r Wachtdiensten Ellentriek Van Neck, Moorselbaan, Aalst, tel.: 21 79 97 tel, Kruibeke, Rupelmonde Luyten, Oud Hoflaan, Bazel, tel.: 774 18 43 De Vooght, Graaf van Vlaanderenlaan, Rupelmonde, 774 20 32 (veren, Haasdonk De Mesel, Zandstraat, Beveren, tel.: 775 71 24 Claes, Markt, Beveren, tel.: 775 61 56 llsele, Elversele, Waasmunster, Sinaai Sillis, Warandestraat, Waasmunster, tel. 47 18 67 iggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp Tierens, Vermaesenplein, Malderen, tel.. 33 64 02 ndermonde, Oudegem, Sint-Gillis, Denderbelle Goossens, Sint-Gillislaan, Dendermonde, tel. 10 27 Moens, Gentsesteenweg, Dendermonde, tel. 11 34 Van De Sompel, Brusselsestraat, Dendermonde. tel. 12 21 tsaarde, Moerzeke, Sinaai Bultinck, Opperstraat, Moerbeke, tel.: 46 81 28 embodegem Meersman, Stationsstraat, Haaltert, tel.: 78 71 78 zegem, Hofstade De Backer, Steenweg op Dendermonde, Hofstade, 21 67 79 ondegem De Buyst, Dorpsstraat, Erpe, tel. 21 32 55 imme, Grembergen, Moerzeke lerdag Dr. Stiobbe, Kapellestraat, Hamme, tel.: 05 32 ndag Dr. Follens, Veldstraat, Hamme, tel.: 47 99 06 De Clercq, Nijverheidsstraat, Hamme, tel.: 47 93 78 wrmere Dhooge. Kwernstraat, Kalken, tel.: 67 51 56 eldrecht, Doel, Verrebroek Christiaens, P. Vergauwenstraat, Verrebroek, tel.: 13 41 56 keren, Daknam Bracke, Spoele, Lokeren, tel.: 48 43 33 Persijn, Vrijheidsplein, Lokeren, tel.: 48 11 63 bbeke Verheyleweghen, Dendermondsesteenweg, tel.: 29 02 Bourguignon, Dendermondsesteenweg, tel.: 21 49 24 llsele, Kallo Deckers, Grote Baan, Melseie, tel.: 775 71 35 euwkerken-Waas Merckx, Kolkstraat, Vrasene, tel.: 775 87 74 Waelput, Nieuwkerkenstraat. Nieuwkerken. tel 6 63 62 ekene De Vriese, Potaarde, tel.: 779 75 57 choonaarde, Berlare Moens, Gentsesteenweg, Dendermonde, 81 34 Int-Glllls-W., Kemzeke. De Klinge. luwels, Meerdonk Blindeman, Zandstraat, Sint-Pó Bosmans, Tragel, Kieldrecht Vazn Uytfanghe, Dorpsstraat, St it-Niklaas terdag Dr. Vrelust, Parklaan, tel.: 77 >ndag Dr. Van Roey, G. Gezellelaan, izondheidscentrum, tel.: 777 55 55 (ook voor Belsele. taai, Nieuwkerken De Bruyne, Stationsstraat, tel.: 76 06 22 Scheerlinck, O.L.Vrouwstraat, tel 776 07 71 (alleen terdag) wise, Steendorp, Helrode De Smet, Aug. Wautersstraat, Temse, tel.: 771 01 00 leze, Baardegem, Meldert, Moorsel De Cang, Grote Baan, Herdersem, tel.: 78 72 00 Wteren, Massemen, Westrem, Schellebelle, Wiche- n. Uitbergen Serskamp Heeren, Veerstraat, Uitbergen, te!.: 67 65 43 De Vreeze, Heikant, tel. 44 51 68 p. Janssens, C. Meeusstraat, tel.: 44 40 07 andarts met wachtdienst e Jonghe, Oude Dorpsstraat. Vrasene. tel.: 775 49 53 egrafenisondernemer Aalst Swaef, Hoogstraat, tel.: 21 48 54/70 31 00 ntiglfcentrum: Tel.: 02/345 45 45 tel.: Vrasene, Sint- tel.: 779 71 21 T6 59 24 L. JÜ Meldertse kerkhofmuur... een puinhoop. Wanneer de onderstutte Meldertse kerk hofmuur eindelijk zal hersteld worden blijft een open vraag. Nu beginnen de trap en de andere muren al flinke barsten te vertonen. Wil men de kerk «in het midden houden dan mag er niet meer gewacht worden (per) Provinciale kampioenschappen maioretten Oost-Vlaanderen Aalst. Chris Van de Velde uit Herdersem kon niet beletten dat zijn dorpsgenoot Patrick Berckx kampioen werd. (per) Deir den bril van Seril Verleide weik goensjtdag ietsken noor de ellèven viel op den burau den tele- fong oit hangt af van 'n central d'ellentrieke schroifmachienen viele stille, de lichten die in de donkers- t'hoekskes brandegen ginken oit en onze vantillateur diemen opgeleit ooén omda 't reidelèk doef was liet em oeik oitbollen... En wa peis ne mensj as 't er azoeiet gebeirt? De plong es gesprongen en sebiet za dat hier wel weer in orde gon zèn... Mor 's noenes teigen dammen nor hois ginken was 't nog nie gemokt en asmen tois kwampen stontender boeterhammen op taufel. Mè de rest van den boival en de kaffe van 't 's meires emmen die boeterhammekes dor binnengespeltj en dat eit ons goe gesmokt. Op de radjo riepe z'af datter iet gebeird was mè de kernreaktor in Doel en datter in Vilvoeërde iet ontploft was en domei kostemen voesj... 