Eendracht Aalst: zwakke prestatie in de kleine finale A.V.D. gevaarlijk op de counter Voor S.K. Sint-Niklaas begint bekeravontuur in Zottegem Kansen bij de vieet Yangara terug uit Alicante w*m jjj i. Aalst: trainingspartner 3en an de Franse )m. ierste Nationaler 01. Rijsel VOETBAL De Voorpost - 20.8.1982 - 27 Op zichzelf is de 4-1 uitslag tegen de gewezen tweede klassers een te onderlijnen resultaat en als men er bijvoegt dat door de Zeelse aanvallers min stens een zestal open kansen werden gemist dan zou men ogenschijnlijk met de prestatie in een hoge boom mogen kruipen. De zaken dienen echter tot hun juiste verhouding herleid te worden, want de Brusselaars kwamen naar Zele met amper een viertal elementen van de kernploeg. Niettegenstaande de rood zwarten vroegtijdig op achter stand stonden door een slordi ge aktie dio begon met balver lies van Bordui en vervolgde met een misverstand in de lokale verdediging had Jonck- heere het eerder gemakkelijk om De Decker te verslaan. Het spel was dan amper 8 minuten oud en nadien kreeg Een dracht geen problemen meer. indien immers de kansen, ge schapen tijdens het vierde kwartier, waren benut ge weest, dan lag een Waterlo in het verschiet voor de Racin- gers. Nu kwamen ze er vanaf met vier voltreffers, waarvan de magnifieke kopstoot van Cooreman en de kanjer van op ruim dertig meter van Bordui toch een speciale vermelding verdienen. Ondertussen zal trainer Van Lerberghe er zich van bewust geworden zijn dat er nog heel wat problemen dienen opge lost te worden om de mogelijk heid te scheppen de prestatie van verleden seizoen te ver nieuwen. Er ontbreekt duidelijk een verbindingsagent in het middenveld en de aanvalslijn schijnt geen scherp in de schoenen te hebben Ook dient betreurd dat Een dracht reeds vroegtijdig met gekwetste spelers heeft af te rekenen en de zware len denkwetsuur van De Braban der dikt de reeks angstvallig aan. Ondertussen hoopt men toe komende speeldag het eerste bekertreffen tegen Malmunda- ria tot een goed einde te bren gen om dan de grote schok tegen Waterschei die waar schijnlijk in de Limburg zal doorgaan zonder veel kleerscheuren tot een goed einde te brengen, (ajz) De ploeg van Eendracht Zele die met 4-1 won van Racing Jet. gh) De aanwinsten van Eendracht Aalst, (per) met de zegen van trainer en Robert G lazer, voor zover lute heerser op het midden- Heylens de voorkeur aan deze laatste konditioneel in or- veld zien we het nog niet direkt de gekwetste spier niet te be- de is om onmiddellijk aan de zitten met de Brusselaar lasten. Hoe dan ook, Aalst slag te gaan. Als zogenaamde Als elementen voor de strijd vond geen enkele tegenzet op «valse» aanvaller op de rech- rondom de middencirkel den- de briljante Zidane die terflank zou Hans Groenendijk ken we verder aan een Ser- Steyaert en C° reeds vroeg in uitgespeeld worden. In de ach- geant, een Yangara, een Kin- de wedstrijd voor een voldon- terste gelederen worden doel- gambo en een Vermeulen, op gen feit plaatste. De rest van man Horvath, Steyaert, Johan voorwaarde echter dat die zich de partij en dan bedoelen Dierickx, Luk Limpens en Ge- volledig inspannen en perfekt we vooral wat te bekijken viel rard Desanghere als de vaste in ploegverband gaan denken tijdens de tweede helft was. pionnen geciteerd Misschien en akteren (abl) wat men sappig noemen kan. rijzen nog wel enkele proble- «kattebisj». Aanvallend bracht Aalst er nauwelijks iets van terecht en buiten enkele flitsen van Geert Van Roy, die alleen predikte in de woestijn, werd de Westvlaamse defensie nooit voor ernstige problemen geplaatst. Oefenmeester Hey- lens liep na het afhaspelen van deze kleine finale met de gekende donkere blik rond en verleide aan de aanwezige verslaggevers dat het voor hem een groot vraagteken blijft hoe een team plots vier kantig kan gaan draaien nadat het in de week voordien duide lijke tekenen van een gunstige progressie vertoonde en tegenstanders als St.