Onze verslaggever Eddy De Mey licht transfer gebeur en toe. Op de voetbalbeurs SK Grembergen net Guido Catrysse Robur Moerzeke met Jacques Lefèvre SK Oudegem met Vercauteren en Goossens Red Star Opdorp heeft defensie sterker gemaakt Rapide Lebbeke met Ronny Sanders Eendracht Opstal erg bedrijvig Racing Boonwijk hoopt op élan te kunnen doorgaan Serge Van Stappen naar KAV Dendermonde Juventus Schoonaarde met sterkere aanval Zoals al eerder gemeld trok SK ibergen Guido Catrysse aan KAV Dendermonde. Meteen men de linksbuiten waar men een ganse tijd naar uitkeek, ibergen is overigens niet bedrij- geweest op de voetbalbeurs. Voorzitter Burghgrave hierover: «We stellen verder het vertrou wen in onze eigen jeugdspelers. Zij .'ten een goedë indruk na tijdens de tweede helft van het vorige sei zoen. Het is nu wachten op de )evestiging. Komt die er dan is de toekomst gewaarborgd. Verder blij ven we een beroep doen op Gerard Verhelst. Hij leverde uitstekend werk. We hadden dan ook geen enkele reden om van oefenmeester Ie wisselen. Wel stopt André Hey- mons als trainer van de jeugdploe- jen. Hij blijft wel lid van het jeugd- tornité. Wie de jeugdploegen gaat trainen staat momenteel nog niet Wel werd overeengekomen dat Stefaan Mertens zich met de pers zou bezighouden. Buiten 'Is iet aankopen van Guido Catrysse, van [omen er nog twee nieuwe gezich- Hot ten voor in ons midden. Het gaat rda urn Luc De Raeve van SK Welle en ui Guy De Roeck van Azalea. Beide "ns spelers zijn in Grembergen komen „Ze,, wonen Verder verhuist Philippe Of kyp.ws nnderaoaai^vopr^en jaar ■an "os daar reeds een seizoen aktief Ook hebben we Ronny Raes voor 7 <4 en jaar afgestaan aan Lutterzele. rijijt 'onwege VW Hamme bestond er it dl «langstelling voor Chris Buydts en ner, lat was ook het geval voor Patrick da lertram, maar dan vanwege Hing tAVD. Het is evenwel tot geen rot/- ïvereenkomst gekomen. Dezer da- t dt l®n is het algemene vergadering en at er allen er nog andere praktische za- van en worden geregeld. Vast staat i dt lat we deelnemen aan de wedstrij- ppe len voor de beker van de Dender- treek. Verder wordt er op 14 en 15 e/l lugustus een tornooi georgani- wa eerd voor miniemen en knapen lieraan nemen volgende ploegen )/ofl 'ee': KAVD, Lutterzele, Rap. Leb- lat^e' Grembergen, Appels en -- *obur Moerzeke.» aan De Wolf nu defini- KAVD. (c) Sekretaris Raoul De Geest is van rdeel dot Robur Moerzeke min is over een even sterk blok zal •en beschikken als vorig jaar. Er rden trouwens niet zo heel veel Hingen ingevoerd. In opvolging 1 René Verniers werd thans -Ques Lefèvre aangetrokken Hij 'Qinde vorig seizoen het West- 1 Roomse Wakken. Voordien speelde - n°9 voor Brakel, Deinze en Gan- l'oise. Verder doet Robur een be- °ep op twee doelverdedigers, met I name Guido Laureys (van Gerda iln, Niklaas) en Danny De Beule ton VW Hamme Meteen hr>crhiLt men over vier doelverdedigers voor drie elftallen (fanion-invallers en ju niores) en dat is wel een noodzake lijkheid. Ook werd Frankie De Prijcker aangetrokken van Gerda Sint-Ni- klaas. Hij wordt normaal gezien de opvolger van Herman Van Langen- hove. Enkele spelers verlaten Robur Moerzeke. Het gaat om Theo De Decker. Hij stapt voor één seizoen over naar SK Overmere (vorig jaar speelde hij voor FC Baasrode). Naar datzelfde Overmere