K. Grembergen dermaal produktief Chris Dierickx weer de prijsschutters de finale Red Star Haasdonk en V.K. Tielrode nog niet in de provincialer Baasrode lemd iegem-Gijzegent •rui et VOETBAL Beker van het Waasland De Voorpost - 20.8.1982 - 29 veel moeilijkheden had om de puntjes te behalen ten nadele van Klein Laar (2-0) Door de ze regelmaat rukken de man nen van trainer Ruymbeke op naar een (gedeelde) tweede plaats en zullen ze zeker elk foutje van leider Tielrode be nutten. 'Ook Herleving Sint- Pauwels pakt zonder groots te zijn de puntjes regelmatig in: donderdag moeizame 0-2 winst bij Klein Laar en dinsdag (verschoven van zondag door dat het terrein niet vrij was) op eigen plein een overdreven puntje, na waardeloze negen tig minuten voetbal tegen een sterk gewapend Jong Vlaan deren. Onderaan lukten zowel Sport kring Kallo (eerst 0-4 op Meer- donk en dan een forfaitover winning thuis tegen Excelsior) en de reserven van Vigor Wui- tens Hamme een ware remon te (V.W. won eerst met 0-5 bij Excelsior en overwon zondag Meerdonk met 3-1). Daarmee hebben we ook de bijzonder zwakke broertjes niet alleen uit de reeks maar uit de hele Beker van het Waasland, edi tie 1982 genoemd: enerzijds Excelsior dat te kampen heeft met zware bestuurlijke proble men en W.S. Meerdonk dat er niettemin vast op rekent een stevige ploeg tussen de lijnen te brengen tijdens het komen de seizoen, dat vereist wel zwaar leergeld deze weken Klassement in reeks II: I Tielrode met 7 punten 2. K.S V. Temse en Eendracht Bazel met 6 punten. 4 Olympia Rupelmonde en Herleving Sint-Pauwels met 5 punten. 6 Jong Vlaanderen Kruibeke. Sportknng Kallo. V.W. Hamme (res.) en Heikant Zele met 4 punten elk. 10 Klein Laar Vrasene met 3 punten. II Excelsior Sint-^iklaas en White Stars MeerWnk met 0 punten. van de Denderstreek Grembergen, vorige week met negen doelpunten de produktiefste ploeg, ook nu weer vier keer tot scoren. Chris Dierickx nam weerom twee voor zijn rekening. De beker van de Denderstreek leverde deze knaap al vijf doelpunten op. Wanneer hij dat ook in de kompetitie otenth, is dat wel hoopgevend voor S.K. Grembergen. Eendracht St.-Gillis had wel opp el geluk tegen Sparta Buggenhout, dat het niet zo slecht doet, als velen MareIdden verwacht. S.K. Lebbeke pakte deze keer uit met zijn eerste elftal, daar het vorige week met zijn reserven in lijn kwam. Het was dan ook een waardemeter voor Racing Boonwijk. Al met al werden er in deze bekerronde weerom behoorlijk wat goals tot stand gebracht. Q heeft het naar tweede provin- diende zege voor de thuis- ciaal gepromoveerde F.C. ploeg die opvallend gemoti- 0 Wieze duchtig op zijn broek veerder speelde dan zijn op gegeven. Zeker geen onver- ponent. Bij Wieze ontbrak de inzet. Bovendien werd er te veel ge- bakeleid onderling. Dat werkt de verstandhouding geenszins in de hand. Ook het te vaak aanvechten van scheidsrech terlijke beslissingen komt de ploeg geenszins ten goede. Allemaal factoren die verme den kunnen worden. Wieze liet in geen geval een goede in druk. Het moest meestal het initiatief aan de thuisploeg la ten. Die kwam rond het haïfuur op winst langs Wim Moens. Kort na de hervatting verdub belde Marcel De Cock de cij fers. In de slotminuten kon Marc Van Keer de eindstand vastleggen. Een opvallend flin ke wedstrijd speelde de Baas- roodse invallersdoelman Gino Ringoot. Hij verving titularis Guido De Valck met een bie- zonder goed gevolg. Bij Baas rode ontbraken anderzijds nog Luc Van Der Vreken en Eric De Decker die nog in vakantie zijn. Wieze stelde het zonder Marc Van Der Jeugt (wellicht nog voor verschillende weken) en Luc De Meersman, evenals Van Der