hite Boys en Red Stars aken voorlopig de dienst uit Sparta laureaat Jochewoa Aalst begint aan negende seizoen jv.K. Tielrode totnogtoe de grote blikvanger Minder standvastig Elk een helft, maar Lokerse verdediging een zeef ...Tornooi F.C. Sanicentral: Zondag 15/8: Tornooi Brabo Denderbelle deze vanouds nuttige kompetitie om de respektieve Wase ploegen uit de provinciale onze gemeende aandacht ftelingen zich te helpen voorbereiden op de nakende kompetitie, vielen er reeds enkele wel uit naar de nieuwelin- rrkwaardige uitslagen te noteren in de eerste twee wedstrijddagen (donderdag en gen in provinciale reeks, todag jongstleden». ^Is je bovenop een stevige Vhite Boys en Red Stars hun verplaatsing voor de Reeks 1 stevige drie ploe- fys'eke paraatheid ook nog naken voorlopig de dienst Beker naar Sporting Sint- gen met Herleving Vrasene en'8e mannetjes hebt lopen Gillis. dat na duidelijke 1-4 winst ^'e ^ij tijd en wijle een jraag bekijken we met u De tweede in het voorlopi- op Moerbeke niet meer doelP"nt kunnen aanteke- iventjes de stand in de 8e klassement met gelijke dan een punt verdiende te- nen dan blljkt een floris- Ke groepen. Beginnend punten is Red Star Haas- gen Kieldrecht. Deze laat- sante toekomst in vierde iet reeks 1 staat daar mo- donk. In tegenstelling met ste formatie had natuurlijk Provinciale wel verzekerd, lenteel een tamelijk on- kollega White Boys hebben in haar openingsmatch Afwachten hoe Tielrode crwacht duo aan de lei- de rood-gelen reeds partij makkelijk de maat geno- het bij volgende konfronta- juniores de ploeg moesten Gerda. Sinaai en Moerbe- ing. Met het beste doelsal- m°eten geven tegen één men van Verrebroek. Toch tie doet tegen grote broer vervolledigen. Logisch dan ke met 2 punten. 10. Ek- |o van 7 voor en 0 tegen niet-reeksgenoot. Geen be- bleken de Verrebroeke- en medekoploper Temse. ook dat groen-zwart mo- saarde. Sombeke. en Ver- het lensdlm >eelt nale kgker van het Waasland VOETBAL De Voorpost - 13.81982 -31 Onze weersverwachting Het weer is vandaag vrijdag niet meer zo warm als gisteren toen het plaatselijk 30° werd. Toch blijft het vrijwel overal droog en worden er zonnige perioden verwacht. Bij een matige zuidwestenwind wordt het in de namiddag 23°. Zaterdag wordt het wat minder stabiel. Dan passeert een zwak front en kunnen er weer enkele buien vallen. Zondag zou het dan weer beter moeten worden. Bij zonnige perioden wordt het bij 23 a 24° weer aangenaam. Op wat langere termijn ziet de weersevolutie er gunstig uit. Wellicht passeert zondagavond of maandag nog een zwak storingsgebied maar nadien zou een nieuw hogedrukgebied terug bezit nemen van West-Europa en zijn we weer vertrokken voor enkele dagen mooi zomerweer. Al met al niet zo slecht en op plaatsen waar meer dan één bui zal vallen, zullen land- en tuinbouwers zelfs over uitste kend weer spreken want aan nattigheid is er deze zomer geen overschot (edm) Herleving Sinaai-FC Eksaarde 3-2 Eksaardetrainer Gerrit De Pauw moet er nog bleek uit zien. Leiden aan de rust met 0-2 en drie kwartier later de boot ingaan met 3-2. Men zou het voor minder. Toch was hij vorige wedstrijd tegen Sombeke al gewaarschuwd in de tweede helft. Gerrit moet beslist niet wanhopen. Mits bijladen van de