alsters liefhebbersbasket eemt hoge vlucht Beker van België Bezoekers falen aan de vrijworplijn BBC-Erembodegem nodigt uit... Geert Moens de enige op kompetitiepeil [wakke bezoekers Veranderingen bij VC Kangoeroes Tweede volleybaltornooi voor rekreatieploegen te Baasrode Complete thuisploeg BASKET -VOLLEYBAL iteede tornooi St. Antoon geslaagd 'lopen weekend organiseerde liefhebbersbas- lub Sint Antoon voor de tweede maal zijn half- ittornooi. iponsor Firmin Kennis, de sympatieke restaurant houder van «Sint-Antoon» heeft er dit jaar in de on van Thierry Spaenhoven van het was- er jkuissalon «norge» een co-sponsor bijgekre- en zo krijgt de klub volgend seizoen beslist meei hout. (t lan van Dendermonde, regens een onverkwikkelijke aak met 'n scheidsrechter 1 jaar geschorst, ging in >ep tegen dit onrechtvaar- vonnis en zag zijn straf rómpt... verdubbeld! o komt het dat deze speler wee seizoenen niet meer mag iptreden in het nationaal bas- etbal van de K.B.B.B. St. An- «n-Norge was er vlug bij om leze speler aan te trekken en net Guido Schelfhout erbij be- ichikt men nu over twee dub- ele meters, wat belooft voor t nakende basket-kampag- na'e leglement toepassen of lang< tomooi van vorig weekend tte met een betreurens- ir- laardig incident tijdens de :oe- chiftingsronde zaterdag. Het 3. imooireglement bepaalde dat e deelnemende ploegen westen aantreden met hun team voor volgend iizoen. en Hoorn trad aan met een «Ier zonder licentie, waarop voorbehoud aan- kende. Bt reglement werd toegepast De Hoorn verloor de wed- ijd met 20-0 en trok zich aarop terug uit het tornooi, aarvoor dient eigenlijk zo'n reglement, het is voor ieder een gelijk en alle deelnemers moeien er zich bij neerleggen of... vooraf forfait geven. Nu berokkende de houding van De Hoorn de organisatoren heel wat schade en werd door iedereen gelaakt. De kampioe nen van vorig jaar hadden zich inderdaad wat inschikkelijker kunnen tonen, het zou sympa- tiek zijn overgekomen bij het publiek. De publieke belangstelling was overigens meer dan be vredigend en de basketlief hebbers kregen waar voor hun geld, het peil in het Aalsters liefhebbersverbond stijgt ieder jaar. De inbreng van ervaring rijke spelers die hogerop min der vaak aanbod komen is daar natuurlijk niet vreemd aan. Het tornooi, zaterdag met een incident gestart, kreeg zon dagmorgen last met de weer- maker, de zegen had van hel voorbeeldig basketterrein var het St. Jozefskollege een ech te glijbaan gemaakt. Toch kreeg men het «speel- klaar» en 's namiddags zorg den zon en wind voor een normaal spelverloop en de spelers voor degelijk en span nend basketbal. Het was voor alle betrokkenen interessant de sterkte van oe eigen ploeg en die van de tegenstrevers te testen, de waarde van de getransfereer de spelers te leren kennen en flink te trainen meteen! De uitslagen op een rijtje: Olfit - Cockpit 88-72 Opel - De Klok 82-54 Opel - Olfit 52-82 Borghmans - Opel 92-48 't Snoepertje - Cockpit 67-76 St. Antoon - 't Snoepertje 89-50 De Hoorn - Borghmans (ff) 0-20 St. Antoon - Borghmans 66-59 Hoorn ^ufteraar^een onvoUe- ^oc^P'1 Aalst houdt zijn jaarlijks tornooi op 5 september op de Hopmarkt met alle dig programma, doch geen toppers uit de liefhebberswereld. Finale om 16u30. (per) nood, de kwaliteit van het ver toonde spel maakte heel wat Schoorrel om de overwinning r teerde spelverdeler"we^ech- 1 ?»6SSf ter uit de wedstrijd gehouden door Mark Smet en Philippe Renders aan de overzijde ^BÊ^Bgm[^MBBBKMtÊÊÊKtÊSSSSÊB zorgden de schotvaardige Bie- f en Luk Stuerebaut I 9H0JK «ft?»