ekeravontuur eindigt vroegtijdig or verdienstelijk K.A.V.D. Ai [eakties na het eerste treffen HANDBAL Zondag 8.8: Internationaal tornooi E.V. Aalst VOETBAL De Voorpost - 6.8.1982 - 27 ■5). M Trainer Etienne Korré: IrR'e moeten nog leren \fwerhen» l Je kon na de ontmoeting bezwaarlijk zeggen dat de tndermondse trainer Etienne Borré een ontgoo- eld man was. Daar had hij trouwens geen reden f. Over de wedstrijd had hij volgend kommentaar: tHet vroege doelpunt dat we moesten inkasseren. ik eigenlijk als een domme goal bestempelen. kwam tot stand omwille van het feit dat we nog (voldoende op elkaar ingespeeld waren. Normaal ■zien had het er niet mogen komen. Voor Lebbeke - een dergelijk toeval een vroegtijdig en gelukkig zhenk. Eigenlijk zijn we na die vroege voltreffer ji domineren. Dat kwam nog sterker tot uiting na hervatting. Ondanks iedereen de hem opgelegde f dracht naar behoren vervuldeliet de afwerking Kh te wensen over. Globaal genomen lieten we toch m gunstige repliek tegen een ploeg die als één der tste van de reeks wordt bestempeld. Lebbeke tschikt over een technisch sterk middenveld. Dat wam duidelijk tot uiting. Maar offensief verschenen t slechts een paar keer langs de counter in ons - oelgebied. Globaal genomen is de uitslag ontgoo- Mend omwille van het feit dat we gewipt werden in t strafschoppen. Moreel echter zijn we de overwin- nars». hebt* nieuw t vooi inspan erd ifnf Van Hauwermeiren: We staan sterker dan 'horig seizoen» nog len. Nii nening een 1 dat ai uitgi Luc Van Hauwermeiren speelde in Dendermonde Wat w 'n uitstekende wedstrijd. Hij was biezonder bedrij- ;it is, e °P liel middenveld, en liet zich een paar keer we V0( wonderen door uitstekende balwisselingen. Men mkbaaion ^iem zowal de spil beschouwen op het Leb- v, wkse middenveld. Over de wedstrijd zelf toonde hij )r ich tevreden: •Het is een eerste konfrontatie die we tot een goed einde hebben gebracht. De warmte was beslist onze grootste tegenstander. Onze ploeg is in ieder geval sterker dan vorig seizoen. De aanwinsten blijken flink mee te vallen. We moeten normaal gezien een goed seizoen maken. Nu vooral trainer Dreesen van in den beginne het bewind voert. Hij kan metéén al de basis leggen van een ploeg waarvan algemeen toch resultaten worden verwacht. Ik moet er echter aan toevoegen dat ook Dendermonde een goede indruk liet. Die ploeg lijkt wel sterker te zijn in vergelijking met vorig seizoen. Serge Van Stappen: «Een onverdiende nederlaag» «We zijn onverdiend verloren», zegde nieuweling Serge Van Stappen na afloop van de wedstrijd K.A.V.D.-S.K. Lebbeke. «Spijtig dat zo iets moet gebeuren in strafschop pen. Maar voordien hadden we beslist kansen gehad om Lebbeke op achterstand te plaatsen». Serge Van Stappen blijkt in ieder geval tevreden te zijn in Dendermonde. «Ik werd van bij de eerste kontaktname goed opgevangen door de andere spe lers. Dat is een belangrijk pluspunt. Dendermonde is een jonge ploeg en vooral de mentaliteit onder de spelers lijkt biezonder goed te zijn. Ik heb nog nooit in een provinciale afdeling gevoetbald. Men heeft me gezegd dat er in de eerste provinciale afdeling Oost- Vlaand eren te knokken valt. Maar ik ben de mening toegedaan dat dit Dendermonde in staat moet zijn om mee te draaien aan de top» aldus Serge Van Stappen die nu twee seizoenen achter de rug heeft bij het Brusselse Union Sint-Gillis. Chris Ferket: «Spijtig dat ik niet kon scoren» Chris Ferket werd ronduit een meevaller voor de eerste keer dat hij met Lebbeke uitkwam. De voet baller uit Stekene heeft zich al metéén opgewerkt als titularis. Hij was biezonder bedrijvig en dreigde een paar keer. De Lebbeekse supporters die getuige waren van de wedstrijd in Dendermonde