energietank komt alles beslist in orde. Luc Prevenier moet zijn mannen al enkele kilo's afgetraind hebben. Aan hun wedstrijdeinde te zien blaken de Sinaai- boys van konditie. Het belooft voor de komende wed strijden. Eksaarde schoot gedeci- een uitgeblust Eksaarde. deerd uit zijn startblokken. De thuisploeg kreeg ver- Met gemeten samenspel trouwen. Dit vertrouwen drong het de thuisploeg in kreeg wel een deuk met de het verweer. De geelblau- uitsluiting van libero Joos we defensie wist niet waar wegens protest. Maar eige- eerst ingrijpen. Paniek naardig genoeg prikkelde leidde tot een verkeerde dat de lokalen nog meer. terugspeelbal van Joos en Met tien tegen elf namen men moet Alex Van Bocx- ze nu enorme risiko's. Met laer heten om er als de sukses. Paul Van Laere kippen bij te zijn. Hij be- schakelde over naar de boette die blunder met 0-1. vierde versnelling. liet De roodwitten voelden iedereen ter plaatse en de meer in hun bereik en ble- bezoekende doelman ven aandringen. Sinaai pro- mocht voor de eerste maal raarschijnlijk vluchtige eer deprovincialer Sporting genoeg om Klauwaerts in nog steeds onder de stevige sering toeft samen met Kal- S.K. Lokeren en De Klinge het klassement aan te Sint-Gillis ging zonder al te bedwang te houden. De hand van trainer Van Ge- lo en Meerdonk. die even- 0 punten, metéoeren. Er is alleszins in ve^' weerwoord over de Klauwaerts die drie dagen nechten. had eerst aan Kal- eens een zwaar seizoen te- Klassering reeks II: 1. uii et tussenseizoen een nieu- kn'e met 4-1 cijfers. Een tevoren geen moeite had- lo geen moeilijke klant en gemoet gaan en de reser- Temse en Tielrode elk 4 verfrissende wind ge- weelderige skore vereele- den om Sinaai te verslaan, moest het zondag dan maar ippor aaid doorheen de groen- ken bij vor'g voetbaljaar r, Flp iiA^ltipc tu;ampn pi Dog pniet White Boys zelfs de zw331" evenwel, want twee- naars op eigen veld stevig Deze blauw-witte formatie, menteel onderaan de klas- rebroek met 1 punt. 13. beerde met man en macht vissen. Het zat er dus nog iHpnmuinri^iipr Qnr.r».nn nnnnnn v-i.».»»»*. Jhet tij te doen keren maar in en Herleving ging door. Eksaarde wilde van geen Met een grondscherend liefde weten. Na een haar- schot stelde Patrick Meul fijne voorzet bracht Van de de ploegen gelijk. Amper Putte met kopstoot de bekomen van de emotie stand op 0-2. Wat Etienne van deze gelijkmaker kreeg De Meester zijn mannen roodwit definitief het dek- -uwvn.ii ...v. T puil.v„, tijdens de rust geserveerd sel op de neus. Met een 0thoir (2). Chris btevelinck moment nog niet de goeie we op de eerste helft, ver- punten. 3. (gelijk) Herle- 9. Kallo. Excelsior. V.W. heeft, weten we niet. Feit is verdiende strafschop legde C H et achterhoofd en de daar- G) en de alweer sterk te- konditie of aanpak te pak- liep dat niet zo vlot voor de ving Vrasene. F.C. Kiel- Hamme en Meerdonk met dat Herleving de tweede Patrick Maes de eindcijfers endn it heel wat kordatere aan- ruggekomen Jean-Pierre ken heeft blijkt wel duide- scheepsbouwers, want Her- drecht. Kemzeke met 3 0 punten. helft meer en meer het ini- vast. Juvei ak van bestuur en nieuwe Verstraeten. Het is. zonder lijk want na het reeds ver- leving ging er alsmaar zelf- punten, 