Snel reageren In september is het te laat. DATSUN Hamme zorgt zelf voor verlichting rijksweg 60 Cherry Langley BLUEBIRD Dieselt Eerste Rozendreefkermis: Schot in de Roos Hamse Biezestraat dit jaar aanbesteed Moorsel op de bres voor «Onze Kinderen» Hamse Wuitens hebben wind in de zeilen Gaat Buggenhout het oude terrein Moens opkopen Lebbeke heeft eindelijk| nieuwe burgemeester iei Product of Nissan VEHENT VAN STEEN MODERN MARCEL SERVAES den van de gemeente en de van de baan. Toen J. werken op de staatsbaan bert nog minister vaj bestendig gevaar. Het gemeentebestuur van Hamme heeft zich bij de bevoegde instanties her haaldelijk gemeld met het verzoek er toch maar voor te zorgen dat er zo snel mogelijk een verlichting wordt geplaatst. Ook de in spanningen van volksverte genwoordigers en senato ren brachten geen aarde aan de dijk. Ofwel deed men een vage belofte dat alles wel in orde zou ko men. ofwel kreeg men te horen dat er nu eenmaal I geen fondsen ter beschik- Aalst. Tijdens de kermis van de Rozendreef werd ook een miss gekozen. Niet minder dan elf lieftallige dames kwamen zich voor deze titel aanmelden, (per) De nieuwe rjjksweg 60, die twee jaar geleden al voor het want de staat zal de werken verkeer werd geopend verklaard en in Hamme al voor zelf uitvoeren». Zoveel te heel wat kopbrekens heeft gezorgd, is nog steeds niet beter, natuurlijk, maar de zullen dan aanvangen zo- keerswezen was, wj voorzien van de zo noodzakelijke openbare verlichting. De vraag is wanneer. Doet de dra de toestemming Ham- verlichting van deze weg is gewoon bij nacht een donkere tunnel, die vele staat het evenwel niet, dan me bereikt. In elk geval is reeds voorzien in de b bestuurders van auto's misleidt. Bovendien betekent deze zal de gemeente onverwijld de verlichting van deze ting. En het is nu to onverlichte weg 's nachts voor fietsers en voetgangers een de werken laten uitvoeren, aartsgevaarlijke rijksweg een tijdje geleden dat is veranderd. Men wil niet Men rekent ermee de wer- 60 een goede zaak. ken binnen de drie maan- het risiko lopen dat er op f f"!!™ be/°nen- deze onverlichte aartsge Men «arren on de r™. vaarlijke staatsbaan dode lijke ongevallen gebeuren. Aan de invalshoeken Noorstraat, Veldstraat, Broekstraat zal de gemeen te op eigen kosten een ver- bert nog een ministei inbot Hopelijk is met het ge- tefeuille beheerde, meentelijk initiatief deze netelige kwestie helemaal K als Z nel va sters rtelijk Z.E Sinds mensenheugnis is de Biezenstraat te Hamme een vaarlijke toestand ii :n"a steen des aanstoots. Deze kleine smalle straat verbindt de Biezestraat. Mome lirhtino "aanhrenofn naar- nieuwe Rijksweg 60 met het centrum. Het is dus een druk kunnen twee wagens e inafai wprH al pfn am no hereden straat die er echter levensgevaarlijk bijligt. Sinds nauwelijks kruisen. E r' in- enkele tijd laveren nu ook de lijnbussen Sint-Niklaas- voor een op- en afril Dendermonde door het smalle straatje, zodat het gevaar rijksweg 60. Hamme^.r opgemaakt voor deze raming De kostprijs werken zou de toekomst nog wat ken zien uitvoeren. len. Men wil nu eenmaal niet de winter ingaan zon der er aan deze situatie wat Het gemeentebestuur van Hamme heeft nu beslo- Verleden week was het middag met Radio 2000 Kandidaat. De jury liet *en deze zaak te rege- feesten geblazen in de en Joost de Draaier, die zich dan ook niet onbe- Rozendreef. Voor de eer- ook van wanten weet en tuigd voor haar vrouwe- ste maal een heuse ker- 's avonds een optreden lijk schoon. En na een mia en met wat een pro- van Samanta en