-Niklaas en Oudenaarde met zware cij fers inblikte. Nu is het zo dat De Zaïrees Yangara Makusano (aangesloten bij E. Aalst) die verleden week een test aflegde bij de Spaanse profklub Alicante kreeg door de Spaanse klubleiding geen kontrakt aangeboden. Yangara meldde dit met enig spijt aan trainer Georges Heylens die zijn «zwarte ontdekking» stante pede naar Aalst terugriep. Volgens de Aalsterse coach kan deze 24-jarige spits een bruikbaar element worden in de Aalsterse aanval. Nog volgens Aal sterse bronnen wordt de 32-jarige Hongaarse cen trale aanvaller Robert Glazer in de loop van deze week verwacht in de Dirk Martensstede waar hij zijn intrek zal nemen in de Arbeidstraat nr. 27. Georges Heylens hoopt hem te kunnen opstellen in de loop van volgende week tijdens enkele geplande oefen wedstrijden. (abl) r kan- plaai i Café is. De afgt \.V.D. - Eendracht Aalst: 1-1 Wast maalt tegenstelling tot de ontgoochelende verrichting bij tweede provincialer, e Bel- cing Wetteren, liet K.A.V.D. woensdagavond een gunstige indruk tijdens een mdschappelijke wedstrijd met Eendracht Aalst. Het moest wel een veldover- ih lit van de tweede klasser trotseren, maar nam, vooral tijdens de tweede helft Initiatieven. Dat resulteerde in enkele doelworstelingen, die via de counter stand werden gebracht. Tot veel opwindende momenten is het in deze teidstrijd overigens niet gekomen. Eendracht Aalst stond niet voor hete vuren, irom pakte het ook niet uit met pressievoetbal. Het werd voor de tweede er eerder een training in het vooruitzicht van de zware opdracht van 'ond (vrijdagavond) tegen de Franse eerste klasser Rijsel. Daarin zullen de linen in ieder geval gemotiveerder van stapel lopen >r het s recti- lome- egang rijden r+'Vk zich in te graven bood irmonde voornamelijk tij- 'e eerste helft flink weer- Het had in die periode aandacht voor zijn de- die vooral sterk was »uwd rond Eddy Bel Ion. Dendermondse laatste van geen kleintje ver- Hij weet precies wan- hij moet tussenbeide ko en vooral: hij heeft Voor de opponent is zonder moeilijk om de- isting in te nemen. Dat lj ook een tweede klas- -aren en dat werd na ip zonder blozen toegege- Was Eendracht, zoals ge- J globaal genomen de 9 die een veldoverwicht it, dan zou Dendermonde in de tweede helft een keer gevaarlijk aanstel- In die periode regende het istelen en werd het in de ite tijd op het veld een grasmat. Blijkbaar B K.A.V.D. zich beter aan iituatie aan, want het was al op die momenten dat de ingevallen Aalsterse man Van Wilderode een keer voor problemen stel- Dat was het geval langs ik Schepens, Eddy Van Driessche, Dirk Catrysse Itefaan De Wolf. Laatstge- mde nam zelfs de Aalster- loelman een paar keer on zwaar mortiervuur. Opval- was wel dat Dendermon- een paar keer dreigde, na voorafgaandelijke mooie ibinatie. Dat moet allicht trainer Etienne Borré tevreden hebben gesteld. De twee doelpunten die deze aantrekkelijke wedstrijd be kroonden vielen er tijdens de laatste tien minuten. Het Den- dermonds doelpunt was een pareltje Jacques Joris plaat ste zich achter een corner die in bezit