6. Sint-Gillis. Manil tiatief ging overnemen van André 16i ainer Lucien Behiels. Op ern8e afbreuk aan iemand melde 0-3 thuisverlies te- verzekerd tegenaan en 4 uui aze en heel wat andere doen, deze laatste die de gen White Boys, kwamen kwam voor de rust op voor- "oegen gaan we trouwens z'e' en de vechtlust weer in ze er zondag alweer op ei- sprong via Jan De Mets de komende weken iets de rangen van trainer gen terrein voor de tweede (een nieuw gezicht bij geel- iores itte Puitvoetrangen, met augu etst en vooral de harde De goaltjes kwamen door toedoen van Luk Cat- van vong seizoen m -~0—Vigor Wuitens punten. 3. Rupelmonde. Bij de uitgebreide midden- eens bewijzen tegen Herle- Hamme. Klein-Laar. Heikant en Ba- moot staan we niet stil ving Sint-Pauwels. Aan- Klassering reeks I: 1. Haas- zei 3 punten. 7. Sint-Pau- maar dat De Klinge op dit vankelijk. en dan doelen donk en White Boys met 4 wels en Kruibeke 2 punten, moment nog niet de goeie we op de eerste helft, ver- punten. 3. (gelijk) Herle- 9. Kallo. Excelsior. V.W. tvoeriger in. Feit is voor van Rooms terugbrengt. Hope- 0-- keer niet aan te pas: het zwart). In de tweede helft DBA' lker dat de eerste partij in ''jk blijft Jempi gespaard werd een zware forfaitaf- kreeg Temse weliswaar een Ie Klinge een tamelijk van enige kwetsuren of der- straffing. hen geleverd zetje van de scheidsrechter akkelijke 0-3 overwin- ge'>jke. door Moerbeke. door een geschenkpenalty, ng opleverde met reeds Zondag werd ook de ken- en kreeg de tegenpartij het ree doelpunten van Pan- nismaking met een gelijk- Hoe 'an8 houdt .K. Tiel- hard te verduren in het tr en eentje van nieuw- waardige tegenstander een rode.de winst aan zijn kant? middenveld. Walter Van ner Dirk Rooms. Ook zege. Op Sombeke dat met Wie bij het vernemen van Haver, eenmaal op penalty idag torende de Behiels- het verlies van doelman de uitslagen niet verbaasd en eenmaal op goeie reak- ng er althans in de doel- Van Moeseke, die tus- opkijkt bij de prestaties tie hij blunder in de P; SK Lokeren-W'hite Boys 0-4 André Trainer Emiel Rombout ment te brengen. reeds behoorlijk meedraait Patrick Van Hoecke, Jo De liep er 's avonds op de De van Duitsland over- is Marc Annaert. SK trad Visser. Geert Naudts Lokerse Feesten nog maar gekomen middenvelder Pa- aan in volgende formatie: Mare Annaert. Marc Van belabberd bij. Eén helft trick Van Hoecke is een Serafien Braeckman. Erik Damme (Theo Milliau) en jten bovenuit (ten nade- sen de Red Star-palen zijn van de nieuwbakken pro- wels-dcfensic én eenmaal had Zlin «tand gehou- meevaller. Daar kan men De Fré (Luc Vlaeminck). Wim Van de Voorde, van tegenstander S.K. seizoen zal volmaken! vinciale ploeg is ofwel een Patrick Van Buynder te- ^en maar na de rust begon op Puttenen nog veel pie- A. Van Rossem, Luc keren), in deze wed- een fikse aderlating heeft niet-voetbalvolger ofwel kenden voor de zware ne- overrompeling. De Whi- zier aan beleven. Wie ook Marchand. A. De Ridder, ijd bewees ook André ondergaan speelden de een sympathisant van deze derlaag van de bezoekers. te Boyspletwals was niet 1 d,er Aa met twee doel- Sterjongens een goeie wed- formatie. Ons kwam eerst De ploeg van trainer Sam- meer te stuiten. Tijdens de iten weer helemaal pa- strijd