Provinciale Middenstandsdag gewijd aan de familiebedrijven Jeugdhuis bestaat één jaar Wim De Craene, Trol en ander leuks in 't Verschil te Nieuwkerken-Waas Trefzeker verkiezingsdrukwerk Drukkerij DE CUYPER De Voorpost - 13.8.1982 - 23 4 zwemmen. De Dender moei dus stilstaan, ook door het tijdelijk stilliggen der fabrieken, gezuiverd zijn. Op de tweede foto zien we de meeuwen die op deze verse lekkernij afkomen, terwijl ze de eenden verdrijven die er sinds een hele tijd verblijven. Helemaal onderaan toont Petrus De Bruyn. bekend Dendermondenaar de plaats waar hij voor het eerst de visjes zag. Zou het dan toch waar zijn dat water een formidabele zelfreinigende kracht heeft? Ondertussen zagen we zelfs op de nieuwe Dender groen eendenkroos liggen... e vei ;e k0TOCH WAAR! I» jaar hebben ze ons waarschijnlijk in de luren gelegd door enkele karpers op de Dender in de binnenstad te esten Ondertussen zagen we ook dat miljoenen stekelbaarsjes dicht tegen de oppervlakte zwommen. Heel klein a zijn n die visjes toen nog. Dit jaar echter hebben ze blijkbaar meer tijd gehad om te groeien want aan het oude sas gew len we onderstaande opnamen maken. t en vooral zien we duidelijk dat scholen van ontelbare kleine visjes dicht tegen het wateroppervlak De Provinciale Middenstandsdag, die reeds aan zijn eerste lustrum toe is, heeft terug plaats in het kader van de Internationale Jaarbeurs Gent en wel op woensdag 22 september om 14.30 in de Oranjezaal van het Internatio naal Congrescentrum. Deze studiedag is een gezamenlijk ini tiatief van de Internationale Jaarbeurs, de Provinciale Kamer voor Ambachten en Neringen, het NCMV-Oost-Vlaan- deren, de Koninklijke Unie van de Mid denstand, het Algemeen Midden- standsverbond en de Zelfstandige Ar beiders van België, afdeling De Zelf standigen. Ook de Zakenvrouwen van het CMBV verlenen dit jaar hun mede werking. De keuze van het tema Het patrimo niaal familierecht in funktie van de kleine en middelgrote onderneming werd door de inrichters als volgt ver antwoord: tijdens de jongste jaren is er heel wat veranderd in ons familierecht. Het be gon in 1958 met de uitvoering van de principiële handelingsbek waamheid van de gehuwde vrouw. Tot voor 1958 was de gehuwde vrouw immers niet handelingsbek waam wat wil zeggen dat zij voor praktisch alle rechtshandi- gelingen de instemming nodig had van haar echtgenoot. Met de wet van 1958 werd deze toe stand gewijzigd maar er werd niets veranderd aan het huwelijksgoederen- recht. Bij wet van 14 juli 1976 werd het huwelijksgoederenrecht hervormd en werd de principiële rechtsgelijkheid tus sen man en vrouw afgekondigd. Het in 1958 begonnen werk werd vol tooid met de wet von 14 mei 1981 tot regeling van het erfrecht van de langst levende echtgenoot. Het is duidelijk dat deze wetswijzigin gen ook en vooral een weerslag heb ben op de familiale ondernemingen. Het is de bedoeling tijdens de studie dag na te gaan welke de gevolgen zijn van deze nieuwe regeling en welke maatregelen er kunnen genomen wor den om de kontinuiteit van de onderne ming te verzekeren zowel tijdens het leven van de ouders als na het overlij den van één van hen. Teneinde de studiedag voor de aanwe zigen zo nuttig mogelijk te maken werd beroep gedaan op verschillende spe cialisten die vanuit hun dagelijkse erva ring een grondige kennis bezitten van de thema's die aan bod zullen komen. De aanwezigen zullen daarenboven ruimschoots gelegenheid krijgen tot het stellen van vragen. De agenda van de studiedag ziet er als volgt uit: 14.30 uur: Verwelkoming door de heer F. Meyvaert, voorzitter van de Interna tionale Jaarbeurs Gent en opening van de studiedag door de heer P. Ver- donck, voorzitter van het inrichtend komitee. 14.45 uur: Het patrimoniaal familiaal recht in funktie van de kleine en mid delgrote onderneming» een inleidend referaat door prof. dr. Christian De Wulf van de Rijksuniversiteit Gent. 15.30 uur: Koffiepauze. 15.45 uurPaneelgesprek met als mo derator de heer Jan Vallaeys, gedepu teerde voor de Middenstand van de Provincieraad Oost-Vloanderen en als leden de heer Stefan De Wolf, notaris te Kruishoutem, de heer Walter Vanho- renbeeck, accountant te Gent en de heer Luc Wylleman, notaris te Slei- dinge. 