Aloysius nodigt uit... ierentwintigste Hoppefeesten RUPPELTELLER 15 augustus vieren de oud Kreativiteit viert hoogtij in Moorselse K.B.G.-Hobbykiub Folklore troef op balfoogst in Lebbeke Bazuintjes rond het Lebbeekse massaspel Met A.C.V.-lmmerzeel fietsen langs Oender en Schelde De Paepe b lokaal jamde 't Kl< iroeving. 14 uur: tienernamiddag met de DJ's The Loll-Ma- kers 20 uur(: Het orkest De Ge nsters nodigt uit ten dans. Zoals altijd gratis toegang. Lekkere bieren en spijzen aan matige prijzen. G.T. lie z< it-Nik aak 21 ook G. Voor niet minder dan de 24ste maal en dan meer Mld op 13, 14 en 15 augustus e.k. richt de vrien- kring Hof Somergem de befaamde Hoppefeesten in. lis gebruikelijk werd hiervoor een feesttent opgetrok- in de Potaarcestraat (Immerzeel). 4 maal Hoppefeesten, wie had het ooit gedacht? Dit is ir het ons voorkomt een resultaat dat getuigt van niet itende ijver en inzet van de ganse bestuursploeg. Wedden dat zulks tot De bestuursploeg is er W sver door niet al te veel zich terdege van bewust dat Kjkaardige buurtvereni- onze huidige samenleving igen werd geëvenaard! vandaag de dag harde no- gcnd jaar wordt het dan ten te kraken krijgt waar- li zilver. aan de sociale- en ekono- Eigenlijk beoogt Hof So- mische toestanden geens- srgem door deze jaarlijk- zins vreemd zijn. In ieder -1 inrichting van de Hoppe- geval wordt ervan uitge- cob Slen 'e,s meer ('an a"een gaan ^at onze Hoppefees- lar kermis houden. Feit ten er in ruime mate kun- dat de feesten de vrien- nen toe bijdragen dat klei- nkring moeten in staat ne en grote zorgen even Ven llen de oorspronkelijke gedurende een paar dagen an d oropgestelde bedoeling, in de vergeethoek worden elnei "tname aan sociale aktie opgeborgen. Malm doen te financieren. Ko- Dit laatste is, naast de n kost immers geld. financiële kant. niet de Met deze sociale aktivi- kleinste bekommernis van nlon ,en kan in een adem de inrichters, reisi tden vermeld o.m. het Er werd dan ook voor- Vare irlijks Sint-Maartens- zien in een programma dat st voor de prille jeugd zeker niet moet blozen n de wijk, een geldelijke voor de vorige uitgaven, tu'die jemoetkoming voor de Ziehier wat u kan bele- u 1 latselijke soldaten, kro- ven tijdens deze Hoppe- p n bij overlijden van ge- feesten ren. bloemen bij blijde Vrijdag 13 augustus. Beurtenissen enz. 20 uur: belotting naar 5.000 Het eigenaardige van de- fT normale inleg, inschrij- ganse onderneming is Ven vanaf 19 uur :1 dat nooit enig toe- Zaterdag 14 augustus togsgeld gevraagd wordt. 14 uur; koffietafel voor alle teder geval slaagt het inwoners der wijk. Deze Enter komité er steeds koffietafel wordt gekruid *r in de eindjes aan el- met een aantal vermakelij- ar te knopen en op de ke volksspelen waaraan uit- •op toe er nog iets aan eraard prijzen zijn ver- 'er te houden wat dan bonden. Eer de mogelijkheid biedt geplande sociale aktivi- 20 uuri'en dans me' het bten in praktijk om te orkest The New Spirits Iten Zondag 15 augustus: irijf ambachten weer hoogtij in Op wijk. Op die dag organizeert stad Breda in Nederland het Jeugdhuis Nijdrop voor de ttist in de maand augustus zoveelste keer zijn groots n de aktiviteiten. Er zijn dorpsfeest dat duizenden be tvoorbeeld van 18 tot en met zoekers lokt. De start wordt augustus de Breda Flora in gegeven met een optreden van grote kerk en er is ook de de groepen Dulle Griet en Trol iaiJ. aptoe Breda van 19 tot en en dan volgen de oude am- ver augustus (met uitzon- bachten, de volksdansers, de fng op 22 augustus) voor antiquaires, enz... Om 11.