kom biro Keizershalle gest< iinst P. S ophalen var lsert sinst 16 september: Karei Verleye: Franciskus, een heilige voor de Dendermonde 18 - 20.8.1982 - De Voorpost Aalst ^Vogelmarkt Breng een bezoek aan de Vogelmarkt, elke zondagmorgen van 8 tot 13u op de Houtmarkt te Aalst. Interklub ornithologische verenigingen Op zaterdag 4 september 1982 van 9 tot 21 u. in de ontvangsthal aan de receptie van het stadhuis op de Grote Markt van Aalst. In samenwerking met de ornithologische verenigingen De Zwart kop Aalst, De Arend Aalst, De Vogelvrienden Moorsel, De Aalsterse Zwaluw en Harzerkanaries De Huisvriend. Organisa tie: stedelijk komité voor vrijetijdsbesteding. Info: Dienst 'Vrije Tijd', Kattestraat 33 te 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11 - toestel: 283. Hengelwedstrijd en interklub Gaat door op zondag 5 september van 14 u. tot 17 u. in het stadspark te Aalst. Inrichtende vereniging: de Snuifvissers Aalst. P a. Prosper Blanckaert, sekretaris, Van der Nootstraat 37-19300 Aalst, tel. 053/70.51.08. Inschrijving: leden van hengelverenigingen: in eigen lokaal tot donderdag 2 september 1982 te 19u. Niet- aangeslotenen: dienst 'Vrije tijd', Kattestraat 33 te Aalst tijdens kantooruren van 8.30 tot 12 u. en van 13.15 tot 17u. Tel. 053/ 77.11.11 toestel: 283. internationale windhondententoonstelling Zondag 12 september in de Keizershallen, Keizerlijk Plein te Aalst. Organisatie: stedelijk komité voor vrijetijdsbesteding, in samen werking met de Koninklijke Belgische Windhonden Club. Info: Dienst 'Vrije Tijd'. Kattestraat 33, 9300 Aalst. Telefoon: 053/77.11.11 - toestel: 283. Vierde fietstocht 'Grenzen van Aalst' Zondag 26 september 1982 start te 9u. stipt - op de Grote Markt van Aalst (verkeersvrije ruimte) voor alle wielertoeristen. Omloop: 54,7 km. Met medewerking van politie stad Aalst, Rood Kruis van België. Organisatie: stedelijk komité voor vrijetijdsbe steding. Inschrijvingen in klubverband of individueel: dienst 'Vrije Tijd', Kattestraat 33 te 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11. - toestel 283. Gratis deelname en verzekenng - hennnenng aan elke deelnemer. Koncerten Grote Markt, Aalst, zondag 22 augustus om 11 uur: jaar- beurskoncert. Organisatie: harmonie «Hand aan Hand» Aan de kerk in Baardegem, zondag 22 augustus om 18 uur: kermiskoncert. Organisatie: harmonie «Hand aan Hand». Fietstocht Verzamelen aan het stadhuis van Aalst om 9 uur op zaterdag 21 augustus. Fietstocht doorheen het Aalsterse. Het is de bedoeling het sportieve en het wielertoerisme te koppelen aan enkele speelse pnkakties. Alle roden, rozen, groenen, gelen enz uit Aalst en voorsteden worden uitgenodigd om mee te doen. Meebrengen: boterhammen. Er wordt gezorgd voor iets hartver sterkends voor onderweg. Men heeft liefst dat je zoveel mogelijk rode kledingstukken aantrekt. Organisatie: Jong-kommunisten Aalst, Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Kontaktavond «De Weide» «De Weide», Brusselsesteenweg 159 Aalst op maandag 23 augustus en woensdag 25 augustus, telkens tussen 17 en 20 uur, kontaktavond De begeleiders en een aantal ouders verwachten belangstellenden voor een babbel en eventuele afspraken. Organisatie: v.z.w. De Weide. Uitstap Samenkomst aan het station van Aalst om 8.30 uur of Kerk .Meldert om 9 uur op zondag 22 augustus 1982. Halve- uaguitstap naar het Kravaalbos. Leiding: A. Kampen, P.V.D. Bremt, L. Annaert Meebrengen: flora's, loep en verrekijker. Einde omstreeks 12.30 uur. