Fons De Wolf niet naar Wereldkampioenschap? lipper (16,8 kg.) te Bornem Doms ric Baeyens, J.L. Rossignol en Gerry p de beste plaatsen De worm van Fons De Wolf Tornooi B.C. Dendermonde FRANK SUYS (BIJNA) VOOR EIGEN VOLK TE WINTAM TE BRANST STUITTE FRANK SUYS (HINGENE) OP ROGER ILEGEMS 33e smet 8, [ran di»sfi ub, vorige itien kilo MOTORCROSS De 26-jarige Breendonkenaar zit met zorgen. Ofschoon hij niet in zijn beste konditie naar de Tour ging, toch bleef hij aanvankelijk hopen dat er vlug beterschap zou intreden. Dat gebeurde niet. «Wat mij écht scheelt, weet ik niet» aldus De Wolf. «Men moet niet denken dat ik zomaar voor mijn plezier in de achterhoede verzeild ben. Ik heb in de bergritten alles gegeven wat er in de gegeven omstandigheden uit te halen was. Dat was niet veel. Ik kon niet beter' Ik ga dadelijk mijn dokter raadplegen. Brengt die test niets concreets aan het licht, dan stop ik (tijdelijk) met fietsen! Om naar een een ander beroep uit te kijken». Wat scheelt De Wolf? Voor de Tour bracht een medisch onderzoek een te kort aan ijzer in het bloed aan het licht (wat normaal al lang moest genezen zijn). In zijn omgeving heeft men het over de naweeeën van een virus, vorig jaar opgelopen in Guadeloupe. Daar werd hij inderdaad aangetast door een worm, die langs de voetzool een weg zoekt in het lichaam. Die tropische parasiet werd wel weggesneden, maar men denkt dat de operatie niet volledio i6 uoslaaaö. fugof"ge zondag werd te 2Lo- Tgem op de «Gru» de B.-wedstrijd gereden. Vlassenroot kwam als uit de start der eerste :ks 125 cc-ers maar kon ip naar een veertiende its terugkomen, dit van 62 vertrekkers. In de :edeserie finishte hij op elfde plaats wat hem ide maakte in de eind- id. Peter Leirens werd de eerste ronde slechts :r ink 35e genoteerd maar ook wist sterk terug te ko- metjen en finishte op een 24e jfwejiats. De tweede reeks hij nog beter want eindigde hij op een tttiende plaats en werd [entiende in de eind- id. De wedstrijd werd eet wonnen door Eric Claus, j de 250 cc-ers deed Kurt issens het voor zijn derde tdstrijd in deze kompeti- nog beter want de eerste eks reeds hij op de zesde aats toen hij enkele ron- voor het einde door n val naar een 24e plaats anfcrd verwezen. De tweede Ha: "e kwam hij van een 20e aats terug naar een 14e had een zeventiende aats in de eindstand. Her- an Lenaerts verbetert de atste weken zeer snel, •ijtig dat hij vorige zondag ®or een valpartij van een V 'ede plaats werd ontno- en. Bijna de ganse reeks ad hij hard gestreden voor in achttiende plaats en in voorlaatste ronde kwam j ten val en moest tevre- nemen met een 38e lts in de finish, oor de tweede reeks had last van een blessure en rca nc''8c'e °P een 32e plaats. aar hij ook eindigde in de ndstand. Y 'ij de juniores was er de 'pel«1 eerste reeks een harde strijd voor de eerste plaats tussen Perreman, Van der Smissen en Eric Baeyens. Laatstgenoemde nam na de start de leiding en wist dit een viertal ronden in han den te nemen maar door een slippertje werd hij tweede welke hij kon be houden tot bij de eind streep. Van der Smissen werd winnaar en Gino Per reman eindigde als eerste 250 cc-er op de derde plaats. In de tweede reeks nam Robert Beyer de leiding en wist Baeyens in zijn spoor te blijven maar een viertal ronden voor het einde werd hij door een hapering op een vijfde plaats