17.30 uur: Drink aangeboden door de Internationale Jaarbeurs Gent. 18.00 uur: Vrij bezoek aan de jaar beurs. Inschrijving Deelname aan de studiedag is moge lijk door storting voor 1 september van 300 fr. per deelnemer op rekening nr. 122-6202194-71 met vermelding van de naam van de persoon voor wie wordt ingeschreven. De retributie behelst naast de deelna me aan de studiedag ook een docu mentatiemap met de tekst van het inleidend referaat, een brochure over het erfrecht en de koffie tijdens de pauze. Aan de ingeschrevenen zal op voor hand, naast een speciale toegangs kaart tot het terrein van de jaarbeurs, het stramien van het inleidend referaat toegestuurd worden, evenals een for mulier waarop de eventuele vragen kunnen geformuleerd worden. Na één jaar aktiviteiten is jongerencentrum 't Verschil een waar begrip voor Nieuwkerken- Waas geworden. In mei '81 begonnen zeven entoesiaste jongeren een nieuw jeugdhuis. Men telt nu reeds 230 leden. Elk weekeind vind je een gons gamma von erg varierende aktiviteiten in 't Verschil. En ti|dens het weekend van 20, 21 en 22 augustus viert men volop feest. Ongeveer zes maanden geleden vatte een werkgroepje het idee op om het eenjarig bestaan van het jeugdhuis feestelijk te her denken. Eind augustus is het dan zo ver Het programma is er een geworden waar jong en oud zijn gading vindt. Vri|dag. folkavond Vrijdagavond 20 augustus wordt het fes tival feestelijk geopend door Nieuwkerkens welbekende fanfare De Eendracht Zij ko men aan in 't Verschil tegen 19u30 Om 21 uur optreden van folkgroep Trol in de feesttent. Deze groep is ongetwijfeld dé komende folkrevelatie in Vlaanderen Guy Lambrechts (naar aanleiding van een inter view in het BRT-2 programma 'Folk na zeven') zegt over Trol. Drummend op de doorbraak, brengen zij een muziek gro tendeels von eigen makelij, die stevig ge schoeid zit op een volkse leest. Wat dit betreft menen wi| dat Trol erg origineel en ongeveer de enige - althans wat de Vlaam se kuituurgemeenschap aangaat - is, die een aan de Britse folkwereld vergelijkbare contemporary folk produceert Na het optreden speelt de eigen discobar «The Difference» Inkomprijs voor deze avond is 50 frank (leden en voorverkoop) of 70 frank aan de kassa. Zaterdag: Wim de Craene en Perte Totale Zaterdagnamiddag gaan de feestelijkhe den verder met een Talentenjacht. Vrij po dium dus voor al of niet bekende qroepen die op de rand van de doorbraak staan. Reeds een vijftal groepen zijn ingeschreven. Start van deze namiddag om 14 uur En treegeld: 20 frank. Om 20 uur zal de tent gevuld worden met de rockgeluiden van qroep 'So What' Deze groep die hun entree tot het 'Belgische Roek-werk' deden op het eerste Belgium Pop Festival brengen stevige, swingende beat waar je zeker niet bij stil kan blijven staan Alle rockliefhebbers op post. Na So What komt de hoofdschotel, met name Wim de Craene en de groep Perte Totale Wim hoeft nauwelijks nog worden voorgesteld. Hij treedt reeds op van in het begin van de jaren zeventig Liedjes als 'De Boudewijn de eerste straat', 'Rozanne'. 'Tim' bezorgden hem grote bekendheid Met zijn nieuwe groep Perte Totale brengt hij nu ook stevig werk. Nummers van zijn laatste elpee zoals 'St.-Tropez', 'Auto in de garage' en zijn laatste single 'Kikker' kun nen we gerust klasseren bij de Vlaamse rock. Van 21 u30 tot 23u30 dus ambiance in de feesttent. Na het optreden vervolgt op nieuw de discobar tot in de late uurtjes... Inkomprijs 100 fr. (leden en voorver koop) of 130 frank aan de kassa Zondag: Vlaamse kermis, radio Tiger Zondagvoormiddag wordt reeds om 10 u gestart met een reuze kaarting 'Bieders' en 'wiezers' dus tijdig op post. 't Verschil geeft 2 000 fr gratis. 's Namiddags kan jong en oud zijn ga ding vinden in 't Verschil op de Vlaamse kermis Voor de jongsten is er een ballon nenwedstrijd, een kraam van Jan van Parijs en een bollen- en pottenkroam De ouderen kunnen een poging doen op de zeepstaak of zich even meten in het nagelkloppen. Als extra attraktie is er die namiddag een jiu jitsu demonstratie door klub Jawara Riu uit Sint-Niklaas. Een unieke gelegenheid om deze gevechtssport eens van dichtbij te bekijken Voor de hongerigen zijn er vlaaien, room ijs en een hot dog-kraam en om 17 u gaat een barbecue van start 's Avonds wordt dit feestelijk weekeind besloten met een 'bal populair Van om 21 u krijgen we een gastoptreden van Frank De Vries van Radio Tiger. Toegang 60 frank. Gans het weekeind is er doorlopend bode ga in 't Verschil. Meer informatie over dit festival kon je vinden in jongerencentrum 't Verschil, Nieuwkerkenstraat 24. te Nieuwkerken- Waas, open elke vrijdag, zaterdag en zondag. Advertenties Folders Postkaarten Affiches Zelfklevers Pamfletten Posters Brieven Bedelingen huis aan huis Precies naar de wens van elke kandidaat! Vraag vrijblijvend inlichtingen! Oude Vest 34, DENDERMONDE Tel. 21.40.60 - 44.50.65 Beveren. Het Hof ter Saksen werd opengesteld voor het publiek en er konden geleide wandelingen gedaan worden door het bos, het park en het arboretum (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 23