S.N.E.L.: tégen versnippering van links Hamse Gemeentebelangen stellen programma voor Een nieuwe politieke formatie voorgesteld te Lokeren in. ic.-. koorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesk Sint-Niklase CVP-lijst staat bijna op punt Nieuwe Sint-Niklase eenheidslijst voor 10 oktober SP-Lijst van Berlare bekend 8 - 2.7.1982 - De Voorpost De formatie waarmee de CVP van Sint-Niklaas zich in de gunst van de herfstige kiezers zal trachten te hijsen is zo goed als bekend. 38 van de 39 namen werden, in volgorde, ingevuld via poll en be stuursvergadering. Er is enkel nog Ferdinand De Bondt, zelf opterend voor de twééde plaats maar gerangeerd op de 39ste en laatste plaats, die van lijstduwer overigens. De senator neemt daar geen vrede mee zoals u uit ons nummer van 18 juni vernam. De 59-jarige voormalige staatssekretaris, voorvech ter van de ontsluiting van het Land van Waas, betrokkene bij zowel onderwijs- als landbouwpro blemen, Vlaamsbewust voorman en ook, enkele jaren geleden, laureaat van de Tijl Uilenspiegelprijs van de CVP-jongeren, eist op grond van zijn palmares dus de op één na hoogste positie op. Als tweede gerangschikte zou hij, zo luidt zijn stelling, de Sint-Niklase CVP meer elektorale troeven, meer stemmen in handen spelen. In oktober 1976 stond De Bondt ook op de voorlaatste en 38ste plaats, hij behaalde toen 2.310 stemmen, het op één na hoogste aantal (Paul De Vidts sleepte er 6.722 in de wacht). Op de zesde opvolgersplaats voor de parle mentsverkiezingen kende skore. Aangestipt werd al dat de CVP-rangen aangedikt werden met André Baetens, de CMO-direkteur die in Belsele woont, op de vierde plaats staat en, als de CVP participeert in het beleid, voorbestemd lijkt om schepen van middenstand te worden; met Wer ner Rogiers ook, zeventiende plaats, juridisch raad gever en kabinetsmedewerker: en met verkeersspe- cialist Roel De Jong (36ste plaats) ook. Enkele opvallende wijzigingen t.o.v. 1976. De hui dige kuituurschepen Theofiel Heynderickx, 37ste vorige maal, ziet zijn plaats van toen bekleed door voormalig volksvertegenwoordiger (NCMV-strek- king) Lieven Lenaerts, Heynderickx komt nu op de twaalfde plaats. Op de 38ste en voorlaatste plaats komt de voormalige senator en nu ACV-sekretaris Julien Vergeylen, vorige keer zevende en goed voor 1.453 stemmen maar inmiddels opgewaardeerd tot politiek zwaargewicht. Markant maar verwacht is de afwezigheid van Willem Melis, schepen tijdens het Van Dorpebewind, strijdmakker van Fernand De Bondt ook, Melis wordt op 31 juli 75 jaar. De populaire Maria De Jaeck uit Sinaai, in '76 goed Ferdinand De Bondt voor 1.428 stemmen, is er met meer bij. evenmin als die andere Sinaainaren Achiel De Vijlder en Jozef Van Loocke. Maar Sinaai «krijgt» in ruil toch schepen Albert Van Rumst (3 nu). Lieven Le naerts, Werner Rogiers en ook Walter Vermeiren en Michel Polfliet. Op de zevende plaats staat nu kabinetsmedewerker bij de minister voor het gezin Marcel Verdonck, hij klimt tien plaatsen hogerop. Landbouwkandidaat Albert Boon rukt van de 33ste naar de achtste plaats op, Patric Gorrebeeck van het ACW van 27 naar 13,Staf Van Daele (die op een schepenambt aast) van 15 naar 14. (wv) S.N.E.L., de Sint-Niklase Eenheid van Links: onder die noemer wil de Sint-Niklase KP, zonder de SP, maar wél met de Revolutionaire Arbeidersliga (Ral) en enkele politiek ongebondenen deelnemen aan de gemeente raadsverkiezingen in oktober van dit jaar. Voor een progressief Sint-Niklaas heet het, en tégén de aanval van rechts. Snel wil een hecht aktiefront samenbrengen, een basisbeweging die over de meningsverschillen heen konkrete, kollektieve objektieven zal trachten te realize- ren. De arbeidersklasse moet verdedigd worden, kristenen en socialisten verenigd en om dit te bereiken wil Snel zich openstellen voor