was lang geleden, Sportkring E. Aalst: al meer kollektiviteit LJ-sportfeest in Beveren Yangara (E. Aalst) op stage in Alicante thuisnederlagen voor Sint-Niklaas Ontgoocheling na flop tegen Beveren VOETBAL j hl) dal 'egenstelling met de wedstrijden tegen S.K. Beveren en liet ^ent twee teams die tot de betere behoren in eerste Vlen tonale gaf E. Aalst in de avondwedstrijd tegen ;ren denaarde, afgehaspeld in het kader van de Beker landeren, een partij weg tijdens dewelke de Kendrach- hun talent efficiënter konden ten toon spreiden. /ern Bij toewei bepaalde jongere ningen ernstig werken om Iers nog de gewenste re- de vorm aan te scheppen matigheid in hun akties We hebben nochtans ver sen, is het ons opgeval- trouwen in de werkkracht dat andere elementen van deze voorbeeldige ak- Van Roy, Desanghere. teurs die o.i. kant en klaar trickx en Groenendijk zullen komen tegen de aan tditioneel reeds op peil vang van de officiële kom- Dat kan nog niet petitie. Een enorme pro- egd worden van een gressie maakt momenteel Uaert en Sergeant, al- Eddy De Bolle. In de wed cwel die tijdens de trai- strijd tegen Oudenaarde :t gewestelijk sportfeest n de Katholieke Lande- ;e Jeugd vindt plaats op ndag 15 augustus te Be- to, atletiekterrein. Die- rik van Bcverenlaan. Ie KLJ-afdelingen van de ïvincie Oost-Vlaanderen hiertoe genodigd, teds 30 afdelingen schre- n in, om in spel en sport ut krachten aan mekaar meten. Niet in een sfeer n verbeten konkurrentie, aar in een ontspannen est worden de vruchten eenieders voorberei- ugop de grasmat en loop- He neergelegd. Met "Iksdans, vendelen, wim pelen, volksspelen en loop nummers wil men de toe schouwer een boeiend kijk stuk presenteren. Li chaamsontwikkeling. Jeugdige kreativiteit en sierlijk omgaan met vlag en muziek worden op een lan delijke wijze naar voor ge bracht. In de voormiddag vinden de schiftingen plaats, 's Na middags het feestprogram ma. Om 13.30 u. trekken de afdelingen in feestelijke stoet op naar het terrein waar het feest te 14 u. be gint. Om 17 u. worden de prijzen gedeeld. De inkom bedraagt 30 F. zette de Brusselaar zich to taal in ten dienste van de ploeg. Een aktie zoals van hem wordt verwacht en meteen overtuigde hij de negatief ingestelde suppor ters, die maar al te dikwijls Eddy De Bolle op de korrel namen telkens iets mis liep bij de een of andere aktie. In de wedstrijd tegen Ou denaarde heeft hij tal van pessimisten weten te over tuigen van zijn onvervalste kwaliteiten en in plaats van de overbekende misprij zende uitlatingen weerklonk er thans applaus aan zijn adres. Kingambo werd in de wedstrijd tegen Oudenaarde gespaard ver mits hij sukkelde met een enkelkwetsuur en Heylens geen overdreven risiko's met deze Zaïrees wilde ne men. Ondertussen blijft nog de zaak Ferrera han gende. De Belgische Span jaard had een persoonlijk onderhoud met voorzitter Daelemans die hem een nieuw kontrakt aanbood. Volgens ingewijden kon Ferrera bijna het dubbele verdienen dan vorig sei zoen het geval was. Manu blijft echter meer eisen en dat kan de Aalsterse klub- kas niet aan. Georges Hey lens vindt de houding van Ferrera op zijn zachtst uit gedrukt onsportief. «Ik be grijp Manu niet, aldus de Eendrachtcoach. nadat hij negeren. Door zijn hou- geprobeerd heeft om zijn ding riskeert hij zijn loop talent te verzilveren in het baan in Belgiè te verkwan- buitenland, wat tenslotte selen». Wie zei ook weer: mislukte, blijft hij onbe- «Het is beter één vogel in grijpelijk nukkig een nieuw de hand, dan tien in de aanbod van onze voorzitter lucht?». (abl) De Zairees Yangara. die zijn handtekening plaatste onder een overeenkomst voor E. Aalst, maakt momenteel een stage door in Alicante. Deze Spaan se profploeg koestert belangstelling voor hem, die in Zaïre ontdekt werd door een vennoot van Georges Heylens. oefenmeester van E. Aalst. Yan gara telefoneerde zondagmorgen 11. naar Heylens dat de geïnteresseerden van Alicante tevreden wa ren over zijn prestatie die hij etaleerde tijdens een testwedstrijd in het zuiden van Spanje. «Yangara steekt boordevol kwaliteiten maar als hij als prof in Spanje meer kan verdienen dan bij E. Aalst dan hebben we normaliter niet het recht om zijn verdere