verwezen. Alex Van der Smissen had met zijn tweede plaats ge noeg voor de eindzege. Gi no Van Cutsem werd derde voor Perreman die terug eerste 250-cccr werd. In de eindstand der 500 cc-ers werd Baeyens derde en Gi no Van Cutsem eindigde op een vierde plaats. Bij de nationalen 125 cc was er bij de eersten een felle strijd tussen Johny De Witte en Filip De Pauw. De Witte verloor in de eer ste reeks enkele seconden door een val maar werd toch nog derde. De andere reeks wist hij tweede te worden. De Pauw werd tweede in de eerste reeks met een tiental sec. voor sprong op zijn achtervolger en eindigde de tweede serie in het spoor van de Witte waardoor de tijd in zijn voordeel sprak voor de eindstand en De "Pauw tweede werd voor De Wit te. De Beuckelaere werd eindoverwinnaar nadat hij beide reeksen op zijh naam wist te schrijven. Bij de 500 cc-ers der natio nalen had J.L. Rossignol een derde plaats na de start en kon nog een plaats in winnen na enkele ronden. De tweede serie wist hij te winnen met een ruime voorsprong zodat de eind zege zonder tegenstand voor hem was. Het zijspan- duo Van Langenhove - Verboven behaalde in de eerste reeks een zesde plaats en reden ook op die plaats in de tweede reeks maar door moeilijkheden verdwenen ze uit de strijd. Michel Rombaut - Dhondt werd zevende in de eind stand na een achtste plaats in de eerste reeks en een tiende plaats in de tweede. Nochtans werden ze tel kens in de laatste ronde nog door een hapering ge troffen. Bij de inters B echter ging de strijd naar de eindzege tussen Gerry Doms en Dirk Temmerman. De eerste reeks werd Luc Meireson- ne eerste der B's voor Tem merman en Doms maar in de tweede serie werd Mei- resonne door tegenslagen uitgeschakeld. Temmer man kon in het spoor blij ven van Gerry Doms en had hiermee voldoende voor de eindzege. De derde plaats ging naar Omer Baetens. Nu zondag word de B.L.B. wedstrijd verreden te Scheldewindeke. D.H. Het verging Fons De Wolf tijdens de voorbije Ronde Van Frankrijk niet al te best. Reeds vanaf de proloog, nochtans een kolfje naar de hand van Fons, vlotte het niet. Nadien werden de eerste ritten uit deze Tour de France een echte tegenvaller voor de kopman van Vermeer-Thijs. Iedere supporter en Toch kwam er een uit- Fons heeft er veel was schieter in één van de tijd er het hart van in dat hun ritten waarin De Wolf zich renner zich niet op het ere- toch min of meer vooraan podium kwam De oorzaak kon plaatsen. Maar ook de- moest ergens liggen Aller- ze prestatie kon weinig lei gissingen werden ge- bekoren! maakt omtrent dit minder Toen ook baas Fernand presteren. Vermeer in de Tour ver scheen en aan iedereen die het horen wilde duide lijk maakte dat het voort bestaan van zijn ploeg af hing van het al dan niet goed presteren van De Wolf, werden alle illusies stukgeprikt. Fons De Wolf was immers voor de start van de Ronde uitgenodigd bij zijn extra- sportief merk voor een mo gelijke verlenging van zijn kontrakt voor volgend jaar. Van sportbestuurder Roger Swerts vernamen we dat Fons daar niet was op in gegaan. In zijn achterhoofd had De Wolf misschien wel een goed presteren in de Tour op het oog. Dit moest hem in staat stellen een hogere jaarwedde los te peuteren bij zijn huidige of bij een nieuwe sponsor Wie zei daar ook weer dat de Italianen 'pakken lires veil hadden voor Fons7 Tijdens de Ronde