Levend, belevend, samenlevend- Met Agalev van grijs naar groen Boeye opnieuw lijsttrekker bij Beverse PW GOUDEN ZAKEN C.V.P. Erpe-Mere: oudere tenoren verdwijnen Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieski m S.N.E.L. in Sint-Niklaas een aanvulling S; Melseels tintje. Motorrijder gestorven Nieuwstraat 36 9300 AALST Tel. 053-76.71.12 2 - 9.7.1982 - De Voorpost •Vorige week presenteerde de Aalsterse afdeling van Agalev op een voetbalioze woensdagavond haar kandidaten en programma aan de pers. Vlakbij de Zeebergbrug, aan de Gheraerdlaan. in café-restaurant «Huize Rubens» stelden zes van de negen kandidaten die tot nog toe op de lijst zullen fungeren zichzelf en een voofontwerpprogramma voor van Agalev Dagelijkse Doening Aalst. Een niet- goedgekeurde werktekst eigenlijk, waarbij «elke lezer(es) wordt uitgenodigd tot bemerkingen, aanvullingen enz. Doe maar!». Zo staat het aan het slot van het gestencild, 13 pagina's tellende brochuurtje dat de veelzeggende titel draagt: «Van grijs naar groen»... Zy zijn groot en ik... strooibiljetten en affiches Een onmogelijk taak? Het groene kaftje steekt hun ideeëngoed aan een Zou de pers de hoopvolle boordevol frisse ideeën en ruimer publiek voor te boodschap van de groene die worden verdedigd door stellen. jongens en meisjes aan het een handvol idealistische Het kleine Agalev wordt publiek willen overbren- vrouwen en mannen die ge- onachtzaam in het verdom- gen? Dachten de dapperen lukkig nog blijven geloven boekje van onze demokra- van Agalev en het werd dus in een betere toekomst tie geplaatst en is daar niet een perskonferentie. op doch jammer genoeg niet eens verontwaardigd over. hoop van de zegen te krij- over de middelen beschik- het doet ons denken aan gen van de aanwezige pers ken om hun hoopgevende het kleine, simpatieke fi- 'ui. En dat valt mee: niet boodschap via diverse me- guurtje Calimero, dat altijd minder dan zeven persmen dia ruimere bekendheid te wat mismoedig uitriep: sen zijn lijfelijk aanwezig; geven. «Zij zijn groot en ik ben of ze er in hun krant wat Typerend daarbij is, dat klein, en dat is niét eer- van maken valt echter nog één van onze kollega's van lijk!» te bezien, een machtige krantengroep Dat gevoel van een beetje Maar ze zijn er en ze stellen enkel geïnteresseerd is in wanhopige machteloosheid belangstellende vragen en de namen van de kandida- voelen wij ook als we zien doorbladeren geïnteres- ten, omdat zijn krant geen hoe de groten achteloos seerd het ontwerpprogram- programma's van politieke met miljoenen kunnen ma. Uit dat programma partijen publiceert! gooien, hoe ze in deze kri- blijkt vooral een oprechte Nochtans komen de zoge- sistijd onbeschaamd het bezorgdheid voor de gewo- naamde «grote» partijen geld vergooien aan wan- ne mens en zijn dagelijkse volop aan bod in de dag-en smakelijke affiches vol hol- or,belangnjk lijkende, weekbladpers. Soms open- le slogans en druksels die maar tocb zo belangrijke lijk doch meestal op bedek- uitpuilen van ijdele belof- problemen. De gewone te wijze worden politieke ten, terwijl de kleintjes met rnan vrouw wordt dage vriendjes in een zo gunstig mondjesmaat de kiezers ''iks overspoeld door de mogelijk daglicht gesteld in voor zich moeten trachten wereldproblematiek, ge- de hoop dat als