arc Rombaut (SK Oudegem) n Chris Dierickx K Grembergen) flink bij schot W Hamme wint tegen Jong Lede n speelt nu finale tegen Eeklo eker van de Denderstreek jk De Voorpost - 13.8.1982 - 29 t eerste ronde in de beker van de Denderstreek heeft enkele verrassende laten en vooral veel doelpunten opgeleverd. SK Grembergen bleek wel het luktiefst. Het skoorde tegen de invallers van SK Lebbeke niet minder dan i keer. Chris Dierickx nam ondermeer drie goals voor zijn rekening. Bij l Oudegem troonde Mare Rombaut uit. Ook hij werd auteur van drie Ipunten. Bovendien was hij nauw betrokken bij een vierde Oudegems jelpunt. Eén van Marcs voltreffers kon je als het doelpunt van de week tempelen. Het had allicht een waarde van meer dan achttien karaat. iend ook wel het gelijkspel van Eendracht Opstal bij het ambitieuze FC Meldert 1 Oudegem 5 K Oudegem zorgde bij Meldert wel voor enige Tassing. Het won afgete- k) na doelpunten die al- ïaal in de tweede helft rden tot stand gebracht, idegem had nochtans ir de rust al gelegenheid tad om te besluiten. Al een kwartier trof Mare j mbaut de deklat. Na- n dwong Rudy Van Si- iy zelf een tweetal kan- af. Rudy speelde trou- ns een zeer voortreffelij- v'. partij. Langs de overzij- was er op een gegeven inblik een tussenkomst lig van doelman Walter issens. Kort na de hervatting yse' am Oudegem op voor- ong nadat Chris Van iteren een voorzet van re Rombaut tot een ilpunt had omgebogen, thuisploeg kwam toen wel op gelijke hoogte, moest uiteindelijk het tief aan de bezoekers irlaten. Mare Rombaut )te op aangeven van Ru- Van Sinaey een tweede ilpunt tegen dc touwen, zelfde Mare Rombaut ook de derde goal voor rekening nemen. Dat een doelpunt van uit ende makelij. De Ou- emse aanvaller kontro- rde de bal. die hij van Goossens had aange- ld gekregen, op de st. en besloot toen van- ongeveer twintig meter ihard in doel. De thuis- »onn (eg gaf vervolgens via ^'an i own-goal een extra-ca- lutje weg en in de slot- r nuten kopte Marc Rom- 'l»i ut - weer hij een vijfde me< elpunt binnen Al met al klj j verrassend resultaat i een toch wel jeugdig I Oudegem ezex opl iggenhout 3 pio< jrdersem 2 Sparta Buggenhout moet dit seizoen met eigen materiaal trachten te doen. Het heeft spelers van de hand gedaan, maar trok om dezelfde financiële redenen geen nieuwe gezichten aan. Roeien dus met de riemen die voorhanden zijn bij de tweede provincialer. Het won dan ook zijn eerste wedstrijd voor de beker van de Dender streek. Hedwig Tilley opende de stand via een strafschop. Nadien verdub belde Frankie Roels de cij fers. Nog voor de rust kwa men de bezoekers aan een doelpunt. Buggenhout be hield na de hervatting zijn overwicht. Hugo Tilley zet te dat om in een derde doelpunt. Grembergen 9 SK Lebbeke 1 Doeltjeskermis bij SK Grembergen. Het skoorde niet minder dan negen keer tegen het invallerselftal van SK Lebbeke. Aan de rust was de zaak al lang beklon ken. Toen had Grember gen al een 5-0 voorsprong bereikt. De tweede helft verliep in dezelfde zin. Bij Grembergen nam Chris Buydts twee doelpunten voor zijn rekening. Chris Dierickx werd auteur van drie voltreffers, terwijl Va- lère Van den Neste en Gui- do Catrysse met elk twee goals zich al evenmin onbe tuigd lieten. Hoopgevend, zegde voorzitter Burghgra- ve na afloop. Het is nu alleen nog wachten op de