1981 weinig rooskleurig voor Aalsters stadsbestuur Sjampetter De Looze is op rust op een dode? 11 juli aan de Donk Jongeren willen werk Baardegemse parochiegemeenschap viert Sint-Margaretafeesten Tweede Zuidamerikaans feest bij Wereldwinkel Dendermonde Feestdag Nederlandse Kuituurgemeenschap te Aalst Ruildag in Kieldrecht Drugs in Sint-Niklaas Cockerill Yards: Nelly Maes bezorgd Wacht schepen Noël CVP-Zele huldigt verdienstelijke leden Aalsterse politie schiet scherp met scherp 4 - 9.7.1982 - De Voorpost restaur ran Onder leiding van adjunkt-kommissaris-inspekteur Theo Wauters werd te Aalst opnieuw een kampioenschap pistoolschieten voor politiemannen ingericht. Patrick Van Accoleyen was duidelijk de sterkste met 231 punten. Hij kreeg dan ook de titel van kampioen toegewezen. Tweede werd Walter Gillade met 230 punten en op de derde plaats eindigde Eddy Nevens met 299 punten. Op de foto de drie laureaten met hun onderrichter Theo Wauters. Reeds meermaals werden de verantwoordelijken voor het verkeer in Lede attent gemaakt op de le vensgevaarlijke toestanden die voortspruiten uit het gebruik van het zegn Sta tiewegje, een smal verbin dingsbaantje tussen de Bre- menhulweg en de Spoor straat. Dit baantje is te eng voor motorrijders en rui ters en de plaats waar het uitgeeft op de Bremenhul- weg is tengevolge van tot dicht tegen de weg inge plante hoge betonplaten uiterst gevaarlijk voor zo wel diegenen die uit het wegje komen als voor die genen die gebruik maken van de Bremenhulweg, ko mende van de Blikstraat of de wijk Kleine Kouter en op geen enkele manier erop attent worden ge maakt dat daar een wegje uitgeeft op de Bremenhul weg. De gebruikers, vooral voetgangers die naar het centrum of het station moe ten en de omwonenden vrezen alle dagen dat het ergste zal gebeuren: dat er een dode zal vallen. Het was al enkele keren bijna zover. Gelukkig zijn de slachtoffers er altijd al met lichtere of zwaardere ver wondingen vanaf gekomen. Maar nu. voorbije zater dag. vreesden de omwo ners dat bewaarheid zou worden wat al zo vaak werd gezegd: «Daar zullen nog eens doden vallen. En er zal eerst een dode moeten vallen eer de gemeentelijke verantwoordelijken er wat zullen aan doen». De sche pen die hiervoor verant woordelijk is. en ondanks aandringen van velerlei zij den. geen initiatief neemt en zijn verantwoorde lijkheid weigert op te ne men, is niet waardig ook maar één verantwoorde lijkheid in het gemeentebe leid op te nemen. De ge bruikers van het wegje en de omwonenden vragen slechts één zaak: een ver keersbord dat het gebruik van het wegje aan motorrij ders en ruiters ontzegt. Is dat te veel gevraagd? Het Guldensporenfeest wordt in de gemeente Ber- lare steeds uitbundig ge vierd. Dit jaar zal dat ook het geval zijn. De Volks unie-afdeling van groot-Be- rlare heeft in het unieke kader van de Donkkapel op zaterdag 10 juli gezorgd voor een uitzonderlijke vie ring die in het teken zal staan van «De Boeren krijg». Zaterdag 10 juli ver trekt er om 17.45 uur aan de zaal «Wong» een op tocht naar de grot van de Donk. Daar wordt om 18.30 uur een openluchtmis opgedragen die zal worden opgeluisterd door het koor 't Snoerke uit Aalst. De homilie wordt gehouden door E.H. Berlengee. Na de eucharistieviering zullen de aanwezigen in groep naar de kiosk op het plein voor de kapel trekken, waar dan het programma wordt verder gezet met een optreden van het Snoerke, dat achtereenvolgei let v vendel», «Naar watF nen fluisteren», voet» en in een tweC~0~ «In Vlaanderen L' hemel blauw», gaaltje» en «Mijn v ren heb ik zullen wordt de Hamse senator Peeters. Tot slot is er een zang met als van mijn land», lied» en «De