1 Sportkring Sint-Niklaas met wel en wee Aalst: konditie nog bijschaven Zonder houvast ■hu 1*3 Oudegem: eerste test Fel overdreven Groot Voetbaltornooi Lebbeke 26 - 6.8.1982 - De Voorpost Hiermee bedoelen we niet zozeer de overwinning (met 2-0) tegen Oudenaarde en de nederlaag (met 3-2) by AA Gent, maar wel de wonden die door deze twee oefenwedstrij den in de kern van Sportkring zijn geslagen. Zaterdag werd door Oudenaardespeler De Clerck zo driest gespeeld ten opzichte van nieuw troetelkind Danny Van den Hende - en door scheidsrechter Buts zo flets geblazen - dat Danny het met enige schaafwonden en een zware bloedstorting moest stellen. Hij kwam allicht niet in het veld tegen AA Gent. Daar kwam zoals gevreesd dan nog het minst aangename op de plank: in een stevige aanval werd Georges Leekens - toch geen moederskindje zou ik denken - zodanig door Van Goethem toegetakeld dat hij dadelijk moest vervangen worden. De diagnose is ons niet bekend maar het zag er alleszins niet rooskleurig uit voor de Sint-Niklase voorstopper. Eerder had Swat Janssens al enige Braem-tikjes gekregen maar de geel- blauwe nestor hield het uit tot bij de rust. wanneer ook hij het geraadzaam achtte zich te laten doubleren door een eveneens nog met zwaar verband spelende Peter Van Wambeke. De feiten nu nog eens kronologisch en uitgebreider op een rijtje. Sint-Niklaas 2 Oudenaarde 0 Na de exhibitiematch te gen Eendracht Aalst waren de verwachtingen natuur lijk hooggespannen in Sint- Niklaas voor deze ontmoe ting. Tegen een stug verde digend bezoekend elftal was daar evenwel weinig kans toe. Tevens werd de vervanging van Luk Bevers ten voordele van Truyens toch geen onbetwiste mee valler. Komt daar nog bij dat Van den Hende zeer hard werd aangepakt door de man in het zwart. In de eerste helft kwam onze ru briek werkelijke kansen dan ook niet verder dan 2 kopballen van Verhoosel waar De Jaeger steeds at tent op reageerde. Na een vroege gele kaart voor (ja wel!) een natuurlijk niet te verantwoorden revanche van Van den Hende, zorg de Danny dadelijk voor een sportieve weerwraak door een vrijschop van Janssens kundig met het hoofd over te nemen, maar keeper De Jaegher was weer paraat; dat was ook op het uur zo maar dan kwam de Oudenaardenaar in zijn afweeraktie op slim me dropbal van Laroy on gelukkig terecht op zijn rechterstaander en moest hij met een bloedende hoofdwond vervangen wor den door speler-trainer Luk Sanders. Deze werd geen opwarmingsperiode gegund want binnen de tien minuten moest de voorma lige Brugge-speler zich reeds tweemaal omdraaien. Eerst een goeie aktie op links die bij Simoen be landde, Jan trok klasrijk een mannetje naar zich toe en schoof dan een gemak kelijke treffer voor aan Van den Hende. Nog geen volle drie minuten later een prima aktie naar uitvoering en resultaat: Swat Janssens dreigt maar temporiseert gepast op rechts, levert op het geschikte moment een kruispas af naar de toespur- tende Simoen Jan gaat een tegenstander voorbij en knalt vervolgens vanop ruim twintig meter naast een verraste Sanders. Met deze twee klasrijke staal tjes vonden'de poulains van voorzitter De Corte het wellicht welletjes met in het achterhoofd het (te) zware oefenschema dat hen nog wacht in de komende weejc. We moeten wel nog een schitterend Ouden aards schot van De Smet meegeven dat via de deklat weer in veld spatte en door Bibi Hinderijckx (waar is zijn klasse naartoe?) knul lig op een totaal uitgespeel de Jan Smet werd gekopt. Verlies op Gent Ook in het Ottenstadion waren we voor U aanwezig om de weerbaarheid van de Klaaskens te bekijken te gen het vanouds stevig van leer trekkende geheel van de gelijkaardige voorzitter De Meester. In de opstel ling werd alleszins verdien de rust (met het oog op de dubbele konfrontatie tegen Club Brugge en SK Beve- ren) gegund aan Danny Van den Hender' In diens plaats kwam Luk Bevers in de ploeg op een plaatsje in de spits en dat was wel degelijk te merken ook want hoewel Luk zich meerdere