ERASMUS Ontwerp van Richtplan onder een kritische loupe in Sint-Niklaas De Grote Sprong Voorwaarts! Sint-Niklase stadsbestuur begint met wijkwerking Buggenhout slaat dweil in dorpskern kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts Aalsterse P.V.V.-Jongeren bijzonder aktief Vredesfeesten te Sint-Niklaas Maatschappelijk Opbouwwerk Waasland systematisch geboycot Waarom ik kies BLIJF FIT «De Jasmijn» 10 - 27.8.1982 - De Voorpost Half augustus kregen pers, politieke partijen, stadsbestuur en allen die als kursist tijdens de vormingscyklus van maart dit jaar of als lid van de koordinatiegroep belangstelling toonden voor struktuurplanning in Sint-Niklaas het studiewerkje «Opmerkingen bij de Richtnota» in de bus. Het is een 12 bladzijden tellende evaluatie van het «Ontwerp van Richtplan» dat eerder werd goedgekeurd door de centrale stuurgroep en vrijgegeven door bet stadsbestuur, werd kritisch bijeengedacht door mensen van de Werkgroep Struktuurplan (Wesp), Maatschappelijk Opbouwwerk liegen er niet om; het richtplan zou onbegrijpelijk zyn, niet, zoals normaal kon verwacht worden, de blinden van het Glazen (stad) huis omhoog halen «We hebben een aantal opmerkingen bij de richtnota geformuleerd» staat in de inleiding van het dokument, «we hadden eerst iets anders kunnen doen: een verduidelijking schrijven by de richtnota, waarbij b.v. enkele zaken in plan of in tekening zouden worden voorgesteld. Maar er rest ons nog een zekere dosis koppigheid: we blijven geen werk verrichten voor het stadsbestuur». Lui of onkundig? Een eerste algemene opmer king van de onderzoekers be treft de schikking van de doel stellingen naar vier modellen toe. Het Sint-Niklase Ontwerp van Richtplan onderscheidt een ekonomisch, een verzor- gings-, een milieu- en een ont moetingsmodel. De parallel tussen deze modellen en de onderscheiden stadsdiensten is niet ver te zoeken. Een hoogst ongewone, vooral kunstmatige manier van werken, stelt men, want een rapport van dit type hanteert meestal twee heel an dere, eerder overzichtelijke in delingen: een funktionele (vol gens wonen, werken, ontspan ning, verplaatsing) en een ruimtelijke (volgens stadsge deelte). Een gemakkelijkheidsoplos sing of gewoon onkunde? De vraag reist meermaals bij het doornemen van het Ontwerp. Heel wat argumenteringen uit de richtnota zijn b.v. klakke loos overgenomen uit de studie die enkele studenten van het Interfakultair Instituut voor Stedebouw en Ruimtelijke Or dening (IISRO) tussen januari en april van dit jaar over struk tuurplanning en ruimtelijke or dening in Sint-Niklaas maak ten. Daarom, aldus de mensen van M.O.W. en Wesp, vond het stadsbestuur het destijds zo hoogst ongepast en in strijd met de déontologie dat de stu denten hun studie aan een bre der publiek zouden voorstel len. Het seminanewerk ver toonde nog te veel onvolko menheden, vond men, en dat is ook wel zo, zij het is beschei den mate, maar de studie bleek uiteindelijk toch vol doende substantieel en bruik baar om een heel Ontwerp van Richtplan, de eerste stap in het struktuurplanningsproces, te stofferen. De hier en daar aan gebrachte wijzigingen, die de bevindingen van de studenten uit hun kontekst lichten, ma ken deze kopieerlust echter to taal onaanvaardbaar. Zo b.v. schreven de studenten in één van hun subdoelstellingen bij 'Handel en Diensten": «Een uitbouw van het Koopcentrum op hetzelfde niveau van de binnenstad zou een té sterke konkurrentie betekenen». In het richtplan lezen we onder eenzelfde hoofding het volgen de: «Het is