Leeuw». Berlare. Veldwachter De Looze legde er de riem af. In het politiekommissanaat werd hij gehuldigd door zijn kollega's. jj Met de opruststelling van de Overmeerse veldwachter Gilbert De iMoze verdwijnt meteen een figuur van uit de tijd toen de veldwachter in elke gemeente een belangrijke funktie had. Hij moest heel wat karweitjes opknappen, dus niet alleen de zatlappen «in de bak draaien» of getuige spelen bij de trekking van de plaatselijke tombola's. Berlare zal nog zo snel niet zonder sjampetter zitten. Er is gelukkig nog Roger Rogiers van Uitbergen die amper in 1946 geboren is. Hij wordt dus de laatste veldwachter uit de geschie denis van de gemeente. Gilbert De Looze (°Berlare 1921) is gedurende 27 jaar veldwachter geweest in Overmere. Tijdens de oor log 40-45 was hij vrijwilli ger en daardoor had hij nogal wat voor op de ande re kandidaten, maar toch was hij op school ook al een uitblinker. Op 1 juli dus verdween een van Óvermeres meest po pulaire figuren. Gilbert had een echte hekel aan proces sen geschreven. Toch maakten heel wat vreemde bezoekers het tij dens een bezoekje aan het donkmeer nogal bont in de akkers van de landbouwers en dan moest Gilbert in grijpen. Op woensdag 30 juni was het de laatste werkdag en daarom was iedereen naar het politie- burau van Berlare geko men zodat Gilbert afscheid kon nemen van zijn we'rk- makkers, een kring die door de fusie fel was uitge groeid Berlare zit nu bijna rond met zijn vernieuwd politie korps. Het beschikt nu over een politiekommissa- ris, vijf agenten en één veldwachter (Uitbergen). Voor er nog aanvullingen gebeuren, zal men eerste de komst afwachten van een politie-inspekteur. De «Jongerenmars voor werk» van 24 april 1982 kende een groot sukses. Toch mag deze aktie niet blijven hangen bij die mars. Er moet allicht wor den gewerkt aan een vol gend hoogtepunt. Om schoolverlaters en werklo zen te betrekken bij de voorbereiding van een vol gende manifestatie, om hen bewust te maken en hen meer informatie te geven betreffende de problema tiek van de jeugdwerkloos heid. organizeert het Cen trum voor Werkende Jon geren, Gentsesteenweg 58, te Dendermonde. in sa menwerking met het ge westelijk komitee enkele streekinformatiedagen. Die dagen kregen als tema «jongeren voor werk» en hadden reeds plaats in Wetteren, Hamme en Ze- Ie. Vrijdag 9 juli heeft er nog een informatiedag plaats in het CWJ, van 9.00 tot 17.00 uur. In de voormiddag wordt er informatie gegeven over de werkloosheidsreglemente ring, mutualiteit, vakbond, loonberekening, sollicite ren... dit als vervolg op de infobeurs voor schoolverla ters. In de namiddag wordt er dieper ingegaan op de oorzaken van de werkloos heid, dit aan de hand van een goede film, wordt er samen met de deelnemers gezocht naar mogelijkhe den om hiertegen te reage ren. Kortom, het is de be doeling de deelnemers aan deze informatiedag kennis te laten maken met het werkmidden en/of het werklozenmidden Volgende week viert de pa rochiegemeenschap van Baardegem voor de zoveel ste maal het feest van de patroonheilige van de paro chie: Sinte-Margareta. De festiviteiten worden al in gezet op zaterdag 17 juli om 20.00 uur met een knal- TD in de parochiezaal. Zondag 18 juli is er 's mid dags en 's avonds een eet festijn in de parochiezaal. Op het menu: mosselen met frieten aan de prijs van 180 fr.; of een flink stuk ribstuk met frieten aan de prijs van 250 fr. Wie er een bord soep wil bij hebben, moet 40 fr. meer neertellen en voor een aperitief van het huis betaalt men ook 40 fr. Er zijn kindermenu's aan 100 en 130 fr. Op dinsdag 20 juli is er om 10.00 uur een hoogmis in de kerk en om 15.00 uur trekt de Margareta-omme- gang door de straten van de gemeente. Om 18.00 uur opent het nieuw zijn deuren heeft men de mosselen met brood), of met kop en woensdag 21 juli 20.00 uur in chiezaal nog een si lraa lotting. De opbrengst feesten zal worden aan de verdere van de parochiezaal tlaa Berlare. Veldwachter Gilbert De Looze ging per l juli met pensioen, (jj) Ook in de stad Aalst wordt 11 juli, het feest van de Nederlandse Kuituurgemeenschap, plechtig ge vierd. