lohny De Nul geselekteerd voor het wereldkampioenschap i i De beroepsrennerij is niet ter ziele. m De Vierzustersteden, technisch bekeken tsen «Over Dender Schelde» Hongaar Robert Glazer nieuwe spits voor Eendracht Aalst Marek Kusto rond 15 augustus op Freethiel De Voorpost - 6.8.1982 - 25 De Voorpost SPORT WIELRENNEN P inde zege in Buggenhout chtheid voor het wereldkampioenschap wielrennen, dat op zondag 5 september derd tot op een halve mi- schakelden werd het ach- men niet lang meer naar de nd wordt verreden, zal in het Dendermondse. en nog veel meer in Schoonaarde nuut. Dat was vooral te tervolgend peloton defini- winnaar te zoeken. Johny liggen. Sedert woensdagavond weten we dat Johny De Nul geselekteerd werd wijten aan het knappe werk tief naar de achtergrond De Nul schakelde tijdens kampioenschap. Zeker geen onverdiende selektie, wanneer men weet dat de dat Willv Teirlinck aflegde, verwezen. Vooraan verzeil- die laatste ronde zijn reser- Schoonaarde. tot op heden al vijftien wedstrijden won. Vooraan werd men op dat de Jos Van de Poel nog van vetanks in. plaatste een ogenblik bewust van het groep 1 naar groep 2 we- scherpe demarrage en goed op de dag. dat de een maximale voorsprong Van Hest (Ned.). Willy gevaar en toen Roger De gens pech en verdween ook afgedekt door twee ploeg- bekend werd, van 1 min. 45 seconden te Teirlinck, de Engelsman Vlaminck. Johny De Nul Roger De Vlaminck tijdens maats, snorde de Schoon- Johny De Nul zijn verwezenlijken. Maar na Steve Jones en de Frans- en Gerard Blockx weer de laatste ronde uit koers, aardenaar naar zijn vijf de zege. Dat was te zestig kilometer kwam dar man Etienne Dejan gena- naar een hogere versnelling Vanaf dat moment diende tiende zege van het sei- ihout-Opstal, waar het gezelschap bij van Joh- len met nog zeven- ny De Nul, Frank Van Im- g andere profs deel- pc. Hans D'Haese en Hen 8i de wedstrijd «In drik Caethoven. Deze acht im Jef Van Der koplopers hielden er een een koers die over biezonder hoog tempo op en elf kleine ron- na en meteen kreeg het "erd verreden. Een achtervolgend peloton het aanval in deze wed- wel biezonder moeilijk, lerd genoteerd, zo- Met nog veertig kilometer ld kilometer vijftien, voor de boeg waren Philip pe Van Den Brande, Mare be jngen Ben Van der Maertens, Mare Van Den anie i, Jos Van de Poel Brande, Mario Van Vlim- lijkh ard Blockx aan de meren, Ludo Schurgers, ;lfs» )jt trio slaagde erin Hans Van Wilder, Nico r Ie< zoen. Voor de ereplaatsen won Frank Van Impe vrij gemakkelijk de spurt voor Blockx en D'Haese. Op een ogenblik dat Johny De Nul de zegebloemen in ont vangst mocht nemen werd hij in kennis gesteld van zijn selektie voor het we reldkampioenschap. Dat gaf de zege in Buggenhout nog meer klank en kleur Het hoeft geen betoog dat Schoonaarde fier is op zijn vielerzoon. Zondag 5 sep tember wordt in ieder geval een hoogdag voor Schoon aarde. En je weet nooit... Het mocht eens lukken. E.D.M. fzo geslaagde fiets ing «Dwars door de jes» verleden jaar eert de A C.V.-af- St.-Jan Immerzeel p zondag 29 augus- dermaal een fiets- ng. i De Pelsmaecker, amische voorzitter, een fietstocht uit groen van Dender :1de over landelijke Voor deze ontspan- familiale fietstrip afstand van zowat irdt gestart aan het Centrum», Im- Ireef. Aalst te 14 tocht gaat over Herdersem. Gij- Mespelare, Oude- tpels en Berlare. Er :reden aan een ge- po zodat er tijd is :n de landschappen mderen. en vanop de :1er onze ogen de geven met scherpe 'ngsgeest. Er volgt id een zoekkwis na te gedeelte, wordt bij de typi- :rktoren van Mespe- irktoren met peer vormige spits en zeer zuive re beiaard met 21 klokjes. Op het dorpsplein maakt U kennis met de beschermde arduinen schandpaal. Het «Spaans Hof» uit de 17' eeuw en de gedenkplaat van Justus de Harduwijn, destijds pastoor te Mespe- lare, een befaamd renais- sanceletterkundigc. Het «J ostusde Harduwijn- pad», bewegwijzerd door de V.T.B., loopt trouwens dwars door de gemeente van Oudegem naar Gij- zegem. Eveneens wordt gerust van 't Appels Veer naar de Ber- laarse Waterhoek. Het vie ruurtje wordt genoten in 't Aards Paradijs» Knapzak mee te brengen, drank is ter plekke te bekomen. Iedereen, ook niet-leden. jong en oud. klein en groot is van harte welkom op de ze veelbelovende fietswan- deling. Startgeld: 25 fr.. verzeke ring. verzorging en bezem wagen inbegrepen. LH W- \y Deze foto werd gescholen na de beroepsrennerswedstrijd in Buggenhout-Opsial. Al kwamen hier ook maar 32 deelnemers aan de start, wat een algemeen verschijnsel is in dit landje dat eertijds door de wielermikrobe bezeten was. de toeschouwers bleven zeker niet thuis. De supporters