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Vier luisteravonden omtrent Sint-Franciskus van Assisi Vooraleer een artikel verschijnt rond 'nieuwe wegen' binnen de werking van Jebron, willen we je nu al inlichten over vier avonden in september rond Franciskus. Het jaar waarin hij vooral in het licht geplaatst werd loopt stilaan teneinde. Een reden temeer om kansen te scheppen waarin we nog iets meer rond deze profeet kunnen vernemen. Vier mensen uit de kapucijnerorde zullen elk een aksent van deze man van Assisi belichten: 9 september: Klaas Blijlevens: Franciskus, een gegrepen mens; mensheid op weg naar 't jaar 2000; 23 september: Luk Hessel: Franciskus, profeet van vriend schap, broederschap en vrede; 30 september: André Boeve: Bidden met Franciskus. Deze avonden starten telkens om 20 u. in de Begijnhofkerk of in het Jebronhuis (dit naar gelang de opkomst). De inrichting van deze avonden brengt kosten met zich, daarom is men zo vrij, een kostendeling te vragen nl. 75 fr. per avond of 250 fr. voor de ganse reeks. Tijdens de maand september is er ook een permanente foto-tentoonstelling over Franciskus in de Begijnhofkerk. Op 2 oktober '82 gaan we met de verschillende franciskaanse families het Franciskusjaar afsluiten in een gezamelijke viering. Daarover later meer nieuws, ledereen is welkom, maar zeker franciskaans-gerichte en inspiratie-zoekende mensen zijn zeker verwacht. Nieuwe straatnaam Aan de nieuw ontworpen straat, gelegen te Hofstade-Aalst en uitlopend op de Vijverstraat, werd de benaming «Torensveld» gegeven. Lessenreeksen sport Kleuterzwemmen Een ideale lessenreeks voor de allerjongsten en de ouders. In een tiental lessen zal aan de kleuters de eerste watergewen- ning, zwembewegingen worden aangeleerd. De ouders kunnen zelf deelnemen en de klueter begeleiden in het zwembad. De lessen staan onder kundige leiding en voor verzekering en aangepast oefenmateriaal is gezorgd. (De begeleidende ouder betaalt 40 fr. per zwembeurt). Paardrijden Voor velen als sport nog steeds onbereikbaar beschouwd. De dienst sport en rekreatie wil met deze lessenreeks geen volleerde ruiters en amazones vormen, maar wel aantonen dat paardrijden een gezonde, sportieve en niet zo dure vrijetijdsbe steding hoeft te zijn. Het lesgeven gebeurt in Manege De Hoefslag, Erondegem. De begeleiding gebeurt door twee lesgevers. Uitrusting: (ruiterkleding) stevige lange broek, laarzen (ritsslui ting aan de binnenzijde verboden). Pre - Ski gym De preskikursus heeft globaal gezien tot doel het lichaam voor te bereiden op een latere prestatie (het skién) en daarvoor een fysieke basis te leggen. De lessen bestaan uit 4 lesuren algemene conditiegymnastiek: spier-, lenigheids- en strekoefe ningen die de algemene lichaamsgesteldheid zo veelzijdig mogelijk ontwikkelen, maken hiervan deel uit De andere 4 lesuren vormen eveneens een geheel nl. de speciale konditiet- raining: die is vooral gericht op het oefenen van de spieren die bij het skiën zwaar belast worden en op het ontwikkelen van de behendigheid die men als skiér of langlaufer nodig heeft, terechtkomen. Tafeltennis In deze lessenreeks voor beginners zal gewenning aan het materiaal (palet 'grip en de elementaire slagbeweging, fore hand en backhand) centraal staan. Opslag en anticiperen zal in het tweede deel van de lessenreeks aan bod komen. Voor eenieder die deze ideale trimsport intensiever wil beoefe nen is deze lessenreeks een must Badminton voor beginnelingen Badminton wordt zowel door jong als oud gespeeld. De spelbenodigdheden zijn raket en pluimbal. Met deze lessen reeks wordt beoogd de elementaire basistechnieken aan te