't Was noor de vieren ieër da 't Licht weer branden, de schroifmachienen ginken, de telefongs rinkelden en de vantilateur weir droider»... Eirg en oit foitelèk nie geweist: in d'nalven donkeren schroiven op ma- sching zonder ellentriek terwoil da den telefong zwoigt, valt oigelèk nog mei... Moor... most dan na 24 ieren gediert emmen, tein was 't iet anders geweist, zee! 'k Emt a dikkes gezeid: as 't valeven oerlogt werd in 't pitje van de wintjer moet de vajand gewoein mor onzen ellentriek afsnoin en noor poor daugen zittemen op ons knienen te schreën ver ons astablieft weer stroeim te geiven! Want ierlèk gezeid, zonder ellentriek keje bekanst niks nemier. Steldja veiren, 't es wintjer en ge komt 't smeires oit a bedde: gien licht! In den donkeren stroikelde nor de badkaumer: gien verweirmink en oiskaat woter! En ver de die die eer nog atted scheren mè azoei 'n masjintjen... In de keiken doeje 'n boesjie brannen die ge noor lank zoeken gevonnen etj, moor da doe niks oit, want ge kentj giene kaffe mauken, allensjt nog nie molen, gekentj giene moeër woter op zetten, gien boeterhammeke roeisteren en as ge in anne frigo voeltj es 't ienen natten dester en ge zitj gè dor... De pillen van anne radjo zen af en ge wetj van gien nies, want de gazet komt er vanoigest oeik nie deir. Mè den troin keje nier nor a weirk, mè annen otto oeik nie, want ge gerokt on gienen naft.. En ge zitj gè dor... 't Wer kleer en ge gotj nekier boiten, 't es graalèk stillekes op 't stroot: hier en door toch nog nen otto en anne gebier da boiten stoot en die grat 't zelste veiren eit as goi en a da derekt kom vertellen, terwoil da 't monjen leeen was datten nog iensj e woerd teigen aa gezeid ooe; Alted osteg den otto in en 's auves den otto oit, mè de kop in de grond tois binnen. Moor na eiten toid en babbelten on ien stik deir oever alles dagge mor kentj peizen. En a vraa kom boiten mè 'n triestig gezicht en vraugt: hoe gommen na 't noenet eiten mauken? en anne gebier zeit: weir koeken op gaas, kom geir ba ons eiten! En ge doetj da en 't es begot nog plezant oeik en ge zegt: kom geir na 't auved ba ons, onzen oepen eerd brant en terwoil da den teivei toch nie 'n speltj kennemen e wa klappen en e glozeken woin drinken... En 't wer ne gezellegen auved en terwoil dagge on 't klappe zétj komde tot 't besloit dat alles in foite nog meivalt asge makanderen mor helpt. Lotj et mor oerloqt zén, weir sloon d'er ons tegoor wel deir! Mor 't es gienen oerlogt, den ellentriek es neweir al gemokt en ge zitj 's auves weer stomweg nor annen tevei te koi- ken en 's meires stoi op en op ne wip es alles geried en g'etj en ge loistert terwoil nor ael da slecht nies en ge peist op dienen burau wor dagge nog twintjeg joor moetj gon weirken en ge ziet anne gebier mè zenne kop in de grond nor zennen otto stappen en g'hoeërt de bis en ge vintj tissen de reklammekes 'n reikenink van den el lentriek... 't Es pesies weer ienegte daugen vroeger as anders da die faktier ier es...» peisd'in a oigen terwoil dagge den envellop oepescheert... Ge ziet dor 'n bedrag stoon dat oever- ienkomt mé droi vierden van a prei en terwoil dat de moed stillekes in a schoenen zakt, vloekte: «Godvlam- meste, 'k waa da 't nondedju meiren oerlogt wierd!» Seril het Franciscusjaar afsluiten in een gezamenlijke viering. Daar over later meer nieuws, ledereen is welKom, maar zeker franciscaans-gerichte en inspiratie-zoekende mensen zijn ver wacht. (gd.) Aalst Erembodegem Vrijdag 13 augustus Dag van de jeugd (Kapellekesdagen): te 19.15 uur rozenkrans aan de kapel Ter Muren; te 19.30 uur: eucharistieviering voorde H6rd6rS6m jeugd. Zaterdag 14 augustus Kapellekesdag: te 18.45 uur: rozenkrans aan de kapel Ter Muren. 