K.A.V.D. (miniemen) en Lutterzele (knapen) j winnen finale Zevende juniorestornooi van FC Doggen Erembodegem: Opnieuw een meevaller! P.S.V. Eindhoven verdiend winnaar van UEFA-tornooi in Sint-Pauwels umm De vlucht van de week Stekens sportweekeinde op video Tijdelijke weersverbetering )vermere. Ze schoten din, is c Hamme), Johan Copm\ gel kens (E. Zele). Afarcldden Mr he beilijk VOETBAL 28 - 20.8.1982 - De Voorpost Jeugdtornooi S.K. Grembergen Het jeugdtornooi van S.K. Grembergen is bij de miniemen gewonnen door K.A.V.D. en bij de knapen door Lutterzele. De miniemen van K.A.V.D. wonnen de finale met 1-0 tegen Sparta Buggenhout. De knapen van S.K. Grembergen moesten in de finale wedstrijd het onderspit delven tegen Lutterzele. Een schaduwzijde in dit tornooi was het niet komen opdagen van de knapenploeg van Rapide Lebbeke. Iets wat in Grembergen niet in dank werd aangeno men. Begrijpelijk trouwens. Uitslagen schiftingswedstrijden Grembergen-Appels 1-1 Lutterzele-KAVD 0-8 SK. Grembembergen-Bug- genhout 0-1 Lutterzele-Grembergen 2-1 Grembergen-Lutterzele 1 -2 (finale) KAVD-Sp. Buggenhout 1 -0 (finale) (Wie de doelpunten scoorde, werd ons door de organisato ren van S.K. Grembergen niet medegedeeld). OPSTELLINGEN Appels: Raphael Heyvaert, Eddy Be- wins, Gert Van Den Broeck, Stefaan Willems, Rudy Verbe- ke, Peter Van Hauwe, Dany Van Hauwe, Alain Goossens, Gunter Van Den Berghe, Peter De Proft, Swen Tierlinck Grembergen: Peter De Bonte, Mare Nobels. Ferdy Van Peteghem. Ferdy Leybaert, Johan Dierickx, Jo De Vriendt. Marnic Heyman. Kris Van Damme, Bart Schol- liers, Kurt De Vare, Johan De Lentdecker (Karl Vlaeminck, Bart Tonnelier, Jan Boon.) Lutterzele: Steven Van Welenberghe. Re ne Huyck. Hans Van Der Smissen, Sven De Ridder. Geert De Proft. Kurt Brussel mans, Koen Schelfhout. Jur- gen Van Beveren, Bert Moens, Danny Abbeel, Bart Verbeeck (Tommy Meysman) K.A.V.D. Wim Smekens, Franky Baeyens, Kris Van Driessche. Rik Janssens, Joeri Rob- brecht, Dennis Heuvinck, Kris- tof De Lathouwer, Jurgen Roe- landt, Pascal Stalmans, Benny Bauwens. Alain Muysewin- ckel. (Steve Mertens, Mare De Brabander, Dany Gevaert). Lutterzele: Franky Huyck, Eddy Verdickt, Dirk De Zwaef, Yves Segers, Kris Van Beveren, Peter Boon, Steven Reid, Peter Moens, Steven Van Damme, Marnix De Proft, Kamiel De Wolf (Benjamin Pieters) Buggenhout Tony Sarens, Steven Lem- mens, Andy Wauters. Franky Van Assche, David Callaert, Rony Maes. Joel Van Dam. Comelis, Nico Qe Valentino's uit Overmere kochten negen nieuwe spelers maar verloren met 3-0 tegen SK C iGuveWiilPm<;ai^»ovinre^, h keer in eiSen doek De nieuwelingen zijn Maurice De Geest (E. Laarne), Henri D'Hoey (VW tus, Jan Van Droogenbroeck) ^St ketteren), Alex Rogiers (Lokerse SV), Ronny Van Laere EksaardeFreddy Meyskens EDM Malsche (VW Hammeis de nieuwe trainer, (jj) Het juniorestornooi van FC Doggen tijdens het hal- foogstweekend begint stilaan een goede en aange name traditie te worden in Erembodegem. Ook dit jaar is dit sportgebeuren uitgegroeid tot een echt sportieve (en financiële) topper met een zeer ge smaakt voetbalvertoon. Vier klubs namen er aan deel: E. Aalst, Rac. Haaltert, Juv. Schoonaarde en vanzelfsprekend de inrichtende klub FC Doggen. Tijdens de match Herdersem-Baardegem leek het plots alsof de