Onze verslaggever licht transfer gebeur en toe. Durmen lijkt uitgeteld in titeldebat Toyota - Le Patrimoine haalt slag thuis Op de voetbalbeurs Kaatsverbond «Lebbeke» 28 - 9.7.1982 - De Voorpost White Star Sombeke: Luk Van Hoorick: theorie Heizelkursus overbrengen White Star Sombeke begroet in Luc Van Hoorinck de nieuwe trainer Voor Luk Van Hoorick (ex-speler van Sporting Lokeren) breken zwa re weken aan. Het volgen van de Heizelschool, de trainingen bij Whi te Star en de verantwoordelijkheid over de pre-miniemen van Sporting Lokeren: geef toe, het is een zware brok! Luk kennende, twijfelen wij er niet oan dat hij de zaken grondig zal oanpakken. Zijn technische kennis en ervaring staan daar borg voor. Toen Francois Danneel trainer werd van Sint-Gillis-Waas aarzel den de dirigenten van White Star geen ogenblik om Luk te benade ren. Als klubspeler had hij reeds het goeie voorbeeld gegeven. Het be stuur is ervan overtuigd dat ze de ideale man hebben: als Speler kent Luk de gaven en gebreken van de ploeg. Hij twijfelt er niet aan dat zijn medespelers zijn gezag zullen aan vaarden. En bij purrtengeWin komen er ook centen in de beurs en dat is nog altijd het beste argument. Hoe zou je zelf zijn! Afgelopen kompetitie kwamen toch enkele tekortkomingen aan het licht. De voorlijn was wel pro- duktief, de doelpunten rolden eruit. Maar het schoentje neep in de ver dediging. Zo prompt er werd ge scoord, zo regelmatig werd de bal uit eigen net gevist. Ook de verbin ding tussen de lijnen kon beter. Maar kom, geen oude koeien ophalen. Als doelwachter werd Malfliet aangeworven. Hij speelde bij Loker- se SV vier wedstrijden in het eerste elftal en toonde zich een waardige vervanger van Van Bogaert. Eddy moet in staat zijn de nodige rust in de ploeg te brengen. Wat wel moet opgevangen worden is het vertrek van goalgetter Gustaaf Pieters naor Sparta Waasmunster en van Luk van Moeseke naar RS Haasdonk. Deze leemten worden aangevuld door Hugo De Baere van Gerda, Steven Van Meirvenne, Jan D'Hondt en Luk Tassent van Ham- me, Mark Pringels van SK Sint- Niklaas, Dirk Van Remoortel van Temse, Gerry Vercauteren van SK Beveren en Freddy Wijnants van Wachtebeke. White Star Sombeke staat be kend om zijn goed technisch voet bal. Hierdoor hoopt het nog meer supporters te lokken. Wij wensen onze gastheer Luk Van Hoorick en White Star een vruchtbare samen werking. Andrf FC Moerbeke bij de eerste drie eindigen De suikerploeg is waarschijnlijk een unicum in onze voetbalgouw. Zonder kantine en zonder sponsor, slagen de Suikermannen erin het seizoen te doorspartelen op een meer dan behoorlijke wijze. Op de koop toe houdt men zeven ploegen in leven: pre-miniemen, miniemen, knapen, scholieren, juniores, reser- ven en eerste. Doar kennen wij maar één woord voor: formidabel! Onze zegsman, André Apers, looft het ganse bestuur voor zijn enorme inzet. De overeenkomst is voorbeel dig, de resultaten zijn dan ook na venant. «Namen doorgeven is ge vaarlijk. Ik zou iemand kunnen ver geten» beweert hij terecht. Toch weet gans sportminnend Moerbeke wat Georges D'Hert voor FC bete kent. De andere leden zullen het ons zeker niet kwalijk nemen als wij penningmeester en duivel-doet-al Georges eens extra vermelden. Op de transfermarkt geen sensa tioneel nieuws. Mare Bonte en De