(K) t kasteel van de stad. Op uur za| de stadsbeiaardier van »ep terdag 28 augustus is er een Dcndermonde en Aalst. Pierre adermuziekfcstival. een kin- De Smedt een recital brengen. 37. jttbraderie en een zeepkisten- Ook de moeite waard om er naar te luisteren. Moorsel. tijn genaaid kantwerkvan wasspelden gemaakte lampekappen, opgevuiae dieren en allerlei andere voorwerpen op de tentoonstelling van de hobbyklub der gepensioneerden (per) Reeds de vijfde maal organiseert Als Ich Can zijn folkloristisch en artistiek weekend op 14-15 augustus. Elk jaar groeit dit weekend uit tot een groter en waardiger feest. Begonnen in 'het jaar van het dorp' met een terug in het leven roepen van de traditie van het 'hartjesleggen' zes jaar geleden, wordt het nu een gevuld weekend met een gevarieerd programma. Vroeger werd in Lebbeke rond een optreden om 20.30 uur het het feest van Sint-Pictcr door weekend, de kinderen een hartje gelegd. fraai en fijn versierd Zaterdagmorgen vanaf 9 uur Aan de voorbijgangers werd ,ot 12-3Ö uur vindt dan de dan gevraagd een centje af te wedstrijd hartjesleggen plaats staan voor het gepresteerde voor kinderen tot 14 jaar. De werk, maar ten voordele van leeftijdsgrens is met twee jaar de genoemde heilige. Toen, verhoogd, omdat er zoveel ter gelegenheid van het jaar kinderdn op vakantie zijn. De van het dorp. de wedstrijd deelnemertjes krijgen wit zand en zavel, verfraaiing en versie ring moeten ze zelf meebren gen. Er zijn verschillende kate- gorieën. In de namiddag om 16 uur. is er dan het eerste optre den van het Lcbbeeks Mario- nettenteater 't Schabbernaks ken. De heren André Lissens en Stefan Wesemael zijn de motoren achter dit nieuwe tea- ter. Vanaf 17 uur zorgt Jos groot sukses kende besloot «Als Ich Can» ermee door te gaan. Programma Met medewerking van het ge meentebestuur worden in de hovingen en gebouwen van de gemeentelijke muziekschool volgende aktiviteiten georgani seerd. Vrijdagavond 13 augustus Martin, orgelspeler voor opent de fanfare Orpheus met matie. Om 17.30 uur begint een grote avond «Rond de Kiosk» het eerste optreden is van de fanfare De Jonge Den- derlingen. Om 18.30 uur is het de beurt aan de fanfare Sint- Cecilia. Om 20 uur geeft de harmonie Ste. Cecilia een kon- cert. Deze optredens worden te 19 u. en te 21 u. afgewisseld met een optreden van het Leb- beeks 't Schabbernakje. Terwijl Jos Martin ook speelt op verzoek gedurende de avond. Zondag 15 augustus be gint om 14 u. met een rendez vous in het Weense operetten- land. Pierre D'Hooghe speelt onsterfelijke melodieën op het orgel. Om 19 uur heeft de prijsuitrei king van de wedstrijd hartjes leggen plaats. Vanaf 20 u. brengt Jos Martin weer stem ming en muziek Andere aktiviteiten: Van zaterdagmorgen tot zon dagavond is er een tentoonstel ling over «Het Stripverhaal». Deze wordt verzorgd door de studio's Willy Van Der Steen, de beroemde geestelijke vader van Suske en Wiske. In onge veer 30 panelen kan de bezoe ker de geboorte en de groei van een tekenverhaal meema ken. Een