Temse bij nationale volleytop Keur A blijft on- genaak baar Toch nog wat verschuivingen in provinciale volleyreeksen Vierde groot volleybaltornooi te Moerzeke V.C. Lebbeke zoekt trainer-coach nnaar i beid an vo< relke fam lij wa 'eede fist in i moo I egevii le ein MINIVOETBAL JUDO VOLLEYBAL Zyn herhalingen uit den boze dan kan men er toch niet onderuit dat Temse het Oostvlaamse volleydorp bij uitstek is. De dames spelen dit jaar, na het behalen van de nationale titel, immers de grote echte Europabeker en de heren maken na jarenlange afwezigheid weer hun intrede in eredivisie. Toch maakt deze ene zwaluw de lente niet want het is en blijft een feit dat Oost-Vlaanderen nog sterk ondervertegenwoordigd is in de nationale reeksen. Bij de heren hebben we ploegen hebben dit jaar het len. Sferos Deinze en Chie- amper één ere-divisieklub, voordeel dat de ellenlange vres. Temse dus en in eerste na- verplaatsingen naar Lim- 2' nat A Sigivoc Sint-Gillis burg vervangen worden Waas, Antigoon, Malde- door iets minder verre naar gem, Achel, Neerpelt. Me- West-Vlaanderen. Dit ten- teors Zottegem. HVC Zot- minste indien de voorstel- tegem. Hemelveerdegem. len tot reeksindeling inte- Molenbeersel, Nijlen. graal aanvaard worden. Fram Merksplas en Wipke Heren ere-divisie: Ibis Herentals. Kortrijk, Hormann Genk, 3C Nat B Marke. Bissegem, Schelle, Menen, Luchtbal. Wervik, Lokeren, loegen Meteors, Erwete- voc Lanaken, Ruisbroek, tionale moeten Rapid Sint- Niklaas en mirakelkam pioen Sferos Deinze het onder hun beiden waarma ken. In tweede nationale hebben we vijf klubs op 24, een getal dat niet mis is. Met Sigivoc Sint-Gillis Waas, Maldegem en de Zonhoven, Kruikenburg. irie Groot-Zottegemse IJsboerke Herentals, Spar- em, Hemelveerdegem en Mavoc Maaseik. Ovoc Op- 'VC Zottegem wordt de A glabbeek, VBT Machelen. eks zelfs sterk Oost- Knack Roeselare en VC aams getint. In derde is Temse. t dan weer huilen met de op. Enkel Lokeren jft er over. In de vierde tionale herenreeks ten- tte vinden we negen >egen op 48 terug. De ;e Kruibeekse ploegen tesse en Pardaf moeten waarmaken in vierde C in de D reeks nemen isselare, Wetthra, Juven- Zele, VK Aalst, Assene- WS Sint-Amandsberg i Kuros Zulte het onder m zevenen op tegen vijf estvlaamse ploegen. Ko en Zulte en Vitesse Krui- ike de nationale rangen irsterken dan wordt het :rlies van Hades Temse, irka Merelbeke en ATB int-Niklaas toch nog niet oedgemaakt. Jok bij de dames is de top teel smal. Prijkt Temse op eenzame hoogte in eerste nationale dan zijn enkel Zottegem en Deco Den- derhoutem tweede nationa- lers. In de derde nationale B reeks vinden we vijf Oostvlaamse ploegen te rug. Met White Star Sint- Amandsberg. Brulindus Merelbeke, Stekene. Sinda Sint-Niklaas en Pardaf Kruibeke kan er wel ge pronkt worden. De Wase Heren eerste nationale St Jan Herentals, Ternat, Se- Moeskroen, Kuurne. Pit- zemburg. Assebroek en Zedelgem. 