S.V. Hardy Dames uit Waasmunster: Walivo's meest gelauwende ploeg Chou De Bleeckere- Temmerman -samen in Lutterzele Bruno Marin bij VW Hamme De Voorpost - 2.7.1982 - 29 Indertijd, toen KAVD furore maakte en doordrong tot de derde klasse, waren het Chou De Bleecke- re en Dré Temmerman die in de Dendermondse klub het mooie weer maakten. Af en toe zorgden ze wel even voor een onweer, maar glo baal genomen hadden ze ruim schoots hun aandeel in de opgang van KAVD. Die gouden tijd is metéén voorbij en ook de paden gingen uitéén voor deze voetballers. Nu zitten ze terug samen in Lutterzele. Daar heeft men heel wat spelers aangetrokken. Klubleider Paul Roels steekt het niet onder stoelen of banken dat er dit keer naar de titel wordt gemikt. «We hebben met dat doel voor ogen extra inspanningen geleverd. Zelden werden er zoveel spelers oangetrokken, zegt de Lutterzeelse klubleider. Chou De Bleeckere wordt dus, zoals al gemeld, speler trainer. Bij Baasrode werd Pierre Willaert weggehaald. Doelman Dirk De Leeuw werd definitief aange worven van Eendracht Sint-Gillis. Volgende spelers komen voor een jaar over naar Lutterzele: Eddy Raes, een middenvelder uit Vilvoor de; Eddy Lens, eveneens een mid denvelder, van Racing Wetteren, Eddy Van Puyvelde, aanvaller van Wichelen; Riviera, aanvaller van SK Aalst; Willy Van de Sompel, doel man van Robur Moerzeke en De Decker van Oppuurs. Verder kwa men nog zoals eerder gemeld drie spelers over via de verzoenings kommissie. Verkocht zijn Walter Daman aan Vilvoorde, Jan Berkers aan Herdersem en Eddy Saerens aan Eendracht Peisegem.» Klubleider Roels wist ons nog te melden dat Lutterzele tijdens het komend seizoen voor het eerst van stapel loopt met een junioreselftal. In totaal blijkt de klub over honder ddertig aangesloten spelers te be schikken. Op dinsdag 27 juli om 19 uur worden de trainingen hervat en dit in het vooruitzicht van de beker van de Denderstreek. De eerste tegenstrever waarmee Lutterzele wordt gekonfronteerd, is Eendracht Meldert. Die wedstrijd wordt aan huis betwist. Op de laatste dag van de trans ferperiode heeft VW Hamme nog Bruno Marin aangetrokken von SK Sint-Niklaas. Het betreft een verde diger die twee seizoenen geregeld titularis was. De overgang naar Hamme is voor een periode van één seizoen. Zoals eerder al gemeld trok VW Hamme ook definitief Frankie Vanhaecke aan van Gan- toise. Dat betreft een aanvaller. Bij Eendracht Zele ging men doelman Jo De Wilde voor een seizoen weg halen en anderzijds keert Eric Boone terug van SK Oudegem. Heel wat spelers verlaten de Wui- tensploeg. Het gaat om Daniél De LIEFHEBBERSVOETBAL De klubgeschiedenis van S.V. Hardy Dames uit Waasmunster, wordt nu al een twaalftal iaren doonretrokken. In het Wase damesvoetbal is het misschien één van o 1* in Walivo's voetbalkam van o* m werd in Walivo's pioenschaooSHeffzins opzienbarend. Tegen F.C. Zillebeek uirit, u,v Sera onlangs nog de titel van algemeen kampioen veroverd. De zoveelste parel aan de reeds rijke voetbal kroon van S.V. Hardy Dames. Nochtans was de stich ting van S.V. Hardy Da mes eerder aan een toe val te danken. De anima tor was Gilbert Vanhoy weghen en aldus kreeg de reeds bestaande man nen ploeg van S.V. Har dy er een charmante voetbalgroep bij. Sinds 70 lopen de dames van S.V. Hardy dan ook al achter de bal en het en thousiasme, groeide daarbij als vanzelf. Aan vankelijk werd er een viertal jaren