Liefhebbers en nieuwelingen goed voor vier zegepralen Roger Van De Maele eerste leider in vijfde WAOD-pijl Johny De Nul: zestiende zege Guido Braeekman uit Zele eerste overwinning Grote Prijs Dany Jansegers te Erpe voor Nieuwelingen: Een topper van tormaat Jan Joos wint Zondag 29 augustus: 19° en 20' Grote Prijs Forum te Erembodegem Bekelstraat en Truweelstraat: volgende trefpunten van de WAOD-pijl odi et Nog eens Gerrit Van der Aa 32 - 20.8.1982 - De Voorpost Uit het Wase wielervaatje WIELRENNEN Maar zoals we altijd doen be kijken we eerst ons schaarse en ook schamel presterende profheir. Hoewel, deze week mogen we niet te zeer klagen over hun prijzenwinst. Het werd bijna het weekje van Jan Bogaert die we op zeker mo ment in de Eeuwfeestprijs van de B.W.B zaterdag te Oude naarde vooraan zagen rijden met steun van een ploegmaat! Toch werd Jan verrast wan neer Ludo Peeters en Hennie Kuiper wegglipten. De Temse- naar bleek niet te ontmoedigd om nog een fraaie vijfde plaats in te palmen en dit leverde hij na een zeer goeie eindsprint. Ook in het criterium van Eeklo was Bogaert bestendig mee voorin en gokte daar op zijn snelle benen, hij werd echter voorafgegaan door de goed omringde Jan Raes, een twee de plaats was zodoende Jans deel. In De Pinte streek Ronan Onghena neer op een vierde plaats ofwel de beste prestatie van de Sint-Niklazenaar die door een domme sleutelbeen breuk zijn hoofdobjektief, de deelname aan de Tour aan de zijde van kopman Kelly, in rook zag opgaan. Nog in De Pinte pakte Benny Vermeulen een vijfde prijs en tikte Richard Buckacki aan als 23ste. Maan dag was Richard nog 24ste in Oudenaarde, terwijl Benny Yerrr.suisn op ssn dertiénde plaats eindigde in Zotte- gem. Ook en dit doen we niet zonder trots een 21ste note ring meegeven van Franky De Gendt in de tweede rit van de Ronde van Duitsland. Terwijl alweer Richard Buckacki 4de finishte te Eeklo op woensdag. De liefhebbers sprokkelden van hun kant niet minder dan vier hoofdvogels in de voorbije dagen en dat met evenveel verschillende wieleratleten. Na een puike zevende plaats van Marc Meuleman in Lessen op donderdag, pikte dezelfde in goede forme stekende koereur een zesde plaats in Steenok- kerzeel op zaterdag én (dat is het belangrijkste) deed dins dag een erg gesmaakte re monte op een ontsnapte groep renners tijdens de semi-klas- sieker Gent-Wen/ik. In een bij zonder goed gestoffeerd en zwaar deelnemersveld van 124 amateurs eindigde de Kleinsinaainaar uiteindelijk zesde. Voor de eerste zege moeten we naar zaterdag en wel naar Nieuwkerken-Waas waar Ger- rlt van der Aa de heropgeno men en stijgende formecurve van zijn seizoen weer opnam en heel wat streekkonkurren- ten te vlug af was: Erik Staes was derde, Stefaan Van Leeu- we vierde, Johny De Dobbe- laer zesde, Ronny De Dobbe- laer zevende en Alain Koppen tiende. Op dezelfde dag was de ande re helft van het Wase ama teurskorps aktief in Stekene moest het dan nog verwonde ren dat Jan Joos daar met de bloemen ging lopen voor Gui- do Haentjens op twee. Fran- gois Nauts op drie, Freddy Luyckx op zes, Johan Koppen op acht, Filip Saman op negen. Zondag was de eer en bijho rende zoenen voor Erik Staes nadat deze een sterke koers afleverde in Kalfort (Puurs) waar hij doorlopend in de voor macht meestreed. Ook daar enkele Waaslanders voorin: Johny De Dobbelaer was der de, Rudy Heyns vierde en Gui- do Haentjens zesde. Op diezelfde dag enkele indivi dualisten op avontuur (verder) van huis: Erik Wuytack werd vierde in Walhain. Luk Van Puyvelde negende in Schoten en Freddy Luyckx vijftiende in Wansin. Maandag ook enkele noterin gen die het best waard zijn te vermelden. Patrick Van Hul eindigde als tiende in Sint- Maria-Lierde, Erik Staes werd achtste in het avondcriterium van Torhout en in Oosteeklo moest Wielandi op net nipper tje zijn meerdere erkennen in de lokale man Patrick Coc- quyt, daar werden Luk Beniers 3de, Francois Nauts 7de en Filip Saman 14de. En nog iets goed om te besluiten: de maandagse koers van Op- puurs kreeg een felknokkende Johny De Dobbelaer op het podium, met Dirk Onghenae en Guido Haentjens op een eervolle vierde en vijfde plaats. Filip Van Walle was met zijn negende palm van het jaar alweer de enige gewestjunior die op het hoogste schavotje mocht. Dat leverde de Sint- Niklazenaar zondag in Ge- raardsbergen-Goeferdinge, een gemeente overigens waar hij reeds ettelijke keren het zegegebaar mocht maken. Daags tevoren reed Filip zich ook al in de aktualiteit met een zesde prijs te Hamme. Te Zele waren er ook een handvol Wa se junioren aan de rol. Francis Coucke eindigde daar derde, Roger Schelfhout achtste. Jean-Marie Van Geyssel der- iende en Peter Staes vijftien- Je Ook Yvan Vereecken op 5. 3eter Galle op 7 en William Staes op 10 dat allemaal te 3everen dwongen een vermel ding in dit vaatje af. Maar de beste zaterdagse prestatie kwam er van de jongste weken knap op dreef zijnde Mark Macharis. In Wetteren scheen hij lange tijd op weg naar de overwin ning, maar in de laatste rechte lijn werd hij nog bijgehaald Een tweede plaats zal echter niet misstaan in zijn uitslagen tabel. Zondag was er buiten de reeds geciteerde overwinning eindelijk nog eens goed nieuws over Franky Wee- maes. Een derde plaats in Aal- ter-Lotenhulle mag in het lo pende wielerjaar voor de Kiel- drechtenaar al een klein suc ces worden genoemd, dit in de wetenschap dat Franky werke lijk al heel wat lichamelijke mi serie en daaruit volgende ont goochelingen achter de rug heeft. Maandag reed Peter Staes een negende prijs te Baasrode en finishten Francis Coucke derde, Jean-Marie Van Geyssel negende, Rudy Saelens tiende en Benny Van Buynder vijftiende in Grember- gen. Op dinsdag eindigde Mark Macharis dan nog veer tiende te Oppuurs, terwijl al weer Francis Coucke zijn offi cieuze afscheid aan deze ka- tegorie in eigen De Klinge geen luister kon bijzetten op woensdag. Hij werd daar pas achtste, Peter Staes tiende en Peter Gaiie vijftiende. En dan belanden we vanzelf weer bij de jongsten van de officieel aangesloten Wieler bondrenners. Het duo De Wit- te-Rooms hield deze week net zoals hun beider totale zege stand over het seizoen trou wens mekaar in evenwicht met elk twee overwinningen (elk 24) Didier De Witte presteer de dat zaterdag in Zelzate met Guy Van Hese op 6 en Luk Galle op 10 en zondag in Haasdonk waar Gunther Van Steelandt tweede. Guy van Hese zesde. Gino De Pauw negende en Albert Geyssels tiende werden Guy Rooms begon er pas op zon dag aan in Puurs-Kalfort, maar zette zich dinsdag door in Zot- tegem-Grotenberge. Wellicht zullen dit de laatste wapenfei ten zijn van de Temsenaar in deze kategorie want in het weekeind verjaart hij en moet zodoende over naar de junio res. Toch besluiten we nog eens met een goeie ereplaats van Didier De Witte. Dinsdag werd hij immers van een drie klapper gehouden in Oppuurs omdat hij daar in een vlijm scherp sprintduel geklopt werd door Kurt Bal. Manil Dertig deelnemers met daarbij Uitslag drie streekrenners Sleewagen De 54 km jn u 21 min. 1. Jim.