7"* Juniorstornooi F.C. Doggen Erembodegem: te 14 uur op hun terrein: F.C Doggen - K.R.C. Haaltert, te 16.45 uur: Eendracht Aalst - Juventus Schoonaarde Zondag 15 augustus Sluiting van de Kapellekesdagen: te 18.45 uur aan de kapel Ter Muren: rozenkrans, te 19 uur: plechtig lof aan de kapel, opgeluisterd door het A Capellakoor Ter Muren. Nadien proces sie met het H. Sakrament en zegen aan de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk. 7"* Juniorestornooi FC Doggen Erembodegem: te 14 uur op hun terrein: de troosting, te 16.15 uur: finale van het tornooi. Volleybaltornool Eureka: aan het Jeugdhuis Eureka, Keppe- straat 52, te 13 uur: volleybaltornool. Deelnemende ploegen: UFO 78 Aalst, V.K. Erembodegem, FALOS Erembodegem, Eureka Erembodegem Maandag 16 augustus N.W.K.: te 14 uur in de Crypte van de O.L. Vrouw Hemelvaart kerk: N.W.K. raadpleging. Kokenj van Oudegem met 1-5. maar Eendracht Meldert won van Lutterzele met 0-3 en Wilskracht Moorsel van Doggen met 2-3. Eucharistieviering: bij zeer goed weer aan de kapel van O.L.V. in de Blokeveldstraat op de vooravond van O.L.V.-Tenhemelop- neming. Zondag 15 augustus Chiro: bezoekdag van de Chiromeisjes te Langdorp Vrijdag 13 augustus Belotting: te 20 uur in café St.-Antonius georganiseerd door de St.-Antoniusvrienden. Zondag 15 augustus V.T.B.: wande't te Casteau olv A Van den Broeck. Samen komst te 15 uur, chaussée de Bruxelles 82. Lebbeke RPACHTING: RECHTZETTING lp dinsdag 14 september (niet 4 september!) 1982 om 15 zal in de vergaderzaal 02 van de stadsgebouwen Kapelle- at 8 te Aalst, overgegaan worden tot het openen van de biedingen voor verpachting van het recht tot uitbating als M 001*561 kraam van het stadsgebouwtje op de Houtmarkt voor de ode van 1 november 1982 tot 31 oktober 1985 let lastenboek ligt ter inzage van de belanghebbenden op de 1st Grondbeleid, Kapellestraat 8. Aalst, iedere werkdag van 12 uur en wordt kosteloos afgeleverd op aanvraag van pghebbende. Ie aanbiedingen moeten uiterlijk op 10 september 1962 igetekend ter post besteld zijn. Zij mogen ook ter zitting bgeven worden voor de aanvang van de opening der iven Woensdag 18 augustus Ophaling glasafval in Erembodegem OP WANDEL Op zondag 15 augustus (half-oogst) gaan de vrienden van VTB- VAB-VWB op stap door het landelijk deel van Henegouwen Vertrek om 15 u. Meer inlichtingen bij vertegenwoordiger Jos. Abeel, Kloosterstraat, tel. 053/21.75.26. KINDERWELZIJN Op dinsdag 17 augustus van 14.30 u. tot 15.30 u. is er in de lokalen van de jongensschool, kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar, met gelegenheid tot inenting tegen kinder verlamming, kinkhoest, klem en kroep. EERSTE HALF-OOGSTFEESTEN VAN WIEZE In en om het café (feestzaal) Sportpaleis, Aalstersestraat 138, uitgebaat door Pros, en Liliane Van den Steen - Possé, hebben van vrijdag 13 tot maandag 16 augustus voor de eerste keer de «Half-oogstfeesten van Wieze» plaats. In het kader van deze kermis organiseert de wielertoeristenklub «3X4»-Callebaut op zaterdag 14 augustus de DRIE UREN VAN WIEZE met vertrek (om 15 u.) en aankomst aan de zaal Sportpaleis. Al wie 14 jaar Gong) is mag deelnemen. Men kan van 14 u. af inschrijven tegen 50 F, bedrag dat tevens recht geeft op deelname aan gratis tombola. Naast tal van waardevol le fiizen zijn er medailles en bekers voor de oudste en de verstg*. omene deelnemer, en voor de groep met de meeste inschrijvers. Op het programma staat verder optreden