Meyer keren terug naar Kemzeke. Daarvoor komt in de plaats Rudi De Maere in het middenveld. Als doel man en kapitein Kris De Brabander zijn ploeg kalmte kan bijbrengen, zorgt Guido Dullaert (vorig seizoen van Lokerse SV in ruil voor Costa Vervaet) wel voor de doelpunten. Heel onverwacht heeft men ook een Engelsman, Baker, op de kop kunnen tikken. Baker speelde in de Engelse kompetitie in een reeks, onze bevordering waard. Hij kwam in Moerbeke wonen en zo krijgt de Suikerploeg een onverhoopte bui tenlandse transfer. Van Bassevelde komt over: libero Albert Corbijn. Met zijn ervaring kan dat een be langrijke aanwinst zijn. Een eigenaardig verschijnsel: op verplaatsing gaat men o.a. Stekene en Kruibeke kloppen en thuis sneu velt men tegen een doodgewone meeloper. Mits meer standvastig heid in de prestaties (de goede dan) hoopt men bij de 3 promoverenden te zijn volgend jaar. Aan trainer Roger Roels (2de jaar Heizei gelukt) nu de taak om de jeugd aan de ervaring te koppelen. Wij twijfelen er niet aan dat hij slaagt! Andrf. Herleving Sinaai: voorzitter Van Rijsselberghe hoopt op doorbraak jeugd Voorzitter Van Rijsselberghe had bij de afrekening van het seizoen 1981 -1982 een beter resultaat ver wacht. Neen, geen titel, daarvoor is hij te realist. Maar toch, Herleving moet toch dichter kunnen eindigen, aldus de praeses. Op gebied van aan- en verkoop vallen er geen denderende veranderingen te note ren. Kris Meul is gehuwd en naar Merelbeke verhuisd. Het is dan ook logisch dot de ex-kapitein van de geel-blauwen de rangen van Merel- beke gaat vervoegen. Voetbalminnend Sinaai blijft zijn vertrouwen bewaren in trainer Luk Prevenir. Luk wil de jeugd scharen onder de vleugels van ervaren rat ten als Etienne De Plus en Tony Van Geert. Van de verdediging en middenveld stralen voldoende be heersing uit. Het wringt echter in de voorste linie. Men kan moeilijk be weren dat Jacobs, Lambrechts e.a. De Greyt geen waardevolle aanval lers zijn. En toch hapert het daar! Is het gebrek aan vertrouwen om af te drukken? Of durven zij het niet aan hun verantwoordelijkheid te nemen in de zone van de waarheid? In voetbal bestaat één harde waarheid: het zijn de doelpunten die tellen. Mooi spelen is verrukke- Etienne De Plus naar Herleving Sinaai: ervaring in dienst van de jeugd. lijk voor het oog, voor een sierlijk opgebouwde aanval krijgt men ap plaus, maar de ontgoocheling is des te groter wanneer met de regelmaat van een klok de doelkansen worden gemist. Trainer Luk Prevenier weet waaraan te sleutelen en wij geloven vast dat hij de gepaste remedie zal vinden. Tot jolijt van de toeschouwers van wie men hoopt dat zij in grotere getale zullen opkomen. Voorzitter Van Rijsselberghe hoopt het toe schouwersgemiddelde dit seizoen aanzienlijk te zien stijgen. Jeugdige spelers hebben vooral deze mentale steun nodig. Voor de technische steun van de jeugd staan volgende trainers in: Dirk Joos, Hugo Van den Bossche, Wilfried Van Geert en Pol De Waele. Een voorbeeldige infrastruktuur en vakkundige bege leiding staan borg voor de toekomst van Herleving Sinaai. André Sparta Waasmunster: volgend seizoen moet het lukken Aan het woord voorzitter Van Boxelaer van de Heideploeg. «Ver leden seizoen eindigden wij op de 2de plaats. Op zichzelf zeer mooi, maar zoals in het wielrennen