idelijk weer zege voor Patrick Lerno istraliër Phil Anderson gehuldigd te Lokeren eerste wereldkampioenschap Roger Vandemaele Organisatoren zijn het kotsbeu Wicker bouwmart SPLENDOR Liefhebberskoers te Wieze dfietsende Ludwig Van Tittelboom (Erpe-Mere) ar klassieke zege imitu ffJIMffftSI beur Niklaas rgaj treldk; onga klaze p< appei irmet in Sifl -'evasB WIELRENNEN minck, John Demes- Aer. Ludwig Van Tit- om Een junio- bssieker. hun 14de de van Vlaanderen. 145 ren die. en dat zijn we Je broodrenners al lang meer gewoon, bereid al hun krachten in de •(jd te gooien. h het werd een pracht- fttrijd. Met een massa ■appingcn. solo-optre- Toch bleef de wed- I tot bij de bergzone Iten gehouden. Op de lenberg begon het ech- pelerfeest. Met de Oor- mnaar John Demes- in een hoofdrol. I peloton werd uitge- p maar een beslissende mapping bleef achter- Dertig kilometer khet einde dan toch een Èige ontsnapping met Op het. punt dat zij door de grote i dreigden te worden kt ging Ludwig Van Tit- tom weg. Nog te ver kn het toen. Maar toen Het Soete Waasland zit wel echt verveeld met zijn koersen voor profs. Denk aan Sinaai Waas en thans Bazel. Eerst was het de schuld van de renners en nu schijnt de BWB- leiding wel een stokje in de wielen te hebben gestoken. Eenvoudig door de wedstrijd te Schoonderbuken toe te laten maar daarover vertellen we meer op een andere plaats. Dat men te Bazel slechts 13 renners aan de inschrijvingstafel te noteren kreeg was er oorzaak van dat de organisatoren besloten er een punt achter te plaatsen. Ter verduidelijking: volgend jaar geen profs te Bazel! Van Tittelboom kreeg niet alleen een staande ovatie van zijn supporters maar werd door iedereen druk omringd na zijn prachtprestatie. (per) de 18-jarige renner uit Er- de nieuwelingen. Hij pe-Mere bij het ingaan van scheen de achterstand snel de laatste ronde nog tien goed te kunnen maken kilometer. een minuut maar bleef dan hangen op voorsprong had. geloofde honderd meter van Van men meer in zijn poging. Tittelboom. «Mijn speciali- Toen kwam de Antwer- teit. Het solo-rijden. Al be- penaar Ludo Giesberts. vo- gon ik er pas echt in te rig jaar nog zegekoning bij geloven na de laatste kas- seistrook. Ik wist dat Gies- suspens-finale naar zich berts dicht volgde. Taktiek toe. Oververdiend. Zijn was toen overbodig. Ge- elfde seizoenzege was hem woon alles geven en hard blijkbaar de tien vorige op de tanden bijten. Een meer dan waard. We kun- zware karwei.» nen het geloven. Ludwig bleef echter wel Hir.o Aerts voorop. Met twintig meter voorsprong haalde hii de Dat men van dertien moe digen geen groots spekta kel moet verwachten is be slist een feit. De BWB leiding smeekte zelfs om toch voor strijd te zorgen teneinde de kijkers niet voor schut te plaatsen en daaraan hebben de profs zich gehouden. Al herhalen we dat men van dertien renners niet veel mag ver wachten. Kort koersverslag Vandaar ook dat het koers verslag heel kort zal zijn. Een ontsnapping in de tien de van de 21 af te leggen ronden bracht sensatie. Philip Vandeginste in ge zelschap van Hildred Way ne, Walter Schoonjans en Maurice Burton zorgden voor de eerste ontsnapping maar onder druk van Pij nen kwam het tot een her groepering. Etienne Van Der Snickt. De Nederlander Jan Poeyer en Maurice Burton verloren wegens pech voe ling wat ons uiteindelijk tien leiders bracht of liever gezegd de ganse groep. Op het einde sprongen daarvan Beny Vermeulen, Hildred Wayne, Luc De Smet en Walter Schoonjans weg en het viertal liep genoeg uit om voorop te blijven. In de spurt toonde Schoon jans zich de snelste. Dopingkontrole Waren er amper dertien profs dan was toch de BOB van de partij die een do pingcontrole uitvoerde en vijf renners door het lot aanwees om te plassen. In andere woorden moest de helft van de groep zich aan melden voor een «piaspar tijtje». Bazel heeft meteen zijn laatste affiche op de markt gebracht voor profs. De or ganisatoren hebben er blijkbaar de buik van vol. Emiel De Veirman Is hij in 1980 het seizoen met een overwinning in •Kapellen afsloot was Patrick Lerno er niet meer in ;d ook maar een keer de zegebloemen naar Berlare llen. Vorig jaar reed hij wel een bijzonder sterk sest en, maar winnen was er niet bij. De perikelen met de rs tgroep Lauwers. die tenslotte pas echt begin april van kon gaan, waren er de oorzaak van dat Lerno