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn zal de plechtigheid plaatsvinden op de Grote Markt, te Aalst, op 11 juli om 17.00 uur. Mocht het weer tegenvallen, dan trekt men naar de feestzaal van het stadhuis. Om 17.00 uur zal de heer Frans Wauters, voorzitter van het Stedelijk Feestkomitee het welkomstwoord uitspreken. Dan volgt een toespraak door schepen Eddie Monsieur, die burgemeester D'haeseleer ver vangt. Het koor «Singhet Fro» uit Hofstade-Gijze- gem, zingt vervolgens enkele liederen, waarna er een optreden is voorzien van Rita Piron en Luc De Mot. De feestrede wordt gehouden door Maurits Coppieters, Europees Parlementslid. De plechtig heid wordt besloten met de Nederlandse Kuituurge meenschap. Vermelden we ook nog dat de prezen- tatie en voordracht wordt verzorgd door Rose- Marie Daelman en Jo Van den Brulle. Zuid-Amerika. dat deel op de wereld van Mexico tot Vuurland (Chili) roept een verscheidenheid van in drukken op. Men kent de oude kuituren van Maya's, Inca's en Azteken en wel licht ook de namen van de ontdekkers als Columbus Amerigo Vespucci en anderen. Over de huidige samenle ving van armoede en groot grondbezit, van buiten landse industrieën dringt weinig tot hier door, tenzij dan de berichten over de burgeroorlog in El Salva dor. Van dit werelddeel willen de mensen van de Wereldwinkel een beeld geven met een Zuidameri kaans feest op 28 augustus 1982. De huidige kuituur met volksmuziek en volksge- rechjen zal aan bod komen dankzij de medewerking van een zanggroep en de landenkomitees. Voor de kinderen start om 14 uur een spelnamiddag. Vanaf 18 uur kan men proeven van tortillas en empanadas, bereid door mensen van ginds, met wijn en koffie van de Wereldwinkel. Dan is het feesten geblazen met een optreden van een Zuid- amerikaanse groep. Het is echter niet alleen de bedoeling de bezoekers te laten genieten van de sfeer en de specialiteil Zuid-Amerika. Mei ook op mensen m< matie over landen Argentinië, El Honduras, landen alleen voor voetba bers bekend klinken, maar ook len die zich met de rechten bezighoude De Kieldrechtse Verzame laarsvrienden organizeren hun maandelijkse ruildag op zon dag 18 juli van 9 tot 12 uur in feestzaal «Centrum». Beuken laan 18. te Kieldrecht. Ook de niet-verzamelaars worden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. Wat kan er geruild worden? Luciferdoosjes, stickers, post zegels, sigarenbandjes, sleu telhangers, oude prentkaar ten. doodsprentjes, bierkaart jes, oude munten, fietsplaten, artispunten, enz. De toegangsprijs bedraagt 10 fr. (voor de Nederlanders 70 cent). Aan de inkomtickets zijn nog prijzen verbonde king van de prijzen 1 Op deze ruildag zal tentoonstelling gehou den door Jan Goos stelt tentoon met van de oorlogsjaren 1 De reeks «Beverse op prentkaart, zondei gel en zonder afstt kan bekomen worden 3 maandelijkse ruildagef 1 Op deze ruildag zulle Clerck en Cecile stand staan van prentjes en albums het voetbal 1970-1 cques, Cóte d'Or, 9 Tot pre-historie enz. SP Zijn er duizend drugverslaafden in Sint-Niklaas? Dat kon je lezen in een artikel dat vorige week in De Voorpost stond. Laurent Burssens. direkteur van het S.A.S. in Dendermonde. stelt dat hem woorden in de mond werden gelegd die hij