,aj Red Star Haasdonk staat bol van optimisme Wat meer durf, Eksaarde Trainer Emiel Rombout van SK Lokeren ziet het weer zitten S.K. Lebbeke terug van trainingskamp Er waait een frisse wind bij de White Boys uit Sint-Niklaas Spanning van begin tot einde Voor kandidaat- scheidsrechters K.A.V.D. tegen V.W. Hamme S.K. Lebbeke tegen Denderzonen Pamel 26 - 20.8.1982 - De Voorpost VOETBAL Red Star Haasdonk is met enkele geslaagde oefen wedstrijden optimistisch gestemd. Eerst de veelbe lovende nieuwe elementen bekijken in de rood-gele gelederen. Eerst en vooral Lieven Verhelst, een pas 20-jarige voorspeler die tot en met de scholierenkate- gorie bij Beveren aktief was. Daar haakte hij dan voortijdig af en voetbalde vorig jaar bij een liefheb- bersploeg (Wambley uit Beveren). Red Star Haas donk kon nu definitief op hem beslag leggen. Ook defintief komt Karei De Beule over van S.K. Sint- Niklaas. Hij is een 21-jari- ge achterspeler die een paar jaartjes de jeugdbe weging verkoos boven het voetbal. Verder werden ook Rudy Smet komen de van Klein Laar Vrasene en het tweetal Flory De Witte en Patrick van Vrae- nenbroeck van S.K. Beve ren ten definitieven titel aangeworven. Voor de duur van 1 jaar komen dan nog twee nieu we spelers over die onge twijfeld op het eerste elftal zullen uitkomen, net als de reeds vermelde Lieven Verhelst overigens. Luk Van Moeseke heeft reeds voldoende reputatie bij eenverzameld bij zijn vori ge klub White Stars Som- beke en zal het slepende doelwachtersprobleem van trainer Rooms trachten op te lossen. Luk is inmiddels 25 jaar. Als laatste in dit rijtje komtook Guy Rooms voor die voor 1 jaar werd overgenomen van Vigor Wuitens Hamm en in het middenveld zal worden uit gespeeld: dat deze laatste de zoon is van trainer Ray mond hoeft niet gezegd. Waren dit de nieuwe inge haalde spelers, dan zijn er natuurlijk ook mannen die de Sterploeg verlaten. Zo gaan Freddy Waterschoot en Mark Van Loo definitief naar Klein Laar, gaat Ru dy De Breucker voor 1 jaar tje naar Sporting Sint-Gillis en vertrekt Dirk De Schep per voor eenzelfde periode naar Sparta Zwijndrecht. André Linthout en Alex Van Stappen gaan voor 1 jaar naar W.S. Meerdonk waar ook Julien de Braban- dere aan de slag gaat als trainer. Het laatst vertrek kend trio bestaat uit Joris de Hert, Yvan Meeussen en Regi van Acker, ze gaan samen voor 1 jaar bij Klein Laar Vrasene. Vervolgens het rubriekje van de weer opgeviste Red Star-spelers. Hier vernoe men we eerst en vooral Benny Daemen. die mo menteel de trainingen nog niet heeft hervat maar zo goed als zeker terugkeert in de Stepmanslaan. Geen on zekerheid daarentegen aangaande Jean-Pierre Ver- straeten die eigenlijk de ziel blijft van Red Star. Twee jaar geleden werd Jempi uitgeschakeld door geel zucht en verleden jaar suk kelde hij de ganse duur van het seizoen met een achil lespeeskwetsuur en was hij doorlopend onbeschikbaar. Die zorgen lijken nu voor bij en in de speelhelften die Verstraeten tot nog toe af wikkelde trainer Rooms wil zijn «nieuwe» inspirator niet te vlug verbranden kwam hij steevast tot sko- ren of lag aan de basis van meerdere gevaarlijke ak- ties. Verder voelt Ray mond Rooms zich wel vei lig met zijn goed gestof feerde kern van 33 spelers voor de eerste ploeg en reservenploeg. De hoofdbetrachting van voorzitter Waterschoot, se- kretaris Wilssens en trainer Rooms is immers gelijklui dend: vooral op eigen veld goed voetbal aan de hope lijk