must voor wie daar eens kennis wil mee maken Bovendien organiseert de in richter een kleur- en zoekwed- strijd. Het reglement, de teke ningen en de kleurpotloden zullen op de tentoonstelling te bekomen zijn. Bovendien kun nen ook de hartjes bekeken worden. Is er tussendoor ook bezoek van de reuzen van de Statie straat. Het Dendermonds straatorkest 't Sing Boem komt ook met populaire muziek de sfeer opvrolijken. Enkele folkloristische beroepen zoals kantwerken, spinnen, kera miek. zullen door de bezoe kers voor animatie zorgen. Als Ich Can heeft weer zijn uiterste best gedaan om de Lebbekenaars het komend weekend op een verrijkend en interessant programma te ver gasten. LVG afstand van het eli- karakter dat in vrij 1 WKS-groepen heer waren welkom, scoutsgroep waren een zware Bij de bezet- uuui de Duitsers wer- uniformen in de grond openbare vergade- waren zelfs gevaar- in 1941. verlangen naar een scoutsgroep werd '__1sds groter na de oorlogs- Toch bleef het ;erlinj Irie Iter i me let Mijlbeekse scoutsgroep krijgt voor de eerste maal in bestaan vreemde gasten op bezoek. Een twaalftal *s uit Gork bezoeken onze stad. Deze gelegen- ons de kans even kennis te maken met de Sint Aloysius. Sint Bernadette naar we band tussen de leden. Aloysius Ook door het kamp van Scoutsgroep Sint Ber- Postel werden nauwe ban- werd gesticht door den gelegd. Het was het Eeckhout en John De kamp met Frans Meganck, Mariette Stuyver was Maurice Van Gijseeem. bijgestaan door An- Piet Eeckhout, Pol Goffa. de gebroeders Van De Sij- pe... Laat ons zeggen dat dit leven duurde tot 1965- achterbouw van de fa- 66, een tijd waar enkele Ringoir. Van bij het nieuwe namen naar voren af deed de scouts- kwamen zoals aalmoeze nier Roger Eeckhout, Saeys en De Wolf. Een nieuwe bekroning was vas het zoge- 't Klein Begijnhof, Alle lagen van de be- het kamp te Aosta in Italië Alles samen kunnen zeggen dat Sint Aloysius rond de jaren 60 uitgroeide tot een volwassen scouts groep. Tijdens de periode 1967-71 kende de groep zo wel ups als downs. Onver getelijk blijft het kamp te en men viel zonder Aisne-Heyd. In de Schen- De groep werd ont- delbeekhofstraat, nabij het Beukenhof tond het nieu we lokaal. Men richtte een ouderkomitee op met o.a. de volgende families: Huy- lebroeck, Cami, Van Den Broeck. Wauters, De Wolf, Cornelis, en Verbei- ren. De bouwfeestbals ken- Charly Aernouts en den een groot sukses. He laas kwamen er spaningen tussen het ouderkomitee en de groepsleiding. Een eer ste scoutsblad 't Alowis- ken» verscheen. Mieke Meganck werd voor de groep een brug naar de laatste periode. Zij kon de groepsverbondenheid sti muleren. Vergeten kunnen we de leidersweekend niet te Beffe en Louise Marie. Men kan nu ook de leiding uit de groep rekruteren. Zo kwamen Erik Saeys, Pa trick Polaster, Hans Vinck en Hendrik Hofman in de leidersploeg. E.h. Gossey werd aalmoezenier. Meer en meer groeide de scoutsgroep uit tot een stuk van de Mijlbeeksegemeen- schap. De huidige leiders- ploeg bestaat uit Piet De I) Enjgroeide stilaan een nau- Schepper, E.h. Gossey, Stefaan Cornelis, Benny Van Springel (groeps- ploeg). Kristien Chris- tiaens, Agnes Van Landuyt .