in vriend schappelijk verband ge speeld. Alleszins met bij val, en de resultaten van S.V. Hardy Dames wa ren gewoonweg schitte rend te noemen. Door die Waasmunsterse wit- broekjes werd nadien in Competitieverband de relfde lijn doorgetrok ken. Tijdens een zeven jarig verblijf bij het Aal- sterse Setok werden daar een vijftal reeksti tels behaald. Bijna ontel baar tijdens die periode waren ook de tornooien die door de dames van S.V. Hardy werden ge wonnen. De talenten werden nu ook bij Wali- yo gedemonstreerd. Om dat de Setok-kompetitie ia al die jaren tekenen verzwakking ver toonde en het aantal deelnemende ploegen werd er onvoldoende om daar nog een aantrekke lijk kampioenschap te kunnen waarborgen Vandaar het overstapje van S.V Hardy Dames naar Walivo en die keuze hebben Gilbert Vanhoy- weghen en zijn bescher melingen zich niet be klaagd. Ook daar werd het statuut van topploeg door S.V. Hardy Dames nogal duidelijk in stand gehouden. De leiderspositie in de B- reeks werd door S.V. Hardy Dames onmiddel lijk ingenomen. Slechts één nederlaag (bij V K Hamme Ladies) en één drawn (bij F.C. Groene Duivelinnen), werd tij dens een volledig kam pioenschap geïnkas- seerd. Voldoende om met ruime voorsprong de titel te grijpen. Tij dens het eerste weekend van juni werd dan in fi nale tegen het reeds voornoemde F.C. Zille beek Girls ook de trofee van Het Nieuwsblad ver overd Daarmee werd S.V. Hardy Dames ei genlijk de meest gelau werde ploeg bij Walivo. De Waasmunsterse da mes wonnen er prak tisch alles, behalve dan Walivo's fair-playbeker. Daarvoor werd enkel over die éne gele kaart van Marianne De Baere gestruikeld Een peul schil eigenlijk, en dat heeft de vreugde bij die voetballende meisjes van S.V. Hardy beslist niet kunnen storen. Daar voor werd de waaier der klubsuksessen met zove le parels getooid en die werden dan door de vol gende dames behaald: Lutgard Eeckhout (ka pitein). Patricia Van Kcrckhove. Rita Dhaese, Natacha Van Daele. Ann Van Hemelrijck, Ma rianne Vanhoyweghen, Hilda Overdenborger Marina Vermoes, Cathy De Craemer. Marianne De Baere. Nicole Rous seau, Christel Van De Voorde, Christiana Cop- pens, Sonja Hofman, Ir ma Fierens, Anita Dhae se. Godelieve De Smet en Christiaene De Cock als doel wachtster. Een kern van achttien dus waarbij Rita Dhaese de onge ëvenaarde topscorer werd. De benjamin van deze groep is de amper 15-jarige Nicole Rous seau aangewezen. Bij S.V. Hardy Dames werden de meeste kaars jes op een verjaardags taart echter door Irma Fierens uitgeblazen. Hoevéél is van minder belang, maar belangrijk bij die Waasmunsterse voetbalploeg is alleszins de stevige bestuurskern Mensen die de struktuur van een kampioenen- bouwd en die verant woordelijken van S.V Hardy Dames zijn Lowie Roels (voorzitter), Gil bert Vanhoyweghen (se- kretaris-penmngmees- ter), en de raadsleden Aimé De Cock. Rene Raemdonck. Lowie Van Schoor en Marie-Louise Van den Berghe. Deze Wase voetbalkring werd op Walivo's kampioe nenbal onlangs nog uit bundig gevierd. Ook te Waasmunster zelf gooide S.V. Hardy Dames hoge ogen. Door het gemeentebestuur werd de ploeg trouwens tot sportklub van het seizoen 81-82 gekozen. Als laureaat in een jaar lijks referendum met een totaal van 63 voor keurstemmen en ploe gen zoals de schutter sgilde Sint-Sebastiaan (32), herenvoetbalploeg S.V. Hardy (27) en de damesploeg van vol ley- balklub Rumbac (27) werden aldus naar