talrijke toeschouwers bieden en dan lijkt een plaatsje binnen de eerste vijf niet veraf. Verleden seizoen zette Red Star trouwens een fameuze eindspurt in om in de laat ste voetbalweken nog een vijfde plaats uit het vuur te slepen. Tot besluit mogen we nog enige vragen stellen rond het doorbreken van Eddy Maes, die alleszins vol doende klasse in huis heeft; aangaande de terugkeer van Mark Behiels, die sinds lang geplaagd zit met een kniekwetsuur; én het mo gelijk heropvissen van Dirk Caluwé, Jean-Pierre Pan- necoucke en Dirk De Kinder. OL. Burst - SK Aaigem. Gerd De Clercq (keeper van Burst) diende de gekwetste Tomme te vervangen, (per) FC Eksaarde - St.-Gillis: 0-3 Burst - Aaigem: 4-3 Deze wedstrijd tellend voor de beker van Erpe-Mere is uitge groeid tot een boeiend kijkstuk voor de toeschouwers die vrij talrijk waren opgekomen. Aan vankelijk dikteerden de bezoe kers de wet en moest de thuis ploeg gelaten toezien hoe zij in verdrukking werden gevoet bald. Lang moest Aaigem niet op voorsprong wachten en bin nen het kwartier had het zelfs 0-2 kunnen zijn. was er niet Frans De Bruyne geweest die in een ultieme inspanning dit tweede doelpunt kon verhin deren. Burst vond in het twee de kwartier beter zijn draai en herstelde stilaan het even wicht, mede door de inbreng van Manu Peralta die heel wat meer beweging en dreiging in de lokale aanval wist te leg gen. De rust bereikte Aaigem echter wel nog met voor sprong vermits de scheids rechter een overduidelijk handspel in de Aaigemse ver dediging voorbij liet gaan toen Peralta op weg leek naar de gelijkmaker. De logische straf schop kwam er niet. Na de rust tapte Burst uit het goede voetbal vaatje. De bal bleef voortdurend in hun bezit, de geestdrift om te winnen was er en vooraan bleef Peral ta ongrijpbaar Hulsbosch toen voor Burst de weg naar de netten met een staalhard vluchtschot waartegen de Aai gemse doelman geen verhaal had. Enkele minuten later be diende Luc De Tandt vanuit het middenveld een op de loer liggende Peralta die koel af werkte (2-1). Aaigem bleef de druk echter niet ondergaan en stelde zich heftig te weer, zo danig zelfs dat ze enkele mi nuten later zelfs 2-2 op het bord kregen. Een kollektieve aanval, afgesloten met een knap schot, liet een sekure doelman Gerd De Clercq kansloos. De wedstrijd kon op nieuw beginnen. Burst bleek niet aangeslagen en trok met man en macht in de aanval. Zowat alle midden velders en voorspelers had den elkaar de bal snel toege speeld tot hij plots aan de rand van de grote rechthoek in de voeten van Alain Van Geyt terechtkwam. Deze liet er geen gras over groeien en be sloot met een kurkdroog schot in de rechterbenedenhoek. Even later werd het 4-2. Aai gem verdedigde uit, maar de mee-opgerukte Ludwig Col- lijns stuurde zijn ploeg met een dieptepas weer in de aanval. Een kleine aarzeling in de Aai gemse verdediging was voor Peralte genoeg om de doel man met een listige kopbal te verslaan. De scheidsrechter liet zich dan nog eens opmerken door Aai gem enerzijds een strafschop cadeau te doen (4-3) en Burst er anderzijds een tweede te onthouden Verdiende zege voor de thuisploeg die stilaan bouwt naar het goede kompe titieritme. (gdt) 4 V.L tegens icing W In samenwerking met de vriendenkring der Wase scheidsrechters (WASO) richt de Provinciale scheidsrechterskommissie van de Koninklijke Bel gische Voetbalbond opnieuw een kursus voor kan- tndsch didaat-scheidsrechters in. De eerste les vindt plaats ht van op zaterdag 4 september 1982 om 14.00 u. in Café Cecil, O.L. Vrouwstraat. 