! §1B^EB| ^HÊÊM/Mk eindelijk voor een welverdien- -a. jBjjf de 79-64 eindstand. W* En winst van het eigen tomooi WSFr VÉ mt voor Sint-Antoon. mg Jttti mm K Als we nog vermelden dat de 9b 7 kregen voor de sportiefste mm f ^ÊL ploeg is meteen alles gezegd UÊ WÊ IMMMBÈ* 1 i - TZ jBBIfc. .....JF over dit sportief hoogstaand ML W^BÊfÊmÊM^g. MflÉy baskettornooi! BP MÊWK* JELJ/MSL Zondag 22 augustus 1982 organizeert BBC-Erem- bodegem een groot basketbaltornooi op de koer van de Rijksbasisschool, Leuvestraat, te Erembo- degem. Te 9.30 u. start de wedstrijd BBC-Erembodegem - Gentson en te 11.15 u. speelt Lokeren tegen Landegem. s Namiddags te 14.15 u. wordt de troosting ge speeld en de finale is voorzien te 16 u. Alle deelnemende ploegen beloofden er iets goed van te maken en rekenen op een sportieve sfeer. Het bestuur van BBC-Erembodegem staat borg voor een feilloos verloop van het tornooi' Deze sportmanifestatie zal alle toeschouwers zeker en vast enorm boeien! (db) Panters Baasrode - Koksijde 5): 85-74 BBC Sint-Antoon Aalst won het eigen tornooi door Olfit te kloppen met 79-64. (per) Als aanloop naar het nieuw seizoen kregen sommige klubs al een eerste konfrontatie in het kader van de Beker van België. Het kwam zelfs zover dat er enkele verrassende resultaten uit de bus kwamen vooral te Temse. fC Sint-Antoon van Aalst won op sportieve wijze het eigen tornooi en kregen dus zelf AvarMwisselbeker. (per) duinbergen 10) - Dendermonde: 76-61 igen een ploeg uit derde pro- tciaal is Dendermonde er E wit aan te pas gekomen. In eerste helft kon nog enigs- s de schade beperkt wor- n tot 36-28 en was de tien »rgift-kloof iets kleiner ge- orden. oach Cleemput kon wel ver- ichtende omstandigheden roepen. Hij moest met een ihalveerde ploeg naar de afreizen. Hij had geen beschikking over Jan Goossens (werk), Johan Ver- has (reis) en Lieven Seghers (nog geen doktersonderzoek). Zodat de nieuwe aanwinsten nog altijd niet met hun nieuwe ploeg aantraden. In de tweede helft liep Duinbergen steeds verder uit. Het was pas in de eindfase toen de thuisploeg de teugels wat losser liet dat Van de Spiegel (19 p.), Van Leem put (17 p.). Vermeulen (7 p.). de schade wat konden beper ken. Een positief geluid was spelmaker Jean-Pierre Coe- ckelberg. Hij skoorde niet al leen 16 punten, maar toonde aan dat zijn aanslepende kwetsuur van vorig seizoen tot het verleden behoort en hij opnieuw de motor van de ploeg kan worden. Zijn inzet en kamplust waren er het be wijs van. (beno) Scheldejeugd Temse 5) 81 Haantjes Leupegem 79 Zonder topschutter Kris De Pauw (meniscusoperatie) kwam de thuisploeg enigszins gehandikapt aan de streep. Gelukkig lieten bij de bezoe kers Vergucht en Rijckbosch ook afweten zodat de 5-pun- tenvoorsprong heel moeilijk door de bezoekers kon wor den opgehaald. Deleu bleek in goede doen maar bij Schelde jeugd waren de nieuwbakken trainer-speler Joost De Burgh- graeve (ex-Beveren) en Van Lombergen bij de pinken. Via 36-29 kon Temse de rust be reiken met 41-35. In rebound ruim de baas bleef Schelde jeugd de koord houden tot de 15e min. toen Verspecht 5 fou ten kreeg aangesmeerd. Del- vincquiere (ex-Avanti) liet zijn ploeg tot 72-68 naderen en bij het uitvallen van De Burgh- graeve wankelde de thuis ploeg even op haar grondves ten 78-79. (17e min.) Gelukkig kwam Ivo De Pauw uit zijn schelp en scoorde zes punten op een rijtje zodat