Onderwijsminister Lenssens voor een keer voor de klas Fe ff! \y§p- 24 - 2.7.1982 - De Voorpost Dendermonde. Ministers moeten soms ook een vermanende vinger opsteken, maar leerlingen nemen dat niet steeds ernstig. Toch is ons leefmilieu al te belangrijk om er zo maar mee te lachen, (v) Ministers zijn dus niet alleen staatslui, huisvaders en kilometervreters. Het kunnen ook «stagedoende» onderwijzers z(jn, die het vak nog niet helemaal onder de knie hebben, maar toch. Een onderwijsminister moet daar echter geen problemen mee hebben. Of toch. De leerlingen van het derde leerjaar van het Heilig Maagdkollege te Dendermonde kunnen op deze vraag een afdoend antwoord geven. Zij kregen immers minister Jan Lenssens op bezoek die in de Vlaamse deelregering verantwoordelijk is voor leefmilieu, waterbeleid en onderwijs. Een hele mondvol dus en Van Baveghem. met be- voor de 19 frisse knapen in kwame spoed naar de klas de klas van veel minder van meester Freddy begaf, belang. Daar zaten de leerlingen Die negentien van het der- vol ongeduld te wachten op de leerjaar hadden Minis- de minister himself. Op het ter Lenssens een brief ge- bord had meester Freddy schreven en daarin hadden met zijn zondagse geschrift ze zonder meer hun be- in huizenhoge letters «Wel- zorgdheid uitgedrukt om kom minister Jan» geschre- het leefmilieu. Immers, ven. Het was ook de wei- hadden zij op een wande- komstgroet die uit de ne- ling langsheen de Kalen- gentien kelen kwam toen 4 dijk, een toeristische trek- de deur achter Minister pleister in Dendermonde, Lenssens zachtjes in het niet met hun eigen ogen slot viel. kunnen vaststellen dat we ons leefmilieu aan het ver- Doodgewoon loederen waren? De ham- Vervolgens ontpopte er vraag was bij de negentien zich een gesprek tussen de knappe koppen: wie kan onderwijsminister cn zijn aan die situatie paal en negentien leerlingen. Een perk stellen? «Dat, zo zei gemoedelijk gesprek van de onderwijzer van klas een huisvader die met de drie, dat kan alleen minis- nodige zorg en kommer ter Lenssens. Die is verant- voor het behoud van de woordelijk voor die za- natuur zijn kroost aan- ken». Meester Freddy sug- spreekt en hen wijst op de gereerde dan ook voorzich- vele dingen die we kunnen tig een brief naar de minis- bijdragen tot bescherming ter te schrijven, misschien van ons milieu. «Wie ver- wel met de bedenking dat vuilt ons milieu, de omge- zijn leerlingen dat niet zou- ving waarin we wonen?» den durven. Hij had zich stelde de minister een ve- echter misrekend, want nijnige vraag. Negentien Rauwelijks had hij de woor- vingers gingen de hoogte den uitgesproken, of de in. Het antwoord was een pennenzak werd openge- zelfbeschuldiging: «de ritst, het papier werd bo- mens». Eenzelfde ant- Relaas van het bezoek We vroegen aan de leerlin gen van 3B ons hun kijk op het bezoek te willen schrij ven en tekenen. Ze deden het vol overtuiging en over- vengehaald en met de tong woord kwam er op de vraag gave. tussen de tanden van de wie ons milieu nu weer Ziehier hun kijk op het doorgedreven inspanning moet proper maken. Een- gebeuren, om zelfs op het einde van voudig onderwijs, gestoeld het schooljaar nog met op het eeuwenoude recept Vrijdagmorgen om half ne- schoonschrift uit te pak- van vraag en antwoord, van gen ging minister Jan Lens ken, werden 19 brieven ge- logisch nadenken. Het ge- sens komen. Hij wasechter schreven, allemaal met als sprek ging nog verder, ook tien minuten over tijd, hoofding: «Aan Minister al keken er enkele zeer sip maar de persfotograaf ging