Alweer kwam Jean- de uitnederlaag van Jong son had donderdag overi- eers,e helft slaagde de SK- it te zijn. na een slepen- Pierre Verstraeten tot sko- Vlaanderen Kruibeke als ?ens een klein exhibitie ge- aanva' enn de Sint-Niklase kwetsuur in vorig sei- ren op voorzet van Kleber een klein ongelukje voor. geven ten nadele van een P0*.tier een Paar maaI te n. Inmiddels (want als u Maes. terwijl het tweede maar nadat ook derde pro- onkennelijk Excelsior (9- bedreigen. Maar de akties leest is het reeds vrij- doelpunt door Kleber zelf vincialer Excelsior er zon- 3). Ter verdediging van de van de blauwwitten waren v -- te doorzichtig en er ont brak het verrassingsele ment aan. Hopelijk zou de rust de kentering brengen. HANDBAL zijn de Sint-Niklaze- ïrs reeds wat slimmer na werd aangetekend. Achter dag op eigen plein notabe- Sint-Niklazenaars wel mee- het leidersduo volgen in ne moest aan geloven gaat geven dat niet minder dan 5 hen] Van Micghem. hebben daar uitstekend de tornooien ge leid. Voor deze eersteling van F.C. Sanicentral werd ook de spontane medewerking van het Sint-Biklase stadsbestuur ver- Maar dat was ijdele hoop kregen. Halve finales F.C.R. Sparta - F.C. De Zuidduivels F.C. Sanicentral - F.C. Frama Boys Ianii i Sint-Niklase F.C. Sanicentral heeft het tienjarig Troosting «aan op een grandioze wjjze gevierd. Sportief met een F c De Zuidduivels - F.C. Frama Boy: drukwekkend voetbaltornooi, waaraan niet minder dan stien ploegen hebben deelgenomen. Die werden in vier *inale eksen van vier ploegen ingedeeld. Reeds vanaf negen F.C. Sanicentral - F.C.R. Sparta werden verleden zaterdag de schiftingswedstrijden Eindrangschikking speeld. twee best geklasseerde ploegen van iedere itks werden nadien tot de kwartfinales toegelaten. Bai strijd om die kwalifikaticplaatsen werd bijzonder innend. De meeste favorieten haalden evenwel de «ede ronde. Alleen de uitschakeling van o.a. Nantes en raeg Ruitershoeve - in Walivo's voetbalkompetities toch Ki td voor een dichte plaats in de eindstand - wekte daar in Meesterstraat te Nieuwkerken enige verwondering, ik ploegen uit het Antwerpse, of het tweede team van (C. De Zuidduivels en F.C. Enting, struikelden in deze de liftingsreeksen. J. I danks het vroege aanvangs- feestkomitec en die groep kon ck, werd er op die zaterdag- was als volgt samengesteld: 1IC fg n toch al enige belang- Herman Nique. Etienne Ros- Kj, ling bespeurd. Die groeide sie. Pol Boddaert. Roger Ver wens aan naarmate du uit- donck. Hubert Cleyman en derlijke tornooi zich ont- Rudy Duymelinck. Vooral de- kelde. Een grootse en zeer ze laatste werd een uiterst be- irbeeldigc organisatie overi- langrijke pion in het organisa- is en voor de technische tieteam. Hij was het duiveltje- Ani lisatic daarvan heeft het ju- 3-1 0-2 1. F.C.R. Sparta (Sint-Niklaas) 2. F.C. Sanicentral (Sint-Niklaas) 3. F.C. De Zuidduivels (Antwerpen) 4. F.C Frama Boys (Antwerpen) 5. F.C. Van Hooste (Stckene) 6. F.C. Wilgenhof (Haasdonk) 7. F.C. Inter-service (Sint-Niklaas) 8. F.C. Sportvriend (Sint-Niklaas) 9. F.C Ruitershoeve (Stekcne) 10. P W. Hemelaer (Temse) 11. S.V. Bclsele (Bclscle) 12. F.C. De Zuidduivels (Antwerpen) 13. F.C. Nantes (Sint-Niklaas) 14. F.C. Novelty (Sint-Niklaas) 15. F.C. Enting (Edegem) 16. F.C. Bristol (Sint-Niklaas) De trofeeénuitreiking nadien werd er een van formaat afgevaardigde van het Sint-Niklase stadsbestuur was schepen Jochewoa Aalst is na Sparta Aalst, E.V. Aalst en Rosis 3 augustus begonnen'. Aalst de vierde Aalsterse klub die de handbalsport beoe- wordt er nu zaterdag 14/8 fent. Inderdaad, hoewel Jochewoa gesticht werd in 1973 en zondag 15/8 een tornooi en dus nu aan haar negende seizoen toe is kan men georganiseerd waarmee Een verkeerde beoorde- Jochewoa nog steeds situeren als de jongste Aalsterse men naast het feit de kas te ling van Luk Vlaeminck lag heren-handbalploeg. Het begon eigenlijk allemaal in het willen spijzen, zowel de da- aan de basis van de ope- St.-Maartensinstituut in Aalst «'t Klein College» mes onder de naam ningstreffer. Bij het tweede waar de heer Van Winckel turnleraar zijn jonge Olympia als de heren wil doelpunt van de White studenten warm maakte voor de handbalsport. Deze voorbereiden op de zich in- ■0 Boys werd de SK-defensie leerlingen hadden de handbalmikrobe fel te pakken en zij derdaad moeilijk aankon- kompleet in snelheid geno- besloten dan maar in kompetitie te gaan spelen. Be- digende kompetitie. In de men en Serafien stuursleden van het eerste uur waren o.a. H. De Groeve en Arendschool. Binnen- Braeckman was eraan voor Et- Bogaert. R. Cloof werd trainer en meteen was te Aalst straat, start zaterdag 14/8 de moeite. Het Whitefesti- de vierde handbalklub voor heren boven de doopvont het damestornooi vanaf 13 val hield aan en werd be- gehouden. uur. Deelnemende ploe- kroond met een derde u. gen: Aalst Sportief. R.B. doelpunt: een schitterend 00 ewoa Dendermonde. Mechelen, afstandsschot. Het orgel- Maar een klub moest uiter- heeft. Het bestuur bestaan- Buggenhout. Olympia De punt werd geplaatst na een aard ook een naam hebben de uit voorzitter M. Ouin- heren beginnen zondag 15/ vloeiende kombinatie en men vond er niets beter telier, sekretaris J. Moens 8 om 10 uur met volgende waarbij de bezoekers de °P dan met de beginletters en schatbewaarder De Ke- deelnemers: Sparta Aalst, bal keurig van man tot man van de voornaam van de telbutter wil nochtans alles Rosis Aalst. Wolvertem! doortikten. Trainer Luc sPelers een woord te vor- in het werk stellen om Jo- Mechelen II, Turnhout en Behiels was een tevreden men; 20 werd het Joche- chewoa ditmaal op de kom- Jochewoa Aalst, man na de wedstrijd. De woa- een unieke benaming petitie voor te bereiden. EVA. Waaslanders zullen nog v00r een sportklub. De Naast de trainingen die op van zich doen spreken. We sPe'ers tijdens deze begin- hebben de indruk dat het periode waren. J. Diepen- Lokerse schoentje in de dae'e- De Ketelbutter, J. Als verdediging nijpt. Stuk Redant. Eckeman. W. De Sanicentral borg gcstaai Voorde, Willy Van Riet. Frans K. werd aangevuld met enke- Van De Voorde. Dirk Vermei- - e aPotheose van leden van het zogenaamde ren. Gery Vercauteren en Jef Jeanine Dc Boever daarbij aanwezig. Die had woorden van'lof voor st"^ bekwame spelers R® I^LySer' ^onck- voor de organisatoren. Het geheel werd vlot gepresenteerd door maar de kohesie is nog Hn ii «onWilly De Greef. De scheidsrechters in alle ploegen namen daar z°ek. Daaraan kan Luc Gok bij Jochewoa