zullen allicht tot de vaststelling gekomen zijn dat deze nieuwe aanwinst een versterking betekent voor de Konkelgoedploeg. Je mag daarbij niet vergeten dat Chris maar uit vierde provinciale komt. "Spijtig dat ik niet tot scoren ben gekomen!» jammerde Chris Ferket na afloop. Ik kwam noch tans twee keer bij een voltreffer. Graag had ik de winning goal tot stand gebracht. In ieder geval is het verschil tussen vierde en eerste provinciale he melsgroot. Het tempo is veel hoger en er wordt ook sluwer gevoetbald. Ook is het samenspel duidelijk beterInzake begeleiding gaat het er in eerste provinciale een ander stuk aan toe. Nog nooit heb ik zo een voorbereiding op een wedstrijd meegemaakt. Van mezelf vind ik dat ik behoorlijk gespeeld heb» zegt C hris. En wij voegen er aan toe dat de Waaslander één van de beste akteurs was in het Lebbeekse kamp. Frank Schepens: «Ik roei me uitstekend in konditie» De Dendermondse aanvaller Frank Schepens heeft zich niet onbetuigd gelaten. Hij was negentig minu ten lang bedrijvig en behoorde samen met Wim Wae- geman tot de beste akteurs in het Dendermondse kamp: «Spijtig dat we zo werden uitgeschakeld.» schud debolde Frank Schepens. We speelden nochtans een voortreffelijke wedstrijd. Met wat geluk had ik een doelpunt kunnen scoren. Maar de bal sloeg tegen de staak. Ook Eddy Van Den Driessche had auteur van een doelpunt kunnen worden Hij had af re rekenen met pech. Het is nochtans plezant voetballen met hem. Hij betekent een versterking voor onze ploeg. Dat zal de toekomst uitwijzen. Stefaan De Wolf: «Tegenslag hield! ons van de zege» - Niet alleen hebben we een paar keer gefaald bij de afwerking. Ook hadden we pech bij het besluiten. We waren globaal genomen beter dan Lebbeke». Tot die vaststelling kwam Stefaan De Wolf na afloop van de match. «Het Lebbeekse middenveld was wel bie zonder sterk, maar naarmate de eerste helft vorder de, namen we meer en meer het initiatief. We kregen ook de kansen. Dat was na de hervatting nog dui delijker het geval. We beschikken alleszins over een betere ploeg dan vorig seizoen. Niet alleen werd er versterking aangetrokken. Ook wij zijn een jaartje ouder geworden. Er is meer maturiteit in de ploeg. Ik ben ervan overtuigd dat we, mits wat geluk een goed seizoen gaan maken,zegt de Herdersemnaar. Gino Van den Berghe: «Tevreden over mijn eerste prestatie» Lebbeke's jongste spruit is afkomstig van Buggen- hout. Hij noemt Gino Van den Berghe en werd zo pas door de Lebbeekse eerste provincialer wegge haald bij Spana Buggenhout. Op de vraag of het nu beter is in Lebbeke tegenover in Buggenhout, ont week Gino diplomatisch het antwoord: Iedere trainer heeft zijn eigen stijl en aanpak. Wel is de begeleiding beter en na de wedstrijd van van daag ben ik tot de vaststelling gekomen dat er in eerste provinciale vlugger wordt gevoetbald en dat je met technisch sterkere kollega's en tegenstanders hebt af te rekenen. In Lebbeke werd ik biezonder goed opgevangen. Dat is een belangrijke faktor. Ik had niet verwacht dal ik onmiddellijk titularis zou gewor den zijn. Maar toch heb ik ambitie. Ik wil het waarmaken en zal er trouwens ook alles voor doen. Over mijn eerste prestaties ben ik tevreden, alhoewel ik nog beter moet kunnen», aldus Van den Berghe. E.D.M. inïï Lebbeke dankzij de strafschoppen dus G met e Lebbeke mag verder bekeren. Zondag wordt het ai gekonfronteerd met de ieklasser FC Eeklo. Voor KAVD daarentegen eindigde het avontuur vroegtijdig. v.D.