Wielerbond moet ingrijpen IF Hoop op beter: zeven zeges en dertien tweede plaatsen! Dirk Heirweg klopt Etienne De Beule in spurt O Uk: JOI Etienne 0e Beule «Een rotdag te Waasmunster» Wielerkriterium op de Spoele in Lokeren Dirk Heirweg: Ik was geprikkeld US 28 - 6.8.1982 - De Voorpost WIELRENNEN Uit het Wase wielervaatje Bij de beroepsrenners was er in de loop van de afgelopei week weinig gelegenheid tot juichen. We moeten om aan één enkele zegepraal te raken alweer onze toevlucht nemen tot een prima prestatie van Phil Anderson in het na-Tourcriterium van Peer afgelopen woensdag. Diezelfde in Franse dienst rijdende Lokerenaar was deze week nog goed voor een negende plaats in Herzele en een zevende notering in Londerzeel. In het Kleinbra- bantse kriterium fietsten ook Mark Dierickx en Frans Van Vlierberghe naar een achtste en een twaalfde prijs. Ronald De Witte is zoals bekend zijn laatste aktieve exploten aan het afleveren in de bekende reeks criteria: de Kruibekenaar kwam er niet onaardig vanaf met een zevende plaats in Sas van Gent (dl.) De ereplaatsen waren overigens in de gewone profkoersen niet uit de lucht voor onze Wase vertegenwoordigers en vooral de tweede plaats van Benny Vermeulen in Bazel kan voor de Klingenaar een hart onder de riem betekenen want hij was reeds een hele tijd in minder doen. Ongelukkiglijk genoeg voor hem zat er geen tweede seizoenzege in omdat hij op een bijzonder gemotiveerde Walter Schoon- jans stuitte. In diezelfde ontgoochelende kermisprijs eistte Ronan Onghena ook een tiende plaats op. Jan Bogaert was deze week goed voor een derde plaats in Willebroek waar Mark Dierickx vijfde en Benny Ver meulen achttiende werden. En voor de volledigheid nogmaals Benny met een twaalfde plaats in Ninove en een achttiende in Laarne, tejfwijl Jan Bogaert nog twaalfde was in Deerlijk en Richard Buckacki achttiende finishte in Laarne. Ook de liefhebbers trekken de mindere lijn door met amper één overwinning en die is dan nog van de momenteel in Antwerpen wonende Haasdonkenaar (van herkomst Erik Staes in de maandagse amateurskoers van Bazel. Daar werd het overigens een triomf voor de Wase overmacht want Guido Haentjens eindigde tweede. Wil liam Thomas derde. Vik Van Landeghem vijfde. Dirk Ongenae achtste, William De Gendt elfde en Franky Wielandt dertiende. Toch is de lijst van ereplaatsen een pleister die er mag zijn. Donderdag reeds een vijfde plaats van Francois Nauts in Waarschoot waar Wielandt twaalfde werd; een vijfde plaats ook voor Erik Staes in Reningelst-Poperinge. en een bijzonder sterk fietsende Erik Wuytack in het verre Chaumont-Gistour. De Sinaai- naar moest het echter met een tweede plaats stellen, terwijl Vik Van Landeghem daar een vijfde prijs inhaal de. Op zaterdag niet minder dan drie jongens van bij ons die sneuvelden (eervol dan nog) op de meest ongelukkige plaats in een koers, namelijk de tweede. Dat was dus het deel voor William Thomas in Hekelgem. de ex-prof liep daar op een onstuitbare Rudi Rogiers; Johnny De Dobbelaer was de tweede «ongelukkige» en dat in Aalst - Mortsel en ook Jean Blommaert streed dapper voor... ziiver in Buggenhout, waar Freddy Luyckx op de dertien de plaats werd genoteerd. Natuurlijk, het is de jongste weken loffelijke gewoonte, was er ook zaterdag ama- teursstrijd op Sinaaise bodem en nu was dat aan de Leebrug. Marin Geurs zette de streekrenners daar een lelijke neus want achtereenvolgens eindigden Guido Haentjens op 3, Franky Wielandt op 4. Rudy Haentjens op 6, Erik Staes op 8. Vik Van Landeghem op 9. Gunter Smet op 15 en Dirk Galle op 17. Voor Alain Koppen was er zaterdag ook nog een vijftiende prijs in Keerbergen. Dan naar zondag waar Erik Wuytack voor de tweede keer tereke voor een tweede plaats spurtte in Hamme en daarbij onder andere Franky Wielandt (4de). Luk De niers (11de). Jean Blommaert (12de) en Freddv Luyckx (16de). te vlug af was. In Wachtebeke tildeFrariqois Nauts zich naar een vierde plaats met ook Dirk Ongenae (elfde) en Gunter Smet (negentiende) in de nototies. En in Sint-Baafs-Vijve klasseerde Erik Verheven zich zesde. Op maandag dan