feer rond Lokerse Feesten Jaycees geven handelsgidsover Lokeren uit Bedrijfshulp voor boer en tuinder in Sint-Niklaas 15/r De Voorpost - 6.8.1982 - 9 ïmenten. Lokeren. Dat er tussen twee optredens tijd is voor een praatjevoor wat tederheid en zelfs om de kleine in de buggy wat te verzorgen, illustreert deze foto. (dm) Dfe Jong Ekonomische Kamer (Jaycees). vrij recent in Lokeren opgericht, heeft voor het werkjaar 1982- 83 een aantal projekten op stapel staan die elk op hun terrein tot de aantrekkelijkheid van Lokeren als leefgemeenschap kunnen bijdragen. Het gaat om de organisatie van een koncert (aktiviteit die vorig jaar al een enorme belangstelling genoot), de uitwerking van natuurleerpaden in het stedelijk domein Verloren Bos en het uitgeven van een begeleidende brochure (diverse milieuverenigingen van overal in het land zegden nu reeds hun steun toe) en de samenstelling van een gids van alle handels- en industriële aktiviteiten in Lokeren. Wat dat laatste projekt betreft ligt het in de bedoeling de gemaakte studie na voltooiing op een zo efficiënt mogelijke wijze in het daglicht te stellen, en ze doelgericht te verspreiden. De Jonge Ekonomische Kamer meent aldus een positieve bijdrage te kunnen leveren voor de kommerciële expansie van de Lokerse ondernemingen en hoopt verder in bredere kring een diskussie op gang te brengen over de potentiële maatregelen die de handels- en industriële aantrekkingskracht van Lo keren in de hand kunnen werken. Er wordt ten zeerste gehoopt dat de plaatselijke bedrijfsleiders het hen voorgelegde formulier niet «vertikaal» zullen klasseren, maar de gelegenheid zullen te baat nemen om hun firma in het daglicht te stellen en/of hun grieven te laten kennen. Duimen dus dat de Lokerse bedrijfswereld de haar toege reikte hand spontaan aanvaardt... Geïnteresseerden in de Lokerse Jayceewerking in het algemeen en in bovengenoemde projecten in het bijzonder kunnen steeds kontakt opnemen met: Jaycees Lokeren vzw. PB-Motel. Dijkstraat 9 te 9100 Lokeren. J.V.L. teren. Een massale belangstelling voor de vele groepen die de Lokerse Feesten een apart tintje gaven, (dm) In Sint-Niklaas zijn er twee afdelingen aktief. Toelagen optrekken In een op 3 augustus ge dateerde brief aan het Sint- Niklase schepenkollege dringt senator De Bondt er nog eens op aan dat de betoelaging voor de vereni gingen voor bedrijfshulp in Belsele en Sinaai zouden worden 9pgetrokken. Bij een vorige gelegenheid werd een gelijkaardig voor stel van De Bondt niét aan vaard. het argument luidde dat anders de globale subsi diëring haalbaar was. Maar Ferdinand De Bondt stelt nu dat het voorstel er best zou kunnen doorkomen zonder de totale toelage méér te verhogen dan de gemiddelde stijging van de hele begroting. Men moet alleen de centen anders verdelen. (w.v.) Lokeren. Verkleed en geschilderd, joelend van de pret, trok de jeugd mee op in de openingsstoet, (dm) sar ook weer van ons? On danks een zwaar doorwe gend weekend, duiken de bezoekers weer bij bosjes op. Bij sommigen zijn de sporen nog duidelijk merk baar. Katers kan men zo maar niet wegmoffelen. Jean-Pierre van het sekre- tariaat, die denkt eindelijk eens een rustige avond te beleven, ziet zijn plannen gedwarsboomd. Steeds maar tellen, noteren en materiële problemen oplos sen. Voor de geestelijke problemen kan men terecht bij de «aalmoezenier». De Moeze weet nog niet dat zo'n ambt verschrikkelijk zwaar kan wegen en als men daar bovenop nog va derlijke plichten moet ver vullen die zelfs tot aan de kust reiken, dan weet ge wel hoe laat het is. Smoketown Strut is niet zinnens er terug een dolle avond van te maken. Met gezapige balladen brengen ze de toeschouwers een soort volksmuziek met fij ne teksten. Het hongaarse Makam es Kolinda wiegt het publiek naar de poesta. We zien een punker dro men van zigeunermeisjes en weidse vlakten. Verlief de handjes blijven in elkaar gestrengeld maar worden soms gestoord door een te ijverige kelner die persé door wil. Met Kuruki ko men we terug in de sfeer terecht. Aan een spetteren de kadans doen zij het pu bliek