Wachtdiensten Deir den bril van Seril Vakanse rondesl pleziereg ;r kreften, nieverans Heirmj Aalst Dr. Dhollander, D. Martensstraat, Aalst - tel. 70.48.38. Bazel, Kruibeke, Rupelmonde Dr. Beirens, Kalverstraat, Rupelmonde, tel. 74.47.33. Apot. Theus, Bazelstraat, Kruibeke, tel. 74.11.10. Beervelde, Lochristi, Zeveneken, Zaffelare Dr. De Cleene, Oosteinde, Zaffelare, tel. 55.54.66. Apot. Boone, Dorp West, Lochristi, tel. 55.52.50. Beveren, Haasdonk Dr. Van Driessche, Ijzerhand, Beveren, tel. 75.89.10. Apot. Claes, Vrasenestraat, Beveren, tel. 75.73.42. Belsele, Elversele, Waasmunster, Sinaai Dr. Stultjens, Groenselstraat, Waasmunster - tel. 48.68.10. Apot. De Clippeleir, Stationsstraat, Waasmunster - tel. 47.93.92. Buggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp Dr. Dobbeleir, Kerkstraat, Buggenhout - tel. 33.40.78. Dendermonde, Oudegem, St.-Gillis, Dender belle Dr. Mertens, Mevr. Courtmansstraat, Oudegem, tel. 21.92.83. Dr. Badisco, Meerskant, Denderbelle, tel. 21.03.72. Apot. Lievois, Kerkstraat, Dendermonde, tel. 21.20.55. Eksaarde, Moerbejte Dr. Huybrechts, Weehaagstraat, Eksaarde, tel. 46.86.92. Erembodegem Dr. Meersman, Stationsstraat, Haaltert, tel. 78.81.78. Hamme, Moerzeke, Grembergen Zaterdag - Dr. Van Driessche, Damstraat, Hamme, tel. 47.74.61. Zondag - Dr. De Cleen, Stationsstraat, Hamme, tel. 47.72.27. Apot. Dhollander, Dorp Moerzeke. tel. 47.04.02. Hofstade, Gljzegem Dr. Gravez, Steenweg op Aalst, Hofstade, tel. 21.75.28. Erondegem, Erpe-Mere, Nleuwerkerken Dr. Cassimon, Dorpsstraat, Nieuwerkerken, tel. 77.15.99. Overmere Dr. De Buck, Vromondstraat, Kalken, tel. 67.59.43. Kieldrecht, Doel, Verrebroek Dr. Van Mieghem, Dorpsstraat, Kieldrecht, tel. 73.52.74. Lokeren, Daknam Dr. Dhollander, Heirbrugstraat, Lokeren, tel. 48.67.68 Apot. Beauprez, Kapellestraat, Lokeren, tel. 48.19.69. Lebbeke Dr. Saeys, Binnenstr. tel. 35.08.44 Apot. Moens, O.L. Vrouwstraat, tel. 21.15.51. Melsele, Kallo Dr. Roelandt, Grote Baan, Melsele, tel. 75.60.21 Nieuwkerken Dr. Schoenmaekers, Pastorijstraat, Nieuwerker ken, tel. 76.30.35 Apot. Scheerlinck, O.L. Vrouwstr. St.-Niklaas, tel. 76.07.71 Stekene Dr. De Caluwé, Dorpsstraat, tel. 79.73.38. Schoonaarde, Berlare Dr. Steyaert, Nieuwstraat, Berlare, tel. 42.30.35. St.-Gillis, Kemzeke, De Klinge, Vrasene, Mee- rdonk, St.-Pauwels Dr. De Cock, Potterstraat, St.-Pauwels, tel. 77.29.99 Apot. Walgraeve, Dorpsstraat, Stekene. Apot. Bellens, St.-Gillisstraat, De Klinge. St.-Niklaas Zaterdag - Dr. Van Bockxelaere, Pr. J. Charlotte- laan, tel. 76.20.48. Zondag - Dr. Van Aalst, Paddeschootdreef, tel. 76.47.14 Gezondheidscentrum - tel. 77.55.55, ook voor Bel sele, Sinaai en Nieuwkerken. Apot. Scheerlinck, O.L. Vrouwstraat, tel. 76.07.71. Apot. Van Moere, Kard. Mercierplaats, tel. 76.09.22 (alleen zaterdag). Temse, Steendorp, Tielrode Apot. De Keyser, Haasdonksesteenweg, Temse, tel. 71.06.69. Wieze, Baardegem, Meldert, Moorsel Dr. Van Raemdonck, Grote Baan, Herdersem, tel. 70.55.44. Wetteren, Massemen, Westrem, Wichelen, Schellebelle en Uitbergen Dr. De Corte, Kortewagenstraat, Wetteren, tel. 52.17.63 Zele Dr. Verplancke, Centrum, tel. 44.44.21 Apot. Van der Linden, Centrum, tel. 44.40.55. Tandarts met wachtdienst: Bensch, Langestraat, Kruibeke - tel. 74.29.01. Begrafenisondernemer Aalst: Strens, D. Martensstraat, tel. 21.40.76/21.56.62. Antigifcentrum: tel 02/345.45.45. Aalst Aalst. Vanuit