Temse aan de winst bleef en voor een enorme verrassing zorgde. Punten: Temse: De Burgh- graeve 13-8, Van Lombergen 11-6, De Pauw Ivo 4-12, Gos- selin 4-8, Verspecht 2-4, Van Wouwe 2-0, Van den Bosch 0- 2. Haantjes: Deleu 14-10, Del- vincquiere 6-14, Windels 2-4, Hubeau 13-9, Van Vossel 0-6. Sint-Niklaase 77 Wytewa Roeselare 71 De Westvlamingen konden langs Dermaut steeds op voor sprong blijven 11-18 en wan neer Willaert enkel voor de punten moest zorgen zag het er slecht uit voor de thuis ploeg. Na 39-48 rustcijfers speelde SNBC op inzet en kon tijdens de ultieme minuten een verlenging afdwingen. Dermaut miste zijn bonusvrij- worp en het werd 68-68. Tij dens de ultieme minuten kwam de fysiek der Klaaskens aan het daglicht en vooral De Cauwer kon als matchwinnaar bestempeld worden na een 6 op 7 shotprestatie tijdens de tweede helft. Punten: SNBC: Willaert 27 p.. De Cauwer 16 p., Vanderlin- den 6 p., Sauviller 20 p., Van Uytfanghe 9 p. Roeselare: Vercouter 13 p., Dermaut 26 p., Van de Weghe 18 p.. Petralia 11 p. Wasocub Waasmunster 73 Falvo 72 Zonder Van Vooren (voetkwet suur) Noben en Bouderez kwam newcomer Falco toch goed uit de bus tegen Waso cub. Na 19-18 kon de thuis ploeg met de jonge Van Dam me naar 27-18 stevenen en wanneer een geruststellende 39-32 op het bord stond kwam Falco langszij omdat Van de Velde - Doorns uit hun kram men schoten Alles was bij 39- 38 rustcijfers dus te herdoen. In een rommelige tweede helft kregen wij dan de ware Chris Vercruysse te zien. In een strijd met Van Trappen bleek Wasocub toch over heel wat meer doelschutters te beschik ken en de 71-64 voorsprong bleek net voldoende voor de zege. Beirnaert - Van de Velde zorgden wel voor een ultieme reaktie maar de zege kwam echt nooit in gevaar voor de thuisploeg. Punten: Wasocub: Acke 0-4, Vercruysse 2-10, Van den Bossche 10-8, Windey 7-6, Hofman 2-0, Kinders 8-6, Ge- rlo 4-0, Van Damme 4-0, Col man 2-0. Falco: Vincent 4-2, Beirnaert 8-6, Van Trappen 4-14, Ser- vaes 6-2, Van de Velde 8-8, Scheirs 2-2, Doorns 6-0. WEGA Tegen de kustploeg heeft Pan ters het biezonder moeilijk ge had. In de aanvangswijze van de wedstrijd werd het in alle onderdelen overklast. Koksij de toonde zich sneller en was baas zowel in de verdedigen de- als aanvallende rebound, hoewel ze zeker niet bevoor deeld waren in de lengte. Pan ters was biezonder slecht ge ïnspireerd en leed veel balver lies. Het vond geen tegenzet op de springkracht van het bezoekende duo Boudts- Rousseau, dat bij 11-13 aan de 6° minuut de kloof uitdiepte tot 13-23 na 9 minuten. Spelmaker Storms liet de be zoekende setplay goed draai en en skoorde vanop afstand. Coach Jef Piron, die de dien sten moest missen van de ge kwetste Cois Dierick zocht naar het goede vijftal, maar bij de rust was er nog geen beter schap te bespeuren. 34-40. In de tweede helft bleven de bezoekers het hoge woord voeren en Rousseau pivoteer- de en maneuvreerde zoals hij wilde tot onder de Baasroodse korf en 38-48 aan de 5* minuut en nog altijd 10 punten ver schil aan de 9* minuut 44-54. Op dat moment verloor Koksij de rebounder Boudts en dat liet zich gevoelen. Het viel sa men met een onhoudbare reeks aanvallen van Geert Moens, die op zijn eentje de slechte situatie rechtzette. Het was Guido Verstappen, nog niet in goede doen, die toch aan de 12* minuut zijn ploeg voor het eerst op voorsprong bracht. Vanaf de 15* minuut moest Koksijde met vier spe lers verder. Ze waren maar met zes opgekomen en