loopbaan te fnuiken» aldus Georges Heylens. Langs de andere kant blijft hij een bruikbaar element voor de Aalsterse tweede nationaler. Het is inderdaad zo dat zolang Glazet nog niet te Aalst is gearriveerd de Hongaarse voetbalfederatie heeft nog altijd niet zijn fiat gegeven voor de spits van Györ Heylens het moet stellen met Van Roy en Groenendijk als enige typische aanvallers. Het blijft dus afwachten voor Eendracht Aalst wat er in de onmiddellijke toekomst uit de bus komt van Alicante en Boeda pest. (abl) is bij ons weten van bij het einde van het te hoek. Birger miste het aan de 70ste minuut: doel- het naburige Beveren een 1980-81 geleden, toen SK Sint-Niklaas moe- goedgeplaatste schot maar man Jensen stond zeker goed wederwoord beloofd puntenloos tenonder ging in de tweede het leder sloeg via de lin- een dertigtal meter buiten en dat bleek enkel in het dat de geelblauwen op twee opeenvolgende kerpaal opnieuw het ter- zijn doel maar Dirk De derde wedstrijdkwartier, lerlagen werden «vergast». De twee verlie- jongstleden weekend tegen FC Brugge met tegen SK Beveren met 1-3 betekenen geen maar zijn op zijn minst ontnuchterend voor al die de poulains van Staf Van den Bergh het begin van de oefenperiode van nabij gevolgd. De komplikaties zullen waarschijn- niet uitblijven. rein m. Ook Jan Simoen Groote kon te weinig Gedurende het eerste had de aansluitingstreffer kracht in zijn afstandsschot halfuur raakten de meer op de voet, maar schoof in steken. Met de minuten dan drieduizend toeschou- eenzame positie voor Jen- zakte ook het nog weinig wers slechts bij spaarzame sen nog voorbij de eerste resterende animo weg bij momenten enthoesiast. paal. de toeschouwers die meer- Langs lokale zijde was dat Rust. en een zware klus dere keren hun ongenoe- enkel voor een paar goeie bijgevolg voor een volledig gen lieten horen voor deze loopnummertjes en een reservenelftal-min-één «reserven»-bedoening. In knal net naast de linker- - Jan Smet bleef tussen de het laatste kwartier gingen staak van Van den Hende. palen - om de blauwzwar- de mannen van de tweede Aan de overzijde werd en ten verder af te houden, keus definitief door de kele keren pan;"kerig weg- begon zaterdaga- geerde gepast. Dat was nochtans niet onaar- slechts uitstel want op cor- Club Brugge dat ner van Nilsson kon Dar- zijn nieuwe oefen- denne de bal via de deklat Georg Kessler een in doel ombuigen. Uit deze veranderde ploeg lijnen moet de lezer niet voorstellen, op uitzon- afleiden dat Sint-Niklaas van de gekwetsten dan van het kastje naar de Spelbos en Jan Sö- muur werd gespeeld, maar het vele balbezit van de eigenlijke start van plaatselijke elf bracht de ontmoeting was een attente Jensen weinig in overtreding gevaar. Van Binst op de Nadat Caje op een venij- lugge Danny Van den ninge schuiver nogmaals Deze laatste was Jan Smet aan de tand voel- igens één van de vier de ging Sportkring uit volle naast Georges macht in de tegenstoot. De kens (ontbrekend na hieruit afgedwongen hoek- Gentse blessure), Pat- schop werd door Simoen Verhoosel en Jan Si- klasrijk voorgebracht en n voor wier transfer Lacroix torende (zoals in vriendschappelijke zijn beste kopdagen) boven Istrijd doorging. Een iedereen uit, zodat het 1-2 van Truyens werd aan werd. De eerstvolgende kwartier uit de hoek Brugse aktie werd be- uikeld door Jensen en kroond met een treffer om- p. later hield Van den dat de lokale verdediging ide duidelijk loopoefe- werkelijk onbestaande was ten nadele van Walter door de afwezigheid van c'lemans. Hoe lang de Leekens. Ceulemans t van Wase zijde ook mocht Willy Wellens zo ef aanhouden, het wa- maar een doorsteekpas toch de blauw-zwarten meegeven en hierop was de I bij een eerste gedegen plaatselijke doelman na- I inaanval op voorsprong tuurlijk kansloos. Niette- iten. Querter leverde min bleven de goeie dui- Sint-Niklaas - Beveren. Jantje Smet redt hier prachtig voor Schoofs. (dw) lil op rechts een prima zend kijklustigen hun ploeg rzet af naar de mee op- aanvuren en dat bracht ei Toch hielden de doublures knieën: ikte Wellens die met zo na een tweede lokale I goed berekende kop- goal. Swat Janssens (zoe- pt in doel plaatste. Ver- kend naar