stapt Wil ly Raemdonck, voor één jaar over. Doelman Willy Von de Sompel liet zich aansluiten bij Lutterzele en de jeugdspelers Eddy Huylebroeck en Francis Van Ingelgem werden afge staan aan Beveren en KAVD, res- pektievelijk voor twee en één sei zoen. Robur Moerzeke dat dit jaar niet deelneemt aan de beker van het Waasland, hervat op 25 juli de trainingen. Op zondag 1 augustus speelt het een vriendschappelijke wedstrijd tegen SK Oudegem. Eén week later krijgt het het Brabantse Wemmei op bezoek Jean-Pierre Heyvaerl, ak koord met KA VD! (c) Tot op de laatste dag van de transferperiode is het stil gebleven in Oudegem. De enige voetbalbries die in die periode opstak was dan nog een wervelwind, met name het ontslag van klubleider Paul Pen- saert. De oorzaak van dat ontslag is zeker niet te wijten aan gezond heidsredenen. Het schoentje zou ergens in bestuurskringen nijpen. Het is niet aan ons om te zeggen hoe het in de innerlijke keuken van SK Oudegem in zijn werk moet gaan. Wat we toch onthouden is het feit dat Paul Pensaert heel veel heeft gepresteerd voor zijn klub. Op de laatste transferdag slaag de SK Oudegem erin toch een twee tal spelers aan te trekken voor een periode van één seizoen. Het gaat om Chris Vercauteren, een midden velder en Guy Goossens, een links- voetige aanvaller. Anderzijds verliet Urbain Van den Berghe de klub en ook Philippe Van Eetvelde ging el ders, met name in Schoonaarde, zijn tenten opslaan. Fons Dreesen met SK Leb- beke naar de titel? (c) Peter De Rijck (Herder- sem), definitief naar KAVD. c Eerder al hadden we gemeld dat Johan en Mare Meert niet langer lid zouden blijven van SK Oudegem. Zij keren naar hun oorspronkelijke klub (SK Lebbeke) weer. Wie trainer wordt in Oudegem was op het ogenblik dat we deze regels schre ven nog niet geweten. Twee kandi daten staan er op de lijst. Het gaat om Rudy Van Bossche en Walter Bauwens. SK Oudegem heeft zich ons inziens in vergelijking met vorig seizoen niet erg versterkt. Het heeft echter het voordeel dat het over jeugdspelers beschikt die bekwaam zijn om hun man te staan in het fanionelftal. Verder blijft Walter tefiig&stS, ..vjtrde?j9f:- langstelling voor hem bestond van wege Robur Moerzeke. Red Star Opdorp is maar zelden in de belangstelling gekomen. Be grijpelijk voor een ploeg die de voor bije twee seizoenen telkens met een laatste plaats in de klassering af sloot. Voordien ging het Red Star ook al niet"*voor de wind. De Bug- genhoutse vierde provincialer gaat nu zijn zesde seizoen in de Belgi sche voetbalbond tegemoet. «Een gelegenheid om wat betere prestaties te lukken,» zegt voorzit ter Lucien Heymans. «We waren defensief zwak. Aan vallend kwamen we behoorlijk aan onze trekken. Vorig seizoen scoor den we 58 doelpunten. Daartegen over moesten we er meer dan 80 inkasseren. U merkt al vlug waar het schoentje wringt. We hebben dan ook een beroep gedaan op enkele versterkingen waarmee we uiteraard een veel betere plaats in de algemene rangschikking beogen.» Volgende spelers werden voor een periode van een seizoen aange trokken. Karei Mertens, een mid denvelder, afkomstig van Sparta Buggenhout. Mare Rens, verdedi ger van Baasrode en Rudy Van Biesen, middenvelder bij SK Lebbe ke. René Debehets blijft het bewind voeren als trainer bij de vierde pro vincialer waar