kwam van Eddy Van den Driessche. De Dender mondse spits nam het leder op zijn slof en rondde de zaak in de kortste tijd met een doel punt af. Met nog zowat drie minuten speeltijd voor de boeg. kon Kingambo een misverstand in de Dendermondse verdedi- ging met een doelpunt afstraf fen. Globaal genomen liet K.A.V.D. geen onaardige in druk, vooral dan tijdens de tweede helft. Trainer Borré bleek trouwens na afloop te vreden over de verrichting. Langs Aalsterse kant bekeek men de wedstrijd meer als een ideale oefenpartij. Wel vond men Dendermonde in geen geval een slechte ploeg. Wij willen er in deze bijdrage nog even aan herinneren dat K.A.V.D. nu zaterdag 21 au gustus om 19u30 op zijn veld een vriendschappelijke wed strijd speelt tegen de vierde klasser Vigor Wuitens Hamme. Aalst: Horvath (46 min. Van Wilderode). Stallaert, Steyaert, Dierickx (46 min. Limpens). Desanghere, Ser geant, Kingambo, De Bolle (Muylaert) Van Kemseke, Yangara, Van Roy. K.A.V.D.: Verstrepen. Poppe. Bellon, Van der Putten (75 min. De Donder). Verstraeten (20 min. Seghers). Catrysse (75 min. Sterkx). Waegeman, De Wolf. Joris, Van den Dries sche en Schepens. E.D.M. Deze KAVD'ers zullen het dit jaar waar maken, (v) Eendracht Aalst in de aanval, (v) Na een goedgevulde voorbereidingsperiode zijn de mannen van trainer Van den Bergh zondag aan een eerste echte voetbalwedstrijd met enige inzet toe. Hun kampagne voor de Beker van België begint natuurlijk een week vroeger dan de meeste andere tweedeklassers omdat Sportkring pas promoveerde uit derde afdeling. Het leek ons niet ongepast als tevoren. Of dit verba- om even samen met Staf de zend is. lijkt overbodig te voorbije wedstrijden te beantwoorden want een overzien «De algemene in- spelbepalend en vooral de- druk is zeker en vast posi- fensief klaarziende speler tief. Naar het einde van als Leekens is en blijft een onze reeks voorbereidings- onmisbare pion voor de wedstrijden werden we Klaaskens. De kans zit er weliswaar door verschillen- overigens dik in dat Geor- de kwetsuren getroffen wat ges deze week de training vervangingen nodig maak- mag hervatten wat alleszins te. Hierdoor verdwenen de positief is met het oog op reeds gegroeide automatis- de zware kompetitieaan- men wat de kwaliteit van hef. Inmiddels blijven er ons elftal zeker aantastte, ook vraagtekens staan bij Toch blijft bij mezelf de het al dan niet paraat raken zekerheid dat we dit jaar van Peter Van Wambeke. ingaan met een sterke for- Als de sterk op de proef matie die vele elftallen aan kan. Denken we in dit ver- band maar even aan de goeie wedstrijden op Beve- ren en AA Gent, de ge wonnen thuismatch tegen Eendracht Aalst en de dub bele zege ten nadele van Oudenaarde». De wedstrijd tegen AA Gent op verplaatsing blijkt achteraf bekeken wel een bijzonder zware hypotheek gelegd te hebben op het verdere programma. Hier in werd Georges Leekens immers zo deskundig uit het veld getrapt dat Sportkring tot vervangen genoodzaakt was en nooit meer de schwung en kom- binaties in het elftal kreeg gestelde spieren het aan kunnen zou ook de ex-Ze- lenaar de trainingen op vol le kracht hervatten. Betref fende Ton Van Eenennaam blijft het somber gesteld, diens gips werd wel verwij derd maar de kwetsuur scheen nog niet volledig ge heeld. De doktersbehande ling gaat zodoende verder en van hernemen is natuur lijk nog geen sprake. Ook Mare Laroy werd lichtjes gekwetst tegen Club Brugge maar lijkt in zoverre hersteld dat hij de ze week de trainingen weer kan meevolgen. En