De «Beker van de Rozenstreek», het grootste rekreatie-volleybaltornooi in Oost-Vlaanderen m iri KWB-Centrum wint Zeelse volleybalbeker 4"*h; Reeksindeling volleybalteams VOLLEYBAL "De Molenuit Grembergen volleyde zich naar een mooie derde plaats in het KWB- tornooi te Moerzeke (vh) Hoewel de Moerzeekse KWB'ers nier wonnen volleytornooi toch ook al mooi (vh) was een tweede plaats in hun eigen Ook Baasrode trad in het Moerzeekse KW B-volley tornooi aan. Het werd er eervol vijfde (vh) Grembergen B behaalde een vierde plaats in het KWB-vollevbaltornóoi van Moerzeke (vh) «Ik zocht naar een spel dat voor elke leeftijd geschikt was», verklaarde William De 4de Beker van de Rozen- C. Morgan in 1895. «Het moest een spannend spel worden maar daarbij steeds prettig streek voor heren blijven». Waarschijnlijk zal genoemde W.C. Morgan nooit kunnen dromen hebben dat zijn spelletje zou uitgroeien tot een Olympische sporttak. die onder de benaming volleybal de hele wereld zou veroveren. Inderdaad, door de fraaie prestaties van het nationaal volleybal, én mede door het attraktief karakter van deze balsport. groeide deze steeds meer open bij het grote publiek. Snel kwam men tot de konstatatie dat volleybal een sport was voor jong en oud, voor groot met heen- én terugwedstrij- en klein. Het was dan ook niet verwonderlijk dat rekreatieploegen als paddestoelen uit de den, in de periode oktober grond kwamen, en dat in sommige gemeenten en streken zelfs heuse rekreatiekompetities 1982 tot februari 1983. Dit be- werden georganiseerd. Tevens staan momenteel de zomermaanden bol van de talrijke tekent dat élke deelnemende provinciale ééndagstornooien, die jaarlijks meer en meer bevolkt worden met fervente p|oeg minimum 6 wedstrijden volleyballiefhebbers. De deelnemende ploegen worden ingedeeld in een aan tal reeksen (4 ploegen per reeks) en in iedere reeks wordt een minikompetitie gespeeld Het is echter wel opvallend lijke reeks zou men dan een daling van het aantal deelne- dat rekreatietornooien, die ge- mini-kompetitie met heen- en mende ploegen kon men zich spreid worden over langere terugwedstrijden laten spelen, niet veroorloven. Om die re- termijn, eerder zeldzaam zijn Op die manier zou men dus den werden dan ook een aan- in Oost-Vlaanderen. Naast de het element rekreatie doen ze- tal punten uit het reglement Beker van de Denderstreek, gevierden op het element aangepast, zoncer echter de die om de twee jaar wordt prestatie. De idee van de hui- tornooiformule te wijzigen. Zo georganiseerd vanuit Aalst en dige Beker van de Rozen- kregen de deelnemende ploe- die zich gedeeltelijk richt naar streek was geboren. gen de volledige vrijheid voor In 1979 startte men met de wat het opmaken van de eigen eerste editie van het tornooi. In reekskalender betrof, werden totaal werden 16 namen inge- provinciale spelers uit het tor- Dit tornooi werd in 1979 voor schreven op de deelnemers- nooi geweerd en werd een de eerste maal georganiseerd lijst. Dit betekende dat men prijzenpot samengesteld van precies vier reeksen van vier liefst 20.000 fr. En inderdaad. ploegen kon vormen en in ok- al deze gegevens sloegen tober 1979 schoot de eerste werkelijk in bij de Oostvlaamse streekse uitschakeling (maar 'ijk volleybval te laten spelen in Beker van de Rozenstreek uit rekreatieploegen, vermits men met heen- en terugwedstrijd tornooivorm. In tegenstelling de startblokken. Na de schif- in oktober 1981 met liefst 42 echter vanaf dit jaar!), zij het tingen bleven de volgende vier deelnemende ploegen vertrek- reekswinnaars over: VC Won- kensklaar stond. Dit beteken- Brabantse