a Baardegemse «Vlugge Jongeren» suksesvol Naar het «Feest van de Derde Leeftijd» bi Uw hond naar uw hand zetten Opgelet! Rode fietsers... Animatie op 35e Aalsterse Jaarbeurs Radio Reinaert (De Klinge) werkt samen met kliniek en rustoord Meldertse telefoonongemakken Oostvlaamse en Brabants! Politieke benoemingen te Lokeren vri'e radio s maken er een «dag» van të.ïS uur: konsert «De Jonge Garde». Moorsel 21 uur: show met Jimmy Frey en Orkest, Danny Fisher en Luigy ,aw 2 - 13.8.1982 - De Voorpost Andermaal grote opkomst op de Baardegemse Voet balfeesten georganiseerd door de «Vlugge Jonge ren». Onder de vele aanwe zigen o.m. schepen De Bis schop en raadsleden André Doorns. Oscar Redant en Julien Vinck. Ook ex-sche- pen Gilbert Bourlon en wellicht ontsnapt er ons wel een. Schepen De Maght. echtgenote van bestuurslid en ex-trainer Fons De Maght. werkte aktief mee bij de bediening. Begonnen werd met een voltreffer vermits ruim 600 gepensioneerden en gehan dicapten aanwezig waren op de gratis koffietafel. Liefst een zevental bussen hadden hierbij mensen van her en der, allen simpati- santen. aangevoerd en de streek zelf was uiteraard flink vertegenwoordigd. Met het kabaret «Holder de Kolder» bracht Fons Cras amusement op maat van het derde leeftijdspu- bliek en voor de jeugd kwam dan Paul Severs met zijn girls. Vollen bak. Op het sportieve vlak wa ren er matchen van «De Vlugge Jongeren» tegen Opwijk en Baardegem waarbij het Veteranentor- nooi met spelers uit Baar degem. Moorsel, Lebbeke en Nijverseel zorgde voor heel wat pret en hilariteit. Voor de Beker van de Den derstreek stond de fanion- ploeg van Baardegem bij de halftime met 0-3 achter doch toen het eindsignaal klonk hadden de lokale spelers er 2-3 weten van te maken. Met de strafschop pen. enkel geldend voor eventuele schifting, won Baardegem. Gastrono misch werd er genoten van liefst een tiental varkens die allen in hongerige ma gen verdwenen en honder den kippen en brochetten. Minder denderend was wel het optreden van stuntman en boeienkoning Joe Alca- traz wiens perikelen en es battementen beter in open lucht tot hun recht zouden komen dan op een podium dat er uiteindelijk niet voor geschikt bleek. Al met al een bijna kom- plete meevaller qua op komst en programma waar bij ook de weermaker de organisatoren een handje toestak. Moorsel: Koebrug. Waver Op maandag 6 september raad voor de derde leeftijd Gijzegem: Gemeentehuis, watermolen. Hoek Groen- gaat in de Aalsterse Kei- zershallen. Keizerlijk Plein, vanaf 14 uur een denderend feest voor de derde leeftijd door. Het wordt een maxishow met Jacques Raymond, Micha Marah, Jean Walter, Toni Bell, Lia Linda en of bij schepen Edgard Dries bij rekreatiecentrum, straat-Eksterken. Stations- Hooghuys. U kan ook tele- Hoek bij Kapel straat. Steven. Kruisabeel. fonisch reserveren via nr. Herdersem: Kerk. Kapel Dorp (053) 77.11.11, toestel 219. Ten Beeldeken, Boskant Nieuwerkerken: Kerk Eens de inschrijvingen bin- (kapel op splitsing) Ediksvelde. Maal. Kerk nen kan het uur van opha- Hofstade: Gemeentehuis, Dorp. Hoek Verenigde Na- ling worden vastgesteld. Hoek Babbelaarstr.-Over- tiënlaan-Restert. Dries Deelname in de kosten: 20 broekstr.. Hoek Korten- (Huylebroeck), Laar Ka- fr- hoekstr.-Kapel, Brug Zijp- pel. café Bomon. Freddy Tollembeek. Er is Hierbij de lijst van de voor- straat. Hoek H. Conscien- Aalst-Ring: Kerk Mijl bovendien een gratis mon- zien bushaltes: cestraat- Steenweg. beek. kerk H. Hart. kerk talrijke Aalst: Rusthuis St.