Sportkring Sint-Niklaas zes aanwinsten in kern van zeventien S.O.S.-Velle uit Temse: «underdog» waakt over bestuurders Zaalvoetbalploeg SOS Veile gehuldigd Veteranen BBL Aalsters minivoetbalkampioen Walivo's veteranenkompetitie Sportkrings drukke oefenprogramma VOETBAL 26 - 9.7.1982 - De Voorpost Eerste klasse binnen bereik KV Mechelen wil graag promoveren. Beringen speelt goed voetbal. Harelbeke en Hasselt zijn te duchten klanten, Berchem Sport zou als het even kan óók de lift willen nemen, opwaarts. Het wordt dus, naar aloud gebruik, drummen voor een ticket naar éérste, straks. Want we toeven een heel artikel lang in de tweede nationale voetbalafdeling, in gezelschap overigens van de Koninklijke Sint-Niklase Sportkring. De klub van presi dent Willy De Corte zal je steevast in de bovenste regionen van de klassering aantrefTen. tenminste als de planning van trainer en bestuursleden naar wens verloopt of als hun hoop gewettigd blijkt. De >erenigingen die geelblauw ongetwijfeld zullen trachten de loef af te steken werden hierboven vermeld, hoofdtrainer-manager Staf Van den Bergh schudde ze uit zijn (Spaanse) toverdoos. Sint- Niklaas net iets beter dan een betere middenmoter, of méér nog, azend op een periodetitel of op dé titel zelfs? Willen is één, kunnen twee. En op voetballen komt het aan. Goéd voetballen bovendien. Je moet over materiaal beschikken, pionnen, skoorders en schokbrekers. Sint-Niklaas, waar de roes van de kampioenenviering is weggeluwd sedert de rockfeesten en de vrouwe lijke kieskoorts op het marktplein, had al een hoop vedetten in zijn ran gen: Georges Leekens. Freddy Truyens, Jantje Si- moen. Patrick Verhoosel. Swat Janssens. Good old boys die zowaar een éér- steklasser de daver op het bezwete lijf zouden jagen. Ze zijn er nog immer, al polste SV Brugge naar Fredje, Harelbeke naar Georgie en Aalst naar les gever Lacroix. Er kwamen ook een handvol nieuwe krachten bij. Zes op zeventien In alle geledingen werd Sportkring versterkt, al thans: men hoopt dat ze sterker voor de dag komen. Werkpaard Eddy Lode- wijckx wordt naar de reser- ven verwezen, turnleraar Marc Leroy van Bergen (Mons) is een puike speler om vaste waarde te worden op de rechterbackplaats, één der zwakke plekken in het Klaasjesteam tot nu toe. Even definitief aange worven werd - en tegen erg voordelige voorwaarden nog wel - ex-Beerschotter Johan Van Abbeny; vrije transfer, harde tackier, li bero met oprukkende in vallen, centrale verdediger die beloofd heeft, «vijfhon derd procent zijn best te zullen doen»: hij wil een nieuwe karrière opbouwen in de Wase hoofdstad. Van Eendracht Zele haalde men de jonge aanvaller Pe ter Van Wambeke weg, hij wordt geroemd om zijn overzicht, zijn kopspel ook'. Definitieve transfer is voormalig Club Brugge- aanvaller Danny Vanden Hendevan deze origine Sint-Niklazenaar die echter in Brugge blijft wo nen wordt verwacht dat hij Jan Simoens taak in de spits zal kunnen verlichten. Bij Maccabi werd, met het oog op de toekomst vooral, middenvelder Mare Noë weggetransfereerd. defini tief. Geen groté namen, zeg je? Nuttig zullen ze zijn. zo wordt beweerd. In Neder land heeft ene Tony Van Eenennaam alvast faam verworven en deze ex- NAC Bredakeeper mag nu. alvast voor één jaar (plus optie) de kooi van Sint- Niklaas komen verdedigen. Het was al langer bekend dat Sportkring uitkeek naar een zéér geroutineerde doelman. Niet dat Staf Van den Bergh de verdiensten, het talent van Jan Smet uit Sint-Pauwels niet naar waarde zou schatten, maar de