0 Tejoter Wachtdiensten De Voorpost - 27.8.1982 - 15 Deir den bril van Seril Bowlers Bowlingklub The Irtas-De Kat houdt de klubwedstrijden iedere maandag om 20u Het seizoen begint op maandag 9 septem ber. De nationale kompetitie in 4* divisie B wordt iedere vrijdag om 21 u gespeeld. Fietsen De BGJG organiseert op zondag 29 augustus een Faluintjes- fietstocht voor het hele gezin met vertrek aan 't Apostelken. Mijlbeek om 14u. Men keert terug tegen 18 uur en de afstand bedraagt 25 km. Turnen Tumklub De Gazellen van de PVV-vrouwenbeweging turnt iedere maandag van 20 tot 21 u in de turnzaal van De Brandweer, Vnjheidsstraat Aalst. De lessen beginnen op maan dag 13 september. Inlichtingen ter plaatse en bij sekretaris mevr. Adriaenssens, Oude Gentbaan 63 te Aalst. Vierde fietstocht 'Grenzen van Aalst' Op zondag 26 september start om 9u op de Grote Markt een fietstocht over 55 km met medewerking van de politie en het Rode Kruis. De organisatie berust bij het Stedelijk Comité voor Vrijetijdsbesteding. Men kan in klubverband of individueel inschnjven bij de «dienst vrijetijd, Kattestraat 33, tel. 77.11.11. toestel 283. Gratis deelname en verzekering, herinnenng voor iedereen. Vogelliefhebbers Op zaterdag 4 september van 9 tot 21 u. houden de ornithologi sche verenigingen van het Aalsterse interklubkampioenschap- pen in de ontvangsthal van het stadhuis. Dit alles wordt georganiseerd door het Stedelijk Comité voor Vnjetijdsbeste- ding in samenwerking met 'De Zwartkop', De Arend'. 'De Vogelvrienden', 'De Aalsterse Zwaluw' en Harzerkananes De Huisvriend». Relaxeren Intermenselijk, Babbelaarstraat 109. Hofstade organiseert een relaxatie-training voor het aanleren en integreren in het dagelijk se leven van ontspanningstechniek. Schriftelijke informatie kan bekomen worden via tel. 21.91.89. Kamperen Van vrijdag 27 tot maandag 30 augustus kan men kamperen op Schouwen-Duiveland op het kampeerterrein De Duinhoeve ten noorden van Haamstede. Men komt bijeen op vrijdag 27 augustus om 18.30 uur aan het veer van Kruiningen-Perkpol- der. Inlichtingen bij Paul D'Haeseleer en Fonny Schoeters. Start van 11.11.11. Na het sukses van de aktie in 1981 met een opbrengst van 363.947 fr, wordt er opnieuw een startvergadering georgani seerd op dinsdag 7 september om 20u in de trouwzaal van het stadhuis. Op de agenda staan de voorstelling van de aktie. een projektkeuze en de uitwerking van de organisatie. Alle geïnte resseerden worden uitgenodigd. Hengelen Op zondag 5 september van 14 tot 17u heeft in het Aalsterse stadspark een hengelwedstrijd plaats die geldt als interclubkam- pioenschap. De leden van de verenigingen kunnen zich inschrij ven in het eigen lokaal tot donderdag 2 sept. De met-leden kunnen terecht op de «Dienst Vnjetijd» Kattestraat 33 tijdens de kantooruren van 8.30 tot 12 en van 13.15u. tot 17u. t. Het bestuur van de Bond der Gepensioneerden vierde feest om de gouden bruiloft van hun lid Leon Van De 'e (per) EREMBODEGEM Kermis Arond: Van vrijdag 27 tot maandag 30 augustus: kermis van