het hele land waren ze vertegenwoordigd, de balboogschutters voor de Grote Prijs van groot-Aalst, (per) Aalst. Alle jeugdigen van jeugdhuis Binabiburg en Ypsilon Aalst broederlijk samen, (per) Aalst. De twee Erembodegemse verenigingen: de Volkskring en De Statie, (per) kinjeren, elke meniet op van de z fnor l lroö' van in da verkier te zitten of 't Es alle joren 't zelste lieken: de foeirkraumers kommen toe en de mies- te Olsjteneers kraumen op en zèn de pist'in vèr twie of droi weiken of nog langer. As ze weer kommen zing ze zu broin as 'n kastonje, vantoid nog bronjer: 't zén pesies allemool vremde. Sè en da vin ek attèd reidelek straf: zulank da ze thois zén spreike z'altoid oever «die vremde loizen» in ons land, moor ere kongei begintj en van den iesten dag vliege z'al nor Sponjen, Itoljen of Marokkou of nog veil voejer. Noding komme ze ten vertellen hoe schoein da 't geer es en hoe vrinjelèk da de mensjen geer zèn. Toch oordeg hein? Geer in die weirme lannen kroipe ze van 't 's meires tot 's auves in de zonne omdat ze zu donker zolle werren as den donkersten gastarboider hier. As da gelikt es zèn ze kontent, tein kenne ze mé e gerst hert nor hois goon, meige z'eer lote zing on vrinjen en gebieren, kolleiga's en familie... Wa da ze doveir afgezing emmen vertelle ze valeven nie, 't was geer aal om te beiter: goe weer, goed eiten, goe drinken, amuse ment, allei, den heimei op eerde, wei ken on e stik! Hoe da z'eer geer eksplekeiren verstoon ek oeik nie, want wie kaan d'er hier na Sponsj of Italjonsj of Marokkonsj? Ze kenne miljaardedju nog allensjt gie Vloms! Moor ze moete malgerei nor 't boiteland en 't liefst zu veir meigelèk. Want wie goot er na nor Olland of nor Liksemburg? Dat es veil te gemien! As g'eer zegt dagge nor de zjie of nor d'Ardennen geweist etj peize z'in eer oigen: «Ochieretoch...» mor ze zeggen niet en vertellen oever eer oige rois. Mor iet anders as da 't geer 'n droeigere weirmte es as hier, da 't leer en den drank geer goeiekoeiper zen en zoei van die dingen em ek eer nog noeit nie hoeieren zeggen... Toet, 'k zo lie gen: da ze geer Belsjen teigegekom- men zén en da ze domei 'n pintj gon drinken zèn en waffer schaa jonges da da woren! 't Es effenaf kerieis, mor hier weirken ze giel 't joor mé Belsjen en ze goon valeven gin pintjen drinken mé eer oigen kolleiga's, b'halven mé Nievejoor omda ze tein nog in zwier zèn en nog gin goestink emmen ver goon te weirken! Veir van hois zèn ze bloi da z'iemand oit eer oige, land teigekommen vèr iensj kenne mè te klappen en hier es 't eer te veil da ze goeiendog zeggen! Wa da z'hier noeit jamais nie en ken nen, doeng z'in boiteland weiken on stik mè 't groesjte gemak. Wie kroigt door na nog ne kop oon? Zè, hoe aaver da 'k wèr, hoe minder da 'k va de taterdac len» h schap 14 uui ;stui Dndag nere mensjen verstoon. Vroeger kosti j" lasteg mauken oever da snobisnn v0rken na em ek hoimelèk leitveramuk i g0 Ge die die 't noste joor nemier nor 't i zelle kenne goon en eer in alle to|KHIE zeilen moete wringen ver dat i jdag 6 leggen... Want da vinne ze na* Overrr graalek affrontelek! f «Vandejoor bleivemen nekier tf> hoeire 'k eer al zeggen op nen to jjj®^3* da z'er ons persoeinlek plezierki doeng. Ver ons nie geloten, zeeè D 0ve mieër zielen hoe mieër amusemei jndag En amusement, dat es wadai oensdi noeideg emmen, giel 't joor deir! Ik verstoon giel goed dat de me vakanse