I SK Berlare met Marc Van Buyten Mikt FC Wieze opnieuw op de titel Petrus Vercauteren nieuwe voorzitter van SK Lebbeke Sparta Appels met dezelfde kern FC Baasrode met Jean-Paul Aerts Eendracht Sint- Gillis hoopt het nog beter te doen Sparta Buggenhout rekent op de jeugd SK Wichelen versterking in ieder kompartiment Chc Ble Ter -san Lut S.O.S. Schellebelle heeft ambitie SK Berlare wil een beter seizoen lukken. Vorige kompetitie heeft het lang tegen de degradatie moeten vechten. Op een bepaald ogenblik zag het er zelfs naar uit dat Berlare een vogel voor de kat ging worden. Zo ver is het gelukkig niet gekomen. De winst op Herdersem bracht uit eindelijk de zekerheid van het be houd in de derde provinciale afde ling. Het tweede seizoen in deze afdeling staat nu voor de deur. Om een beter figuur te slaan werd een beroep gedaan op enkele nieuwe gezichten. Zo komt Marc Van Buy ten voor een periode van één sei zoen naar de puitenkloppersge- meente. Hij is een middenvelder en afkomstig van VW Hamme (waar zijn broer Dirk Van Buyten in het eerste elftal het mooie weer maakt). Verder heeft SK Berlare ook een beroep gedaan op Guy Maes. Ook deze speler, een aanvaller, is af komstig van Hamme. Vorig seizoen kwam hij uit met TK Meldert waar hij ook auteur werd van enkele doelpunten. Zoals werd verwacht heeft men ook het verblijf van Her man Brusselmans met een jaar kun nen verlengen. De enige speler die Berlare nu wel definitief verlaat is Frank De Grauwe. Hij was vorig seizoen al lid van SK Lebbeke. Deze ploeg heeft thans zijn optie gelicht. Trainer Rudolf Van Kerschaever gaat nu metéén zijn vierde seizoen in bij SK Berlare. «Wij hopen in ieder geval een beter seizoen te realiseren, zegt klubleider Bruno Sacré. Vorig jaar hebben we te lang moeten knok ken. Indien deze aanwinsten mee vallers worden, zullen we ons een flink stuk beter kunnen klasseren. Voorlopig valt het nog allemaal af te wachten.» Op 15 juli hervat Berlare de trai ningen. Het neemt deel aan de beker van de Denderstreek. Verder organiseert het op 14-15 en 22 augustus een jeugdtornooi. Het is voor de derde keer dat men met zo een initiatief uitpakt. Het tomooi wordt georganiseerd voor preminie- men, miniemen, knapen en scholie ren. Volgende ploegen nemen er aan deel: Moorsel, SK Oudegem, Overmere, Smetlede, Rapide Leb beke en uiteraard de eigen Berlaar- se elftallen Het gaat FC Wieze blijkbaar voor de wind. De kampioenenploeg van vorig seizoen is bedrijvig geweest op de transfermarkt Er is geld in Wieze zou je kunnen stellen, en dit ondanks de ekonomische krisis. «Dat lijkt me overdreven», zegt sekretaris Staf Moens. «We kopen waar we over kunnen en houden de financiële balons in evenwicht Dat was vroeger zo, en dat is nu ook nog zo. De politiek die we al enkele jaren voeren werpt zi|n vruchten af. Zeker niet ten onrechte hebben we aan het eind van vorig seizoen m een extra bijlage over het kampioe nenelftal gesteld dat FC Wieze en inzonderheid voorzitter Dolf Moens een voorbeeldig beleid voeren Het al sterke blok van FC Wieze, waar aan niemond twijfelde dat het ook in tweede provinciale bekwoam zou zijn, is nu nog sterker geworden. Mikt FC Wieze misschien op nieuw op de titel en wil het doorsto ten naar de hoogste provinciale afdeling? Neen, zegt men in Wieze, maar wij hebben de indruk van wel. In ieder geval werd er gekocht. Eerst en vooral werd het ol tweeja rig verblijf van Julien Siccard thans definitief vastgelegd. Daarmee ging SK Lebbeke akkoord Ook liet men Luc De Meersman definitief over stappen naar Wieze. In Wieze mag men gerust zijn dat men hiermee een reuzezaak heeft gedaan Ro land Delsin komt voor een jaar naar Wieze. Als linksbuiten moet hij be kwoam zijn verschillende doelpun ten aan te tekenen