Vierzustersteden, beste der laatste jaren! Willy Declercq en Guy Van Gampelare winnaars bij de cyclotoeristen te St.-Niklaas Zaterdag 14/8 start de vijfde WAOD-Pijl 't Zijn «kastaars» die mannen van Scaldis Aan de rand van de zjant f De Regentboys kregen de prijs van de luidruchtigste en meest gedisciplineerde groep. Zijzelf beweren dat ze de mooist verklede en talrijkste groep waren., (c) In het café Rustoord te Lebbeke stonden de boterhammen met kopvlees klaar (c) Met een zeer klein hartje zaten ze achter de inschrij vingstafel, de organisato ren. toen er rond 13.00 uur nog niemand op het Sta tionsplein te zien was. De hoop groeide toen er toch enkele groepjes kwamen opdagen, hoewel zeer lang zaam. Sommigen dachten al dat alle moeite voor niets was geweest, maar tegen 13.30 u. wemelde het op et Dendermondse Sta- ionsplein weer als gewoon- ijk. Omdat iedereen tege- ijk «De Kroeg» kwam bin- ïenstormen. moest de wed- •>trijd een kwartier te Iaat vertrekken. Na een soort proloog, waarbij het Den dermondse centrum werd aangedaan, werd het start sein op de Grote Markt gegeven door burgemees ter Cool die de deelnemers en begeleiders een behou den vaart wenste. Er waren allerlei soorten deelnemers aan deze orga nisatie van hoogstuden- tenklub Scaldis. Van de al- lerprilsten (16) tot mensen die al een serieus buikje begonnen te kweken. Zotte en vroede, koereurs en strijkijzers, mooie en lelij ke, vriendelijke en barse, maar allemaal even mooi uitgedost en sommigen met 'seet originele vehikels. Ondanks al dat zot gedoe zijn de reglementen eerder streng. De deelnemers blij ven onderworpen aan het verkeersreglement en men kan het best inkaderen bij de tochten van wielertoe risten. Wedstrijdkommis- sarissen met heuse driek leurige versieringen leid den de wedstrijd in goede paden. Met allerlei soorten prijzen op het oog vertrokken ze dus naar Buggenhout via Sint-Gillis en Lebbeke. Opdat niet iedereen on middellijk met zijn tong tussen zijn ketting zou draaien was er een eerste halte voorzien in het café De Ooievaar aan het Sta tionsplein. Daar miek de Buggenhoutse «burger» een natte «geste» en die kwam juist van pas ter no dige doping voor de eerste spurt die plaats had in de Kasteelstraat onder grote belangstelling van vele Buggenhoutse boswande- laars. De jolige meute trok dan na enige verpozing naar de Opwijkse Jeugd- klub Nijdrop. niet zonder eerst in de hovingen van Brouwerij De Block een spiksplinternieuwe «Kas- taar» te hebben geproefd. De naam is niet slecht ge kozen. Bij de reeds aanwe zige doping kwam dit zwaar geval er nog bij en enkele deelnemers kregen al moei te om het peloton te volgen. Nijdrop was een belangrij ke stopplaats. Hier moest immers uitgedokterd wor den wie er over het mooiste onderstel beschikte en daarvoor waren nu eens werkelijk dé Dendermond se specialisten achter de ju rytafel gaan zitten De deelnemers paradeerden in groot ornaat voor de orga nisatoren Dirk Verheyden en André Hiel. bijgestaan door studentenmoeder Lea Van de Regent, de oud- praeses Oktaaf Verheyden en Jan Dauwe met als bij zonder expert in chassis Mario Moens, wiens oor deel door iedereen werd aanvaard. Co-organisator Hans Dauwe bleek een wa re vedette achter de micro. Dankzij zijn boeiende, strelende, soms zelfs gevat te. kommentaren bleek de ze proef een ongehoord sukses. Gevaarlijk was het echter wel voor de ganse organisa tie. De deelnemers namen de Nijdropse dansfvoer iq beslag en dachten er niet meer aan dat de show moest verdergaan. Geluk kig konden ze van de wijs worden gebracht. Helaas, met de danspartij moest ge wacht worden tot de deem stering inviel Het volgende reisdoel was Lebbeke waar men in het café