i •rosper Beeckman, Van Kerckhove en zn., Theo Vermeulen, René Vercauteren, ie'io Van Osselaer, Jozef Van Acker, Robert Van Boxlaer, Heirbaut en zoon ïann Omer De Smet vieren de Wase Quiévraintriomfen! Ongena en zn., Jozef Stoop, René De Keyser, Alfons Christiaens, Freddy Van Goethem, Gebroeders Merckx en Petrus Neels Op Noyonpodium in Waasland met hun jonge duiven! - Liefhebbersvoetbal Koel weer met veel buien DUIVEN De Voorpost - 2 7.1982 - 31 Vrasene kwamen bij de je duiven Heirbaut en zn best aan hun trekken met 9*). Maf en 2* pnjs. Keersmaeker- ucien liu, Edmond Hendrickx, en innen «f Deyaert zaten vroege in André tonjzen. Bij de oude duiven 3*). Win het Petrus Van Hoey- immenS. Florimond Van den an Uyl I, Van Bogaert-De Backer 4') en Emiel Goeman het vroegst klokten. Van ^eert-De Backer zaten op jtnj de jaarduiven voor Flo- ond Van Bossche (2* en Emiel Goeman en Hubert ;ene was het Omer De die alle konkurrenten de af deed. Goede resulta- noteerden we ook voor lert Van den Bergh (2* en' ,Johan Van Doorslaer, Jo- Heirman. Willy Smet, Leo Bsens. André Van der Sy- d. Albert Hesters en De Cker. Met de 1" en 7* phjs tide Herman Dhollander igoed resultaat bij de oude ver- en daar konden ook |cel Vereecken, Albert l, Jan De Boeck (4' en Edmond De Geest (5" en Piet Zaman, René Cap- -ddy Vfct op bogen. Marcel Ver- an Leéen was <je winnaar bij de Errjlingen voor Albert Van Van Ujiberghe, Rudy Baert (3' en 'ytfangljEdmond De Geest, Johan de ouj Doorslaer, Marcel De- z-Fiert staaf VfHaasdonk klom Amede esema Osselaer in de top bij de duiven voor Frans Pie- Roger De Maeyer, Ge it, Vinl Thoen, Albert Verbeke, Donder De Ben, Louis Van de Werner Van Raem- Frangois Stuer en Vic- fan Hul. Roger De Backer Ivenè de kopman bij de oude Albewn en de re-plaatsen gin- Maminaar Frangois Stuer (2* en Dierick|Gabnel De Keersmaecker, Bollaert, Willy Peersman 8*), Roger Brijs, Gilbert Amede Sannen. Jozef was de lijstaanvoerder jaarduiven voor Willy sn, Frangois Stuer, Van der AA, Frangois Eddy Smet, Jozef Eddy Bracke, Amede en Rotthiers en zn. St.-Gillls-Waas hing de in de top voor Prosper tan bij de jonge duiven, ïan 9in9 bij Hulstaert- Raemdonck. André De Iraeveff^ René Mels- Dullaert en laert nCyriel De Munck, Roger Frangof"3"- Kessels-Blommaert gebroeders Scheerders n 10*) vooraf. Pauwels en aren de melkers met de meters bij de oude De grootste konkur- i kwam van Marcel De L Willy De Potter. Achiel de jaa /an A. I ts mikt Maes, Van der Poorter en zn, Robert Van Bunderen (6* en 7*), Herman Cappaert Willy De Maeyer, Omer Van Puyvelde. Vroege duivinnen voor Agnes Moorthamers. gebroeders De Cauwer (2* en 6*). Vereecken en zn. De Block en zn, De Munck-Van Achter. Armand Cappaert haalde de bloemen binnen bij de jaarlingen voor Marcel De Block, Arthur Cor nells, gebroeders De Cauwer, Karei Van Poucke. Willy De Maeyer, Piet De Munck, Ver eecken en zn, Agnes Moortha mers en Thuy en zn. Te Beisele-Puivelde zetten Van Kerckhove en zn de 1* en 9* prijs achter hun naam bij de jonge