met een serieuze achterstand aan het seizoen kon beginnen. Een ogenblik had Patrick er toen zelfs aan gedacht met het wielrennen te stoppen. De voorbije drie maanden heeft de Berlarenaar zich echter opnieuw opgewerkt en mag Lerno onbetwistbaar terug bij de betere kermisrenners van het land worden gerekend. «Tour de France» is voorbij. Vele lliefhebbers die dit Iste wielergebeuren het jaar gevolgd heb- zullcn dikwijls ver- Jerd hebben opgeke- naar de prestaties van stralier» Phil Ander tot voor die tijd voor I een illustere onbe- e. In vele kranten er onzes inziens wat emig de nadruk op gc- dat Anderson er toch een is die tot ons kamp tort. Al is hij nog geen hij woont toch al ver- idene jaren in onze Ie stede Lokeren. Hij is etrouwd met een Ame- inse, die ook poogt in eren haar weg te ma- Beiden hebben heel plannen om zich goed in Lokeren te gen. Dat Lokeren de eling «Australiër» niet vindt wordt bewezen de supportersklub Anderson, die nu zo- (verschiet niet, lezer!) aangesloten leden-Lo keraars telt. Het bestuur van die klub heeft dan ook terecht besloten dat hun wieleridool wel eventjes in de bloemetjes mocht wor den gezet. Negen of tien dagen drager van de gele trui. en dan de bollekens- trui. dat is toch niet zo weinig. En dat de aanhan gers van Hinault nu niet af komen met het gezegde: Hinault wacht zijn tijd af. Dat kan wel waar geweest zijn. Maar van die 130 an deren, was het toch juist alléén Phil Anderson die het zo lang heeft klaarge speeld. En vergeet ook niet dat hij toch nog als 5de geëindigd is. Dat kan toch tellen, nietwaar? Op zater dag dan. daags voor Loke ren-Kermis. waren er toch meer dan 100 supporters naar hun lokaal «De Groe ne Poort» op de myrkt af gezakt. Daar zat dan de gevierde, met zijn echtge note en een paar Australi sche vrienden. En spoedig begon de bloemenregen en het aanbieden van persoon lijke geschenkjes, wat dik wijls vergezeld was van de nodige kusjes. De officiële plechtigheid begon toen twee Lokerse schepenen. Paul Van Eetvelde en Hu- go Arens binnenkwamen. Het welkomstwoord werd uitgesproken door voorzit ter André Rombaut. Die las daarbij ook een magni fieke brief voor van burge meester Liebaut. die er zelf niet kon aanwezig zijn, want die heeft toch ook recht op een paar dagen vakantie. Eerste schepen Van Eetvelde kwam dan aan de beurt. Die wist te vertellen dat men in het buitenland, zelfs in Cana da. toch weet dat Anderson een Lokeraar is geworden. Zo heeft Lokeren. naast Sporting Club er nog een «ambassadeur» bijge- k regen. Als derde spreker volgde dan schepen Hugo Arens. Die zorgde dan wel voor de verrassing: na enkele woor-r den in het Nederlands scha kelde hij over naar het En gels. Een echte verrassing was dit wel niet. want de schepen is docent in die taal. Maar alleszins deed die toespraak wel deugd aan de Australische gasten, want tot hier toe hadden ze nog niet zoveel verstaan \an wat er gezegd werd. Van de klub werd aan de gevierden dan een tinnen herdenkingsschaal aange boden. terwijl schepen Arens een grote schaal aan bood. met het mooie stad huis van Lokeren erop. Dat was waarschijnlijk om het paar aan te zetten om toch maar zeker in Lokeren te blijven. Met de veront schuldigingen van de An dersons. omdat ze niet lang konden blijven (er waren die avond nog andere ver plichtingen) werd dan de huldiging besloten Maar voor vele supporters was het nu wel een gelegenheid om nog wat gezellig te blij ven nakaarten. J.V.L. Favorietcnrol Kenners wisten dat een eerste zege nu niet lang meer kon uitblijven. Voor de profkoers te Laarne had men dan ook onmiddellijk de grote favoriet te pak ken. Patrick Lerno kon de wedstrijd naar zijn hand zetten en werd zelfs in staat geacht de voor kermiskoer- sen onstuitbare blokvor ming te doorbreken. De tendens van de laat ste weken werd ook te Laarne doorgetrokken: slechts 29 renners aan de start. Maar achteraf beke ken werd het toch nog een aangename wedstrijd. Ler no liet al vlug zijn ambities blijken en ging samen met Patrick Versluys en Walter Schoonjans, ook zeer be drijvig, in de eerste aanval. Men liet echter niet be gaan. Versluys probeerde het nog een keer, nu met Colman, De Vos en De Smet. Dit viertal bleef ruim vijftig kilometer voorop. Toen de voorsprong, net voor halfkoers. meer dan drie minuten bedroeg ging Alain De Roo in de tegen aanval Patrick