Baardegemse doelman zijn heil ging zoeken in de vlucht. Volgens onze fotograaf had hij in deze faze niet het minste benul van waar de bal was. In elk geval een eigenaardige situatie, (per) De Stekense sportraad blijft in de goede zin verder werken, ondanks het feit dat deze adviserende raad eigenlijk nog niet officieel erkend is van hogerhand. Ook ondanks het feit dat meerdere sportverenigingen van groot-Stekene deze raad niet of nauwelijks als bestaande beschouwen én dat een deel van de overige sportklubs zich enkel en alleen laten aansluiten om een deel van de subsidiekoek te kunnen binnenhalen. Want... wordt er niet gezwaaid met: «Wie niet aangesloten is bij de sportraad zal volgende keer géén subsidie meer ont vangen»? Gelukkig zijn er ook nog sportverenigingen al thans de afgevaardigden daarvan die het wél goed voorhebben met de sportraad en die bijna tel kens aanwezig zijn én zich ook inspannen om deze «advizerende» raad voor goed van de grond te krijgen. Tijdens een vorige verga dering had de raad de sta tuten herwerkt en goedge keurd. Enkel artikel 14 gaf toen enige diskussie, daar klubs van oordeel waren dat zij recht hadden op meerdere stemmen. Uit eindelijk werd ook dit bij gelegd omdat men bij even tuele opsplitsing géén voor deel meer zal hebben in de toekomst, gezien de sportraad verwacht (hoopt) dat de volledige subsidiere geling aan deze raad zal worden toevertrouwd. Dus... wie geen puntensys teem kan voorleggen zal dan ook geen toelage meer kunnen krijgen. Na die vergadering werden dan ook verwittigingen ge stuurd aan de klubs die af wezig bleven tijdens de laatste drie algemene ver gaderingen. Dit in toepas sing van de goedgekeurde statuten. Van vijf klubs kwam daar op een gunstige reaktie. maar één klub aanzag de verwittiging als een drei ging tot uitsluiting. Deze klub betwistte dan ook het recht van de raad om de statuten te wijzigen. Iets wat door de sportraad ten overvloede werd weerlegd en waarmee de aanwezigen het volmondig eens waren. De afgevaardigde van het liefhebbersvoetbaltornooi bleef echter bij zijn eis: zoveel stemmen als er klubs aangesloten zijn bij het tornooi. Bij niet-inwilli- ging denkt de afgevaardig de aan splitsing teneinde voordeel te hebben bij sommige stemmingen zoals b.v. de verkiezing van de sportlaureaten. Film sportweekeinde Ook het eerste «Sport weekeinde van Stekene» dat ondanks de gemaakte fouten toch véél positieve reakties meekreeg kwam nog ter sprake. De totale kosten bedragen uit eindelijk bijna 24.000 fr die zullen worden gedragen door de sportraad. Maar interessanter is het feit dat er tijdens dat weekeinde een film werd gedraaid over de aktiviteiten ter plaatse. Deze film is verto- nensklaar en iedere ge ïnteresseerde klub kan de ze film in eigen lokaal be kijken voor slechts 250 fr per avond. De «première» van deze sport(ieve) videofilm was oorspronkelijk gepland voor de maand juni ter ge legenheid van een «etentje- met-gezellig-samenzijn», als afleiding tijdens het aperitief. Wegens gebrek aan belangstelling zal het etentje én dus ook de geplande première niét doorgaan. De «uitgestelde eerste voorstelling» van de film zal nu plaats hebben begin september, na de volgende algemene verga dering van de sportraad. De BeEr Zaterdagnamiddag 14 augus tus om 14 uur werd de