9 te 2700 Sint-Niklaas. De data der volgende kursussen worden dan afge- Jstrijd sproken. yom De deelname aan deze kursus. dewelke zowel vooi iser mannelijke als voor vrouwelijke kandidaten toegan kelijk is, is volledig gratis. Voordelen: naast de gewone vergoeding voor het leiden van een wedstrijd genieten de scheidsrech ters van de KB VB nog van een bijkomende kilome tervergoeding. Bovendien hebben zij gratis toegang tot alle door de bond ingerichte voetbalwedstrijden (Europa-cup inbegrepen). Inschrijvingen voor deze kursus kunnen schriftelijk gebeuren op volgend adres: De H. J. Van Renter- ghem. sekretaris PSC O. VI. Rabotstraat 15. 9050 Evergem. Er kan ook nog op 4 september e.k. oi 14.00 u in Café Cecil worden ingeschreven. Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden een der volgende adressen: de H. Roger Van Acker. Spoorweglaan 2740 Melsele - tel. 775.77.79 de H. Guido Van de Perre. Markt. 16, 275 Beveren - tel. 775.46.14 de H. Mare Maertens, Weynstraat 145, 2700 St.- Niklaas - tel. 776.59.95 de H. J. Jérome Callebout, Brandstraat 2. Vrasene. initial stand Jules Kint drukte het na de wedstrijd kernachtig uit: «De cijfers zijn overdreven. Met wat meer durf in het strafschopgebied moeten wij zeker skoren. Wij bou wen maar aanvallen op maar eens in de zone van de waarheid wordt elk gevoel voor verantwoorde lijkheid overboord gegooid: niemand durft daar het initiatief nemen om af te drukken.» Inderdaad, het viel op hoe Eksaarde ijverig de ene kom- binatie na de andere op het gras toverde maar nooit een uitweg vond. Van al die aan vallen noteerden we enkel schoten van Marc Van de Put te, Dirk Verschueren en een mooie kopstoot van Eric Van Damme Hierbij bewees doel man Peter Van Hoeck wat hij waard was. Als een volmaakt routinier liet St.-Gillis al dat geweld overwaaien, wachtte rustig de kans af en voor de afwerking zorgden Luc Bols- sens, Eric Schelfhout en Luc Van den Bossche. Ivan Smet moest zelfs voor opkuiser spe len op de doellijn of de skore was nog hoger opgelopen. Toen zelfs een hond in de tweede helft aan FC de weg wilde tonen op het veld, bracht dat geen zoden aan de dijk. Zelfs met tien klaarde St.-Gillis de situatie. Erik Schelfhout mocht eerder dan zijn maats naar het stortbad na gepalaver met scheidsrechter Philips. Deze referee zette wel wat veel de puntjes op de i, want zelfs ondergetekende vloog uit de neutrale zone. Trainer Ge- rrit De Pauw vroeg nog wat respijt voor zijn ploeg. «Opbouw en afwerking laten nog te wensen over. Ook de vleugelspelers worden nog te veel verwaarloosd Verder moet ik doelman Stevens mis sen en vooral de afwezigheid van Alex Van Boxlaer opvan gen is geen sinekure. Ik loof wel de inrichting van de Beker van het Waasland maar voor ons zijn de donderdagwedstnj- den er teveel aan. We kunnen geen enkele keer trainen zoals het hoort.» Oefenmeester Frangois Da- neel van St.-Gillis was on danks de overwinning toch niet volledig tevreden «Er ontbreekt nog geestdnft in de ploeg. Wij laten de tegen strever nog teveel ruimte. Zon der agressief te zijn moeten de jongens meer drift in het spel tonen. Daar kan de terugkeer van de van SK Beveren over gekomen Dirk De Beule veel toe bijdragen.» Voorstopper Dirk De Beule werd door St.-Gillis aangetrok ken. Een fameuze aanwinst, in feite onbegrijpelijk dat men bij SK die waardevolle pion liet vertrekken. In het kader van de kernuitbreiding van Beve ren zou De Beule zeker niet misstaan hebben. St.