trainer nuanceert dat Jan, die vorig seizoen Die Stickens als titularis ver drong, nog wat routine mist. Die Stickens, dié is de sigaar eigenlijk. Men maakte de Antwerpenaar diets dat hij wegmocht. hij wóü ook weg maar blijkt nog immer bij SK aangeslo ten. Yves Heyleft van Waasmunster is keeper nummer drie bij Sportkring, Staf Van den Bergh wil zich aan die rang orde houden. Zes min of meer gerepu teerde aanwinsten, in alle kompartimenten: een doel man. twee verdedigers, een middenvelder en twee aan vallers. Da's de essentie van Sportkrings nieuw aan- geworvenen. Er zijn nog elf andere aanwinsten: defini tief Sportkringer zijn Clin- genaren (Nederlands grensdorp dus) Walter Van Tienen en Harold Ver- straeten: voor één jaar wer den op de kop getikt Michel Coeck van Een dracht Bazel. Stefaan Smet en Jo Hooftman van Sparta Waasmunster, Geert De Maeyer en Dirk Vael van Stekene Sportief en buiten deze tandems nog Geert Bonnaerens van Beervel- de. Peter Cox van Loen- hout. Frank De Rechter van Temse en Nico Jans sens van Bouwel. De zes hogervermelde aankopen worden, zegt de trainer-manager, meteen al in de kern van zeventien gelanceerd. Nu kan je be zwaarlijk een definitieve basisgroep vooropstellen, zie overigens hoe vorig sei zoen Ivo Wouters en Jan Smet toch naar de kern zijn doorgestoten. Maar toch. in Van den Berghs A-selek- tie zitten deze namen- Van Eenennaam. Smet. Leroy. Van Abbeny. Leekens. Beirinckx. Verhoosel. Truyens. Janssens. La croix. Simoen. Vanden Hende, Noë. Bevers. Nijs. Wouters, Van Wambeke. Dat lijstje moet met enige soepelheid gehanteerd wor den. de scheiding met de B- kern is allerminst strikt af gebakend. Maar Staf VDB heeft de prioriteiten nu al vastgelegd, in die zin dat Van Eenennaam de voor keur krijgt op Smet en Nijs moet wijken voor Van Ab beny, in eerste instantie dan toch. Stroeve exit De laatste transfernach ten heeft voorzitter Willy De Corte weinig geslapen, en Hilaire De Bauw Guido Waterschoot en Michel Bal en anderen al evenmin. De uitgaande transfers verlie pen moeizaam, stroef. Op het nippertje, op de val reep en zo werd een lot van drieentwintig spelers afge staan. Willy De Corte ver heugt het dat tien onder hen naar Sint-Niklase pro- vincialers vertrekken, de kleine klubs mogen oók een graantje meepikken. De White Boys zetten met een hele Sportkringclan aan: Gino Bruggeman. Bruno Ver- schaffelt. Mare Cornelis. Patrick Piessens. Mare De Cauwer. Daniel Van Ruys- kensvelde (allemaal defini tief) en Danny Liessens (één jaar). Excelsior haalde op de Watermolendreef Luc Vereecken en Danny Vergauwen ten definitie ven titel. Gerda pikt Jan Van Acker voor één jaar in. Naar VW Hainme gaat voor éen jaar met optie Bruno Marin, bij Sparta Waasmunster treden (één jaar) aan Luc Van Osselaer en Yves Van den Neucker. doelman Guv Dhondt ver sterkt Herleving Vrasene (één jaar). Mare Pringels stapt (voor één jaar) naar WS Sombeke over. Frank Bruckenburg voor idem naar WS Meerdonk. Edwin Bynoe is (definitief) bij KSV Temse. Walter Cor nelis werd door de duchtig gesponsorde Kempense klub Westerlo ingehaald. Benny De Baere vertrok voor één jaar naar Sint- Paulus Opwijk. Pierre De Raedt voor idem naar Tu- bantia, Erwin Van Camp voor één jaar naar Kiel- drecht. Franqois Waeyen- bergh naar FC Kontieh en Jan Mets is een vrije transfer. Drieduizend kijkers In overleg met de sportraad en de stedelijke overheid van Sint-Niklaas wordt de stadionverlichting in orde gebracht, zodat een aantal wedstrijden op za terdagavond kunnen wor