was er naast de reeds vermelde voltreffer van Staes in Bazel nog amateurkoers in Sinaai- Leebrug waar Nauts goeie tweede werd en Jan Joos veertiende eindigde: Jean Blommaert ging van zijn kant nog eens naar Buggenhout en werd daar veertiende. De juniores waren deze week eveneens maar goed voor één opkikkertje en daarvoor zorgde Stekenaar Roger Schelfhout in Kemzeke waar de Stekense tint tevens werd bijgekleurd door Rudy Saelens op 2. Yvan Veree- cken op 4. Erwin De Clercq op 6 en (Haasdonkenaar) Peter Staes als negende eindigde. Donderdag reeds enkele goeie prestaties onder andere van Filip Van Walle met een vierde prijs in 't Kerksken. waar Roger Schelf hout achtste was. Jan Vermeulen snapte diezelfde dag een tiende prijs mee in Emblem en Peter Galle werd dertiende in Bornem-Branst. Zaterdag moest Yvan Ver- eecken het in extremis afleggen tegen Pleyers in Tessen- derlo. de tweede prijs had Yvan alvast op zak; en zaterdag trokken nogal wat van onze juniores naar Dendermonde maar daar raakte Francis Coucke niet verder dan een derde plaats, met Peter Galle op 7. Benny Van Buynder op 10 en Luk Joos op 12. Dan meteen over naar maandag wanneer Filip Van Walle op zijn beur Nikla naast de overwinning greep in Eke. daar Gelukkig kunnen we zoals reeds meerdere voorga malen aangestipt steevast de loftrompet uithalen bij dan I laatste kategorie in het vaatje maar wel de jongs: 13 r realiteit. Bij de nieuwelingen zorgde Sint-Niklaze per h Didier De Witte deze week voor een drieklappei brengt zijn aantal zeges van het seizoen daarmo eenentwintig. Zaterdag in Schoonaarde. zondag in Si en dinsdag in Destelbergen eindigde Didier steevat de plaats waar hij ook hoort door zijn werkelijk o volgbare eindjump. In Sinaai liet hij hierbij heel streekgenoten in plan namelijk Mark Galle (twed Luk Galle (derde). Guv Van Hese (zesde), en F Enthoven (tiende). Guv Rooms kende wat hem 1 tegen dit De Witte-festival geen tegenzet want de TeJ naar moest in Bazel in de nederlaag berusten (hijj tweede). In deze wedstrijd eindigde Gunther Van S landt nog derde. Zaterdag waren de nieuwelingen c Zelzate aktief en ook daar werd het een Waaslandi de tweede stek met name Alain Van Raemdonck. F Goeman finishte hier vierde. Maandag werd overjL nogmaals de vlag in top gehesen voor een verdienst rennertje uit onze kontreien die onopvallend in schaduw blijft staan van het duo De Witte -. Rooms n met iets meer lef en durf zeker goeie tegenstand bieden. We bedoelen Melselenaar Johan De Prekel eveneens in Zelzate zijn vierde seizoenruiker mi ontvangen. Profs te Waasmunster Indien er voor een wedstrijd punten moesten gegeven worden dan zou de man uit Hamme, Etienne De Beule, ongetwijfeld als grote winnaar uit het strijdperk zijn getreden. Etienne van aan de Durme, was zowat de bezieler van het eerste en het laatste uur. Van meetafaan legde hij er zodanig de pees op dat vrij spoedig al van afscheiding gewag gemaakt werd. Meer nog, de beslissende ontsnap ping werd reeds tot stand gebracht. De Beule had immers in zijn zog Hendrik Caetho- ven, Luc Govaerts, Thiery De Gasperie, Ronald Naets en Rudy Cottenies meegepikt, terwijl Ronan De Meyer nog aansluiting kreeg. De zeven moedigen deden naarstig verder maar voor De Gasperie en Cot tenies werd wegens pech de aanval afgebroken. Ondanks de goede ver standhouding vooraan kon men niet beletten dat Dirk Heirwegh, Willy Govaerts, Willy Sprangers, Walter Schoonjans, Walter Dalgal en Patrick Lerno nog bij de leiders kwamen en later zelfs Eric Van de Perre, Charles Jochums en Jos Van de Poel op de goede trein stapten. Ook hier ver loor wegens defekt Van de Perre voeling waardoor er dertien leiders overbleven. Dit was dan ook de beslis sende ontsnapping gezien de voorsprong van die kop- ploeg vrij spoedig steeg tot ruim vier minuten. Zoals reeds geschreven verkeerde vrijdag de Ham- menaar Etienne De Beule in een uitzonderlijke dag. Zijn ploegmakkers brach ten de nodige steun waar door de leiders voorop ble ven. Men tipte blijkbaar op De Beule en die kerel had zoveel temperament dat hij op enkele ronden voor het einde in gezelschap