-Job, Meldert: Klaarhaag (bus- St.-Anna. Kerk Kapucij- Hopperank, St.-Lieven halte), Nievelkapel, Hoog- nen, Sociaal Centrum Im- Station, straat (bushalte), Doment merzeeldreef. (De Croes) als al dan niet aan de lei band volgen aan de voer. odat zich zondagmorgen reed kompetitie komen l°or.d keuringen van de euch a tieviering en erering ti pe t uur. Dat zelfs uit Ne aad land leden naar de bor 1 stertombola met waardevolle naturaprijzen voor een bedrag van zowat Erembodegem: 20.000 fr. en aan elk gepen- Kerk sioneerd aanwezige wordt een gratis konsumptie aan- geboden. Vanaf 17 uur volgt dan een gezellige dansnamiddag met de alom gekende charmezanger Ray Op zaterdag 21 augustus ordening, Aalst. De eerste inschrijvingen voor de Meldertse hondenschool lopen binnen, twintigtal kandidaten kwamen aanmelden, (per) Zulks kan U. elke zondag vier instrukteurs kunnen van 10 tot 12 en volgend evolueren, jaar ook bovendien elke Initiatiefnemer-voorzitter donderdag van 19 tot 21 Ernest Van den Broeck, uur in de pas opgerichte bijgestaan op het admini- Hondenschool te Meldert. stratieve vlak door Andrea aanbrengen Vlakbij het hoge gebouw Weeckers, mocht er naast werpen van de Paco-hop in de Mo- de instrukteurs De Brue- lenstraat richting Doment- cker. Stockman en Van der voor opleiding van gedres- chuskapel zorgen op Essene. Stuyft liefhebbers ontvan- seerde dieren of politiehon- dag voor een euchari De organiserende vereni- gen met dobbermans. Me- den maar gewoon van die- viering met hondenwij jp ei ging. de Kynologische Ver- chelse en Duitse herders, cniging Nicvcl-Kapel. aan- samoyeden, St.-Bernards- terugroepen en onderbre- match komen waar luree ken, weigeren van voorge- enkele titel te behale schoteld voedsel, liggen en wordt alvast op het spo S ^ar van voor- ve vlak een merkwaar gebeurtenis. Alleszins dus geen school De vrienden van de ren die hun meester ge hoorzamen. openlucht, vokaal muzikaal opgeluisterd i gesloten bij de St.-Huber- honden, rotweilers. schip- De Hondenschool, onder- Jotam, en eveneens r" tus-Unie en de F.C.I., die perkes, munsterlanders, afdeling van K.V.N.-Mel- een gelegenheidsmaal i in maart heel wat sukses fox-terriers en een Vlaamse dert. wordt met deze goede tent. boekte met haar 4C K.V.N.- koehond. start allicht een voltreffer. De 5l editie van de K.Y neemt ieder wel voor zich- Franky en diens orkest. organiseren de Jongkom- Meer détails over plaats en zelf mee voor de picknick er over een we'dc- netjes gen tot gehoorzaamheid Rashondenshow te Aalst in Bedoeling is niet dressage Onafhankelijk van deze Rashondenshow gaat tapal de Keizershallen, beschikt doch wel de hond te bren- school houdt de K.V.N. op door, weer in de Aalst e Verplaatsen kan voor een munisten-Aalst een fiets- gepensioneerde echter wel tocht doorheen het Aal een probleem zijn. sterse. Daarom werden er bussen Bedoeling is het sportieve ingelegd waarvoor U ech- en het wielcrtoeristische uitwerking van deze ge plande akties willen de or ganisatoren nog niet kwijt. Het vel van de beer verko pen vóór hij geschoten is ter uiteraard wel tijdig element samen te brengen ligt niet in hun aard. Wel gen», over de unieke put- moet reserveren, ten laat- gekoppeld aan enkele lu- kan worden verklapt dat de en-bult-wegen. Snuif de ste alleszins op 2 septem- dieke prikakties. akties in snel tempo zullen ber. Dit bij de verantwoor- Men wil hierbij wijzen op worden uitgevoerd en van op één van onze talrijke woonerven. Trek dan liefst de rode kle ren aan en fiets langs onze Aalsterse «fietssnelwe- afgespannen van 65 bij 45 aan zijn meester m waarop tegelijkertijd Dit dan via diverse proeven zondag 22 augustus de ei- Keizershallen. op gen klubmatch waarop de 20 maart 1983. 