-Gillis zal er best bij varen en heeft dat in zijn eerste wedstrijden trou wens ondervonden. Jammer genoeg liep Dirk een barst in het scheenbeen op en zit nu in het gips. Wij zijn ervan over tuigd dat trainer Daneel nog veel plezier aan De Beule zal beleven tot genoegen van de ganse St.-Gillisaanhang FC Eksaarde speelde met: Ed dy Van Rumst - Ivan Smet (Eric Van Damme) - Patnck De Vos - Hedwig Smet - Jules Kint - Dirk Creve- Alex Van Boxlaer - Dirk Lambrecht - Marc Van de Putte - Jozef Van Dries- sche (Peter De Naeyer) en Dirk Verschueren. St -Gillis stelde op Peter Van Hoeck - Walter Vlyminck - Marco Marin - Dirk De Rechter - Guy Dullaert - Luc Bolssens - Eddy Franckaert - Mario Franssens - Raoul De Roeck - Erik Schelfhout en Willy De Kerf. Invallers: Luc Van den Bos sche en Patrick Claessens. (andré) vVa Politieagent Rudy Crets uit Buggenhout is midvw, hendracht Meldert. Hier zit hij vrijwel in een scheidsr terssituatie! (cl Bte tij( Zaterdag 21 augustus om 19.30 u. OL. Burst - SK Aaigem. Ger De Clercq kan voor Peter Herreman en tal van maats de bal nog weg boksen, (per) S.K. Lebbeke heeft enkele dagen trainingskamp achter de rug. Het vertoefde van woensdagavond tot zondagmorgen in een kasteel, eigendom van PSC-minister Charles-Ferdinand Nothomb in Habay-la-neuve, in de provioncie Luxemburg. Met vierendertig was het Lebbeekse gezelschap. Zo een zestien spelers en de rest bestuursleden en uiteraard ook verloofden en echtgenoten van spelers, ledereen bleek tevreden over deze korte periode van weggeweest. Bovendien speelde het weer een positieve rol. Er werd veel getraind. Een flink stukje gegeten (Leo Verhulst gemiddeld iedere ochtend zeven pistolets). En ook af en toe ontspanning. paraat zijn, want dan was het van de groep, Chns t-erket. Op tijd om spelletjes te doen. Daar een bepaalde avond sloegen waren zelfs prijzen aan ver- de drie pallieters Arnold Ma- bonden, kwestie van de spe- rien, Danny Depage en Luc Iers te stimuleren. Naar we Van Hauwermeiren (zij had nadien vernamen bleek Luc den hun vrouwen thuisgela- Van Hauwermeiren als sterk- ten) de weg in naar vrolijker ste uit de bus te zijn gekomen, oorden. Dat mocht wel eens Tegen 23 u. vloog iedereen gebeuren van trainer Fons naar bed, en werden even la- Dreesen. De man die het alle- ter de «vuren en lichten» maal voor mekaar had ge- gedoofd. Tijdens de avondu- bracht, bleek tevreden over ren werd er wel af en toe voor het verblijf en de inzet van zijn enige ontspanning gezorgd spelers. Zondagmiddag ston- Ann Verhulst, verloofde van den die met beide voeten weer Frank Van Den Broeck had de op het Konkelgoed om Racing Luc Van Hauwermeiren g,taar meegebracht. 2ij bege- Boonwijk partij te geven Een Rondom het Kasteel bevindt leidde «gelegenheidszanger» avontuur was voorbij, zich een klein oelenveld. Daar moppentapper, en plezantste E.D.M. werd geoefend, en werden spelletjes uitgevoerd Iedere ochtend om 7.30 u. was het appel aan bed. Dan werd er een halfuurtje aan footing ge daan. Om 8.30 u. stond het ontbijt klaar op tafel, en tegen 10 u was iedereen paraat om naar een voetbalveld te trek ken, zo een 1200 meter ver derop. Uiteraard werd daar een partijtje voetbal gespeeld Tegen 13 u werd het middag maal op tafel gebracht en ge noten de spelers van verpo zing tot half drie Tegen kwart na drie moest iedereen alweer Na