Verder heeft Gerard Verhelst traint ver der SK Grembergen (c) Herman Van Langenhove naar Puurs (c) men ook een beroep gedaan op Hendrik Van Den Walle. Hij komt van FC Nevele. De overgang naar Wieze beloopt een seizoen. Het betreft een middenvelder. Verder komt ook Geert Cassaert over van SK Lebbeke en trok men ook de jeugdspelers Donald Vercauteren en Geert Vermeir van Moorsel aon, evenals Geert Van den Steen van SK Herdersem. Slechts een paar spelers verlaten Wieze. Het gaat om Eddy Leunis, definitief naar Wichelen. De scholier Philippe Ver speet voor één seizoen naar Gan- toise, Emiel Meeuws voor één sei zoen naar Moorsel en Ivan Lissens voor eenzelfde periode naar Een dracht Aalst. Op het laatste was men nog in onderhandeling met Roosen van Denderhoutem maar de financiële voorwaarden die deze speler stelde, waren te hoog voor een tweede provincialer. SK Lebbeke heeft een nieuwe voorzitter. Hij werd vorig weekend door de beheerraad van de eerste provincialer aangesteld. Het gaat om Petrus Vercauteren. Een fisca- list-bedrijfskonsulent. Tijdens het voorbije seizoen werd hij geregeld opgemerkt op het veld van SK Leb beke Hij bleek akkoord te gaan om in het bestuur te stappen, toon ko~ daar om verzocht werd. Hij bekleedt er meteen de hoog ste funktie. Eric Buytaert, de werker bij uitstek, blijft voorzitter van het dagelijks bestuur. Eric Buytaert, zelf leider van een welvarend bedrijf, wil SK Lebbeke op een professionele manier runnen. Ter plaatse trappe len is achteruit boeren. Alleen voor uitgang telt. Op die manier heeft Buytaert ondanks de ekonomische krisis zijn bedrijf welvarend ge maakt. Dat wil hij ook met SK Lebbeke waarmaken, ledereen die met SK Lebbeke wat te maken heeft, ervaart de vooruitgang in de klub. Ook mentaal is Lebbeke flink geevolueerd. Het kan misschien te voorbarig klinken, maar we zijn er rotsvast van overtuigd dat dit Leb beke volgend seizoen een toonaan gevende rol zal vervullen. Het was bovendien ook bedrijvig op de voet- balbeurs. Eerst trok het Guy Brackmans aan van FC Putte. Het betreft een aanvaller Hij wordt lid voor één seizoen van de Konkel- goedploeg. Verder werd Chris Fer- ket, een aanvaller, definitief overge nomen van het Waaslandse Steke- ne. Bruno Van Bladel, van Lierse, een middenvelder, komt voor een periode van één seizoen de rangen van Lebbeke versterken. Bij Sparta Buggenhout werd de jeugdige Gino Von Den Berghe weggehaald. Hij komt voor één seizoen met Optie over naar Lebbeke. Terug van weg geweest is Raf Janssoone. Hij was een paar jaar lid van de Uefa- elftallen van Lokeren, maar keert nu op achttienjarige leeftijd naar de heimat weer. Frank De Grauwe die het al een jaar gewoon was in Lebbeke blijft er nu definitief. Hij komt van Berlare. Bij Baasrode ging men Gustaaf Hendrickx weghalen, terwijl men tenslotte nog een jeugd speler met name Johan Meskens van KAVD overnam. Verschillende spelers verlaten het Konkelgoed. We zetten ze op een rijtje: Julien Siccard, definitief naar Wieze (waarvan hij trouwens al twee jaar lid was); Luc De Meersman (defini tief naar Wieze). Roland Delsin werd voor één seizoen eveneens aon Wieze afgestaan. Voor een zelfde periode en ook naar deze ploeg gaat voor ons de nobele on bekende Geert Cossaert. Definitief naar Eendracht Opstal waar ze het al een jaar gewoon waren, gaan Pierre Van Handenhove en Peter Mol. Eddy Van Den Steen slaat definitief zijn tenten op bij Racing Wetteren. Ludo Pissens wordt op nieuw voor een jaar lid van Racing Boonwijk waar zijn broer Leo, als speler-trainer definitief naartoe goat. Marc Vereecken en Luc De Waegeneer stappen voor een jaar over naar Sparta Buggenhout. Luc De Waegeneer was daar reeds een jaar. Verder stapt Rudy Van Biesen voor een jaar naar Red Star