regen volgend jaar ziet lendermonde er gans anders uit 35ste Jaarbeurs te Aalst: naar de vijftigduizend bezoekers? Stadsbuslijnen van Sint-Niklaas geïntegreerd in Wase interstedelijke busnet Van Remoortel A* Rouwkransen in zijde - plastiek en levende bloemen Bloemencenter Mè, Dure attrakties... en toch besparen? Oranjebusplan gaat van start op 1 september i De Voorpost c Nleuwebaan 2. 9180 BELSELE - Tel. 031/72.37.75 l het opruimen van de puinhopen... lijkt wel alsof ze in Dendermonde alles wat jaren is blijven slenteren nu ins willen doen. Je kan er geen straat gebruiken of ze zijn er aan het werken, ■wijl ook de Mechelsesteenweg duchtig onder handen wordt gepakt. Andere ten liggen nog in de schuif maar men vertelde ons dat die er binnenkort ook uitkomen, zodat de binnenstad in een zeer kort tijdsbestek een gans ander zicht zal krijgen. Deze verjonging kan alleen maar de bewoners en vooral de lenstanders ten goede komen. 't Vestje wordt mooi Over het Vestje zijn al hele kranten vol geschreven. Toen men dan eindelijk met de werkzaamheden is begonnen, vielen de kom- mentaren stil. Stil werden ook de aandachtige wande laars die in het oog hielden met welk een snelheid en efficiency de aannemer de werken aanpakte. Na de grondwerken, zit men nu reeds een heel eind boven de grond met de betonkon- strukties. Ongerust moeten we niet worden. Het beton verdwijnt netjes achter een mooie bakstenen gevel die zo werd opgevat dat de ganse lengte van de winkel straat een vrij verscheiden uitzicht krijgt. De werken vorderen zeer snel en men vermoedt dat tegen 1 maart 1983 reeds de plechtige openstelling van de winkels zal plaats hebben. Zoals op bijgaande tekening te zien is wordt het een riant kom- plex van winkels met ver schillende grootten en aan trekkelijke appartementen. Anderzijds heeft ook C A de hand aan de ploeg gezet. Dat gebouw zal dus iets later in gebruik worden genomen. Kortom, tegen de zomer van volgend jaar zal zelfs de meest harts tochtelijke Dendermonde- naar zijn Vestje niet meer herkennen. Naar verluidt zouden er ook reeds een tiental handelszaken een optie hebben op de ter be schikking gestelde winkel ruimten. zodat ook daar voorlopig geen vuiltje aan de lucht is. De hoek van de Ridderstraat Menig toerist heeft zich de laatste jaren afgevraagd waarom men in een mooi stadje als Dendermonde het totaal vervallen gebouw aan de hoek van de Ridder straat niet heeft opgelapt. Dat zal nu toch gebeuren. De firma De Decker - Van Riet heeft eindelijk, na een lange administratieve lij densweg. de toelating ge kregen om de hele zaak op te knappen. Omdat de ge vel, zoals die van alle hui zen in het centrum, geklas seerd is. zal die enkel mo gen gerestaureerd worden mits enkele verbeteringen. Op het gelijkvloers is er plaats voor twee handels panden. Het storend zicht van die enorme reklame- borden zal dus binnenkort verdwenen zijn. Op de Grote Markt zelf is men nu bezig met het op- kalfalen win de vooigevel van café Belfort, terwijl vroeger reeds het huis «Snoeck», waar nu een Chinees restaurant is. mooi werd hersteld. Er gebeurt dus wat. ook op partikulier initiatief De schouw in de Van Duysestraat Achteraan in de Van Duys- sestraat tussen het Sint- Vincentiusinstituut en het Sas staat nog zo'n oude fabrieksschouw, die vol gens de mensen die er da gelijks langs moesten dui delijke tekenen van ouder dom vertoonde en die vol gens anderen zelfs gevaar lijk was voor de veiligheid van de kinderen die er met duizenden in de omgeving schoollopen. De afbraak van deze schouw is begon nen. Men zegt dat er nu plaats vrijkomt voor enkele woningen. De Kerkstraat Nu de Franz Courtens- straat van de koliektoren- miserie verlost is. zitten de bewoners van de Kerk straat e'rmee geplaagd. Voor vele handelaars is het zeker geen eenvoudige zaak. hoewel de voetgan gers toch gemakkelijk in de intussen opgebroken Kerk straat kunnen evolueren. De meesten hebben zich ondertussen bij de situatie neergelegd, ondanks alle Lees door blz. 9 9 j, ïïSSÉSh ..