bevestiging in de komende weken. De Grembergse voorzitter voegde er nog aan toe dat zijn elftal niet «au grand complet» in het veld stond. Leo Van Cau- wenberghe en Fons Van Mele ontbraken nog om re den van_ vakantie. Ander zijds deed Danny De Don der na drie jaar afwezig heid opnieuw zijn intrede bij de Grembergse derde provincialer. Berlare 2 Bavegem 0 FC Berlare heeft pakweg driekwart van de wedstrijd gedomineerd tegen Bave gem. Alleen tijdens het eerste halfuur moest de thuisploeg enige tijd het meesterschap van de be zoekers ondergaan. Gelei delijk aan nam Berlare meer het initiatief en dat resulteerde voor de rust in een doelpunt. Een kombi- natie tussen Willy Van Lin- ter en Marc Van Buyten werd door Brusselmans af gerond. Na de hervatting bleef Berlare domineren. Marc Van Buyten bracht op een knappe manier een tweede doelpunt tot stand. Al met al leek men in Ber lare tevreden over dat eer ste treffen. De ploeg blijkt sterker te zijn dan vorig seizoen. Met het aantrek ken van Marc Van Buyten en Luc Maes zou dat eigen lijk maar logisch moeten zijn. Baardegem 2 Baasrode 3 In tegenstelling met de resultaten die maandag in de dagbladen verschenen won FC Baasrode niet met 0-3 maar met 2-3 cijfers. In de eerste helft waren de Baasrodenaars overduide lijk meester van de situatie. In die periode kwamen ze ook drie keer tot skoren. Wim Moens schoot binnen van net buiten het straf schopgebied. Nadien tikte Marcel De Cock een kop bal tegen de touwen. Lie ven D'Hollander zou eeh tekort teruggespeelde bal weten te onderscheppen. In de tweede helft moest Baasrode het meesterschap van de thuisploeg onder gaan die trouwens nog twee keer tot skoren kwam. Bij Baasrode lieten de nieuwe aangeworven spelers Lie ven D'Hollander. Mees en Jean-Pierre Aerts op het eerste gezicht een gunstige indruk. K.A.V.D. (res.) Eendr. Sint-Gillis De invallers van K.A.V.D. zijn een half uur de meerdere gebleven over de tweede provincialer. K.A.V.D. kwam in die pe riode op een 2-0 voor sprong langs Luc De Lent- decker en Tony Colle- waert. Eendracht dat ver volgens meer en meer het bewind overnam kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. Eerst langs Remi De Brandt, nadien op straf schop omgezet door Fran kie Van Beveren. In de tweede helft kon Een dracht doorlopend zijn wil opleggen en dat resulteerde in nog drie doelpunten. Twee keer langs Erik De Geyter terwijl Frankie Van Beveren op strafschop de eindstand vastlegde. Eendracht liet een gun stige indruk, zegde voetbal ler Mare De Backer na af loop. «Het was de eerste keer dat we een wedstrijd speelden. Bovendien wa ren we hooguit acht dagen met de trainingen gestart. In de strafschoppen toonde Sint-Gillis zich ook sterker dan de th iisploeg: 1-5. RC Boonwijk 5 Appels 1 Racing Boonwijk heeft Buggenhout-Herdersem 3-2. Luk Pieten van Herdersern kopt op doel. terwijl dt scheidsrechter het spel op de voet volgt, (vh) Tegen Jong Lede heeft Hamme definitief die 'oe laleplaats afgedwongen. een zege behalen op reld tegen de derde- >sser Jong Lede. Uitge- ode cbo VVV Hamme speelt de finale voor de beker Hclanio tegen FC Eeklo. In principe wordt kkewedstrijd op zondag 29 augustus betwist. Maar het is best mogelijk dat men deze h iper vervroegt naar de zaterdagavond, zoals dit vorig jaar het geval was. Op welk veld wedstrijd