ze ooit een te winnen via de weg van konfronteerd met de ellen mandaat zouden bemachti- de dialoog. Een tijdroven- de van de onderdrukten, gen een wederdienst ruim- de en vermoeiende opgave. bet 'eed van de gemartel- schoots tot de mogelijkhe- zeker in Vlaanderen dat den- de hemeltergende ar- nog steeds niet heeft ge- moede van miljarden men- leerd beschaafd te dialoge- se'Üke wezens, de honger ren en opgesloten blijft in die sPre*kt uit bolle ^"der- een benauwend konserva- oogjes; hij staat er machte loos tegenover en kan er den behoort.. Agalev krijgt dus niet veel kans om via de pers zijn doelstellingen kenbaar te maken, noch beschikt dit Wie brengt in dit grijze a"een maar wat aan doen Vlaanderen het sprankeitje door vvat 8e'd- een fraktie groen van de hoop? van z'ïn welvaart, te stor ten op één van de vele groepje goedmenende mensen over de middelen om met advertenties. uitnodigende postgironum mers. Een soort aflaat voor de zondige welvaartsmens. het sussen van een knagend geweten, het afwerpen van het schuldkompleks waar mee men hem of haar wil opzadelen... Maar deze mensen hier wil len konkreet wat gaan doen aan de kwijnende demo- kratie. sleutelen aan een rechtvaardiger verdeling van arbeid en welzijn; ijve ren voor het gezondmaken van onze zieke ekologische leefgemeenschap; ordenen van ruimte en verkeer; weer meer. inhoud geven aan kuituur. Op het eerste gezicht een onmogelijke taak. Maar het kan en het hoeft zelfs niet veel te kosten: als mensen ook op andere da gen dan alleen maar met kerstmis van goede wil zou den zijn... Negen mensen hebben het tot nog toe aangedurfd hun naam te verbinden aan de Agalev-lijst die de Aalster- se kiezer op 10 oktober onder ogen zal krijgen. An deren wachten nog. aarze len omdat ze zwaar onder druk worden gezet. Mooie demokratie waar je bang moet zijn om ronduit voor je mening uit te komen! De voorlopige negen zijn: Lieve Hamerijck. Herman Lissens. Leo Wille. Gilbert Van Ransbeeck, Guy Gre- nié, Annemie Seminck. Pia Hanssens. Dirk Blendeman en Lieve Vanhaecke. Alle maal mensen die gerekru teerd zijn uit basisgroepen als De Weide. Wereldwin kel. Gastarbeiderswerking en de groene herlevingsbe- weging Anders Gaan Le ven waaruit Agalev politiek is ontsproten. De volgorde is totaal onbe langrijk bij Agalev, hier geen rare bokkesprongen bij het pollen, geen 'geleide loting' zoals bij de Mun- dial. iedereen is er gelijk, men heeft er gekozen voor het principe van machtsde- üng. Mocht er een kandidaat verkozen zijn in de Aalster- se gemeenteraad, dan zal die beslist geen zes jaar zetelen, doch na een be paalde periode zijn plaats afstaan aan een partijge noot; dit principe huldig den destijds ook al de Pro vo's en de Kabouters in de Amsterdamse gemeente raad en er valt wat voor te zeggen. Zij willen de volgende zes jaar het grijze stadje Aalst een stukje groener te ma ken; daarvoor rekenen ze op minstens een verkozene in de Aalsterse raad: één van de 41 raadsleden zou daarom een groene moeten zijn en in de gegeven om standigheden zal dat beslist geen lachertje zijn voor Agalev! Levend belevend, samenle vend gaan ze volgens eigen zeggen de verkiezingen te gemoet. Wij zijn be nieuwd... En om naar hun ware be doelingen te peilen lichten we in een volgende bijdra ge enkele