aftrap gegeven van de eerste wed strijd: FC Doggen - Rac. Haal tert Deze match begon zeer goed en er werd snel gevoet bald. Nochtans kregen de Erembodegemnaars een koud stortbad toen op de vijftiende minuut een «stom doelpunt» viel en enkele minuten later een strafschop onverbiddelijk omgezet werd door de Haal- tertse jongens. In de tweede helft viel er nog een derde doelpunt, zodat Rac. Haaltert uiteindelijk het pleit won met 0- Even later, het was toen 16.15 stonden E. Aalst en Juv. Schoonaarde tegenover me kaar Deze tweede match was buitengewoon spannend en tot in de slotminuten van de wedstrijd bleef het scorebord onaangeroerd, steeds op 0-0. De Aalsterse doelwachter Van Gent bleek wel in prima kondi- tie en speelde fantastisch. Toch werd het noodlot hem fataal toen hij in de slotminuut een kleine fout beging en Juv. Schoonaarde het winnend doelpunt kon scoren. Zo wer den de bordjes uiteindelijk op 0-1 gebracht, wat meteen het einde betekendé van de boeiende wedstrijd: een ver rassing voor de talrijke toe schouwers. Zondag 15 augustus werd dan om 14 uur eerst de troosting gespeeld tussen FC Doggen en E. Aalst: een aangename wedstrijd die heel wat suppor ters op het Doggenterrein heeft samengebracht. Deze wedstrijd, onder leiding van de heer Dufour, was gelijkop- gaand en eindigde op een 0-0 stand. De beslissing moest dus vallen via het trappen van vijf strafschoppen. En hier haalden de Aalsterse spelers tenslotte de bovenhand... Vervolgens werd om 16.15 u. onder leiding van de Heer Vij verman Hilaire. de finale aan gevat tussen Rac Haaltert en Juv. Schoonaarde. Ook deze finale werd een boeiende wed strijd waarin beide elftallen, om de beurt, aan bod kwa men. Op het ogenblik dat iedereen al dacht aan een af rekening via strafschoppen, viel in de slotminuten het win nend doelpunt van Rac. Haal tert, zodat deze ploeg dan ook de finale van het T juniorestor nooi op haar naam kon zetten. Na de finale werd aan de vier klubs en hun afgevaardigden een smakelijk etentje aange boden. En vervolgens werden de trofeeën aan de klubs over handigd door niemand minder dan de Aalsterse schepen An nie De Maght. de heer Gilbert Bourlon en de heer Jaak van der Steen. Een pluim aan deelnemende ploegen van het tornooi voor de echt sportieve sfeer! De inrichters hadden ook nog een trofee voor de fairplay voorzien. En deze werd dan, met meerderheid van stem men, toevertrouwd aan het zeer tuchtvol elftal van Een dracht Aalst. Bovendien werd er nog een erepenning toegekend aan de beste speler van het tornooi. En die werd dan overhandigd, onder luid applaus, aan speler Johan Dierickx van Juventus Schoonaarde. Om de fijne sportnamiddag van FC Doggen passend af te ronden werd ook aan de scheidsrechters Dufour en Vij verman een speciale vermel ding met erepenning toege wezen. Alle aanwezige supporters en toeschouwers waren uiterst te- De nieuwe spelers van SK Overmere: Willy Raemd ^eSer (Robur), Yvan Cornand (SK Aalst) en Eddy Vervaei Lokeren). vreden over het verloop van Dorters en symoathisante het tomooi diegenen die zich hard hel Dank aan de deelnemende ingezet tot het welslagei klubs, de heren scheidsrech- deze zevende halfoogsttt ters, de schenkers van de tro- in Erembodegem1 feeën, de bestuursleden, sup- (D.B./V.1 Voorzitter Roger Roggeman