4C nat C Dilbeek-Itterbeek. Brabo Deurne. Lessines. Mortsel, Vitesse Kruibeke. Kavok, Lasne, Malderen, raing. Torhout, RISC Else- Forum. Pardaf Kruibeke. ne, Sipico Leuven, Rapid Londerzeel en Hemiksem. Sint-Niklaas. Turnhout. RS 4' nat D Lichtervelde. Vos- Leuven, VC Maasraeche- selare, Wetthra. Ooigem, Juvenus Zele, Veurne, VK Aalst, Assenede, WS Sint- Amandsberg. léper, Kuros Zulte en Smash Brugge. Dames eerste nationale VC Temse. Hermes Oostende. Davoho Houthalen. Dil- beek. Linkeroever. VOG Antwerpen, Initia Hasselt. Davozon Zonhoven. Eu- pen. Turnhout, Rebels Lier en Saco Halle. 2' nat. Ant Herentals. Ma voc Maaseik. Lasne. Bisse gem. Vlamertinge. Gans horen. Zottegem. Meer hout. Asub. Bouillon. Nieuwpoort en Deco Den- derhoutem. 3' Nat B Sint-Amandsberg, Tonido Kortrijk. Torhout, Wielsbeke. Wervik. Bru lindus Merelbeke. De Haan. Stekene. Sinda Sint- Niklaas en Kruibeke. Ons lijkt het dat in deze laatste reeks nog twee ploegen dienen bijgevoegd maar feit is dat we er maar tien opgegeven kregen. Zondag 4 juli organizeert de KWB afdeling van Moerzeke voor de vierde maal een groot volleybal- tomooi. Het heeft plaats op de terreinen van de gemeentelijke jongensschool in de Vredestraat te Moerzeke. Naast de prachtige trofeeën, wordt er door de deelnemende ploegen van Baasrode, Grembergen, Molen, Hamme HF, Grembergen B. Falos Keur en de ploeg van Moerzeke zelf. gestre den voor de ere-prijs. De eerste wedstrijd wordt gespeeld om 13.30 uur. Volleybalclub Lebbeke is druk zoekende naar een nieuwe trainer-coach. Wilfried Doorns heeft im mers te kennen gegeven om de ploeg te verlaten. Lebbeke speelde vorig seizoen kampioen in de vierde provinciale afdeling Er bestaat verder be langstelling vanwege enkele ploegen voor Philippe Renneboog. Deze achttienjarige knaap is een be kwame volleyballer. De Lebbeekse club organiseert op zaterdag 11 september een tornooi voor rekrea- tieploegen. Een dag nadien organiseert men een tornooi voor aangesloten ploegen. Voor inschrijvin gen en informatie kan men zich wenden tot Robert De Meyer. O.-L.-Vrouwstraat 38 Lebbeke Tel. 052-21.53.83. De tornooien gaan door op de terrei nen van de R.M.S. aan de Rossevaalstraat in Lebbeke. Doordat Vitesse Kruibeke via het aankopen van een stamnummer van vierde nationaler Woluwe toch de promotie naar hogere reeksen maakt worden er in de provinciale afdelingen nog verschillende wijzigingen geno teerd en kunnen ploegen nog aan een laattijdig promotie feest beginnen. Want de letter van de wet heeft het inderdaad gehaald op de geest. Moerbeke-W'aas degra deert nu definitief naar tweede provinciale ondanks een negende plaats vorig jaar in eerste. VK Evergem wordt de nieuwe eerste provincialen In die reeks zyn niet minder dan zes nieuwe ploegen te begroeten wat juist de helft is Met Hades Temse. Birka meteen een titelkandidaat Merelbeke en ATB Sint- naar voor te schuiven, nog Niklaas komen drie ploe- moeilijker om twee poten- gen uit vierde nationale, tiele dalers aan te duiden, met Steendorp, Heusden De vrijgekomen plaats van en het al genoemde Ever- VK Evergem in eerste pro- gem noemen we de ploegen vinciale wordt ingenomen die een reeksje hoger mo- door Nova Smash Sint gen gaan spelen. Blijvers in Amandsberg wiens plaats eerste provinciale zijn dan in derde voor MJA Waar- Herzele. Bazel, Geraards- schoot is weggelegd. Ook bergen. Destelbergen, Kuhne Zele mag volgend Kemzeke en Kontakt Tem- jaar nog in derde uitkomen se. Het lijkt moeilijk om dit wegens het definitief forfait van Gilvoc Dender- monde. Nieuwelingen ten slotte in het Oost-Vlaams volleywereldje zijn Ham- voc Hamme. Buggenhout (met een tweede heren- ploeg en een damesploeg) en Saturnus Berlare. De reeksindeling: 2' prov. A: Wondelgem, Eeklo, Moerbeke, Zelzate. Melse- le. Wachtebeke. Beveren. Elversele. Eksaarde. Nieuwkerken. Stekene en Lovendegem. 