duiven. Mucien Van den Bossche nam de 2* en 3* en de prijzenkoek werd verdeeld door Georges Brams, Omer De Win, Robert Boon, Alfons De Vos (7* en 10*), Theo De Dedder. In die drie andere ca- tegoriën voerde Petrus Col man het kommando, met drie eerste prijzen en nog een toe maatje bij de oude duiven met de negende prijs. Vroege oude duiven voor Georges Brams, Lucien Van den Bossch, Van Kerckhove en zn (4' en 10*), Raf Luyckx (5° en 8"), G. Van Branden en Verlaeckt - Van Aerde. De ereplaatsen bij de jaarduiven waren voor Raf Luyckx (2°, 3' en 5"), Lucien Van den Bossche, Georges Van Hecke, Jozef Adriaens- sens, Robert Boon, Raf Van Hoornick, Marcel De Maere. Met de 2° en 3" behoorde Raf Luyckx bij de duivinnen ook tot de uitblinkers en hetzelfde mag geschreven van Jozef Adriaenssens en Marcel De Maere. Te Kemzeke voerde Theo Vermeulen feest bij de piepers met de I* en 4* prijs. Hij kreeg assistentie van Albert Schel- kens (2® en 7*), Florent De Kindt, André Coppens, Jozef Van Landeghem. Frans Van Hoey, Julien Van den Bossch en August Dhollander. Bij de oude duiven haalde Gaston Van Houtte de kop voor Emiel Schelfaut, Lea Hofman (3* en 4*), Alfons De Backer (5* en 7*), Florent Bogaert. Freddy Rollier, Jef en zn Raes. Theo Vermeulen Bij de jaarlingen een hoofdprijs voor Albert Schelkens en zijgaaien voor Alfons De Backer (2* en 7*), Nathalis Van der Stoelen. Re ne Maes, Gilbert Noens, Ge rard Stevens, Florent Bogaert Amede Van Remoortel en Re ne Van Goethem. Bij de dui vinnen werden de beste plaat sen ingenomen door Emiel Van Damme, August Buytaert. Nathalis Van der Stoelen, Ger- rit Stevens, Valerie Aerts, Flo- tens, Marcel Van Breuse- ghem. Frans De Cauwer haal de het bij de jaarlingen voor Robert Van Haegenberg, Ru dy Van Buynder, Werner Se- ghers, Michel Van Assche, Jo han De Cauwer. Roger Ver meulen. Karei De Cauwer. Pe trus Bauwens, Louis De Souter. Te Melsele won Jo Van Osse laer de vlucht bij de jonge duiven voor Jos Van Geyste- len, Oelbrandt-Staut, Petrus Van Overtveldt. Albert Wau- ters, Franky Quintelier. Kamiel Delia. Bruno Van Esbroeck. Albert Maes en Jozef De Roeck. Bij de oude duiven stond Rene Smet op de eerste plaats en zijn secundanten noemden Trogh-Weekers. Omer Geleyn, Van den Eeckhout, Geert De Coninck, Gunther De Bauw. Albert Troch, Jozef De Clerck, Louis Fobe. Lucien Proost haalde de bloemen binnen bij de jaarlin gen voor Jozef De Clerck. Trogh-Weekers, Frans Ver hulst. Omer Seghers. Gebroe ders Van den Bossche. Fred dy Leyssens, Constant Oel- brandt, Henri De Baere. Rene Smet. Te Kruibeke zette René Ver cauteren de vlucht bij de jonge duiven naar zijn hand en wij noteerden vroege constaties voor Godelieva Cap, Laurent Baetens. Emiel Meire. De Wolf. Bij de oude duiven vroe ge meldingen voor Frans De Gendt. Kamiel Nieuwlandt. Ju les De Ben. Kiekens. Frans De Graef Verhelst-Goossens wa ren de laureaten bij de jaarlin gen voor Jules De Ben. Kie kens. Freddy Maes en Filip De Jonghe. In de St-Niklase Verbroede ring maakte G. Vaerendonck een goede beurt bij de jonge duiven met de 1* en 4* prijs. In de top van de uitslag noteer den we ook Carolus Roels. De Rudder-De Kerf. Roger Bru- wiere, Prosper De Boes, Pa trick Joos. Van Puymbroeck- Van Acker (8* en 10*) en Theo Van Puymbroeck. Bij de oude duiven een goede uitslag voor Lucien De Dobbelaer met de 1*. 