alle progressieve krachten. Eenheid is méér dan nodig nu, meent men bij Snel. De huidige nationale regering zou arbeiders en gastarbeiders, vrou wen, werklozen, aktieven en gepensioneerden op een geraffineerde manier tegen elkaar opzetten en zo trachten de samenhorigheid, die zich tégen de recent genomen maatregelen zou keren, te breken. Op 24 juni werden de pers vertegenwoordigers uitge nodigd op een konferentie vanwege de groep «Vere nigd Lokeren '82». Her man Van Moeseke, des tijds kandidaat nr. 1 op de Provincielijst van de K.P. nam het voorzitterschap waar. Hij gaf een korte historiek: vorig jaar stelde de SP-Waasland voor aan de KP federatie Oost- Vlaanderen. om naar aan leiding van de gemeente raadsverkiezingen '82 on derhandelingen te begin nen om te komen tot een breder front. Dit experi ment beoogde de kantons Sint-Niklaas, Lokeren en Temse. Deze onderhande lingen zijn inderdaad van start gegaan, maar zijn na de parlementsverkiezingen plots stopgezet. Vanwege de SP kon men toen mon deling vernemen dat elke afdeling SP zelf kon beslis sen over eventuele een- heidslijsten. Toen werd ook vernomen dat men in afdeling Lokeren deze op tie had weggestemd. De KP-Lokeren en Sint-Ni klaas begonnen toen aan hun solo-toer. Lokeren zelf nam kontakt op met ver scheidene basisorganisaties en individuen om van ge dachten te wisselen om te komen tot een dergelijke eenheidslijst. Het was geen gemakkelijke opdracht. Volgens Herman Van Moeseke hebben verschil lende mensen af te rekenen met het zogenaamde be roepsverbod (alhoewel dit o.i. toch wel overdreven is. want gemeentebediende Van Moeseke is er zelf toch bij, zonder dat hem iets in de weg werd gelegd). Toch heeft de groep kunnen re kenen op een ruime schare medewerkers om een pro- grammavoorstel uit te wer ken. De KP nam kontakt met andere kleinere partij- strukturen, maar deze wen sten ofwel alleen, ofwel niet op te komen. Uitein delijk bleef de KP over met een aantal onafhankehj- ken. Het prognose-pro gramma werd dan opge steld met de ganse groep: mensen uit basisbewegin gen, uit het onderwijs, uit het vormingswerk, uit mi lieugroepen. uit de admini stratie. Na 1 mei werd nog maals de SP schriftelijk verzocht om in navolging van Leuven een eenheids lijst na te streven. Resul taat bleef hetzelfde. De nieuwe Lokerse groepering kreeg de naam «Verenigd Lokeren '82», afgekort als «VE.LO. 82». Over namen op die verenigde lijst wen ste dhr Van Moeseke zich nog niet uit te spreken. Dirk Van der Maelen. die de funktie van sekretans op zich had genomen, gaf dan een overzicht van de voor naamste programmapun ten: Voegen wij hier eerst aan toe dat 80 a 90% van die programmapunten overeenkomen met de pro gramma's van de andere partijen. Het zijn veelal punten die door iedereen kunnen onderschreven worden. Zo vraagt VE.LO. 82 onder meer demokrati- sering door middel van dorps- en wijkraden. Voor de financiën wenst men af te stappen van een presti- ge-politiek. Inzake tewerk stelling dient aandacht ge schonken aan de meest ge troffen groepen. Het woon beleid en de stadsvernieu wing moeten sociaal gericht zijn. Voor de politie wenst men de repressie te vervan gen door preventie (en wel ke Lokeraar en welke Belg wenst dat niet?). Wat het OCMW aangaat is de groep gekant tegen elke uitbuiting van de mens door de «mens die er machtsmisbruik van maakt». In dit verband worden genoemd: de finan ciële. de intellektuele. de religieuze, de fysische, de politieke en de politionele machten. Voor de gast arbeiders vraagt men gelij ke rechten en gelijke plich ten (ook voor die twee sa men kan ieder zich ak koord verklaren). Maar daarnaast vraagt men ook stemrecht, wat o.i. dan toch alleen maar op de rechten wijst. Ten andere, op dit punt is de grondwet duidelijk: kunnen slechts stemmen diegenen die Belg zijn. hetzij