Salim korte deliberatie werd gramma. Voorzitter Seghers samen met de Gina, Miss Rozendreef. Gustaaf Leeman en het opkomende vedette Dan- Gina Podestia ganse feestkomitee had- ny Van Hemelen. Zopas werd Gina 14 den echt op geen moeite Verkiezing Miss Rozen- jaar, haar hobby's Ten- gezien. dreef nis en Voetbal. Verder Dat de bewoners van De- Buiten de artiesten was houdt ze van dansen, waco ook hun duit in het er een tweede attraktie iets wat tijdens de ver zakje deden leidt geen voorzien tijdens de Ker- kiezing zeker tot uiting twijfel. Onder impuls mis. Zaterdag werd im- kwam. Dat ze niettegen- van Eddy Roelandt mers de eerste maal staande haar jeugdige kwam een pleiade arties- Miss Rozendreef ver- leeftijd niet op haar tong ten naar de Rozendreef. kozen. gevallen is bewees ze Vrijdag een Showavond Niet minder dan 11 kan- door haar podiumvast- met Willy Sommers en didaten van elke leeftijd, heid. De leerling van de zijn gans orkest. Zater- kwamen op deze verkie- Arendschool wil in de dag een optreden van zing af. Wie wil er niet toekomst de wijk Rozen- Ray Pean, Disco dans- de mooiste en aantrek- dreef vertegenwoordi- groep 'Summer Night kelijkste zijn tijdens de gen op Bals en feesten. Girls', zangeres Paula kermisdagen. Met het Een opdracht die ze ons Jong en Rudy Silvester, disco dansje was Gina inziens zeker aankan. Zondag een tienerna- Podestia zeker de beste HJM 687.000 fr. bedragen. De nog vergr0°' is' vraag is natuurlijk hoe de Men had vroeger voor- ken, gewoon omdat men de vertegenwoordiger staat op dit initiatief zal zien dat deze bussen de brug niet meer dicht kreeg. reageren. Want de werken weg via de Mira-brug zou- De herstelling duurde we- Verberckmoes heeft moeten worden uitgevoerd den volgen. Dat gebeurde ken en men besloot dan mers aan minister 0 ;n op eigendom van de staat, in het begin ook zo. Maar maar het verkeer voorgoed een parlementaire De gemeente heeft de staat toen op een bepaald ogen- langs een andere weg om te gesteld daaromtrent, trouwens op de hoogte ge- blik de brug werd openge- leiden. schatting van deze w< steld van haar intenties. De draaid om enkele boten De Biezestraat zal vanaf beloopt 15 miljoen. V overheid zegt nu: «de ge- door te laten, bleek het de rijksweg naar het zijn er nog dijkversti verkeer in de knoei te gera- Roodkruisplein toe gemo- gen voorzien aan de derniseerd worden. Dat zal geman te Moerzeke meente moet dit niet doen. efple de vaan leger gerli Aai Het is nu reeds midden zien op 29 augustus. Er Wie zinnens is de folklore 1982 en laat ons eens bekij- kwam ook nog bericht dat van Hamme in ere te hou- ken wat Die Hamse Wui- we met de reuzen naar den en wil aansluiten bij tens reeds aan aktiviteiten Spanje moesten gaan. Die Hamse Wuitens, kan gedaan hebben. Vooreerst Hiervoor kreeg men een kontakt opnemen met de waren er in eigen gemeente verzoek, doch de kostprijs voorzitter of met een van de Wuitensfeesten met als voor het vervoer is te hoog, de bestuursleden, die u al- inzet de Nacht van Die dus moet men tot hier toe tijd met open armen zullen Hamse Wuitens. Om ieder nog thuis blijven of anders ontvangen, aan zijn trekken te laten financiële hulp zoeken. Tot Er is altijd leute en plezier komen was er dan op 28 slot is er een barbecue op tijdens en na de uitstappen, maart een Kinderverkleed- 15 september en dit met de en wat meer is, men zet zo bal. Op 25 april was er de vrienden van de zustervere- een stapje in de wereld en eerste uitstap naar Loke- niging uit Gleul (Duits- ziet veel meer. ren. Hier liep alles naar