overhandigt de schaal aan de winnaars van het Uefatorm ingericht door Sint-Pauwels. SK Aalst - SK Vlier zele 2-2 Dirk Leroy, vorig jaar inaktief en vroeger uitgeleend aan het kamptoenspelende Melden, mag juichen nadat hij zijn ploeg op 2-0 bracht (per) Zoals in onze vorige editie meegedeeld ging in Sint-Pau wels afgelopen weekend op zaterdag en zondag het bijna vertrouwd geworden interna tionaal tornooi door dat inge richt wordt door het bijzonder aktieve jeugdbestuur van het plaatselijke Herleving. Zaterdag was er ondanks het goede weer niet het verwachte volk hoewel de dan af te wer ken kwalifikatiematchen best aardig waren om volgen. Eerst moesten Beveren en Ant werp tegenover mekaar en dat werd een ongelijke strijd in het nadeel van de Bosuiljon geren. Doelpunten van Staes en Cuypers zetten geel-blauw al vlug op het pad naar de finale en wanneer even na rust de beste man op het veld. de Molukker Shoelbas Gampat. een razend knap lobdoelpunt lukte, zwalpte de Antwerpfor- matie. Gelukkig (voor hen) konden ze toch nog de zoge naamde eer redden na een goedkope strafschop Sjjortkring Beveren achtte het dan meer dan welletjes en bracht de skore nog in bewe ging door toedoen van een stijlrijk schot van Patrick Ma rien Eindstand 4-1 en Beve ren naar de finale In de tweede schiftingswed strijd moest de andere Wase formatie en net als Beveren vaste deelnemer aan dit Pau- welse tornooi S.C. Lokeren de grasmat op om de jonge tegenstanders uit Eindhoven te bekampen De Waaslan- ders waren vooral in de eerste helft de beteren en hielden de P.S.V 'ers duidelijk van zich af met een stevige zonedekking en dito fysiek meesterschap Hoe vooral het broederpaar M'Buyu ook zwoegde, de voorlijn bleef onmondig. De Noorderburen hielden warem pel stand tot de 70ste minuut wanneer een ver opgerukte De Bolle van de sokken werd gelopen, en aanvoerder Dimit- n M'Buyu deze unieke penalty kans niet miste. De Loker- naars waren vanaf dat mo ment iets té overmoedig en permitteerden zich te veel in de zone voor hun doel. Twee minuten voor het einde op de 78ste minuut, want in dit tornooi werd de duur van een wedstrijd vastgesteld op tach tig minuten werd dat ook afgestraft door de kwikzilveren Erik Clijnk. Meteen moesten de strafschoppen de beslis sing brengen en dat werd on gelooflijk maar waar gewon nen door de Nederlanders met 5 tegen 4. De finaledag Op zondag viel dan de ontkno ping van dit tornooi dat met een in totaal achthonderdtal verkochte kaarten nog een heel eind achterlag op de ver wachtingen. Eerst kwam de zogenaamde vertroosting tus sen Lokeren en Antwerp Wat de rood-witten er ook in deze wedstrijd van bakten was wer kelijk niets anders dan een troosteloze bedoening Ge lukkig was Lokeren heel wat beter geïnspireerd, maar maakten twee Wase treffers van achtereenvolgens De Bol le en Dimitri M'Buyu de twee de helft eigenlijk totaal over bodig. Voor heel wat aanwezigen bleek de lol eraf wat de finale aanging Hoe moesten die broekies uit Eindhoven het ooit klaren tegen de gedoodverfde favorieten uit Beveren Die desinteresse maakte alaauw plaats voor verwondering want de ploeg uit de lichtstad had wellicht van haar zaterdag match wat opgestoken en pak te uit met een goed opgezette dekking van de Jonge Leeu wen. Hierdoor werden vooral aanvoerder