wordt over die tweede plaats straks niet meer gesproken Wij willen kost wat kost promoveren. Gerda Sint-Ni- klaas zal ook niet te onderschatten zijn.» Om hun titelambities kracht bij te zetten, trekt Sparta trainer Willy De Schrijver van Sporting Lokeren voor één jaar aan. Hij volgt trainer Beir- naert op. «DE» koop is waarschijn lijk Gustaaf Pieters van W.S. Som beke. Deze goalgetter moet de net ten van de tegenstrever regelmatig bol kunnen zetten Hij krijgt daarbij ook versterking van de aanwinsten van SNS: Yves Van de Neucker en Luc Van Osselaer. Samen met de huidige titularissen dragen ze de hoop mee van het ganse Sparta- bestuur. Aan de heide wordt ook veel aandacht besteed aan de jeugd. «Onze jeugd moet de wissel op de toekomst worden», aldus de voor zitter. «Uit die komende lichtingen moeten alleszins elementen komen om ons fanionteam te vervoegen. Tegenwoordig worden voor spelers zulke waanzinnig hoge prijzen ge vraagd dat een degelijke jeugdop leiding onontbeerlijk is». Ondanks de konkurrentie van Lo keren, Beveren en Sint-Niklads mag men bij Sparta toch niet klagen qua belangstelling. Als men dan ook produktief voetbal laat zien en de eigen jeugd stilaan aan bod komt kunnen wij de voetballiefhebbers maar één raad geven: ga eens een wedstrijd van Sparta bekijken en ge zult een aangename namiddag beleven. André SK Lokeren brengt trainer Emiel Rombout nieuwe impulsen? Het voetbalseizoen 1981 -82 bracht, op een paar uitschieters na, geen denderende resultaten voor de blauwwitte ploeg. Akkoord, de kon kurrentie van Sporting en SV kan een weerslag hebben op de pu blieke belangstelling. Maar ook voetbalkundig kon men bezwaarlijk spreken van een schitterend seizoen. Aan het woord André De Fré. De grondlegger van de ploeg van put tenen (remember de Bondsmissie- dag in het vroegere KVS en de toenmalige titels op een rijtje) neemt na 23 jaar trouwe dienst ontslag als sekretaris. Er zijn jeugdi ger en betere kandidaten, beweert hij. Hij blijft bestuurslid maar de «oude» wil het wat rustiger aan doen: zijn beroep kombineren met de sport wordt moeilijker en moeilij ker. Maar eenmaal aan de klap over het voetbal en zijn SK komen weer die twinkelingen in zijn ogen. Met kennis van zaken weet André de dingen te relativeren. Hij heeft al zoveel voetbalwaters door zwommen. «Wij hadden drie afzonderlijke blokken maar geen ploeg. Er was geen verbinding, geen samenhang tussen verdediging, middenveld en oanval. Alles verliep te stroef. De tegenstrever kon zich steeds rustig organiseren wanneer er een aanval bij ons werd opgezet.» Willy Vermoens was gedurende zes jaar een gewaardeerd oefen- meester. Maar zoals bij vele ploe gen het geval is wil men ook bij SK eens een verandering van klimaat. Met de aanwerving van Emiel Rom bout als trainer beoogt SK het ge kende shockeffekt. Wij kennen de kwaliteiten van Emiel en zijn over tuigd dat er in de blauwwitte rangen een nieuwe frisse wind zal waaien. Komen de ploeg versterken: Tigra Soliman Arzakan (eindejaarsju- nior), en Marc Annaert van Sporting, Van beide kleurlingen wordt vooral verwacht dat zij een kentering in het spelsysteem te weeg brengen. Van de Duitse ama teursliga komt Van Hoecke over: wel geen Littbarski maar wel ge noeg Duitse ervaring om SK j te tillen. Verder van SK Be< André