verlo ren hun tweede spelers. On danks die handicap kwamen ze aan de 18* minuut nog terug tot 73-70, maar de uit tocht duurde verder en op 2 sekonden van het einde öiêé' er maar 1 speler meer over. Panters verloor ook Ver- meersch en Wellekens voor fouten, maar het mag een kaars branden voor Geert Moens. met de laatste twintig minuten een 12 op 18 schot en 6 op vrijworpen. Punten: Panters Baasrode: Vermeersch 8-2, Mare Ver stappen 0-6, Guido Verstap pen 7-13, De Smet 3-0, Geert Moens 10-30, Stevens 60. Koksijde (+5): Van Hal 2-6, Storms 8-7, Meier 6-6, Rous seau 13-10, Ackerman 4-6, Boudts 2-0. (beno) Knokke-IIeist 5) - Cabrita Zele: 72-70 Cabrita heeft aan de kust de eerste ronde van de Beker van België niet overleefd. Er was wel spanning, maar het bleek toch dat de ploeg nog niet ronddraait en inzonder de af werking laat te wensen over. In de tweede helft werden er maar 5 van de 15 vrijworpen omgezet, zodat op het cruciale moment van de match de op gang werd gestuit. De bezoekers begonnen nochtans goed. Spelmaker Jan Van Hoeweghen stimu leerde zijn ploeg naar een evenwicht aan de 11* minuut met een 15-14 tussenstand. Aan het kwartier kwam Cabrita voor het eerst gelijk 21-21 en ook bij de rust was er nog niets gezegd (27-25). De eerste vier minuten van de tweede helft gaven de bezoe kers de indruk naar een vlotte zege af te stevenen. Hun a- gressieve pres en de precies heid van Du Jardin-Moens leidde naar een 120 en 29-37 aan de 4* minuut. Tot halfweg de tweede helft beheerste Ca brita het gebeuren met 42-49. Hendrickx moest zich hard in spannen om tot de 14* minuut de match in evenwicht te hou den (56-56). In de beslissende fase kwam Knokke-Heist dan opnieuw aan bod en toen wa ren de Zeienaars te zwak aan de vrijworplijn om te beves tigen. Punten: Knokke-Heist: Si- moens 2-12, Logghe 0-2, Maes 4-0, Van Paemel 4-4, George 4-14, Denoyel 4-6, Willems 0-3, Leekens 4-4. Cabrita Blancquaert 2-0, De Brauwer 3-4, Van Hoeywe- ghen 8-6, De Locht 2-4, Du Jardin 2-11, Hendrickx 4-10, Moens 4-10. (beno) De Voorpost - 20.8.1982 - 31 Is Cf pil profct :n Ie toei10 "en ivc b thuisploeg heeft steeds de em van de Westvlamingen de nek gevoeld. Het is pas de laatste minuten dat ze n definitieve kloof konden „laan. Het pleit voor de weer- j Barheid van Grembergen. dat Tig seizoen meestal in de ndfase ten onder ging. de eerste helft kreeg de l0< uisploeg aanvankelijk weinig op de bezoekende aanval, hun setplay goed uitbouw- en geen onvoorbereide Jerl tots namen. Delabie teister de Grembergse zone, zo- coach Eddy Cornells best ingrijpen om aan de rust de achterstand weg te werken en langs Colpin-Straetman een kleine 31-30 voorsprong te rechtvaardigen. Via vrijworpen, een trefzekere Straetman en goed tweeman- spel tussen Goossens-Colpin kon de thuisploeg aan de 9* minuut voor het eerst een kloof slaan 48-39. die aan de 11* minuut tot 50-39 vergrootte. De bezoekers legden het hoofd niet in de schoot en trachten snel uit te breken, hetgeen aan de 17* minuut 54- 49 enige nervositeit bij Grem bergen veroorzaakte Coach Cornelis bracht dan zijn en/a- Onze klub onderging enkele wijzigingen, qua be stuur. qua spelers en qua trainers. Voorzitter Swa- lens wordt opgevolgd door oud-speler Van Caelen- bergh Prosper, schatbewaarder Mare De Smet wordt opgevolgd door Ronald Van Pottelbergh. Enkele nieuwe gezichten traden tot het bestuur toe. Huidige bestuursploeg: Voorzitter: Prosper Van Caelenbergh; Sekretaris: Van Renterghem