Messagie en draaispil op het middenveld Gampat van nabij gescha duwd Kwam daar nog bij dat de geel-blauwe defensie alles behalve overtuigde met vooral doelman Rysbrach en laatste man Van Overloop in een min dere dag. Na enkele door de Nederlandse spitsen verkwan selde kansen, ging het Bever se sluitstuk even voor het hal fuur in de fout. Hij kreeg de bal niet goed onder kontrole en de goed mee opgekomen Leon Elie kon binnentippen Ook na rust was de goeie wil maar het totale onvermogen tot goeie kombinaties van de Waaslan- ders typerend en konden de Hollanders nog enkele keren gevaarlijk tegenbjeken In het laatste kwartier bleken de P.S.V.-jongens evenwel door hun beste stof- heen, maar zelfs dan bleef alle gevaar vanwege S.K. beperkt tot schoten uit de tweede lijn Als of het was afgesproken werd een ultieme doorbraak van de Eindhovenaars afgerond Om dat de defensie van S.K Be veren op dat moment alle mo gelijke mensen naar voren joeg, vond een middenvelder van de tegenpartij er niet beter op om een lange rush te star ten Hij schoof ook nog behen dig tot bij Peter Wijnen die het vonnis voor zover nodig ijs koud voltrok 2-0 Direkt na dit doelpunt blies de scheidsrech ter af Nog even de tornooiwinnaar van nabij Dat betekende meteen dat na Lokeren in 1980 en Beveren in 1981 de derde uitgave van dit UEFA-tornooi gewonnen werd door de verrassende elf uit Eindhoven. Wat deze ploeg betreft is het immers niet over bodig om aan te stippen dat alle jongens tussen 15 en 17 jaar waren. Een verschil in leeftijd met hun Belgische kol lega's dat nooit op het veld tot uiting kwam, want deze Hop- landse «jongentjes» waren stevig uit de kluiten gewassen. Ook goed om weten is dat deze mannen nog maar een veertiental dagen geleden de trainingen hebben hervi als nieuwe trainer de niet totaal onbekende Ja< Wit hebben. De vergt voetbaleminentie die voorgaande jaren nog in eerste klassevoetbal was| wikkeld bij onder andere se en R.W.D.M. Tot slot een woord van lof' de organisatoren die weer piekfijn regelden enl der andere de door hi opgetrokken nieuwe chali kleedkamers voor het gebruik namen. Volgend opnieuw afspraak in de V< dreef met een nog aantri lijker affiche en vooral volk!? M Onze weersverwachting Het weer wordt in het weekend wat vriendelijker Vandaag vrijdag blijft ons land nog in een polairi maritieme luchtmassa. Hierin komen naast opkla ringen ook buien voor waarbij onweer mogelijk is t I De wind waait overwegend matig tot vrij krachti; 1 uit west tot noordwest. De middagtemperatuu r wordt daarbij niet veel hoger dan 18 a 19°. Inmic dels vormt zich boven het zuidwesten van Frankrijif een hogedrukgebied. Dit systeem zal geleidelijk onT weer gaan bepalen. Zaterdag wordt er al flink wal meer zon verwacht, hoewel er in de namiddag nof een kleine kans op een bui bestaat. DonderdagnJ middag wezen alle computers op de komst van eel nieuwe regenzone voor zondag. Onze hoop il evenwel gevestigd op het Franse hogedrukgebied el dat zou wel eens sterk genoeg kunnen blijken oi| die regenzone op veilige afstand te houden, wat mei zich brengt dat we voor zondag op mooi weel tippen, waarbij het 22 a 24 /.al worden. tenminst| als het genoemde hogedrukgebied ons en feestvi rend Dendermonde niet in de steek laat. (edml

De Voorpost | 1982 | | pagina 28