den betwist. Wie Sportkring aan de slag wil zien betaalt voor een abon nement maximaal Sinds SOS Veile in Temse zich heeft ontpopt als de motor van het sportieve ontspanningsleven op de wijk Veile, is de gedachte levendig aan een eigen sportinfrastruktuur. In de jongste gemeenteraadszitting (28 juni) gaf de gemeente raad zijn goedkeuring om bij wijze van onteigening ten algemene nutte een perceel op de Veile te verwerven; verder sprak de raad zich in verband met de onteigening uit voor de rechtspleging bij hoogdringende omstandighe den. De bedoeling is. op de grond die zich achter de school bevindt een sportzaal met poly valent karakter te bouwen. Tijdens de huldiging van de kampioencnploeg van SOS- Velle (voetbal) ten huize van sponsor Bazicl «Garage» Van Hoye. verduidelijkte SOS-se- kretaris René De Cock, sekre- tans én draaischijf van SOS Veile, het standpunt van SOS als volgt: 'Nogmaals wil ik herhalen dat S.OS. Veile -a-politiek is en slechts politiek gebruikt ten ba te van de verwezenlijking van haar rechtmatige verzuchtin gen. S.O.S. Veile beoogt naast de sportschuur. de eigen uitba ting ervan, alsook een 2de speelveld om de overbelasting van het huidige en de sport- en spelinaktiviteit tijdens de va kantieperiode tegen te gaan Wij willen hier beklemtonen dat op ons voorstel verschillende prominenten de sportinfra- struktuurmolen van Veile op volle toeren hebben doen draai en. Maar ondanks alles staat Veile nog steeds met lege han den. Alhoewel vele Vellenaars en zelfs vele S.O S-bestuursle- den niet meer geloven in het sprookje van een sportschuur (cfr. Steendorp) en alhoewel velen de eerste steenlegging voorspellen over 6 jaar. als ze volgens hen wel ooit zal plaats vinden, blijft een harde kern van hei S.O.S.-bestuur gema tigd optimist wat de sporttoe- komst van Veile betreft. Wij menen de huidige en zeker de volgende legislatuur van Temse een eerlijke kans te moeten ge ven hun zware verantwoorde lijkheid op te nemen. Wij laten ons. niet zoals sommigen zeg gen in 't slaap wiegen, want wij weten wie in Brussel achter S.O.S. Veile staat. Wij danken alle gemeenteraadsleden die unaniem de grondverwerving voor Veile goedkeurden (28 6.82) en die hun bezorgd heid uitspraken dat Veile niet in 't zelfde vaarwater terecht zou komen als Steendorp. Wij ho pen maar dat zij allen ook na de gemeenteraadsverkiezingen diezelfde zorg zouden koeste ren. Niet voor niets heeft men Veile gehypothekeerd met slo gans als Veile krijgt zijn sportschuur-. Wat Veile betreft rust er een zware verantwoor delijkheid op de schouders van de politici van Temse Wanneer zij Veile met geven wat liet toekomt zal er een niet meer uit te wissen banvloek rusten op de gekozenen des volks Een zo sport-aktieve gemeenschap mag niet als een minderheid worden doodgezwegen Mede onder impuls van S O.S. Veile heeft de gemeenschap van Veile zich uit de positie van underdog ge werkt en een minderwaardig- heidskompleks afgelegd Meer dan ooit zal Veile oordelen over de daden van hen die Temse besturen Wat S.O.S Veile vraagt is een timing wat betreft aankoop gronden en rechtzetten sportschuur Wij weten nu met zekerheid dat wat betreft de grond een eigendom- stitel via KB werd aange vraagd draag zagen w ij nog vóór de gemeenteraadsverkie zingen de bewuste grond ei gendom worden van de ge meente Alhoewel S.O.S. V eile met geheel ontevreden is over de huidige gang van zaken, menen wij dat er meer spoed dient gezet te worden achter de realisaties. Nu niemand meer twijfelt aan een noodzaak