14'. 15'. 22* prijs als vroeg ste aanmeldingen Goede re sultaten voor Theofiel Vonck. Van den Bossche en zn A Van Broeck, Marcel De Pae- pe. Joris en zn, Roger De Roeck, Karei Claeys, Guido Dhanis, Theo Jacobs. Bij de jaarlingen klokten Van den Bossche en zn de hoofdprijs voor Edmond Herremans. Stan Mees, Roger De Roeck, Guido Dhanis. Jean Bussens, Henri Rotthier. Willy Kluskens, Alardus Weemaes, Albert De Vos Bij de duivinnen opnieuw Van den Bossche en zn. dan Jozef Roman met de 2* en 3' en vroege prijzen voor Guido Dhanis, Gust Pauwels. René Vermeulen. Willy Kluskens. Alardus Weemaes, Albert De Vos en Victor Heirbaut BENO Robert Van Haegenberg uit Temse is een echte Quié- vrainspecialist. (bvw) rent Bogaert (6° en 8'), Frans Van Houtte, Jef en zn Raes en Albert Van Overloop. Te Rupelmonde een. bloem tuil voor Geen Govaert en vroege prijzen voor de hokken van Alfons Claus, Jenny Van Cleemput, Jan Van Ranst en Willem Van Cleemput. Jules Van Boven klokte het snelst bij de oude duiven voor Henri Jansegers, Victor Felix, Marc Jansegers, en Marcel Van Broeck. Leo Van de Graaf met de 1' en 3' prijs zat goed bij de jaarlingen en kopduiven ook voor Willem Van Cleemput. Paulus De Kerf en Victor Felix. Te Elversele was Robert Van Boxlaer de winnaar bij de jon ge duiven voor Willy Heyns, Eddy De Rouck, Kamiel Van Daele, Trifon Omen, Albert Verbeeck, Andre Verbeeck, Alfons Wijn, Frans Segers. Een knaluitslag bij de oude duiven voor Albert Verbeeck met de 1', 2*. 3' en 6° prijs. Kopprijzen voor Jozef Lau- reys, Roger De Beule, Albert Verschelden (7* en 8°), Frans Teugels en Frans Vinck. Albert Verschelden haalde de 1* prijs bij de jaarlingen naar zich toe voor Frans Vinck (2* en 5*), Livinus Bauwens, Paul Ivens, Frans Ringoot, Albert Ver beeck. Rudolf Ruys, Roger De Beule en Frans Theugels. In de verenigde maatschap pijen te Temse was de beste jonge duif van Jozef Van Ac ker. Een mooi resultaat zeker ook voor M Van Meen/enne. R. Van Hooylandt. Herman Van Hoyweghen, Rudy Van Buynder. De Baer en zn. Ro bert Jansegers. Roger Ver meulen, Egghe-Van Remoor tel. Leeman-Riske Bij de oude duiven zwaaiden Verdickt-Pauwels de scepter voor Ghislain Nicque. Domien De Kerf. Karei Huyghen. Ro ger De Buyser. Livien Van Raemdonck, Mijs-Peeters, Jo zef Bruggeman, Karei Bae- Te Vrasene zetten Ongena en zn. de eerste prijs bij de jonge duiven achter hun naam voor Prosper Aben, Albert Bols- sens, Omer Van Baele en Louis Busschaert. Petrus Van Hooyland won de hoofdprijs bij de oude duiven hiermee liet hij Jos De Paepe, Hubert Bres- sinck, Edmond Hendrickx, en Emiel Goeman achter zich. Frans Smet, Comu Keersmae- ker, Hubert Bressinck, Emiel Goeman en Albert Bolssens waren