* «mvc- JE AMAJOfS Roger Van de Maele won de WAOD-koers te Sint-Niklaas. (wd) Met een overwinning op 't Hertje en een vijfde plaats te Nieuwerkerken wordt de man die op 1 augustus de wereldtitel bij de vrije amateurs veroverde, Roger Van De Maele, de leider in deze uit vijf ritten bestaande WAOD- pijl. Als we de namen van de eerste twintig in het klassement bekijken stellen we vast dat er vele goeie renners bij staan en dat de eindzege nog lang niet in zicht is gezien het kleine verschil in punten. De twee eerste ritten van de eerst aangekomene echter ge- Pijl zijn een meevaller gewor- deklasseerd wegens onregel- den, telkens 86 deelnemers matig spurten terwijl op't Her- aan de start die er een snelle en tjen de rappe Van Woensel (44 toch spannende koers van jaar) heel wat jongeren deed maakten. Op Hertje» een blozen, ontsnapping van zes kleppers van formaat, nl. wereldkam- ijitslaeen pioen Vandemaele, Belgische kampioen Roelekens, de Wase f aterdag 14 augustus: vechter Oelbrandt. Demoor. Hertjen. cyclotoeristen, 87 Geirlandt en Daelman. Ze renners: kregen echter nooit meer dan August Van Woensel de 45 30 seconden voorsprong en in u - Freddy Met dienden te strijden tot het ein- tepenningen (Hamme). 3. S. de om die kleine voorsprong te Rauch. 4. A. Aerts. 5. G. Van behouden. Op de spurt van de Gampelaere, 6. Gaston van- wereldkampioen stond weer denhoecke. 7. R Lampaert. 6. eens geen maat Van Renter- Karei Smet (Temse), 9. gelijk ghem won de groepsspurt voor renners. Roger Seghers In Nieuwkerken tal van ont- Hertjen. liefhebbers. 86 deelne- snappingen die echter niet ver mers: IRoger Vandemaele droegen. Tot op 2 ronden van (Oeselgem) de 85 km in 2.03 het einde Van Renterghem u.. 2. Eric Demoor. 3. Eric kon ontvluchten achterna ge- Geirlandt. 4. Wilfried Dael- zeten door drie renners. Ter- man, 5. Freddy Roelekens. 6. mote. Hoefnagels en Fierens Freddy Oelbrandt (Sint-Ni- die hem niet meer konden vat- klaas), 7. P. Van Renterghem ten en zo na door het verwoed op 35 sekonden, 16 Alex Va- spurtende peloton nog werden rewijck (Hamme). 20. Fran- ingelopen. <;ois Geerts (Stekene), 24 Lu- Voor de vijfde plaats regelde do Hoefnagels (Kemzekc). 26. Vandemaele de rest van de Omer Deblock (Temse). 27. groep in een zij aan zij met Julien Demol (Sint-Niklaas). Seghers en Dienckx Nieuwkerken. zondag 15.8, Deze wedstrijden werden tel- cyclotoeristen, 86 deelnemers: kens voorafgegaan door een 1. Hendrik Roels (Dender- koers voor cyclotoeristen die monde) 40 km in 58 minuten, er ook duchtig in vlogen. Te 2. S. Rauch. 3. A Aerts. 4. G. Nieuwerkerken diende de Van Gampelare. 5. Etienne Fleury (Melsele). 14. G. Maes (Beveveren), 18. Pierre De- graeve (Hamme), 19. Edwig Deplukker (Vrasene). Nieuwkerken, liefhebbers. 87 deelnemers: 1. Patrick Van Renterghem (Bellem) 80 km in 1 56 uur, 2 Roland Termote. 3. Cyricl Hoefnagels (Clinge), 4. Her man Fierens (Hamme). 5. R. Vandemaele. 