Lerno en bijvoorbeeld ook Teirlinck, Van den Haute. De Meyer en opnieuw Walter Schoonjans gingen mee. Op vijftig kilometer van de eindstreep kregen we Bij de beroepsrenners te Bazel werd Walter Schoonjans de eerste op 13 deelnemers, (dw) twaalf koplopers. Het bleet daar opvallend rustig tot op acht kilometer van het ein de toen favoriet Lerno wegging Onweerstaanbaar bouwde hij snel een voor sprong op van een halve minuut. Reaktie kwam er nog wel maar Patrick Ler no greep terecht naar zijn eerste zege sinds september 1980. Hugo Akrts Veloclub «Herleving» or ganiseert op zondag 8 au gustus haar 9de grote prijs voor internationale liefheb bers. Inschrijving, start (15u), aankomst en prijs uitreiking hebben plaats in de zaal «Madeion», Schro- verstraat 47. De afstand be draagt 128 km. verdeeld over 12 ronden van 10 km. Naast vele premien zijn er 30.000 F prijzen voorzien. De speciale palm wordt ge schonken door het meubel huis Alfons Macharis aan de Kerkhofstraat. De koers geniet de medewerking van het gemeentebestuur, was serij Mireille, dagblad «Het Volk», het Rode Kruis van België en verder van ver schillende handelaars en neringdoeners uit de ge meente. vw De Voorpost - 6.8.82 - 29' gonsde zondagmorgen van wieier bedrijvig- door de Nederlander Ver- om 11 uur de start zou gegeven worden van het meulen, Adrien Desmet en voor vrije amateurs. Niet min- Luc Vercauteren. Vercau- zich aan de start voor 195 km teren viel weg door platte 13 ronden in de kom van Sint-Niklaas. band en in de 3e ronde had schepen Fou- of Hilaire Maes trok er werden de kopmannen ver- het startsein gegeven vanonder, dra vervoegd voegd door de Fransman Van De Maele is' wereldkampioen bij de vrije liefhebbers, (dw) Breuer. WAOD-kampioen Roger Seghers Julien De- mol, Alex Vaerewijck en Julien Vandewoestijne. Dit achttal liep uit tot 2.30". In de 9e ronde viel het peleton in stukken en een deel er van kwam tot bij de leiders zodat een koppeloton ge vormd werd van 26 renners met al de favorieten. Op 2 ronden van het einde of na 165 km volgde de 2e groep op 1.30 en die kon zich als verslagen beschouwen. Een reeks demarages bracht opnieuw een kop groep naar voor met elf renners die het zouden uit vechten onder mekaar. Om beurten werd gedemareerd en Cyriel Hoefnagels (NI) kon zelfs tot driemaal toe tevergeefs voorsprong nemen. Op 1 km van het einde splitste de kopgroep door het bloemenpark op de Kard. Mercierplaats dat door de enen links en door de anderen rechts genomen werd doch die hinder voor bij hervormde zich de groep. De op het einde onver moeibare Fons Dierickx trok van ver de spurt aan voor de rappe Beelaert, René Van De Maele wint de sprint tijdens het wereldkampioenschap voor vrije liefhebbers WAOD te Sint-Niklaas. (dw) Seghers en Vandemaele. Op 200 meter van de eind streep plaatste Vandemae le zijn gekende jump en flitste met een halve lengte als eerste over de finish. De jury palaverde nog een tijdje over de kwestie van het bloemenpark maar be- hield ten slotte de uitslag. De 29-jarige Oeselgemnaar onderging dan de huldiging als le wereldkampioen van de vrije amateurs. Een pluim nog voor de pik- fijne organisatie en voor de 51 renners die deze mara- tonwedstrijd uitreden. Uitslag 1. Roger Vandemaele de 195 km in 5.07 km.. 2 Alfons Dierickx. 3. Louis Dierickx. 4. Roger Se ghers. 5. Roger Beelaert. 6. Paul Goethals. 7. Eric Demoor. 8. Daniel Guer- din (Frankrijk). 9. Ene Geirlandt. 10. Eddy Se ghers. 11. Cyriel Hoefna gels op 21". 12. Jean Clau de Breuer (Fr), 13. Daniël Galliot (Fr), 14. Jan Rijn- ders (NI), 15. W. Bertus (NI), 16. L. Van Eeche- poel. 17. F. Oelbrandt, 18. C. Verplancke (NI) 19. R Vogelaere. 20. M. Van Pe- terghem. 21. E. Van Rij- ckegem. 22; Julien Demol (Belsele). 23. H. De Bruyn (BN1). 24. J. Dubbeldam (NI). 25. A. Meuleman, 26. A. Vaerewijck (Hamme). 27. A. Desmet. 28. P. Le- liaert. 29. L. Hoefnagels (Kemzeke). 30. F. Gom- mers (NI). M. Deconinck. 32. J. Dubbeldam (NI). 33. M. Omloop. 34. H. De- spiegeleere. 35. H. Van Loon (NI), 36. F. Brou wers. 37. M. Verhoeye. 38. W. De Mever. 39. F. Hos- kens (Temse). 40. J.P. Vandenbossche. 41. E. Deroose, 42. J.P. Lemous- su (Fr). vertrekkers. Met als kanshebbers Ronny iks, kampioen Dirk Verre, Peter Raeymae- en dan natuurlijk massa outsiders als 'cr iman Iemants, Eric Profs te Bazel

De Voorpost | 1982 | | pagina 29