van Walter Dalgal er terug van onder trok om zich op nieuw in een hels avontuur te werpen. Hendrik Caet- hoven zag het gevaar uit Hamme komen en kon nog meespurten. Ook een ge prikkelde Dirk Heirweg bleef niet bij de pakken zitten. Ging op zijn beurt op zoek naar de vluchters wat ons uiteindelijk vier man voorop bracht, die ge noeg voorsprong kregen om buiten schot te blijven. Inmiddels gingen we de laatste kilometers in. Een aanval van Hendrik Caet- hoven werd ingezet, maar werd direkt gecounterd door De Beule en onmid dellijk daarop sprong De Beule weg, maar Heirweg kwam hem terug tot de or de roepen. Opnieuw een uitval, deze keer met Dirk Heirweg en in zijn wiel Etienne De Beule. De voorsprong werd vijftig en later tachtig meters. Genoeg dus om de straten van Waasmunster te bereiken waar juist uit de bocht de aankomst lag. Men kon de spanning zo lezen. Etienne De Beule lag aanvankelijk op kop en scheen het te zullen halen. Plots plaatste Heirweg een jump. Op de meet werd De Beule geklopt. Totaal ont goocheld, want een neder laag had hij niet verwacht. Voor Dirk Heirweg werd het een prachtige zege want hij was geprikkeld naar Waasmunster gekomen. Waarom leest u op een an dere plaats. Waker Dalgal won de spurt voor de derde plaats terwijl Waker Schoonjans zich de snelste toonde van de groep. (edv) Etienne De Beule was na afloop niet te spreken over zijn nederlaag. Slaande op de stuurstang maakte hij al zijn teleurstelling kenbaar. Etienne was ongetwijfeld de grote bezieler geweest van het jaarlijks kermisgebeuren te Waasmunster. Van meetafaan trok hij ten aanval en zou later ook de beslissing afdwingen maar aan de meet schoot hij iets te kort. Enkele centimeters, maar genoeg om de zege te verspelen aan Heirweg. «De ploegmakkers zullen wel zeggen: «Verdomme, hij heeft niet gewonnen», verklapte Etienne De Beule. «Maar kan ik daar iets aan verhelpen? Ik reed vandaag zeer sterk maar moest op het einde afreke nen met een man die sterker was dan ik. Het is beslist spijtig dat ik vandaag hier verloren heb.» Tot daar Etienne De Beule na zijn nederlaag. (edv) Op maandag 2 augustus reden de liefhebbers te Sinaai. Erwin Van Kerschaever Lj!'n voor Francois Naudts, Louis Schenk. Marin Geurs en Rudy De Vijlder. Op 7 augustus richt het feestkomitee van Lokeren- Spoele zijn derde wielerkriterium in, en dit op een afgesloten omloop: Beekstraat, Kanaalstraat en Ri vierstraat. De start voor de nieuwelingen wordt gegeven om 14 uur, en dit over een afstand van 45 km of 30 ronden. De juniors starten om 16 uur voor 60 km of 40 ronden. Het bestuur van het feestkomitee verwacht voor deze namiddag een talrijke opkomst vanwege de I^okerse bevolking, vooral om de plaatselijke renners Mare Macharis en Stany Laureys, te komen aanmoedigen. Buiten deze beide streekrenners is Baasrodenaar René Sinoy van de partij. Dit is een renner die momenteel de forme te pakken heeft. Op dit ogen blik hebben reeds een 25-tal juniors hun deelname toegezegd voor deze derde uitgave. De vorige winnaars van dit wielergebeuren waren in 1980 Dirk Van Wuestwinckel bij de nieuwelingen en Eric Vanderaerden bij de juniors. In 1981 was het Pascal Elaut bij de nieuwelingen die de bloemen wegkaapte. Misschien kan hij dit jaar zijn zege komen vernieuwen. Bij de juniors was het in dit jaar Bruno Geuens die de palm kon meenemen. De wijk Spoele verwacht een massale belangsteling. J.V.L. Dirk Heirweg uit Zele-Hansevelde won te Hamme-Zogge. De supporters waren uiteraard op post in deze buurgemeente, (vh) Erwin Van Kerschaever won te Sinaai bij de liefhebbers. Hij werd omstuwd door zijn supporters. Het is geen geheim meer dat onze kermiskoersen naar de bliksem worden geholpen. Ergens klinkt dit pijnlijk, als men weet dat de nering er slecht bij gaat of liever gezegd dat velen, en hier bedoelen we niet alleen de renners, maar anderen brood verdienen met wedstrijden rond de kerktoren. Een kermisgebeuren dat meestal de hoofdschotel van een affiche is en in het Waasland heel wat belangstelling geniet. Tenminste van kijkers, want de renners laten het stilaan afweteirr Nemen we de