hij meteen zijn twee de seizoen ingaat. Red Star Opdorp orgoniseert nu vrijdag 2 juli zijn algemene vergade ring in het lokaal Biekorf. Daar zal men allicht nog even blijven stil staan bij de resultaten van het vori ge seizoen. De aandacht zal zeker meer gaan naar wat komen moet Dat is trouwens ook het belang rijkste. Sekretaris Eddv Van Overstraeten steekt het niet onder stoelen of banken dat zijn ploeg volgend seizoen een plaats beoogt binnen de eerste drie in de algemene rangschikking. «We hebben de jongste kom petitie met een zesde plaats afgesloten. Dat was een behoorlijk resultaat waarover we allen tevreden waren. We hebben de terreinperikelen gekend, die ons flink wat parten hebben gespeeld. We hopen dat die problemen zich tijdens het komende seizoen niet meer zullen herhalen. Er werd in ieder geval versterking aange trokken. Willy Moyson die al twee seizoenen lid was van onze ploeg blijft nog twee jaar in ons midden. Daarover kwamen we met KAVD akkoord. Moyson is trouwens nog altijd verbonden aan de Dender- mondse klub. Verder blijft Roland D'Hondt onze aanval leiden. We hebben ook nog een beroep gedaan op Francis Van Der Straeten van SK Lebbeke. Hij komt voor één jaar ons middenveld versterken. In de plaats van Richard Kindermans, waarvoor we geen belangstelling meer hadden, komt Ronny Sanders. We hebben hem voor een jaar van Sparta Buggenhout overgenomen. We verwachten veel van deze voet baller, die een aanvallende funktie krijgt toebedeeld. Ook Eric Lom- baerts van Ritterclub Jette hebben we aangesloten. Deze speler komt in Lebbeke wonen. We hebben er geen financiële inspanningen moeten voor doen. Buiten het feit dat we op Richard Kindermans geen beroep meer wensen te doen, is Dirk Schoorens de enige voet baller die onze rangen verlaat. Hij stapt voor een jaar met optie over naar het Kleinbrabantse Sint- Amands. Verder blijven we een beroep doen op Richard Vermeulen als oefenmeester. We mikken, zoals gezegd, op een plaats binnen de eerste drie in de rangschikking. Nu vooral omdat er twee tot drie ploegen zullen stijgen omwille van het feit dat er na volgend seizoen een derde provinciale reeks bijkomt. We hopen in ieder geval een der gelijke kans te kunnen grijpen,» besluit Eddy Van Overstraeten. Mare Rombaut. wellicht aanvalsleider bij SK Oude gem. (vh) Eendracht Opstal mikt al enkele jaren op de titel. Men is er nooit in geslaagd om die te behalen. De vierde provincialer koestert nu heel wat meer hoop. Volgend seizoen zijn er trouwens minstens twee stij- gers. «Een unieke kans, zegt sekre taris Emiel Van Mol. In dat opzicht hebben we onze kern alvast uitge breid en hopelijk ook versterkt. Peter Mol en Pierre Van Handen- hove, over wiens diensten we al een jaar beschikken, hebben we nu defi nitief van SK Lebbeke kunnen over nemen. Definitief komen verder ook nog: Mare Goossens van Wils kracht Moorsel, Luc Vastenavondt van Eendracht Peisegem, Etienne Van der Vreken en Stany Van Mol, allebei van Sparta Buggenhout. Daarbij hebben we Dirk Van Mul ders, eveneens van Sparta Buggen hout, voor een jaar kunnen aan trekken. Ook via de verzoeningskommis sie is onze kern talrijker geworden. Het gaat om Dirk Van Damme (SK Marc Van der Jeught op nieuw aanvalsleider van FC Wieze (c) Lebbeke), Guido Emanuel (Peise gem), Paul De Neve (Kerksken) en Eric Heynaut (KV Zuun)... Verder hebben we nog vier jeugdspelers aangetrokken. Het gaat om Geert Emanuel en Stefan Janssens van Sparta Buggenhout. Jozef Van Der Jeugt van Gerda Sint-Niklaas en Marc Kums van Red Star Opdorp. Slechts één speler heeft onze ron gen verlaten. Het gaat om Mare Willems die voor één seizoen aan Racing Boonwijk werd afgestaan. Wat de vooruitzichten betreft ho pen we uiteraard op het beste. Daarmee bedoel ik dat we de titel betrachten. Tussen hoop en werke lijkheid ligt uiteraard een hemels breed verschil. Toch is onze kern sterker geworden en is de sfeer in de klub opperbest. Dat moet resul taten afwerpen,» besluit sekretaris Van Mol. Inmiddels heeft Eendracht Opstal al een algemene vergadering achter de rug, waarin de doelstellingen voor volgend seizoen werden uit eengezet. Voor het allemaal zover is mag men eerst van een poosje vakantie genieten. Kampioen Racing Boonwijk wil in de derde provinciale een degelijk figuur slaan. In dat opzicht werd naar versterking uitgekeken. Bij c«_. .droek Opctal werden twee spe lers weggehaald. Het gaat om Pier re Peeters, een verdediger, en Mare Willems, die een funktie in het mid denveld vertolkt. Verder werd het verblijf van Johan Daman (Baasro de) met een jaar verlengd, en trok men Ronny De Feyter, een midden velder van SK Lebbeke aan. Al deze overgangen zijn voor een periode van één seizoen. Ook Ludo Pissens blijft nog een jaar in de Boonwijk aktief. De enige speler die Racing verlaat is Luc Van Nuffel. Hij stapt voor een jaar over naar Eendracht Sint-Gillis. Verder vernamen we dat ook de bestuurskern zou worden uitgebreid. Speler-trainer Leo Pis sens ziet de toekomst optimistisch tegemoet: «Op het middenveld hadden we enigszins een tekort aan spelers. Daar is nu een oplossing voor gevonden. Johan Daman, Wil ly Danijs, Pierre Moerenhout en Ed dy Van Ransbeeck rooien het wel. Een goed figuur slaan volgend sei zoen is voor mij voldoende. Hopelijk gaan we op ons élan verder. Feit is wel dat het een sterke reeks is waorin we terechtkomen. Heel wat ploegen die vorig seizoen kampioen werden in vierde provinciale zijn er in verenigd. Ook ontmoeten we een paar ploegen die uit tweede provin ciale komen. Op donderdag 15 juli worden de trainingen hervat bij Ra cing Boonwijk. Voordien, op zon dag 4 juli organiseert Racing Boon wijk een algemene vergadering. Verder heeft het al een oefenwed strijd in uitzicht gesteld. Die zou worden gespeeld op zondag 1 au gustus ter gelegenheid van de plaatselijke kermis. De tegenstrever wordt FC Wieze Frankie Roels. middenvel der bij Sparta Buggenhout (C) Net op de valreep heeft KAV Dendermonde nog een middenvel der aangetrokken. Het betreft Ser ge Van Stappen. Hij is afkomstig van Hoger Op Merchtem, maar kwam vorig seizoen uit bij Royale Union. Van Stappen die in Puurs woonachtig is, komt voor één sei zoen over naar Dendermonde Het aantrekken van Van Stappen is geheel onverwacht gebeurd. KAVD koesterde eigenlijk belangstelling voor Piet Abbeel en Marnix Brussel- mans. Maar Eendracht Zele vroeg voor Piet Abbeel een te hoog be drag, terwijl Sporting Lokeren die talentrijke Brusselmans alleen defi nitief kwijtwou. Dendermonde wou hem wel voor één seizoen met optie aantrekken, maar dat wou Lokeren dan weer niet. De lijst van spelers