gebleken dat de binnenstad eveneens voordeel haalt, uit de vestiging van het Koopcentrum». Of: het Koop centrum mag gerust uitbrei den, een optie die natuurlijk niet strookt met de overige doelstellingen die de nood aan een revaionzatie, een herden king vooral van de binnenstad als winkel- en dienstencentrum verwoorden. Een krampachtig mooipraten van de heersende planningsdoktrinc dus. O.m. dat zou ook blijken uit het voortdurende door elkaar ha len van doelstellingen en reali- zaties. Het struktuurplanningsproces laat zich opsplitsen in drie fa zen: doelstellingen (b.v.: de binnenstad moet verkeersar mer), mogelijkheden (b.v. eenrichtingsverkeer, verkeers vrije straten, omleiden van het doorgaand verkeer,...) en ten slotte de praktische realizatie zelf. Het spreekt vanzelf dat diskussies over realizaties in een eerste stadium een gezon de en overzichtelijke afhande ling van het proces volledig ondermijnen. Bovendien on derschept deze aanpak het noodzakelijke overleg tussen drie gesprekspartners. De modellen Het meest aandacht besteedt het M.O.W.-Wespdokument aan het ekonomische en het milieumodel. «Opmerkingen bij de Richtnota» hekelt bij het ekonomische model vooral de algemene, klam-passieve op pervlakkigheid bij de behande ling, ook wel de bescheiden en onvoldoende gedifferentieerde analyzes, het totale gebrek aan enige overtuigde visie. Wat be treft de tewerkstelling in de textielsektor meldt het ncht- plan b.v. enkel een daling, ter wijl heel wat groothandels het lang niet slecht stellen. Over arbeids- of oppervlakteïnten- sieve bedrijven lezen we niets. Geen woord ook over de toe stand van het binnenstadse pandenbestand. Enkel vage taal vinden de onderzoekers terug in het ontwerp. «We zou den liever een aktief beleid zien», stellen zij, «Het stadsbe stuur zou moeten onderzoeken welke industrieën interessant zijn. Interessant voor de stad i.v.m. toeleveringen, bindin gen met bestaande indus trieën, kansen tot permanente tewerkstelling Ons inziens vergt deze struktuurplanning een grondige analyze op be drijfsniveau. een marktstudie. Wanneer het stadsbestuur en kele mensen vrijmaakt om daaraan te werken, om haar industriegrond selcktief te 'verkopen', zal dit ten goede komen aan heel de stad». Onder het hoofdstuk ekono- mie krijgt de landbouw als staartje van de muis nog een schamele elf regels toebe deeld. Wellicht omdat de IIS- RO-studie niets over de land bouw zegt? M.O.W en Wesp betreuren dat de doelstellin gennota over de landbouw een heel aantal studiegebieden zondermeer ongemoeid laat. Zo lezen we niets over de ren dabiliteit van de landbouwbe drijven, de relatie tussen land bouw en landschap, tussen landbouw en industrie, over de ruilverkaveling of lintbebou wing. Het milieumodel krijgt het ook zwaar te verduren. Het was dan ook bijzonder veeleisend om dit uitgebreide plannings kapittel dat zowel verkeer, openbaar vervoer, stedebouw, huisvesting, domein en open bare werken als milieu, monu menten en landschappen om helst, aan één man toe te ver trouwen. Kritiek hier met na me op de samenvatting van de 91 verkeerssuggesties die be woners vorig jaar indienden. Het matrixsysteem dat hier voor gebruikt werd. zou slechts een eerder dubieus overzicht geven, heel wat voorstellen hopeloos uit hun verband rukken en verder vol ledig onbesproken blijven. De verkeerstekst blikt wél zonder veel skrupules het hele plan ningsproces in. Geen cijferma teriaal, geen duidelijke infor maties over fietsvoorzienin- gen, wenslijnen. de veiligheid van