de goeie kondi lange tijd stand en verdien den door hun werkkracht, die spijtig genoeg al te wei- Wellens draaide zich behendig vrij in het penaltygebied en knalde tussen de grijparmen van gewerkt en grepen Weih- rauch door te lang dralen en Martens door overhaast schieten naast sukses. Na- jns stuurde Jan Ceule- tie) lanceerde" Van den nig werd "aangevuld door Smet door. Zijn knal werd dat Simoen aan het halfuur Is zijn jonge klubgenoot Hende. Danny zag Jensen goede kombinaties. meer- echter bijzonder goed met enkele tegenstanders naar tderijck.x in het straatje, iets te ver uit zijn muit dere keren applaus. Een de handen geweerd door zich had toegehaald en ver- ar doelman Smet rea- staan en probeerde de kor- doelrijpe situatie ontstond laatste man Burgelman. volgens een center had Wellens zelf schoot de pe- doorgezonden naar een net nalty keihard in. En tien te laat glijdende Vahden minuten voor affluiten Hende, verspeelde een knalde de Zweed Nilsson zwakke Janssens de bal droogjes de zware 1-5 cij- waarop Creve goed voor fers op het bord. Dat was doel kon plaatsen maar invallersbank van Sint-Niklaas drie volle wedstrijden op drie dagen is toch wal veel... (dw) per slot van rekening alleen maar te wijten aan de on dermaatse afwerking en de zwakke defensie van de Klaasjes. Een Wase konfrontatie stukgefloten Ook de volgende avond hadden we een plaatsje be machtigd in het Stedelijk Sportstadion (waarom moet dat met hoofdlet ters?) om de belangrijke wedstrijd met het oog op niet lang uit want de beste het eindklassement in man bij de lokalen. Erik groep-oost van de Beker Lacroix, begon een lange van Vlaanderen te volgen, rush, veinsde een voorzet Sportkring Sint-Niklaas maar knalde vliegensvlug had de streekgenoten uit in op doelman De Wilde. Theunis optimistisch over- knalde. De belegering van de Sint-Niklase strafschop zone werd nu zo stevig dat de as Nijs-Van Abbeny he lemaal het noorden en overige windstreken ver loor. Gelukkig was doel man Smet wel eerst bij een schot van Martens, maar nadien moest Jan zich ge wonnen geven bij een for tuinlijke karambole van Baecke. De reaktie bleef De Voorpost - 13.8.1982 - 27 Sint-Niklaas - Brugge. Het doetj Alles volgde nu bijzonder vlug na mekaar: een duide lijk ingestudeerde vrij schop van Schönberger werd door Theunis te zwak verlengd zodat een Sportkringbaak verder on heil kon voorkomen. Een volgende gelijkaardige vrij schop voor Beveren-doel werd door keeper De Wil de makkelijk onderschept. Tijd voor John Van Abbe ny om zijn bulldozerskwali teiten te tonen: hij beging inderdaad een zware ob- struktiefout tegen Creve waarvoor scheidsrechter Bracke zelfs geen verwitti ging gaf. De gelijkmaker kwam toch nog na een snelle be weging tussen Janssens en Simoen. Jan speelde twee man uit. tikte op en voorbij De Wilde en daar was Van den Hende om in te duwen. De vreugdekreten waren nauwelijks uitgestorven of de tegenpartij stond al te >unt van Ceulemans. (dw) sanktie toe te kennen. Heinz in hoogsteigen per soon bracht de stand op 1- 3. Het laatste halfuur ging naar een zeer bedenkelijk peil een eersteklasser on waardig en het gaf de nieu we tweedeklasser evenmin enige aanleiding om dat als referentie voor te leggen in de nabije toekomst. Toch nog een poging meegeven van Van den Hende die rakelings naast ging. Ver der een festival (in negatie ve zin dan) van Van Abbe ny (met handfouten en bij zonder trage reakties). Het kwam zelfs zover dat Bei- rinckx en Truyens de kom- plete off-day van de linker flank nog eens illustreerden met meerdere slechte voor zetten en dito schoten op doel. Enkel zwoeger Lacroix preekte de aanval en wou nog enige egotrip perij opzetten met ongeluk in het besluiten. wacht vertimmerde Staf Van den Bergh een en an der in de ploeg: Georges Leekens was nog steeds on beschikbaar en wordt pas begin volgende week speelklaar geacht, daar door probeerde Staf Pat- riek Verhoosel uit als voor- stopper waardoor Gino Nijs in zijn vertrouwde laatstemanspositie mocht beginnen. Van Abbeny werd naar links geschoven en kwam dus op de plaats van een ontgoochelende Beirinckx en het meest ver rassend was de verwijde ring van Lacroix (wellicht tijdelijk) op