zal worden gespeeld, was bij het ter perse gaan nog niet bekend. auteur van het enige doel- Vermeir moeten vervan- punt en haalde bovendien gen. Dat had zijn weerslag geregeld gevaarlijk uit. Zo- op de prestaties in de twee- :t had voldoende aan een wel coach Willy Meersman de helft. Vermeir is nu één intendeling. Toch kon als trainer Eddy Maes zul- maal een steunpilaar van len met een gemotiveerde formaat Een kracht waar- De Beule moeten rekening voor je niet onmiddellijk houden. een doublure vindt. Glo- Bedrijvig was ook Dirk baal genomen was deze Van Buyten. terwijl doel- tweede helft van een beter Dland De Winne en Uyt- man Eric Amelinckx de en- gehalte dan in dezelfde pe- g° uhove. twee kansen af- kele keren dat hij voor hete riodes van vorige wedstrij 'ongen. was Hamme glo- vuren stond, telkens de den. Ook de jongere spe- al genomen de betere zaak wist op te klaren On- Iers integreren zich meer en ;nd< Deg, zonder nochtans middellijk na de hervatting meej in de kern. Dat is oots te zijn. Nadat het verhinderde hij trouwens hoopgevende vaststelling. keer doelman de gelijkmaker nadat Het evolueert gunstig bij arc Veyt had op de proef Droesschaert. met een ste- VW Hamme. Tegen sep- 1 re steld. kwam het op het vige kopstoot de bal in de tember. of het begin van de -s a ïfuur to scoren. Dat richting van het doel deed kompetitie zou de ploeg r'at lelpunt puurde Ronny De afwijken. De tweede helft stevig moeten uitgebalan- rs "Jeule uit een aktie van een verliep overigens veel min- ceerd zijn.» aldus trainer istige Luc Schud- der aantrekkelijk. Tiainer Maes. r~—- Het dient hier on- Eddy Maes van VW Ham- «Voor ons werd het niet c^f tstreept dat Ronny De me stelt evenwel een gun- zo schitterend.» zegde trai- Üule voor de eerste keer stige evolutie vast. ner Freddy Heirman van «Tijdens de eerste helft Jong Lede 1 ivrt cht en meteen een bie- werd er redelijk goed ge- «We speelden vorig nder goede indruk liet. kombineerd en werden er weekend al een wedstrijd onny onderstreepte zijn kansen afgedwongen. Uit- tegen Bcrchem-Sport. Heel u ©gelijkheden. Hij was eindelijk kwam hier slechts wat spelers zijn toen boven lardig in de akties, was één doelpunt uit voort, hun krachten gegaan en D.I ezonder werklustig, werd Aan de rust heb ik Paul speelden globaal een flinke partij. Nu hadden we te maken met een ploeg die een reeks lager staat ge klasseerd. De spelers ble ken hierdoor minder gemo tiveerd. Dat was duidelijk te merken. Op het midden veld werd er niet behoor lijk gekombineerd. Boven dien werden de spitsen on voldoende bediend. Aan deze nederlaag wordt niet zwaar getild. Voor ons be tekent het nog altijd een kwestie van voorbereiding op de kompetitie. Daar ho pen we in ieder geval een gunstige klassering na te streven.» aldus trainer Heirman. Jong Lede speelt komen de woensdag om 19 uur een oefenwedstrijd aan huis te gen Racing Mechelen. VW Hamme krijgt nu zondag om 16 uur het Henegouwse Dottignies op bezoek. Volgende week zaterdag 20 augustus speelt het om 19u30 een oefenwedstrijd tegen KAV Dendermonde. Een ontmoeting die in het stadion te Grembergen plaatsheeft. E.D.M. Buggenhout-Herdersem 3-2. Ronny Verheyden van Buggenhout schiet op doel maar de bal zeilt naast (vh) niet veel problemen gehad om Sparta Appels onder de knie te krijgen. De Sparta nen kwamen