schoolomgevingcn, enz., maar wel al, overtuigd, enkele konkrete realizaties: RW 60, de ring en de verkeersomke- ring op de Grote Markt. Ieder een gaat toch akkoord zo? Nee, zeggen de ondrz.oekers van M.O.W. en Wesp. Zij wij zen voor de zoveelste keer op de tegenstelling met de Noord- Zuid-as, op de tegenstelling met een primaire landbouw- doelstelling. nl. het behoud van landbouwgronden Zij vin den staaltjes demagogie terug in de verkeerstekst en schrij ven: «We hebben de indruk dat dit géén struktuurplanning is, maar het manipuleren van een richtplan om het huidige beleid te legitimeren» Het tweede model, van de hand van kuituurattaché Jan Bral. krijgt lof toegezwaaid. Het ontmoetingsmodel zou het enige uit het richtplan zijn dat met zijn ruimtelijke vertaling van een totaalvisie echt thuis hoort onder de titel 'planning'. Het verzorgingsmodel daaren tegen wordt afgedaan als een summiere opsomming, een 'boodschappenlijstje' van de 'zachte sektor supermarkt'. Nog even deze informatie: M.O.W. en Wesp organizeren op zaterdag 18 september a s. een fietseling langs de Sint- Niklase knelpunten Men ver trekt om twee uur aan het Stationsplein. Foto's voor de fotowedstrijd 'Scheef getrok ken' zijn nog tot 15 september welkom op volgend adres: Westerstraat 18. 2700 Sint- Niklaas. met de vermelding 'M.O.W. Scheefgetrokken'. Het is de bedoeling dat u 'sche ve' toestanden in Sint-Niklaas op een veelzeggende manier in beeld brengt. Een heel pak mooie prijzen worden uitge reikt op de fietseling. Ook op de perskonferentie die M.O.W. en Wesp op donder dag 2 september in café He melrijk aan de Grote Markt houden, is iedereen welkom. De konferentie begint om zes uur 's avonds. Op het pro gramma: een ongevallenstudie over Sint-Niklaas van Miek Van der Wee en de opmerkin gen bij de richtnota. De eerst volgende (open) vergadering" van de koordinatiegroep struk tuurplanning vindt plaats in het café Stad Nantes (alweer Grote Markt) op donderdag 9 september om acht uur 's avonds. Voor het planningsde bat van vrijdag 17 september (20 u.) is de plaats van hande ling nog altijd onbekend. Als het drukke weg-en-i gepraat over struktuui| ning en ruimtelijke ordenii nogal onbegrijpelijk overt en je wil er wat meer weten, doe je er goed aai brochure «Inspraak vergi zicht» aan te vragen bij mand minder dan Gem schapsminister Mare Besturen en Gesubsidie Werken. Galileilaan 5, Brussel. Je moet wel twee gels van tien frank voor zendingskosten bijsluiten. Leo DE m Tijdens haar vergadering van 24 juni jl. keurde de centrale stuurgroep onder voorzitterschap van burgemeester Paul De Vidts het Ontwerp van Richtplan integraal goed. De stuurgroep besloot ook alle bewoners die eerder al blijk gaven van enige interesse voor de ruimtelijke ordening van hun stad een exemplaar van het Ontwerp van Richt plan toe te sturen. In een brief die bij de nota zou worden gevoegd, zou men deze mensen tevens alvast uitnodigen naar één van de vergaderingen die in de loop van de maand oktober '82 zouden worden georganizeerd. 