leren. Personen die zich technisch willen bijwerken, zullen in deze lessenreeks zeker aan hun trekken komen. Tennis Met deze lessenreeks wil men op de eerste plaats tegemoet komen aan de enorme vraag naar tennisinitiatie Tennis wordt ingedeeld in drie graden, waarbij de eerste graad bestemd is voor volslagen beginnelingen. Graad 1 Aanleren van basisslagen, Forehand, Backhand. Aanleren van eenvoudige benenspeltechniek (korrekte plaats t.o.v. de bal). Graad 2 Verbeteren techniek en basisslagen Fore- en backhand en servicebeweging. Fore- en backhandvolley hebben betrekking op het blokkeren van de bal. Dominanten van de service, greep, vertrekhouding en opgooi. Dansgymnastiek: beginnelingen Door het dansen op de blote voeten, het kontakt met de grond, uiten we onze innerlijke gevoelens door dit inleven in de dans: De kursus biedt de kans aan alle mensen die zich in min of meerdere mate aangetrokken voelen tot de dans en aanver wanten om deze technieken onder vakkundige leiding aan te leren De kursus bestaat uit een lessenreeks van tien maal anderhalf uur. Erembodegem. Voor de Mariaprocessie was flink wat volk komen opdagen, (per) 3 oor Baardegem Trampoline 4 Door een harmonische kombinatie van de eigen g augustus het veren van ,je trampoline dient men te komen tot 17 u.: opening handelsexpo in Parochiezaal, 18 u.: prijsuitrei- gekontroleerde en gecoördineerde springbeweging. Op king tekenwedstrijd. 21 u.. pottenbal en verkiezing Faluinboer programma staan: vertical jump, zitsporng, knielen, en -boerin in feesttent. sprong, voorbereidende salto voor- en rugwaarts, Zondag 22 augustus oefeningen 17 u.: verbroederingsfeest op kiosk met muziekkorpsen uit de Inschrijvingen rekreatiesport omgeving. 19 u. disco-show in tent. A|)e inschrijvingsformulieren dienen gestuurd aan de Maandag 23 augustus Sport Rekreatie. Elke kandidaat-deelnemer dient voor 15 u: koffietafel intent voor 3* leeftijd en gehandikapten. 18 u ,eissenreeks eei? afzonderlijk en volledig avondmarkt in de Kerkstraat, 21 u trekking v.d. gratis tombola vin9s,ormulier in te zenden. Hij betaalt het in de tent. 21 u.: disco-show in tent. no9 nie' De inschrijvingen worden afgesloten 15 dagen vóór de Dinsdag 24 augustus van de lessenreeks 10 u. optocht v.d. groepen. Start in de Molenstraat, 10 u. De dienst sport rekreatie noteert de inschrijvingen keuring kleinvee, 13 u.: schouwing van de groepen op het Dorp, beschikbaar aantal plaatsen volzet zijn. De aldus 13 u.: discoshow in tent, 14 u. veeprijskampen, 24 u taptoe iri nen ontvangen bevestiging van inschrijving, samen met feesttent. betalingsformulier. Donderdaa 26 auaustus Alleen het bÜ9evoegde stortingsformulier wordt door de M M sport rekreatie aanvaard. 34ste Grote Prijs van Wieier- en supportersklub Baardegem De inschrijving wordt definitief voor zo ver de betaling Sportief voor internationale liefhebbers over 115 km. 20.000 fr. acht dagen uitgevoerd wordt, prijzen. jn <je ppjs zijn begrepen: Amusement voor jong en oud zoals trouwens verleden jaar in Het gebruik van terreinen, lokalen, installaties en sportm ï*'1® zaal «Ons Huis». Hoogstraat met Studio Atlantis en DJ Cel- riaal Onderricht door gespecialiseerde sportleiding leken. zekering. Herdersem zaterdag 21 augustus Erembodegem Belotting in café St.-Antonius te 20 uur georganiseerd door de St.