Beveren De Voorpost - 9.7.1982 - 17 Hamme Did j°rpje die intfl 9 Ju" irijven [judoclub Jitsu-Kwai: training voor -14 jarigen. Sporthal Per Pften. K.W.B. Center: volleybal dames. Sporthal De Wuiten afkom^yr; Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. ostenrtyd Judoclub Jitsu Kwai: training veteranen. Sporthal De Lessen v.U. kerngroep Kuituur en Milieu en V.U. kerngroep 3n kliekjnwerking ll-juliviering. Animatie: groep Crea met cho- in- fie en schimmenspel. Feestrede door senator Osw. Van km. jntelijke ll-juliviering in zaal De Greve. Met zang door het rtinuskoor van Moerzeke. Solozang door Emmanuel De Ginette Willaerts, leden van het Mariakoor uit Hamme- n, ne« Met de Kon. Fanfare St.-Cecilia Kastel, samenzang e van #n, voordracht. In aanwezigheid van Willem De Meyer en in het!Bert Peleman, die de feestrede zal uitspreken. ïf Pedag 10 juli Kir: Wandelclub 't Hoeksken: busreis naar Malmédy. "9inge'( aan Wuitenshof. an De Trouwe hond: africhtingstraining. Vlierkouter al'erha^ h.A.V. Aquarius: algemene ledenvergadering: voorlich- Progrflo diareeks over cycliden, door de H. Hostijn. Kwis: cht. Vcjp van tweedehandsmateriaal aan spotprijzen Lokaal art Pelfjfnestraat 16. eucha^onds Moerzeke ll-juliviering. Eucharistieviering. markJuur: Davidsfonds Moerzeke I l-viering. Met voordrachtkun- oenin^s Marijke De Winne. Met medewerking van de h. Frans Van to, die de samenzang zal dirigeren, feestef 11-juli /andelclub 't Hoeksken: mars te Merksem. Vertrek aan eigen vervoer. Hamse filatelieclub: ruilbeurs. Ruilen van postzegels. prentkaarten enz. na Duf^ Jrtsu"Kwai: training algemeen Sporthal De Wuiten. d Federatie Vlaamse Vrouwengroepen: natuurwandeling VOO^Pektoch, Zogge The Old Chap: rustige instuif. eze 'Atag 12 juli K.V.L.V. Centrum: Grote ontspanningsreis naar Parijs, aan musea en verschillende bezienswaardigheden, ende opstapplaatsen Gepensioneerden Middenstandsbond: kaarting. Zaal De (.B.G. Rust na arbeid. Hart. Wandeling langs de oude iVertrek aan de Zouaaf. ir: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor iedereen. Sporthal sn. Fotokring Imago «Welk fotomateriaal gebruiken we 'e reis en de vakantie? door de h. Mariman. Lokaal. j 13 juli IK.B.G. Hamme Center: kaarting. Den Bond iwr: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14-jarigen. 9l De Wuiten. lag 14 juli |l Chap: vertrek reis naar Ouren (provincie Luik) voor een ')t en met 22 juli. 1K B G. H. Hart: Rust na arbeid: kaarten Zouaaf fK.B.G. Rust na Arbeid H Hart turnen. Zouaaf De Trouwe Hond: africhtingstraining Vlierkouter. Jitsu-Kwai: training voor 14-jangen. Sporthal De iThe Old Chap: Fit-o-meter. Samenkomst aan den Chap, b Jitsu-Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten. erdag 15 juli 'e':The Old Chap: rustige instuif, uur: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14-jarigen. V De Wuiten. K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender- Lebbeke Het Onze-Lieve-Vrouw-ter-Nood-kapellekt ntwifm iaar gelede" plechtig ingewijd. Deze gebeurtenis rdacht met een mis in open lucht, (v) DE MAST f Een krant berichtte dat de vrije zender MAEVA stappen zou gedaan hebben om de kabelteleviziemast van 120 m. hoog die sedert 1974 aan het hele omliggende vertelt waar Lebbeke ligt, van het gemeentebestuur af te huren. En het is waar De verantwoordelijken van deze vrije zender hebben kontakt opge nomen met het gemeentebestuur met bedoeling de mast af te huren. Vermits zij volgens hen zeker nog 20 jaar bruikbaar zou zijn. Het gemeentebestuur heeft zich daarop gericht tot de Prokureur