de uitblinkers bij de jaarlingen. Te Haasdonk klokte L. Van Raemdonck de 1' en 6' prijs voor Gabriel De Keersmaec ker, Eddy Bracke (3* en 4'), Eddy Smet, Clement Van Oe- velen. Roger De Backer (8* en 10*), Geert Smet. Frans Baerts was primus bij de oude duiven voor Willy Cattoir, Frans Tru man, Flor De Clercq. Remi Bollaert, Omer Heirman, Louis Vermeulen en Gerard Thoen (8* en 9' en 10*). Roger Buys klokte de 1* en 8' pnjs en bijzonder goede prestaties voor Armand Robert. Roger De Backer, Ghislain Nicque (4° en 6*), Frans Baert. Frans Eyc- ken, Bolsens-Verhelst. Henri Pollet. Te Stekene schreven de ge broeders Merckx de derbyze ge met 627 konkurrenten ach ter hun naam Een welkome overwinning. Op die gerenom meerde vlucht noteerden we vermeldingen voor diverse hokken als Marcel De Decker. Roger Waumans. Lucien Janssens. Ferdinand Van Goethem, Piet Zaman, Johan Van Doorslaer, Roger Van Vlierbergh (8* en 9°). Werner Van de Wiele (10* en 12*), Julien Van Doorslaer, Pet Maes, Roger Van Vlierberghe, Gerard Van Hecke, Hubert Vercauteren, Gilbert De Vos, Wilfried De Kindt, Willy Bau wens, A. Van der Styckel. Bij de oude duiven de eerste vier prijzen voor Hector Van Boxelaer en de 5de prijs voor Plaquet. Bij de jaarlingen de 1° en 5° voor Karei Van Boven en verder, Albert Baert, Zaman en zn, B. De Meyer. Te St. Gillis Waas stelde Al fons Christiaens elkeen tevre den en nam de eerste prijs voor zich. In de toptien van de uitslag lazen we Alfons Ver beeck, Marcel De Block, Albert Coppieters. Karei De Potter. Cyriel Baert. gebroeders Scheerders, Jozef Van Bos sche, Van Laere-De Rouck en Willy De Potter. Bij de oude en jaarduiven één winnaar met name. Van der Poorter en zn en bij de jaarlingen er nog de negende prijs bij. Vroege oude duiven voor Leonard Van Overmeiren. Jo Antheunis (3* en 8') Cyriel Baert. Achiel Maes. Willy Van Puyvelde. Willy De Maeyer. Andre De Clerk en Van Puyvelde. Karei De Potter klokte bij de jaarlin gen de 2* en 4' prijs en vroege duiven ook voor Leonard Van Overmeiren. Albert De Jongh. Constant Prevemr, Alfons Ver beke. Omer Van Puyvelde. Aben-De Block. Te Kemzeke zwaaide Freddy Van Goetghem met de bloe men voor Jozef Goossens, Van der Meulen enz., Edward De Wilde, August De Hollan der, Frans De Geest, Jozef Van Severen, Albert Braem en Gustaaf Janssens. Bij de oude duiven werden de beste prij zen gewonnen door Jozef Van Severen, Gilbert Noens (2* en 4°), Julien Van den Bossche en bij de jaarlingen door Ge- ntiel De Rijcke (1° en 6*). Van der Meulen en zn. Jozef Van Severen (3* en 4"), Jozef Goossens (5* en 10'). Julien Van den Bossche, Gabriel Deyaert en Marcel De Decker. Te Rupelmonde was Jozef Stoop paraat om de zege in te palmen bij de jongskens voor August De Rijcke. Julien Van Raemdonck. Karei Denert en Albert De Bondt. Louis Van Raemdonck was eerst bij de oude duiven voor Victor Felix, Andre Van Overtveldt. Roger Verheyen. Robert Janssens en Remi Van Landeghem triomfeerde bij de jaarduiven voor Jozef Noens. Robert Janssens, Alfons Van