niét heeft uitgesproken. In Antwerpen kom je tot pak weg honderdvijftig zware drugverslaafden, en dat is op zichzelf al een hoog aantal. Neenee. die duizend van Sint-Niklaas zijn héél schromelijk overdreven. (w.v.) In een dringende monde- failliete werf niét «vrij en linge parlementaire vraag onbelast» van de hand zou aan minister van ekonomi- kunnen worden gedaan en sche zaken Eyskens heeft openbaar moet worden senator Nelly Maes van de verkocht. Verder wil de se- VU uiting gegeven aan nator van de minister we- haar bezorgdheid omtrent ten welke andere juridische de afloop van de affaire bezwaren de start van de Cockerill Yards in Hobo- NV Scheepswerven in de ken. In de streek van de weg staan en welke vertra- Wase Scheldekant en het ging bij de afwerking van Hobokense stelt men zich de op stapel staande sche- vragen omdat, in tegenstel- pen dat met zich zal bren- ling tot de verwachting, het gen. Zullen de rederijen werk op de scheepswerf deze vertraging aanvaarden niet begin augustus zal wor- en zo ja tegen welke prijs? den hervat. Hoeveel arbeiders, bedien- Nelly Maes wil weten of den en kaderleden van het klopt dat de vordering Cockerill Yards zullen uit- van de fiskus op Cockerill eindelijk terug aan het Yards wordt gehandhaafd werk kunnen en wanneer? en dat andere schuldeisers Aldus de tussenkomst van óók hun vorderingen zou- Nellv Maes, den handhaven, zodat de (w.v.) Vervolg van blz. 1 De financiële toestand van de stad blijft zorgen baren, vooral omdat er op eigen initiatief weinig aan te doen schijnt te zijn. 1982 zou dan ook op dit stuk somber worden. Bevolking De dalende trend qua aan tal inwoners zette zich voort alhoewel er meer vreemdelingen zich op het grondgebied vestigden. Burgerlijke Stand Met 1462 geboorten werd dit een vermindering van 62. Anderzijds waren er 1417 overlijdens, 600 huwelijken (1 meer dan in 1980). 148 echtscheidingen (127 in '80), 42 adopties en 98 gou den huwelijksjubiles. Qua vreemdelingen zijn er naast die uit de buurlanden meest uit Turkije (242), Marokko (204) en Spanje (176). Zelfs 55 Aziaten. De totale bevolking bedroeg 38.729 mannen en 40.053 vrouwen, samen 78.782, goed voor zowat 26.300 ge zinnen met samen 7955 leerplichtige kinderen en 723 militaire dienstplichti gen. Kiezers waren er 60 36 en qua tewerkstel ling golden volgende aan tallen: 8155 mannelijke arbei ders 4091 vrouwelijke arbei ders 6563 mannelijke be dienden 5440 vrouwelijke be dienden De werkloosheid steeg voortdurend met totalen als 19.129 mannen (13.743 in '80), 27.041 vrouwen (24.987 in '80) en samen 46.170 tegen 38.730 in '80. Maandgemiddelden Mannen 1.594 tegen 1.145 in '80 Vrouwen 2.253 tegen 2.082 Samen 3.847 tegen 3.227 I H Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Hoevefeesten, die tijdens voorbije weekend op het Ruitershof aan de Dendermondebaan te Zele pla)van vonden, werden door de plaatselijke CVP-afdeling 13 leden gehuldigd omda perte 35 jaar of meer lid zijn van de partij. Dit is na de tweede oorlog, toen de grot een nieuw kleedje werd gestoken. Gemeenschapsminister Jan Lenssens beklemtoonde de verdienste van de niers en overhandigde hen namens de partij een ets. De plaatselijke \oon Roger Van Hecke sloot zich bij de lofwoorden van de minister aan en hooptt de inspanningen die de jubilarissen sedert 35 jaar presteren, in de voortgezet worden en zeker in de komende maanden naar eendracht leiden De jubilarisse noemden: Angele De Loose, Louisa Van Acker, Rachel Decker, Margreet Wiels. Gustaaf Van Cauteren, Frans Bracke, Camiel Urbain De Brabander. Louis Walrave, Alfons Rupus, Felix De Kimpe. Ed|ujve De Paepe en Remi Van Kerckhove.

De Voorpost | 1982 | | pagina 4