Opdorp en voor eenzelfde periode werd Francis Van Der Straeten aan Rapi de Lebbeke afgestaan. Tenslotte zijn er nog de probleemgevallen Ernie Sanders, Staf Van Dessel en Johan en Mare Meert. Zij behoor den tot de stakersgroep van voor twee jaar. Vorig seizoen werden ze afgestaan respektievelijk aan Ma- riekerke, Opwijk en SK Oudegem. Deze ploegen bleken geen belang stelling meer te koesteren om hen nog langer te behouden. Vandaar dat ze opnieuw naar SK Lebbeke terugkeren. Het lijkt wel twijfelach tig of ze zullen worden opgenomen. SK l.ehhpkp raio*.' -r- meuw op Luc Van Hauwer- meiren. (c) Uit Appels viel er deze keer moor weinig transfernieuws te melden. Een nieuwigheid is dat zoals eerder al gemeld, René De Man de taak van speler-trainer overneemt van Jules Van Hoorde. Opr donderdag 22 juli wil hij de trainingen hervat ten. Globaal genomen gebeurde er niets op de Appelse voetbalbeurs. Met KAVD kwam men wel overeen om het verblijf van Kamiel Vernim- men nogmaals met een jaar te verlengen. Anderzijds was men ak koord met SK Oudegem voor wat betreft Willy Van Sonde. Deze spe ler blijft verder lid van de Oudegem- se tweede provincialer. Scholier Van Boven werd voor één seizoen afgestaan aan Lokeren. Appels hoopt nochtans een goed seizoen te lukken Klubleider Van Hoorde hierover: «We zijn niet bedrijvig geweest op de voetbalbeurs. Dat komt om dat we het vertrouwen stellen in onze eigen spelers. We hebben ze ker geen slecht jaar achter de rug. Bovendien mogen we ons verheu gen in de terugkeer van een tweetal spelers die vorig seizoen zowat de mist waren ingegaan Het gaat om Jon Van Cauwenberghe en Ene De Roover. Ze hebben vast beloofd dat we op hun diensten opnieuw een beroep kunnen doen. Ze zullen trouwens samen met de andere spelers tijdig de trainingen hervat ten. Ter voorbereiding op de kom petitie nemen we tijdens de maand augustus deel aan de wedstrijden voor de beker van de Dender streek.» Chris Ferket heeft er wel zin in bij SK Lebbeke (c) had. In Baasrode steekt men het geenszins onder stoelen of banken dat men uiteindelijk de verloren plaats in tweede provinciale op nieuw wil veroveren. Dat is uiter aard vlugger gezegd dan gedaan. Hoe dan ook, FC Baasrode trok enkele spelers aan, waarvan men verwacht dat ze de kern sterker zullen maken. Het gaat om Paul Mees van VW Hamme. Hij is verde diger en werd voor een jaar met optie door FC Baasrode aangewor ven. Ook Lieven D'Hollander, even eens van VW Hamme, werd voor eenzelfde periode aangenomen. Hij is een aanvaller. Walter Meert ziet verder zijn tweejarig verblijf op nieuw met een jaar verlengd. Hij is oorspronkelijk van Beervelde. Ten slotte trok Baasrode ook nog Jean- Paul Aerts aan. Deze voetballer speelde vorig seizoen bij SK Oude gem maar kwam er niet behoorlijk aan zijn trekken. Enkele spelers verlaten de Baas- roodse derde provincialer. Het gaat om Gustaaf Hendrickx. Hij werd definitief door SK Lebbeke overge nomen. Verder Pierre Willaerts die definitief opstapt naar Lutterzele, Johan Daman die in de Boonwijk nog een jaartje langer mag biijven en Marc Rens die door vierde pro vincialer Red Star Opdorp werd aangetrokken. FC Baasrode dat zoals de meeste ploegen aan de beker van de Denderstreek deel neemt hervat rond 15 juli de trainin gen onder het bewind van Marcel De Cock. Hij wordt, zoals geruime tijd geleden al gemeld, trainer bij de derde provincialer Luc Schuddinck, vaste pion op het Hamse middenveld. (c) William Vereecken. waar devol op het Oudegemse middenveld, (c) «Vorig joar heeft de tweede plaats er voor ons ingezeten Nu zijn we, op popier althans, sterker geworden Dus moet het mogelijk zijn om het volgend seizoen min stens evengoed, zo niet beter te doen.» Dit is de mening van sekretaris Alfons