noeideg emmen, giel 't Peerl deir gon weirken, dag in dag oitj0 ^un appartement opgesloeten zitten v< Ing. I peizen op alles da ze nog m< gchap afbetolen... Oit giel diene slameir ouck je ne kier oit, dat es verstoon schap Moor oever 't algemien doeng *Jaö'É oigen toch aal dè meseire zelf o< Es d'nienen vèr d'nanderen: 'nlBF' hois, nen dieren otto, diere kl« altoid en oeveraal moeget de g chic zoin; mankanderen oeverstc j&r en zjaloes as d'ander iet mieër men... Hoe es 't in goesjnaum lp? gelèk? Kinjeren voelen alles veil beiter geift eer 't dierste speilgoed, noor dag loote ze 't liggen en speilen n 1^- voddepoep of mè stik haat; baa I speilploin vol blinkend goon liever in de moer want dat es veil, veil Groeite mensjen zen in foite zelste, mor ze teiven d'er ne oitkommen: iet da nie veil e kaón toch nie goed zén zegge ze weiten allank ne mier schoensjte dingen in 't leven rotten bal kosten: ne goeiedag, jelèk woerdeken, ne lach. En regenechteg es, nie oever zing of datter de zonne deir komt... 't Es zu simpel as te simpel messching en tein moeielèk, z'emmen 't zu gemokt. Pertank, diep in eer hert weite mooi wel hoe simpel dat es ver leiven oongenaum te mauken. Pakt na da lieken van Nicole op 't Eurovisie Songfestival: «Een je vrede (een beetje liefde)»: niet oigen, mor ze zingen 't allemool As ze die woerden na alle daugen in de praktoik toepasten, tein zol leven eiken dag stiksken zoin.. Zondag 8 augustus Rozenkrans aan de Kapel Ter Muren: te 18.45 uur. Maandag 9 augustus Dag van de vormelingen (Kapellekesdagen) aan de kapel Ter Muren te 19.45 uur: Rozenkrans en te 19.30 uur mis voor alle vormelingen 1982. Kinderzegen: te 15 uur aan de kapel ter Muren kinderzegen met toewijding van de kinderen aan Maria N.W.K.: te 14 uur in de Crypte N.W.K. raadpleging. Dinsdag 10 augustus Dag van het gezin en de zieken (Kapellekesdagen): in het Parochiehuis te 15 uur: plechtige eucharistieviering voor de HBrdGTSGm zieken en mindervaliden Aan de kapel Ter Muren te 19.15 uur: Rozenkrans en te 19.30 uur: gezinsviering met toewijding van de gezinnen en families aan O.L.Vrouw. Zondag 8 augustus Voetbalfeesten 10 uur V.J,-Scholieren - V.C.E Mazenzele 11.30 uur: vanaf 11.30 uur volledige maaltijd te bekomen 15 uur: V.J. Baardegem II - Baasrode II 17 uur: V J. Baardegem I - Baasrode I (match tellend voor de «Beker van de Denderstreek», matchbal gescnonken door «De Vonckisten») 21 uur: optreden van stuntman en boeienkoning «Joe Alcatraz» T.D met D.J. Theo Doorlopend: volksspelen, muziek, dans. Woensdag 11 augustus Dag voor de overledenen (Kapellekesdagen) aan de kapel Ter Muren te 19.15 uur: rozenkrans en te 19.30 uur: plechtige Mplflprt concelebratie voor alle overledenen van de parochie O.L. ,T,C,UCI1 Vrouw Hemelvaart en voor alle overleden weldoeners van het kapelleke, opgeluisterd door het koor Ter Muren N.W.K.: van 14 tot 15 uur in de Crypte: N.W.K. Peuters van 3 tot 6 jaar. Zondag 8 augustus V.T.B.: wandeling langs het Keilandenpad te Sinaai. Vertrek t 15 uur aan het station aldaar Erembodegem Donderdag 12 augustus Dag voor de derde leeftijd en geroepenen (Kapellekesda gen) aan de kapel Ter Muren te 15 uur: eucharistieviering voor de derde leeftijd Te 19.15 uur: rozenkrans en te 19.30 uur: viering voor geroepe nen in onze kerkgemeenschap. Vrijdag 13 augustus Dag voor de jeugd (Kapellekesdagen) aan de kapel Ter Muren te 19.15 uur: rozenkrans