Lokerse koningsschietingen Meldertenaar Etienne De Brandt op Europees niveau 38 - 20.8.1982 - De Voorpost Louis Roels, koning en keizer bij Sinl-Elooi Bokslaer. (dm) Marcel De Backer, koning bij Daknambrug. (dm) Bij de Bosduiven uil Zeveneken werd Magda Van Eetvelde koning, (in) Paul Baeyens schoot zich koning bij Aquarium, (dm, Jean-Pierre De Nul werd koning bij Rechtstraat Daknam (md) demo: Samen met Baardegemnaar Guillelmus (Louis) Put- teman was de Meldertse wipschutter Etienne De Brandt, bediende bij een droogkuisfirme doch bo vendien muzikant en bestuurslid van de belotters- klub «Thuis weg» dé enige vertegenwoordiger uit de Aalsterse regio die de nationale kleuren zou verdedi gen in het Europees handboogkampioenschap dat verleden zondag te Zelzate plaatsvond. Voor deze 33e editie van de Europeade waaraan naast Belqiè onze buurlanden Ne derland en Frankrijk waren op gekomen met een aantal via préselekties en op basis van hun resultaten uitgekozen schutters had Zelzate grootse voorbereidingen getroffen. Van aan het terrein van de St.- Sebastiaansgilde, de oudste gilde van het gewest die eerst -•keizerlijk- was door een de kreet van Keizer Karei uit 1526 vooraleer ze ook «koninklijk» werd in 1926 bij de 400e ver jaardag 1926) werd in optocht opgestapt naar het gedenkte ken der oorlogsslachtoffers en na een bloemenhulde volgde een ontvangst ten gemeen tehuize en een lunch in de «maagd van Gent». Freddy Van Peteghem draagt de kroon bij Gentsestraat-Heiende, (dm) Toen dan uiteindelijk in de vroege namiddag de wipschie ting kon starten waren de weersomstandigheden alles zins weinig gunstig. Een forse wind. men spreekt van 7 Beaufort, zorgde er voor dat van de vele schutters, zo indi- viduelen als van de landen teams waarvan onze Baarde gemnaar deel uitmaakte, wei nig hoogvogels werden afge schoten Etienne De Brandt nukt naar de 26 meter hoge op- pergaai. schietingen op staande wip le ken hem echter beter en hij schakelde dan ook over naar deze discipline en werd lid van de Baardegemse klub «De Vonckisten» Zoals de meesten ging hij over naar de meer gesofistikeerde boog doch voor het Europees Kampioenschap waar het met de elementaire, gewone boog te doen is, trainde hij enkele weken terug met dit eenvoudi ger instrument. Voor volgende keer wensen we hem wat meer meeval. Dat hij echter als enige uit het Aalsterse voor de individuele wedstrijd geselekteerd werd is reeds een erkenning van zijn kwaliteiten en verdiensten. LH Naaste De onderwijzer heeft het over de naastenliefde. Hij wil een voorbeeld geven van het begrip «evenmens» en verdui delijkt: «Je naaste, dat is bijv. de jongen die naast je zit». Daar steekt Jantje z'n vinger op en vraagt: «Meester, is de knaap die achter me zit dan m'n achterste?» Ik eet het liefste, zegt een lekkerbek tot een andere, in een restaurant waar een strijk je speelt. «Waarom dan?» «Wel, ofwel doet de je het eten doet het eten vergeten». Barones de Keskeskiet een nieuwe meid: «Ik hoop, Maric, zegt dat je een krant op tafel gelegd om de kristallen op te poetsen.» «Niet nodig, woordt Marie, ik ben genoeg» SCHIETEN Jean-Pierre De Nul koning in Rechtstraat Daknam In café Sint-Elooi Rechtstraat Daknam waren acht Gilde- broers belust op de opvolging van Jean-Pierre De Nul. De titelverdediger gaf respijt tot de zevende ronde toen hij met een voltreffer zijn rijk met een jaar verlengde. Voor de kandi daat-keizer de vijfde titel in 21 jaar schuttersaktiviteit. Willy Ganseman koning in Rust van Leopold In de florissante gilde bij René Van Cotthem werd titelverde diger Marcel Van Puyen- broeck op de korrel genomen door 16 gildebroeders. Willy Ganseman trof raak in de der de ronde. De eerste koningsti tel na vijf jaar boogschieten. Jean Nelis koning in Valen tino's Op de Bergendries was Leo nard Pieters het mikpunt van zeven gildeleden. Het ko ningsvogeltje weerstond een pijlenregen, tot in de 18e ron de Jean Nelis