punten uit hun voorlopig programma. Cyriel TEMMERMAN Volgende week: Het licht op groen voor Agalev? ^ÊmÊÊÊÊmmÊÊmÊtmÊÊÊÊÊÊÊmmmm i aw Sint-Niklaas. Voorstelling van de linkse eenheidslijst, waarrond al een bericht ven 'en in dit blad (dw) Pn Naar aanleiding van het ar tikel in uw editie van vorige week, over de Sint-Niklase Eenheid van Links, een eenheidslijst voor de ge meenteraadsverkiezingen van 10 oktober, zouden wij graag twee aanvullingen willen maken. Ten eerste wat betreft de voorlopige lijstsamenstel- ling: die is inderdaad kor re kt weergegeven in uw arti kel. Belangrijk is echter ook, dat wij buiten de ge reglementeerde lijstneerleg- ging met een voorstelling tot lijst verschijnen in de pu blieke arena waarop die lijsttrekkersfungeren: nl. Miel Dullaert (KP), J.-Piet Andries (Ral) en Eddy Dobbelaere (politiek onge bonden). De reden hiervoor is dat wij de personalistische opbodpolitiek in (dan toch) burgerlijke verkiezingen aan de kaak willen stellen en ons als lijst daarvan af zetten. Verder willen wij hierdoor de gelijkwaardig heid van de drie verscheiden 'groepen' (KP, Ral, pi ongebondenen) in ha r* heidsfront benadrukkt ~f!° het eenheidskarakter nJ lijst aantonen. In dezelfde zin 1 6^c- hier aan toe dat hi ^inI' ten h eventuele verkiezing een gemandateerde, eerste drie jaar een KI tant en voor de drie vi m de jaren van de ternv\ Ral-militant in de g( raad zal zetelen: en dezelfde redenen J.-Piet An ode Sint-N j? J digd wie h r Lei rede dooi hout iwoc ittacl Het gonst de laatste tijd in Erpe-Mere van de geruchten over de C.V.P.-lijst. De wildste verhalen doen de ronde over de gevestigde namen die zich geen kandidaat meer gesteld hebben en nog meer over hun vermeende opvol gers. Navraag bij voorzitter Gilbert Van Den Steen leverde ons bevestiging dat een modellijst aan de leden voorgelegd was, die echter slechts 18 namen bevat. Tijdens de poll bekwam deze modellijst meer dan 80% van de stemmen en werd bijgevolg aanvaard. Slechts 18 namen D.V.: «Kon er over geen volledige lijst gepolld worden?» G.V.D.S.: «Die zeven plaatsen zijn bewust vrijge houden, om achteraf nog één en ander te kunnen rechttrekken. Onze model lijst kwam immers als volgt tot stand: eerst worden alle C.V.P.-secties gevraagd of ze zich opnieuw kandidaat stellen. Tenslotte krijgt elk C.V.P.-lid kans de kandi datuur in te dienen. Zo'n werkwijze, die vol gens mij zeer demokratisch is, kan echter bepaalde ver houdingen scheeftrekken. Zo zouden wij bijvoor beeld nog één vrouw willen aantrekken en de geografi sche spreiding trachten te verbeteren.» D.V.: «In tegenstelling tot P.V.V.-voorzitter Frans De Brouwer en S.P.-voor zitter Johan De Wolf. bent u als C.V.P.-voorzitter geen kandidaat? G.V.D.S.: «Ik ben nog nooit kandidaat geweest en zal dat ook nooit zijn. Ik vind het persoonlijk deon- tologisch onverantwoord dat iemand op basis van zijn werk achter de scher men een plaats zou opei sen. Daarbij komt nog dat ik ambtenaar ben bij de Nationale Bank en als ge volg daarvan eerst een toe stemming zou moeten vra gen.» D.V.: «Er wordt gefluis terd dat de C.V.P. kontakt zou opgenomen hebben met de V.U.» G.V.D.S.: «Ik kan een der gelijk gerucht niet formeel ontkennen. Onze verkoze- nen zowel als ikzelf kennen mensen uit alle partijen en er wordt