Jan Lenssens». toen bleek dat dezelfde ondertussen plaats kiezen om plaatjes tc schieten. De persfotograaf was klaar om plaatjes te schieten. Toen kwam minister Jan Lenssens binnen. Wij zeg den allemaal welkom me neer de minister. De superior en allemaal an dere heren en zeker de di- rekteur kwamen mee. Daarna stelde de minister vragen over het leefmilieu W'e antwoordden op de vragen, en nadien kregen we een boekje over het leefmilieu. Daarna zei de direkteur een woordje over het leefmilieu. De minister heeft ook in deze school gestudeerd, heeft hij gezegd. Na de vra gen nam de minister af scheid en wij ook. En dan schreef ik dit opstel. Vanhauwe Jurgen. echter een 10-tal minuutjes te laat. De persfotograaf had tame lijk veel foto's geschoten. De jongens van het 3' A kwamen ook kijken. De superior was er ook bij. We moesten een brief schrijven en als het een goede brief was. dan kwam hij in de krant. We hadden een wandeling naar de Kalendijk gemaakt. Frederic Siccard, 3de B. Hij stelde ons vragen en wij moesten dan antwoorden. Als hij gedaan had. zei de directeur nog een woordje. En dan ging de minister uit onze klas. Maar eerst heeft hij nog een boekje uitge deeld. En we moesten onze naam zeggen. Gunther Van Hove Vrijdagmorgen om half 9 zaten wij te wachten op de komst van minister Jan Lenssens. Er waren al twee persfotografen komen kij ken en ze zochten de beste hoekjes uit om plaatjes te schieten. Na een vijftiental minuten kwam de minister binnen. Er waren ook een 5-tal mannen bij, die ble ven luisteren. Ook de leer lingen en de meester van het 3de A waren er. Jan Lenssens kwam omdat wij een brief gestuurd hadden. Wij spraken over de Kalen dijk en de minister sprak over het leefmilieu en mi lieuverontreiniging. Een kwartiertje later kwam de directeur aan het woord. Hij zei dat we allemaal goed geantwoord hadden en dat wij goed geluisterd hadden enz. Pieter Van Hecke. Vrijdagmorgen om half ne gen hadden we met Jan Lenssens afgesproken. Ondertussen waren de persfotografen al plaatjes aan het schieten. En iedere jongen zat onge duldig te wachten. Tien mi nuten te laat kwam Jan Lenssens naar onze klas. Wij hebben de minister verteld over onze wande ling naar de Kalendijk en de minister heeft ons ver- Vrijdagmorgen om hal gen zaten wij te wachte Jan Lenssens. Er waren twee mannen kwamen foto's nemen, een tiental minuten ki de Minister. Hij stelde gen. Hij vertelde door al dat vuil in de natui gekomen. En een jot gun Us jc veel •de d ale Will A tijdje zegde dat de mensen be 1 2 en bossen vervuilen het laatste kregen we een boekje en dan moei we onze naam zeggen Bart De Po r Wiss Daar blijft het voorlopig mensen ook de gezondma- Vrijdagmorgen om half ne gen zaten wij ongeduldig te wachten. Maar hij was een beetje te laat. De Minister kwam ongeveer een kwar tier te laat. Ondertussen Vrijdagmorgen om half ne gen. zaten wij ongeduldig te wachten op de komst van Minister Jan. Tien minuten te laat kwam hij vrolijk de klas binnengestapt. bij. Tot op zekere dag in king van dit milieu zouden zatcn f0t0grafen te kijken Nog .oor hu binnenkwam 1II...li— k 4„.li, 11fnAnton Kotolon Alln-ht het Heilig Maagdkollege het verhaal de ronde deed dat de Minister op al die brieven een antwoord had -■gegeven. Hij zou er bij het stadsbestuur moeten betalen. Allicht waren dat de minder gulle zielen. Om de milieules af te lon- den deelde Minister Lens waar ze plaatjes zouden waren twee mannen aan schieten. Eindelijk kwam het kijken waar ze hun de Minister. Hij wist de plaatjes konden schieten, klas zijn, want hij heeft Een van die persfotografen hier vroeger ook gezeten, was de vader van Jan. een op aandrin- sens nog een brochure uit j-f,j zej qo^ j,oe we <je na. jongen uit onze klas. De gen, zo liet hij weten, dat die handelde over het leef- men de Kalendijk van elk milieu. Prachtige foto's en vuiltje zou vrijwaren. En duidelijke tekst in niet mis als klap op de vuurpijl: «Ik te verstane bewoordingen zal jullie eens komen be- tonen aan hoe het met ons .