'Zou den worden', inderdaad, want tijdens een 45 minuten- korte vergadering op 18 augustus heeft de centrale stuur groep op advies van haar voorzitter de lakens helemaal omgegooid. Het eerste agendapunt, nl. de planning van enkele toelichtingsvcrgaderingen, werd slechts op het eind van de bijeenkomst aangeraakt en verworpen. Aanleiding tot deze merkwaardige gang van zaken vormde het van 2 juni jl. daterende Besluit van de Vlaamse deelregering tot regeling van de tegemoetkoming van het Vlaamse gewest bij de uitvoering van de stads- en dorps herwaarderingsoperaties. Het kollege, zo deelde Paul De Vidts mee, wenst hierop in te gaan en bij wijze van experiment alvast te beginnen met twee projekten, nl. de Stationswijk (zone tussen de Leopold II laan. de Tabak- straat. de Vermorgenstraat en de De Gravestraat) en de wijk Hazewindstraat, Dalstraat en Nieuwstraat. Voor beide wijken dringt zich éénzelde doelstelling op: de aktualizatie en renovatie van de woonfunktie. De gemeen teraad zal aanduiden welke instanties zullen deel uitmaken van de per herwaarderingsgebied op te richten territoriale stuurgroepen. De betrokken gezinnen krijgen een mooi vouwbrochuurtje met alle mogelijke informatie omtrent mogelijkheden en voordelen van het renovatieinitiatief. Volgen dan steekproeven, gesprekken met bevoorrecht getuigen en infovergaderingen. VU-senator Nelly Maes had het liever andersom gezien eerst een algemene toelichtingsvergadering en pas dan di brochure. Het verschaffen van lektuur werkt als eerst benadering niet aijd even efficiënt, vindt zij Raadsli Gorrebeeck wees op de mogelijkheid van een BTK projekt. M.O.W. had hierop al aangedrongen en het zoi inderdaad de initiatieven van de stad kunnen aanvullen.. Goed: met het besluit van de Vlaamse Deelregering men eindelijk over een wettelijke basis beschikken om inspraak op wijkniveau vorm te geven. De gcplandi openbare toelichting van het Ontwerp van Richtplan blijkt plots totaal overbodig. Er is belangrijker werk aan de winkel. Is dit een Goliatheskc reuzensprong, een Grot? Sprong Voorwaarts die zelfs Mao in zijn graf laat water tanden of niet meer dan een toevallig gelukte fladdei ging van een kip op hoge poten? Deze nieuwe ontwikkeling roept hoe dan ook een heieboe vragen op. Hoe passen die twee experimenten eigenlijk binnen het algemene plan? Hoe kan het bewuste besluit zo plots voor een dergelijke stroomversnelling zorgen? Wijk werking was ook al mogelijk vóór 2 juni. Waarom heeft men de Koning Boudewijnstichting niet deze projektei voorgesteld? Zal M.O W.. naast misschien de Interkom munale van het Land van Waas en de Vereniging Belgische Steden en Gemeenten, een kans krijgen ii territoriale stuurgroepen? En een laatste, kapitale vraa waarom blijft het stadsbestuur steels, op de keper schouwd, bijna serviel alsmaar andere instanties acht nahollen? Eerst de IISRO-studenten. nu toch M.O.W. Blosse Dumheit? Leo DE BOC In Buggenhout wordt de laatste tijd flink gedacht aan dorpskern vernieuwing. Ken nieuw postgebouw zal binnenkort het Statieplein sieren. Het plein dat tot nog toe diende als stapelplaats voor de RTT werd overgenomen door de gemeente en wordt omgevormd tot een plein van algemeen nut. Maar sinds enige tijd werden ook de gebouwen «Moens» naast het gemeentehuis afgebroken. Bij velen was het een revelatie kennis te maken met een zo grote ruimte in het centrum van de gemeente. Nu ook nog de Vlaamse deelregering geld over heeft voor herwaarderingsplannen in dorpskernen, twijfelde in de gemeenteraad niemand meer en werd dadelijk een stuurgroep omtrent dit herwaarde- ringsprojekt in het leven geroepen. In een staatsblad dat recent verscheen maakt de Vlaamse deelregering bekend dat een toelage kan verleend worden aan herwaarderingsprojekten in gemeenten die iets willen doen aan hun dorpskern. Vooral landelijke gemeenten als Buggenhout worden hierin geviseerd. De toelagen die hier worden vooropgesteld passen bijzon der goed in de plannen van de gemeente Buggenhout die graag de gronden van Moens wilde