-Antoniusvrienden. Meldert Zaterdag 21 augustus Parochiecentrum: ontvangen u dit weekend Francine en Alfons Roggeman Tentoonstelling: vandaag en morgen kan u in het kultureel centrum Affligem nog gaan kijken naar werken van Edgar Heirman. Expo Karei Govaert: te 16 u. opening tentoonstelling van werken van Karei Govaert Rochuskapel: vanaf 20 u. bokschieting naar pensen en kippen en gezellig samenzijn Zondag 22 augustus Rochusviering: plechtige hoogmis te 9 30 u. aan de Rochus kapel waarna hondenzegening en vanaf 11 30 u. middagmaal met optreden van Jong Talent, kipfilets of stoofvlees met friet of kroketten Klubmatch: Voor de klubmatch voorbehouden aan de leden van de Kynologische Vereniging Nievel-Kapel zijn reeds 150 honden ingeschreven. Keuring na de mis en viering te 15 u. in de schaduw v.d Rochuskapel. Dinsdag 24 augustus P V V -zomerreis naar de Lotusfabrieken te Lembeke en het Provinciaal Domein te Wachtebeke 180 fr. Opstappen Kamme- straat (8.15 u Koestraat, Hoogstraat, Huizekens. Dorp. De ment, Nievel. Woensdag 25 augustus Koffietafel gratis voor leden v.d Christelijke Bond van Gepen sioneerden in 't Parochiecentrum te 15 u Optreden van de gewone zangers en krochetwedstrijd Moorsel Zaterdag 21 augustus Groot t-d ten voordele van de blinden met Ed Van Den Heuvel van Radio Saturnus in zaal Katholieke Kring. Gratis tombola op de inkomkaarten. Begin 20 u. Inkom 50 fr. Voorverkoop 40 fr. Trekking van de tombola de dag zelf. Prijzen af te halen tot 15 september 1982 bij Jan Verleysen, Ressebeke 27 te Erembode gem. Tel (053) 66.51.68. Zondag 22 augustus Koncert: De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia Erembodegem uic.yr gelegenheid van de Jaarbeurs 1982 een koncert in d< n hallen te 19.15 u. Let wel: De Fanfare «De Terjodenaren» (Erembodegem- speelt een koncert op zondag 29 augustus, eveneens te liet o irist Basketbaltornool Vanaf 9.30 u. basketbaltornooi BBC Erembodegem op Vanaf 9.30 u. basketbaltornooi Bdu trembodegem op, speelplaats van de Rijksbasisschool, Leuvestraat, Eren degem. Maandag 23 augustus Kinderweizljn: Te 14 uur in de crypte van de O.L. kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar om lie ik ei ide Feetsdag van de derde leeftijd: Maandag 6 september 1982 om 14 uur in de Aalst. Het stadsbestuur zorgt voor busvervoer (20 F). Te Erembodegem zijn 4 bushaltes voor het ophalen deelnemers voorzien: a) Centrum (kerk) halte 6; b) Hoek Hogeweg - Brusselbaan halte 7; c) Kapellestraat halte 8; d) Café Boaion (oud renner) (Geraardsbergse Erembodegem-Terjoden) halte 38 Wie gebruik wenst te maken van deze bussen reserveren vóór 3 september 1982 bij schepen E Grote Markt 3 Aalst, of telefonisch nr. 77.11.11, toestel uurrgeling wordt later bekendgemaakt. Erpe-Mere Kaarten Op vrijdag 20 augustus richt kaartersklub Troef in het Patronaat een kaarting in met 8.000 fr. prijzen 50 fr. inleg Dit allerlaatste staartje van de Halfoogst-kermis start om 20 uur. Woensdag 25 augustus kunnen KBG-leden vanaf 17 uur terecht in het Patronaat voor een kaartnamiddag met fijne koffie en lekker krentenbrood Vrijdag 27 augustus tenslotte kunnen de vissers hun tuig even thuis laten voor de maandelijkse kaarting van de Meerssche Lijnvissers in de kantine van de Biezeputvijver. Start te 20 uur. - Oudegem. Hel bestuur en de helpers van de Oogstfeesten, samen op de foto met mijnheer Pastoor (vh) Voetbal FC Mere ontvangt SK Aaigem op zijn terrein, Bavoweg te Mere, op zondag 22 augustus. Aftrap te 16 uur. Burst (Erpe-Mere). Met een valse neus waaruit reuzespeldekop tevoorschijn kwam moesten de met wa gevulde ballons worden doorgeprikt. Oudegem. De Zeelse KLJ oogstte veel sukses met het vendelzwaaien (vh) Burst (Erpe-Mere) Alle deelnemers aan de volksspelen, (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18