van een sportschuur te Veile (loon naar werken) en er principiële beloften zijn gedaan, zullen wij nauwgezet elke beweging scha duwen en met aarzelen de ver antwoordelijkheden van even tuele tegenwringens vast te leg gen en van de daken te schreeu wen. Mede door het feit dat er nog veel energie en tijd dient gestoken te worden in de verde re uitbouw van S.O.S. Veile zijn wij een beetje aan handen en voeten gebonden In 1988 zal deze situatie hopelijk met meer dezelfde zijn en zal S O S Veile eventueel politiek uithalen Het S O S.-bestuur meent dat het zelfs mogelijk zou zijn alleen al met S O S- leden een degelijke lijst van 27 voor te kunnen leggen Als se- kretaris beheerder heb ik mij verantwoordelijk gesteld voor het realiseren van een sportschuur te Veile Eind '84 (S.O.S. Veile zal dan 5 jaar bestaan) voorzie ik als een ab soluut eindpunt van de jeugd periode van S.O.S. Veile Te gen die tijd ook moet de sekre- tariautspost. een volwaardige half time job worden en dient het bestuur, het sporttechnisch en exlra-sportiel kader volledig te worden uitgebouwd Dan zal ik passende konklusies trekken wal mijn verder S O S. Velle- lot betreft S O S. Veile is een open vereniging en nodigt alle bijzondere krachten uit. zich bij S O S Veile aan te sluiten Sommigen verwijten mij het met opnemen van politieke ver antwoordelijkheid Het is slechts door mijn drukke bezig heid bi, SOS Veile leen noodzaak'! dat ik hiervan weerhouden wordt. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen wil S O S Veile haar plannen nog eens duide lijk bundelen onverwijld Iliefst nog vóór de gemeenteraadsverkiezingen, wal onze achterban reeds zou sussen I aankoop sportgrond teigendom Gerard Van Melel zo spoedig mogelijk maken van plannen en aanvangen bouw van een sportschuur (po lyvalente feestzaal) met de ruimst mogelijke afmetingen voor zaalvoetbal en 3 volley- balterreinen, wat betreft financiële auto nomie moet S O S. Veile als grootste sportvereniging de mo gelijkheid krijgen als rru de cafetaria aan de sportschuur uit te baten (zonder dat moet de sport-voor-allen- demokrati- sering eraan geloven! naast alle andere faciliteiten, zoals inrich ting als klublokaal. Dan pas kan S O S. Veile een echt sport-voor-allen-aanbod voor heel Temse aanbieden en een echt sporttechnisch kader uit bouwen In samenwerking met Bloso. de Gezinssportfederatie van de B G.J.G.. de sportdienst en de sportraad wil S O.S. Veile niet alleen de mo tor worden van de rekrea- tiesport van Veile maar zeker van Temse en ver er buiten. Zonder financiële autopnomie moet men op ons met rekenen. om al eerder aangegeven re denen een extra-sportterrein (deels voetbalveld, deels speel veld! met autonome sanitaire installaties, los van de cafetaria (eigendom Bunneghem) een onafhankelijke verga derruimte naast een onafhan kelijke gemeentelijke feestzaal waarin beperkte feeslelijkheden kunnen georganiseerd worden (100 personen) los van de cafe Dat men niet komt aandragen met hei argument dat het een slechte tijd is. enz. Er zijn sub sidies. Alles is een zaak van relaties en prioriteiten Men heeft er alleen maar voor te zorgen en tijdig bij te zijn en op de juiste deur aan te kloppen. Dal men een voorbeeld neemt aan V O.S. Veile en Bloso. aankoop sportmaterieel tro feeën. gratis lessen, adviezen Tot zover René De Cock MINIVOETBAL Vrijdagavond vond ten hui ze van Baziel «Garage» Van Hoye. sponsor, de hul diging plaats van het zaal voetbalteam (heren) van SOS Veile, dat zich op overtuigende wijze tot