ibbeke in folklorekleedje Sportlui, showvedetten en politiekers toerden rond Opdorpse Dries ïbeke. Tijdens het folkloreweekend konden de kinderen stoeien met allerlei dieren \de kleine boerderij (vh) de muzikale opening vrijdagavond, werd het weekend «Als Ich Can» definitief ingezet met het «Hartjesleg- op zaterdagmorgen. Ijverig en gekoncentreerd be nen 73 deelnemertjes met het leggen van hun hartje, was veel belangstelling voor de bereikte resultaten en werd een begankenis van de Statiestraat, waar een lagde br ader ij plaatsvond, naar de hovingen van de tiekschool, waar er amusement en een tentoonstelling bachten kon men o.a. zondag r een kantklosster en e spinsters kijken. Mag- Van Damme, die het in tklossen leerde bij Piet j*ct0I meir, kloste een leuk rinnetje in Brusselse kant op het kussen. Reeds twee jaar is deze, tot folklore geworden am- bachttak. voor haar een welkome hobby. Mevrouw Tas-Moens en Mevr. Ver- heyden-Wouters lieten de spinnewielen draaien. Alle bei hadden ze schapen. Zo is op een bepaald moment de idee gegroeid om zelf de wol te leren spinnen en wassen en er dan zelf ook iets mee te maken. Mevr. Tas-Moens heeft dan 5 jaar geleden een spinnewiel ge kocht. Hoe raar het ook klinkt: eerst moet je leren trappen, want dat is bij spinnen het moeilijkste. Daarna moet je ook nog leren van de wol één draad te maken. In het begin ge beurt het nogal eens dat je hem te dun neemt, of dat je de opeenvolgende woldod- itofOeke. De oude beroepen kenden ook in Lebbeke veelsuk^c*. Spinnen is moeilijker j t men zou vermoeden Chris hield er zelfs schapen op na, zodat zij truitjes breit met »i produkten (vh) den niet genoeg met elkaar 'ver-spint' en dan breekt de draad natuujlijk af. Maar zoals bij alle handvaardig heden leert men al doen de... Een jaartje later is Mevr. Verheyden-Wouters dan ook begonnen, zodat beide dames regelmatig op braderijen en andere fees ten of gelegenheden, dit oude ambacht demonstre ren. Dat vinden ze wel leuk. Je ontmoet immers vele mensen, ook geïnte resseerde mensen en on dertussen kan je toch je hobby uitoefenen. Nadat de wol dus gesponnen is, wordt ze tot strengen ge wikkeld met een spoel. Daarna wordt de wol ge wassen en soms geverfd. Dan gebeurt wat ook wij als kinderen nog wel eens moesten doen: van de strengen wol worden bollen gemaakt, zodat de wol ge makkelijker breit. Werke lijk een fijne hobby. Hartjesleggen Uitslag van de eerste groep (6, 7 en 8 jaar). Bij elke groep wordt ook de prijs van de Kring toege kend. 1. Quintelier Carla, 2. De Vlieger Sonja (Prijs van de Kring), 3. Van Damme Annelies en Van Schaftinger Jan. 5. Van Baeveghe;.. Tom, 6. Schelfhout Guy, 7. De Smedt Tom. 8. De Neef Noëlla, 9. Van Neyghem An, 10. Moens Ingrid. 11. Famaey Nico. 12. Van Den Bossche Ellen en De Sae- deleer Theo, 14. Van Dam me Zieglinde. 15. Dauwe Katrien en Van Neyghem Pieter. 17. De Saedeleer Veerle, 18. Cooreman Ka- trien en Bosman Carla, 20. Cooreman Jef, 21. De Sae deleer Els, 22. De Hertogh Willem, 23. Van Langen- hoven Bruno, 24. De Smedt Hilde, 25. De Cock Eric en Rabijts Soaja, 27. De Smedt Veerle, Van Damme Lieve. Van Biesen Sven, Van Biesen Roel en Verheyden Rik, 32. Van Damme Iris en Verhulst Bart, 34. Verhulst Koen. 35. Brandt Michel. Uitslag van de tweede groep (9 en 10 jaar). 1. De Lathouwer Wim. 2. Van Cauter Guy. 3. Triest Sandra. 4. De Meester Gert (Prijs van de Kring). 5. Schelfhout Ilse, 6. Van hgenhout. Zeer veel volk op de show- en vedettenparade te Opdorp c i ich can» midden in de roos telijfygemeester De Landtsheer tracht hier nu eens de goede basketter uit te hangen (c) mms® s.