«5 In plaats van stilletjes weg te kwijnen tussen de grootsteden Brussel en Gent gooit Aalst integendeel de jongste jaren hoge ogen en lokt iedere dag méér kooplustigen. De Brusselse Nieuwstraat en de Veldstraat in Gent hebben hun beste tijd gehad en hebben heel wat aan attraktiviteit ingeboet. Niet enkel in de ogen van de talrijke pendelaars die vooral Brussel iedere dag aandoen, maar ook volgens heel wat konsumenten uit alle mogelijke hoeken van Vlaanderen, Brabant en zelfs Antwerpen, die vinden dat Aalst momenteel heel wat méér te bieden heeft! tri V ld te ierp mme Mie. Rot T< start wen looij /.a le Ie st en nd tt Oranjebusplan dat op woensdag 1 september wordt ingevoerd, omvat een pakket maatregelen :n|>ardoor zonder noemenswaardige meerkosten de gemeenschap grote verbeteringen worden e ingebracht in de streekbusdienst van het Waasland vooral in de stadsbusdienst van Sint-Niklaas. Het ranjebusplan werd uitgedokterd door de CVP- 'kgroep voor het openbaar vervoer in het Land Waas. Dank zij de stuwende kracht van hun orzitter senator Ferdinand De Bondt, zijn Roel en De Jong en Paul Catrysse er na vijf jaar in slaagd de vroegere stadslijnen van Sint-Niklaas te tegreren in het interstedelijk busnet van het Waas- een verwezenlijking zonder voorgaande in de eschiedenis van het Belgische streekvervoer. stad Sint-Niklaas krijgt larmec uiteindelijk een eneuze» stadsdienst met de spitsuren, naargelang de lijn, alle 10 of 20 luten een rit. :ns de overige drukke- periodes wordt alle 15 auten een rit voorzien, opvallend is dat de 's avonds later gaan n. Men kan het natel- op de werkdagen ko er voortaan drie keer :r stadsritten en 's zater- twee keer zoveel dan Er worden ook meer ijken bediend dan voor in. Het lag in de bedoe- van de werkgroep, het 'u jenbaar vervoer een gro- 0 re rol toe te kennen bij de e irplaatsingen van en naar 't stadscentrum, ït Oranjebusplan is ech ter niet alleen op de stad gericht. Ook het streekver voer haalt enorme voorde len uit de nieuwe aanpak. Enkele voorbeelden: het aantal ritten op zaterdagna middag wordt verdubbeld, tal van lijnen krijgen een hogere frekwentie^ in de spitsuren, de avondverbin dingen worden beter ver zorgd en er komen nieuwe en sterk verbeterde lijnen bij zoals Stckene-Hulst. Kieldrecht-Bevercn en Sint-Niklaas-Tielrode. Enkel de reizigers zullen de komende septemberdagen wat goede wil aan 'de dag moeten leggen. Want voor al de eerste dagen worden onvermijdelijk moeilijkhe den verwacht. Zowel de bestuurders als de reizigers zullen even moeten wen nen aan de nieuwe uurrege ling. En wie achteraf toch nog een gegronde klacht heeft, wordt uitgenodigd deze schriftelijk mee te de len aan volgend adres: Wa se Verkeerswerkgroep. p a Hoge Bokstraat 132. te 9180 Sint-Niklaas (Bel- sele). De wijzigingen aan het bestaande stadsnet Tijdens de spitsuren zal de stadsbus voortaan om de 20 minuten rijden op de lijnen naar de Clementwijk. de klinieken, de Galgstraat en Heimolen. Om de 15 minu ten is er dan een bus naar Tereken en de Ster en om de 10 minuten in de richting Vrouweneekhoek, Don Boscowijk. Koopcentrum. Nieuwkerken. Hoge Bok straat en Vlyminckshoek. Voortaan zal 's namiddags op de werkdagen alsook op zaterdag en op donderdag voormiddag op de meeste lijnen om het kwartier een bus rijden Men moet wel goed in de oren knopen dat het onderscheid tussen stadsbussen en streekbus sen volledig wegvalt. Alle bussen zijn dus goed om er de stad mee in en uit te rijden. Men moet enkel let ten op het lijnnummer en op de kleur van de aanwij zer. De tien voornaamste wijzigingen zijn de vol gende. 