niet zelden over politiek gesproken. Toch kan ik zeggen dat er met geen enkele partij formele afspraken gemaakt zijn. Zoiets kan alleen door het partijbestuur en niemand is tot nog toe gemandateerd.» De Modellijst 1. Van Laethem Julien, Burst, uittredend raadslid 2. Van Wilder Herman, Mere, eerste maal kandi daat 3. De Lat Paul. Erpe. uit tredend raadslid 4. Yvonne Flobert-Jans- sens. Mere, uittredend raadslid 5. Lepage Etienne, Erpe. uittredend raadslid 6. De Waele Hugo. Erpe 7. Gabriels Alfons. Bam- brugge 8. Hanssens-Schockaert Diane. Erpe 9. Vindevoghel Dirk. Mere 10. Scheerlinck Walter. Aaigem 11. Paque Herman. Bam- brugge. uittredend raadslid 12. De Schaever Kamiel. Erpe 13. tot en met 19 nog niet ingenomen 20. Van den Steen Edgard. Aaigem. niet verkozen kandidaat 1976 21. De Cooman Charles. Burst. O.C.M.W.-raadslid 22. Van Aerde Jules, Burst, niet verkozen kandi daat 1976 23. Ghijssels Noella, Burst 24. Bliki Etienne. Mere. O.C.M.W. raadslid 25. Marcel Henderickx. Aaigem, provincieraadslid Op deze modellijst komen slechts zeven kandidaten voor, die er in 1976 ook bij waren. Van de twaalf ver- kozenen uit 1976 zijn er slechts vijf opnieuw kandi daat. Zijn geen kandidaat meer Luc De Smet, lijsttrek ker, 1093 voorkeurstem men, burgemeester van Er pe sinds 1971 Frans Den Herder. 1125 voorkeurstemmen, burge meester Mere sinds 1958 Van den Broeck 579 voorkeurstemmen, burge meester van Aaigem. Na diens overlijden opgevolgd door Haerinck, schepen van Ottergem, die eveneens geen kandidaat meer is. Henderickx Marcel. 615 voorkeurstemmen, burge meester van Erondegem sinds 1964 A maat Gabriels, 6 88 voorkeurstemmen, burge meester van Bambrugge ge durende 39 jaar. Van Herreweghe, ex- raadslid Vindevoghel Piet, ex- schepen van Mere D.V.: «Een nogal radikale ommezwaai?» G.V.D.S.: «Een nogal ra dikale verjonging, ja. Doch wij moesten het éénmaal doen en we hebben het nu opgevat als een uitdaging, een soort weddingschap. De vorige keer werd ons verweten dal de lijst te oud was. Ik hoop dat men ons nu niet verwijt dat hij te jong is.» D.V.: «Een verklaring mis schien toch voor sommige verdwijningen?» G V.D.S.: «Hoewel wij niemand geweerd hebben wegens het overschrijden van de leeftijdsgrens, heb ben sommige kandidaten zich op eigen vrije wil geen kandidaat meer gesteld. Amaat Gabriëls en Piet Vindevoghel hebben daar bij zelf voor een opvolging gezorgd: Alfons. zoon Ga briëls en Dirk. zoon Vinde voghel zorgen voor een verjonging van de lijst ter wijl de bekende namen toch blijven. Ook Frans Den Herder heeft zelf een geldige opvolger aange bracht: Herman Van Wil der neemt zijn plaats in.» D.V.: «Leeftijd is toch voor allen de reden niet?» G.V.D.S «Haerinck. die landbouwer is. kan zijn mandaat steeds moeilijker kombineren met zijn werk.» D.V.: «Er wordt gefluis terd dat Marcel Hendrickx kandidaat zou zijn bij de V.U.» G.V.D.S.: «Dat Marcel Hendrickx zich geen kandi daat meer zou stellen wis ten wij reeds geruime tijd. Alhoewel hij voor de raadszittingen steeds op post was. ervaren wij reeds een paar jaar dat hij nog nauwelijks enige partijakti- viteit ten toon spreidt. Toch weiger ik te geloven dat hij kandidaat zou zijn bij de V U. Ik weet dat er meer dan vriendschapsban den zijn met sommige V.U.