om moeilijkheden te vermijden. En de gemeente zou de mast willen verhuren als het wettelijk is. Op de keper beschouwd kan de gemeente de mast verhuren (wat voor haar een last minder zou zijn) maar als MAEVA niet binnen de perken van het wetboek loopt, zou de gemeente ook als medeplichtig kunnen beschouwd worden. De gemeente heeft eigenlijk reeds lang het plan de mast te laten afbreken, maar nog niemand, van alle firma's die komen kijken zijn, heeft konkreet een prijsopgave ingestuurd HOOGSTAMMIGE BOMEN Nu het vakantie is en sommigen denken aan de houtkachel voor volgende winter, vestigt de gemeente er de aandacht op dat er een reglement is op het kappen van hoogstammige bomen. Het vellen moet immers aangevraagd worden aan het kollege van schepenen. Wie daar geen rekening mee houdt kan een proces-verbaal oplopen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Er worden 19 stembureaus voorzien: 8 in het Centrum, 3 in de Minnestraat, 3 voor Heizijde, 2 voor Denderbelle en 3 voor Wieze. Volgende scholen worden als kieslokaal gebruikt: gesub. vrije lagere jongensschool, Laurierstraat 26: 2 bureaus; St.-Joz^f- inst., L. Duboisstraat 40: 2 bureaus; Gemeentel. Jongens school, Opwijkstr.: 2 bureaus; Gesub. Vrije lagere- en kleuter school, Brusselsestwg. 41: 2 bureaus; Gesub. Vrije gemengde basisschool, Lange Minnestraat 59. 3 bureaus; Gemeen teschool, Visstraat 49, Denderbelle: 2 bureaus; Ex-gemeen- teschool Wieze, Schoolstraat 2: 3 bureaus. Het hoofdbureau en de stemopnemingsbureaus zullen geïnstal leerd worden in de gemeentelijke meisjesschool. Opwijkstraat. OPENINGSUREN ZWEMBAD Omwille van de vakantie werd aan de openingsuren van het zwembad enkele wijzigingen aangebracht Vanaf 12 juli tot 30 augustus 1982 telt volgende uurregeling: Van maandag tot vrijdag is het zwembad open van 14 tot 21 uur. Zaterdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 20 u. De uren zijn voor zondag onveranderd, dus van 9 tot 12 u. De reden van deze verandering ligt in het feit dat het zwembad tijdens de vakantieperiode 's morgens weinig bezet is. Deze uren gelden, let wel, alléén voor het zwembad. De jaarlijkse sluiting voor de schoonmaak is voor het zwembad van 30 augustus tot en met 3 september. Voor de sporthal is het schoonmaakbeurt van 16 tot 20 augustus. VAKANTIE BURGEMEESTER EN SCHEPENEN De burgemeester en schepenen zullen hun jaarlijks verlof nemen als volgt: Burgemeester Moeyersoon van 14 juli tot 20 juli 1982. Schepen G. De Ridder van 30 juli tot 19 augustus. Schepen-J. Hiel van 10 tot 20 augustus. Schepen A. Abbeloos van 1 juli tot 1 augustus 1982. Wij wensen hen van alle Lebbeekse voorpostlezers een aange name en uitrustende vakantie. Zondag 11 juli 14.45 UUR Guldensporenwandeling door de bossen van Haasdonk door VTB-VAB-VWB 16.00 uur: Kwisnamiddag «Diamontage gevolgd door debat en kwis geleid door Barbara Van de Voorde door S V.V. in het Volkshuis Dendermondsesteenweg 7 Dinsdag 13 juli 14.30 uur: 11 jullviering door het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden in de zaal Mariakring 'achter de Grote Kerk te Dendermonde Gastspreker Maurice Coppieters. Ook Vlaams- voelende met-leden zijn welkom. Donderdag 15 juli De P.V.V.-gepensioneerden maken een familiereis naar de kust te Blankenberge. Wekelijkse aktiviteiten Elke donderdag te 20 uur repetitie gemengd door Sange Jo in het H.-Maagdcollege. Ingang langs de Poststraat. Nieuwe leden van harte welkom. Iedere eerste dinsdag van de maand kookles te 19 uur in zaal Casino Launerstraat door de P.V.V.