11. Roger Bee- laert (Kieldrecht), 20. Julien De Mol (St. Niklaas). 22. Fr. Geerts (Stekene), 29. William Despeei (St. Niklaas). Klassement na twee ritten 1. Roger Vandemaele (Oesel gem) 196 p., 2. Patrick Van Renterghem (Bellem) 194 p., 3. Roger Seghers (Destelber- gen (188 p.). 4. Alfons Die- rickx (Schoten) 186 p.. 5. Eric De Moor (Gent) 183 p.. 6. Willy Fe Weirdt (Deinze) 182 p.. 7. Roland Termote (Gent) 179 p 8 Freddy Roelekens (Hcrzele) 178 p.. 9 Wilfried Daelman (Serskamp) 177 p 10 Mare Zutterman (Deinze) 176 p.. 11.Johny Vandenabcc- le (ziele) 176 p.. 12. Marmx Vcrroyc (Nazareth) 175 p.. 13. Eric Geirlandt (Evergem) 173 p.. 13. Marcel Omloop (Vosse- larc) 173 p.. 15. Etienne Mo- reels (Nazareth) '.63 p., 16 Edwin Dencubourg (Gent) 161 p., 17. Francois Geerts (Stekene) 160 p.. 18. Freddy Oelbrandt (Belsele) 159 p., 18. Cyriel Hoefnagels (Clinge) 159 p., 20. Roger Beelaert (Kiel drecht) 158 p. Volgende proeven: Zaterdag 21 augustus: Sint-Niklaas - Bekel straat; zondag 22 augustus: Sint-Niklaas - Truweelstraat; zondag 29 augustus: St. Ni klaas - Passtraat. Hoewel niet in een beste vorm verkerend dat maar het lukte hem uiteindelijk bekende hij zelf na de koers wist Johny De Nul riiet zijn metgezel te remonte vóór eigen deur zijn zestiende zege van het seizoen ren Achteraan werd nog even te boeken, na een vroege uitval en de hulp van een hard 9eknokt voor het bezet- zeer beddivlge Gerr, Verlinden. Zesenveertig ren- ners boden zich aan om de 9" Grote Prijs Johny De me»|en DeaG?agwe en Claes- Nul te Schoonaarde te betwisten, met op uitzonder- sen Ai 0IJ y een saaie koers ing van Oscar Dierickx, die pas in het huwelijksboot- ook wel omwille van het feit je stapte en alle leden van de Mastaformatie. dat de Masta-formatie zich weer duchtig aanstelde als Na een eerste mislukt uitlo- even. en De Nul nam de gele- waa|<hond voor kopman pertje van Wiggins en Danny genheid te baat om de eind- j0hny Clark, ritste het plaatselijk spurt zelf aan te trekken Ver- (ZA Bjock) idool er na 20 km moederziel 'inden kwam nog even dreigen alleen van onder. Bij het in gaan van de zesde ronde (50 km.) kreeg de koploper het gezelschap van Gerry Verlin- den. Vermits in de achtergrond de maats van De Nul weer dapper de koers en het tempo gingen kontroleren, kon dit lei- aend tweetal dra een respek- tabele voorsprong uitbouwen die na 100 km reeds meer Bij de liefhebbers te Hamme won Ronny Mettepenningen de spurt voor eigen volk. (vh) Mare. Jansegers Johan en Waeytens, 2. Johan dan 2 minuten bedroeg. Een Van Tittelboom Dirk aan de Heymans, 3 Rik Malfroy, 4 poging van William Tackaert, start voor de 54 km langs en Da' Deo,et 5 Hedwig Hen door het gehucht «Honegem» te Erpe Het spreekt vanzelf dat er heel wat plaatselijke supporters op post waren als ook talrijke kijkers wegens het goede weder Eens de start Clark en Jos Gijsemans om uit de greep van het grote peloton te geraken, mislukte Daar achteraan het tempo aan de lage kant bleef, verliep het koersverloop eerder eentonig. drickx. 