-mensen, doch vol gens mij zal hij zo'n politie ke. ommezwaai niet ma ken.» O.C.M.W. Over het lidmaatschap van het O.C.M.W. wil voorzit ter Gilbert Van Den Steen nog kwijt, dat de C.V.P. dit beschouwt als een soort politieke leerschool, waar toekomstige kandidaten gevormd worden. Zo zou den de O.C.M.-raadsleden Arnold Van der Fraenen en Charles De Smet vala bele kandidaten geweest zijn, doch de eerste heeft de gemeente verlaten om beroepsredenen en de tweede is niet aktief we gens gezondheidsredenen. Toch zien wij dat de O.C.M.W.-leden Charles De Cooman en Etienne Bliki inderdaad als kandi daat fungeren op de goed gekeurde modellijst. Men hoopt in C.V.P.-mid dens de lijst tegen half- oogst volledig rond te krijgen. J.V.M. Vorige week gaf de Beverse PVV-afdeling de eerste namen vrij van de lijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen van oktober aanstaande. Gezien de aftocht van de familie Busschaert werden héél wat nieuwe namen ver wacht. Dat is voorlopig althans nog niet het geval. De Haas- donkse landbouw kandidaat en huidig PVV-mandataris in de gemeenteraad. Arthur Boeye, geeft het nog niet op. Hij bekleedt de eerste plaats op de lijst, die zal geduwd worden door Raymond Bourdiaudhy, een zaakvoerder uit Melsele. De partij gaf ook enige kommentaar op het programma waarmee zij ten strijde trekt. de individuele problems de jeugd aan bod te komen erpi öfdi Dendermonde Te Sint-Gillis aan het kruis punt van het Hoogveld en de Wolvestraat had zater dag rond 16.45 u. een bot sing plaats tussen motorrij der Jan Bonnaerens uit Berlare. Langewegel 4, en een personenwagen, be stuurd door Petrus Wil- lockx uit Ganshoren. De echtgenote van de be stuurder, Caroline Coppie- ters, werd zwaar gewond naar de kliniek gevoerd. De 21-jarige Jan Bonnae rens overleed bij zijn aan komst in de kliniek. Er is nog wel werk aan de winkel voor de zich vernieu wende Beverse afdeling. Va der en zoon Bourdiaudhy. waarvan de junior industrieel bediende is en ook voorzitter van de jongerenafdeling, ge ven het geheel een Melseels tintje. Erik Bourdiaudhy be kleedt immers de vijfde plaats na voorzitter Karei Van Goet- hem op de vierde rang en oud gediende Petrus Truyman. ook al Mclsclenaar Aangezien voorlopig echter nog maar zes plaatsen definitief werden toe gewezen. mag de Melseelse in breng nog niet overroepen worden. Het is echter opval lend dat onder de eerste vijf geen kandidaat schuilt van de kerngemeente Beveren. Een aanval langs de flanken dus. met vooral geneesheer Her man Chrisiiaens uit Verre- broek als scherp wapen. Deze jonge kandidaat behaalde tij dens de landelijke verkiezin gen méér dan 1200 stemmen Dokter Christiaens verwacht immers dat de kiezer de lijn gaat doortrekken en de CVP- pohtick verder zal afkeuren Wat de verdere samenstel ling van de lijst betreft zal uitsluitsel gegeven worden na een definitieve bestuursverga dering na de vakantie. Er zal geen keuze gemaakt worden uit jonge PW-militanten. da mes en zelfstandigen. Programma Ravmond Bourdiaudhy, Ar thur Boeye, dokter Christiaens en Erik Bourdiaudhy lichtten in het kort de voornaamste elementen toe van hun pro gramma. Wij noteerden voor namelijk de strijdbare houding tegen «prcstigeprojekten». Zij dachten hierbij hardop aan. dc aankoop van het Hof ter Sak sen, restauratiewerken