keren tegen spitsbroeder André Raas wou doorzetten stak er heel wat minder vaart en snedig heid in de Sportkringaan- val. De ganse eerste helft was daar overigens een maat voor niks of toch niet redeneren we erbij in Gentse huid; er werden im mers twee spelbepalende figuren van de tegenstan der (Sint-Niklaas dus) loens tot vervanging ver plicht. Eerst tikte de trage Braem zijn direkte tegen stander Swat Janssens ge wiekst tegen de hiel - Swat speelde weliswaar de eerste helft verzwakt uit maar wou dan geen onnodige ri- siko's lopen en werd ver vangen door Peter Van Wambeke - en vervolgens rukte Georges Leekens on blusbaar op in de 22ste mi nuut. Waarschijnlijk iets te ver voor kollega-voorstop- per Van Goethem want de ze hanteerde een al te ruige voetbalborstel om Mack the Knife neer te halen. Gevolg: geen berisping zelfs van scheidsrechter Soenens voor de dader maar wel voor de proteste rende Sportkring-verant woordelijken en de van het speelveld hinkende Lee kens. Gino Nijs nam de plaats van Leekens in. een positie overigens die Gino niet bepaald onder de knie heeft en dat was dan ook te merken. De AA Gent-ploeg was vooral in de eerste helft kompleet niet in staat goeie passes te verzorgen en moest zelfs toestaan dat naar de rust toe de tegen stander tweemaal dreigde en dat met een schot van Simoen en een kopslag van Swat Janssens. Na rust bracht Robert Goethals zijn twee negers in. name lijk Tokodi en Bouvy. die onmiddellijk voor meer snelheid zorgden en vooral enkele meesterlijke voor zetten uit de studs persten. Op de 56ste minuut be landde zulk een splijtende voorzet over de SK-defen- sie waarin Gino Nijs slecht was opgesteld. Koudijzer zag Schapendonck vrij rondflaneren en de één stond meteen op het bord. Niet voor lang echter want een vals-trage Van Wam beke. ondanks zijn kwet suur bijzonder goed aan speelbaar dinsdag, stuurde zijn belager een andere kant op en werd door Lau- reyssen onderuit gehaald. De vanzelfsprekende pe nalty werd door Simoen eerst op de Gentse goalie geplaatst maar vervolgens in doel gezet. De Gente naars moesten hier wel even van bekomen want bij een volgende Wase tegen stoot schoof Van Wambeke net naast de Gentse kooi. Tussen de 67ste en de 77ste minuut beleefde SK een tiental dolle Gentse mi nuutjes die uiteindelijk Je kon ndermt ld mat Over Het i7 t ik e kwart Idoei ien ha een c henk dorr, hervat racht tunsi e vat wam du slecht slechts in twee doelpunten resulteerden. Eerst zette Tokodi een strafschop om voor een op hem begane fout en vervolgens be kroonde Quipor een magi strale beweging over links met een onhoudbare knal. Natuurlijk moest Sportkring hier even van bekomen en dat ging eigen lijk. alles wel beschouwd, redelijk vlug. Aan de 80ste minuut infiltreerde Simoen in vijandige loopgrachten en schoof kundig op zijn lijn naar de meeopgerukte Lacroix. Eric keek en schoot naast de lang uitval lende Laureyssen in de net ten. Zelfs de gelijkmaker kwam nog even in zicht wanneer Verhoosel zich goed aanbood op pas van Van Wambeke. Patrick week echter te ver uit naar rechts, lukte toch nog een schotje richting doel waar de Gentse keeper zich op verkeek maar een Gentse back nog glijdend redding bracht. De althans in de tweede helft genietbare wedstrijd eindigde tenslot te op een anti-climax wan neer een over de ganse lijn ontgoochelende Truyens zijn onkunde nog eens ak- sentueerde met een trap op een neerliggende tegen stander. Wat gebeurt in de volgende dagen? Op deze vraag zijn we in de vorige editie reeds inge gaan maar het is zeker niet ongepast om nogmaals aan te stippen dat zaterdaga vond 7 augustus met aftrap om 20 uur een oefenmatch op het stedelijk stadion wordt afgewerkt tegen de (beloofde) volledige kern van FC Brugge. Nauwelijks vierentwintig uur later moeten de blauwgelen dan ten tweeden male in de clinch tegen... Sportkring Beveren ook op eigen ter rein voor de beker van Vlaanderen. En alsof dat nog niet genoeg is wordt het dinsdag een nieuwe zware aangelegenheid