belangstelling te Waasmunster waar heel wat kijkers waren maar slechts 31 deelnemers. De dag daarop te Bazel kwamen er amper dertien profs opdagen. Zo kan het niet verder gaan. Bij wie ligt de schuld? De kurrentie. Met natuurlijk tel die een vrije datum zag ene wil vertellen dat de alle gevolgen vandien. Dit op 31 juli, gezien Bazel niet leiding in de Globelaan heeft er ons toe aangezet kwam opdagen en Schoon- daar voor iets tussenzit en unaniem het besluit te ne- derbuken toestemming gaf. anderen beweren dat het men om volgend jaar geen Later kwam Bazel dan de renners zelf zijn die uitgave meer te geven voor toch. De rest is meteen «den boel» kapot maken. profs. Voeg daarbij nog dat overduidelijk. Ex-renner Rony Van de een formatie als «Masta» Niettemin zouden er schik- Vijver en tevens medein- niet eens op het appel ver- kingen moeten getroffen richter van de profwed- scheen. Die fabrikant moet worden om bevoorbeeld strijd te Bazel zei daarover toch zijn boterham verdie- maar één wedstrijd op de- het volgende. «Ik moet be- nen in het Waasland maar zelfde dag te geven. Zo kennen dat we te laat onze zijn renners bleven achter- tenminste oordelen de in- aanvraag hebben inge- wege. Ik heb naar die firma richters. Maar wie krijgt diend. Inmiddels had de een beleefd briefje geschre- dan voordeel of wie? Ge BWB-leiding al een toe- ven en in de toekomst mo- ziet, het is niet gemakkelijk stemming gegeven aan gen ze voor mijn part er- om iedereen tevreden te Schoonderbuken. Na heel gens anders leuren met stellen, wat geschrijf en tussen- zeep.» Feit is zeker, dat het ker- komst heb ik persoonlijk Tot daar een verbolgen Ro- misgedoe voor profs bij ve- van bondsvoorzitter, de ny Van de Vijver welke len de keel begint uit te heer Van Mossevelde. de geen steun kreeg van zijn hangen en men misschien toestemming gekregen om ex-collega's. met het geld meerdere Bazel terug op de affiche te Zo te zien moet er beslist v^pdstnjden voor andere krijgen. Dus verschenen iets gebeuren wil men geen kategorieén zal inrichten, we in cyklosprint met de- navolging krijgen. Al he- Afwachten dus wat de toe zelfde datum als de kon- grijpen we best de bondsze- komst ons brengt. 6 (edv) Enk Wuytack de spurt voor de tweede plaats bij de liefhebbers te Zogge. (vhj De wafelbak van F.M. Sinaai tijdens de voorbije kermisperiode kende zoveel sukses met de opbrengst een renner van eigen streek kon gesponsord worden. Voor de koers i zaterdag overhandigde Henri Aelbrecht namens de buurtzender F.M Sinaai i wedstrijdfiets aan de internationale liefhebber Gaspard van Peteghem. Prikkelbaarheid is misschien wel de beste doping. Dit konden we afleiden uit de zegeroes van Dirk Heirweg uit Zele, die enkele dagen tevoren ge woonweg in de kou gezet werd en wiens selektie voor het W.K. over het hoofd is gezien. Niet door de BWB-leiding, maar eenvoudig door zijn sponsor die het niet nodig had geoordeeld om naar de bondszetel te Brussel te komen en liever thuis bleef dan tijdens de voorstelling in de Globelaan te vertoeven. Het gevolg was dat Dirk uit Zele dus geen kandidaat js gesteld voor deelname aan het WK met alle gevolgen vandien. Dirk daarover het volgende: «Het is onbegrijpelijk als men weet dat een sponsor zijn renner kandidaat moet stellen voor een deelna me aan het WK. Welnu volgens mijn werkgever was hij daartoe niet uitgenodigd. Anderen die het weten kunnen zeggen van wel. Feit is zeker, dat ik niet bij de kandidaten ben. Ik voelde me hierdoor bedro gen. Dan was er ook nog de dag daarvoor. Steeds maar dezelfde streekrenner die in de belangstelling staat. Juist of anderen doen niets dan gewoon meerijden. Ik was in de volle overtuiging naar Waasmunster gekomen om iets te tonen zodat deze zege beslist tot stand is gekomen omdat ik uiterst geprikkeld ben.» Tot daar de winnaar van wie we vernomen hebben dat hij de volgende drie jaar al een onderkomen heeft gevonden bij een andere werkgever. (edv) t «I tlie fi tste het zul derd naar strali lot ee dat een >ort. hij iden leste etroi inse eren Be F 'goee gen lelinj vine d An< (ver aanj

De Voorpost | 1982 | | pagina 28