en kunstvol vaandel. In de periode na de tweede wereldoorlog deed «Niets zonder Arbeid» verscheide ne keren mee aan Provin ciale Tornooien Begonnen in derde kategone wist de fanfare door te dringen tot de eerste divisie Bij de viering van het 125- jarig bestaan in 1960. kreeg het korps terug een nieuwe vlag. ontwerp en uitvoering zijn het werk van het spelend lid Poly- door Sonck, uit Aalst. In 1970 werd aan de fanfa re een trommelkorps toege voegd, dat sedert 1979 eva lueerde naar majoretten- korps «Niets zonder Arbeid» mu siceert intussen als maai meer «crescendo» We ha ren er ongetwijfeld nog heel wat van in Erembode gem en in heel het Land van Aalst! D.B. De Talentenjacht in het Lo kerse jeugdhuis Den Hert wordt stilaan een topper in de Vlaamse muziekwereld. Deze rijk begiftigde wed strijd kadert helemaal in de Lokerse Feesten. Naast geldprijzen voor de eerste drie groepen in de wed strijd, zitten er ook flink wat naturaprijzen verbon den aan deze Talentenjacht. Onder meer voor de tweede en de derde plaats een gra tis jaarabonnement van het muziekblad «Back Stage» en «De Voorpost». De Cyclon B. uit Stekene was bedoeld als een opwar mertje Voor de jury met een een eerste en goede test Cyclon B. zette er al dade lijk de nodige schwung m met de muziek die men de rest van de avond zou te horen krijgen. Hard rock en new wave waren er im mers schering en inslag. Problemen waren er met de programmatie niet. Of toch wel: «Virgin» uit Temse stuurde zijn kat. Eksamens waren daarvan de oorzaak en dat is toch wel een geldig ekskuus. al weet men na tuurlijk ook wel reeds bij de inschrijving dat de laatste juni-weekends blokdagen zijn. Opvallend in deze hele Ta lentenjacht is toch wel dat we weinige gitaristen heb ben die weten hoe ze in feite met een gitaar moeten om springen Meestal wordt er gewerkt met negen akkoor den, wat erop neerkomt dat alleen de hand op de steel van de gitaar wordt ver- De Vis- en Folkloreda- gen te Mariekerke aan de Schelde lokken tel- Zoals trouwens verleden jaar bracht het Stedelijk Onderwijsinstituut nummer 1, de school aan het Vredeplein te Aalst, bij het einde van het schooljaar een jeugdmusical. Een stuk van de Nederlander Benny Vreden waarbij de leerlingen niet aan play-back deden maar daadwerkelijk zongen, meesterlijk aan de piano begeleid door muzieklera res Marie-Rose Van den Berghe die vroeger op de dag een soortgelijke prestatie had verricht in de stadsschool aan de Binnenstraat want momenteel is het toch «schoolfeest hier, schoolfeest daar, schoolfeest overal»... Reeds van bij het betreden van de school bemerkt U zeker dat hier wordt ge tracht te breken met het klassiek schoolpatroon. De speelplaats werd veranderd in een gedroomd ravotter- rein met alles derop en der- an en in de stadsschouw burg, die tot tweemaal toe dit weekend volliep, bleef het podiumdoek open. Symbool voor het trachten te doorbreken van een aan tal barrières om te komen tot een hechte schoolge meenschap. Bij open klasdagen, vierin gen allerhande en kontakt- avonden wordt steeds ge tracht de band school/huis levendig te houden en met de opvoering van deze mu sical, een gelegenheid om expressie, muzikale opvoe ding, zang en voordracht gemotiveerd aan bod te la ten kpmen werd de nauwe band tussen ouders en leer lingen alleszins toegehaald. De musical behandelde een up to date-tema. Dat van vrije radio's, lokale zenders met alle mogelijke ingre diënten, moeilijkheden en plannen. Didaktisch gezien kon men het een syntese- vorm noemen van de ver werking van een eigentijds projekt In «Radio Flierefluiter» tra den de leerlingen met veel goede wil en heel wat talent op en de talrijke toeschou wers spaarden hun aan moedigingen niet. Naast de direktie van het platenbu- reau en personeel ervan, evolueerden er beurtelings journalisten, «hitstompers» en een «smartlapzangeres» uit de tijd van toen en een aantal kwissers die ons o.m. leerden dat de dame van premier Martens «pre mière» wordt geheten. Rik Rousseau, een natuur talent, sober doch efficiënt, was de blikvanger van het