^oeken in de klas om eens te praten over milieuzorg» Niemand had dat verwacht. milieu gesteld is en wat we moeten doen om nog te behouden wat er te behou- Maar Ministers doen nu den is eenmaal onverwachte din- Voor de leerlingen van het gen, zodat ook dat normaal derde leerjaar werd het een kan genoemd worden. leerrijke voormiddag die ze Zo kwam het dat vrijdag in niet vlug zullen vergeten en de vroege voormiddag mi- voor minister Lenssens nister Lenssens in het Hei- werd het een kennisma- lig Maagdkollege ver- king-aan-den-lijve met het "scheen en zich in gezel- onderwijs. Het moet ons tuur en de bossen kunnen proper houden. Na dat hij alles gezegd heeft kregen wij een boekje van hem. We moesten telkens onze naam zeggen. Dat boekje heette: Ons leefmilieu. En toen ging hij weg. Kris Van Oudenhovc. direkteur Paul Van Bave ghem was er ook en nog vele andere mannen waren er ook. Daarna kregen wij nog een boekje van Jan Lenssens Als Jan de deur uit was gingen wij een Verhaal schrijven over het bezoek van Jan Lenssens. Kris Cornelis We hadden een brief ge schreven naar Jan Lens sens. Vele kinderen had den een brief terug gekre- Vrijdagmorgen om kwart gen van Jan Lenssens. voor negen komt de minis- Een week nadien kwam de ler 'n °ns klas het 3de B minister naar onze klas. binnen. schap van de superior en van het hart: hij zou er niet Het was op vrijdagmorgen Toen eindelijk minister Jan van de direkteur, de heer misstaan. om half negen. Hij was de klas binnen stapte. teld over de milieuvervui ling. Achteraf, voor hij wegging, deelde de minister een boek uit over ons leefmi lieu en iedere jongen zegde er zijn naam bij. Daarna ging de minister weg. Tom Van Acker Vrijdagmorgen om haifne- gen ging de Minister er zijn maar hij kwam te laat. Hij kwam om kwart voor ne gen. Twee persfotografen schoten foto's in de klas. Er waren nog mannen bij en de direkteur en de superior waren er ook. Jan Lenssens stelde wat vragen en wij moesten erop antwoorden. Wij mochten ook vragen stellen en de minister moest daar op ant woorden en het 3de A kwam ook even kijken. Dan kregen we een boekje en moesten wc onze naam zeggen en dan ging die weg en dan moesten wc zeggen: dag meneer de minister. Jürgen Klinckaert. Vrijdagmorgen om half ne gen kwam Jan Lenssens in onze klas. En de persfotografen zoch ten de beste hoekjes uit om de beste plaatjes te schie ten. En toen begon de Mi nister over de vervuiling van het leefmilieu. Hij sprak ook over de vervui ling van fabrieken. Hij heeft ons ook verteld over de Dender en de Schelde. Glen De Potter Meneer de Minister kwam vrijdag 25-6-82 in onze klas. Hij was wel een 15-tal minuutjes te laat. Want ik zat daar ongeduldig te wachten. En meneer de Minister heeft ook vragen gesteld. Jan Vermeir zijn papa was komen* plaatjes schieten. Op het laatste kregen we van meneer Jan Lenssens een geschenkje en we mochten onze naam zeggen. En het 3de A heeft een kijkje komen nemen. Het was een prettige dag. Jo Van Hout Vrijdagmorgen om half ne gen kwam minister Jan Lenssens op bezoek. Maar hij