ploegen, vormt de Beker van de Rozenstreek hierop wel een uitzondering. vanuit Schellebelle en had als enige bedoeling: de deelne mende ploegen zo veel moge kan spelen in deze eerste faze van het tomooi. In vele andere tomooien waarin men de for mule van rechtstreekse uit schakeling huldigt, worden na de eerste wedstrijd reeds de helft van alle deelnemende ploegen geëlimineerd. In de Beker van de Rozen streek speelt iedere ploeg pre cies evenveel wedstrijden, zonder gevaar voor de uit schakeling na één of twee ver- liesbeurten. Later, na deze voorronde gaan de verschil lende reekswinnaars door naar de eindronde, die wél wordt gespeeld met recht- het iermt Ha tide de edui' Munc bois Vei Ack De 1ste Beker van defc| streek voor dames pe Het damestornooi loc jandi gens de formule van streekse uitschakeling, met een heen- en ten strijd, binnen een pen< vier weken. De beste verliezers eerste ronde worden q tot het tornooi toegelai de formule dit noodzaalk|en- In de eerste ronde regionale formule worden, om verre vei gen te vermijden. Voor iedere wedstr 1 ,n élke ploegverantwoo ngen zélf de datum en plaats wedstrijd bepalen, in i jraeti met de tegenstander, ge voorwaarde is dat di n' wedstrijden dienen gr te zijn binnen de vooraf de datum Speelsters die aang tot de beker van de Dender streek, waar men werkt vol gens de formule van recht- delgem, Vovog Wetteren, Re de meteen een verdriedubbe ling van het aantal ploegen van één jaar voordien Deze 42 teams werden ingedeeld in een aantal regio- rende klub van de Beker van negen reeksen van vier ploe- streekse uitschakeling, deelt bels Massemen en UFO 78 men in de Beker van de Ro- Aalst. Het werd tenslotte UFO de deelnemende 78 Aalst, jawel, de organise- gen en 2 reeksen van dne ploegen. In maart van dit jaar slaagden 16 ploegen er in om zenstreek ploegen i nale reeksen. In iedere reeks de Denderstreek, speelt men dan een onderlin- De omstandigheden zaten ge mini-kompetitie met heen- goed om in de tweede Beker en terugmatch en gaan de van de Rozenstreek een nog zich te kwalificeren voor de reekswinnaars door naar de groter deelnemersveld aan te eindronde, die gespeeld ging eindronde, die dan de uitein- trekken. Vooreerst was er het worden volgens de formule moet suksesrijke openingstornooi van rechtstreekse uitschake- van 1979 maar verder had ling. Alle favorieten overleef- men ook kunnen realiseren den de voorronde, op uitzon dat een voorname krant zijn dering van één ploeg: twee medewerking zou verlenen voudig tornooiwinnaar UFO 78 aan dit evenement. Optimisme Aalst dat in een ultieme test- wedstrijd met Eureka Erembo- kansen Het liep echter ver- degem uitgeschakeld werd. ste uitgave van de Beker van keerd af, vermits slechts 14 de Denderstreek Een tornooi ploegen interesse betoonden Hef waren tenslotte de ploe- dat dus gespeeld werd vol- voor het tornooi. Ondanks de- 9en van Verhasselt Londer- gens de formule van recht- ze geringe opkomst kon men zeel, KWB Londerzeel, Plet- streekse uitschakeling en toch gewagen van een ge- sers Baasrode en Heros Dein- georganiseerd door UFO Aalst slaagd tornooi, vermits we op ze, die doorheen de 1 8 finales 78 De ploeg van OKA Schel- 26 april 1981 opnieuw vier en de 1 4 finales kwamen Uit- lebelle werd toen inderdaad steengoede 1 2 finalisten kon- eindelijk ging de derde Beker uitgeschakeld na de eerste den aan het werk zien te ronde door de latere winnaar. Schellebelle Dit waren het plaatselijke KWB-Schellebelle, Sint-Niklaas, Flash Aalst delijke tornooiwinnaar aanduiden. Groei en evolutie van het tornooi In 1978 nam de volleybal- ploeg