Paul: Penningmeester: Van Pottelberghe Ronald; Leden: Hoffelinck Marina, Beeckman Jean-Pierre, Maes Frank, Pol Van den Abbeel, Van Renterghem Antoine. Philips Paul en Sterck Raphael vertrokken naar VK Aalst, terwijl De Pessemier Guido trainer werd bij Denderleeuw. Als nieuwe trainer werd Ferdinand Van Cauwenbergh aangetrokken alsmede enkele spelers van Dendermonde. De herenploeg ziet er uit als volgt: Bosman Dirk, Janssens Christiaan. Kinoo Bart, Meskens Erik, Peerlinck Roel. Poleyn Luc. Raes Benny. Schelck .Peter, Swalens Willy, Uyttersprot Erik, Uyttersprot Herman. Van den Abbeel Hans, Van Kut Stefaan, Van Landuyt Denis. Van Moer Georges en Van Renterghem Paul. Ook voor de damesploeg die deze maal gaat promo veren is een nieuwe trainer aangeworven. De Geest Marc van Merelbeke zal beschikken over volgende speelsters: Bosman Ann. Brack Katrijn. De Maese- neer Claudine, De Smet Karin. Gabriels Marleen, Gabriels Veerle, Ganzeman Bettina, Hoffelinck Marina, Hoste Lutgart, Maes Christine, Masijn Magda. Torrekens Inge. Uyttersprot Lieve, Van Cauwenbergh Anja, Van Delsen Jenny. Van den Bremt Hilde. Van der Helst Griet. Van Eeckhout Christine, Van Eeckhout Tania, Van Haudenhove Ann, Van Renterghem Marie-Rose en Van Schoor Anja. aan de gewestelijke KWB- kompetitie en tussendoor wer ken ze nog een waslijst van tornooien af, o.a. de beker van de Rozen- en de Dender streek. Nu is het eigenaardig genoeg, dat in die zomerperiode weinig op eigen bodem gespeeld wordt. Om de vele ploegen die de Pletsers op vreemde bo- e vier deelnemende ploegen aan het vollevtornooi van Eureka Erembodegei tembodegem en Eureka, (per) m: KWB. UFO 78 Aalst. VK ren spelers in en Cuypers- Segers voelden elkaar gepast aan en bij 59-49 was het ver schil gemaakt, zodat Grem bergen in de tweede ronde Baasrode in de ogen mag kijken. Punten: Grembergen: Segers 2-6, Straetman 8-14, Mijs 2-4, Meeussen 5-2, De Clercq 2-0, Cuypers 0-2, Goossens 4-0, Colpin 8-7, Sertijn 0-0. Deer lijk: Delabie 14-8, Benoit 0-2, Furnier 0-2, Van Dorpe 4-6, Coussement 4-8, Parmentier 6-0, Van Marcke 0-1, Damman 2-0. (beno) Voor de tweede keer in haar eifjarig bestaan richt volleybal- ploeg Pletsers uit Baasrode een volleybaltornooi in dat uit sluitend voor rekreatieploe gen, zowel heren- als ge mengde ploegen, bestemd is. Het tornooi gaat door in de Sporthut - in Baasrode is men nl. geen sporthal rijk - die ge legen is langs de Scheeps werfstraat en dit op zaterdag 4 september vanaf 9 uur. De Pletsers zijn iang geen on bekenden in het amateursvol- leybalwereldje. In de lange winterperiode treden zij reeds een tiental jaar aan in een plaatselijke winterkompetitie die georganizeerd wordt door VC ADEC en die dit jaar nog door hen werd qewonnen. In de zomer nemen ze deel dem van repliek gediend heb ben nu eens in eigen huis te kunnen ontvangen, richten ze dit tomooi in. Het dient wel gezegd dat er slechts plaats is voor twaalf ploegen. Er wordt gespeeld op 4 terreinen, waar van er 1 overdekt is. Kinderen kunnen gerust met ma of pa mee, want ze kunnen er een fijne dag doorbrengen in de kindvriendelijke speeltuin die naast de terreinen is gelegen. Ook kijklustigen die van sportief en vrij hoogstaand vol leybal houden zitten goed op zaterdag 4 september in de Sporthut te Baasrode. Voor inlichtingen kan je steeds terecht bij Patrick Herssens, Dorpsplein 19, te 9350 Baas rode. Tel. 052/33.58.00. og m Ru i- grembergen - Deerlijk: 66-57

De Voorpost | 1982 | | pagina 31