150 leden onderling in /or aad ig be delijke van uw gepensio- enkele flagrante probleem- spiritualiteit zullen neerdenbond, bij een lid situaties in het verkeer, het van de stedelijke advies- leefmilieu en de ruimtelijke Zaterdag 21 augustus Zondag 22 augustus 11 uur: konsert Gr. Markt: Soc. Harmonie «Hand aan Hand» 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Kon. Fanfare St.-Cecilia, Erem bodegem 21 uur: Freddy Breck-recital met Norma Hendy en orkest de Tipsy Maandag 23 augustus 15 uur: opening Jaarbeurs 16 uur: demonstratie bloemenschikken, demonstra tiestukken worden achteraf gratis verloot 19.15 uui. konsert «Aalsterse Postharmome» 21 uur: show met Guy's and Dolls. Johan Vermin nen en groep en Fancy Dinsdag 24 augustus 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Kon. Fanfare «Kunst en Ver maak». Aalst 21 uur: Maeva's Vlaamse V'edettenfestival met Willy Sommers. Bobby Prins. Paul Roelandt. Paul Anderson. Danny Fabri. Woensdag 25 augustus 14 uur: namiddag voor Derde Leeftijd en Minder- validen met programma «Liedjes van toen». Gratis toegang voor 60-plussers en minder-validen. Gratis tombola en konsumptie. 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Kon. Harm. «Al groeiend bloei end», Aalst 21 uur: show met John Terra. Stella. Mary Helena. Jacky Lynn en de Jeffry Lake Group Donderdag 26 augustus 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Sted. Vrijw. Brandweer. Aalst 21 uur: «Een lach en een traan» show met Vader Abraham, Corry, Eddy en Marina Wally en orkest «The Sonny Boys» Vrijdag 27 augustus 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Kon. Harm. «De Oude Garde». Aalst 21 uur: Aalsterse avond georganiseerd door het A.K.V. met de «FS-Band» en 't Klein Mu- zieksken» Zaterdag 28 augustus 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Kon. Fanf. St.-Cecilia. Meldert 21 uur: Bulgaarse zang- en dansgroep Aprilov en Flamenco-show met «Los Sevillanos» Zondag 29 augustus 11 uur: konsert in stadsfeestzaal Kon. Simf. «Door eendracht groot» 15 uur: opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Fanf. «De Terjodenaren» 21 uur: show met Conny Van den Bos met Compag nons, Sandy, Vivi en The Golden Bis Band Maandag 30 augustus 15 uur; opening Jaarbeurs 19.15 uur: konsert Kon. Fanf. St.-Cecilia, Hofstade 21 uur: Will Tura in konsert met orkest en ballet. LH tuigen Alle roden, rozen, gelen, groenen en noem maar op uit Aalst en «voorsteden» worden hierbij uitgenodigd om mee te doen. Voor on derweg wordt alleszins voor iets hartversterkende gezorgd. Boterhammetjes ge- onze vele groenlijke woon erven of aan de romanti- De lokale en vrije radiozender uit de omstreken van De Nu bereidt het station zich vol- sche oevers van onze frisse Klinge, Reinaert, was even weg, was even vlug terug van °P voor om binnenkort op vol- Dender waar de visjes je weggeweest en wil binnenkort op volle kracht uitzenden: le krapbt te 8?an uitzenden. heerlijke Amylum-stads- lucht op en kom tot rust op :rcnij erdc aad en h k; n da vriendelijke toelachen! vrij en ongebonden. Een aantal weken geleden verdween r gewicht in de lokale in het ziekenhuis en ii rustoord of in één van de sen die zowat overal staai spreid. Men kan de verzo schaal te werpen... En dit door ook opsturen naar