van jeugdklub OKA troef dus met zulke promotie- Schellebelle deel aan de wegens tijdsomstandigheden. Tijdens de 5 maand duren de voorronde krijgt iedere deelnemende ploeg, de volle dige vrijheid voor het opmaken van de reekskalender. Men mag met andere woorden zélf bepalen waar. wanneer, en te gen welke ploeg men een match in de voorronde wil spe len De énige voorwaarde is dat alle schiftingswedstrijden dienen gespeeld te zijn tegen eind februari 1983. Om tijdens de voorronde verre verplaatsingen te vermij den worden de reeksen «re gionaal» ingedeeld. Bij in schrijving kan men zelf bepa len in welke regio men wenst uit te komen. Spelers die aangesloten zijn bij de Belgische Volleybalbond worden niet tot het tornooi toe gelaten. Men houdt het op een gebeurtenissen in het centraal staan Om de vier weken h Lel zijn bij de Belgische Vo u0k bond worden niet tot nooi toegelaten. Naast een aantal pi trofeeën wordt ook de Speelster van het 1983 uitgereikt. In dit damestornooi slechts 16 ploegen toecjrgh Schrijf dus ook hier tijd Naast dit alles biecfn m organisatoren aan de mende ploegen ook n lf')s aantal bijkomende fai 2de aan: De winnaar van zo heren- als het dame! (y neemt deel aan de Bekerwinnaars, ee dat de beste Vlaamse tieploegen bij elkaar Dit is een organisatie V.L.M. (De Vlaamse U lelste aerei Frit 'an d in 10< bij c Ran? C :man tond bde P. V Jeugd-, Mini- en Rekrefc en leybal). De verantwoordelijke dere deelnemende plot vangt gedurende hetP verloop van het torndde I gratis tijdschrift betr deze organisatie, wai VC Laarne. Men was de mening toege daan dat dit systeem van vol- en bekerhouder UFO 78 Aalst, leybaltornooi in mindere mate Toevallig of niet, maar het was gericht was op het rekreatieve opnieuw laatstgenoemde dat element van de sport. Men de eindzege naar zich toe trok. wou eerder een tornooi organi- Even twijfelen de organisa- seren waarin men de rekrea- toren omtrent het voortbe- tieploegen zou indejen in een staan van het tornooi. Een sta- aantal reeksen Per afzonder- tus quo of zelfs een nieuwe De KWB 'ers van de Hamse Heilige Familie wonnen het volleytornooi 1 (vh) Voor de vierde uitgave van de Zeelse volleybalbe ker voor rekreatieploegen lieten zich enkel heren- ploegen inschrijven. Voor de geprogrammeerde dameskompetitie was ditmaal geen enkele belang stelling zodat het programma van de Zeelse sportraad diende gehalveerd. De herenploegen. zeven in totaal, heten dit vrouwelijk forfait niet aan hun hart komen en maakten er een gezellig én spannend kijkstuk van. De deelnemers werden door het lot in twee reeksen ingedeeld. In de eerste reeks kon het team Instituut O.-L.-Vrouw zegevie ren voor KWB-Kouter, de scholierenploeg VC Juvenes en het rekreatieteam van Juvenes. In de tweede reeks hield KWB-Centrum de Brandweer ploeg achter zich evenals de juniors van VC Juve nes. Na de schiftingen was men aan de troosting toe waarin de plaatselijke brandweer bekerhouder KWB-Kouter van een troostprijs hield. De finale tenslotte was een spannend kijkstuk waarin KWB- Centrum aan de winst bleef mijt 2-0 cijfers van het Instituut O.-L.-Vrouw. Hierdoor blijft de wisselbe ker van de Zeelse sportraad in KWB-handen maar verhuist hij evenwel van de Kouterparochie naar het Centrum. DE UITSLAGEN Reeks I Instituut O.-L.-V. - Juvenes Rekreatie 2-0: KWB- Kouter - Juvenes scholieren 2-0; Instituut O.-L.-V - Juvenes scholieren 1-2; Juvenes Rekrea - KWB- Kouter 0-2. Stand 1. Instituut O.-L.