de 4-2 overwinning tegen Moerbeke is trainer Rombout van SK al heel wat wijzer en meteen wat meer gerustgesteld. Na de pandoering tegen White Boys is deze zege, met vier voltreffers nog wel, heel welkom. «In de eerste helft heeft Moer- weinig trainingen, dus fysiek beke de kansen benut aan tekort. Laten wij het sportief 100%, vandaar onze achter- stand 1-2 aan de rust. Na de pauze begon het bij ons mee te vallen. Het samenspel klik te, de aanvallen rolden zó uit de mouw en het voornaamste: de doelpunten kwamen nu ook op het bord. Een deugddoend rezultaat.» Toen Emiel de ploeg van Put tenen in handen kreeg wilde hij iedere speler zijn kans ge ven op de plaats die hij ver koos. Zoiets leidde in 't begin natuurlijk naar zoeken en tas ten. Maar de sfeer was zeer goed en het blauwwitte be stuur stond volledig achter zijn trainer. Hij waardeerde ook de medewerking van ex-oefen- meester Willy Vermoens. Vóór de kompetitie aanvangt wil Emiel Rombout iedere speler maximaal kansen geven. Aan hen om ze te grijpen. Trainer Roger Roels van FC Moerbeke prees de eerste helft van zijn discipelen «Ik vond onze eerste helft technisch sterker dan SK. Dit werd konkreet uitgedrukt in treffers van Van Steenhuyze en Baker Na de rust deem- sterden wij echter weg. Te toegeven, de beste heeft ge wonnen vandaag.» SK Lokeren trad aan met: Ste- faan De Bock - Albert Corrijn - Eddy Dhanis - Frank De Schepper (Johan Verhaegen) - Erik Dhert - Karei Gijsel - Keith Baker - Guido Dullaert - K.A.V.D. heeft al enkele suksesrijke en minder suksesrijke oefenwedstrijden achter de rug. Tegen ii S.K. Lebbeke werd het, na een nochtans behoorlij ke prestatie uit de Belgische bekerkompetitie ge- bonjourd. Tegen de derde klasser Ninove speelde het gelijk, en liet het een goede indruk. Vorige 'J zondag werd er in Wetteren gespeeld. K.A.V.D. werd door de tweede provincialer ingeblikt met 3-0 B cijfers. Iets wat logischerwijze niet mag gebeuren. Trainer Borré heeft in ieder geval de tekortkomin- gen kunnen vaststellen. Nu zaterdag 21 augustus om 19.30 u. komt V.W. Hamme op bezoek naar het stadion in Grembergen. Wellicht wordt het een aantrekkelijke wedstrijd, wetende trouwens dat V.W. Hamme behoorlijk voetbal presenteert en een kandidaat op de titel is in de vierde klasse. E.DM. Filip Van Steenhuyze (Gerrie huyze; 1-1 Marc Van Dam Dieleman) - Rudi Saman (Wil- 1-2 Baker; 2-2 Mare Annal fried De Roos) - Marc Van 3-2 Jef D'Haen; 4-2 Marc V Gaever. Damme. Doelpunten: 0-1 van Steen- (an< Na het bijzonder emotievolle seizoen 1981-'82 meen den de leidende mensen bij de groen-witten dat men een hele andere koers uit moest. Gedaan dus met de perikelen met zaaivoetbaliers, want het verbod daar toe staat nu zondermeer in de kontrakten afgedrukt. Verder trok men een man met een «ijzeren» hand aan, een geboren en getogen Sint-Niklazenaar die reeds heel wat verdiensten in de respektievelijke plaatselijke voetbalverenigingen vergaarde. Zijn naam: Lucien Behiels. Het is meteen voor deze vijfti ger de eerste keer dat hij (als trainer) in provinciaal verband terecht komt bij de Puitvoetfor- matie. Samen met Lucien, en na ruggespraak met hem trou wens, kwamen ook enkele nieuwe spelers aangewaaid. Eerste van die nieuwe Boys is Patrick De Keersmaecker. Patrick startte bij de jeugd van Sportkring Sint-Niklaas, kwam verleden jaar terecht bij Herle ving Sint-Pauwels, zat daar S.K. Lebbeke organiseert nu vrijdagavond, ten behoeve van de pers een