Postbi Rendez-vous op zaterdag radio Reinaert getroffen door de bliksem, uit de ether. De midde| van onder meer enkdc 21 augustus te 9 uur aan het gehele apparatuur werd zo goed als totaal vernield, nieuwe, frisse en originele stadhuis. Dankzij de sympathieke en geldelijke steun van vele ideeën. LH luisteraars en dankzij de inzet van de eigen mensen, was Reinaert (of het team achter te 2780 Sint-Gillis ofwel Postbus 31 te 4567 ZG (Nederland) Reinaert er na zowat een week afwezigheid, terug. tcmcnuiire vraag van Jan Caudron deze lokale radio) meent na melijk dat een lokaal station ook sociaal moet zijn. Men wil dan ook uitzendingen voor zie ke en gepensioneerde luister aars. Daartoe heeft het nieuwe bestuursteam kontakt opgeno- met de direktie en bewo- van Oproep Het bestuursteam doet eei roep tot mogelijke medt kers: deejecs. promotiei sen en technische knobbel het willen opnemen «wow», «flutter» en "funtj apparatuur Vtf de VU - volksvertegenwoordi- nees van eenzelfde ge- ger en Aalsters raadslid Jan meente onder verschillende Caudron stelde op 23 juni telefoonnetten ressorteer- jl. in de Kamer een vraag den die van verschillende aan staatssekretaris me- zones deel uitmaakten, vrouw Paula D'hondt-Van- De fusies van gemeenten opdenbosch over de onge- die grotere administratieve makken die vele Meldertse entiteiten hebben gescha- telefoonabonnees onder- pen. hebben die gevallen vinden omdat hun gemeen- vanzelfsprekend in aan- te het ontmoetingspunt is zienlijke mate doen toene- heeft de Regie van T.T. telefoongidsen zullen wor- Haar tarieven derwijze den opgenomen, vastgesteld dat mits éen be- In het boekdeel 3 waarvan perkte tijdsduur niet wordt de uitreiking momenteel overschreden. abonnees aan de gang is wordt voor van aaneengrenzende zo- de abonnees van Meldert nes onderling gesprekken verwezen naar de abon- kunnen voeren tegen het neelijst van Aalst en in de- tarief dat geldt voor ge- ze lijst zijn de abonnees die sprekken tussen abonnees niet tot de telefoonzone van eenzelfde zone. Aalst behoren vermeld met Eiker este 1 void akel ugdb latie aad. acht jon we all juli I jkei Cc. eze) fot< van niet minder dan drie men maar om de redenen Hieruit volgt dat de hinder hun oproepnummer voor- telefoonzones. hierboven uiteengezet is die voor de abonnees van afgegaan door het kernge- In het Bulletin van Viagen het niet mogelijk de gren- de gemeente Meldert en Antwoorden verscheen zen van de telefoonnetten voortvloeit uit de thans be- het resultaat van de tussen- derwijze aan te passen dat staande toestand, tot een komst van de Aalsterse de abonnees van een be- minimum wordt beperkt, mandataris: paalde gemeente allen on- De moeilijkheden die zich «Meldert. een deelgemeen- der netten gelegen in de- nog voordoen bij het op- te van de stad Aalst, vormt zelfde telefoonzone zouden zoeken van de telefoon- het ontmoetingspunt van ressorteren. nummers van sommige a- drie telefoonzones, name- Om de nadelen die uit deze bonnees zullen geleidelijk lijk: 02. 