Jeugt, gekwetst. Ook de nieuw aangekochte Van De Walle ontbrak nog op het ap pel. Globaal gezien dus nog wel iets te vroeg om klonklu- sies te trekken. Appels Lutterzele 2-1. Er waren wel enkele harde duels in deze derby, (vh) Oudegem 2 Gijzegem 1 S.K. Oudegem won de derby met nipte cijfers. Het speelde in de eerste helft met meer overtuiging. Toch waren het de bezoekers die het eerst tot scoren kwamen. Maar nog voor de rust kon nieuweling Rudy Goossens de stand in evenwicht brengen. Na de her vatting domineerden de be zoekers licht, maar bleek Ou degem toch het gevaarlijkst te zijn op de counter. Het was trouwens op een dergelijke uit val dat Chris Vercauteren de eindstand en meteen de over winning kon vastleggen. Te vermelden valt dat het in deze match af en toe tot een paar harde duels kwam. Maar dat is nu eenmaal normaal in een derby. Zeker wanneer Oude gem en Gijzegem met mekaar in de clinch gaan. Sparta Appels heeft op eigen veld het onderspit moeten del ven tegen F.C Lutterzele. In de Appelse voetbalkringen voert men hiervoor wel ver zachtende omstandigheden aan. Verschillende titularissen ontbraken op het appel. Peter Pieters, Patrick Cool en De Mey bleken gekwetst. Eric De Roover was op reis en Etienne Sterckx had andere verplich tingen. Tijdens de eerste helft verliep de partij eerder gelij- kopgaand Na de rust bleek Lutterzele offensiever van sta pel te lopen. Dat resulteerde ook in een doelpunt dat via een vrijschop door Eddy Van Puyvelde werd tot stand ge bracht. In Appels zei men ons dat eens alle titularissen gere cupereerd men zeker en vast tot flinke resultaten zal komen Meldert 2 K.A.V.D. (res.) 1 Twee opéénvolgende neder laag van het Dendermondse invallersteam. Deze keer te gen tweede provincialer Een dracht Meldert. K.A.V.D. kwam nochtans in de eerste helft op voorsprong na een strafschop die Tonny Colle- waert had omgezet. Een vinni ger spelende thuisploeg zou nog voor de rust op gelijke hoogte komen langs Van Her- reweghe en dit op kopstoot Na de hervatting dwong K.A.V.D. enkele rijpe doelkan sen af. o.a. langs Alain Ver- straeten. Geleidelijk aan nam de thuisploeg het initiatief wat resulteerde in een tweede doelpunt langs Gilbert Chris- tiaens en metéén ook de ver diende zege. Opdorp o Grembergen 4 S.K Grembergen heeft ander maal zijn productiviteit onder streept Vorige week scoorde het op zijn terrein negen keer. Op het veld van Red Star Op- dorp kwam het vier maal tot scoren. S.K. was doorlopend de baas. dwong geregeld kan sen af. en kwam voor de rust twee keer tot scoren Auteur van die voltreffers was ander maal Chris Dierickx Twee keer scoorde hij met het hoofd. Een eerste keer op aangeven van Guy Verschelden Later na een center van Guido Cat- rysse. Na de hervatting bes tendigde Grembergen zijn overwicht. Het had toen ook enkele vervangingen doorge voerd. Zo wisselde De Waele. Hofman en Valere Van De Ne- ste de plaats voor Danny De Donder. Stefaan Mertens en Leo Van Cauwenberghe In die tweede helft dreef Grem bergen verder de stand op, tot 0-4, twee doelpunten die Jan Van Damme tot stand bracht. SK Aalst - SK Vlierzele 2-2. schieten! (per) Slechts één keer in die negen tig minuten diende doelman De Lathouwer zich te reppen. Hij deed dat voortreffelijk Deze taktiek ontbrak het vorig jaar aan de ajuinen: op doel St.-Gillis Buggenhout 2 Sparta Buggenhout liet, on danks de nederlaag, toch een behoorlijke indruk in St.-Gillis Dendermonde. Het kwam zelfs in de eerste helft op voor sprong langs Patrick Verhey- den. Deze speler zou nadien nog auteur worden van een tweede Buggenhouts doel punt. Bijna kwam Buggenhout op 0-3 maar de strafschop die het toegewezen kreeg werd gemist door Hedwig Tilley. In de tweede helft zou St.