een voltreffer lukte. Koning Jean, 20 jaar aktief. schreef een derde titel op zijn palmares. Freddy Van Peteghem in Gentsestraat - Heiende In de zaal waren tien leden van de Gentsestraat belust op de eerste koningstitel betwist bij de nieuwe lokaalhouders. Freddy Van Peteghem lukte het beslissend schot in de ze vende ronde. Alhoewel goed topschutter lukte hij pas deze titel in zijn zevende schutters- jaar. Louis Roels Koning-keizer in Sint-Elooi Bokslaar Kandidaat-keizer Louis Roels moest bevestigen tegen veer tien gildebroeders. Hij kreeg respijt tot de tiende ronde waarin hij met een rake pijl zijn keizerstroon kon verwezenlij ken. En zeggen dat de tien jaar aktieve keizer veeleer spelschutter is. André Heyman koning in Sint- Christoffel De jeugdige Tony Wauters, ti telverdediger, werd belaagd door acht gilde leden. André Heyman boekte een blitzover- winning met een voltreffer in de eerste ronde. De koning, topschutter, schreef meteen de tiende koningstitel op zijn 20-jarig palmares. Paul Bayens koning in Aquarium Op de Oude Brug is met «Aquarium» terug een L.W. Maatschappij aktief Negen gegadigden streden voor de eer van de eerste koningstitel. Paul Bayens had er blijkbaar terug zin in en trof reeds raak in de tweede ronde. De zesde koningstitel op zijn palmares. Willy De Munck stijlvol koning in Robin Hood Johan Poelman was het mik punt van acht volgelingen van Robin Hood, gevestigd bij Ro ger Deolet Lokeren Heiende. In de kamp over dne ronden toonde Poelman zich een stoere verdediger met twee ra ke schoten. Er was echter een niet te stuiten Willy De Munck die liefst het minivogeltje drie keer op drie tegen het zeil schoot. Er zijn wel voorgaan- den naar grote blokken, maar naar een minivogel wel een enige prestatie. Zoon Mare De Munck'schoot een keer raak. En zeggen dat de 35-jaar ak tieve koning slechts aan een tweede titel toe is. Hij beklem toonde zijn superkonditie met de hoge in de eerste beurt van het naspel. Magda Van Eetvelde konin gen) in Bosduiven Zeveneken De Bosduiven die hokken in De Kring te Zeveneken waren met tien om de opvolging te betwisten van Philemon Van de Velde. De enige deel neemster Magda Van Eetvel de lukte erin om haar mannelij ke tegenstanders de loef af te steken met een treffer in de achtste ronde. De eerste ko ningstitel in haar zevenjarige schuttersloopbaan. Op haar palmares ook een tweede prijs «Dames» in Sector Bloemen- streek. Het was de prinsge maal-coach die ons verklapte dat het sukses ruim een uur training was vooraf gegaan. Marcel De Backer koning in Daknambrug In het Palingshuis aan Dak nambrug waren 13 leden be lust op de titel verdedigd door Albert Van Brussel. Opvolger werd Marcel De Backer die raak schoot in de zevende ron de Een koning als wijn! De 41 jaar aktieve Marcel is aan zijn vierde titel toe. Op zijn palma res 1982 reeds 13 hoogvo gels. B. Bij de individuelen waarrond Etienne De Brandt waren er dat slechts acht die na onder ling kampen uiteindelijk kwa- I men tot de aanduiding van Frederickx uit Heusden als Eu- j ropees kampioen. Onze regionale vertegenwoor diger De Brandt lukte ei zo na letterlijk en figuurlijk de hoofd vogel doch ook hem speelde de wind parten Van zijn zes jaar reeds is De Brandt aktief in de wereld van de boogschutters En dit dan reeds gedurende ruim een kwart-eeuw. De onlangs op de Pikkeling door waarnemend burgemeester Eddy Monsieur gehuldigde schutter die meer dan 50 jaar op de bres staat is trouwens zijn oom 25 jaar lang schoot hij op de liggende wip als lid van «Bock en Lambiek» De mentaliteit en verstandhouding bij de Bij de Rust van Leopold II werd Willy Ganseman koning, (dm) Willy De Munck. strafste schutter bij Robin Hood, (dm) André Heyman op de troon bij Sint-Christoffel. (dm ingen luur o ic een speer muzik£ ire De Station De Ham.se Verenigde Schutters werden ontvangen op het gemeentehuis, tergelegenheid de waa

De Voorpost | 1982 | | pagina 38