de dichtste ereplaatsen ver wezen. Individueel werd het alleszins een dichte ereplaats voor Rita Dhaese. de topskorer van S.V. Hardy Dames. Zij eindigde tweede ach ter Carla Geens van Vol ley balklub Rumbac. die meteen te Waasmunster de vrouwelijke sportlau- reate van het seizoen 81- 82 werd. Carla Geens be haalde hierbij 57 voor keurstemmen. Rita Dhaese 54 en André Tempels werd derde met 41 naamstemmen. De prijs van de gemeente Waasmunster die dit jaar voor het eerst werd toegekend, werd uitein delijk door Rita Dhaese van Hardy veroverd. Al- Hardy. die verleden L)e **erlaarft "L"'u -»a» C-*?innen organiseerde een minivoetbaltornooi week tijdens een biezon- °P speelplaats van het college. De BGJG werd zelfs tweede in de eindstand (jj) der geslaag^ klubbaL dames hun eigen potje I V* Roger Van Laere JT MQjlÊxf Whfk Walivo's meest aangespeelde mo- I speelden de Bonte Girls een voetbalmatchke tegen de onderwijzeressen van gelijkheden... R.B.S.-Centrum uit Lokeren, aangevuld met dames van de Turnende Moeders». RVL Hoewel het een afgang werd voor R.B.S. (9-2) was het een prettige en soms spektakulaire wedstrijd, (dm) Hardy werd gehuldigd voor het behalen van de titel in de Beke De Wakkere Burgers uit Stekene traden aan in het alternatief voetbaltornooi te Kemzeke maar geraakten amper aan 7 spelers. Uiteindelijk werden het toch tien Spelers. Hel .gal. achteraan is vrijgelaten voor de elfde. De Flintslones met Jozef Cooreman. Hemt Dieriekx. George Walschap Guv Dierickx (de aeer) Luc Sanders en Louis Colman (per) Paepe, die speler-trainer wordt bij Evergem-Center, Mare Vercauteren ,en Raoul Van Moeseke die voor een jaar overstappen naar Rupelmon- de. Eric De Landtsheer die definitief lid wordt van Moorsel. Eddy Malfliet en Luc Tassent die voor een jaar overstappen naar White Star Som- beke, Paul Mees, Peter De Heyn en Guy Rooms stappen respektievelijk over naar Baasrode, Kruibeke en Haasdonk. Alledrie voor een perio de van één seizoen. Mare De Mal- sche wordt speler-trainer bij Valen tino's Overmere waar hij het gezel schap krijgt van Henry D'Hoey, ook al een Hammenaar, maar die vorig seizoen uitkwam voor SK Oude gem. En last but not least keert ook Eddy Van Den Driessche terug naar KAV Dendermonde. Willy Meersman, die thans tech nisch raadgever is geworden is hoopvol gestemd wat de toekomst betreft. De kern is weer uitgebreid, zegt Meersman en hopelijk ook sterker geworden. Inmiddels kun nen we reeds mededelen dat de tribune op het veld van VW Hamme nu volledig gesloopt werd. Het oude 'kunstwerk' dateerde uit 1923 en had zijn beste periode achter de rug. Men begint nu met de bouw van een nieuwe en grotere -tribune. De bouwwerken zouden tegen de start van de kompetitie, in de maand september, moeten voltooid zijn. Tijdens de bekerwedstrijden in augustus zouden zich wel proble men kunnen voordoen, vermits men vooralsnog over geen kleedkamers zal kunnen beschikken. Men zoekt hiervoor naar een oplossing. Het enige wat VW Hamme nu nog op zijn hoofdterrein ontbreekt is een degelijke verlichting. Met de verkie zingen voor de deur is het ogenblik gekomen om deze vraag aan het gemeentebestuur te richten. De Hamse voetbalploeg «Klub '69» werd wegens haar tienjarig bestaan op het gemeentehuis ontvangen, (vh) Omdat Coulier de Voetbalbeker van Hamme won werd de ploeg ontvangen op het gemeentehuis, (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 29