1. Op het oude Stations plein stopt geeri enkele bus meer. De halte van de daar langskomende bussen be vindt zich op het autobus station. naast het spoor wegstation. 2. De lijn 1 (Ster) krijgt voortaan het nummer 80, 81 of 82 toegewezen. De kleur van de aanwijzer is rood. Deze lijn wordt ver legd van de Mercatorstraat naar de Elisabethlaan. De bus van Antwerpen zal eveneens dit trajekt volgen en zal dus niet meer langs de Passtraat rijden. Deze lijn loopt ook niet meer naar Heimolen maar zal af wisselend overgaan op de lijn 10 (Baensland - Tere ken - Koopcentrum) en de lijn 2 (Baensland - Tereken - Kettermuit). 3. De lijn 1 Heimolen wordt lijn 60 (rose kleur) en gaat met meer naar de Ster maar sluit in het cen trum aan op lijn 51 naar de klinieken. Don Bosco. Fa- biolapark en het Koopcen trum. 4. De lijn 2 (Vrouweneek hoek) wordt nu lijn 20, 21 of 22 (kleur van de aanwij zer is groen). Deze lijn doet nu ook de Clement wijk aan. In de drukkere Lees door blz. 9 Want Aalst heeft Inder daad meer dan één enkele aantrekkelijke winkel straat. Aalst heeft een win kelhart: een massa winkels op een relatief kleine op pervlakte. een enorme ver scheidenheid van kwali teitsartikelen. prachtige etalages en deskundige en vriendelijke bediening, en kele norse «winkeldoch- ters» niet te na gesproken. Y'oetpaden-projekt? Verkeersprobleempjes zijn 4 er wel. maar die zijn er overal. Er is voldoende parkeergelegenheid, maar de winkelende automobilist wil zijn wagen liefst zo dicht mogelijk binnen voet- bereik houden. Een beetje meer beweging zou hem nochtans geen kwaad doen of laten zij zich afschrikken door de erbarmelijke toe stand van heel wat voetpa den in het Aalsters cen trum? Misschien een BTK- projekt met gastarbeiders opzetten om het zaakje te klaren? Niets is volmaakt, ook de Aalsterse trottoirs niet en de konsument is nu een maal nogal verwend... In Aalst wil hij er echter de losliggende stenen, de put ten en bulten in de «bijgan gen» nog wel bijnemen, omdat hij en vooral zij er als nergens anders zo zalig, «vergelijkend» kan winkelen... Maar er is méér: in Aalst heeft iedere winkelstraat die naam waardig een de kenij die ieder jaar een ei gen braderij organiseert. Dat zijn er de niet cen traal gelegen winkelstraten van de stad en deze van de deelgemeenten bijgeteld precies dertien! Voeg daar bij de jongste vier jaar de weergaloze Topdag, een soort superbraderij. en je kan gerust stellen dat wei nig Vlaamse steden op kommercieel gebied de ak- tiviteiten van Aalst even- Noodgedwongen status- quo Want er is ook nog de jaar beurs. die tussen 21 en 30 augustus a.s. al aan haar 35e editie toe is en dit jaar ruimte biedt aan niet min der dan 160 exposanten, achttien méér dan vorig jaar! Om aan de voortdu rend toenemende vraag van binnen en buiten de stad te kunnen voldoen, werd de tentoonstellings ruimte met liefst 600 m2 vergroot en toch blijven nog kandidaat-exposanten op de wachtlijst staan! Er wordt gezegd en ge schreven dat de Aalsterse jaarbeurs weinig nieuwe dingen te bieden heeft en eerlijk gezegd is dat ook zo. Wij schrijven dit voor het grootste deel op de re kening van de doorsnee- handelaar. In tegenstelling tot de gouden zestiger ja ren. toen het konsumentis- me hoogtij vierde en de krisis nog in geen velden of wegen te bespeuren was. stellen de meeste nering doeners zich thans tevre den met een status-quo; de krisis maakt ze behoudsge zinder dan ooit. Voeg daar bij het eigenzinnig-indivi- dualistische van een Aal- stenaar en je voelt al met je ellebogen dat vernieuwing nog wel een tijdje op zich kan laten wachten. Dus staan ze liefst met pre cies dezelfde stand op pre cies dezelfde plaats en zijn ze ieder jaar trouw aanwe zig. De ene wil met wijken voor de ander. Niemand wil zijn plaatsje verliezen, want anderen staan klaar om het in te nemen... Eigenlijk is het best te be grijpen: voor de vaak ver guisde middenstander