Saey van SV, junior van Sporting: scholier Dannyj en kadet- Chris Coppens, var aarde: Coers, Celie en Hai Wegens werkomstandigl kan men geen beroep meer d libero Gilbert Paelinck. Aan|| verliest SK een waardevol e hij speelde op zowat alle p'ajmeet Volgende bestuursleden hopL^f binnenkort op Puttenen te btLjjie ten: Guido Van Avermoet, D'Haen, Peter De Meuleneerdt voor zef Everaert, André De Riddcgj e les De Vijlder, Albert Van Hjjr w, Willy Vermoens, Prosper Vanu^, Marc Van Damme en onzev^D heer André De Fré. Ijj z •lijd FC Eksaarde: E terug in de subtop oft nu de titel 87"0 I tijd Gesprekspartner Hilaire Dej aan er nog van overtuigd dat de t met suur van Michael Van Bocxloajes i leden seizoen FC kwade #t (A heeft gespeeld. Het woord i voc wil hij niet laten vallen moje D< hebben heimelijk de indruk dn bij laire er toch een ogenblik aojbev dacht heeft. Het kampioentkom werd afgesloten in de subtowa) schitterend resultaat maar f ove kleine vinger verraadt dat FCfiracI duldig wacht op het nieuwe jreer sein en onmiddellijk zijn titeéen ties kracht wil bijzetten. lagav men definitief de roodwitte réulst versterken: Alex Van Bocxelojvoo: Jules Kint. Laatstgenoemdes t zigheid gedurende enkele D< werd vorig seizoen ook zwaarjttert gevoeld. Jules is de ideale rusél Di ger in de verdediging. Hij is ol-OOO impuls waar menig aanval jAal: opgebouwd. Ook het kontrakit- Ir Ivan Smet werd met I jaar verijr w£ Als gewezen Uefa van Sp#an 1 kent Ivan het klappen van de digingszweep. Van Mot kwam onderwijzer (in Sint-1 siacollege) Danny Dieleman p Deze voorspeler zal zeker niet len ontgoochelen al was het f« om zijn leerlingen. Vertrok deffe E< naar Valentino's Overmere: Van Laere. Hij was 11 jaar aklfc FC maar kreeg wegens bevj diensten zijn overgang naar djtotle meente waar hij werkzaam is leel Posterijen Moerbeke nam F1 Clayé in dienst. «DE» transf#0 c Eksaarde is wel deze van KiK v Cock naor Lokerse SV. Kris w#n jaar bij Temse maar kwam nief)< n zijn trekken. Te weinig aange<|l|e en als vreemde eend in de bif'6 hij bij de scheepsbouwers niefPst den. Bij SV wordt hij naast A#°I- gedropt en dat scheelt een slf een borrel. Voorzitter Rogerp's- brecht, Willy D'Hondt en Hilal Mol danken ook alle andei stuursleden en de stille «goeie kers zonder wie het bestaa een klub onmogelijk is. Ind< om de goede werking van men, knapen, juniors, reserv eerste elftal te bestendigen heel wat inzet en overeen nodig. Daarom ook een pluin jeugdtrainers Jef Raes, Dirk en Luc Van Peteghem. Zondf juli om 10u30 is er algemene dering in het Gildenhuis. KAATSEN Kampioenschap van Vlaanderen kaatsen te Aalst Maandag 12 juli tot zater dag 17 juli organizeert de kaatsclub «Herleving Houtmarkt» op het kaats- plein op de Houtmarkt te Aalst een tornooi. De inzet in de titel van het kam pioenschap van Vlaande ren 1982. Maandag 12 juli om 15 uur spelen de ploegen uit Pont- a-Celles, Braine-le-Comte en Gembloux. op dinsdag 13 juli eveneens vanaf 15 uur de ploegen uit Hor- rues, Saint-Servais en Fe- luy; op woensdag 14 juli om 15 uur spelen de teams uit Oeudeghien. Nivelles en Buizingen en donderdag 15 juli om 15 uur zijn de ploegen van Naast. Ninove en Tollembeek aan de slag. Deze twaalf ploegen vor men werkelijk de elite van de kaatssport in ons land. Het belooft dan ook