6. Frank Van Den Ab eel, 7. Patrick Appelmans, 8. Rudy Laureyssen, 9. Mare Sleewagen en 10 Guy Piron. ook al bracht een tegenaanval gegeven lieten tijdens de vier van Willy Teirlinck en Patrick kleine plaatselijke ronden de Vermeulen even animo in de wedstnjd Gerry Verlinden mocht intussen van Johny De Nul alle premies op zak ste ken. Frank Van Impe, Tac kaert en Van de Perre pro beerden opnieuw een tegen aanval te lanceren, op 30 km. van de finish. Dit had tot ge volg dat het grote peloton in twee stukken brak en achter de spitsrijders een pelotonnet je volgde dat samengesteld was uit. Willy Teirlinck, Ver meulen, Van Impe, Van de Perre, Tackaert, Van der Slag molen, De Grauwe, Claessen, Boonen. Cotteniers, Seghers en Miel Gijsemans, die even nadien kontakt verloor ingevol ge een bandbreuk. Ondertus sen stond het vast dat De Nul en Verlinden buiten schot zou- streekrenners hun neus zien, maar de overige renners deel den dit jaar geen geschenken uit. De ene ontsnapping volg de na de andere en de laatste telde zes renners die het meenden, jammer genoeg geen enkele der streekrenners was mee. Op het eipde en in volle spurt scheidden zich lichtjes twee renners af Pat- riek Waeytens uit Balegem en Johan Heymans uit Dender leeuw eens over de eindstreep staken beiden de arm de hoogte in Doch na rugge spraak met de plaatselijke BWB afgevaardigde legde Johan Heymans zich bij de juiste beslissing neer en liet de bloemen aan zijn waardige tegenstander Patrick Waey tens Bij de eerste tien in de den blijven De plaatselijke uitslag vonden we toch nog aanhang kreeg nog even schrik toen de spurt zeer dicht bij de aankomst op gang een streekrenner (Mare Sleewagen 9de) zodat de plaatselijke supporters enigs- Speciale bedanking Een bijzonder woord van dank aan de «Vriendenkring der Gemeenteschool van de Ho negem» die met de toestem ming van het Gemeentebe stuur de plaatselijke school openhield voor het aankleden van de renners en ook nog duizend frank premies schonk aan de plaatselijke renners. Verder nog een pluim voor het hardwerkend inrichtende co mité der grote prijs «Dany Jan segers», deze laatste kwam tot stand een zestal jaren gele den nadat de plaatselijke ren ner Dany na een ongeval tij dens een wielerwedstrijd het wielrennen moest vaanwei zeggen Wij bedanken dan ook de heer Moens (voorzitter) en zijn bestuur bestaande uit Meuleman L., Danckaert A. en Walter Jansegers voor deze voortreffelijke organisatie van hun jaarlijkse rennerskoers te Erpe (Honegem) E.G.M. kwam. Verlinden aarzelde zins getroost waren. Liefhebbers Kemzeke Men is zelden sant in eigen land. Dat heeft Franqois Naudts aan den lijve ondei- vonden in zijn eigen Kem zeke waar hij de duimen moest leggen. De ene poging na de ande re maakte er een boeiende wedstrijd van tot uiteinde lijk Francois Naudts voor op kwam in gezelschap van Jan Joos en Guido Haen tjens. Het trio ging zo ge weldig te keer dat de rest weldra op een veilige ach terstand lag. Naudts bleef maar sleuren want voor eigen volk win nen is altijd een dubbele zege waard. Vandaar dat hij ongetwijfeld zijn beste krachten ai had verspeeld vooraleer men de laatste en beslissende kilometers aan pakte. Naudts kwam er in de spurt niet bij te pas. Het duel ging naar Joos en Haentjens waarvan Jan zich de snelste toonde en het pleit won voor Guido, en Naudts vrede moest ne men met een derde plaats. (edv) Het dynamisch Forum-bestuur, Bernard De Rop, Freddi Pijck (Provincie- en gemeenteraadslid), Emiel Van Vaerenbergh, Roger Philips, Gilbert Van der Eist, Petrus Fosselle, Gustaaf Lemaitre, Marcel De Munter, Raymond Jacobs en Roger Ottoy, verwachten heel wat belangstelling