nu K.S.V. Zottegem De eerstkomende wed strijd is alleszins een prima gelegenheid om het moreel van spielers en supjwrters weer een injektie ten goede te geven. De verplaatsing in het kader van de Belgi sche Beker naar Zottegem is echter zoals elke cup- match onvoorstelbaar en kan alle kanten uit. De in druk van trainer Van den Bergh aangaande deze vooraanstaande bevorde- ringsklub vorig jaar ging KSV na een sterke heen ronde de boot in tegen het onstuitbare Bornem van Jean Janssens is zeker niet mis. Staf heeft trou wens de vriendschappelijke wedstrijd van de Zottegem- naars tegen Lierse van voor enkele weken bijgewoond, waar ze een bijzonder goe de repliek boden en pas np twee strafschoppen tegen met 2-1 verloren. En zon dag ging de Sportkringma- nager kijken naar het der by. eveneens in het kader van de beker, dat Zotte gem tegen Racing Gent over de zoden joeg. Na een boeiende gelijkopgaande wedstrijd nam Zottegem deze hindernis pas na een aantal strafschoppen. Over de opstelling voor zondag wil onze gespreks partner nog niet veel kwijt, alhoewel hij natuurlijk blijft hopen, enkele licht gekwetsten te kunnen her- opvissen. Hoe het ook zij. zondagavond zal Sportkring reeds wat wijzer zijn en zal men bij de geel- blauwen weten of men reeds aan de kompetitie dan wel aan de volgende bekerepisode een ver plaatsing naar S.V. Ware- gem moet denken. M.N. Het is Eendracht Aalst dan toch gelukt door te dringen tot de kleine finale van de Bker van Vlaande ren mede door het feit dat A.A. Gent in diezelfde kompetitie biezonder zwak presteerde en zelfs door Oudenaarde te grazen werd genomen. Maar ook Eendracht Aalst gaf in de strijd om de derde en vierde plaats een zwakke prestatie weg. De Ajuinen moesten in het veld tegen de Guldensporenrapers zonder de Nederlandse aanwinst Hans Groenendijk. Die liep een lichte kwetsuur op tijdens de opwarming en gaf er Heylens nog een drietal weken respijt heeft om naar de ideale samenstelling te streven al hoewel het een publiek ge heim is dat hij nu reeds met een typeploeg in het achter hoofd rondloopt tijdens de oe- fenstonden. Voor de aanval worden nu reeds de namen gefluisterd van Geert Van Roy men voor het middenveld. Voor zover we hebben kunnen vaststellen loopt in de Aalster se voetbalrangen nog steeds geen spelmaker rond a la Jean Arnolis in zijn beste jaren. De konditie van De Bolle en voor al zijn inzet zijn o.i. stukken beter dan verleden seizoen, maar als strateeg, als de abso- E. Zele - Rac. Jet 4-1 erdfl leden vrijdagavond om 20u. is de Franse eerste lationaler Olympic Rijsel te gast in het P. Cornelis- arex l,ad'on te Aalst om een oefenwedstrijd af te haspe lt Bn tegen Eendracht Aalst. Oefenmeester Heylens vijze »opt de nieuwe Hongaarse aanwinst Robert Gla- 3n d*er aan het Aalsterse publiek te kunnen voorstel- rekejen. Administratief is de overeenkomst van deze as. tfagyaar geregeld en tevens werden per ijlbrief de War rtiegtuigbiljetten naar Gyor opgezonden. Voor de iendrachtspelers kan deze konfrontatie met het Frans voetbal een leerrijke test worden. In Frankrijk is de kompetitie al een week gestart en volgens 10 1 onze inlichtingen demonstreert het totaal professio- jkneel ingesteld 01 Rijsel al een benijdenswaardige ltj,a fysische konditie. E. Aalst - 01. Rijsel wordt beslist oeti ten interessante partij voetbal tijdens dewelke crsiHpylens wellicht zal starten met zijn «type-elftal» >ctta zoals hij het al een paar dagen in zijn achterhoofd heeft. aro (abl)

De Voorpost | 1982 | | pagina 27