een spannende strijd te worden. De grote finale, waaraan de vier reekswinnaars zul len deelnemen, heeft plaats op zaterdag 17 juli om 15 uur. Uitslagen van 4.7.1982 Reeks A Modema - Oudegem 15-10 Onder Ons - Moerstraat 15-9 Boereschuur - Berlare 15-7 Zolderken - Lindeken 4-15 Reeks B Popey's - Gijzegem 15-1 Mleregem-Ons Vermaak 3-15 Appels - Super 7 15-4 Bal Op - Smisken 15-5 Wedstrijden voor 11.7.82 Ons Vermaak - Appels Bal Op - Popey's Gijzegem - Mieregem Super 7 - Smisken Reeks B Het blijft spannend aan de top Aan de top blijft het uitermate spannend. Zowel Appels als de twee andere Moorselse ploegen, n.l Popey's en Bal Op bleven aan de winst. Bal Op de leider met gelijke pun ten met Appels, ondervond slechts in de eerste helft enige tegenstand van Smisken, Het werd zelfs 5-5 doch met een 8- 5 ruststand had het reeds uit zicht op de zege Popey's had helemaal geen problemen met rode lantaarn Gijzegem, ruststand 8-1. eind stand 15-1. Ook Appels won opnieuw zodat de eindstrijd voor de titel met nog 2 zonda gen te spelen uiterst spannend blijft. En nu maar uitkijken naar zondag! AT Zeelse kaatskompetitie De Meester A - Durmen 15- 6: Durmen liet zich in deze achterstallige wedstrijd niet intimideren door de repu tatie van De Meester. De bezoekers brachten zelfs'de lef op een verdiende 0-2 voorsprong te nemen. Na dien werd het 2-2 maar Durmen hield de touwtjes in handen tot 2-3. Toen begon een gemotiveerde thuisploeg aan een remonte met een uitstekende Eddy De Saedelaere die drie bal len rechtstreeks overkeer- de. Zijn prestatie werd uit stekend aangevuld door Frank De Geyter zodat er zelfs geen punt meer inzat voor Durmen. Het orgel punt was evenwel een over geleverde bal van Luk Col- lewaert. Bij Durmen kon Luc Schiettecat terugblik ken op een verdienstelijke partij en ook de nooit ver sagende Michel Van Dam me hoorde thuis in het rij tje uitblinkers. Durmen Rubbens 3-15: Ook deze dubbele ontmoe ting tegen de andere titel kandidaat heeft Durmen geen punt opgeleverd. De goede start van de thuis ploeg liet aan 1-1 vermoe den dat ook Rubbens geen gemakkelijke wedstrijd te gemoet ging. Naarmate het wedstrijdbeeld vorderde bleek echter dat de thuis ploeg de nodige overtui ging miste om zijn repliek tot een goed einde te bren gen. Een puike Ronny Wauters zorgde bij Rub bens voor vijf overgekeer- de ballen maar de grote animator was Freddy Van de Velde die er zes voor zijn rekening nam. Bij Durmen was ditmaal Her man Callaert goed geïnspi reerd maar het was voor de thuisploeg vechten tegen de bierkaai. Pimpernel Van Geete- ruyen Poppe 15-13: In de eerste helft van deze lutte heeft VG-Poppe de kans gemist op een betere uit slag omdat het faalde bij de opslag. Dit onderdeel, nor maal het sterke wapen van de bezoekers was zoek te gen Pimpernel zodat VG- Poppe definitief de aanslui ting kwijt zijn met de lei ders. Aan de rust 8-3 cijfers en plots kwamen de bezoe kers sterk terug om via 8-6 een 13-12 stand af te dwin gen. Het werd nog 14-13 maar de lange achtervol gingsrace eindigde op een nipte nederlaag. Voor Pim pernel was dit een graag meegenomen zege onder impuls van een uitstekende Bob Van der Straeten als grootmidden en een steen goede Theo Ronsse. 