land). Toch nog verklap- wens behalve het feit dat de pen dat er nu reeds onder- Hopelijk komt u ook de tunnel onder de spoorweg handelingen zijn voor vol- rangen van Die Hamse niet hoog genoeg was en gend jaar. Het gaat over Wuitens vervoegen en het bijgevolg het schip vroeg- optredens in Leuven en op zal u niet berouwen! Tot tijdig diende afgebroken en Rosenmontag te Duisburg, dan... reus Polydoor op zijn rug diende verdergedragen. Op 1 mei waren ze paraat voor de meikoninginnenstoet te Genk. Hier was de weer- maker zeker niet van de partij. Toch ging de stoet door. Treuren deden ze er niet om en de volgende uitstap ging naar Lomme in Frankrijk op 13 juni. 's Morgens een optreden in het Stadhuis en in de na middag een stoet. Voor de tweede helft van het jaar zijn er ook heel wat plan nen. Op 11 juli werd er deelgenomen aan een stoet te Erquelines aan de Fran se grens. Op 1 augustus gingen de reuzen naar Zei- zate. Op 5 september gaat de reis naar Frankrijk, na melijk naar Hen, een plaats die bij de wielerliefhebbers welgekend is. Het moet uit eraard niet altijd werken zijn en de boog mag niet altijd gespannen staan. Er is daarom een uitstap voor- Zomerfestival bij Datsun-verdelers van 1 juli tot 31 augustus Met een feestelijke aanbieding op de Cherry Langley (beperkte sene) Deze super-pittige en sportieve Cherry heeft alle kwaliteiten van de 1300 GL voorwiel- aandnjving, onafhankelijke ophanging, 5 versnellingen, halogeen-koplampen, walkin systeem, radio met preselek- tie, buitenspiegel verstelbaar langs binnen.. PLUS daarbij de speciale Langley-uitvoenng oranje sierlijsten, kuipzetels, dashbord-bediening achterruit, afwerking zwart- of grijs metaalkleung, enz Prijs 199 950 F 25% B.T.W Sinds het bedrijf Moens zijn geweest. Ook de ge- terrein ontsloten dat geheel uit het centrum van de ge- meente zelf nam een optie nieuwe en onverwachte meente is verdwenen, zijn om een gedeelte van de perspektievèn biedt. De er verschillende onderhan- gronden aan te kopen. gemeente twijfelt nu sterk delingen geweest met mo- Maar sinds de gebouwen om de gronden aan derden gelijke kopers. Eén van de werden gesloopt, heeft zich te laten verkopen en aar- kandidaten daartoe zou voor de ogen van de Bug- zelt om het geheel zelf aan een grootwarenhuisketen genhoutenaars een prachtig te kopen. Dit is trouwens een unieke kans om gron den te verwerven in het centrum van de gemeente, gronden die voor de toe komst wel goed genoeg kunnen gebruikt worden. In de Kerkstraat, waar de komst van een nieuw grootwarenhuis met ge mengde gevoelens werd verwacht, stelt men nu alle hoop op een gemeente raadsbesluit waarbij een aankoop zou bewerkstel ligd worden. Hoewel de prijs een ernstig tegenargu ment zou kunnen beteke nen. In elk geval is het hele terrein «het» gesprekson derwerp van de dag voor de Buggenhoutenaars die win kelend doorheen de Kerk straat drentelen. Er zal dus heel wat ver anderen in Buggenhout- Centrum: een nieuw post- gebouw, een vergroot sta tieplein en eventueel een bijzonder groot markt plein. (I.v.d.) *♦5 Door de Vriendenkring van «Onze Kinderen» on der voorzitterschap van Moorselaar Paul Linthout uit de Avouéstraat worden zowat 80 gerechtskinde ren geplaatst in het gespecialiseerd instituut van de zusters te Erembodegem, Termurenlaan. Dat voor deze aktiviteit uitgerekend Moorsel wordt uitgekozen heeft niet alleen te maken met het feit dat de organisator daar woont doch evenzeer met de faciliteiten die men er geniet, de geschikte plaats langs de Aalstersesteenweg bij de «Lustrerie