2' Prov. B: Michelbeke. NS Sint-Amandsberg, Dender- houtem, Nazareth, Oude naarde, Idegem, Appelter- re A. Ronse. Kukl Aalst. B Evergem. Baasrode en Kang Aalst. 3' prov. A: Sint Gillis Waas. R Sint-Niklaas B, Schellebelle, Steendorp B, De Klinge, Zele. St Pau wels, Sinaai. Waasmunster, Lebbeke. Belsele en K Zele. 3* prov. B: Beervelde. Ert- velde. Gent. Aalter. Zo- mergem. Kalken. T Berla re. MJA Waarschoot. Zwijnaarde. Wontergem. M. Deinze. St Laureins. 3' prov. C: Eine. Meer- beke. Borsbeke. Heurne. Overboelare. Denderleeuw A. Aaigem. Lede. Steen huize. Denderwindeke. Ni- nove en Hofstade. 4' prov A VBC Eeklo B. 1 Sleidinge, VK Evergem B. A Waarschoot. N Ursel. F1 Maldegem B. VK Deurle. Sint-Martens Latem en Kruishoutem. 4' prov. B: H. TemseB. S Moerbeke B. VC Buggen hout B, Hamme. VC Tem se B, S Berlare. V Kruibe ke B, P Kruibeke B. RT Lokeren B. F Oudergem. VC Kemzeke B en VC Buggenhout A. 4' prov. C: O Denderleeuw B. VBC Melle. M Meer- beke, Ename. Wetteren, Erembodegem, Hillegem. Denderhoutem. Hemel veerdegem, Zottegem B. Herzele B en Merelbeke B. Dames lc prov.: NS Sint Amandsberg, Gent. Ap- pelterre, Kieldrecht, Zo- mergem. Herzele A. Moer beke, Baasrode, Ronse, ATB Sint-Niklaas, GR Zelzate A en Denderwin deke. 2' prov,: L Sint Niklaas. O Zelzate. Ursel. H Temse. Waasmunster. Maldegem. Lokeren. St Gillis Waas. De Klinge, J Zclc, A Aal ter en VOC Gent. 2' prov. B: Wetteren, Ou denaarde, Erwetegem, Lebbeke, Eine. Zulte. Melle. Dendermonde. Ge- raardsbergen. Meerbeke. Oudegem en Michelbeke. 3' Prov. A: Beervelde. VK Evergem. Oostakker. VC Temse B, Heusden, Bazel, St Amandsberg B. Melsele, Eksaarde, Kemzeke, Nieuwkerken, en S Sint NiklaasB. 3' prov. B: B Merelbeke B. Schellebelle. Borsbeke. Lovendegem. Lede. Den derhoutem B. Zwijnaarde. Watervliet, Sint Martens Latem A, K Aalter. Deinze en Kang Deinze. 4' prov. A. Zelzate B, Ert- velde. Eeklo. Zelzate B. Waarschoot. Aalter B. Adegem. Sint Martens La tem B. en Assenede. 4' prov. B: Buggenhout. Kukl Aalst, Hofstade, V Kruibeke. P Kruibeke B Erembodegem. Eksaarde S Sint-Niklaas C en Temse 4' prov C Merelbeke C, Herzele B. Ronse. Ename. Zottegem B. Aaigem. Ap- pelterre Y. Kruishoutem en Nazareth. 34 - 2.7.1982 - De Voorpost K.W.B. Verbond Dendermonde Zondag werden de laatste volleybalwedstrijden afgehaspeld op het Parochiaal S van Grembergen. (ks) Ook na de heenronde ziet het er naar uit dat Keur A in de hoogste reeks van de Falos kompetitie onbedreigd naar de titel snelt. De jongens van W. De Cocker kenden inderdaad de nederlaag nog niet en aangezien Dender belle B nu ook punten verloor tegen het de laatste weken sterk spelend Hamme Center ziet het er naar uit dat Keur A de enige titelkandidaat