nochtans op voorsprong langs Franqois. Racing had op dat moment wel de meerderheid in het spel. maar voetbalde te nonchalant. Toch zou Eddv Van Ransbeeck op voorzet van Pierre Moerenhout de bordjes in evenwicht bren gen. Na de kampwisseling domineerde Boonwijk nog sterker. Willy Danijs was toen ingekomen voor de gekwetste Ludo Pisane. Hij was het trouwens die het sein opnieuw op groen plaatste met een vlucht- schot waartegen de Appel- se doelman geen verhaal had. Johan Daman en Eddy Van Ransbeeck namen het derde en vierde doelpunt voor hun rekening. Johan Daman zou tenslotte de eindcijfers vastleggen. Het trappen van penalty's werd nadien ook beslecht in het voordeel van Boonwijk (3- 2). Meest opvallende figuur was Mare Willems op het Racingmiddenveld. Het aantrekken van deze voet baller blijkt een versterking te zijn voor de nieuwe der de provincialer. Schoonaarde 2 SK Overmere 0 Knap resultaat van Ju- ventus Schoonaarde tegen SK Overmere. De thuis ploeg domineerde licht tij dens de eerste helft, maar kwam toen niet tot skoren. Na de hervatting kwam Schoonaarde dan toch op voorsprong langs de pas aangeworven Luc Van Der Straeten. Niet veel later kwam de thuisploeg aan een tweede doelpunt. Hier in was Luc Van Der Strae ten ook betrokken maar de zaak werd afgerond door Ronny De Troyer. Schoon aarde bleek ook sterker in het trappen van strafschop pen (5-3). In Schoonaarde leek men tevreden over dit eer ste vertoon. Klubleider Beuckelaere vond het in ieder geval een hoopgeven de start. Wieze 0 Opstal 0 De kersverse tweede provincialer heeft het moeilijker gehad dan ver wacht tegen Eendracht Op stal. Wieze. weliswaar zon der de gekwetste Mare Van der Jeugt. dwong in de eer ste helft een licht overwicht af. Toch kregen de bezoe kers de beste kans langs Peter Mol. maar een puike redding van doelman Dan ny Matthijs verhinderde een doelpunt. Na de hervatting nam Opstal meer het initiatief in handen. Maar ook in die tweede helft kwam men niet tot scoren, alhoewel men langs Opstalse kant aanspraak maakte op een elfmetertrap. Peter Mol zou blijkbaar foutief onder uit gelopen zijn in de grote rechthoek. De scheidsrech ter had daar blijkbaar een ander oordeel over. Hij legde de bal net buiten het strafschopgebied. Opstal diende zich met een vrij schop tevreden te stellen. E.D.M. Tweede speeldag 15 augustus 16 u Reeks A Oudegem-Gijzegem SK Herdersem-Baardegem Baasrode-Wieze Opdorp-Grembergen SK Lebbeke-Boonwijk Appels-FC Lutterzele E.Meldert-KAVD 2 Reeks B FC Kerksken-Okegem V. Denderhoutem-St. Denderleeuw Sp. Heldergem-KB Iddergem S. Moorsel-SK Erembodegem R. Haaltert-FC Doggen W. Moorsel-Sp. Lebeke SK Welle-FC Denderleeuw ReeksC R. Ophasselt-SV Geraardsbergen Deftinge-Pollare Sp. Geraardsbergen-FC Bonanza E. Oudenhove-FC Maria- Lierde E. Moerbeke-SV Voorde Iddergem-Overboelare (17 u SV Outer-E. Winnik Schendelbeke-Meerbeke Reeks D Bavegem-S.L.Houtem SK Wichelen-Schoonaarde SK Overmere-V. Overmere T. Borsbeke-FC Westrem SK Aalst-SK Vlierzele E. Massemen-SOS Schellebelle E. Houtem-FC Oordegem E. Serskamp-SC Smetlede Hofstade-SK Berlare E.D.M. Ipl tker I iplo Juventus Schoonaarde speelde zijn eerste wedstrijd tegen SK Overmere en hield de zege thuis met 2-0 (jj) SK Overmere verloor op verplaatsing tegen Schoonaarde met 2-0 (jj)

De Voorpost | 1982 | | pagina 29