terug in beweging ko men. Een flitsende licht show tovert de vismijn om in een spookachtig dekor om dan weer over te scha kelen naar een hel tafereel. Unieke technische pres tatie! Drie zware dagen zitten erop. Vermoeid personeel ziet zelfs de piketten van de tent niet meer staan. On danks hij niet moet bedie nen blijft de tapper alsmaar door zijn arm bewegen. Hij zal er nog enkele dagen last van hebben. Marc met de baard tuurt mijmerend over het stilaan leeglopen de plein. Of zit hij reeds met zijn gedachten bij de verkiezingen? De Moeze zou liefst van al ook naar de zee willen vertrekken om eens lekker uit te rusten. Daar is voor de mensen van de Lokerse Feesten voorlo pig geen sprake van. Na een gevulde week met o.a. een ludiek kriterium (dat we in volgend nummer apart belichten) volgt nog een zwaar weekend. Vrijdag 6 oogst: vanaf 19u30: Milkshake Banana Band - The Chro me: winnaars Rock Rally '82 - Rum en vrienden. Zaterdag 7 oogst: vanaf 18u30: Glitter Galva- naise Rok en Rol Band - Tuxedo's - Jazzkwartet Etienne Verschueren en Punaizencombo. Zondag 8 oogst: vanaf 18u30: De Nieuwe Snaar - Kentucky and Chi ne Cloggers - Jack Walrath Quintet en Mandanga. Kom gerust eens af, iedere agent zal u de weg wijzen. Het bier is er best, slakken en worsten fijn en de sfeer uniek!!! André i Wij slaan een paar dijden open. intussen lelijk rondglurend of I i enkel bekend ge nteraadslid het heeft en, want de politieke imentaren daarin zijn lovend. The Former es Band en Luther Tuc- brengen met hun dei- d ritme de nodige sfeer de dreigende avond, goede bedoelingen ten blijft de miezerige re de tafeltjes en de •ie kapsels der dames eren. Enkele echte ge- trs zijn door geen weer tmmen en blijven in i lucht van het schouw- proeven. De meesten len onderdak in de tent r het aan sommige ta- een vrolijke boel dt. Het koele weer kert de honger aan. De i die het paardewor- kraam verspreidt is on- Rtaanbaar. De bedie- is prima en de worsten vermurwen. De sfeer aan de Oude Vismijn is niet meer te vergelijken met gisteravond. Geen bedruk te gezichten meer vanwege het dreigende weer. De verantwoordelijken lopen rond met hun Plechtige Kommuniegezicht. De tapkranen vloeien dapper om de dorstige bezoekers te laven. De meesten heb ben van het zonnige weer geprofiteerd en zijn tot hier gewandeld. De loodzware lucht heeft het zweet aan het werk gezet. Het gutst de poriën uit na zoveel me ters te voet. De opdieners komen handen, voeten en zelfs krachttermen tekort om op tijd hun klanten te bestellen. Wij vegen nog steeds het zweet van ons voorhoofd als Canto Libre uit Chili de zwoele avond lucht vult met nostalgische melodieën uit de Andes. Met hun typische instru menten zaaien zij een iet tieners te voorschijn, som migen nog hoogrood. Het gevoelsleven moet wijken voor Luna Twist. Na minutenlang zoeken en tasten met spots, einde- loosdurend stemmen der gitaren is het ogenblik daar. Niemand kan weer staan aan het meeslepende tempo. Een gepensioneerd ambtenaar. anders zo stuurs, trappelt mee met de voeten en verontschuldigt zich beschaamd als hij op de hielen terecht komt van een in trance verkerend blondje. Een gezette vijfti ger laat van puur meeleven zijn sigaar uit zijn mond vallen en krijgt een stamp mee van zijn vrouw. Thuis wil hij die ketelmuziek op de stereo van zijn kinderen niet horen, verwijt ze hem. De echte jeugdige kenners knijpen elkaar goedkeu rend in de arm of steken waarderend hun duim om hoog. Alsof ze niet anders dankbare menigte geeft hen een ovatie die zelfs de politiehonden moet wakker gemaakt hebben. Iedereen monkelt tevreden: dit is nog eens een avond! Er wordt nog druk nagekaart tot half twee. In een zuider se sfeer denkt men aan geen uur. De togen berei ken hun hoogste rende ment en er wordt gesmuld alsof het morgen voedsel rantsoenering was. Veerle draait nu op volle toeren: ze is de inzinking van giste ren te boven of werd ze afgeleid? Hilde is ook tevreden, want de slakken zijn zeker zo goed als de paardeworsten. Waar men een mens al ge lukkig kan mee maken! En gelukkig waren de Loke raars