- Gillis in twintig minuten tijd tot drie keer toeslaan. Eerst kreeg het een hulpje van Walter Hey- vaert die zijn eigen doelman te grazen nam. Nadien scoorden Ronny Van Den Steen en Leo Putteman. In ieder geval een gevleide zege voor de Een- drachters. deze derby waarvoor het trou wens tot de laatste minuten van de wedstrijd moest wach ten. De thuisploeg kwam wel vroeg op voorsprong langs Heestermans Deze stand bleef tot een flink stuk in de tweede helft ongewijzigd. Na dat Schoonaarde op gelijke hoogte was gekomen, kon Ed dy De Winter in de slotminuten de winninggoal tot stand brengen Derde speeldag zondag 22 augustus 16 u. Reeks A K.A.V.D. - S.K. Herdersem Buggenhout - Baasrode Baardegem - Opstal Wieze - Oudegem TK Meldert - Opdorp Gijzegem - SK. Lebbeke Grembergen - Appels Boonwijk - E. Meldert Lutterzele - St. Gillis REEKS B FC Denderleeuw - Dender- houtem Okegem - Heldergem Denderleeuw - Moorsel Iddergem - Haaltert Erembodegem - W. Moorsel Doggen - Welle Sp. Lebbeke - Kerksken Reeks C Meerbeke - Deftinge Geraardsbergen - Sp. Ge- raardsbergen Pollare - Oudenhove Bonanza - Moerbeke Mana-Lierde - idegem Voorde - SV Outer Overboelare - Schendelbeke Winnik - Ophasselt Reeks D Berlare - SK Wichelen Houtem - SK Overmere Schoonaarde - Borsbeke Overmere - SK Aalst Westrem - SK Aalst Westrem - Massemen Vlierzele - Houtem Schellebelle - Serskamp Oordegem - Hofstade Smetlede - Bavegem E.D.M. Lebbeke Boonwijk S.K. Lebbeke, vorige week met zijn invallers, pakte deze keer uit met zijn eerste elftal. Toch werden de derde provin- cialers niet van het kastje naar de muur gespeeld, zoals som migen vooraf hadden ver wacht. Lebbeke stond aan de rust met 2-0 op voorsprong, doelpunten die Chris Ferket en Luc Van Hauwermeiren had den tot stand gebracht. Na de hervatting nam Ferket nog eens twee goals voor zijn re kening. terwijl ook Frank Van Den Broeck een doelpunt op zijn actief schreef. Boonwijk kwam tot scoren langs Pierre Moerenhout. Wichelen 2 Schoonaarde 1 Wichelen won met nipte cijfers Sint-Gillis-D. - Buggenhout 3-2. De Buggenhoutse doelman Tilley bracht redding voor zijn ploeg, (vh) De ploeg van SK Oudegem. (vh) De ploeg van Eendracht Sint-Gillis, (vh) De ploeg van Gijzegem. (vh) De tweede week bekeren in het kader van de Beker van het Waasland heeft dan wel geen totale kente ring gebracht in de beide reeksen maar toch maak ten enkele ploegen ervan gebruik om hun kansen voor de finale en hun puntenaantal wat op te vijzelen. In reeks I gaat het tussen Vrasene en Haasdonk Van de eerste ploeg mag dat als normaal worden be schouwd, de mannen van trai ner Goemaere hebben immers niet voor niets hun plaatsje in tweede provinciale heroverd en willen in deze reeks ook een goeo figuur slaan. Na het kleine schoonheidsfoutje een puntendeling thuis tegen Kieldrecht van verleden week hadden de Herleving- boys donderdag een goeie verrichting in petto tegen de Klauwaerts. Met goed bewe gingsvoetbal en doelpunten van de twee Luk'en (Daele- man en Van de Vijver) sloegen de wit-zwarten behendig toe. De mannen van René Ver niers hadden hiertegen bitter weinig in te brengen. Zondag bewezen de Vrasenaars dan eens te meer de verbeterende forme door op verplaatsing White Boys in de tweede helft op drie doelpunten te trakte ren: alweer tweemaal Luk Daeleman een eigen talent uit de Vrasene «school» en een goal van de uit verlof weergekeerde Ludo Lardenoit. Van de Red Stars voorlopig ook niks dan positief nieuws want hoewel iedereen dacht dat rood-geel gauw de leiding in haar reeks zou verliezen, bevestigen de jongens van