had De Wolf zelf gezegd dat er iets schortte aan zijn gezond heid. «Na de Tour laat ik mij door mijn persoonlijke dokter grondig onderzoe ken» zei hij. En dat deed hij ook. Maandag trok hij immers naar het Tropisch Zieken huis in Antwerpen. Want De Wolf stond evenals zijn persoonlijke dokter voor een raadsel. Had hij een virus opgelopen tij dens zijn verblijf op Guada- loupe? Alles wordt eerst daags duidelijk. Maar toch staat de deelneming aan het Wereldkampioenschap (op 5 september) op de helling. En mogelijk volgt ook het verdwijnen van de ploeg waarvoor Fons De Wolf thans rijdt. Van Fons De Wolf hangt het dus af of ook de andere renners uit het huidig team in 1983 werkgelegenheid krijgen. (al) Badminton Op zaterdag 7 augustus wordt in de sporthoeve te Baasrode een badminton tornooi georganiseerd door B.C. Dendermonde. Naast het damestornooi "dat start in de voormiddag wordt vanaf 14 uur het herentor- nooi gespeeld met de deel name van klubs uit Bazel, Stekene, St. Gillis en Gent. Een gelegenheid voor de sportliefhebbers om kennis te maken met deze erg ak- tieve klub die alles in het werk stelt om de Badmin- tonsport in onze streek te propageren. EVA DRUPPELTELLER Begin september komt er een nieuwe Belgische postzegelka- talogus op de markt met netto- prijzen. Voor Belgié betekent dit een primeur. De katalogus telt 300 pagina's en beperkt zich tot België met 29 verschil lende rubrieken en het tema Europa. De meeste variëteiten zijn in kleur afgebeeld als illus tratie bij een reeks. De katalo gus zal 295 fr kosten. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij ARES, Sint- Jacobsmarkt 84 te 2000 Ant werpen. De tentoonstelling van de Ga lerie Le Compte-D'haese, ge wijd aan de beeldhouwwerken van Begga D'Haese, wordt verlengd tot 29' augustus. De Galerie is gelegen in de Sint- Annastraat 28 te Brussel en is toegankelijk van 9.30 tot 18.30 uur. Gesloten op maandag. In normale omstandighe- plaats. Na zijn Eikevliet-ex- Suys, 3. Staf Van Leuven, den hadden wij de lezers ploot (lees elders) wisten 4. Frans Van de Vijver, 5. meer uitvoerig kunnen de tegenstrevers welk Piet Kuys (N), 6. René Dil- inlichten over «het wel ea vlees zij in de kuip hadden 'en, 7. Jan Van Camo, 8. wee» in de liefhebbers- en kreeg de man uit Luipe- Etienne liegems, 9. Luc wedstrijd te Elkevliet. gem geen kans om zijn Borms 10 Piet Versteen son (Deen), 16. Jan Ver- Vooral over de «plotse gevreesde «jump» te (N), 11. Patrick Mees, 12. strepen, 17. Robert Claus ondergang» van Roger plaatsen Willem Thomas. 13. Benny 18. Danny Lauwers, 19. liegems en het lokale DE UITSLAG Ruyters (N), 14. Ruidi Van Chris Blommaert, 20. Yvan idool Frank Suys. 1. Roqer lleqems. 2. Frank de Goor (N), 15. Peter Jan- Roskam. Vooral de Hemiksemnaar kreeg het hard te verduren. Wat Suys aangaat, hier waren de zogeheten «ken ners» minder sterk in hun uitlatingen. «Hij heeft mo gelijk, in den beginne te fel met zijn krachten gewoe kerd!» aldus de commenta toren. Beiden jongens waren te Wintam van de partij. En wat zien we? Suys had zijn les geleerd en liegems kon het zwaar parcours wel verteren. Beide renners le verden bovendien slag om de bloementuil. Wie te Wintam ook in de belangstelling stond was Frans Van de Vijver, de week voordien winnaar te Eikevliet. Het werd geen overwinning voor deze be lofte, wel een mooie 4e Puike