de buurtgemeenschap: Welleweg. Kouterbaan. Vnjheidstraat, Nieuwstraat, Boomgaardstraat, Keppestraat. A.v.d. Maele- straat. Verbindingstraat, Molenkouterbaan, Kerkhofbaan, Rooms Hofstraat, Aalststraat. Yzerenwegstraat, B De Cock- laan. Speciaal kermisprogramma! Iedereen welkom' Buurtfeest van Jebron Op zaterdag 4 september houdt Jebron een buurtfeest en barbecue voor alle inwoners van het Begijnhof. Bertha De Dekenstraat en Pontstraat. Men begint om 18.30 uur met een eucharitieviering in de begijnhofkerk. Van 19.30 uur tot 22 uur is er gelegenheid tot barbecue tegen demokratische prijzen: een brochette voor 100 F en twee voor 160 fr., dat met de nodige sausen en brood. Nadien is er een gezellig samenzijn. Nieuw werkjaar bij 't Vlammeken Op zondag 29 augustus vanaf 16 uur start het nieuwe werkjaar in de Mikisklub Nieuwbeekstraat 35. Ouders en kinderen kunnen er een en ander meemaken voorstelling van de aktiviteitenkalender tot oktober, met inspraak van ouders en kinderen, komisch filmpje, kinderkwis. etentje, reuze-verras- singshoorn voor kinderen. Schrijf liefst in. Imavo Het instituut voor Marxistische Vorming geeft op donderdag 2 september in de Mikisklub een open gespreksavond met als thema «Hoe rood is groen, hoe groen is rood?» Het gaat dus om ideeën, visies en programma's van de «Roden» en de «Groe nen». Gastsprekers zijn Paula Burghgrave (KP) en Wilfried Devlieghere (Agalev) Balboogschieten Zaterdag 28 augustus om 16u prijsschieting bij de Kon. Bal- boogmij Sint-Servatius in het café Bristol, Grote Markt. Op zondag 29 augustus om 14u. Nat. Grand Serment. De Kon. Balbooggilde De Ware Vrienden geeft op zaterdag 28 augustus een prijsschieting om 16 u. in café Den Bol, Geraardbergse- straat 84 en op zondag 29 augustus om 14u. neemt zij deel aan het Nationaal Grand Serment, Wandelen Op zaterdag 11 september wordt er te Consdorf gewandeld over 13 km. Niet-wandelaars verblijven in Echternach. Inschrij ven tegen 350 fr. tot 5.9.82 Op zaterdag 25 september: Gedinne-Beauraing ober 13 km. Niet-wandelaars gaan naar Namen-Dinant of Beauraing. In schrijven tegen 300 fr. tot 20.9.82. Inlichtingen bij Willy Baetslé ten Berg 49, Aalst of tel. 053/70.14.53. Wielertoeristen! Op zaterdag 28 augustus gaat de TT-Kring naar de 65 km, korporatief Ebes-Langerbrugge. Men vertrekt naar Langerbrug- ge om 14u. met de auto of de fiets. W.T.C. Den Blok vertrekt op zondag 29 augustus om 8u. voor een fietstocht naar lochristi over 60 km. W.T.K. Chambrol vertrekt op zondag 29 augustus om 8.30 uur voor de fietstocht Nelleken. Windhonden Op zondag 12 september heeft in de Keizershallen een windhondententoonstelling plaats. Alle inlichtingen op de dienst Vrijetijd, tel. 77.11.11., toestel 283 Koncert Op zondag 29 augustus om 11 uur heeft in de feestzaal van het stadhuis een Beurskoncert plaats o.l.v. Octaaf Boone Onder het tema 'Nu met muziek van toen' worden werken ten gehore gebracht van Balfe, Johan Strauss, Kern, Wandteufel, Kalman en Fucik. De toegang is vrij. Bulgaarse folklore Op dinsdag 7 