ging het irende klubbestuur van Leo Van Brande Dré VanDe een herinneringstrofee in ontvangst en F.C. Nantes veroverde Marchand nog wel dokte- klubleven met «ups en Kiuooestuur van Leo van brande. Ure Van De de fair-playbeker. ren. Als libero heeft hij downs» maar steeds zorgde geslaagd jubileumtornooi. WIELRENNEN ÊÉm* i alle renners kunnen prijzen binnenhalen. Er rim ektakel dan ook dikwijls meer ied nodig voor de «mee- aiersvan het peloton het spektakel helpen irborgen, dan voor de rdkkigen die steeds bij de sten eindigen. Ook Jo 'er' Swaef uit Erpe-Mere en ;P° huur van de kampioen v i Vlaanderen, brengt we- ijks de moed op om met An ir) juniors van start te gaan Bazel. De achtste 100 kilometer, georganiseerd door de Bazelse wielertoeristen mocht 500 deelnemers begroeten Idw) WÊÊÊÊÊÊÊKÊtM groots en bijzonder ervaring genoeg om de no- men ervoor dat het voort- Roger Van Laere dige rust in dit komparti- bestaan van de klub niet in het gedrang kwam. Na Cloof kwamen W. Coen, R. Moyersoen. T. Van der Stappen enz. de leiding over het sportieve gedeelte op zich nemen en tijdens het seizoen 1981-82 was het J. Diependaele één der grondleggers van Jochewoa en nu leraar L.O. die de trainingen leidde. Het werd weliswaar een moeilijk seizoen voor de Aalstenaars maar toch wis ten zij na een testwedstrijd tegen Mol zich te handha ven in 2' Landelijke. Seizoen 1982-83 Het seizoen 1982-83 kon digt zich voor Jochewoa opnieuw moeilijk aan. Trainer J. Diependaele hoopt niet in het degrada tiedebat te verzeilen en re kent hiervoor op aanwin sten als R. Petrée. broer P. Diependaele en enkele nieuwkomers uit de school- ploeg van het St. Maartens- instituut. Niettemin houdt hij er rekening mee dat de transfer van G. De Vuyst (Buggenhout) en Coppens en Agneessens (Avanti) de kern toch wel uitgedund Bij Brabo Denderbelle werden de handbalaktivitei- ten hervat begin augustus. De eerste kontakten vonden plaats in het klubhuis waar op een gezellige bijeenkomst voorzitter H. Verpoest als eerste aan het woord was. Hij verwelkomde in eerste instantie de nieuwe aangesloten spelers en legde er de nadruk op dat het komende seizoen zich beslist niet gemakkelijk aankondigde. Veel wordt verwacht van P. Bouteille de nieuwe speler-trainer die de spelers feliciteerde om het bekomen resultaat tij dens het voorbije seizoen. Bouteille deed dan een oproep tot de spelers om met dezelfde bescheiden heid als vorig seizoen te starten, maar op training en in de wedstrijd keihard te werken. Hij onderstreep te dat Brabo Denderbelle geen vedettenploeg is. maar wel een kollektief sterk geheel. Na enkele trainingen wordt er nu zondag 15/8 troepenshow gehouden ter gelegenheid van het jaarlijks tornooi dat gespeeld wordt op het gemeentelijk sportplein. Het programma ziet eruit als volgt: Reeks I E.V. Aalst At. Temse Brabo Denderbelle Reeks 2 Ajax Lebbeke Avanti 3 Sparta Aalst De wedstrijden 13 uur - 13.30 u. E.V. Aalst - Temse. 13 35 u - 14.05 u. Ajax Lebbeke - Avanti 3 14.10 u - 14.40 u E.V. Aalst - Brabo Denderbelle 14.45 u - 15.15 u Ajax Lebbeke - Sparta Aalst 15.20 u. - 15.50 u Temse - Brabo Denderbelle 15.55 u - 16.25 u Avanti 3 - Sparta Aalst De finale wordt gespeeld om 16.45 u EVA.

De Voorpost | 1982 | | pagina 31