-J.S.C. vrouwen Elke zondag van 14 uur tot 17 uur worden alle jonge mensen vanaf 7 jaar tot en met 17 jaar uitgenodigd op het heem Sonneveld door Chiromeisjes Sonneveld. Elke woensdag vanaf 20.30 uur turnen, volleybal en zwem men voor mannen en vrouwen door turnkring Lebbeke in het gemeentelijk sportcentrum. Elke zondagvoormiddag te 10 uur volleybalwedstrijd en training voor beginnelingen door Jongsocialisten Lebbeke in de sporthal te Sint-Gillis Dendermonde Elke dinsdag van 14 uur tot 15.30 uur raadpleging voor zuigelingen en kleuters van 0 tot 6 jaar door een kinderarts, door het N.W.K H. Kruis in de Lange Minnestraat. Elke dinsdag van 19.30 uur herhaling van het koor Sine Nomine in de gemeentelijke muziekschool Nieuwe leden zijn steeds welkom! Elke donderdag van 21 uur tot 22 uur zwemmen in het gemeentelijk zwembad samen met de K.A.V. Ook voor niet- leden. Elke dinsdag en donderdag van 8.30 uur tot 9.30 uur turnen in het gemeentelijk sportcentrum samen met de K.A.V. Ook voor niet-leden Elke zaterdag van 14 uur tot 17 uur V K.A.J. in de podium zaal van Ons Huis Leo Duboisstraat. Alle geïnteresseerde meisjes zijn van harte welkom! Vakantiewerking jeugdverenigingen Elke zondag-, maandag-, woensdag- en vrijdagnamiddag van 14 uur tot 18 uur V.P. de Mot voor jongens vanaf 6 jaar. Kamp van 10 tot 20 augustus in Bree. door V.P. Krikojo. Kabouterland is open van 2 augustus tot en met 27 augustus van 9 uur tot 17 uur in de Laurierstraat 10. Van 11 tot 21 juli jaarlijks bivak van chiro Tip Top Jongens Wieze te Gruitrode Van 2 tot en met 9 juli gaat de V.K.A.J. op kamp naar Schoorisse. Bezoekdag op 4 juli. Kamp te Recht voor knapen (12 tot 15 jaar) en jonghernieu- wers. van 9 07 tot en met 19 07 door K.S.A. Flambouw. Kamp te Langdorp voor Leeuwkes (5 tot 9 jaar) en jongkna pen (9 tot 12 jaar), van 09 08 tot en met 19 08, door K.S.A. Flambouw. Elke woensdag en zaterdag van de vakantie van 14 uur tot 17 uur vakantievergaderingen voor Leeuwkes en Jongknapen door K.S.A. Flambouw in het heem Rossevaalstraat. Lokeren. Het feestkomitee van de Lokerse Feesten stelde het programma van de 8" uitgave samen. md be. De socialistische muziekmaatschappij vierde ook honderd jaar Kapellekermis fw Ruiters in Melsele De O.L.Vrouweruiters van Melsele gaan op 11 juli rijden naar Vrasene. Zij vertrekken te 7u30 aan de Brielstraat te Melsele, bij de woning van de kommandant. Ruitertornooi Op zondag 11 juli wordt te Vrasene het gewestelijk ruitertor nooi gehouden met dressuur en jumping, individueel en in groepsverband. Te 14 uur is er parade en jumpingfinale met dressuurdemonstraties. In de voormiddag worden wedstnjden dressuur en jumping verreden. Vlaamse kermis Lokeren. Belangstelling in overvloed op de jaarlijkse Beenhouwersbarbecue, (md) KAV H. Hart Heiende Na een voetwandeling van eergisteren, en een autocartocht van gisteren, gaan die mannen het eens proberen met een fiets tocht. Zij rijden op maandag 12 juli naar Zele - Durmen, en zij gaan daar een bezoek brengen aan pottenbakker P. Ringoot. Vertrek om 13.30 uur aan de kerk van Heiende. Lebbeke. Ter gelegenheid van honderd jaar Kapellekenskermis werd door de deken een mis in openlucht opgedragen, (v) De KSA en VKSJ houden op woensdag 14 juli een «oude Vlaamse kermis» vanaf 9u30 in de hovingen van het rusthuis. Met ballonnenwedstrijd, oude volksspelen, smijtkraam en aller lei attrakties. Maandag 12 juli: In het Palingshof: schieting - 500 fr. gratis - begin 15.15 uur In Sporilokaa! Tnphon: gaaibolling - 500 fr. gratis surpri ses - begin 19 uur. Dinsdag 13 juli: In