Moens van FC Baasrode Eén en ander werd ook gezegd tijdens de algemene vergadering van de klub die deze week ploats spelers zijn aanvallers. Enkele spe lers verlieten Sint-Gillis. Het betref fen Dirk Van Limbergen (definitief naar Standaard Denderleeuw). Dirk De Leeuw (definitief naar Lutterze le) en de jeugdspelers Jan, Bert en Peter Moens die eveneens naar Lut terzele overstappen. Werner Van Hecke tenslotte werd opnieuw voor een jaar aan Sporting Anderlecht afgestaan. Zo te zien heeft Eendracht Sint- Gillis zich vooral op het middenveld versterkt. Dit wil zeggen dat Frankie Van Hecke meer dan waarschijnlijk in de aanvalslinie zal komen post vatten. Frankie heeft daar in het verleden al meerdere keren zijn spo ren verdiend. Met het aanwerven van doelman Jean-Pierre Buyle ziet het er naar uit dat de titularis van vorig seizoen Renaat De Bruyn naar de bank verhuist Luc Tassent opnieuw naar W.5. Sombeke. (c) Voorzitter Leonard Baetens spreekt met tevredenheid over het voorbije voetbalseizoen. «Het werd een meevaller, zegt de Sint-Gillisse voorzitter We sloten het seizoen af met een vijfde plaats. Een behoorlijk resultaat voor een ploeg die maar pas was gepromo veerd. Halfweg de kompetitie voer den we zelfs de rangschikking aan. We hebben wellicht toen de fout gemaakt van niet in die mogelijke titelkans te geloven. We moesten nochtans voor geen enkele ploeg onderdoen Trouwens, de meeste punten werden verloren tegen elf tallen die tegen de degradatie moesten vechten Globaal geno men zijn we toch tevreden. We hopen het volgend seizoen nog be ter te doen Daarom ook trokken we de nodige versterking aan Willy Goossens kreeg al eerder het ver trouwen als speler-trainer Een funktie die hij voor twee seizoenen mag vervullen Verder verzekerden we ons van de diensten van Jac ques Van Kerckhove Een midden velder van Heikant Zele Hij komt definitief noar Sint-Gillis Definitief komt ook Josee Saerens van Een dracht Aalst. Voor een periode van een jaar werd doelman Jean-Pierre Buyle van Lovendegem aangewor ven en komen ook Luc Van Nuffel (Boonwi|k) en Jan Curvers ('s Gra venwezel) naar Sint-Gillis Beide Klubsekretaris Freddy De Bis schop is ervan overtuigd dat Sparta Buggenhout volgend seizoen zal moeten knokken. Maar wanneer de financiële middelen het niet toela ten moet men de konklusies trekken en roeien met de riemen waarover men beschikt. Er werd wel een ge zond principe ingevoerd in die zin dat voortaan iedereen voor dezelf de premie speelt. Luxepaordjes kan §e9rt&,zSbuW8fii"aarda?jk gesteld worden op de algemene vergade ring die op zondag .4 juli in het gemeentehuis in Buggenhout plaatsheeft Sparta heeft meer gekocht dan verkocht. De lijst van aangekochte spelers is biezonder kort. Alleen Luc De Waegeneer en Mare Vereecken werden voor één seizoen bij SK Lebbeke weggehaald. Het zijn voorspelers. Verder werd Ludwig Stallaert uit het liefhebbersverbond aangetrokken. Verkocht zijn vol gende spelers. Dirk Van Mulders naar Eendracht Opstal, Gino Van den Berghe naar SK Lebbeke, Rudy Crets naar Meidert, Frangois Ver stappen naar Temse, Ronny San ders naar Rapide Lebbeke en Gas ton Cauwenberghs naar Bonhei den. Al deze overgangen zijn voor een periode van één jaar. Voor Gino Van Den Berghe staat er een optie bij. Sparta Buggenhout blijft wel een beroep doen op het trainersduo Jan Jacobs-Hugo Tilley. Eerder wa ren de onderhandelingen afge sprongen. Die werden later opnieuw hervat. In extremis kon men dan toch een overeenkomst bereiken. In deze omstandigheden rekent Spar ta Buggenhout nu meer dan ooit op de jeugd. Het junioreselftal werd recent kampioen in hun respektie- velijke reeks. Misschien kan Sparta j voortaan putten uit dit potentieel. Het rekent dan ook uiteraard op de I inzet