aankopen, maar niet zo dadelijk de kans zag aangezien een dergelijke aankoop de ge meentekas te fel zou bezwa ren. Een betoelaging van 65% geeft aan dit projekt dadelijk nieuwe dimensies. De gemeenteraad kwam terug op een vroeger genomen be slissing omdat de afbraak van de gebouwen «Moens» aan al len de ogen heeft geopend. Niemand kon weten welke op pervlakte hiermee zou vrijko men. Met algemeenheid van stemmen werd dan ook goed keuring verleend aan het prin cipe een stuurgroep op te rich ten om een herwaarderings- projekt uit te werken, maar eveneens goedgekeurd werd het principe de gronden van de Moens-bedrijven in de dorps kernvernieuwing te betrekken. De gemeenteraad nam trou wens nog nota van een andere meevaller. Net op het ogenblik dat er gedacht wordt een fiets- weg van Opstal naar Buggen - hout-Centrum te verharden, blijkt dat minister Galle derge lijke werkzaamheden wil be toelagen. Teneinde zo snel mogelijk een dossier te kunnen overmaken aan de bevoegde diensten ging de raad ook ak koord om de geplande asfaltc- ring via het subsidieerbare pro jekt uit te werken. Het fiets- en wandelpad dat Opstal met het centrum zal verbinden start op de Meir en mondt uit in de Hanestraat. Fietsende scholieren zullen dus hopelijk vanaf september de drukke en gevaarlijke Hane straat en Krapstraat kunnen vermijden. Er is trouwens nog verheugend nieuws voor fietsende scholie ren, maar niet alleen voor hen. Totnogtoe was het kruispunt Vierhuizen, Statiestraat een doorn in het oog van eenieder. De eigenaar van het pand dat het kruispunt zo onoverzichte lijk maakt stelde nu zelf aan de gemeente voor zijn eigendom aan te kopen. Eens het princi pe van een verwerving ge stemd is mag het betrokken gebouw dadelijk afgebroken worden. De raad ging dan ook akkoord met de aankoop maar dient wel het schattingsverslag af te wachten alvorens het pand definitief te verwerven De voorgestelde prijs bedraagt 750.000 fr. Ook dit gevaarlijke en drukke kruispunt zal dus voortaan tot het verleden behoren. Benoemingen In de besloten vergadering van de in de onderwijsinstellingen besproken. Mevrouw Magda Aerts-Van Assche werd aangesteld als ca techeselerares in de lagere school te Opdorp met een op dracht van 21 lesuren per week. Godelieve Adriaenscns krijgt eenzelfde onderwijsop dracht maar dan 18 u in de BLO-school. In de gemeentelijke jongens school werd Luc Vermeir aan gesteld ter vervanging van Ri chard Martin, welke tijdens het vorige schooljaar overleed. In de lagere school te Opdorp treden vanaf september Vera Mertens en Christianc Mari- voet opnieuw aan. In de BLO verschijnen Dirk Bas. Jan Wauters en Britta Vincke op nieuw voor de klas. Zij kregen allen een hernieuwde aanstel ling voor één schooljaar In de gemeentelijke avond leergangen werden dertien leerkrachten definitief benoemd. Verbeteringswerken aan Pro vinciale Baan kosten 8 miljoen De verbeteringswerken aan de Provinciale Baan te Buggen hout die nu al meer dan een jaar beëindigd zijn zullen aan de gemeente meer dan 8 mil joen gaan kosten. Pas nu werd de eindafrekening gemaakt van de grootse werken. Deze bedraagt 8.6 miljoen, bij te passen door de gemeente. Een lening werd aangegaan. Inmiddels ging de gemeente raad ook akkoord met enige kleinere begrotingswijzigin gen. Deze regulansaties heb ben weinig invloed op het bo ni-resultaat van de begroting zoals die vroeger werd inge diend. Ook de Kerkfabriek van Buggenhout-Opstal vroeg een begrotingswijziging door te voeren. Via een bijkomende toelage, wil men er de kosten en herstellingswerken aan het dak en de toren, opdrijven van 165.000 fr naar 320 389 fr Daar deze bijkomende toelage reeds voorzien was in de ge meentelijke begroting, is de wijziging enkel een regularisa- tie van de voorgenomen toelage. (Ivd) In het kader van de ge meenteraadsverkiezingen organiseren de Aalsterse P.V.V.