september om 20 uur heeft in de zaal Netwerk een avond plaats met de Bulgaarse folklonstische groep Bal- kanska Mladost. In voorverkoop kost de toegang 120 fr., aan de kassa 150 fr. Dit wordt georganiseerd door de Mikisklub en het Frans Masereelfonds. Okkozjemert In het Netwerkcentrum wordt op zaterdag 28 augustus een okkozjemert gehouden waar een vijfentwintigtal gelegenheids verkopers van zolder- en kelderspullen allerlei goederen zullen aanbieden. Uiteraard is deze manifestatie gratis en de twee vorige uitgaven waarborgen alweer dit sukses. Een organisatie van de Persbond der Denderstreek. Aalst Dr. Fermon-De Nonre, Immerzeeldreef, Aalst, tel. 21.96.18. Bazel, Kruibeke, Rupelmonde Dr. Van Poeck, Lange Gaanweg. Bazel, tel. 774.15.19. Apot. Theus, Bazelstraat, Kruibeke, tel. 774.11.10. Be veren, Haasdonk Dr. De Paep, Kasteeldreef, Beveren, tel. 775.83.98. Apot. Panis, Hoog Kallo, Kallo, tel. 775.65.06. Apot. Van De Vijver, Keizerstraat, Haasdonk, tel. 775.57.11. Belsele, Elversele, Waasmunster Dr. Vandaele, Eindestraat, Belsele, tel. 772.49.81 Apot. Veldeman, Hoge Bokstraat, Belsele, tel. 776.27.69. Buggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp Dr. Vercruysse, Hanestraat, Buggenhout, tel. 33.23.48. Dendermonde, Oudegem, St.-GIliis, Appels, Dender belle Dr. Vanwezer, Ramlotstraat, Dendermonde. tel. 21.71.17. Dr. Mertens, Mevr. Courtmansstraat, Oudegem, tel. 21.92.83. Apot. De Sutter, St. Christianastraat, Dendermonde, tel. 21.16.30. Eksaarde, M oerbek e, Sinaal Dr. Schietse, Dorp, Sinaai, tel. 772.30.87. Erembodegem Dr. Goeman, Heldergemstraat, Heldergem, tel. 62.49.10. Hamme, Moerzeke, Grembergen Zaterdag: Dr. Deraeck, Dr. Haeckstraat, Grembergen, tel. 21.92.50. Zondag: Dr. Decommer, Leugestraat, Grembergen, tel. 21.92.81. Apot. Dhondt, De Pillecijnstraat, Hamme, tel. 47.83.86. Hofstade, Gljzegem Dr. Amelincx, Hoogstraat, tel. 70.55.28. Erondegem, Erpe Mere, Nleuwkerken Cooman, Bosstraat, Mere, tel. 77.83.93. Overmere Dr. De Schepper, Lindestraat, Overmere, tel. 67.60.68. Kleldrecht, Doel, Verrebroek Dr. Van Den Maegdenbergh, St. Pietersstraat, Kallo. tel. 775.63.31. Lokeren, Daknam Dr. Lievens, Hillarestraat, Lokeren, tel. 48.50.14 Apot. Missante, Karrestraat, Lokeren, tel. 48.12.63, Lebbeke Dr Arnould, Heizijdestraat, tel. 21.51.50. Apot. De Decker, Heizijdestraat, tel. 21.18.16. Melsele, Kallo Dr. Van Den Maegdenbergh, St. Pietersstraat, Kallo, tel. 775.63.31. Nleuwkerken Dr. De Leur. Meesterstraat, Nieuwkerken. tel. 776.09.97. Apot. Ameloot. Dorpsstraat, Vrasene, tel. 775.73.17 Apot. Martens, Truweelstraat, St.-Niklaas. tel. 776.04.77. Stekene Dr. Van Raemdonck, Molenbergstraat, tel. 779.88.49. Schoonaarde, Berlare Dr. Mertens. Mevr. Courtmansstraat, Oudegem. Tel. 21.92.83. St.-Glllls, Kemzeke, De Klinge, Vrasene, St.-Pauwels, Meerdonk Dr. De Bollansee, Kerkstraat, St.-Gillis, tel. 770.52.92. Apot. Dhollander, Bergstraat, De Klinge. Apot. Ameloot, Dorpsstraat, Vrasene. St.