052 en 053. De toestand voor de betrokke- verdwijnen door het feit ongemakken voor het op- nen voortvloeien in een ze- dat de abonneelijsten voor- zoeken van bepaalde tele- kere mate te beperken taan per gemeente in de foonnummers door het ont- C.T. breken van een telefoon- gids en de supplementaire kosten voor interzonale ge sprekken zijn Mevrouw de Staatssekretaris wellicht bekend. Mijn vraag is dan ook of er tal van hun zone» Hopelijk voor de inwoners van Meldert wordt vooral op financieel vlak een gun stige regeling getroffen, want voor wie beroepshal ve regelmatig verplicht is veel telefonische gesprek ken te voeren wordt dit regelmatig interzonaal kon- takt een dure grap... ners van kliniek Sint-Helena zoekt Reinaert ook ééi ktve (Sint-Gillis) en met de be- meerdere opnamcstudi stuursmensen van rustoord De omdat de huidige studio Kroon (eveneens Sint-Gillis), geheel de dag bezet is Het resultaat van de bespre- life-uitzendingen. Om b« kingen was dat Reinaert mét op te nemen moeten de een aangepaste programme- jees nu 's nachts werken, ring zal te beluisteren zijn in Al wie eventueel een deze instellingen, dus voor de dankte antennemast heel zieken en op rust gestelden. Volgende dagen werden uitge kozen voor deze samenwer king- dins-, donder-, zaterdag kontakt op te nemen en zondag, telkens tussen 10 bestaande mast is nogal en 12 uur. Uiteraard op de 104 FM. In de voormiddag krijgen familie, kennissenkring, vrien den. kollega's enz gelegen heid om via Reinaert groeten over te brengen aan de zieken cn gepensioneerden van Sint- Helena en De Kroon. Met daarbij uiteraard een verzoek plaat je. Deze verzoekjes kunnen wor den gedeponeerd in de ver- zoekbussen die staan opgesteld Reinaert kan helpen beta in de kliniek te komen, gevraagd zo vlug scmschichtig». Al wie op één of andere: nier wil meewerken (of kingen. materiele of finar hulp. plaats enz.) aan de naertaktiviteitcn. neemt vlug mogelijk kontakt opi bovenvermelde adressen met Frank Vertenten. Ker rendrecf 24 te 2782 De Kli tel 03/770 66.79 Onder deze titel verscheen verleden week een standpunt schepencollege schrijft de vanwege «De wakkere Burger» van I.okeren. Het gaat burgemeester: «Tweemaal een dieranarts- werd het probleem behan- geen mogelijkheid bestaat hier over de tijdelijke aanstelling vir. om op het grondgebied der vleeskeurder. In dat artikel wordt het schepenkollege, en deld in het schepenkollege «De grenzen van de tele foonnetten en zones wer- sche imperatieven en elke wijziging aan de begrenzing van die netten en zones zou een grondige aanpassing vereisen van de infrastruk- wat sommigen ook komen zeggen om zich wit van de burgemeester volledig uit de doeken ge- teraard niet in het schepen kollege (zoals u schrijft) maar in de gemeenteraad, waar er na voorlichting unaniem beslist werd. In elke fraktie zit minstens ie mand die lid is van de kom missie van het Slachthuis stad Aalst één enkele tele- in het bijzonder burgemeester Liebaut nogal scherp foonzone de laten functio- aangevallen. Wij menen nu niet dat wij hier burgemeester neren, namelijk de zone Liebaut moeten komen verdedigen. Dat kan hij trouwens te wassen en de schuld in 053. zelf wel. Maar wat wij hier aanklagen is het eenzijdige van de schoenen te schuiven Tegen welke datum kan de- voornoemd artikel. De waarheid heeft ook haar rechten. ze kosten- en moeitebespa- Bij het begin van de laatste meente, terwijl ik zelt, ge rende vereenvoudiging gemeenteraadszitting (of boren en woonachtig te Lo- daan. De beslissing viel ui- doorgevoerd worden?» Qp het einde) werden aan keren, als belastingsplichti- Het antwoord van de de persmensen drie doku- ge de stadskas help spijzen, Staatssekretaris voor PTT: menten ter hand gesteld, wat niet kan gezegd wor- Het eerste dokument was den van confrater Dr Mat- zeer beknopt. Daarin werd thias.» Het derde doku- den vastgesteld op basis gezegd dat de aanstelling ment dat wij dan allen heb- van technische en economi- van een Aalsterse dieren- ben