geheel bij zijn parodie op «de smartlap» en zijn ver tolking van het bizarre «Pi- pi-poe-delie-deloe». Zanglerares Mw Van den Berghe had de muzikale lei ding en Jo Van den Brulle stond in voor de spellei- ding. Bij het slot verlootte schooldirekteur Theo Amant nog ccn cassettespe ler en liet de volwassenen en uiteraard ook de kinde ren, op de speelplaats nog vissen, werpen en sjoelen, waarna hij nog verrassin gen in petto had. (lh) kens weer een massa volk naar dit wonder mooie dorp van dichters en volksmensen. Dit jaar was als attraktie de blaaskapel «Den Book hamer» uit Zele uitgeno digd om de feesten nog meer luister bij te zetten. Vele kijklustigen waren de mening toegedaan dat «Den Bookhamer» al onmiddellijk voor de no dige sfeer zorgde. Velen waren zelfs in de waan dat «Den Bookhamer» een echt gezelschap uit het zonnige en vriende lijke Tirol was. Groot was dan ook de verwon dering toen bleek dat de muzikanten allemaal Nederlands spraken, zelfs onder elkaar. Het misverstand was vlug van de baan toen aange kondigd werd dat Den Bookhamer uit Zele af komstig was. Er staan de blaaskapel trouwens nog drukke dagen te wachten. Zater dag 31 juli is ze voor de derde maal al te gast op de gekende Dender- mondse Keur-Kermis en op zaterdag 7 augustus staat er een reis op het programma. Hiervoor kan men inschrijven bij de bestuursleden of in het lokaal aan de Loke renbaan 25 te Zele. Men trekt dit keer naar Lessi- ve waar de RTT de ge schiedenis van de tele foon en ook de toekomst van dit kommunikatie- middel heeft uitge bouwd. Verder staan nog een bezoek aan Ro- chefort en de tuinen van Annevoie op het pro gramma. Mocht het weer tegenvallen, dan reist men naar Spontin en komt Annevoie te ver vallen. In Floreffe wordt een rustpauze genomen, want daar moet men ze ker de lekkere trappist en het heerlijke. brood proeven. Het avondmaal wordt genomen ergens in de omgeving van Wa terloo. In juli en dat is na tuurlijk een eind dich terbij zorgen de vro wen van de muzikant! voor een sprankelen! Kouterkermis. Van 3 en met 6juli aanstaan wordt er op verzoek vele Zeienaars weer ca gehouden in de Ou burgstraat nr. 16, de gelegenheid omj doopt tot «TirolerhQ Zoals de traditie het v zijn er gedurende die riode ook weer een a tal prachtprijzen te wi nen met de tombola: i tiendaagse reis naar rol (Zillertal) en een dr: daagse reis naar Saue land (Duitsland). Het «Tirolerhof» ope zijn deuren op zaterdi 3 juli om 14 uur. dinsdag 6 juli zal na Praalstoet van Koute kermis de trekking vj de gratis tombola plaat vinden omstreeks 22." uur. plaatst Het gevolg is dat keren-Waasmunster. die een vermelding verdiende) zoveel groepen wist aan men weliswaar alles kan het niet slecht deden: Elton Rochochet uit Moerbeke en trekken, maar nog nooit spelen, maar het klinkt dan Blue uit Heusden: Maybe Vibration uit Aalst. voren was de muziek toch zo dissonant dat men Innocent uit Wetteren; Het was de eerste keer dat gebracht werd zo er haast hoofdpijn van Thor uit Hamme (dat zeker de Lokerse Talentenjacht A1 bij al kregen de ook de prifr"''n De mannen die echte ak koorden «pikten» waren op de vingers van één hand te tellen, maar het waren dan weer plectrumgasten en dat is dan weer strijdig met de waardemeter die men voor een goede bassist aanlegt. We kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat er zeer veel en zeer verdienstelijk werd geprobeerd. Maar ver der reikte het allemaal niet. Johnny the Clown bracht een goed intermezzo. De uitslag dan De eerste prijs werd toegekend aan de Tuxedo's uit Belsele, de tweede prijs ging naar de 8emi-funkgroep uit Vil voorde. Tremblin Feet, en de derde plaats werd be- ^B k l«gB< --;4p ó^B haald door de groep Virgin Hi p*"~ I p§B" uit Temse Ji jBbI i X tJX Speciale prijzen echter voor I^HEa A K |jj9 de man met het meeste ta- f iKDfak - Bl W M f j§H 1 ff bassist van de Tuxedo's, de toetsenspecia- M W 9^^^B bI b» rJ^B JA -'"i list van de Trembling Feet IÉK Jll|"ff* ffpl '1 en de zanger-gitarist van pKVfvl^^K m. U UB ÊÊÊÊÊÊÊÊKÊlÊÊÊÊm

De Voorpost | 1982 | | pagina 22