van diverse amuse- mentsgroepen, o.m. van het zangkoor van Potters, disco-bar, rommelmarkt, grote monsterschieting op de liggende wip, en uiteraard een eetfestijn. Als klap op de vuurpijl krijgt iedere bezoeker bij elke konsumptie 1664 - Kronenbourg of Op-ale een nuttige tombolaprijs. (VW) BIJZONDERE KAATSLUTTE De gildebroeders van Sint-Rochus, een der oudste Wiezer- confrerieën, houdt op zaterdag 14 en zondag 15 augustus op het Wiezeplein, zo in de voor- als in de namiddag, haar speciale kaatsing -op-het-zift. Met deze ongewone sportmanifestatie willen de mannen van het Dorp een brokje sportfolklore in stand houden. Kom ze gerust maar eens aanmoedigen BLOEDINZAMELING Het Rode Kruis van België, afdeling Wieze, houdt op maandag 16 augustus van 19 tot 21 u. in de lokalen van de jongensschool (ingang langs Schoolstraat) zijn driemaandelijkse bloedafname. De donors stellen een echte daad van naastenliefde, hun bloed kan immers een mensenleven redden W Ir luisteravonden omtrent Sint-Franciscus van •isl (ooraleer een artikel verschijnt rond «nieuwe wegen» binnen werking van Jebron, willen we je nu al inlichten over 4 nden in september rond Franciscus. Hét jaar waarin hij ral in het licht geplaatst werd loopt stilaan ten einde. Een m temeer om kansen te scheppen waarin we nog iets meer 1 deze profeet kunnen vernemen te hopen door deze tijdige berichtgeving dat velen - vooral Kren - zich voor deze avonden kunnen vrijmaken r mensen uit de kapucijnerorde zullen elk een aksent van a man van Assisi belichten »ptember: Klaas Blijlevens, Franciscus, een gegrepen mens september: Karei Verleye, Franciscus, een heilige voor de itsheid op weg naar 't haar 2000 september: Luc Hessel: Franciscus, profeet van vriend lap. broederschap en vrede september: André Boeve, bidden met Franciscus leze avonden starten telkens om 20 uur in de Begijnhofkerk i het Jebronhuis (dit naargelang de opkomst). Ie inrichting van deze avonden brengt kosten met. zich, jrom zijn we zo vrij een kostendeling te vragen van 75 fr. per ind of 250 fr. voor de ganse reeks. Ijdens de maand september is er ook een permanente foto- toonstelling over Franciscus in de Begijnhofkerk. Op 2 ober gaan we met de verschillende franciskaanse families Zaterdag 14 augustus Radio Maeva: met drive-in-show en Bobby Prins met orkest in de tent aan de Koebrug Zondag 15 augustus Will Tura en zijn formatie met drive-in-show van Radio Hofsta de ten voordele van «Onze Kinderen» in de feesttent. Maandag 16 augustus Nacht der Vrije Radio's in de feesttent met «Vnj Aalst». «Radio Hofstade» en «Radio Saturnus». Baardegem Zaterdag 14 augustus Parochiecentrum: Ontvangen U dit weekend Maria en Alfons Maesschalck. Scouts: het kamp bij Stavelot kende veel sukses en de papierslag leverde ruim 2 grote containers papier op. Zondag 15 augustus Mariahulde: te 17 uur vertrek van de Mariale Bidtocht aan de abdij Affligem waarna toewijding aan O.L.V. door eerwaarde Heer Abt Jan Goetgebuer gevolgd door een eucharistieviering te 18 uur Tentoonstelling: tot vandaag kan U tn het Affligems Kultureel Centrum werk bekijken van Gaby De Mulder en Jos en Johny Nicofai. In zalen «B» werk van Edgar Heirman tot en met 22 oogst. Op zaterdagen en zondagen. Gewone uren. Zaterdag 14 augustus Denderstreek: voor de Beker van de Denderstreek werden volgende uitslagen behaald: Baardegem verloor van Baasrode Cebbeke. Vorige week donderdag had ter hoogte van de woning nr. 225 op de Brusselsesteenweg een zwfiar ongeval met 2-3. Schroevers Moorsel van Iddergem met 3-1, Thor plaats. De 44-jarige Anne Van Meerhaeghe uit Grimbergen reed er dwars onder een slippende vrachtwagen' Dit is alles wat er van haar wagen overbleef (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 15