kampioen speelde van de gemeentelijke zaalvoetbal kompetitie. Aan deze kompetitie - ge leid door de gemeentelijke sportdienst - namen acht rekreatieve teams deel. SOS Veile won al zijn wed strijden en legde meteen beslag op de eindzege. De beker van groot-Temse was de symbolische beloning. Het team van kapitein Ro nald Vercauteren skoorde bovendien het hoogste aan tal doelpunten. De ploeg bestond uit Ronald Ver cauteren. Jozef Audenaert. Eric Raes. Ferdy Van Eet- veldt. Luc Van Nuffel. Lu- do Waterschoot. Franky Catthoor. Ronnv Van de Merlen en Jorgen Jorgen- sen. Ronald Vercauteren geldt daarbij als «het hart en de nieren» van het SOS Velle-voetbal. In deze bekerkompetitie van groot-Temse is duide lijk gebleken, welk een hoog peil het zaalvoetbal van SOS Veile heeft be reikt. Met SOS won - en daarover is eenieder het eens - de sterkste en veel- zijdigste ploee. Voetbal is bij SOS overi gens erg in trek. De vereni ging beschikt over een re kreatieve herenveldvoet- balploeg (die bij gebrek aan akkomodatie te weinig kan spelen), een jeugd- voetbalploeg (voor wie de speeluren tijdens de win terperiode te laat komen), een dames- en een heren- zaalvoetbalploeg. voor wie de vele verplaatsingen (cir ca 50 keer per jaar) van het goede te veel zijn. Het on derdeel voetbal wenkt -dan ook duidelijk naar de be loofde sportinfrastruktuur te Veile. Ook de damesvoetbalploeg van SOS heeft zich reeds meermaals onderscheiden. Zij won o.m. reeds twee maal haar eigen tornooi. Het team wordt begeleid door voortrekkers als Ro nald Vercauteren. Ferdy Van Eetveldt en Eric Raes. Met andere teams als OCMW en Temstar ligt het damesteam van SOS aan de basis van de groeiende po pulariteit van het dames zaalvoetbal in Temse. Het eresaluut dat sponsor Baziel Van Hoye vrijdag avond aan zijn poulains gaf. geldt veralgemenend ook voor SOS Veile, de bloeiende vereniging die in een paar jaar tijd is uitge groeid tot een voorbeeldige sportieve mastodont, een weldoener voor vele sportbeoefenaars en voor Veile. (telkensj Ivoetb; /Irartef I wat v Jen wei tre va nog nietjhinie dan zouKoetb; jaar ofl Du>v g kunnerjaan e aar topkl»ngro blijft bijsolida nhef dat pen La voor de ix>k in infrastrujees d ies en losp'IL'fh mers geeJVeel aont. Ofl de I Parkskei erwooi •dig. het a adjektiev( ir het overige maar af- :hten hoe de publieke Het kampioenenteam van SOS Veile. georganizeer Het damesteam van SOS Veile. en BBL. Na het schap werd nog een tornooi dezelfde ploegen, voor deze beker Het eerste minivoetbal- gaert (oud-speler van Een- tw'st tussen BBL en kampioenschap van het dracht Aalst). Zij speelden s'or- Het waren de m._ verbond Aalst, voorbehou- voor Excelsior en BBL. van de bank die den aan veteranen, heeft Volgende ploegen schreven werkelijk een geweldig sukses ge- 'n v°or het kampioenschap ze de beker in de kend. De enorme deelna- dat spannend verliep: Ex- wisten te slepen, me en belangstelling is niet celsior, O.C.M.W., Ti- rechter Etienne in het minst te wijten aan marcha, 't Velleken, De leidde deze finale het dynamische bestuur be- Geuzen. Apostelken, Liars werkelijk grandios staande uit voorzitter Ro- land Dua, ondervoorzitter Michel De Waegencer, se- kretaris Van Hove en pen ningmeester Jean-Pierre Van den Bulcke. De wedstrijden van dit kampioenschap werden al len zonder uitzondering ge speeld in de sportzaal van het Hrito te Aalst. De kampioenen die op het hoogste schavot mochten plaatsnemen waren de ge reputeerde spelers van 't Apostelken met in hun ran gen Freddy Van den Bo- Door Walivo zal nu ook een georganizeerd worden. Op verzoek van mee klubs trouwens en daarvoor wordt al een behc ke belangstelling genoteerd. Laatkomers ku nog steeds inschrijven tot 15 juli en alle inlicht in dit verband kunnen bekomen worden bij J Cap, Goudenregenlaan 72. te Sint-Niklaas - 031-76.71.79. Een kontaktvergadering met be king van de reglementen wordt met de ingesch: ploegen voorzien voor vrijdag 30 juli te 19 u.i lokaal café Stad Leuven op de Grote Markt te Niklaas. 