voor Staf Van den Bergh en Co, in de laatste schiftingswed strijd voor voormelde be ker in Aalst Op onze her haalde vragen wie in deze verschillende wedstrijden de schoenen mogen aan binden had Staf Van den Bergh immers maar één di- 'plomatiek antwoord: «De kern bevat zeventien spe lers en ook in de B-kern staan verschillende jongens klaar om zich te bewijzen voor hogerop». Zodoende, kom uzelf misschien over tuigen. MN Beker van België. KAVD speelde 1-1 gelijk tegen SK Lebbeke maar verloor met de strafschoppen (3-5). Na de ophefmakende zege tegen Beveren zijn de opeen volgende nederlagen tegen Oudenaarde. Sint-Niklaas en AA Gent minder goed aangekomen bij de Aalsterse sup porters, die kost wat kost het team willen zien winnen. Eén ding staat vast: de konditie van Eendracht moet nog bijgeschaafd worden. Aan dit deel van de voorbereiding werd tijdens de voorbije week nochtans hard gewerkt te Brecht waar in het provinciaal domein «De Merel» veld- trainer René Taelman er duchtig de zweep oplegde. Tijdens de wedstrijd te gen AA Gent hebben we duidelijk kunnen vaststel len dat elementen als Steyaert, Stallaert en zelfs een Sergeant konditioneel nog niet paraat zijn. Langs de andere kant is het ons opgevallen dat De Sanghe- re en Johan Dierickx reeds op een behoorlijk peil spe len en waarschijnlijk over een paar weken in topkon- ditie zullen verkeren. Ook Geert Van Roy staat er nog niet. De aalvlugge Aalster- se spits kwam vrij laat uit vakantie terug en diende zaterdagavond vervangen te worden nadat hij een lichte hersenschudding had opgelopen ingevolge een elleboogstoot. Hans Groe nendijk van zijn kant be gint zich beter in te leven in het Aalsterse geheel. De kleine Nederlander presen teerde in de wedstrijd te gen AA Gent enkele bekij- kenswaardige invallen en de periode is volgens ons niet ver meer af dat hij als flankaanvaller brokken zal maken. Ook Rudy Van den Bergh, die tijdens het laat ste halfuur in de strijd werd geworpen, kreeg een goed rapport van oefenmeester Hevlens. omwille van zijn voorbeeldige werkkracht op het middenveld. De bei de Zai'rezen Yagara en Kingambo sloten beter bij mekaar aan dan tijdens de vorige wedstrijden, toen ze het duidelijk moesten heb ben van een reeks indivi duele technische nummer tjes. Coach Hevlens tilt niet zo zwaar aan die min dere prestaties van zijn team in de Beker van Vlaanderen. «Ik heb moe ten vaststellen dat bepaalde spelers nog niet de gewen ste konditie hebh reikt. Neem van dat hieraan nog ifHC gewerkt worden. Nu ben ik de mening daan dat over een 4'ori tal dagen op dat ploeg beter zal uitg ceerd zijn. Wat verheugend feit is. e °P 1 voor moeten we va rHO,n Daeleman dankbaa dat er met de nieuw petitie in het voor c"'evr zeer grote inspan L werden geleverd sterking aan te voert i .u alle kompartimente LCUI de ploeg.» aldus Hcylens, die met e verholen spanning wachten op het verst van de Hongaar Gla Luc V uitsh E83CM tear»- leb8e*f Beker van België. Na een gelijkspel won Lebbeke met de strafschoppen (3-5) legen KAVD. (vh) E. Zele - Wuustwezel 1-1 Zal Eendracht Zele bekwaam zijn om de prestatie van verleden seizoen te evenaren? De Rood-zwarten serioren niet in de Elststraat en veroverden op verplaatsing 17 punten wat in normale omstandigheden ruimschoots vol doende moet zijn om de titel te veroveren. SK Beveren - AA Gent. Theunis schiet op doel. (Iv) v6N VAH Hfttm De gebroeders Forts, Luc en Mare Vercauteren zijn vaste waarden van FC Robitr Moerzeke. (vh) Gelukkig betekenen vriendschappelijke wed strijden een weinig soliede basis om er vooruitzichten op te bouwen. Alleszins kan gezegd worden dat de selektie in de voorlijn (Spruyt. Bordui. Deferrer- re. Pieters. Blomme) en in het middenveld (Coore- man. Collewaert. Pintens. Abbeel. Van de Cauter. De Brabander) over een reeks evenwaardige spelers beschikt, die het noodzake lijk zullen maken om ver schillende onder hen nog geen plaats op de bank te bezorgen. De eerste twee oefenwed strijden brachten reeds twee