verdringen zich hier rond De Nul die na de wedstrijd zijn indrukken vertelt. Toen ook werd bekend gemaakt dat Johny geselekteerd was voor het wereldkampioenschap. In elk geval rest ons bij deze beelden een sprankelt je hoop voor de wielersport in Vlaanderen c Met medewerking van «De Voorpost» In onze twee vorige nummers hebben we al uitvoerig geschreven over die toch belangrijke manifestatie die de studentenwielerklassieker «De Vierzustersteden» is. Hoe wel men ervoor heeft gevreesd dat de twintigste uitgave de laatste zou worden omdat het studentenleven in die vorm danig aan het tanen is, werden er toch nog enkele brave zielen gevonden die zich voor de wagen willen spannen opdat deze traditierijke gebeurtenis niet de mist zou ingaan. Het is een ludieke manifes- want er is zelfs een snel- tatie geworden die zeker heidsbeperking voorzien, burgerrecht heeft verwor- Personen die niet over een ven. Zelfs de minst-getrain- persoonlijke tweewieler de kan eraan deelnemen beschikken, kunnen er één huren in het station van Dendei monde, rechtover de inschrijvingstafel tegen 95 fr. voor houders van een abonnement en 125 fr. voor de anderen. Technische gegevens datum zaterdag 7 augustus 1982, 21' uitgave. Inschrijving: dezelfde dag tussen 13 en 13.45 uur in café De Kroeg, Stations- VOETBAL De Nul is na een bijzonder suksesrijk seizoen aan ige erkenning toe. Zijn selektie voor het wereldkam- chap moet een grote voldoening zijn (cj De .Aalsterse voorzitter Frans Daeleman deelde ons mede dat juist vóór het afsluiten van de transferperiode voor buitenlandse spelers (voor tweede nationale is dat 31 juli). Eendracht Aalst zich de diensten heeft kunnen verzekeren van de 33-jarige centrale aanvaller Robert Glazer, een speler van Raba Eto Gvor, de ploeg die het eerlang moet opnemen tegen Standard Luik in de eerste ronde van de Kuropaheker voor landskampioenen. Voorheen werd kontakt opgenomen met een andere Magyar, met name Szepessy, maar die kon geen uitreisvisum bekomen. Robert Glazer zal over een veertiental dagen in het P. Cornelisstadion te Aalst arriveren. Bovendien werden de Zairezen - op gratis basis - Yagara en Kingambo voor één jaar aangeworven. De Aalsterse voorzitter zal «verkort ook nog met Manu Ferrera een ernstig gesprek voeren om die te kunnen overtuigen zijn verblijf in het Kendrachtteam te verlengen. plein te Dendermonde. Vertrek: om 14 uur Rittenverloop: Proloog. Station-Grote Markt met officiéle opening; 1' rit a: Dendermonde - Sint-Gillis - Buggenhout met bevoor rading in café De Ooie vaar: 2' rit b: Buggenhout - Buggenhout Bos met aan komst café Sint-Christoffel; 2' rit a: naar Peizegem met bevoorrading in Brouwerij De Block: 2' rit b: vanda^f naar Opwijk met aankomst in Jeugdhuis Nijdrop. 3' rit: Opwijk - Lebbeke met aan komst m café Rustoord en supplementaire bevoorra ding; 4 rit: Lebbeke (Fruit handel De Vis) - Dender monde met aankomst aan het café Antikens op de Oude Vest. Uitreiking der prijzen: op het t-dansant dat plaats heeft vanaf 20 uur in zaal Casino, Laurierstraat te Lebbeke. Sound Explosion zorgt voor de muziek. Deelname in de onkosten: 200 fr., zes konsump- tiebonnen, bevoorradin gen, verzekering en gratis toegang tot het T-D inbe grepen. Poolse Mundialspeler voor Beveren De overgang van de Pool Marek Kusto naar Beveren is nu helemaal geregeld. De laatste dagen van de eerste vakantiemaand werd het op Freethiel anders angstig wachten want de Brugse advokaat die in Polen alles moest gaan regelen liet niets van zich horen Nu dient alleen nog gewacht op de nodige papieren om de Poolse internationaal naar het buitenland te brengen. En dat zou nog wel een week kunnen duren zodat trainer Braems al liet horen dat Beveren de eerste kompetitiewedstrijd, thuis tegen Kortrijk, waar schijnlijk zonder de spits van Legia Warschau zal spelen. Kusto zou immers pas rond het weekend \an 15 augustus in het Waasland aankomen en dan is er werkelijk te weinig tijd om de Poolse spits in de ploeg te schikken. In Beveren werd voor Marek inmiddels al wel een woning voorbereid. Braems hoopt Kusto ergens in de eindfaze van de Beker van Vlaanderen in de ploeg te brengen. Waarschijnlijk staat de Pool dan voor de tweede kompetitiewed strijd in het gecl-blauw elftal. Braems was wel bijzonder tevreden over de andere transfers van de Waaslandsc ploeg. Lam- brichts is volledig aangepast en het lijkt dat de overgang van Patrick Stalmans een grote meevaller zal worden. Tegen Gent, vorige week om de beker van Vlaanderen, wist de Limburger trouwens de rol van Heinz Schönberger in de tweede helft over te nemen Hugo Aerts

De Voorpost | 1982 | | pagina 25