't Hoeksken - De Meester A 4-15: Tegen alle verwach tingen in liet de thuisploeg de eerste twee spelen opte kenen De Meester liet zich door de situatie niet ver ontrusten en kwam geleide lijk terug om aan de rust een 3-8 voorsprong uit te bouwen. De bezoekers hielden de touwtjes strak in handen en aasden op een ruime driepuntenzege die hen opnieuw mee aan de leiding brachten zij aan zij met rivaal Rubbens. De thuisploeg kon enkel een kranig verweer inbrengen dat echter onvoldoende bleek om aanspraak te kun nen maken op eigen pun- tenwinst. De wedstrijd De Meester B - Neyt werd naar een latere datum uitge steld. Het klassement 1. Rubbens 98 1 131 48 23 2. De Meester A 9 8 1 133 54 23 3. Neyt 85 3 107 71 17 4. Durmen 95 4 10479 16 5. Van Geeteruyen Pop pe 96 3 115 102 15 6. Gemeentepersoneel 8 3 5 67 100 8 7. Pimpernel 9 2 7 671187 8. 't Hoeksken 9 1 8 58 129 5 9. De Meester B 8 1 7 37 118 3 Wedstrijdkalender Zaterdag 10 juli beli strijden in reeks 1 r pernel De Meester k Kompetitiedag op z 24 juli: Pimperne w v Hoeksken (Lucien tiaens), Van Geel - Poppe - De Meester dy De Beule), Neyt men (Theo Wauters Dit weekend ging de meeste aandacht naar de ontmoeting tussen twee ongeslagen ploegen: Toyota I.e Patrimoine en Rodania. Hoewel het een vlotte overwinning werd voor de ploeg van Kastel, mag Rodania niet wanhopen. Vier punten achterstand zijn te overbruggen... Toyota Le Patrimoine - Ro dania 12-8 De bezoekers pikten al da delijk het eerste spel in, maar de thuisploeg klamp te aan. Toch werd het 1-2 voor Rodania. Een fel aan gemoedigde thuisploeg kon een eerste kloof slaan: 4-2. De bezoekers met Marien, Baert, Burill, Van Hoey en Segers deden Toyota toch even bleek worden. Zij maakten er zonder aarze len 4-6 van. Vier spelen na mekaar sta ken zij op zak! Hoewel de thuisploeg na de rust de stand in evenwicht bracht, kon Rodania nog 6-7 ma ken, maar daarmee bleek de kous af. Terwijl Roda nia aftakelde, maakte de thuisploeg er vlot een eind aan. Van Gaeveren - Rodania 3- 12 Rodania had in deze in haalwedstrijd echt geen moeite om de thuisspelers van de wijs te brengen. In de eerste helft werd het al 1-6. De lokale tegenstand was niet bestaande en in de tweede helft kregen we het zelfde spelbeeld: een te sterke bezoeker liet Van Gaeveren geen kans. Madeion - Christiaenssens KWB 10-12 Een boeiende wedstrijd waarin beide ploegen de kans kregen om de zege op zak te steken. De thuis ploeg startte best en het werd 3-0, maar het ant woord kwam al even prompt: 3-4! Aan de rust kon de wedstrijd herbegin nen op een 6-5 stand. Na de koffie scheen KWB wel losgelaten: zonder om wegen werd het 6-10. Toch verloor Madeion de moed niet en bleef het aanklam pen tot 10-11. Verder is het niet geraakt. Lamotboys - Broekkant 12- 8 Een mooie start voor de Lamotboys die via een 2-0 uitliepen tot 5-2. Maar Broekkant liet het daarbij niet. In een wip stond het 5-5. Rusten werd geblazen op 6-5. In het tweede ge deelte bleef alles samen tot 8-8. Toen schoot Lamot boys uit zijn krammen en stevende recht zege. Ons Vermaak - Van| ren 4-12 Hoewel de lokale fel het eerste spel meegT heeft ze toch een f nederlaag geleden, begin weerstond hel en het werd 2-3 i maar toen sprong del Broekkant - Madcli Reeds in het eerste te toonden de lokall sterk ze wel ware werd gedraaid op 6- de tweede helft i match eenzelfde bee

De Voorpost | 1982 | | pagina 28