Raymond Rooms de verbeter de slagorde hoewel de tegen standers in afgelopen week nou echt niet zoveel voorstel den Donderdag kreeg Herle ving Sinaai er op eigen terrein met vijf doelpunten verschil van langs. Hierin had de nota bene reserve Jean-Pierre Pannecoucke meer dan één voetje, want hij moest reeds inkomen voor de met tandzor- gen gekwelde Verstraeten. Jean-Pierre Pannecoucke was zelf goed voor twee doelpun ten en akteerde zeer autoritair op zijn strook, de overige doel punten kwamen er via Kleber Maes (bijzonder goede oudste Star met zijn 31 jaar), Luk Catthoir en Danny Caluwé Naar het einde toe moest ook Luk Van Moeseke enkele ke ren gepast ingrijpen en dat deed hij ook met zijn gekende klasse. Zondag ging het voor de Ster- ploeg dan op eigen veld tegen het evenmin groots gestarte Sportkring Lokeren. Doordat de spelers het klaarblijkelijk al te licht opnamen en minder temjx) in hun spel staken was het maar een lauwe wedstrijd, die even voor rust demarreer de wanneer de gasten na een goeie eerste tegenstoot tot skoren kwamen. Na de pauze bleken de vervangingen toch iets op te brengen want de ingebrachte Lieven Verhelst zorgde voor de gelijkmaker terwijl naamgenoot-voorstop per Mark (Verhelst) naar het einde toe een goeie center van de andere doublure De Kinder omboog tot de winninggoal Dat betekent dat de Haas donkformatie nog steeds (en ze zijn de enige!) het maximum van de punten heeft ofte acht op acht. op één leng te gevolgd door Herleving Vra sene. Of Haasdonk met nog twee makkelijk uitziende matchen donderdag tegen SK De Klinge en zondag uit op Verrebroek nog iets kan miskomen is nu de vraag. Achter de losgeslagen reeds genoemde ploegen, volgen White Boys en Sporting Sint- Gillis. De Puitvoetenaars heb ben in dit weekend dus slechts eén puntje gesprokkeld en dat toevallig bij Sint-Gillis zelf Sporting kwam zondag dan toch nog aan winst (met 0-3) bij het blijkbaar nog niet totaal parate Eksaarde Kijken we dan of er nog ploegen zonder punten zijn dan kunnen we dat alleszins negatief beantwoor den. Sportkring Lokeren kwam aan zijn eerste punten door Meerdonk met 4-2 huiswaarts te sturen en ook De Klinge herpakte zich goed met een drawn tegen Gerda en een zege tegen Kieldrecht. Het klassement in deze reeks ziet er als volgt uit: 1. Red Star Haasdonk met 8 punten, 2 Herleving Vrasene met 7 punten. 3de gelijk staan White Boys en Sporting Sint- Gillis met 5 punten. 5de gelijk staan F.C. Kieldrecht, F.C. Gerda en White Stars elk met 4 punten, 8ste staan Verre broek, Herleving Sinaai, Klau waerts Kemzeke, F.C Eksaar de met elk 3 punten en op de 13de plaats gelijk staan Moer beke en S.K. Lokeren met 2 punten. Geen ongeslagen ploeg meer in. reeks II Toch blijft Voetbalklub Tielro de iedereen verbazen vooral als je alleen de resultaten van de tweede week in ogen schouw neemt. Dat de over winning tegen medeleider Temse er donderdag kwam omdat de scheepsbouwers het slechts nodig vonden om Tnet hun reserven op te komen geeft natuurlijk wel te denken. Het werd uiteindelijk een moei zame 2-3 winst voor de Tielro- denaars. Zondag kregen ze op eigen terrein het redelijk moei lijk tegenover Heikant dat zich wou herstellen van een ruime thuispandoering (0-3 opgelo pen tegen Ruj>elmonde). Temse herpakte zich zondag juist bijtijds tegen Rupelmonde en flikte het nu wél met zijn eerste keus. dat bleek ook no dig want een 3-4 einduitslag spreekt voldoende Aandacht vervolgens voor Eendracht Bazel dat donder dag reeds een lastige derby tegenover Jong Vlaanderen Kruibeke wat gevleid afsloot met een gelijkspel (1-1) maar zondag op eigen terrein niet te

De Voorpost | 1982 | | pagina 29