# tershulp nodig om zijn ademhalingsmoeilijkheden te helpen verdwijnen. De basketproef eindigde met vier ex-aequo's. Ro bert Van De Walle. Frans Babbelaer, Jan Huygebaert en Herman Verbauwen konden elk veertien punten skoren. Bij het vogelpikken ging de palm naar Willy Somers met 16 punten, hij versloeg senator Uytendaele (14 punten) en Jos Peeters (12 punten). De ploegenrang- schikking werd gewonnen door het team met nummer zeven, met Eric Debeck (ex-wereldkampioen veld loop). Frans Babbelaer (D.J. bij radio Maeva) en René Uytendaele (CVP-se- Driesplein. De eerste die het moest laten afweten wegens technisch defekt was een lid van de groep Katastroof. In de tweede ronde werd Clark Jason als laatste op de streep achter gelaten. In de volgende ronde moest Jerry Blondel de duimen leggen voor de twee overblijvenden die in de laatste toer de spurt aan gingen met elkaar. Bobby Prins haalde het ruim van Gilbert De Nockere. Al hoewel deze laatste nog steeds het showkriterium- rekord op zijn naam staan heeft. De tijd die hij liet afdrukken na het rondje omheen de Dries kon nog niemand verbeteren (59"). Een showkriterium blijkt dagen. Trouwens, ook de weermaker heeft bewezen een boontje te hebben voor het showkriterium, 's mid dags was de lucht zwaar bewolkt, maar toen het uur van het fietsen, vogelpik ken en basketten naderde kwamen de eerste zonne straaltjes piepen om even later te zorgen voor een perfekt weertje. De kijkers die 's avonds ook nog wilden genieten van de show gebracht door een reeks Vlaamse showve detten lieten het uurtje wachttijd niet aan hun hart komen en bezochten de verschillende drankgele genheden. Slenterend langs de Dries kon men op zon dagavond tientallen wande laars opmerken. Opdorp kende weer één van zijn hoogdagen. Met de Kasteelfeesten en de Driesfeesten in het ver schiet ziet het er niet naar uit dat Opdorp snel de feestneus in de kast zal Ingrid Bergman, nationaal judokampioene tijdens het artistencriterium te Opdorp (c) nator). Toevallig ook het team dat het meest gewicht in de schaal kon leggen! Tweede werd ploeg zes, derde ploeg één. Op de vierde plaats vinden we team nummer één. terwijl ploegen 3 en 4 de vijfde plaats delen. De 7' en 8C plaats werden benomen door de ploegen 8 en 2. De afvallingswedstrijd bracht veel animatie op het nog steeds een formule te zijn die het doet. alhoewel de laatste jaren de belang stelling aan Ijet tanen was. schijnt de uitgave 1982 een nieuwe impuls te hebben gegeven. De massa kijklus- tigen die reikhalzend een glimp van hun geliefde ve dette of meest sympatieke politieker trachten op te vangen zullen volgend jaar zeker opnieuw komen op steken. (lvd) Het hele gebeuren werd op beeldband opgenomen door de BRT-technici werkzaam voor de CDO (Christen Demokratische Omroep). Tijdens de Uit zending door Derden van donderdag 2 september wordt een montage ge toond van het showkrite- Een massa volk was komen opdagen om op zondag 15 oogst een reeks bekende Vlamingen een toertje rond de Opdorpse Dries te zien maken. Een negental vedetten uit showwereld, sportkringen en politiek milieu waagden zich op koersfïetsen, de rest van de gasten hield het bij basketworpen en vogelpikken. Veel animatie bracht de afvallings- koers waaraan oud-deelnemers aan het showkriterium deelnamen, 's Avonds was de zaal Madeion te klein om alle aanwezigen te herbergen tijdens een play-back-avond met Vlaamse show vedetten. Gastheer Mare Hevmans en televisieomroepster Lut Leysen mochten op de prachtige Dries te Buggen- hout-Opdorp op zondag 15 augustus een massa beken de en minder bekende Vla mingen voorstellen aan een tweeduizendkoppig