voor twee spannende wielerwedstrijden te Erembodegem. Zondag 29 augustus wordt aan het sport- en volkslokaal Forum, Keppestraat 12 te Erembode gem te 14 uur het startsein gegeven voor de 19° Grote Prijs Forum voor Nieuwelingen, die verreden wordt over een afstand van 54 km, in 13 ronden, langs een open omloop: A Van de Maelestraat, Molenkouterbaan, Kerkhofbaan, Rooms Hofstraat, B. De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nachte gaalstraat, Ninovesteenweg, Keppestraat. Te 16 uur starten de juniors, voor twintig ronden langs hetzelfde parkoers, over een afstand van 80 km. Supporters, alle renners verwachten een flinke aanmoediging! Fijn dat je er ook bij bent' D.B. Het bestuur van de votbalklub Sanicentral denkt nog aan wat anders dan voetbal en richt voor de tweede maal zijn wielerkoers in aan de feesttent in de Bekelstraat. Nu hun organisatie opgenomen is in de WAOD-pijl en in de sport- veertiendaagse van stad Sint-Niklaas zijn ze zeker van veel renners aan de start te krijgen en de sportliefhebbers te kunnen laten genieten van mooie wedstrijden. Technische inlichtingen Tweede grote prijs Sanicentral. wielerkoersen voor cyclo toeristen en liefhebbers WAOD. Om 14 uur cyclotoens ten. 42 km of 8 ronden. Om 15.30 uur. koers voor prijsdeling: café De Nieuwe Sportvriend. Sint-Gillisbaan Vertrek en aankomst: feesttent Bekelstraat. oud-minister Freddy Willockx geeft de start. Omloop: St Gillislaan, Hoogstraat. Spieveldstraat en Bekelstraat. Zondag 22 augustus zijn wc dan te gast in de Truweelstraat met de vierde rit van de WAOD-pijl. Op deze lichtlopen- de omloop komen de spurters steeds aan hun trekken ec de laatste jaren krijgen we steeds een massaspurt ak einde. In maart laatstleden was het Roger Seghers die nipt won «voor» Roger Beelaert. Het zou nu wel anders j|j( kunnen draaien vermits een «derde» Roger de laatste wedstrijden spurtles geeft. Temeer hij de leiding heeft in de Pijl zal hij moeilijk uit de eerste rangen weg te houden zijn. Dus tippen we maar op Roger Vandemaele. Aan de anderen te bewijzen dat we er niets van kennen. Technische inlichtingen Eerste grote prijs Sint-Christoffel (tweedehandsartikelen) 14 uur: wielerkoers voor cyclotoeristen. 10 ronden. 40 km 15.30 uur: wielerkoers voor liefhebbers WAOD. 20 ron den. 80 km. Inschrijven in café De Duif voor de cyclo's in café Den Dijk voor de liefhebbers, alsook het vertrek Aankomst aan zaal Familia. Prijsdeling voor de cyclo's ic The Chapel. Vijfstraten en voor de liefhebbers in zaa: «Familia». De organisatie is telkens in handen van Sportkomitee WOAD-Sint-Niklaas en de stad verleent haar medewer king. Guido Braeckman uit Z :n ,aa Voor de Zeelse junior was het vorige zaterdag groot feest. Als renner behaalde hij zijn eerste overwinning. Bloemen die voor Guido betekenden dat hij een lange weg heeft afge legd en door zijn volhouden nu de vruchten mag plukken van zijn inspanningen. Guido Braeckman overbrugde zon der veel moeite de overgang van nieuweling naar junior. Hij toonde zich vlug een kamper, die attent is bij het keursge- beuren en zich gemakkelijk in een ontsnapping laat betrek ken. Een serieuze streep door de rekening kreeg hij in de maand mei. Hij bleef geduren de een volle maand uit kompe titie wegens ziekte, zodat hij midden in het hoogseizoen een serieuse