spelersvoorstelling in zijn klubhuis op het A-terrein Er wordt dan ook een film gedraaid over de suksesrijke dag van S.K. Lebbeke die aan het eind van de maand mei georganiseerd werd. Zondag om 15 u. speelt Lebbeke een oefenwed strijd op zijn veld tegen de Brabantse eerste provincialer Denderzonen Pamel. Dit uiteraard ter voorbereiding op de kompetitie die voor Lebbeke al begint op zaterdag 4 september. Dan speelt het om 19.30 u. op Geraardsbergen voor de punten naar eigen mening wat veel op de bank en ging nu niet zonder resultaat aankloppen bij de White Boys. Het wordt zeker een beslissende stap voor de 22-jarige aanvaller die overi gens in de eerste oefen matchen zeer puik presteerde. Is Patrick definitief bij groen wit dan is dat niet het geval voor de tweede aanwinst Dirk Rooms. Deze van origine mid denvelder komt voor 1 jaar over van Temse, maar heeft in de aanvangsfase van dit sei zoen reeds de tegenslag om gedwongen te moeten rusten met een blessure. De enige niet-definitieve gezel van Rooms is André van der Aa die voor een tweede seizoen bij de Sint-Niklase klub aanzet en waarschijnlijk op meer ge luk hoopt dan jongstleden jaar De eerste berichten over Van der Aa s verrichtingen zijn al thans hoopgevend zodat de slepende kwetsuur wel voorbij lijkt. Naast diegenen die komen zijn er natuurlijk ook enkele die de Puitvoet verlaten en die zijn ook met zijn tweeën, met na me Frank Bruckenburg en William Merckx. Frank kon zich verleden jaar niet totaal doorzetten als laatste man en gaat via ploeg van herkomst S.K Sint-Niklaas naar W.S Meerdonk en William Merckx, die een zeer vaste waarde was in de White Boys-defensie had de unieke kans om hoger op te kunnen en zal het ook proberen waarmaken bij de Kemzeekse Klauwaerts. Na een bijzonder gunstige eer ste oefenweek met twee over winningen 0-3 op De Klinge en 4-0 thuis tegen S.K. Loke ren staan de Behielsjon- gens na afgelopen weekend wel duidelijk weer met de voe ten op de grond. Een drawn (1-1) bij Sporting Sint-Gillis was zeker niet onverdienstelijk maar zondag werd het een zeer ongelijke strijd op eigen terrein tegen Herleving Vrai ne. Deze laatste match ein<' de met 0-3 verlies. Meteen li er weer voldoende werk op 4 plank voor de kersverse fenmeester die zeer duid» stelt dat hij vanaf dit seizot aan een geleidelijke maar g stadige uitbouw van zijn p wil werken. In dit plan kofl een ereplaats in de nakend kompetitie niet voor als no< zaak, maar deze zou natuur^ indien de mogelijkheid voordoet niet worden ge\ gerd. Lucien Behiels wil i ook in deze voorbereidingsï iedere speler zonder vo< qaande rapporten van derd«è(edei beoordelen en heeft, getuig aj|or de zeer druk bijgewoonde tra ningen, heel de spelersgroa weer achter zich. Een feit i zeker, en dat voegen wijz» erbij, de White Boys zullen c 2er a jaar hun woordje meespreketen. in Vierde Provinciale Waas. Magy Mar vliegt Eend Fran; 50 te Pech Maar Louis, wat is er met jou gebeurd? Je loopt op krukken, met een verband om je hoofd en gisteren zag ik je nog wan delen met een knappe blon dine Ja, dat had mijn vrouw ook gezien! Hij wist het Dc vader riep zijn zoon zich en zei ernstig: «Luister eens. jongen, ik de oude zeveraar niet uithi gen. maar je zou toch weten dat er nog wat anders i het leven is dan spelen!» «Dat weet ik, vader, daarol heb ik me laten inschrijven een baskctbalklub!» s de %nze neel ialysis< I een Heyl» tb zoals heeft

De Voorpost | 1982 | | pagina 26