-NIklaas Zaterdag: Dr. Van Poucke, Brugsken, tel. 776.23.64 Zondag: Dr. Claus, Vijfstr., tel. 776.45.21 Gezondheidscentrum tel. 777.55.55 ook voor Belsele. Sinaai. Nieuwkerken. Apot. Martens. Truweelstraat, tel. 776.04.77 Apot De Cotvenaer, Hertestraat, tel. 776.71.56 (alleen zaterdag) Tem se, Tlelrode, Steendorp Apot. Van Hautekerke, Markt, tel. 777.00.21. Wleze, Baardegem, Meldert, Moorsel Podevijn, Houten Kruis, Moorsel, tel. 21.80.53. Wetteren, Massemen, Westrem, Schellebelle, Uitbe rgen, Wichelen Dr. De Raeve, Hekkergemstraat, Schellebelle, tel 69.67.10. Zele Dr. De Smet, Dreef, tel 44.45.84. Apot. Van Landuyt, Kouter, tel. 44.51.10. Tandarts met wachtdienst Van Britsom. Oeverstraat, Temse. tel. 771.28.91 Begrafenisondernemer Aalst Galle. Koolstraat, tel. 21.81.26 - 70.37.28 Antigifcentrum tel. 02/345.45.45. 22129 106 Taminau R Al bekonst 't voifteg joor wachten z'in Olsjt op ne nieven tejoter. Van as ze den dienen op de Boetermert afgebroe- ken emmen zochten ze nor geschikt plosjken vér nen anderen. Ondertissen oin ze in de stadsschoel op de Kat de «stadsschouwburg» gemokt en dat es door vandaug nog altoid, in afwach- tink dat de Kultuurpit benejen de Meile- stroot gevildj gerokt mè ons schoein sengen. Oever vierting joor zèn ze begost mè de weirken: door gink na nekier alles, mor justekes alles kommen wa da nen Olsjteneer vandoeng eit vèr zèn kulturiele bagosje oon te villen. Surtoe nen tejoter was 't er vandoeng mè aal die tonielverienigingen in 't stad, da was al lonk geweiten. De tonielspeilers trokken vol goei hoep voesj ere plang in den tejoter op de Kat en in d'ander zolkes die 't stad roik was... Op de Kat door emmek volleven nogal stiksken afgelachen, jaan mèn gas ten, da za 'k noeit nie vergeiten! Alle joren brochten «Voor Taal en Vrijheid» of «Humora» nen Olsjterse revue, vol mè sketchen oit et Olsjters leven ge- greipen. Ik rappeleir mè nog «Geren boi» en «Olsjt 't ondertsaboeven» moor 't er woren der nog veil, veil mier. Dor speldjen in mei: Modest Beeckmon, Suzanne Rogghé, Albeir De Wolf, Al- beir De Waegeneer, Jeanette Mertens, Tuur De Lil en wie weit ekkik nog allemool, ik kaan ze mè allemool nim mer rappeleiren, 't es te lank leeën... De maan die gewoeinlèk 't spel inienstak was Jangsken Boulembercq, nen ech ten, giestegen Olsjteneer, die d'er alles en iederien op 'n graalekke foine ma nier kost deirtrekken. 't Spatj mè noig, moor da, da bestoot na ne mier. Wa da 'k de leste joren op den «Olsjtersen Auved» zing, kaan mè wel ameseiren, moor lachen dat de tronen van a kauken loeipen en a keel d'er zjier van doet, dat es veil joren leeën, zee! Da wiljna nie zeggen datter in ons stei gien plezante jonges en maskes nemier en zèn, vèr zè van door, mor de mensjen en kennen makande ren nemier, ze klappen teigen makan deren nemier want ze zitten goesj- moesj nor dienen dommen teivei te koiken, nor dienen ieuwegsten Ameire- konsje zjiever von Jier Aar en Sjoe Ellen en azoei goot er veil verloeren... In 't Madelongsken en in Netweirk speile ze na heidendaugs toniel, hoe zwoorder hoe liever en vantoid sp>eile ze stikken die de mensjen sjokkeiren. En ik vin da goed, de mensjen moeten nondedju wakker geschidj werren, 't er moet malgerei nor vernievink gezocht werren. P.A.C.T. en Janus en Tejoter 80 en nog andere doeng mognefiek weirk, moor... wannier wert er noq ne kier hertelèk gelachen? Iederien wer mè den dag serieizer, of beiter gezeid pakt zèn oigen mier en mier au serieux, 't er kaan gewoein gien lachsken ne mier af. 