konditie-achter- stand had opgelopen. Guido voelde echter dat hij bekwaam was om mee te strijden in de kop van het peloton. Hij werkte dan ook hard aan zijn konditie en samen met de warmte kreeg hij begin juli de goede forme te pakken en van dan af joeg hij bestendig naar een eerste zege. Het lukte niet al tijd, omdat hij op sommige mo menten de inspanningen niet altijd koördineerde. De aan loop naar de eerste overwin ning die hij vorige zaterdag te Zele-Bos behaalde, was ge kruid met mooie ereplaatsen. Op 5 juli werd hij in de Ster der Juniores te Melle 5'; op 24 juli reed hij te Zele-Statie een knappe koers en werd in het zicht van de aankomst ingelo pen. maar toch nog knap zes de Ook nog een zesde prijs te Lokeren op 7 augustus, een vierde prijs te Kruishoutem op 8 augustus en de klap op de vuurpijl op zaterdag 14 augus tus zijn eerste bloemen als wielrenner. Het was met 59 deelnemers een goed gestoffeerde wed- bezo kun de si eers' se opi ïrwini 1 te v me< aar mi nden aljans: He c iment rkste n M 42) xten d te len ede A idani; aar d alden een behaalde zijn eerste o\ winning, (bvw) Ksjo aone sport strijd, met een spervuur e6en ontsnappingen en Gu }8SIC Braeckman lag steeds op rc*en kenslag. Uiteindelijk vormde zich een kopgroepje van 5 de Zeienaar was één der na nerr stigsten om de vlucht totJalf f goed einde te brengen. In tlbal spurt is hij niet zo traag en l' had reeds uitgekiend dat ''ed een kans maakte om zijn r ri^en devluchters in de laatste ré va^ te lijn af te loeren. Guido I Punl gon van ver de spurt. Hij ze zich krachtig op kop en spui zo snel dat niemand nog I kwaam was om hem te bed gen Hij was dan ook de ov verdiende winnaar die met eerste bloemtuil als pand, l een wielerloopbaan kan b nen. Hij laat niets onverlet if in de beste omstandighet aan de koersen te begin en hij mag hierbij op de steè van ouders rekenen, die v begaan zijn met het kot ven van hun zoon Liefhebbers te Nieuwkerken-Waas We weten niet of de over winning te Nieuwkerken- Waas een heropstanding gaat betekenen voor de man uit Haasdonk welke zich in een massaspurt de sterkste toonde. Van der Aa was geenszins bij de kanshebbers gere kend om de bloemen te plukken. Dat kon ook niet als men rekening houdt met het feit dat Gerrit de kadans maar niet kan of en even vlug de man kon vinden. De steeds Antwerpen gingen ko maar weerkerende rugklachten begonnen zo stilaan op de zenuwen van de renner te werken waar door hij zelf het vertrou wen verloor. Misschien brengt die zege nu uitein delijk ommekeer om ook in de komende dagen van zich te doen spreken. De liefhebberswedstrijd te Nieuwkerken werd be- ging. De zege ging uite slecht - zoals trouwens ge- delijk zoals geschrei W' Alhoewel Eric Staes in laatste kilometers zo gew dig te keer ging dat voorsprong kreeg. Maar anderen wisten precies i er aan het gebeuren Vandaar dat een waakza Jaak Van der Toorn, Nederlander die we stila jjp1 kennen als een gevaatl heerschap voor de zege, Johny De Dobbelaer hun startblokken scholf wieken. Meteen zat het er op vo Staes welke zijn be krachten verspeeld had nu niet meer zo sterk bij kanshebbers op de zege nomen werd. In de laatste rechte kwam ook de Lokeren! Stefaan Van Leeuwe opz f, ten maar faalde in zijn schreven - in een massa spurt. naar Gerrit Van der Aa. (ed hide

De Voorpost | 1982 | | pagina 32