de rechter- backplaats en het weer in komen van Eddy Lode- wijekx. Hoe het in Aalst verliep leest u ongetwijfeld van mijn Aalsterse kollega. maar feit is dat men in Sportkringrangen niet ge heel ontevreden was met het daar getoonde spel. Voor we het vergeten ook Baecke. (dw) Sint-Niklaas - Beveren. Fredje Truyens slalomt hier tussen Danny Pfaff en jubelen. Na een kapitale dekkingsfout zag Schön berger Martens vogelvrij staan, Heinz liftte en Ron- ny nam de bal vanuit de lucht direkt op de pantof fel. Een laatste stormloop in de eerste helft dan nog van de Wase hoofdstedelin gen, maar het vervaarlijk uitziend schot van Lacroix werd door een Beverse voet gedevieerd. Wie verwacht had dat het voetbalplezier bleef du ren, werd in de derde mi nuut van de tweede helft onaangenaam verrast door een laakbare haakfout van Baecke op Van den Hende. Dc bijzonder zwakke scheidsrechter had voor de ze misplaatste torpedo zelfs geen rood over! Geen won der ook dat Sportkring kost wat kost iets wou forceren en Van Abbeny op geel werd getrakteerd na een veel lichter vergrijp op Cre ve. Ook Van den Hende vergat er alle risiko's bij en wou een bal terughalen van Theunis. Bij zijn poging werd hij echter ongelukkig neergehaald door de alles behalve ruwspelende Lim burger. De reaktie van Bracke was alweer verba zend: zonder enig dralen schoof hij een rood kleurtje onder Theunis' neus. Door deze opstapeling van scheidsrechterlijke dwalingen zakte de wed strijd helemaal in mekaar en precies op dat moment sprak de feeling van de doorwinterde prof die Schönberger zeker is. Nog geen twee minuten nadat zijn ploeg met tien man raakte wrong de Duitser zich tot in het Sint-Niklase doelgebied en liet zich met vriendelijke medewerking van Van Abbeny vallen. Eens te meer bevestigde Bracke zijn wispelturig op treden door de zwaarste Dinsdag geen hoogvlieger, wel verbetering Voor hun laatste kwalifi- katiematch in de Vlaamse beker moesten de Sportkringers afgelopen dinsdag nog naar Aalst, meteen hun derde match in vier dagen, of van het goe de véél te veel. Zoals ver- nog zeggen dat Van Wam- beke ook op Aalst aan de start stond, maar dat hij aan het begin van de twee de helft reeds werd vervan gen door Bevers. De van Zele overgekomen mid denvelder sukkelt nog steeds met pijnen aan de quadriceps, hopelijk komt daar verbetering in voor de kompetitiestart. Marc NAUDTS Een duidelijk sterk ontgoochelde Sportkringtrai ner Staf Van den Bergh na de volkomen gerateerde poging van zijn jongens om aan enige klantenwin ning of -binding te doen. «Dan zijn er, wat niet dikwijls gebeurt veel toeschouwers en dan leveren onze spelers werkelijk een ongezien zwakke tweede helft af. In dat verband enige namen noemen is overbodig, het was zondermeer een kollektieve off day. Toch heeft het tweede doelpunt van Beveren juist na onze gelijkmaker de wedstrijd in niet geringe mate beïnvloed en mag ook de triestige hoofdrol van de scheidsrechter in de afloop niet worden onderschat. Gelukkig kan ik hierbij aan stippen dat we nog steeds drie gekwetsten (Leek ens, Van Wambeke en Van Eenennaam) achter de hand hebben». Op de herhaalde vraag of het normaal is dat de ganse verdediging door het ontbreken van Georges Leekens een meer dan ontredderde indruk gaf, antwoorde Staf resoluut dat dit zeker niet veran twoord is en hij dan ook^zal uitdokteren of dat binnen de kortste keren niet kan worden verholpen. Na deze spitsdagen die ons in acht dagen tijd niet minder dan driemaal naar de Watermolendreef brachten, blijft het nu lange tijd stil op de grens van Sint-Niklaas en Belsele. Na de uitschakeling in de Beker van Vlaanderen moet Sportkring volgende week zondag pas (22 augustus) naar zijn eerste tegenstander voor de nationale beker, hoogstwaar schijnlijk SV Zottegem. Als dat goed afloopt moe ten ze op 29 augustus naar eersteklasser SV Ware- gem. Ook de eerste kompetitiewedstrijd verloopt buitenshuis en wel bij KV Mechelen en pas de week daarna - zegge en schrijve zaterdagavond 11 sep tember (zo de lichtinstallatie bijtijds een goeie beurt krijgt) - spelen de fanionspelers weer op eigen vertrouwd terrein tegen Stade Leuven. Marc NAUDTS

De Voorpost | 1982 | | pagina 27