Rustoord bevoorraad werd met kopvlees. In de Lebbeekse Stationsstraat kens op de Oude Vest. een sprint die voor vele deelne mers wel enigszins onver wacht na een draai lag. Ook daar werden de hon- gerigen en dorstigen ge voed en gelaafd. Tijdens de rit bleken de deelnemers stilaan naar een hoogtepunt te zijn ge jaagd en het Antikens leek wel in volle karnavalsfeer. Ook het punt van vertrek «De Kroeg» kreeg het nog lastig, terwijl anderen al stilaan naar huis afzakten om daar andere plunjes te zoeken voor het t-dansant dat plaatshad in de zaal Casino te Lebbeke. Nodig was dat wel. onder meer voor de Regentboys bijvoorbeeld die wel in een ouderwets badpak veel sukses hadden bij de jury en bij Jenny en Hilde. maar De gemotoriseerde sein gevers werden voortreffe lijk geleid door ene Johan Merckx. De jongens van Nijdrop dachten nog een censke te verdienen omdat iedereen daar al volop aan het dan sen sloeg en loofden 24 pin ten uit voor diegenen die nog wat bleven. De NMBS. na lezing van het artikel in De Voorpost en de trein fietsformule indachtig, liet in allerijl fietsen aanrukken en ze werden nog gebruikt ook. ondermeer door de Re gentboys en één organi sator. Van de vijf juryleden zouden er 4 kunnen geju reerd worden op 10 okto ber e.k. Waarom waren die affichen in het blauw? De voorbereidingen moeten ook niet mis ge weest zijn. Men vertelde ons dat enkele organisato ren tot driemaal toe aan- plakbrieven zijn gaan han gen bij Jeanneke in Bug- genhout-Bos. Smaken die trappisten dan zo goed of is Jeanneke zo gul? Linda De jury. v.l.n.r. Dirk Verheyden. Mano Moens. Lea van de Regent. René Hiel en Dauwe (c) In de Watermolenwijk kon slechts spurten voor de veren). 19. L. Vercautei trokken vorige zaterdag 34 ereplaatsen, renners, de plus 30-jarigen. UITSLAG: van start voor 44 km of 20 1. Willy Declercq (Schei- ronden. Tot half koers be- Ie), de 44 km in 1.05 u.. 2. perkte de wedstrijd zich tot Louis Moens, 3. Oscar felle premiespurtcn Dan Vandervurst op 1.10, 4. Fr. koos Ertveldenaar Louis Mettepenningen (Ham- Moens het hazenpad en me), 5. G. Vandenhoecke, kreeg spoedig het gezel- 10. Fr. Vandevijver (Tem- schap van eindwinnaar Wil- se), 14. E., Van Loo (St - ly Declercq en het peloton Niklaas), 15. G. Maes (Be- De vier zusters tijdens de Vierzustersteden. Het rechtse meisje is de Amerikaanse Marv Waelton uit Milwaukee (c) Wordt het ditmaal niet de klassieke van stad tot stad ritten, dan krijgt de PIJL toch zijn aandacht gezien de stevige prijzenpot voor de eindklassering na de vijf ritten over plaatselijke omlopen: Zat. 14/8 St.-Niklaas - Hertjen: Grote Prijs Dam straat Sportief Zon. 15/8 Nieuwkerken: 1' Grote Prijs Kasseikens- kermis Zat. 21/8 St.-Niklaas - Bekelstraat: 3C Prijs Sanicen- tral Zon. 22/8 St.-Niklaas - Truweelstraat: 1' Grote Prijs St. Christoffel Zon. 29/8 St.-Niklaas - Passtraat: 5' Grote Prijs Van den Branden. Deze vijf wielerkoersen werden door de stad St.- Niklaas opgenomen in de Wase Sportveertiendaag- se en aan het eindklassement verleende de wieler bond WAOD in samenwerking met de Generale Bankmaatschappij een flink geldbedrag. Eerste rit dus zaterdag a.s. op de wijk Hertjen waar de werkers van Damstraat Sportief de cyclotoeris ten in hun voorspel, van start laten gaan om 14 uur De liefhebbers nemen de start om 15.30 uur. Inschrijven: café «De rappe duif» Vertrek: Coiffure «Vendome» Aankomst en prijsdeling café «Hertenhof Omloop Hertjen, Damstraat. Eigenlo. Houten Schoen. Meulenaarstraat. Hertestr.. Voskenslaan en Hertjen. Zondag tweede rit van de WAOD-PIJL ter gelegen heid van Kasseikenskermis. eveneens voorafgegaan van de koers voor cyclotoeristen welke 45 km afleggen over 8 ronden, terwijl