van de jeugd, want tussen jeugdreeksen en de fanionkompeti- tie ligt een hemelsbreed verschil, j Daar moet stukken harder geknokt I worden. In Wichelen zijn de verwachtin-l gen hoog gespannen. «Ik heb goe de vooruitzichten,» zegt klubleider Victor Van der Putten. «We hebben verschillende nieuwe spelers aange worven. Voor ieder kompartiment beschikken we nu over een doublu re. Dat hadden we vooraf voorop gesteld. Vorig seizoen beschikten we al over een degelijk elftal. Nu zit er volgens mij muziek in. Het is nu af te wachten wat de andere ploe gen hebben aangekocht en hoe sterk die wel zijn geworden.» Weinig spelers hebben de vierde provincialer verlaten. Dirk Van Der Putten die al een seizoen lid was! van KAVD blijft er nog drie seizoe nen. Floris Verstraeten, een aanval lende middenvelder, ziet zijn verblijf in Lede opnieuw met een jaar ver lengd. Verder stapt Eddy Van Puy- velde voor een jaar over naar FC Lutterzele. Volgende spelers wer den door Wichelen aangetrokken Walter Raes, plus een jaar. Eddy Leunis, die reeds een seizoen aan het werk was in Wichelen werd nu ten definitieven titel bij FC Wieze aangekocht. Pierre Cornelis, eer verdediger komt definitief over van Burst. Etienne Heestermans werd bij Lede voor één seizoen wegge haald. Het betreft hier een aanval ler. Jacques Steeman (Zele) blijft nog een jaartje langer in Wichelen Verder werd Etienne Van Hauwe definitief bij Schoonaarde wegge haald (een aanvaller) en keert Ro land Scheerlinck terug uit Lede. SK Wichelen hervat op dinsdag 20 juli de trainingen. Voordien, namelijk op zondag 4 juli om 10 uur organi seert het in zijn klubhuis een alge mene vergadering. Tijdens de vol gende kompetitie wordt verder aan getreden met miniemen, knapen, scholieren, juniores, invallers en fo- nionploeg. Verder neemt een elftal bestaande uit pre-miniemen deel aan een vriendschappelijke kompe titie. lnd< maak klasse re en Dend< maak even baal schor van k Die en oc deze same men Klubl onde keer Vf ogen Zelde aang klubf word train. Willa De I worv Volg jaar Rae: de; den\ Edd) Wiel Aals Bert De Schrijver naar Heirnis (c) Dirk Van Buyten opnieuw aanvoerder bij VW Hamme c Derde provincialer S.O.S. Schelle belle is vrij bedrijvig geweest op de voetbalbeurs. De klubleiding komt er immers ronduit voor uit dat men volgend seizoen een gooi naor de titel wil doen. Van daar ook dat men deze keer wat dieper in de geldbeugel heeft getast. Volgende spelers komen de klub versterken: Peter Van Poucke, aanvaller van Bottelare en Patrick Von Gheen, een middenvelder van Melsele. Beide spelers komen voor één seizoen naar Schellebelle. Doelman Patrick Dauwe, die al een jaar het doel van Schellebelle verdedigde, wordt thans definitief lid van de derde provincialer. Hij is oorspron kelijk afkomstig van Overmere. Ook Meert van TK Meldert werd voor één seizoen aangeworven Het betreft een middenvelder. Verder werd Patrick De Vrije definitief over genomen van Melle. Jan Bonnae- rens die over een vrije transfer be schikt heeft er de voorkeur aan gegeven om in Schellebelle te blij ven. Tenslotte werd het verblijf van Erwin Cnudde (Herzele) met jaar verlengd Enkele spelers verlaten Schell belle. Het gaat om William Var Caneghem naar Serskamp, Dirk De Moor, eveneens naar Serskamf Hans Hauben naar SK Terjoden en Guy Clement die verder in Sch< aarde de funktie van speler-traii blijft vervullen. S.O.S. Schellebelle, dat di neemt aon de beker van de Deni streek, houdt op zondag 4 |ul algemene vergadering. Daar zullen de doelstellingen voor volgend set zoen worden uiteengezet. De ploeg die vorig seizoen op een neger plaats eindigde, stelt alvast h( vooruitzichten. Promoveren n tweede provinciale is thans het streefdoel.

De Voorpost | 1982 | | pagina 28