en te 19.30 uur: eucharistievie ring voor de jeugd. Belotwedstrijd In het Gasthof de Bierboom te Lebbeke had weer een belotwed strijd plaats. Er waren 27 deelnemers. De beste van Frans Moeyersoon die 4.495 punten haalde Tweede werd L. Matthijs met 4 278 punten. Dan volgend P. Keppens, Fr Peeleman, L. Van den Abbeele, L. Van Herrewegen, S. Van den Abbeele. B. Colson en G Van Ost. De volgende wedstrijd heeft plaats op zondag 22 augustus om 19 uur Baardegem Vrijdag 6 augustus Voetbalfeesten op het voetbalplein in de Kerkstraat 15 uur gratis koffietafel voor gepensioneerden en gehandikap- ten van Baardegem en omliggende. 16 uur: optreden van Fons Cras en kabaret «Holder de Kolder» 19 uur optreden van Paul Severs en Danseressen zang dans spektakel, inkom 50 fr Vanaf 19 uur eetgelegenheid varkens en kippen aan 't spit. Zaterdag 7 augustus Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend: Astrid en Gustaaf Roscignol. Jubilea: vierden hun gouden huwelijksjubileum Richard De Boeck (Hoboken, 19.11 1904) en Antoine De Boeck (Moorsel, 2.8.1903). Ze huwden te Moorsel een halve eeuw terug op 1 juni 1932. Beeckman August (Meldert, 22 12.1912) werd op de Pikkeling door dd. burgemeester Monsieur gehuldigd wegens zijn 50-jarig wipschuttersschao. Tentoonstelling, in het Kultureel Centrum Affligem van de tentoonstelling van werken van Edgard Heirmaij^B uur. Paplerophaling door de Scouts «De Hopduveltjes» vana gebonden aan de straat zetten a.u.b. Moorsel Zaterdag 7 augustus Peter Koelewljn: in reuzetent langs de Aalstersesteenvi voordele van de Moorsele Vnendenkring met zijn Rocker» in-Show van Radio Vrij Aalst. Hobby-expo: vandaag en morgen van 14 tot 20 uur parochiehuis. Werken van mensen van de derde leeftijd. Zondag 8 augustus Vedettenparade in feesttent aan de Aalstersesteenweg 19 uur Willy Sommers en verder Paul Anderson, Henry eer, Benny Scott, Ray Payne, Juli Kabas. Jesse Praesly Clark, Jack Lyne, Rudi Sylvester en te 23 uur John Electronica's en Amita Lionie. Presentatie Wiet Van a Van Radio Seven en Eddie Vemey. Maandag 9 vrijdag 13 oogst Derde Leeftijd: elke dag vanaf 13 uur feest voor de Leeftijd. Zaterdag 14 augustus Drlve-ln-Show: Van Radio Maeva met Bobby Prins en 0 Zondag 15 augustus Will Tura in de feesttent te 19 uur met Drive-ln-Show van Hofstade. Maandag 16 augustus Nacht der Vrije Radio's: vanaf 19 uur met medewerkini ren zowat alle vrije radio's van de hele regio. Vrijdag 6 augustus Zaterdag 7 augustus Dag voor alle Lourdeavrienden (Kajjellekesdagen). aan de Voetbalfeesten Van «Vlugge Jongeren- kapel O.L. Vrouw Termuren te 19 15 uur Rozenkrans en te 14 uur V-J - Miniemen - S.K Opwijk 19.30 u.: eucharistievienng. 15 uur. V.J.-Knapen - S.K. Opwijk 16.30 uur. veteranentornooi (Baardegem, Moorsel, Lebbeke, lateraag 7 augustus Nijverseel). Eetgelegenheid varkens en kippen aan 't spit, Oordegern. Op 13, 14 en 15 augustus worden in de schaduw van de pas gerestaureerde Fauconniermolen te Oor Rozenkrans aan de kapel Ter Muren: te 18.45 uur brochetten eerste «Molenfeesten» georganizeerd Hier het inrichtend Molenfeestkomitee. Op de achtergrond bemerken *4., Provinciale Individuele majorettenkamploenschappen In- T.D. met Radio Vrij Aalst en D.J. Tommy van Vlaanderen prachtige molen tvw) gericht door «^alulntjes Twlrlers Moorsel». Inkom: 100 fr. Volksspelen, muziek, dans.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16