door geboorte, hetzij door naturalisatie. En natuurlijk is de groep ook gekant tegen kernwa pens op ons grondgebied, zonder zich daarbij af te vragen of dat wel een speci fiek gemeentelijk belang is, ofwel een nationaal belang. Deze en veel meer andere programmapunten, die op zich zelf niet altijd te ver werpen zijn. vindt men ook terug in andere partijpro gramma's. Herman Van Moeseke wees er ook op dat dit programma nog geen volledig afgedane zaak is. en dat er nog steeds verbeteringen en aanvullin gen mogelijk zijn. Daar mee heeft de groep VE. LO. 82 nu reeds een bijna afgewerkt programma voorgesteld. Het blijft tot hiertoe nog altijd wachten op de nodige personen om de lijst te stofferen. J.V.L. Nummer één op de lijst staat Miel Dullacrt. Rode Vaan journalist en KP-militant. Piel Andries van Ral. verantwoor delijke van het jeugdcafé De Pot staat op twee. Eddv Dob- belaere krijgt rugnummer drie en hij is wat men politiek onge bonden noemt. In de zaak RBP was hij één van de aktie- voerders. KP-er Luc Goeman, lid van Vaka en medewerker aan de Sinaaise dorpsraad, krijgt nummer vier. Samen met nog tien andere kandida ten werkten ze alvast hun pro gramma voor tien oktober Wijken en dorpen Gemeentelijke demokratie. een beleid dat wil werken van uit wijkkomitees en dorpsra den: da's een eerste vereiste, vinden ze bij Snel. want in Sint-Niklaas was dat de jongste jaren één van de meest in het oog springende manco's. De manier waarop totnogtoe aan struktuurplanning werd ge daan interpreteert men als een absoluut ondemokratische. rechtse politiek Men verwijst naar de overhaast genomen Hofstraatbeslissingen. naar een zonder enige vorm van volksraadpleging doorgevoer de «provincialistische groot heidswaan». Snel betreurt het dat SP- en ACW-raadsleden hier lijdzaam toezien en geen enkel alternatief bieden om. tegen die uitgesproken rechtse tendenzen in. de inspraak van bevolking en raden meer kan sen toegeven. Hel aktiefront voelt mee met de bevolking, met de aktiegroepen en stelt dat een links beleidsalternatief dringend noodzakelijk is, wil men een eerlijke manier werk kunnen maken van ruimtelijke ordening en struktuurplan ning, van nog zoveel meer ei genlijk Ook inzake grond- en bouwre- gie b.v. zou er noeal wat afge- sjacherd worden Overal merkt men dat huis- en grond- spekulanten vrij spel hebben. In dag- en weekbladen plaat sen zij annonces van bouw gronden die niet eens bouw gronden zijn. In Sinaai bebost men zonder veel kommentaar kostbare landbouwgronden. De bescheiden belasting op onbebouwde percelen, die vol gens Snel toch een waardevolle stap was in de richting van een eerlijk grondbeleid. werd door de CVP-SP-koalitie afgeschaft. En bij het leefmilieu van de stad heeft het nieuwe linkse eenheidsfront ook wel enkele scherpe bedenkingen. Zij vin den dat het waterzuiveringssta tion zö goed werkt dat het water van de Zwarte Beek één gifpoel is geworden. En voor het rekreatieoord De Ster van hetzelfde laken een broek: het water zou er «brakerig» stin ken en zo vervuild zijn dat zwemmers er infekties aan overhouden. In het verdere programma, met name wan neer het gaat over het groen in de stad. vinden wij in grote lijnen de bestrevingen van de Sint-Niklase Werkgroep Struk- tuurplan (Wesp) terug. Gemeentefinanciën en nutsvoorzieningen Wat betreft de vitale nutsvoor zieningen pleit Snel voor zui vere intcrkommunale beheers vormen. voor een sterkere greep van de gemeenschap op de energievoorziening De voorbije strenge winters heb ben het aktiefront voor ont stellende bevindingen ge plaatst. Het waren telkens gouden maanden voor «winst geile» energictrusts, minder voor arme zieken, gepensio neerden en mindervaliden die nauwelijks nog hun rekening nog konden betalen. Om te beginnen moeten die onmen selijk hoge tarieven naar om laag. vindt