-S.K. LEBBEKE fschoppen 2-4) (vh) Lippens van Lebbeke geraakt moeilijk voorbij KAVD er V an De Lebbeke. De van Hamme overgekomen Van Den Driesiche knalt op doel het leder keilt naast, (vh) WD-Lebbeke. Duel tussen Braeckmans en Segers. (vh) Paarsblauw werd gewipt bij het nemen van strafschoppen. Nochtans voetbalde het erg verdienstelijk tegen een ploeg die algemeen als een titelkandidaat wordt vooropgesteld. K.A.V.D. was ons inziens doorlopend zelfs de betere. Dat kwam allicht omwille van het feit dat de paarsblauwen al enkele trainingen meer in de benen hadden. Dendermonde had nochtans kansen genoeg om afstand te nemen van zijn opponent. Het kreeg daartoe ruimschoots de gelegenheid. Vooral in de tweede helft. Lebbeke kwam toen een paar keer de neus aan het venster steken via de counter. Maar aan de eindstand, die al voor de rust was bereikt kon geen verandering worden gebracht. Het publiek - men telde ongeveer duizend toeschouwers - had zeker geen klagen over dit eerste kijkstuk. Het verliep doorgaans aantrekkelijk, alhoewel heel wat spelers last hadden van de warmte. De thermometer in het Grembergse stadion wees meer dan 25 graden aan. Daarbij was het windstil, waardoor het zuchtje afkoeling achterwege bleef. KAVD - Lebbeke. Joris van KAVD scoort de gelijkmaker. \roegegoal pun( jaCques jorjs die De wedstrijd was nog eerst een drietal tegenstre- geen vijf minuten wegge- vers een neus zette, rondde tikt toen Lebbeke via zijn rush tenslotte af met Braeckmans op voorsprong een doelpunt kwam. Een doelpunt dat Dendermonde nooit had Sterker K.A.V.D. mogen toestaan. In de de- Vooral na de hervatting fensielinie werd een fraktie bleek Dendermonde ster van een sekonde geaarzeld ker uit te pakken. Het zag en dat leidde tot een ach- er trouwens naar uit dat de terstand. K.A.V.D. is dan thuisploeg het laken naar gaan drukken. Het toverde haar kant zou trekken, enkele mooie kombinaties Frank Schepens liep vlug op de grasmat, maar bleek dicht bij een tweede doel- zelden in staat om een vuist punt. Eddy Van den Dries te maken. Bovendien kreeg sche zag na een kopstoot de het vooral op het midden- bal in het zijnet terechtko- veld met hevige Lebbeekse men. Frank Schepens kop- tegenstand te maken. Luc te nadien op de staak. Col- Van Hauwermeiren en lewaert zag een poging Jean-Pierre Lippens bleken knap gestopt door doelman daar de lakens uit te delen. Rudy Jansegers. Langs de Toch kon de thuisploeg een overkant was een attente paar keer tot in de zone van Chris Ferket eigenlijk de de waarheid doorstoten, enige Lebbeekse akteur die Een kombinatie Eddy Van af en toe doelman Verstre- Den Driessche-Eddy Bel- pen noopte tot een tussen- lon werd nadien door Ja- komst, cques Joris gemist. Nadien Uiteindelijk moesten zou Luc Van Hauwermei- strafschoppen oordelen ren nog net de bal van voor over winst of verlies. Pa- de voeten van de aanstor- trick Poppe en Frank Sche- mende Stefaan De Wolf pens rondden dat zaakje kunnen wegtikken op een naar behoren af. Waege- ogenblik dat doelman Ru- man en Jacques Joris mis- dy Jansegers al een versla- lukten. Jean-Pierre Lip- gen man was. Later nog pens. Luc Van Hauwermei- werd een poging van Eddy ren. Braeckmans en Hen- Van den Driessche net op drickx lieten er voor Leb- de lijn door Jean-Pierre beke geen gras over groei- Hals geneutraliseerd. In de en. Lebbeke was metéén slotfaze van de eerste helft geplaatst. Voor KAVD kwam KAVD dan toch op werd het een vroegtijdige gelijke hoogte. Dat was aftocht, een parel van een doel- E.D.M. Zondag 8 augustus wordt in de sporthal Rozendreef te Aalst een internationaal handbaltornooi georga niseerd. Vanaf 10 uur kan men er naast de inrich tende klub E.V. Aalst ook Dusseldorf aan het werk zien. Ook Avanti Lebbeke 3 is een vaste deel nemer. Bij de dames wordt Avanti Femina, deelnemer aan de Europese I.H.F.- Beker de blikvanger. De handballiefhebber die met langer wil verstoken blijven van zijn favoriete sport zal zeker niet nalaten even aan te lopen. - EVA K.A.V.D.