Troch» en het sukses dat het door zijn vroegere edities er reeds wist te verkrijgen. Ook wegens het feit dat deze festiviteiten te Erembodegem zouden samenvallen met de «Heuvelfeesten», omstandig heid die aan beide aktiviteiten schade zou berok kenen. De feestelijkheden spreiden zich over de periode van vrijdag 7 augustus tot en met maandag 16 augustus met optreden van talloze vedetten, drive- in-shows met vrije radio's en allerlei parades. U vindt het gedetailleerd programma trouwens in «Streeknieuws-Moorsel» elders in dit blad. LH Oucto Vest 34 to 9330 Dendermondo Tel. 052/21.40.60 H. Heymanptein 16 to Sint-bfödaas Tol. 031/76.43.54 Pontstraat 64 to Aalst Tol. 063/70.41.19 Staf Dowachter. Mar* Do Backer on Woutor Vtooborgh ïxSTcEypor Oud# Vort 34 UNg**«1j Do Cuypor Oud» Vost 34 4» 0330 Oondsrmond» Tot 062/21.40*0 nog dit jaar gebeuren. De aan de linkerkant aanbesteding zal in de loop Schelde. De raming val van het najaar geschieden, ze werken bedraagt 5Ï Het is niet de eerste keer joen. Er komt later nel dat deze aanbesteding werd tweede faze van de I aangekondigd. Verschillen- werken te Hamme.I de ministers hadden be- dossier ligt klaart vooa loofd het nodige te zullen besteding. Daarvoor a doen. Het is bij een belofte miljoen worden uitgi gebleven. ken. Het ziet er naar ui Meteen zal er dan een binnenkort in Hamme| einde komen aan deze ge- wat werken zullen staf Bij Koninklijk Besluit van 16 juli 1982 werd 74-jarige schepen Frans Mertens tot burgemeesl van Groot-Lebbeke benoemd. Hij volgt aldus zi PW-partijgenoot Alfons De Mol op, die in dece ber van vorig jaar ontslag nam om het ambt v bestendig afgevaardigde voor Oost-Vlaanderen rt. L te nemen. Zeggen we nog dat in die tussenti lt eerste schepen Frans Moeyersoons het ambt v waarnemend burgemeester uitoefende. De nieuwe burgemeester legde vrijdagvoormiLn~ dag 30 juli de eed af in de handen van gouverne De Kinder. Voordien was hij gedurende 25 jaar eerste burger in de deelgemeente Wieze. Gezien verkiezingen op 10 oktober e.k. blijven er hem ni zoveel maanden meer over om de dagelijkse lope de zaken af te handelen. Toch hoopt hij zich in betrekkelijk korte periode nog in de mate van fa mogelijke ten dienste van de bevolking kunn t stellen. Of Frans Mertens met het ambt van burg u, meester van Groot-Lebbeke zijn politieke karrii afsluit, blijft een open vraag, gezien de politie zj~j strubbelingen die hij de laatste tijd meemaakte. ejg (v.i >n StWl tor iwa; 2e m H. genl aai één iters eer die 20.000F voor uw oude kontakt sleutels j bij overname van uw oude wagen GARAGE Meerskant 202 9140 ZELE Tel. 44.55.83 Datsun forever GARAGE Frankrijkstraat 51 9328 DENDERMONDE Tel. 052/42.22.03 GARAGE Steenweg op Grembergen 17 9150 GREMBERGEN Tel. 052/21.23.72 Showroom open op zaterdag GARAGE Brusselsesteenweg 330 LEBBEKE Tel. 35.61.43 GARAGE Varenstraat 39-42 9360 BUGGENHOUT Tel. 052/35.65.44 Maar tot 31 augustus zijn de Datsun-verdelers extra-vrijgevig op Bluebirds leverbaar uit voorraad Superieur komfort aan super-zonnige prijzen. Keuze uit volgende modellen Bluebird 2 liter Diesel, vier versnel lingen of Nissanmatic, Berline* of Stationwagon. Bluebird 1600 en 1800cc, 4 of 5 versnellingen, Berline De technische perfektie, de prestaties en de afwerking (onafhankelijke ophan ging, gekoelde schijfremmen vooraan, anatomische zetels, superkompleet instrumentenbord, enz) zijn allemaal in de pnjs begrepen. En er is reeds een Bluebird vanaf 235.950 F25% BTW. (Verbruik 5,31/100 km - bij 90 km/u UTAC)

De Voorpost | 1982 | | pagina 2