gekregen is het ant- arts in het slachthuis beroe- woord van burgemeester ring had opgewekt. Het Liebaut aan Dr. Coppie- tweede dokument is een ters. Daarin lezen wij on- schnjven van dierenarts dermeer: «Gezien er in uw Luc Coppieters aan het brief sprake is van als be tuur van de lokale kabel- schepenkollege. Deze lastingsplichtige de stads- na de beslissing zich te ver netten wat zeer hoge kos- maakt daarin ondermeer kas te helpen spijzen», ver- bergen achter de rug van de ten zou meebrengen zon- voorbehoud over de mede- moed ik dat uw beide kon- der enig nut voor de tele- deling van de burgemees- fraters uit Zele en Overme- foonexploitatie. teri <jat er slechts één kan- re uw brief mede onderte- Ten gevolge van de nood- didaat zou zijn geweest, kend hebben uit sympathie zakelijkheid de grenzen Volgens dr. Coppieters voor uw zaak. Laat ons van de telefoonnetten vast werd geen enkele der 4 hopen dat diezelfde solida- te stellen op grond van de plaatselijke kandidaten uit- riteit blijkt op het ogenblik dokumenten vinden behoeften van de exploita- genodigd om zijn kandida- dat het schepenkollcge en tie kwam het. zoals hierbo- tuur te stellen. En de brief de gemeenteraad een nieu- ven gezegd, reeds vaak eindigt: aangezien men we keuze zullen moeten voor dat voor de fusies van een duidelijke voorkeur maken uit de 4 gega- gemeenten die op 1 januari heeft laten blijken voor een digden.» 1977 plaatsvonden, abon- niet-ingezetene der ge- En over de aanval op het genoeg? de Fans van vrije radio's ko- de mikrofoon afge! men zondag 15 augustus aan Frank Van der vanaf 14 u zeker en vast van het in Denderhot aan hun trekken. Dan gevestigde radio Del wordt een «dag van de vrije radio's» georganiseerd. Dit Om 18u30 krijgt men evenement heeft plaats in Schipper van radio de St.-Pauluszaal in het achter de mikrofoon Brabantse Opwijk wijl om 20u Eddy Van I Ook bant uitpakt met de zenders die op Oostvlaam- derende Dendershow» se bodem gehuisvest zijn eraard van radio Dend treden mee op in het pro gramma. Zo ondermeer ra- Ook het grootste vrije dio Violet uit Lebbeke. Die diostation is te gast in komt zelfs als eerste aan de Opwijkse St.-PauluszJ I beurt. Om 14.30 worden Het gaat om radio Ma en normaliter dus op de mikrofoon en platendraai- en Ronnie Van Gelder hoogte moet zijn van de ers een driekwartier ei- vanaf 21u aan het woc !"ei mogelijke kandidaturen, gendom van radio Terheide wordt gelaten. Het gal Het is te gemakkelijk om en hun disc-jockey Ronny geheel wordt afgeslol I -o u Van gra{jant met brj_2 dj Zaki, J Om 15ul5 vens presentator bij krijgt men het geluid van Oentse radio Malaika. 1 nog radio Weekend met Piet knJgl vanaf 23u de besch »gei Sofa. Om 16u is het de kin8 over dc mikrofoo: '8" lot daar een zeer beknopte beur, aan ra(Jj0 j d ^1 deze radio-optredeicn samenvatting van de drie prcsentators Tont Ooster- grieten de medewerkt dokumenten. Over die drie C w_::n burgemeester of achter het scherm van de zogenaamde onwetendheid. bosch en Van Leeuwen. van Joepie, Vrije radio RLS_ ,WIJ vue, Het Laatste Nieui k» weinig of mets terug in het Radio Freeland krijgt een De Voorpost, Konkreet artikel van de Wakkere uurtje de kans om de show Opwijk Leeft, Rode Krui Burger». Of was deze bij te stelen. Vanaf 16u45 ko- Nota Bene en het gemee het lezen van die brieven men zij aan bod met Piet tebestuur van Opwijk, soms zelf nog met wakker Geluk en Ronald Splinter. E.DJ J.V.L. Rond kwart voor zes wordt &jn:

De Voorpost | 1982 | | pagina 2