komt het er nu vooral op aan zich te handhaven. Hij verdient nog steeds aardig, maar moet er ook keihard voor werken, iets wat de meeste mensen gemakshal ve over het hoofd zien. Dus wordt iedere cent in de hand gewogen vooraleer hij wordt uitgegeven en werkt men wat langer met het materiaal, dat vroeger na gebruik prompt werd weggeworpen. «Die stand kan nog best een jaartje mee» denkt men nu en «we maken re- klame. voeren promotie en wat we hier verkopen is meegenomen» is de rede nering waar je best in kan komen. Voor de regelmatige jaar beurs-bezoekers is het grootste gedeelte dan ook déja-vu. maar dat kan hem niet deren: de habitué vindt in het gemoedelijk sfeertje van de jaarbeurs wel iets naar zijn gading. Je hoeft er immers niet lang te zoe ken om iets hartigs achter de kiezen te werken en een uitgelezen keur van dran ken om het weg te spoelen is evenmin ver te zoeken... Krachttoer De Aalsterse jaarbeurs blijft naast een belangrijk kommercieel evenement ook een oord van amuse ment. Tien dagen lang krijgt de bezoeker voor 40 frank tussen 15 en 21 uur te zien wat Aalst kommer cieel te bieden heeft, en met hetzelfde ticket krijgt hij vanaf 21 uur ook toe gang tot de attrakties in de spektakelzaal. op voor waarde evenwel dat hij er op tijd is. anders telt hij honderd frank neer om de show te zien! Er is kritiek op het feit dat verschillende namen op het showprogramma al enkele jaren dezelfde zijn. maar vedetten kosten geld en nog grotere namen kosten nog een hoop meer... Wat wil men eigenlijk? Dure at trakties. laag inkomgeld... en toch besparen? Er wordt ook geopperd dat er sleet komt op de huidige formule en misschien is dit ook zo. maar waar zitten de verlichte geesten die voor de volgende jaren een even suksesvol recept kunnen brouwen? De organisatoren hoeven zich in elk geval niets te» verwijten, integendeel, tel- kenjare een dergelijke ma nifestatie op het getouw zetten is geen peulschil, het is een krachttoer die een massa voorbereidend werk vergt en dan gedurende tien dagen enorme inspan ningen om alles in de goede banen te houden. De dienst feestelijkheden van de stad. in samenwerking met openbare werken en leef milieu en niet in het minst het stedelijk feestkomitee, slagen er met z'n allen in iedere keer weer die jaar beurs zo aantrekkelijk te maken dat er telkens ruim 40.000 enkele jaren ge leden zelfs 46.000 bezoe kers komen opdagen. Het is een prestatie. Feestkomitee Het feestkomitee is in zijn huidige samenstelling aan zijn laatste jaarbeurs toe. Na 10 oktober wordt het komitee immers herschikt volgens de nieuwe politieke verhoudingen in de ge meenteraad. Waarom zo'n komitee per se volgens politieke nor men moet worden samen gesteld is een vraag die al vaker gesteld is. maar waarop nooit een bevredi gend antwoord is gekomen. Feit is dat het huidige feest komitee zich tijdens de ko mende jaarbeurs volledig zal inzetten om alles voor treffelijk te doen slagen en waar mogelijk te bezuini gen: een groot deel van de jaarbeursaffiches werd door de komiteeleden zelf verspreid en tijdens de jaarbeurs zelf zullen ze in staan voor de dienstverle ning en de kontrole. Bo vendien zal er worden be spaard op de speciale kon- troledienst. waarvoor vroe ger en beroep werd gedaan op een gespecialiseerde fir ma en waar ditmaal leden van het komitee zullen voor instaan... Met de huidige gemeente raadsverkiezingen in het vooruitzicht achten wij het niet geraadzaam hier na men te noemen, maar wie de jaarbeurs bezoekt zal zelf wel kunnen konstate ren wie de hardste werkers zijn! Cyriel Temmerman een uitgave van ►X UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052/21 40 60 Bankrek KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 30 F Jaarab. 1.350> 6 maand 700 F 3 maand 360 F Verantwoordelijke uitgever D DE CUYPER

De Voorpost | 1982 | | pagina 1