prestatie van streekrenner Janseghers die zich bij de nieuwelingen als beste Kieinbrabander klasseerde aan lokaal «Slnte-Vadde». Derde van links Is Marcel, de Flipper-karpervanger uit Temse feest vorige zondag bij de Kragewielvissers te gevestigd in café «Sinte-Vadde», zeg maar bij in de buurt van Rod- en Vitsdam. van alle blijschap was de enorme vangst die Bressinck uit Temse, een van de zeventig leden van week lukte. Marcel ving Flipper, een bijna wegende karper. En dat blijkt zelfs in rde Bornemse visserskringen nog steeds een te wezen. te strikken! kenden Flipper hier aldus Marcel. «Het een van de grootste op deze dan toch Flipper, want zo wij hem, was een Dat bete met min- ubben dan een «ge- Flipper vangen was de vissers altijd een doel, wat echter nog md gelukt was. Zij za- hem wel (want hij i geregeld aan het wa- pervlak te voorschijn luchtje te happen) in de nétten liet hij liet strikken». lote ogen inderdag 29 juli om- :ks 10u45 lukte Marcel ;inck de vangst van leven. Hij had Flipper de lijn, doch die enor- vis op het droge halen bleek een extra-moeilijke karwei. Gelukkig kon hij rekenen op enige assisten tie van zijn vrienden Remi Derboven en Ben Parmen- tier die met een schepnet ter hulp snelden. Een kwartiertje later, omstreeks 11 u, was de vis op het droge. Dp aanwezi ge Kragewielvissers zetten grote ogen op bij het meten en het wegen van hun vangst. Flipper was 92 cen timeter lang en de omtrek van zijn 'borstkas' werd op ruim 70 centimeter geschat. «En vooral die lengte - 92 centimeter - is een indika- tie voor de leeftijd van die vis!» vertelt Marcel Bres sinck. In de boeken staat im mers dat een karper van 90 centimeter zeker 25 jaar oud is. Dus moet onze Flip per de 25 ruim voorbij zijn...». Voor de Krage- m wielvissers alvast voldoen- visser nu eenmaal is. Het de reden om Flipper, uit pintje achteraf (of was het eerbied voor die zilveren een fruitsapje?) had Marcel schubben, terug in vrijheid ruimschoots verdiend! te laten. Dirk Bulkmans Sportief, zoals een echte Frank Suys, reeds gewel dig op dreef te Wintam, werd aldaar enkel door Roger liegems van de bloemen gehouden. Te Branst zagen zij mekaar terug. Niet alleen in de wedstrijd, ook in de strijd om de zegebloemen. En nog maar eens moest on ze Hingenaar in de man uit Hemiksem zijn meer dere erkennen! Dat Frank Suys zich troos- te, men stuit niet alle dagen op iemand als liegems. Lang niet de eerste de bes te, vermits nat. coach Ferd. Bracke hem een plaats in de blauwe garde bezorgde. En wie daarin van de partij is, moet flink uit de kuiten zijn gewassen. Goede verrichting ook van De winnaar van de dinsdagse koers te Branst. Willem Thomas, Mare Hey- mans en Frank Van de Vij- klasse! Nauwelaerts, 8. William De Marc Van Laer, 17. Koen- ver. Vooral de prestatie DE UITSLAG: Gendt, 9. Mare Heymans, raad Van Roy. 18. Frank van Marc en Frank verheu- 1. Roger liegems, 2. 2. 10. Ten Ring (Deen), 11. Van de Vijver, 19. Michel gen ons. In die elite-wed- Frank Suys, 3. Johan Kop- Hubert Janssens, 12. Pat- Mampaeye, 20. Patrick strijd tussen het kruim van pen, 4 Willem Thomas, 5. riek Mettepenningen, 13. Thoelen. onze amateurs onderlijn- Guido Van Kester, 6. Peter Kor Tuit (N), 14. Michel den zij nogmaals hun grote Janson (Deen), 7. Danny Meere, 15. René Dillen, 16.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35