de liefhebbers 22 ronden voor de boeg hebben. Inschrijven in café De Klok en «De gouden leeuw». Aankomst: .café «Welkom». Pastorijstraat. (Temse). In de tweede reeks stai de renners tot 30 eveneens over 20 rom De 46 deelnemers sterk gemotiveerd door reuzepremie van een Za se klok, ter waarde 24.000 F. Van in de st werd gedemarreerd en ene vlucht op de andi volgde. De klasseme S- v> spurten vanaf de iienpan ronde leidden vlucht van drie rennt streekrenners Van Bossc (Sinaai), Thierens (St. Pi wels), en Van Gampela Zij bouwden een vc n sprong op tot 1.30 en let Pn den ondertussen nog fl K spurten voor de premi Slai tegi Uiteindelijk bleek V nd: Gampelare de snelste sch mits hij naast de superp mie ook nog de bloe veroverde. tarn ene de e nor mgt UITSLAG: 1. Guy Van Gampel P (Waarschoot). 2. P. Ih rens (St. Pauwels), 3. Van Bossche (Sinaai), W. Deschoodere op 1 5. S. Rauch. m. Versie- 7. H. Roels, 8. P. Ev«|* dijk. 9. F. Messeman, J.P. Vandevelde. 11. i Rotthiers (Hamme), M. De Moor (De Klinj 21. Erwin Van Sande Niklaas). 22. Mare Duyse (Beveren), 23. Wi Cornelis (Lokeren), Freddy Baert (HammL 26. Norbert Stals (Nietl rn kerken). 27. Patrick Rof^f (Sinaai), 28. Hugo Tel merman (St.-Niklaas). ijdei pe inut bse dei n: c en I ijke 2ten- erpl et si let 40 - 13.8.1982 - De Voorpost Hoewel het aanvankelijk maar povertjes scheen, toch waren er ongeveer honderdvijftig mensen in de lange sliert die de studentenklassieker «De Vierzustersteden» moest voorstellen. Het werd waarschijnlijk volgens de organisatoren een van de beste der laatste jaren en alles laat verhopen dat men ermee zal doorgaan, hoewel het ganse gedoe dit jaar reeds in de weegschaal heeft gelegen. André Hiel. Dirk Verheyden, Jan en Hans Dauwe zouden er immers graag het bijltje bij neerleggen, zo jong zijn ze nu ook niet meer, maar de opvolging ontbreekt. bij De Vis kreeg iedereen een peer die gelukkig niet aangetast bleek door de Wase «fruitmikroob». Uiteindelijk moest de gan se bende dan toch nog naar Dendermonde via Sint-Gil lis. om de laatste spurt te leveren aan het café Anti- toch liever anders uitgedost op de Casinose dansvloer wilden verschijnen Deze eenentwintigste edi tie van De Vierzusterste den kende geen enkel mo ment van onderbreking, goed weer. geen ongeval len. een perfekte organisa tie mede dankzij de deelne mende motorclub die de vreselijke horde in toom moest houden, veel leut en ambiance en misschien komt er wel een 22e uit gave... nl<i H, Uitslagen Sensueelste: Jenny Melis, origineelste fiets: Eddy Vercauteren. meest ver moeide: Harry Muylaert. stnjdlustigste: Edmond Van Driessche en Van Caeckenberghe. de mooi ste benen: Marleen Her mans en Mare De Kegel, de mooiste ogen: Brigitte Vanderjeught. de dikste pens: Jean Van der Steen en Theo Van Houdt, de best verkleden: Spanoghe en Wim Oosterlinck. de grootste zeurzak: Walter Lenaert, de eerste inge schreven: Roland Van Mal- deren. de bierlustigste: Franky Renneboog. de grootste ballast: Chris Scholliers, van verst ko mende individueel: Miss Mary Wealton (Milwau- kee-USA). van verst ko mende klub: Neerbrabant, de best verkleden: Colman- boys. de luidruchtigste: Re- gentbovs. de zwijgzaamste: handbalklub Ros Beiaard, de meest gedisciplineer- den: Regentboys. de sym- patiekste: zonder naam. meest bevolkte fiets: Van- beneden (2). De Maes- schalck. Buys. Saerens (Opstal), de meest Scal- diaanse: oud-Scaldis. de fo- togeniekste: de jury (hors concours), de renner met de meeste lieven: Johan Verhas en de sympatiekste: Marcel Vermeir. iiHtiiiHimiiiifii Na de mooie-benenshow leek het in Opwijk even uit de hand te lopen, maar alles terug in de goede plooi c

De Voorpost | 1982 | | pagina 40