sjxjrtlokaal Triphon: schieting ten voordele van Supporters- Eenheidsfront der vaderlandse groeperingen club SK Beveren - 1000 fr. gratis - begin om 15 uur Organiseert op vrijdag 9 en zaterdag 10 juli een nieuwe «Aktie s Avonds sluiting van de kermis en uitverkoop van lege Polen». Aan de ingang van ieder grootwarenhuis zullen deze portemonnees. dag wagentjes staan om eetwaren in te deponeren. Ook kleren J.V.L. zijn welkom. Geldelijke bijdragen kunnen er ook afgegeven worden ofwel gestort op rekeningnummer 293-0107240-13, met vermelding «Aktie Polen». Lokeren ATB De Natuurvrienden Gaan nog maar eens wandelen naar Daknam. En dat op zaterdag 10 juli. Zij vertrekken aan het Volkshuis om 15 uur. Sport Plus Bospark Gaan op zondag 11 juli wel iets verder! Zij doen een uitstap naar de Westhoek, uiteraard niet te voet! Bezoek aan Diksmuide, onder leiding van een gids de Ijzertoren, Dodengang, het Begijnhof en het Oorlogsmuseum. Rond de middag bezoek aan Oost-Duinkerke, picknick en strandwandeling naar Koksijde en terug Vertrek om 7.30 uur Spijtig genoeg heeft de maandelijk se brochure ons te laat bereikt, want de inschrijvingen dienden er te zijn voor 27 juni. Maar misschien is er na die tijd toch nog kans! Hobbyclub Lokeren Wijkt af van zijn gewone datum. In plaats van de gebruikelijke zondag houden zij nu hun ruildag met beperkte tentoonstelling op dinsdag 13 juli in hun lokaal De Beurs, Markt 73 om 10 uur. KLG Centrum Gaan op donderdag 15 juli eventjes op reis naar Maaseik en Thorm. Zij vertrekken op 8 uur Wijkkermis Eksaarde-Dam te Lokeren Vooral onder impuls van de bloeiende basketbalclub te Eksaar- de kwam er alweer een schitterend kermisprogramma uit de bus. Hier volgt het: Vrijdag 9 juli: Opening van de kermis, met rondgang en kroegentocht, door «The Dixieland Jazzband». In het Palingshof: Schieting - 500 fr. gratis - begin om 19.15 uur Om 20 uur: Trotinettenkoers «Grote Prijs Damkermis» voor jong en oud rond het pleintje, in reeksen per koppel, gemengd, aflossing, snelheid. Inschrijvingen op voorhand in sportlokaal Triphon. Ambiance verzekerd! Zaterdag 10 juli: In het Palingshof: Schieting - 500 fr gratis - begin 15 uur. In sportlokaal Triphon: seriekaarting - 500 fr gratis - begin om 19 uur Dansgelegenheid in de feestzaal met discobar vanaf 20 uur. Zondag 11 juli: In het Palingshof: schieting - 500 fr gratis - begin 15 uur. In sportlokaal Triphon: Wafelbakfestival van 14 tot 18 uur. De wafels kunnen ter plaatse worden genuttigd, of worden aan huis bezorgd, (strookjes kunnen binnengebracht worden bij de leden van de basketbalclub). Lekkere wafels per stuk. 20-25 fr. Dansgelegenheid in de feestzaal met discobar vanaf 20 uur. Erpe. Derde groot KWB-feest. Afwachten wanneer de helikopter weer landt en dan hopen voor 400 fr. ook een luchtdoop te mogen meemaken, (per) Diamant te Vrasene Petrus De Prekel en Maria Uytdenhouwen vierden op 10 juli hun diamanten bruiloft in de zaal van de Katolieke Kring vanaf 11u15. Zij werden daar door het gemeentebestuur gehuldigd. Speelplein Bartje Deze week valt er weer heel wat te beleven op het VP Bartje Maandag 12 juli geanimeerde spelen, dinsdag 13 juli Joepie Joep kinderprogramma op de dinsdagse markt; woensdag 14 juli groot spel en sportdag op het domein Westakkers, donder dag 15 juli zwemmen en keuze-ruimte en vrijdag 16 juli een busuitstap naar Wachtebeke. Prijs 180 fr. Schrijf tijdig in. Het speelplein is gelegen aan de Bosdamlaan (Centrumschol) of aan de Lindenlaan (school) of aan de Kallobaan (chiroheerfl).

De Voorpost | 1982 | | pagina 17