aan ge bouwen, de 105 miljoen voor de restauratie van het Hof ter Welle en de bouw van het kulturecl centrum te Beveren. Er moeten besparingen ge daan worden en dat moet vol gens de PVV ook blijken uit de aard van de realisaties. Ook dc zogenaamde toelagen aan be paalde grote sportverenigingen werden aan de kaak gesteld Wat het onderwijs betreft wil de fraktic alle onderwijs vormen bevorderen. Zij stelt een betere koördinatic van de verschillende netten voor. dit ter besparing van overtollige kosten en subsidies. Men denkt hier ook aan het vervoer van de leerlingen. Punt I van het PVV-programma belicht haar houding ten opzichte van het jeugdbeleid Men wil een werkelijke inspraak en een rui mer bcvoegdheidsvcld kreeren in verband met vrijetijdsbeste ding. jeugdwerkloosheid, te werkstelling, relatickonflikten, onderwijs, wonen en gezond heid. Ook een jeugdkonsulent zou moeten kunnen fungeren om, naast de groepsbelanecn, ook 12 puntenprogi spreekt de PVV-fraktii over natuurbeleid en zorg. gezinsbeleid e.. zorg. kultuurbclcid; rek aie sport en toerisme. (met o a. do afschaffing1 Ie e? belasting op rijwielen), bert bare werken; l.ind- Qttei tuinbouw; handel en die |,cc middenstand; begroting jen nancièn en het «beleid 1 burger.. ;loc ue De partij stelt te B toes gebrek aan org en vast van het gemeentelij (Jqq, haal. Volgens hen is een begeleiding van de burg Ttel tang Wat openbare werkt deri treft opteert dc PW kleinschalige projekte# de vei betering fietspaden ter bcvordt dig in de gemeentelijke nistratieve diensten Werknemerspensioenen De rijksdienst voor werknemerspensioenen brengt ter kennis van de - toekomstige - gepensioneerden dat er regelmatig zitdagen worden gehouden, waar zij kosteloos alle gewenste inlichtingen kunnen bekomen inzake werknemerspensioenen (arbei ders, bedienden, mijnwerkers, zeelieden) en aan gaande het gewaarborgd inkomen voor bejaarden. De eerstvolgende zitdag heeft plaats te Dender monde in het stadhuis, op maandag 26 juli van 10.00 tot 12.00 uur. Mere viert 11 juli in Aaigem Dit jaar wordt de 11 juli-viering georganizcerd door het Parochiekoor van Aaigem. De viering heeft plaats in de zaal Torengalm te Aaigem op vrijdag 9 juli om 20.00 u. Feestredenaar is de bekende Vlaamse auteur Valeer Depauw. Het openingsgedeelte zal worden verzorgd door de plaatselijke groeperingen met zang en dans. WIJ VERBOUWEN! WIJ VERBOUWEN! 11v.13pau1.il ici licvullicit f.5' de veiligheid. Ook slf 1 voor om in nieuwe strati et' kers aan te leggen oni ®rdi voetpaden Daarin zoudl Jen! soorten leidingen naast )g s| ondergebracht worden v gas, elektriciteit, t(' enz zodat niet óm verklap het wegdek opengebroken. ga Wij zijn geenszins vi IeSp geweest in de voorstclla yia dit PVV-programma hebben enkel de grote weergegeven. Tijdens d campanje die sober zal den worden, mag ook h zoek van voorzitter V t v< stadt aangekondigd \w Odes Ondertussen houdt ihaj Van den Broeck, senate m s de PVV, elke derde donó van dc maand dienstbet; het lokaal De Vier Eenxf^ de Beverse Grote Markt. Op -El fens de Eloo eig( U DOET NU bij Juwelier W. MUYLAERT - HOFMAN ZEER GROTE KORTINGEN OP Gouden manchetteknopen - zegelringen - uurwerken, Een partij mineralen ks li gei i, k. aller Ijes tt d rga 0 v

De Voorpost | 1982 | | pagina 2