-Flash Ondanks het uitgeschakeld is voor verdere deelname aan de beker van België, blijft KAVD zich voorbereiden op de kompetitie. Nu zondag om 16 u speelt het op zijn veld een oefenwedstrijd tegen de derdeklasser Ninove. De invallers nemen deel aan de beker van de Denderstreek. Zij spelen nu zaterdag om 16 u eveneens aan huis, tegen het eerste elftal van Eendracht Sint- Gillis. Voor wie het nog niet wist. Serge Van Stappen, de nieuwe aanwinst van paars blauw. heeft nog andere talenten dan voetballen. Hij is een uitstekend pentekenaar en exposeerde al een paar keer met zijn werken. Serge woont in Puurs en speelde twee seizoenen bij Union Sint-Gillis, kwam voordien nog uit met Hoger Op Merchtem. De wedstrijd K.A.V.D.-Lebbeke werd druk bijge woond. De penningmeester telde na afloop duizend entrees. Vermits dat gedeeld wordt door twee. heeft Lebbeke aanspraak op de halve winst. Op het Konkelgoed hebben ze vorig seizoen meer dan één keer voor minder dan vijfhonderd toeschouwers moeten spielen. Lebbeke-Flash Lebbeke begon eigenlijk gehandicapt aan de wedstrijd. Het kon niet rekenen op de diensten van Leo Verhulst. Die sukkelde met een rugletsel. Leo is echter aan de beterhand. Het is niet uitgesloten dat trainer Dreesen volgende zondag al een beroep doet op deze stoere verdediger ter gelegenheid van de bekerwedstrijd tegen Eeklo. Ook Danny Depage ontbrak op het appel. De Lebbeke-doelman werd bij zijn terugkeer uit vakantie in het Limburgse Houthalen betrokken bij een verkeers ongeval. Hij werd hierbij gewond in het aangezicht. Niet erg, want Danny hervat dezer dagen al opnieuw de oefeningen. Trainer Dreesen leek minder tevreden over de houding van Danny Vermeir. Vorige week dinsdag gooide de middenvelder plots enkele financiële eisen op tafel. Die werden niet ingewilligd door de Lebbeekse klubleiding. «Neeskens» besloot dan maar in staking te gaan. En van staken kan men in Lebbeke meepraten. Boekingen EDM Is dt verstandhouding tussen SK Lebbeke en KAVD biezonder goed, en heeft men tn het verleden mekaar al eens «pleziertjes» gedaan, dan werd er tijdens de jongste wedstrijd toch af en toe geknokt. Dat leverde vier boekingen op. De eerste akteur die op een dergelijke boeking werd getrakteerd was Eddv Bellon. Hij trapte Chris Ferket tegen de arm. Een tweede boeking kreeg Stefaan De olt Eigenlijk een schermutseling met Luc Van Hauwermeiren en een on schuldige reaktie. Maar toch was de boeking net zoals bij Eddv Bellon niet onverdiend. Ook langs Lebbeekse kant vielen er boekingen. Ook die waren niet onterecht toegekend. Arnold Marien was het eerste Lebbeekse slachtoffer, na een konfrontatie met Patrick Poppe Later werd Chris Ferket in dezelfde zin getrakteerd. 2-2 was de eindstand in de boekingen. Blijkbaar raken Lebbeke en Dendermonde alleen niet akkoord in het broederlijk delen bij het trappen van strafschoppen. Misschien komt dat nog wel Gesakker Toch was er iemand die na de ontmoeting sakkerde. Het was KAVD-sekretaris Jan Van Damme. Hij had op een tweede bekerwedstrijd gerekend «We ver hezen een recette' waar ik vast had op gerekend.» zuchtte de KAVD-dirigent Paarsblauw kon die bijkomende centjes best gebruiken. Op dat stuk heeft men trouwens geen overschot. Daar kunnen de spelers van meespreken Spionkop K.A.V.D, beschikt weerom over een spionkop. De damesploeg die vorig seizoen kampioen werd. komt iedere zondagnamiddag het fanionelftal met luid ruchtige bewoordingen aanmoedigen. Het «allons les mauves» weerklonk geregeld in de hoofdtribune. Deze keer leverden die aanmoedigingskreten geen doelpunten op. Spijtig voor de KAVD-dametjes E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 27