gekwetsten mede. Blomme. die te Jette een trap op de achillespees kreeg en Pintens. in de rug gekwetst tijdens het treffen met gebuur Temse. Tijdens de wedstrijd tegen Wuustwezel was er bepaald weinig te zien en De De cker kreeg nog het meeste werk op te knappen, alhoe wel de ontmoeting na de rust bepaald in het voor deel van Zele evolueerde Tijdens deze periode willen we toch het mooie gelijk makend doelpunt van Bor dui onderlijnen en het machtig schot van dezelfde speler, waarmede hij Hant- son op de proef stelde. Ook schijnt de verdediging geen zorgen te baren, want Jaak Goossens bewees dat (Je |aren op hem geen vat hebben, terwijl Christiaens een zeer soliede verdediger aan het worden is. Het zou spijtig zijn moest Coles er het bijltje bij neerleggen, want hij blijft toch een waarde om in te springen in geval een of ander element uit dit ploegonderdeel on beschikbaar zou worden Ondertussen hopen we dat trainer Van den Berghe de zaken tegen 5 september op punt zal kunnen stellen, (ajz) BEKER VAN BELGIfc Haaltert-Deinze 2-5 Oudegem heeft een eer ste oefengalop achter de rug. Het speelde 2-2 gelijk bij Robur Moerzeke. Het moest nochtans driekwart van de wedstrijd het onder spit delven. In die periode werd het op een 2-0 achter stand geplaatst. Maar tijdens het laatste wedstrijdgedeelte kon het nog tot op gelijke hoogte komen. Eerst miste Hans Hofman een strafschop. Die kreeg Oudegem toege wezen nadat Mare Rom- bout op doel had gekopt, maar de bal door een plaat selijke verdediger i hand uit het doelvlf geslagen. Een Oudegems dol kwam er dan toch T kombinatie Rombol Damme, door la f noemde afgerond, laatste minuten schol ly Van Zandc vanop tig meter de gelijkmi de netten. Het wi mooiste van de viet punten die op het vc Robur Moerzeke t tot stand gebracht. De thuisploeg moest slechts in de tweede helft berusten in de nederlaag tegen de nieuwe vierde klasser Deinze dat reeds in een betere fysische kondi tie verkeerde. Haaltert. dat slechts aan de tweede wedstrijd toe is. begon zeer entoesiast en reeds in de eerste minuut scoorde Versyp na vrij schop van Cardon. Dat vroege doelpunt gaf het no dige vertrouwen aan Haal tert en langs de aanwinsten Verleysen en Praet werden er mooie aanvallen opge bouwd. waarbij de bezoe kende portier enkele keren moest ingrijpen om zijn netten vrij te houden. Deinze had op de 12de minuut werkelijk pech toen de paal voor Haaltert red ding bracht en het daarop volgend schot van De Bel rakelings naast vloog op het moment dat Van Bever onherroepelijk verslagen scheen. Tijdens de eerste helft kregen we aan beide zijden nog mooie aanvallen, doch de stand bleef ongewijzigd. Onmiddellijk na de herne ming kreeg Hendnckx de kans om de voorsprong aan te dikken, zijn schot was echter te zwak zodat de bezoekende goalie de bal nog van voor de lege muit kon weghalen. Op de 51ste minuut kreeg kapitein De Bel. na een kleine fout van Cardon, de kans om gelijk te maken: 1-1. Amper drie minuten later kon dezelfde De Bel met een prachtige kopbal Van Bever totaal kansloos laten: 1-2. Na een prachtige Haal- tertse aanval kon de Dein- ze-portier gelukkig het le der stoppen, waarna het door stopper De Groote in hoekschop werd verwerkt. Toen Deinze een vrijschop kreeg in de 7()ste minuut, kon Maesele de stand op drijven tot 1-3. Na een uur spel zagen we een zeer mooi schot van De Boel, waartegen Van Bever zon der verhaal was: 1-4. J Toen Van Bever t hoekschop naast de| punchte, bracht De de stand op 1-5. Na geweldig offensief va thuisploeg kon de stal 2-5 gebracht worden. daarmee was de Haal t kous af. Het werd een mooie en genie match. Op 7-8-14-15 augustus tel kens te 14 u en 16.30 u., organiseert "S.V. Heizijde een groot voetbaltornooi met als deelnemende ploegen: - Atletico Lebbeke - Blauwe Vlam Berlare - Chnstal Bovs Merchtem - Joso Lebbeke - Kloksken Haaltert - Mansteen Opwijk Plaza Dendermond - Royen Wieze Terrein: IJzerenwe 9370 Lebbeke. Supporters op post. 4 VD

De Voorpost | 1982 | | pagina 26