^en Dirk Keymeulen (Wel- **pen). Erik Van Geert, Walter Pijck, Pascal Van Sinay, Danny Van Springel (jongverkenners) Luk De Neef en Chris Temmerman (verkenners). Ook jij bent welkom bij Sint-Aloysius. Alle jongeren zijn welkom in de scoutsbeweging van 6 tot 17 jaar. Momenteel zijn er 41 kapoentjes en welpen (6 tot 11 jaar) 22 jongver kenners (11 tot 14 jaar) en 10 verkenners (14 tot 17 jaar) die ingeschreven zijn. Ook jij kan in een van de groepen komen. De jeugd beweging is een enige gele genheid om met leeftijdge noten mee te werken aan enorm gevarieerde aktivi teiten en om langs de per soonlijke inzet om kreatie- ve, kritische en christen mensen te worden. De leuze van de scout blijft «inzet» voor de anderen. bij deze wensen, in 1954 onder impuls wijlen Frans De Co- Ketels begonnen werd een nieuwe groep, vsius, patroon van Als lokaal ge- men een gebouw de Moorselbaan. E.H. Vreese werd aalmoeze- van de goeie jnouaing met parochiale rheid werd het een J.V, Eilijke start. Zo moest zelfs de uniformen van jongens door de groep tostigen om de nodige te hebben. Een mband moest de propa- da voor de groep ma- i. Onder impuls van Fir- Van Vaerenbergh luis de hen in 1957 een Kris- Koningfeest op in de Hartparochie. In 8 verbroedert men met t-Jan-Baptist van Gent. Twaalf Ieren op bezoek De Ieren uit Cork komen in Aalst aan vrijdag 13 au gustus. Tot maandag 16 augustus gaan zij samen met de ver kenners op mini-kamp te Hofstade. Maandag 16 au gustus gaan ze bij de gastfa- milies. Dinsdag 17 augustus be zoek aan Aalst. Om 12 uur Pick-Nick in het stadspark. Woensdag bezoek aan het Donkmeer. Donderdag vertrek naar Brussel. Meer informatie over Sint Aloysius kan men beko men op volgende adressen. Groepsleider Piet De Schepper, Neder- kouter 101, 9298 Wichelen, tel.: 052-42.27.78. Groepsaalmoezenier E.H. Fons Gossey, O.L. Vrouwplein 12, Aalst, tel.: 053-21.75.51. Groepssekre- taris: Stefaan Cornelis, Sint-Jobsstraat 40, Aalst, tel.: 053-21.28.82. HJM hm s/akei Tave Aalst. Het bestuur en de hobbyisten van de dynamische Moorselse K.B.G. (per) De Moorselse afdeling van de K.B.G.de Katholieke Bond van Gepensioneerden, vereniging opgericht in 1971 en die ruim 400 leden telt, wilde reeds in het «Jaar van het Dorp» ter gelegenheid van een opendeurdag naar buiten treden met een tentoonstelling van de werken van de leden van haar nu 16 vooral dames tellende hobbyklub. Omstandigheden beletten de toenmalige realisatie, doch tijdens het voorbije weekend liep zowat heel Moorsel eens aan in het Parochiehuis waar men, naast het drinken van een lekkere pint of het veroberen van een pannekoek. gekonfronteerd werd met een ruime waaier aktiviteiten waaraan deze klub haar beste zorgen wijdt. In aanwezigheid van pro- men er aan bod als breien, niet aangeboden. Wel minenten uit de wereld van haken, naaldwerk, bordu- wordt van de leden ver- de Derde Leeftijd als voor- ren, kant, macramé. we- wacht dat ze een dubbel zitster Maria Coppens en ven. Beiers bont en weet ik sekretaris Julienne Pieters veel. mocht de plaatselijke voor- Een bonte wemeling van zitster Antoine Wille, de mooie voorwerpen werd er de zaal. Dit dan op het opvolgster van de betreur- gepresenteerd waarbij ons kerstfeest dat steeds een de en destijds zo aktieve vooral opviel dat de dames- bomvolle zaal weet te lok stichter-voorzitter Petrus toeschouwers ze meest ken en waar ook de inwen- Van Cauter, een