-V. 5-2: 2. KWB-Kouter 4-2: 3. Juvenes scholieren 4-3; 4. Juvenes Rekrea 0-6. Reeks 2 Brandweer - Juvenes juniors 2-0: Juvenes juniors - KWB-Centrum 2-1; KWB-Centrum - Brandweer 2- 0. Stand 1. KWB-Centrum 3-2: 2. Brandweer 2-2; 3. Juvenes juniors 2-3. Troosting KWB-Kouter - Brandweer 0-2. Finale Instituut O.-L.-V - KWB-Centrum 0-2. (ajz) van de Rozenstreek naar de ploeg van Heros Deinze dat in de finalepartij vlot voorbij KWB Londerzeel kwam De organi satoren hadden meteen een schitterende opvolger voor UFO 78 Aalst. Dit jaar staat de Beker van de Rozenstreek uiteraard op nieuw op het programma. Voor het eerst loopt ook een damestornooi van stapel Hier onder volgt de volledige voor stelling van deze beide tor nooien rekreatie-tornooi. Er is een prijzenpot voorzien van 22.000 frank (in de vorm verkiezing van de Om en 6 .-Fieri 2de :raeti (4de 11 n, A ,rar Bl van sportbons en trofeeën), waaronder 7.500 fr voor de eindwinnaar. Iedere ploeg die verder de eindronde haalt ont vangt een prachtige trofee, en naast dit alles worden er ook nog speciale trofeeën ge schonken voor de beste KWB- ploeg van het tornooi, de beste ploeg der jeugdhuizen, de beste Vobogploeg, de trofee Speler van het Tornooi 1983. In dit herentornooi worden in totaal 64 ploegen toegelaten. Schrijf dus tijdig in. de maand» plaats, «ploeg van de maai zichzelf voorstellen, noemd tijdschrift én schrijvende pers. Alle inlichtingen overj nooi zijn te bekomen Baeyens, Hekkergemt 9208 Schellebelle (t< 69 10 02). Uiterste inschrijvini 12 september 1982. S het tomooi 2 oktobe einde van het tornoc april 1983. Net zoals dat bij het voet bal het geval is, heeft ook het volleybalbestuur een voorstel tot reeksindeling voor het seizoen 1982-1983 gedaan. Bij de heren speelt Rapid Sint-Niklaas in eerste na tionale. Sigivoc Sint-Ni klaas in tweede nationale reeks en Lokeren in derde nationale reeks B. In vier de nationale reeks C ko men V. Kruibeke en P. Kruibeke uit en in de D reeks van vierde nationale vinden we Juvenes Zele en VK Aalst terug. In de provinciale reeksen spelen H. Temse, Steen dorp A, O. Bazel, Kemze- ke A, K. Temse en Sint- Niklaas in eerste provin ciaal, in tweede provinciaal A komen Melsele, Beve- ren. Elversele. Eksaarde, Nieuwkerken-Waas en Ste- kene tegen elkaar uit. In de B-reeks zijn Kukl. Aalst, Baasrode en Kangoeroes Aalst terug te vinden. In derde provinciale A zijn er de teams van Sint-Gillis Waas. R. Sint-Niklaas b, Schellebelle, Steendorp B, De Klingc, S. Zele. Sint- Pauwels. Sinaai, Waas munster, Lebbeke, Belsele ei\ K. Zele. In de B-reeks speelt Berlare en in derde provinciale C speelt naast Lede ook Hofstade. Blijft nog de vierde provinciale. In de B-reeks zijn het H. Temse B. S. Moerbeke- Waas B. VC Buggenhout B. H Hamme, VC Temse B. S. Berlare, V. Kruibeke B, P. Kruibeke B, RT Lo keren B, F. Oudegem, VC Kemzeke B en VC Buggen hout A. Tenslotte is er nog een C-reeks waarin VK Erembodegem uitkomt. Bij de vrouwen speelt VC Temse in de eerste nationa le afdeling. In de b-reeks van derde nationale zijn er s- aars de ploegen uit St( Sint-Niklaas, Sind^ii Kruibeke die onze vertegenwoordigen In eerste provinciaal S. Moerzeke. Adec rode eh ATB Sint-N In tweede provincii we beter vertegenwi met L. Sint-Niklaa, Temse, Waasmunsti keren, Sint-Gillis De Klinge, Zele Juve in tweede provinciaal men VC Temse B. Melsele, Eksaarde. zeke, Nieuwkerken Sint-Niklaas B uit. Ir provinciaal B spelen lebelle en Lede. Tenslotte spelen noj genhout, Kukl. Aalst stade, V. Kruibek Kruibeke B. Eren gem, Eksaarde. S. Niklaas C en Temse de provinciaal b. Bar De Grembergse wijken Gaverbos en Winningen tegen mekaar tijden volleytornooi op het Grembergse speelplein, (ks)

De Voorpost | 1982 | | pagina 30