pu bliek. De gasten waren af komstig uit de showwereld, de sportmiddens en de poli tiek, zij werden onderver deeld in acht groepen tel kens samengesteld uit één persoon per specialiteit. In ploeg 1 vonden we ex-voet- baller Paul Van Himst, lo kaal schepen Paul Van Malderen en zanger Willy Somers. Ploeg 2 bestond uit politieker Jos Dupré, zanger Bobby Prins en voetballer Georges Hey- lens. Jimmy Frey. Robert Van De Walle en Olympus- voorzitter Jan Van Damme vormden ploeg 3 en ploeg 4 was samengesteld uit bur gemeester De Landtsheer, oud-zwemkampioen Her man Verbauwen en show vedette Jo Vally. De 5C ploeg bestond uit Eric Van Rompuy. Ruth Mc Kenny en Jos Peeters. In ploeg 6 vonden we naast de Ant werpse schepen Jan Huyge baert ook nog Jacky Muna: ron en Kitty Amity. Vorm den de 7C ploeg: Eric De beck, Frans Babbelaer en René Uytendaele en dan het laatste team: Ingrid Be rgman. schepen Stallaert en Eddy Smedts. Eén lid van elke ploeg nam deel aan het tijdrijden, één lid mocht vogelpikken en een derde lid zorgde ervoor dat zoveel mogelijk basketbal len door de ring gingen. Het wielrijden werd ge wonnen door Eric Debeck die de toer rond het Dries plein kon afleggen in 1.05.86, Jacky Munaron bewees als voetballer ook wel wielrennersbenen te hebben, hij eindigde in de ze discipline op de tweede plaats met 1.06.13 gevolgd door Eric Van Rompuy met 1.06.46. Deze laatste had met deze prestatie wel iets te veel van zijn krach ten gevergd en er was dok- Lebbeke. De winnaars van het hartje leggenluisterden naar de kinderliedjes die Jos Martin voor hen zong. Eerste werd Filip Van Cauter, gevolgd door Sonja De Vlieger. Sandra Triest. M. Moortgat en Ilse Schelfhout (c) Mol Leen, 7. Van Damme Annick en Van Hout Kris, 9. De Smedt Peter. 10. Moens Stefaan, 11. Heu- vinck Jurgen en De Maese- neir Bart. 13. Hellinckx Aline, 14. Hauwelaert Sy- bille, 15. Van Langenhove Geo. 16. Van Haut Gun- ther. 17. De Tobel Andy, 18. De Saedeleer Inge. 19. De Neef Nancy. 20. Ivens Wim. 21. Brandt Chantal. Uitslag van de derde groep (11 en 12 j.) 1. Van Cauter Philip (Prijs van de Kring). 2. Van Cau ter Myriam, 3. Van Den Eede Krista. 4. Moortgat Michel, 5. Cooreman Nico. 6. Haems Christel. 7. Bos man Conny, 8. De Waele Christel, 9. Van Den Broeck Els en De Waele Kristof. Uitslag van de vierde groep (13 en 14 jaar). 1. De Vlieger Vera, 2. De Bakker Pieter (Prijs van de Kring), 3. Verhavert Gert, 4. Callaert Rita. 5. Moens Lieve. 6 De Neef An. 7. Ernst Alain. De prijs van het origineelste hartje ging ook naar iemand uit deze groep en wel naar Rita Cal laert (vierde plaats). In haar hartje legde ze de twee ooievaars die de vijf- ling in een groot nest naar Lebbeke vlogen: een origi neel onderwerp met een fij ne uitwerking. Blikvangers Jos Martin en Pieter D'Hooghe hebben elkaar overtroffen in een volks en kunstvol amusement dat vele bezoekers ontspannen liet meezingen. Ook «'t Schabbernakske» kreeg een welverdiend ap plaus. Deze nieuwe pop- pentheatergroep. die hier haar eerste optreden deed, werkt met zelfgemaakte poppen en zelfgemaakte stukken, in het Lebbeekse dialekt en handelend over en zinspelend op Lebbeek- Sfe situaties en figuren. We hopen, hen zeker nog terug te zien. Last but not least was ook de tentoonstelling van de studio Willy Van Der Steen een blikvanger, die vele bezoekers lokte en waar met interesse gelezen werd hoe een tekenverhaal ontstaat. De daaraan ver bonden tekenwedstrijd kende bijval. Met dit week end heeft de immer-wer- kende-bij van Lebbeke «Als Ich Can» weer eens het leerzame en het krea- tieve aan het aangename gepaard.

De Voorpost | 1982 | | pagina 7