Rossem en Emiel Meersman. Te Elversele klokte Rene De Keyser de 1en 3* prijs bij de jonge duiven en een deel van de prijzenkoek ging ook naar Paul Verbeeck, Leon De Mal- sche. De Kinder-Rotthier, An dré Verbeeck, Emiel Naudts, Prudent Anne. Julien Ivens en Albert Van den Branden. Bij de oude duiven de 1* en 4* voor Frans Theugels. de 2" en 7* voor Roger De Beule, en ver der Jozef Raes, Jozef Hoens FONS DE WOLF START IN DE RONDE VAN FRANKRIJK Vandaag, vrijdag 2 juli, wordt in het Zwitserse Bazel i start gegeven van de Tour 1982. Het wordt een proloogtijdritje die toch erg belangrijk kan zijn voor het verder verloop van de Ronde. De renners moeten een tijdrit van 7,4 km rijden, 's Anderendaags staat reeds een grote Bergrit op de agenda, de renners moeten dan reeds de Ballon d'Alsace over. Voor Fons De Wolf wordt het een bevestiging van wat hij vorig jaar in dit groot wielerevenement presteerde. Sportbestuurder Roger Swerts heeft het volste vertrouwen in zijn kopman. Dezer dagen probeerde Swerts er Fons De Wolf van te overtui gen dat in deze Tour erg veel te rapen valt. Van een superieure Hinault is iedereen overtuigd. Maar De Wolf is een kandidaat voor één van de dikste ereplaatsen. Volgens sportbestuurder Swerts hangt alles af van de manier waarop Fons de eerste drie ritten verteert. Daarin moet hij zich een behoorlijk klassement bij mekaar fietsen. Fons De Wolf krijgt als ploegmaats in de Vermeer - Thijs formatie volgende renners mee: Roger De Cnijf, Jos De Schoenmaecker, Franky De Gendt, Jos Jacobs, Louis Luyten, Danny Schoonbaert, Adri Van Houwelingen, Jan Van Houwelingen en Pol Verschuere. (al) van l uit Bi -VOLLEYBAL elvlieg is, Hu is. Ka s Di* de jai Autocars Ros Beiaard uit Lebbeke. (Foto Piet Hermans). In de hoek van de sporthalcafétarui heerste kampioenenviermgsvreugde, want de ploeg van de sporthal werd gehuldigd als kampioen van het minivoetbaltornooi. Voorzitter van FC Cafetariaboys én tevens uitbater van de cafélaria, Fons De Saegher - de baard én de kale in één persoon - liet zich niet trekken en gaf er ne schup in»... (5* en 6*), Jozef Laureys (8*. 9* en 10* prijs). Omer Van Houtte won bij de jaarlingen voor Emiel Naudts (2', 5', 6°, 8' en 9'), Frans Theugels (3* en 10'), Frans Van Hoeyweghen en Jozef Hoens. In de St.-Niklase Verbroede ring stond Petrus Neels op het hoogste schavotje bij de jonge duiven voor Julien De Roover, die ook nog de 8* prijs won Goede kwotaties voor Prosper De Boes, Gustaaf Mariens, Eddy Van Daele, Alois De Kerf. Lucien Van Duyse, Van Boxelaer en zn en Prosper De Boes. Bij de oude duiven na men Van den Bossche en zn nog maar eens de meest be geerde prijs voor hun reke ning. Het meeste konkurrentie ontvingen ze van Louis Bol- laerts. Desire Bogaert, Jozef Maes. Dansaert en zn, Ruddy Felix, Florent Van Broeck. Au gust Nicque. Albert Pijl en Marcel De Sorte. Bij de jaar duiven voerde Julien de Roo ver het kommando voor Dan saert en zn, Henri Weemaes, Alfons Van Boxelaer, Francois Geers, Omer Van Craenen- broeck, Antoin