't Zèn allemool menieren en madam men, mensjen vindje bekanst ne mier. Ze spreiken in 't Aa-Bei-En-mè-hoor- op oever dinges die ze zelf nie ver stoon... Moor ze vinnen eer oigen inte ressant en ze willen oeik dingen eiten en drinken woorvan dat de naumen interessanter klinken. Ziedet, iet ge woein es nie goed genoeg, in de plosj van 'n gewoein pintj of geisken of nen trappist moeget na nen droeige sherry zen, of ne sjotou van dit of dot en van da joor, ofwel champogne.. En ze drinken dat oit mè ere pink omhoeig. En in de plosj van 'n goei mossel moet da na 'n oester zèn mè zuveil ringen, da slabberen ze tein giel gedisteingeird oit. En azoei es 't mè alles: as 't na gien stik es van Brecht est nie goed. Azoei es 't oeik mè onzen tejoter gegoon: plosj van door 'n gebaa te zetten mè beveir- beldj twie zolen, 'n klein en 'n groejer, oongepast on de gezelschappen die d'er moeten optreiden en surtoe mè ne goeien akoestik en alles wa da noeideg es ver in de beste kondiesjes toniel te speilen en nor toniel te koiken, emme ze door soert palois beginnen baon. Door es alles in verzing wa da noeideg es om oon kuituur «te doeng», mè ander woerden: groeit kot woor da de gewoeine mensj em nie tois voeltj en noeit nie tois zal voelen! En omda giel da spel zu lank bleift dieren emme ze dor na nen dikken boek oever geschreiven, want 't schantj da ze van da Glozen Hois mier biblioteik goon mauken as iet anders. Domei gink «Aalst 2000» zeikers nie akkoerd en sleige ze de scheipen van kuituur een dikke studie in zennen nek wor datten drooilinks van wirt, moor 't dierden nie lank of de scheipen en de biblioteik sleigen weer: na zèn d'er twie studies wor da nen deirsnei-berger gie- ne kop oon kroigt, tabellen mè soifers woor datten gien radois van verstoot Wa datten wél verstoot, es datter al joren en joren mè de miljoenen gejong- leird werd zonder dat de gemienschap d'er iet on eit... Moor... messching, asmen allemool lank doeit zeilen zèn, zal Olsjt de groesjte biblioteik emmen van 't land, teigen den toid datter giene mensj nog nen boek leist... Nog 'n sjans dat dedie van oever 't voifteg joor nie kennen vedromkom- men en zing hoe datter mè 't geldj gemoeist werd, want ze zolle godver domme van eren tejoter mauken! (seril) Hamme-Broekstraat Jaarmarkt. Meneer pastoor kwam kijken naar de hermelijn die deze knaap had meegebracht (vh) Hamme-Broekstraat Jaarmarkt. In de omgeving van het kleinvee was vooral de jeugd aktief (vh) Hamme. Tijdens het Zomerfeest konden de oudjessamen met hun familie genieten va, een lekker stuk taart in de cafetaria (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 15