-Jongeren in de loop van de maand septem ber volgende aktiviteiten: Vrijdag 3 september wordt een prikaktie ge pland aan de Aalsterse scholen om te wijzen op de verkeersveiligheid. Samen komst om 15 uur in de Bergemeersenstraat 127. Zondag 12 september: grote pony- en paarden- koersen ingericht door de PVV-Jongeren - Aalst in samenwerking met het Vlaams-Brabants Renpo- nyverbond op de terreinen in de Zijpbeekstraat (zij- baan Kerrebroekstraat) te Aalst. Aanvang 14 uur. Talrijke ereprijzen werden geschonken door kandi daat-gemeenteraadsleden Er zijn drank en spijzen voorzien. Op woensdag 15 septem ber 1982 wordt door PVV- Aalst-centrum in samen werking met de PVV-Jon geren Aalst een spreek beurt georganiseerd met als gastspreker nationaal PVV-voorzitter Guy Ver- hofstadt. In de Graaf Van Egmont, Grote Markt 1, te 20 uur. Zaterdag 18 september avondfeest van de Liberale Jonge Mutualisten Aalst, in zaal Wiezehof, Kruisabeel- straat te Wieze om 21 uur. Met het orkest The Family Band. Zaterdag 25 september gaat een fietsrally van «de blauwe fietsers» door. ze fietstocht doet ver. lende deelgemeenten en is bedoeld als prop: dakaravaan. Samcnk om 9u30 in de Bergem senstraat 127 te Aalst. Volgende week meer het Werkdokument» door deze aktieve jonge vereniging werd gep ceerd met het oog op komende geme raadsverkiezingen Tijdens de Vredesfeesten vroeger ook Bevrijdingsfees ten genoemd herdenkt men ieder jaar te Sint-Niklaas de bevrijding in september 1944 door de Polen. Dit jaar hebben deze feesten plaats tijdens het weekend van 4 en 5 september. Op zaterdag 4 september geeft de Grote Markt. Deze vangt stadsbeiaardier Jos D'hollan- aan te 15 uur Een zevental der te 14u30 een beiaardcon- groepen verlenen hieraan hun eert. Om 15ul5 arriveren de medewerking. Te 17u30 vangt vier plaatselijke harmonieën de achtste internationale lan- op de Grote Markt de Ko- dingswedstrijd voor warme ninklijke harmonieën De luchtballons aan. Kunstvrienden. Excelsior Sin- te-Cecilia en de socialistische Een vaste traditie harmonie De lockomst. Om Al van bij het einde van de 15u30 wordt de start gegeven J9de eeuw. met onderbrekin- van de 35ste Internationale gen veroorzaakt door de beide Landingswedstnjd voor gas- wereldoorlogen, steeg op de ballons donderdag van de jaarlijkse Op zondag 5 september heeft kermis een met lichtgas gcvul- een muzikale show plaats op de ballon de hoogte in Dit feestelijk gebeuren vond tel kens plaats op de Grote Markt en bleef een vaste traditie tot op het einde der vijftiger ja ren. Vanaf 1950 begon men echter en dit met de regel maat van een klok met het organiseren van ballonrally's op de eerste zaterdag en zon dag van september. De eerste jaren werden deze ballons ge vuld met lichtgas, daarna waterstof en sinds 1977 n minder gevaarlijke maar duurdere heliumgas. Aan de rally's wordt telkens d nomen door piloten uit schillende landen het gebeuren dan ook ce ternationaal karakter ven heeft. Nadat alle pogingen om de bevolking een stem te geven in het planningsproces door de Sint-Niklase CVP-SP-koalitie werden genegeerd, besloot M.O.W. ertoe zélf hier en daar de bewoners uit de nodigen naar wijkvergaderingen. Op zeven verschillende