3.900 frank en een mini maal (overdekte staan plaatsen gepensioneerden) 1.250 frank: één tribunezit je van het hoogste gehalte kost 300 frank, een niet- overdekte staanplaats 120 en kinderen jonger dan twaalf tellen 90 frank neer. Voor de Beker van Vlaan deren betaal je 300 frank voor een tribuneplaats. 150 frank voor elke andere kijkmogclijkheid. De re servewedstrijden kan je te gen 70 frank bijwonen, ko men kijken naar matchen van de Uefa's. provinciale juniores of provinciale scholieren kost bij Sportkring 50 frank. De voorverkoop van de abon nementen gebeurt op maandagen van 18u3Ü tot 21 u. idem op woens- en donderdagen: op dinsdag kan je van 18u30 tot 20 u terecht op het sekretariaat. op vrijdag van 14 tot 20 u en op zaterdag van 10 tot 12 u. Naar wijd en zijd is het bekend dat je een voet- balklub van het niveau SK Sint-Niklaas (of Loke ren. Beveren. Anderlecht. etc.) niet draaiende kunt houden met alléén de in komsten uit toegangsgel den. Sportkring vormt dus géén uitzondering op deze ongeschreven wetHet knipoogt naar Granini en Puma en nog een resem andere sponsors en moet voor het overige maar af- Half juli vliegt SK Sint-Niklaas er stevig in trainingen hervatten op 10 juli om 18 u vo< eerste elftal, de B-kern gaat van start op 19 ji 18 u. Voor de Beker van Vlaanderen wordt 20 u) op volgende dagen dit programma peld. Woensdag 14 juli uit naar Oudenaarde, dag 17 juli thuis tegen Gent. zaterdag 24 juli Beveren. woensdag 28 juli thuis tegen zaterdag 31 juli thuis tegen Oudenaarde. 3 augustus uit op Gent. zondag 8 augustus tegen Beveren. dinsdag 10 augustus uit op dan eventueel nog de finale op zaterdag gust us. Een eerder gemaakte afspraak met Club wordt nageleefd. In volle Beker van wordt, op woensdag 11 augustus, in Sint een oefenmatch gespeeld, tegen Club. De beker van België begint voor zondag 22 augustus, de tweede match is voor gustus gepland. opkomst zijn zal. Guido Waterschoot. penning meester \an de SK-beheer- raad. is behalve een wijs man ook een realist: hij streeft dit seizoen naar drieduizend toeschouwers per match, wel wetende dat je zoiets, en zeker niét in het zo met voetbal door drenkte Waasland, niét kan voorspellen. Vorig seizoen waren er gemiddeld twee duizend belangstellenden hoewel men op vierduizend had gehoopt. Maar men ligt niet wakker van een geringere publieke op komst. al wil zulks nog niet zeggen dat men niet graag zou hebben dat het elke veertien dagen «volle bak» zou zijn. Naarstig sleutelt Sportkring Sint-Niklaas aan het toekomstige imago échte tonklub Mis schien is het nog mei 1983; dan eventueel een jaar drie later nog doorstoten naar Hoofdzaak blijft kompetitieaanhef gewapend is voor dat de hele van kommissies en vaste werknemers breken vertoont, perskonferentie va vrijdag in 't beheerder Staf klonk noch eufo noch pessimisme. den Bergh en zijn her Jan Ceuleers allerminst een maar daarom nog mogelijke opdracht, luidt, vagelijk gauw mogelijk een eerste bemachtigen snel en tijd rékbare

De Voorpost | 1982 | | pagina 26