Smet. Gaston Hendrickx, De Meyer en zn en Walter Van den Bergh. Dan saert en zn waren de snelsten bij de duivinnen met de 1', 10* en 11 prijs van drie ingekorfde duiven. Goede resultaten ook voor Gaston Hendrickx, De Meyr en zn, Marcel De Sorte, Adoif Van Puyvelde, Antoine Smet, Karei Heyman, Rene Vermeulen, Eddy Van Daele BENO Ward De Wolf is een uitblinker op Noyon in de Wase Scheldekant. (c) De «officiële tafel» met schepenen, mensen van sportraad en inrichters én natuurlijk ook met de kersverse minivoetbalkampioenen van Groot-Stekene. FC Cafetariaboys bestaat uit voorzitter Fons De Saeghercoach René Ferket. Patrick Vanden Bussche. Mark Van Slappen. Luk De Saegher. Jimmy Polfliet, Hugo De Clercq, Dirk Gillis, Gonny De Koever, Luk Merckx en Ivan Stroobandt Onze weersverwachting Ondanks alle hittegolfvoorspellingen (laat ons la chen) deze week in de pers, blijft men op de meteodienst van de luchtmacht een heel andere mening toegedaan. Geen sprake van een hittegolf. Integendeel zegt men op de luchtmacht. Het weer wordt nog slechter. Vandaag vrijdag trekt een regenzone over ons land. Die vormt de. voorste begrenzing van merkelijk koelere lucht. Vandaag kan het kwik nog tot iets boven de twintig graden oplopen bij een zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidwest. Maar tijdens het weekend blijven de middagtemperaturen meestal benedén de twintig graden. Er zal dan een wisselende bewolking voor komen. waaruit gemakkelijk buien kunnen vallen. Onweer is daarbij niet uitgesloten. De wind draait geleidelijk van zuidwest naar west tot noordwest. Vakantiegangers die hopen dat het volgende week gaat verbeteren, mogen gerust hun illuzies opber gen. Tot en met woensdag duiden de computers op een aanhouden van het wisselvallige en te koele weer. En. zegt men op de luchtmacht, wellicht is er ook na woensdag geen direkte weersverbetenng in zicht. Een hogedrukgebied, midden in de oceaan, blijft steevast ter plaatse liggen Langs de noordoos telijke flank van dit druksysteem cirkuleren depres sies en defileren regengebieden met de regelmaat van een klok in onze richting. Wie dezer dagen vakantie in ons land wil doorbrengen, ziet voorlopig best af van die plannen. Alleen rondom de Middel landse Zee blijft het de komende dagen behoorlijk warm. alhoewel daar af en toe een onweer tot ontwikkeling kan komen. Maar als verfrissing is dat best meegenomen. (edm) Van 24 tot 31 juli wordt in Antwerpen het 67stc Wereld- kongres van Esperanto gehou den Het doel van dit kongres is de Esperanto-sprekenden van de hele wereld bijeen te brengen en tevens met-espe rantisten bewijzen dat het es peranto even rijk is en waarde vol als andere etnische talen Ongeveer 20 Australische films bevinden zich momenteel in verschillende stadia van de produktie, waarbij nog 21 an dere binnenkort in de bios- koop zullen worden vertoond Het geld hiervoor is afkomstig van privé-investeerders, dankzij de speciale belas tingsvoordelen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 31