wijken be sprak men knelpunten en doel stellingen van de wijk inzake ruimteljke ordening. Het viel de initiatiefnemers niet altijd makkelijk een geschikt, poli tiek neutraal onderdak te vin den en telkens vroegen zij het stadsbestuur om het gebruik van een gemeenschapslokaal, het gemeentehuis van Belsele. dat van Nieuwkerken, het tref punt in de Baenslandwijk. De kulturele dienst van de stad, die dergelijke aanvragen on derzoekt, advizeerde keer op keer gunstig; het kollege van burgemeester en schepenen reageerde echter keer op keer negatief. Ook het politieke de bat over struktuurplanning dat M O W. op vrijdag 17 septem ber a.s. wil organizeren, kreeg vooralsnog géén openbare ruimte toegewezen Het ge bruik van de Reinaertzaal in de stedelijke bibliotheek werd geweigerd met volgende kom- mentaar: «U bent wellicht niet onwetend van het feit dat met betrekking tot de ruimtelijke ordening en de stedebouw het stadsbestuur van Sint-Niklaas één en ander wil behandelen in het raam van een struktuur planningsproces. Hiermede re kening houdende, vindt het kollege van burgemeester en schepenen het met opportuun om in de huidige stand van zaken reeds medewerking te verlenen aan een dergelijke vergadering». Je zou verwach te dat precies een bestuur dat aan struktuurplanning doet graag aan deze initiatieven wil meewerken... In verband hiermee verstuurde Peer Van der Kreeft in naam van M O.W. op 9 oogst jl. een scherpe, open brief naar alle leden van de Sint-Niklase ge meenteraad. Hierin herinnert hij de gemeenteraadsleden aan een raadsbeslissing die bepaalt dat elke niet partijgebonden vereniging op eenvoudige aan vraag kan beschikken over een openbaar lokaal Het sche penkollege moet de aanvragen volgens de juiste kriteria beoordelen, vindt hij De sys tematische weigering noemt hij niet passend voor een vere niging die tracht een kritische en daardoor stuwende funktic in de samenleving te vervullen L.D.B. Zo vermijd ik tijdverlies! Handel: Talen - steno-dactylo - boekhouden - sekretariaat (ook medisch) - bedrijfseconomie - expeditie - informatica - verzekeringen. Onthaal: Hostess mannequin) - receptie - public relations - telefoon Kunstrichting: Sierkunsten - reklametekenen - etalage - journalis tiek Kinderverzorging - Geldige getuigschriften - Plaatsing Louisa Marialei 6, 2000 ANTWERPEN Tel. 03/233.60.58 of 646.78.42 Ook in de winter Kom tennissen in sporthal Tel. 03/776.85.71 of nog beter: kom eens langs Jasmijnenweg 2, Sint-Niklaas BERLARE Boerenhesp 819 181 Isothermische kan 819.459 Behangtalel 819592 Stel gesmede kandelaars Teddybeer 531.884 819 038, Sporttas 531 703 Luxe-thermometer 819 581 Bon voor 250 F vlees 530 636 Fotoalbum 530 598 Bon voor 250 F vlees 819612 Poèzie 819 976 Bon voor taart 8 pers 819.420 Bon voor fles wijn 125 F 531 892 Bon voor taart 8 pers. 531 507 Bon voor fles wijn 125 F 532 000 Fietstas 530 836 Bon voor kip 530 519 Keukenhulp 530 987 Stel sierbloempotten 531 771 Mim-autolamp 819 135 Stel sterkannetjes 819819 Mini-autolamp 819 853 Siervaas 531 73f Isothermische kan 530 951 Kaasstolp 530 801 Volgende nummers winnen een spuitbus kruipolie 530 988 819.018 819212 819 539 530.661 819.861 531.590 531 952| 530 984 819 692 530 670 530.579 De inrichters van Sluiskermis danken alle bezoekers en kopen van loten voor onze tombola. Een speciale dank gaat tevens nam alle schenkers van prijzen De prijzen van de tombola kunnen afgehaald worden in de Garage I Lucien Bonnarens. Sluis 32, Beriare Tot 15 september 1982

De Voorpost | 1982 | | pagina 10