wordt. In verband met d& degradatie lijkt Kalken reeds definitief veroordeeld. In reeks II prijkt Dendermonde B vrij onverwacht aan de leiding. Een hele prestatie voor de Dendermondse vete ranen maar toch blijven wij erbij dat deze gunstige rangschikking slechts tijdelijk is. Opwijk en St. Gillis zijn hier onze favorieten voor de promotie al is Grembergen B nog lang niet kansloos. Denderbelle A is teruggezakt naar de 5C plaats maar voor een ploeg die de laatste seizoenen steeds tegen de degradatie opkeek toch wel positief. In reeks III blijft Schellebelle oppermachtig. Na 9 wedstrijden verloren zij amper één set zoadat nu reeds kan gesteld worden dat zij volgend seizoen een reeks hoger spelen. De tweede plaats kan nog moeilijk ont snappen aan Keur B hoewel Baasrode C de laatste weken erg sterk speelt. Kompetitieverantwoordelijke G. Van Wesemael waakt echter met argusogen over de toepas sing van de reglementen en het is niet uitgesloten dat de rangschikkingen nog enkele wijzigingen ondergaan aan gezien er mogelijk door sommige ploegen aangesloten spelers werden opgesteld. Eventuele overtreders dienen inderdaad met een forfait score bedacht want hoewel het Falos-volleybal in kompe- titieverband wordt gespeeld dient de recreatie-idee en de sportiviteit het hoofddoel te blijven. REEKS III Boonwijk B - Dendermonde C Baasrode C - Overmere B Oudegem - Keur B Kalken B - Zele Kouter B WEDSTRIJDEN VAN 13 JUNI 1982 REEKS I Baasrode B - Denderbelle B Hamme H. Fam. - Grembergen A Zele Center - Kalken A Moerzeke - Hamme Center REEKS II Denderbelle A - Opwijk Grembergen B - Overmere A Dendermonde B - Boonwijk A Nijverseel - St. Gillis REEKS III Baasrode C - Dendermonde C Kalken B - Oudegem Overmere B - Schellebelle Zele Kouter B - Boonwijk B KLASSEMENT REEKS I 1. Keur A 2. Hamme Center 3. Denderbelle B 4. Moerzeke 5. Ha'rnme H. Fam. 6. Grembergen A 7. Baasrode B 8. Zele Center 9. Kalken A lijdens het Zomerfeest van de R.B.S.-R.M.S te Dendermonde speelden deze van Intercom minivoetbal tegen de personeelsleden van de stad. (c) Tijdens het Zomerfeest van de R.B.S..-R M S. Dendermonde-Station, gaf de Sumo Kwai udoklnb uit Sint-Gillis-Dendermonde een knappe demonstratie. Trainer is de h. De Rop. (c) UITSLAGEN EN RANGSCHIKKING UITGESTELDE WEDSTRIJDEN Van 28 maart 82 - Reeks I - Hamme Center - Baasrode B 3-2 Van 82 - Reeks I - Hamme Center - Grembergen A 3-0 van 16 mei 82 - Reeks II - St. Gillis - Overmere A 3-1 WEDSTRIJDEN VAN 6 JUNI 1982 REEKS I Hamme Center - Denderbelle B Baasrode B - Zele Center Grembergen A - Keur A Hamme H. Fam. - Moerzeke REEKS II St. Gillis-Opwijk Denderbelle A - Dendermonde B Overmere A - Zele Kouter A Grembergen B - Nijverseel 3-0 3-1 1-3 1-3 3-0 0-3 3-0 3-2 REEKS II 1Dendermonde B St. Gillis Opwijk Grembergen B Denderbelle A Overmere A Zele Kouter A 8. Nijverseel 9. Boonwijk A REEKS III 1. Schellebelle 2. Keur B 3. Baasrode C 4. Oudegem 5. Kalken B 6. Dendermonde C 7. Overmere B 8. Zele Kouter B 9. Boonwijk B Omdat de Kon. Kalh. Turnkring Kracht en Geduldbondskampioen werd, mochten de leden gehuldigd worden op het Smt-Niklase stadhuis. Iv

De Voorpost | 1982 | | pagina 34