die Dender monde komen versterken ziet er als volgt uit: Serge Van Stappen (Merchem), voor één seizoen. Ver der definitief Eddy Belton (Merch tem), Peter De Rijck (Herdersem) en Eddy Van Den Driessche (VW Hamme), Stefaan De Wolf (Herder sem) en Patrick Poppe (Beveren). Het verblijf van Dirk Van der Putten (Wichelen) werd met drie seizoenen verlengd. Volgende spelers verlaten Dendermonde: Johan Meskens (de finitief naar SK Lebbeke), Philippe Boon (1 jaar RC Boonwijk), Willy Moyson (2 jaar Rapide Lebbeke), Ronny Gribbe (1 jaar Schoonaar de), Johan Spanoghe en Garry De Kinder (1 jaar SK Aalst), Erik Ge- vaert 1 jaar Olympia Gent), Guido Catrysse (definitief SK Grember gen), Jos Schampaert (1 jaar Sint- Jozef Londerzeel) en Kamiel Ver- nimmen (1 jaar Sparta Appels). Voorzitter Philippe Roedolf ziet de toekomst in ieder geval rooskleurig tegemoet: «Normaal gezien zouden we nu over een ploeg moeten beschikken die in staat is om de kop te spelen. Op plaatsen *aar tekortkomingen werden vastgesteld zochten we naar versterking. Verder hebben we vrijwel alle spelers die al een jaar in dienst waren definitief aangewor ven. We hebben hiervoor zware financiële inspanningen moeten le veren. Ik ben er echter van over tuigd dat we thans over elementen beschikken die we vele jaren zullen kunnen gebruiken. De jaar-tot-jaar politiek is definitief voorbij, zegt KAVD-voorzitter Roedolf. In Den dermonde worden de trainingen op zondag 18 juli hervat. Op 1 augus tus begint de beker van België. De eerste tegenstander is niemand minder dan SK Lebbeke. Een derby waorop KAVD op veel volk zal kunnen rekenen, ondanks de zeer vroege datum waarop deze kon- frontatie plaatsheeft.» Peter Van Wambeke naar SK Sint-Niklaas. (c) Juventus Schoonaarde heeft en kele spelers aangetrokken. Het be treffen Luc Van Der Straeten (Een dracht Zele), Ronny Gribbe (KAV Dendermonde) en Philippe Van Eet velde (SK Oudegem). Het gaat om drie aanvallers. Verder werden de overeenkomsten vernieuwd met Jean-Pierre Biebaut (vrije transfer), Christiaan Bartels (FC Koningslo) en Guy Clement (Schellebelle). Guy Clement blijft trouwens ver der de taak van speler-trainer op zich nemen. Juventus Schoonaarde zal pogen binnen de eerste drie te eindigen. Clubleider Oscar Beukelaere hier over: «We hebben een extra inspan ning gedaan deze keer. Onze aan val was het zwakste kompartiment. Daarom hebben we versterking aangetrokken. Door het feit dat er na de volgende kompetitie een der de provinciale afdeling bijkomt, is het onze betrachting van dit uniek feit gebruik te kunnen maken. Het is immers zo dat de twee eerst gerangschikten van iedere vierde provinciale afdeling zaï promove ren. Verder zullen de derde geplaat sten onderling een eindronde moe ten spelen, vermits ook enkele van die ploegen de kans zullen krijgen om te promoveren. We bestoan met onze klub nu tien jaar Nooit zijn we erin geslaagd om een trapje hoger op te geraken. Dat is trouwens niet zo makkelijk. Misschien lukt het volgend seizoen We hopen het al vast,» zegt de Schoonaardse klub leider. Juventus hervat in ieder geval op donderdag 22 juli de trainingen. Het neemt verder ter voorbereiding op de kompetitie deel aan de beker van de Denderstreek die tijdens de maand augustus wordt georgani seerd.

De Voorpost | 1982 | | pagina 27