kwam een kwartier te laat. Hij had het over het milieu op de Kalendijk. Want er was erg veel vuil op de Kalendijk. In het water lagen er blikjes en er dreef olie op het water. Hij had ook gesproken dat hij hier vroeger op school ge zeten had en dat meneer de directeur zijn beste vriend was. Daarna zei meneer de di recteur dat hij blij was dat wij een Minister op bezoek hadden gekregen. Meneer de Minister deelde dan boekjes uit over het leefmilieu. Daarna praatte hij nog wat en vroeg dat wij ook iets doen voor de natuur en dat wij ook de papiertjes en de blikjes in de vuilbak moe ten gooien. En dit was het verhaal. Dirk De Munter Vrijdagmorgen om half ne gen kwam de beroemde Minister Jan Lenssens binnen Hij sprak over het leefmi lieu en over de fabrieken. En de persfotografen maakten gans de tijd kiekjes. En als hij weg ging deelde hij nog boekjes uit. Daarbij moesten we ook nog onze naam zeggen. En nog sprak de direkteur voor hij ging. Bart De Mol Om half negen kwam Mi nister Jan een bezoek bren gen in het 3de B van het H. Maagd-College. Maar hij kwam tien minuten te laat. Om 20 voor negen kwam hij binnen. En hij praatte over de natuur, toen zei Jan zijn papa dat ik en Tom onze vinger moesten opste ken dan ging hij een foto maken. Toen hij weg ging deelde hij nog een boekje opg e el: m I leide chille g en uit. Peter De Proft Vrijdag 25 juni 1982 kwam Jail Lenssens in onze klas. Hij zou om half negen ko men, maar hij kwam echter 10 minuten te laat. Voor meneer de Minister binnenkwam, kwamen 2 fotografen even langs het raam piepen om de beste plaatjes te schieten. Meneer de Minister heeft ons veel verteld. Hij heeft ons ook een boekje uitge deeld en we moesten om de beurt onze naam zeggen. Jan Lenssens is hier nog naar school geweest. Hij kent ook Jan Vermeir en had heel wat mensen mee gebracht. De directeur kende Jan Lenssens als kleine jongen. Voor de Minister weg ging, gaf de directeur nog een hartig woordje. Toen de Minister weg was, schreven we een opstel over het hoog bezoek van Jan Lenssens. Fried Scholliers Vrijdagmorgen or waren we ongerust. W Jan Lenssens kwam in o klas. Maar hij was wel minuten te laat. Hij j uitleggen over het mil Superior en de direki waren er ook bij. Maar Minister Jan h< ook een boekje uitgeck en je moest je zeggen. En dan was Jan Lenss weg. Kris Blomma Vrijdagmorgen om k\J voor 9 komt Minister J Lenssens op bezoek, persfotografen zijn er I Ze maken foto's voor Voorpost In het begin i den we «Welkom menj de minister». De mini® vertelde over alles en t wat, over de Kalendijk! dan kregen we een boel (wist ik al, maar de an ren niet!) daar stond: Ibesti foto van Minister Jan Le sens, inleiding, water, lu en geluid, bodem, gro strategie, slot en ondei die titels stond dan nog alles en nog wat. Dan g de Minister weg en we den «Dag meneer de miaK ter -. De direkteur hadK^s zegd dat we nog eens ten zeggen: Dag, men Jan en toen hebben we gedaan en toen begon we terug te leren. Jan Vern Vrijdagmorgen, om negen, moest Jan Lenss komen. We waren c duldig aan het wacl Ondertussen kwamen tn mannen piepien. Hij kw een paar vijftiental minu jes later. Jan Lenssens niet alleen; hij was met veel meer mannen. En direkteur en de super waren er ook bij. Derde kwam ook kijken. Hij deelde zelfs ook een boekje uit. Dan kw de direkteur een woori zeggen. Dirk De Bruj Dendermonde. Minister Lenssens zorgde zelf voor de propaganda van de leefmilieucê pagne. De 19 leerlingen van 3b kregen een pracht van een brochure aangeboden.

De Voorpost | 1982 | | pagina 24