Miel Dullacrt het gaat met op dat rijken en ar men dezelfde tarieven betalen. Een procentuele berekening van de energiekosten in funk tie van het inkomen: dat vindt hij een betere oplossing. Het gaat zelfs niet op om, zoals men dat in Dendermonde doet, alleenstaanden en gepen sioneerden, gezinnen met een WIGW-inkomen een premie van 900 tot 1.000 frank te ge ven. Nee: dat kan geen oplos sing zijn. Snel noemt dit een vorm van valse liefdadigheid. Het komt erop neer dat uitein delijk toch weer de gemeen schap hiervoor opdraait terwijl de astronomische winsten van de energieconcerns ongemoeid blijven. Een demokratische ta rievenpolitiek zou maar moge lijk zijn als de gemeenschap ook hier haar zegje krijgt. Voormalig SP-minister Galle rekende al uit dat het voor de gemeentefinancien voordeliger was te kiezen voor een zuivere openbare beheersvorm. Een dergelijke beheersvorm was volledig in overeenstemming met de programma's van ACW en SP. maar toch moet Snel vaststellen dat diezelfde orga nen in Sint-Niklaas voor een gemengde interkommunale stemden. Gechanteerd, onder druk gezet door de trusts? Snel heeft vermoedens in die rich ting. Iv.m. de algemene gemeentefi nancien stelt het aktiefront nog dat de gemeenten en vooral de zwakkere groepen binnen de gemeente niet het slachtoffer mogen worden van de nationa le inleveringspolitiek. Als er meer geld moet zijn. laat men dan halen waar het zit. stelt Snel scherp. Bij de banken en de holdings is dit. menen zij. en die moeten zo vlug mogelijk worden omgevormd tot over heidsdiensten. Op die manier zouden de toch niet onaanzien lijke geldmiddelen de gemeen schap en met een bescheiden elite toekomen zoals dat nu het geval is. Snel keert zich tegen een «ver rechts!» Sint-Niklaas En dat Sint-Niklaas een bolwerk van rechts is. zou nog het sterkst blijken uit het politieoptreden. Toen een aantal staaksters van het fotobednjf Gaf op het stadhuis hun eisen en verwach tingen wensten kenbaar te ma ken. zou de politic «brutaal» zijn opgetreden. «Maar wan neer het Vlaams Blok met haar fascist Karei Dillen op kop, wraakroepende vernielingen aanricht op het Regcnticplein» meent Miel Dullacrt, «is de politic uitzonderlijk rustie ge bleven». Niet met SP Over het feit dat de Sint-Ni klaas SP géén KP-kand op haar lijst heeft staat nog volgens KP-woordvi Miel Dullaert enkele wt bare geruchten de werelc stuurd. Het is niet zo d; KP onmogelijke voorwa stelde om haar kandidat de lijst van de SP te plaa zoals De Morgen kleintjes letterde. Het w« der zo dat de SP-afde Lokeren en Temse gee meenschappelijke lijst sten. Een samenwerkinj Sint-Niklaas alléén lee weinig haalbaar. De hierom echter niet mindt ontwaardigd over de h< van de SP. Vóór de mentsverkiezingen van vember '81 zou het SP-b uit zichzelf kontakt hebb zocht met de KP. De par vanzelfsprekend entho zij waren er al lang tuigd dat enkel een prog ve frontvorming iets zo mogen tegen rechts in Niklaas. SP en KP bereil hun voorbereidende konj bepaalde afspraken i.v. gemeenschappelijk pi ma. «Na de verkiezingr november '81 werden kontakten opgeschort». Miel Dullaert. Hij oppt de plaatselijke elektorali uitgang van de SP hier: niet vreemd zal zijn. treuren dat het bij hoi vooruitzichten geblevet besluit Dullaert: «als irt een stad als Leuven wl politieke rijpheid kan on gen om een eenheidslijs* SP. KP. Ral en onafhanli kandidaten samen te si waarom gaat het danj niet?! I-eo De De Snel-ljjst 1 Miel Dullaert (KPB) 2 Piet Andries (Ral) I 3. Eddy Dobbelaerc (ongebonden) 4 Luc Goeman (KPB) 5. Hilde Mettepenninge (Ral) 6 Mark Robyn (KPB) 7 Walter Bacten (KPB| 8. Gert Dicrckx (politiek ongebonden 9. Urbain De Rop (KPI havenarbeider, ABVV-militant 10 Adrien Verlee (politiek ongebonde 11 Rita De Vleeschouv (politiek ongebonde 12. André Claes (KPB) 13. Luc Van Buynder (I 14. Mark