hele scha- naar waarde wisten te dige mens wordt versterkt, re aanwezigen verwelko- schatten vermits zij enigs- Het boni van de expo. er men. Ook simpatiserenden zins vertrouwd zijn met was vrije toegang doch uit de onmiddellijke omge- dergelijke vaak precisie- zoals gezegd wel konsump- ving maar tevens van verre werk. Iets wat van ons be- buiten de Aalsterse regio, zwaarlijk kan worden ver uit het Oudenaardse, het ondersteld. Ninoofse, het Geraards- Reis- en maquillagezakjes, bergse. Beiers bont, werkjes be- Er werden werkjes getoond legd met allerhande stof- die niet alleen getuigen van restjes, tochthonden. uit huisvlijt en ononderbroken nylonkousen gemaakte inspanning doch tevens van bloemen, mandjes uit raf- inventiviteit en verbluffen- fia. slangen gefabriceerd de kreativiteit waarbij met met een oude das, inventief «wegwerpertjes» heel wat gebruik van huishoudpa- fraais kan worden ge- pier, smymatapijten en maakt. puzzles, poppen, applika- Antonie Wille volgt daarin tiewerk. verwerking van trouw de in het Groen wolrestjes. panuelikkers. Kruis bij een kursus onder poppen, calimero's. draad- de auspiciën van het minis- werkjes en niet in het minst terie van kuituur gegeven het typisch Tirolerkerkje instrukties en richtlijnen en uit het met Moorsel ver samen met de leden van de broederde Stanzach in het hobbyklub die elke eerste Lechtal. Verder handgewe- dinsdag van de maand sa- ven sjaals, eierendorpjes. menkomen wordt dan al sigarenkistje, gehaakte cac- van het eigenwerkje maken ten voordele van de tombo la op het jaarlijks feest in tiemogelijkheid komt ook ten goede voor de tombola. De Hobbyklub in het bij zonder maar ook het hele K.B.G.-bestuur met voor zitster Antonie Wille, se kretaris Albert Provoost, vice-voorzitter en verant woordelijke voor de leden werving Hendrik Van Bie- sen, eveneens vice-voorzit ter en tevens ekonoom Henri Scheerlinck. pen ningmeester Louis Van den Abeele en de hele staf met 11 wijkverantwoordelijken halen eer van hun werk. wat enigszins mogelijk is tussen e.d.m. gerealiseerd. Zowat alle technieken ko- Te koop werden deze fraaie voorwerpen alleszins Een bijzondere pluim van zelfsprekend voor Antonie Wille en Maria Peerlinck voor de prachtige prestaties van hun K.B.G.-Hobby klub. LH De Voorpost - 13.8.1982 - 7 Lebbeke wil ter gelegenheid van het 875-jarig be staan het hele Vlaamse land met een massaspel beroeren en hele gemeente zal daarvoor in het gareel zal springen. De hele gemeente leeft natuurlijk intens mee. De inrichters zullen via deze rubriek regelmatig nieuws bezorgen. Zo kan je voortaan op beknopte en humoristische wyze wel en wee. groei en bloei van dit uniek gebeuren meemaken. Dat massaspel Het stenen wonder van Lietbeka» dat wordt wat hé! De kinderen van ons kinderen gaan daar nog over praten. Wanneer het gespeeld wordt? Op vrijdag 13, zaterdag 14, zondag 15, vrijdag 20, zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 met 1983. Het is de betrachting een tribune te bouwen voor 2000 toeschouwers. Regisseur is Jaak Van der Helst. Een Hamse Wuiten. die in Belsele woont. Gekend om zijn grootste realisaties van massaspelen en stoeten. Ne vent die weet wat hij wil en... recht door zee. Maanden zijn ze al aan 't werk, aan de tekst. Werken! En wanneer ze zich