zondagavond (nou ja, maandagmorgen). Maandagavond Het Vlaamse volk is onver woestbaar of wat zei Cae- Ook de kinderen konden op de Lokerse Feesten best hun vreugde uitleven, (dm) Boeren en tuinders die elkaar in noodgevallen hel pen, solidariteit bij de land en tuinbouwers. Daar wordt sedert negentien jaar wat aan gedaan. Je weet maar nooit wat je over komt: overlijden, beval ling. huwelijk, reis. Dan helpt de kollega-landbou- wer graag een handje. Het helpen gebeurt sys tematisch bij land- en tuinbouwers. «De Onder linge Bedrijfshulp» heeft een heel beurtstelsel uitge werkt. de bijstand is koste loos. De bijstandsvereni gingen werden onder één grote koepel onderge bracht: het «Verbond van Verenigingen voor Onder linge Bedrijfshulp». Woensdag 9 juni hield het WOB in Temse zijn alge mene vergadering onder voorzitterschap van CVP- senator Smeers. Er waren in 1981 452 afdelingen bij het WOB. mlagavond 1 betrokken hemel, een wind. De Lokerse n zouden onder gun- omstandigheden :n starten. Rond acht de grote tent en het ige binnenplein aan vismijn tamelijk bezet. Terwijl hier en nog elektrische kabels bijgesleurd, stem- Trambling Feet hun Een valse wordt weggelachen de knappe serveer- aan de toog die u hun waren ander nat) De zoon van begrafenisondernemer met (bier)kisten alsof leven ervan afhangt, fotograaf van ons blad er nog fotogenieker zien door in short de te bestellen. Zijn baard steekt schril zijn benen, die hij week in een ver poging heeft te bruinen. Een komt een (berucht) maandblad aanbie- nog beter. «Maar ze moe ten wel goed doorgespoeld worden en liefst meer dan eens» zegt de juffrouw. Zoals vroeger in school ge loven we haar op haar woord. We volgen de beve len op en ineens lijken de sfeerrijke lampjes rond het plein veel mooier en de regen verdwijnt achter de wiegende bomen. Zonder het te weten worden wij meegesleurd in het Brazi liaanse ritme van de groep Sacy Perere. Hoe is het mogelijk dat de Brazilianen met zulk een ritme de we reldbeker voetbal verliezen tegen Italië! Alsof ze onze gedachten raden draaien ze nog meer met de heupen. Enkele mi nirokjes vóóFons proberen het ook. Voor één keer kunnen ze ons niet bekoren. Zondagavond Een drukkende warmte jaagt de mensen de huizen uit. De geur van vlaaien komt uit iedere deurope ning, maar we zijn niet te wat weemoedig gevoels- veld. Het wordt even stil op het plein wanneer de gids vertelt dat zij vluchtelingen zijn. Gevlucht voor politiek en geweld. Een golf van sympathie begroet hun op treden. Zij genieten van het applaus. Zo kennen ze ook een beetje vrede op hun weg zonder doel. Ondertussen is de Vismijn volgelopen. Paniek achter de tapkast want het ene vat na het andere is af. De koelwagen van een vishan delaar die dienst doet als frigo krijgt het zwaar te verduren. Hij is wel ge woon aan manden vol vis, maar drank? Mens waar gaan we naar toe! De druk te neemt nog toe en de spanning stijgt ten top. Niemand wil Luna Twi^t missen! Mijn elfjarig zoon tje rammelt in een paar seconden alle titels van hun platen af, om een omroe per jaloers te maken. Hij wil bij het podium en niets uit het oog verliezen. Uit alle steegjes en uit alle hoekjes komen verliefde verwacht hadden. De man van de hotdogs smeert ver strooid wat mosterd aan zijn duim, de tapster laat het glas overlopen tot ze nat wordt in haar schoe nen. Iedereen geraakt in de ban. Het optreden is ten einde. De adem stokt. Een daverende ovatie en een verzoek om een bisnum- mer. Spijtige noot voor Lu na Twist, want ze willen hieraan niet voldoen omdat de installatie onvoldoende zou zijn. Een bittere na smaak van een denderend optreden. «De» klapper van de avond zet het plein in lichterlaaie. De Zaïrese groep Bovick and Partners speelt de vlam in de pijp. Niemand blijft onbewogen bij zulk een spektakel van spetterende akkoorden en kleurrijk op treden. Met een soort Ja- maïcaans reggae doen zij het publiek rechtveren van hun stoelen. Willens nillens moet je meedoen. Met een onweerstaanbaar muzikaal geroffel nodigen ze als het ware iedereen uit. Een

De Voorpost | 1982 | | pagina 9