Tecreur (politiek ongebonde De lijst wordt nog aan via werkgroepen als «gi lelijke demokratiev problemen, onderwijs, riteit werklozen en vi jongeren». Het is ruim twintig jaar geleden dat de Berlaarse socialis ten met een eigen lijst aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnamen. Voor oktober 1982 werd besloten af te stappen van de vroegere kartelvorming (met liberalen en onafhan- kelijken) om tegenover het kiezerskorps een duidelijker gezicht en een herkenbaarder beleid voor te stellen. Tijdens een perskonferentie in De Vlaamse Schouwburg, hebben de gemeentebelangen van Hamme hun programma voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen voorge steld. De grote bezieler en inspirator van de lijst gemeentebelangen is de h. Leonard Segers. Een figuur die in Hamme al verschillende malen van zich heeft doen spreken. Na verwelkoming van de talrijke aanwezigen stelde hij de lijst gemeentebelangen voor. 'Over enkele maanden gaan wij, inwoners van Hamme, Zogge, Sint-Anna, Moerzeke en Kastel, terug naar de stembus om een nieuw gemeentebestuur aan te duiden,» stelde de h. Segers. «Dit zal enigszins gebeuren in een gewijzigde vorm, de traditionele partijen dingen terug naar de gunst van de kiezer.» De lijst gemeentebelangen aanvaardde, en zelfs goed- de komende zes jaren in is meteen een realiteit ge- keurde. het belangrijke beleid een worden. De lijst gemeen- rol te spelen. Wij kunnen tebelangen wil het werk LLJSI nQg njet verwijzen naar van Leonard Segers verder De h. Roger Willaert verwezenlijkingen. tenzij zetten, de Groot-Hamme- kwam daarop aan het dan deze die mede-gereali- naars ten gunste. De belan- woord en stelde dat ge- zeerd werden door Segers gen van de Hamse kiezer, meentebelangen geen in de periode van 1970- in welke deelgemeente ook scheurlijst is. evenmin een 1976. Vele Hammenaars woonachtig, zullen na de 'ijst die zich a priori pro of zullen zich wel nog herin verkiezingen, ook behar- contra bestaande lijsten zal neren hoe groot de inzet tigd worden door mensen opstellen. «Wat wij echter van Leonard Segers was in- van genoemde lijst, merkte wcl moeten doen is het nu dien het ging om eventuele de h. Segers op. Het verge- gevoerd beleid aanklagen noden op te lossen, lijken van het aantal voor- cn er tegen reageren. Wij Vele kilometers werden keurstemmen, uitgebracht zUn een eigen entiteit en door hem gedaan, vele op naam van Leonard tij- willen ons als dusdanig aan kontakten zijn ten gunste dens de verkiezingen van de Hamse kiezer voorstel- van zowel en vooral de en- 1970 en 1976, maakt ieder- len», aldus de h. Willaert. keiing, de Hammenaar van een duidelijk dat de Ham- Hij voegde er tevens aan welke politieke strekking menaar zijn gedragslijn toe ervan overtuigd te zijn ook, als van de gemeen- Het was reeds lang bekend dat Mare Van Gvsegem lijsttrekker zou worden van de SP-groep Berlare- Over- mere-Uitbergen. Hij werd na de fusie der gemeenten, voorzitter van de SP-Groot-Berlare en reorganiseerde de werking van de plaatselijke neven organisaties. De vrouwen beweging werd uitgebreid met een hobbyklub en een meer politiek gerichte groep: de SV. Een beschei den toneelkring. een turnkring, en een vlottere werking in verschillende andere socialistische groe pen was het resultaat van zijn inzet. Op professioneel vlak werkzaam in het kun stonderwijs. stak Marc Van Gysegem al zijn vrije tijd in het plaatselijke politieke leven en organiseerde, naast informatieavonden en politieke debatavonden ook kulturele manifestaties zoals tentoonstellingen en koncerten van klassieke muziek. Op de SP-lijst vinden we naast uittredende gemeen teraadsleden Marcel Nelis en Gaspar Rasschaert een aantal nieuwe gezichten: Remi D'Hayers van Uit bergen (werkt in Overme- re). Michel Christiaens, Louis Klassen en Roger Schepmans (Donk). Wil liam Venneman, een Uit bergenaar die in Berlare is gaan wonen, Pierre Melis, die reeds op de SP-pj cieraadslijst een goed taat behaalde in ok Willy Van de Meel Herman Carlier, Gu bijn en Casimir Mali: Er wordt gezorgd v vrouw: Mieke De G Annie Van Linter en Rouquart staan daa: voor Oude bekenden zijn taaf Roggeman (0 lid). Maurice De Pau schepen van Berlat lijstduwer Paul B ere-schepen en lijsttrekker. schap, door hem gelegd en meestal met gunstig gevolg. WAAROM GEMEENTEBELANGEN? Als lijst gemeentebelan gen. willen zij in Hamme aan politiek doen met men sen die hiertoe de kapaci- teiten bezitten, die geen andere gedragslijn aan vaarden dan deze. ingege ven door het streven naar welzijn van de inwoners van Hamme. Zogge. Sint- Anna. Moerzeke en Kas tel. PROGRAMMA In hun programma dat na rijp beraad en menige ver gadering op demokratische wijze tot stand kwam, kun nen wij enkele grote lijnen onderkennen. De h. Leo nard Segers stelde dat ge meentebelangen met een gewettigd optimisme de verkiezingen van oktober '82 tegemoet gaat. Zij zul len een mijlpaal betekenen in de Hamse geschiedenis. Op 10 oktober /al iedere inwoner van Groot-Ham- me zich gekonfronteerd weten met een keuzepro bleem. maar gezond ver stand zal zegevieren. Als lijst gemeentebelangen wil len zij bestaande ruimten ombouwen en van de nodi ge akkomodatie zoals was gelegenheden. kleedka mers. degelijke verwar ming en verlichting voor zien. Tevens tegemoet ko men aan specifieke sportie ve noden in de deelge meenten Hun inzetten voor de oprichting van een overdekt zwembad. Ook geven zij de voorkeur aan de oprichting van meerdere sportschuren ook in de deelgemeenten, liever dan een sportpaleis. De inrich tende klubs, grote en klei ne, uit alle sporttakken eventueel financieel maar vooral technisch bijstaan tot het welslagen van hun organizatie. In verband met de rijksweg 60 waar het mogelijk blijkt parallel wegen aanleggen, direkt de nodige verlichting aanbren gen en vooral de toegangs wegen Kalvarieberg-Bieze- straat en Moerzckestraat verbeteren. Ook streven zij naar een beter onderhoud van de gemeentelijke ei gendommen. Volgende straten vragen anderzijds een biezondere aandacht: Noordstraat. Kerk hofstraat, Groene Boom gaardstraat en Waterstraat. Bij de herziening van het gewestplan wil men in de toekomst ook de rechten van de eigenaars verdedi gen. Gemeentebelangen wil ook tegemoet komen aan de specifieke noden van ouderlingen en gehan dicapten, door het uitgeven van een Info-brochure. Ook bij voorkeur inwoners van Groot-Hamme opne men in het rustoord Meu- lenbroek. Bij Onderwijs en Kuituur willen zij het gemeentelijk onderwijs in al zijn facetten verder uitbouwen en steu nen. AFSCHAFFING VAN BELASTINGEN Segers legde er in zijn uit eenzetting de nadruk op dat zij vooral de onmiddel lijke afschaffing van de be lasting op de niet-bebouw- de bouwgronden. IJveren tevens voor het afschaffen van de verhaalbelasting. Wat vooral belangrijk is, is het jaarlijks voorbrengen van een sluitende begro ting, die een weerspiege ling moet zijn van de voor ziene rekening. Zij willen een gemeentelij ke jeugddienst uitbouwen met vertegenwoordigers van alle strekkingen, onder andere verkozen door en uit de jeugd. De jeugd meer toekomstmogel den geven door arbc tensieve bedrijven trekken, en tot beve: op het industrie! Zwaarveld uit te n< Streven ook naar ht houd van groen en schoon. Tevens de weer te voorzien van lijk bruikbaar materit zodoende de besl muzeumstukken te v< gen. Gemeentebei wil ook een betere c verlening voor de b zowel in het gemeen als in het OCMW de i tie beter verzorgen. Fabiolaziekenhuis en re voorzieningen lan OCMW zouden moeten blijven, geen overdrachts-< handelingen. De volledige lijst zal lings definitief wordt mengesteld. P. Van

De Voorpost | 1982 | | pagina 8