insmeren langs binnen, dan is dat meestal niet wat ge denkt. Ja, d'er wordt hier gedronken, maar vooral koffie en ge gelooft het niet «plat water». Voor de vitters zij hebben recht op de waarheid de drinkers betalen uit eigen zak. Eén van die werkers ook ne «plat-water-drinker» Dirk de Ridder heeft het embleem ontworpen. Al gezien? Daar past maar een woord: formidabel! Dirk ontwerpt ook het dekor en dat wordt navenant. Als gedeelte van het dekor fungeert de gerestaureerde voorgevel van de O. L. Vrouwkerk. De titel is u weet het «Het stenen wonder van Lietbeka». Wat u misschien niet wist dat -Lietbo ka» de oudste benaming is voor Lebbeke. Het script is einde juli klaargekomen. Het is nu in handen van regisseur Van Der Helst, die het met zijn regie leven en gestalte moet geven. Het script zelf is het resultaat van vooraf bespreken, individueel denken en schrijven, opnieuw bespreken en overleggen waarna het terecht komt bij regisseur Van der Helst. Bij zo'n spel komt heel wat tonee- larchitektuur kijken. Begin september is de grote start. Dan gebeuren ook de audities voor de stemmen. Er wordt een aanvang gemaakt met de kostumes, het dekor, de rekwisieten en noem maar op. Jaak Van der Helst zweert dal het een spektakel wordt om niet te missen en nooit te vergeten. Meerdere verenigingen en ook personen hebben reeds hun medewerking toegezegd. Ondermeer alle toneelverenigingen, de muziekmaatschappijen, de zangkoren en noem maar op. Verenigingen en personen van elke kleur en overtuiging. Het massaspel wordt het resultaat van héél Lebbeke. Wanneer je wil medoen, er zijn nog vele mogelijkheden, kan je terecht bij onderpastoor De Baere, Leo Deboisstraat 25 of Achiel Vermeiren, Poststraat 1/. Telefonisch via nr. 21.65.14. We kunnen gebruiken: figuranten, timmerlieden, schil ders, ruiters, grimeurs... eigenlijk alles en iedereen. Dit is het eerste Bazuintje, er komen er nog... want het wordt: on-ver-ge-te-lijk! LVG Voor een ontspannende, minder dan 't Aards Para- aangename fietstocht in fa- dijs» brenge ieder deelne- miliaal verband kan U te- mer zijn knapzak mee. recht op zondag 29 oogst. Drank is wél ter plekke te A.C.V.-lmmerzeel Aalst bekomen, organiseert er dan immers Start op zondag 29 oogst een fietstocht door land- aan 't Sociaal Centrum», schappelijk schoon langs Immerzeeldreef te Aalst te Dender en Schelde. Een 14 uur. Startgeld 25 fr. tocht waarbij gekeken waarvoor verzekering, ver wordt naar wat landschap-zorging en bezemwagen, pelijk waardevol is en ook Voor deze fietswandeling is interessante merkwaardig- iedereen, ook dus niet-le- heden niet worden over het den, van harte welkom, hoofd gezien. Organisator-voorzitter De afstand bedraagt nau welijks 35 km steeds langs Herman De Pelsmaecker is mooie landelijke wegen hierbij niet meer aan zijn over Moorsel, Herdersem, proefstuk doch zorgde Gijzegem. Oudegem. Ap- reeds verleden jaar voor pels tot Berlare. een merkwaardige tocht Verpoosd wordt aan de «Dwars door de Faluin- merkwaardige kerk van tjes». Alleszins een belofte- Mespelare, dorp met de ty- volle aktiviteit en nu maar pische schandpaal en aan duimen voor de gunst van Appels-Veer tot de Ber- de weermaker. laarse Waterhoek. Voor het vieruurtje dat liefst gepland is in niets LH

De Voorpost | 1982 | | pagina 7